Mainz - Köln | ONLINE | 18.11.2017 15:30 | Bundesliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Köln - 18. listopadu 2017   15:30

Ukončeno
Mainz
44' Brosinski 
1:0
(1:0)
Mainz
Sestavy:
Zentner – Donati, Bell, A. Diallo, Brosinski – Gbamin, Latza – Öztunali (87. Kodro), Maxim (64. Serdar), De Blasis (75. Holtmann) – Muto.
Náhradníci:
Huth – Hack, Holtmann, Frei, Serdar, Fischer, Kodro.
Rozhodčí
Brych – Borsch, Lupp
OPEL Arena, Mainz
Köln
Sestavy:
Horn – Rausch, Maroh, F. Sörensen, Klünter – Jojić, S. Özcan (60. Osako), Lehmann, Zoller (37. Bittencourt) – Guirassy, J. Córdoba (73. C. Pizarro).
Náhradníci:
Kessler – Osako, Bittencourt, Meré, Horn, Handwerker, C. Pizarro.

SESTŘIH: Mohuč - Kolín 1:0. Hosté jsou znovu bez výhry beznadějně poslední

Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:17.
V OPEL Areně se radují všichni až na hosty, domácí nakonec přemohli Kozly 1:0 díky sporné penaltě, kterou v 44. minutě proměnil Brosinski. Další kontroverzní moment nastal v 71. minutě, kdy po faulu Bittencourta zůstal ležet na zemi Donati a Bittencourt se ho snažil popotáhnout o pár metrů dále, domácí obránce se po něm ohnal rukou. Bittencourt tomu ale hodně přidal, sudí Brych tasil červenou a pro hostujícího hráče pouze žlutou. Mohuč se ale už do konce utkání ubránila a připsala si tři body do tabulky. Ode mě je to dnes vše, s přáním příjemného zbytku soboty a víkendu se s vámi loučí Tomáš Kalas.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Domácí tráví poslední sekundy na útočné polovině, dopředu se řítil Bittencourt a centroval zleva, jenže trefil pouze obránce. Následný odkop vyústil v rychlý brejk domácích, zakončili ho však do boční sítě.
90+3'
Zentner vyrobil ohromnou minelu, když nahrál víceméně přímo do nohy Jojićovi, který svůj pokus poslal těsně vedle levé tyče! Zentner by byl bez úspěchu, střela mířila přesně na tyč.
90+2'
Domácí rozhodně nikam nespěchají, to se nedá říci o hostech, Horn dlouhým centrem nechal hlavičkovat Guirassyho, jenže útočník byl zády k bráně a domácí gólman připsal další zákrok.
90+1'
Budou nastaveny čtyři minuty nad rámec hrací doby.
90+1'
Ohromná šance hostí! Osako přihrál doleva na Rausche, který centroval před bránu na Pizzara, peruánský útočník skluz nenačasoval dobře a jenom prolétl do branky!
90'
Na druhé straně se Köln dostal do vápna a Pizarro vyzval do běhu Guirassyho, který nepochopil záměr a přihrávku lapl Zentner.
89'
Tohle domácím vyhovuje. S míčem utíkal po pravé straně Kodro a mohl sice popoběhnout do rohu, zkusil střelu a ta mu nesedla.
87'
Poslední střídání u domácích, Öztunali je nahrazen Kodrem.
87'
Sörensen na půli hřiště předvedl šlapák na Muta a vidí žlutou kartu.
86'
Bittencourt přenechal do běhu Pizarrovi, který volil ještě jednu kličku navíc a právě díky tomu o míč přišel.
85'
Pokusit se prolomit obranu Mainzu zkoušel Bittencourt, míč mu od kopačky odskočil a vrátil tak kulatou věc domácím.
82'
Kozlové s postupem času logicky ubírají v obraně a přidávají v útoku a mohlo se jim to vymstít, když tři útočníci mířili do otevřené obrany a Serdar posouval míč Mutovi na hranici vápna, Horn byl u míče rychleji a chytl ho!
81'
Hosté přitvrdili v obranné fázi, dva tvrdé skluzy v řadě na Muta.
80'
Další salva zloby na sudího Brycha, dle názoru domácích otočil vhazování. Kolín je ale v útoku a pasáž ukončil střelou ze střední vzdálenosti Osako, mířil vysoko nad.
78'
Zajímavá přihrávka do běhu od Gbamina na Holtmanna, ten byl ale moc daleko a hosté rychle obraceli hru, finální pas na Guirassyho odkopl Zentner mimo šestnáctku a dobře udělal.
77'
Bittencourt nyní nezpracoval míč dobře a domácí příznivci náležitě oslavují. Asi nejoblíbenějším hráčem nebude...
76'
Zpět ke hře. Domácích je o jednoho méně, ale evidentně to nevadí, Holtmann se na levé straně uvolnil a přihrál Mutovi na střed, Muta však z otočky trefuje drn a míč letí vysoko do vzduchu.
75'
De Blasis v utkání vlivem zranění nepokračuje a je nahrazen Holtmannem.
73'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Claudio Pizarro.
72'
Bittencourt dostává žlutou kartu za menší provokaci v podobě potažení Donatiho. Vůbec si ale sudí nevšiml, že Donati na zemi dostal kopačkou do obličeje. Domácí se zlobí a asi po právu.
71'
A za ohnání se po protihráči přichází červená karta! Rozhodčí Brych nepochopitelně uděluje červenou Donatimu, ohnání se po soupeři vyhodnotil jako oplácení. Což asi i bylo, ale Bittencourt situaci hodně přidal.
71'
Herecká vložka v podání Bittencourta, který do země zaválel Donatiho, Donati se po něm ohnal.
70'
De Blasis zůstal po této akci ležet na zemi a opouští hřiště za postranní čáru.
69'
Zřejmě největší ohrožení brány hostí! Bittencourt na hranici šestnáctky kombinoval s Guirassym, ten přihrál na Osaku, který pokusil střelu, pokus moc daleko vedle pravé tyče neletěl.
68'
Domácí fanoušci jedou zhruba 5 minut samý chorál a postupně zvyšují hlasitost.
67'
Mohuč evidentně zapla a dusí Kozly na útočné polovině, vždy ji ale zradí finální přihrávka, která by je dostala do mnohem lepší pozice.
66'
Hned se Serdar zapracoval do útočné akce a po sklepnutí Muta i střílel z pravé strany hřiště na hraně vápna, míč proletěl kousek od levé tyče!
64'
Ze hřiště odchází jako první střídající na domácí straně Maxim. Nesehrál vůbec špatné utkání, byl aktivní, střílel, ale gól mu nebyl přán. Za něj nastoupí záložník Serdar.
63'
Mohuč zase zatlačila v útoku, podobně jako De Blasis se obranou probíjel Brosinski, narozdíl od něj nespadl, nebyl postrčen a míč ztratil.
62'
S příchodem Osaky se ofenziva, zdá se, na hostující straně rozhýbala. Osako nyní dostal průnikovou přihrávku, ale byl by v ofsajdu, proto ani nehrál dále.
61'
Córdoba si vytvořil slalom ze tří domácích hráčů, ve vápně mu ale dveře zavřel Diallo.
60'
Druhé střídání v týmu hostí. Nevýrazného Özcana nahradil Osako.
59'
Zajímavá standartka po faulu De Blasise na Córdobu, kop z 25 metrů zahrával Rausch, kroutil, kroutil, ale nad.
58'
Centr Öztunaliho téměř z půli hřiště podcenil brankář Horn, zbytečně vyběhl a Donati naopak běžel za míčem aktivně, do sítě ho však nedostal!
57'
Blíží se nám hodinka hry, utkání nyní velmi opadlo tempo a je to spíše nudná podívaná.
56'
Rausch potáhl míč na levé straně, když se dostal do vápna, tak střílel, míč měl opačnou faleš a zamířil tak dále od brány.
55'
Z přímého kopu centroval Jojić, dobrý balon ještě lépe odvrátila obrana domácích.
54'
Kolín má problémy s presingem domácích, kteří napadají v mnohem větší míře a zatím to sklízí úspěch, obránci hostí s tím mají poměrně problémy.
52'
Mohuč hraje nyní poměrně v klidu a nikam se nežene, střela Maxima měla parametry, ale špatné zamíření, OPEL Arenou to jen zahučelo.
51'
Špatná rozehrávka hostí na jejich polovině a do otevřené obrany pronikal Latza, musel ale střílet brzy a Horn má další zákrok.
50'
Guirassy se s koncem první půle mírně ze hřiště vytratil, nyní se ale připomenul zajímavým pasem na pravé křídlo Kolína, přihrávka ale neměla razanci. Následné pokračování útoku pokryl Zentner.
49'
Na míči jsou nyní hosté a nevydrželo jim to dlouho, Mohuč se díky faulu dostane k balonu.
48'
Vrátíme se k přestávce, kde televize tak dlouho nabízela penaltový záběr, až jsem osobně začínal mít pochyb o správnosti penalty, De Blasis pádu mírně přidal a z dostupných záběrů to vypadalo, že byla penalta nařízena velmi sporně.
47'
Ve snaze získat míč Muto fauloval a Kolín rozehraje zhruba z poloviny hřiště.
46'
Za kouře linoucícho se ze svící, které odpálil fanoušci Kolína začíná druhá půlka, vykopávají domácí.
46'
Začal druhý poločas.
Skončila nám první polovina poměrně záživného utkání, oba celky se spíše prvních 20 minut oťukávaly, až pak se rozjely možnosti na skórování, vše zakončila penalta ve 44. minutě, kterou proměnil obránce Brosinski a zařídil tak domácím vedení. Druhý poločas začne cca v 16:33.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Centr sice obrana hostí odvrátila, stejně se ale obraz hry nemění a Mainz hraje s míčem.
45+1'
Mainz se už nikam moc nežene, spíše nechce inkasovat, a tak si nahrává celá čtveřice obránců.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty nad rámec doby.
45'
Mohuč pokračovala v útočných choutkách, nepovedla se však nahrávka a musí se nyní bránit nájezdu Kozlů.
44'
Mainz právě vstřelil branku!
DANIEL BROSINSKI se postavil k penaltě a střelou do druhého rohu, než skočil Horn, dává vedení domácím v tomto vyrovnaném duelu.
43'
Potvrzeno, penaltový kop!
42'
Penalta! Původně odkopnutý míč doběhl De Blasis a přibližoval se bráně z levé strany podél brankové čáry, byl však postrčen Rauschem a Brych nařizuje penaltu! Ještě se ale radí s videorozhodčím, tak uvidíme.
40'
Další šance po střele Rausche, která mířila sice mimo, ale Zentner šel raději do zákroku, vyrazil však na Bittencourta, ten byl téměř v nulovém úhlu, přesto střílel a zamířil nad, střele pod víko moc nechybělo.
37'
Zoller se zřejmě během procesu získávání míče zranil a s bolestivou grimasou odchází střídat. Nahradí ho Bittencourt.
36'
A Köln mohl jít do vedení! Domácí sice míč získali zpět, jenže Zoller udělal výbornou práci, obral jednoho z domácích obránců o balon a do vápna přihrával Guirassymu, ten z poměrně velkého úhlu trefuje těsně nad levý vingl!
35'
Menší bezradnost domácích před vápnem Kolína ukončil střelou vysoko nad Gbamin. Hra se vyrovnala a Kolín bude rozehrávat.
34'
Rausch se pokusil o centr do vápna z levé strany, Donatiho hlava byla na správném místě a poslala míč na aut.
32'
Domácí jsou po delší době na míči v útočné polovině, Maroh si při obraně počínal velmi dobře a nabídku na hlavičku domácích hráčů po centru ve vápně odmítl odkopem až na středový kruh.
29'
Po přímém kopu od Jojiće po faulu Dialla musel domácí gólman Zentner rychle vyběhnout proti míči, aby zabránil dorážce Guirassyho, míč pouze vyboxoval a domácí obrana se pak opět oháněla, finální centr ale nebyl ničím nebezpečný.
28'
Další výtečný centr od Brosinského do malého vápna na hlavu Latzy, záložník Mohuče opět posílá míč vedle levé tyče!
27'
Klünter ukazuje, že pravá strana domácím poměrně hoří. Proběhl velmi rychle okolo obránce a centroval na nikoho jiného, než na Guirassyho, obrana domácích centr odvrací a Mohuč rychle přebíhá na druhou stranu, Maximův centr nikoho nenašel.
25'
Rausch ve snaze přihrávat do brankoviště Mainzu trefil Muta do břicha a chvíli trvalo, než se domácí záložník zvedl.
25'
Maxim ukázal fanouškům povedený centr, nemířil však tam, kde se nacházela většina domácích, byl až moc přízemní.
23'
Dlouhý centr domácích dopředu na Muta došel k jednomu z hostujících obránců, který přes půl hřiště odvrátil na Guirassyho a ten se ujal střely kousek před vápnem, zamířil až moc nad branku.
22'
Za zmínku stojí, že Kolínští dnes hrají s černými páskami na počest bývalého hráče Hans Schäfera, který umřel v úterý 7. listopadu ve věku 90 let a je legendou kolínského fotbalu, za Kozly hrál dlouhých 17 let.
21'
Nevzniklo z něj nic, Jojić centroval do největšího klubka těl, tam ale celá akce skončila.
21'
Hosté budou kopat roh. Guirassy si na Gbamina nepřišel, uvidíme, co z rohu vznikne.
19'
Ale ne nadlouho, do brejku se řítil Córdoba, na zem povalil Dialla a přihrál na volnému Guirassymu na osu hřiště, hostující útočník místo střely nepochopitelně nahrával doleva na Jojiće a celá akce dopadla ziskem míče domácích.
18'
Domácí se zlobí, neboť dle jejich názoru nebyl odpískán faul na Muta, Mohučští pokračovali v útoku.
17'
Cordóba průnikovou přihrávkou vysunul Guirassyho, celou akci zastavuje pomezní a odmávaný ofsajd.
16'
Ke střele se odhodlal Gbamin poté, co mu přistál míč od De Blasise na kopačce, pokus byl sražen hostující obranou a Horn neměl žádnou práci.
15'
Zatím je hra záležitostí Mohuče, vyslala tři střely na bránu a na držení míče taktéž vládne, 64 ku 36 %.
14'
Lehmann vysunul Zollera, ten si obešel jednoho hráče, toho druhého už ne, následnou snahu Kolína zastavil útočný faul.
14'
Ohromná šance domácích! Brosinski špičkovým centrem našel před bránou na hraně malého vápna úplně osamoceného Maxima, který před Hornem posílá míč vedle levé tyče!
10'
Hosté se rozestavili do útoku, vše zakončoval centrem Lehmann dopředu na Klüntera, on sám však míč odhlavičkoval od rohového praporku do pole a Kolín bude vhazovat.
9'
Muto z levého křídla vracel míč na střed k Maximovi, který se rozhodl pro střelu a Hornovi poslal spíše dáreček, než něco, co by ho ohrozilo.
7'
De Blasis přesunul těžiště hry napravo, hra v této oblasti neměla dlouhého trvání a míč mají hosté.
6'
A vypadalo to poměrně zajímavě, Guirassy ale místo nahrávky spoluhráči do mnohem lepší pozice střílel z dobrých 20 metrů, Zentner se ale ani nemusel natahovat.
Dlouhý, předlouhý centr na De Blasise, domácí záložník o míč bojoval dále a nakonec posunul na Maxima, míč ho neposlechl tak, jak by si přál a Kolín je na míči.
4'
Roh zahrán nakrátko na Guirassyho, ten za přispění obránce vybojoval roh číslo 2. Ten už se ale Kozlům vůbec nepovedl a vycouvali až k vlastnímu vápnu.
3'
Zatím je k vidění zajímavý průběh, Kolín po zisku míče hraje rychle dopředu, jenže míč brzy ztratí a musí se bránit. Nyní se ale dostane k rohovému kopu.
3'
Klünter se dostal ke střele z hrany vápna, mířil vysoko nad bránu a hosté musí zpět do obrany.
1'
První centr do vápna od Maxima, k míči se pak dostal De Blasis, ale jeho střela měla spíše propagační účinek.
1'
V držení míče ale dlouho nezůstali, Mohuč rozehrává od gólmana Zentnera.
1'
Utkání začíná, Kolínští mají výkop a hned si vybojovali vhazování.
1'
Utkání právě začalo.
Ještě si představíme rozhodčí dnešního špílu. Hlavním bude zkušený Felix Brych, na čárách mu budou asistovat pánové Mark Borsch a Stefan Lupp.
Oba týmy jsou nachystány v útrobách OPEL Areny, která je velmi dobře zaplněna.
Úvodní sestavy:

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Donati, Bell, A. Diallo, Brosinski – Gbamin, Latza – Öztunali, Maxim, De Blasis – Muto.
Náhradníci: Huth – Hack, Holtmann, Frei, Serdar, Fischer, Kodro.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Rausch, Maroh, F. Sörensen, Klünter – Jojić, S. Özcan, Lehmann, Zoller – Guirassy, J. Córdoba.
Náhradníci: Kessler – Osako, Bittencourt, Meré, Horn, Handwerker, C. Pizarro.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
1. FC Kolín nad Rýnem


Nepočítáme-li úspěch v DFB Pokalu v podobě vyřazení Herthy a výhře nad borisovským BATE 5:2 v základní skupině EL, tak je to zatím jedna velká tragédie. Köln spolu s Brémami nevyhrál ani jediné utkání v Bundeslize, vybojoval pouze 2 body za dvě remízy. Jedna přišla v 6. kole s Hannoverem 96 (0:0), ta druhá pak o tři kola později doma právě s Werderem. Ostatní utkání Kolín prohrál a krčí se tak na posledním místě tabulky.

Poslední utkání sehráli Kozlové doma s Hoffenheimem, na TSV naprosto nestačili, prohrávali už od 9. minuty a nakonec podlehli hladce 0:3.

Tabulkové postavení: 18. místo, bilance 0 – 2 – 9, skóre 4:22, 2 body, ztráta na prvního: 24 bodů.

1. FSV Mohuč 05


Mohuč se již několikátým rokem drží v druhé polovině tabulky, po začátku sezony, kdy ze šesti utkání prohrála rovnou čtyři, se v řadách mohučských fanoušků objevovaly kritické hlasy. Hráči ale na tuto kritiku dokázali odpovědět v podobě jedné výhry, jedné porážky a tří remíz v posledních pěti utkáních a zároveň se tak tým ze západu Německa odpoutal od míst znamenajících sestup.

Poslední utkání sehrála Mohuč na půdě Hříbat z Mönchengladbachu, kde sice od 19. minuty vedla díky Diallovi, v 67. minutě ale srovnal dánský obránce Vestergaard a utkání remízou 1:1 i skončilo.

Tabulkové postavení: 13. místo, bilance 3 – 3 – 5, skóre 12:17, 12 bodů, ztráta na prvního: 14 bodů

Dobré dopoledne všem příznivcům německého fotbalu. Od 15:30 budeme moci sledovat utkání 12. kola Německé Bundesligy, v tomto zápase se utká domácí 1. FSV Mohuč 05 proti 1. FC Kolín nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
23. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 23 15 4 4 65:26 49
2. Lipsko 23 14 6 3 61:25 48
3. Dortmund 23 13 6 4 65:32 45
4. Mgladbach 22 13 4 5 43:25 43
5. Leverkusen 23 13 4 6 40:29 43
6. Schalke 23 9 9 5 32:32 36
7. Wolfsburg 23 9 7 7 32:28 34
8. Hoffenheim 23 10 4 9 34:36 34
9. Freiburg 23 9 6 8 31:33 33
10. Union Berlin 23 9 2 12 28:35 29
11. Frankfurt 23 8 4 11 37:36 28
12. Augsburg 23 7 6 10 34:47 27
13. Köln 22 8 2 12 33:42 26
14. Hertha Berlin 23 7 5 11 27:43 26
15. Mainz 23 7 1 15 31:52 22
16. Düsseldorf 23 5 5 13 23:46 20
17. Werder 23 4 5 14 25:53 17
18. Paderborn 23 4 4 15 29:50 16
Články odjinud