Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Köln - 20. srpna 2017   18:00

Mönchengladbach
49' Elvedi (Traoré)
1:0
(0:0)
Sommer – Wendt, Vestergaard, Ginter, Elvedi – Traoré (83. J. Hofmann), Kramer, Zakaria, Raffael (88. Bobadilla) – Stindl, T. Hazard (81. Herrmann).
Sippel – Oxford, Herrmann, Bénes, J. Hofmann, Cuisance, Bobadilla.
Deniz Aztekin
Borussia-Park, Mönchengladbach
Köln
Horn – Klünter, F. Sörensen, Heintz, Rausch (45+3. Horn) – Risse (59. Guirassy), Lehmann, Hector, Bittencourt (75. Zoller) – Jojić, J. Córdoba.
Müller – Rudņevs, Maroh, Höger, Zoller, Guirassy, Horn.

SESTŘIH: Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:0. Souboj rozhodl Elvedi

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:11.
Skutečně tomu tak je, Borussia Mönchengladbach vstupuje do sezóny 2017/2018 těsnou výhrou 1:0 proti úhlavnímu rivalovi z Kolína! V prvním poločase zápas derby nepřipomínal, krátce po změně stran ale Nico Elvedi poslal Borussii do vedení a poté byla k vidění strhující podívaná se šancemi na obou stranách, skóre se už ale nezměnilo.
90+5'
90+4'
Zdá se, že je rozhodnuto. Hráči v černých dresech kombinují hluboko na útočné polovině a zdá se, že už si tříbodový zisk v derby nenechají utéct.
90+3'
Lars Stindl přerušil hru jen za cenu faulu, za který navíc dostal žlutou kartu.
90+3'
Jonas Hofmann se po rozehrávce rohového kopu prokousal až do pokutového území, vzápětí ale o míč přišel a hosté mohou založit možná poslední akci tohoto zápasu.
90+2'
Obrana Kolína hoří. Paraguayský šutér Raúl Bobadilla utekl po pravém křídle, jeho střelu z úhlu ale vyběhnuvší Horn bez problémů vyrazil!
90+1'
Yann Sommer s odkopem od své branky otálel tak dlouho, až mu sudí Aztekin na začátku čtyřminutového nastavení ukázal žlutou kartu.
90'
K míči se postavili Jannes-Kilian Horn a Miloš Jojić. Nakonec to na sebe vzal druhý jmenovaný, jehož střele ale výrazně chyběla přesnost.
89'
Borussia se zatáhla do hluboké defenzívy a Lukas Klünter byl faulován Stindlem, svěřenci Petera Stögera tak budou zahrávat standardku z velmi zajímavé pozice.
88'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Raúl Bobadilla.
86'
Jhonu Córdobovi prostě není souzeno. Hostující útočník se dostal k další hlavičce, Jojićův centr ale usměrnil mimo dosah Yanna Sommera.
85'
Rána střídajícího Herrmanna z velké vzdálenosti nebyla přesná a míč skončil v zámezí, Horn na nic nečeká a okamžitě vrací míč zpět do hry.
84'
Publikum v Borussia-Parku aplauduje svým hrdinům vestoje. Stále sice není hotovo, v posledních minutách ale hráči Gladbachu mají vše pod kontrolou.
83'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Jonas Hofmann.
82'
Vše podstatné se nyní odehrává na útočné polovině Kolína, do šancí se ale hosté nedostávají a čas na vyrovnání se jim začíná krátit.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Patrick Herrmann.
79'
Traoré si narazil míč s Raffaelem, ale po přihrávce druhého jmenovaného už balon nedostal pod kontrolu a Horn poté zakopl míč hluboko na soupeřovu polovinu.
78'
Lukas Klünter se na pravém křídle parádně zbavil Wendta, toho ale poté zastoupil stoper Vestergaard a domácí opět míří kupředu.
76'
Domácí vybojovali vhazování u levé postranní čáry a Wendt s vhozením míče do hřiště vůbec nespěchá, čtvrthodinku před koncem už se Borussia pochopitelně nikam nežene.
75'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Simon Zoller.
73'
Po centru z levé strany se do zakončení opět dostala patnáctimilionová posila Kolína Jhon Córdoba, který ale netrefil míč podle svých představ, a Sommer si tak připsal snadný zákrok.
72'
Frederik Sörensen nestíhal v rychlostním souboji s Traorém, a tak si pomohl faulem, který sudí Aztekin potrestal žlutou kartou.
71'
Ibrahima Traoré vyběhl příliš brzy a ocitl se v několikametrovém ofsajdu, svěřenci kouče Stögera budou mít čas a klid na rozehrávku.
69'
Wendt uklidnil hru zpětnou přihrávkou na Yanna Sommera, v posledních minutách tlak Kolína opět jaksi polevil.
68'
Domácí se po delší době vydali kupředu a hned z toho byla zajímavá hlavička v podání Jannika Vestergaarda, Timo Horn ale mohl nakonec zůstat v klidu.
67'
Die Fohlen se posledních deset minut jen brání, v závěrečné pasáži zápasu můžeme čekat, že tlak Kolína bude postupně gradovat.
65'
Sommer ale nerozehrál dvakrát přesvědčivě, jeho nepřesný nákop na Wendta skončil v autu a Kolínští budou mít k dispozici vhazování z pravé strany.
64'
Jojić centrem od rohového praporku nedokázal najít nikoho v červeném dresu, Yann Sommer s odkopem od své branky pochopitelně pospíchat nebude.
63'
Svěřenci Petera Stögera v posledních minutách postupně převzali iniciativu, další Heintzův nákop do šestnáctky ovšem skončil jen u Thorgana Hazarda.
62'
Bittencourt se po Jojićově zblokovaném centru vehementně dožaduje rohového kopu, sudí Aztekin byl ale opačného názoru, a tak bude následovat jen odkop od Sommerovy branky.
60'
Lukas Klünter našel přesným centrem z pravé strany v pokutovém území nohu Córdoby, ten ale nedokázal míč pořádně trefit, a Sommer si tak může oddechnout.
59'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marcel Risse, přichází Sehrou Guirassy.
58'
Lars Stindl a Christoph Kramer založili rychlou protiakci Gladbachu, načež se ke střele z velké vzdálenosti odhodlal Hazard, jeho pokus ale postrádal přesnost.
56'
Aktivní Traoré se dostal k další střele, po té mu ale zůstala hlava v dlaních, jelikož míč netrefil tak, jak si nejspíš přál.
55'
Dominique Heintz nedovoleně zajel do Kramera a hned v prvním kole Bundesligy vyfasoval žlutou kartu. V minulém ročníku Heintz nasbíral hned sedm karetních trestů, nejvíce z celého kádru Kolína.
54'
Ibrahima Traoré vyzval ke střele rozběhnutého Raffaela, Horn ale jeho pokus zlikvidoval a domácí špílmachr stál navíc v ofsajdovém postavení.
53'
Hráči v červených dresech si vyměňují balon na polovině hřiště, dál je aktivně napadající hráči Mönchengladbachu nepouštějí.
51'
Z nařízeného rohového kopu už další nebezpečí pro Borussii nepramenilo a svěřenci Dietera Heckinga mohou založit protiútok.
50'
Na hřišti se dějí věci. Jhon Córdoba se vyřítil do pokutového území a měl na kopačce vyrovnání, Elvedi mu to ale na poslední chvíli znemožnil!
49'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Die Fohlen se krátce po změně stran v derby ujímají vedení! Ibrahima Traoré utekl po levém křídle a poté poslal do šestnáctky přízemní centr, na který si po opačné straně hřiště naběhl NICO ELVEDI a poslal míč za Hornova záda!
48'
Tribuny bouří. Oscar Wendt obral o míč nedaleko pokutového území soupeře Lukase Klüntera, sudí Aztekin to ale posoudil jako nedovolený zákrok domácího krajního zadáka.
47'
Napadající Ibrahima Traoré dostal pod tlak Heintze, ten si ale nakonec zkušeně poradil a nechal projít míč do zámezí.
46'
Po vypršení dvouminutového nastavení se ještě dostal do zakončení Hazard, hlavička mu ale vůbec nesedla a nic dalšího už se v prvním poločase nestane. Utkání se dostávalo do tempa postupně, oba týmy si však přeci jen dokázaly vytvořit několik šancí (či spíše pološancí). Skóre ovšem zůstává bezbrankové, změní se to ve druhé půli? To začneme zjišťovat v 19:05.
45+3'
45+3'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Konstantin Rausch, přichází Jannes-Kilian Horn.
45+2'
Yann Sommer ukryl Klünterův centr z pravé strany ve své náruči a okamžitě poté rozehrál asi poslední akci Gladbachu v prvním poločase.
45+1'
Hra plyne dál a Rausch už je v zámezí, sudí Aztekin však ještě pokyn ke střídání nedal.
45'
Už známe také délku nastavení, to bude dvouminutové.
44'
Otřesený Rausch pomalu opouští hřiště a zdá se, že do hry bude muset jít jeho náhradník Jannes-Kilian Horn.
43'
Hra je nyní přerušena, Rausch to totiž v hlavičkovém souboji ve vlastním pokutovém území schytal loktem do hlavy...
42'
Po následném rohovém kopu Konstantin Rausch odhlavičkoval míč do bezpečí, hráči v červených dresech poté po delší době dostali míč pod kontrolu.
41'
Timo Horn si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Jedovaticí z levého okraje pokutového území jeho pozornost prověřil Raffael, kolínský brankář to ale opět zvládl.
39'
O pár sekund poté se ale zčistajasna zjevil v pokutovém území Lars Stindl, zakončit se mu však už nepodařilo a Timo Horn může uklidnit hru.
38'
Thorgan Hazard ale netrefil míč podle svých představ a Oscar Wendt si poté pod tlakem musel vystačit se zadovkou na brankáře Sommera.
37'
Córdobovi nevyšlo zpracování prudkého Rauschova pasu a po ztrátě míče navíc fauloval Christopha Kramera, domácí tak budou zahrávat další standardku, tentokrát z pravé strany.
35'
Traorého centr od rohového praporku propadl k Larsi Stindlovi, který bez váhání vypálil, do rány mu ale obětavě vpadl Frederik Sörensen.
34'
Právě Denis Zakaria to teď vzal na sebe z uctivé vzdálenosti a ačkoliv mu rána ani trochu nesedla, míč byl tečován Sörensenem, a domácí tak budou zahrávat rohový kop.
33'
Miloš Jojić si vyměnil míč s Bittencourtem, poté o něj ale přišel v souboji se Zakariou, který už zakládá další protiakci Borussie.
32'
Christoph Kramer se po delší době zapojil do hry, jeho pobídka pro Raffaela ale postrádala přesnost a balon skončil v zámezí.
30'
Po půlhodině hry sledujeme hlušší pasáž zápasu, svěřenci Dietera Heckinga kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou.
29'
Na opačné straně byl odpískán ofsajd rychlonohému Traorému, Konstantin Rausch už si pomalu chystá míč k rozehrávce.
28'
Kolínští se vydali do rychlé protiakce. Jhon Córdoba táhl míč po pravém křídle a nakonec to vzal celé na sebe, střela z úhlu mu ale nesedla podle představ.
26'
Frederik Sörensen na poslední chvíli vypíchl míč Traorému a odkopl ho do zámezí, hráči Borussie opět přebírají iniciativu.
25'
Ibrahima Traoré to vzal na sebe z dobrých dvaceti metrů, jeho pokus ale mířil přesně do středu kolínské branky, a Horn si tak bez potíží poradil.
23'
Denis Zakaria u postranní čáry tvrdě zajel do Bittencourta a za svůj zákrok si vykoledoval žlutou kartu.
22'
Svěřenci Dietera Heckinga v posledních minutách poněkud polevili, Kolínští se více a více dostávají do hry.
21'
Dvacet minut hry je za námi a ačkoliv se utkání dostávalo do tempa pomalu, nyní sledujeme velmi atraktivní podívanou s příležitostmi na obou stranách.
19'
Důrazný Jhon Córdoba se po levém křídle protlačil až do zakončení z prakticky nulového úhlu, Sommer ale musel přesto zasahovat, nakonec si ale poradil.
18'
Z nařízeného rohového kopu už další nebezpečí pro Kolín nepramenilo, Thorgan Hazard totiž hlavou netrefil míč podle svých představ.
17'
Elvedi se na pravém okraji šestnáctky zbavil Rausche a nakonec z této akce pramenila rána Denise Zakarii, jeho projektil ale se štěstím zblokoval Frederik Sörensen.
16'
Horn musel být opět na pozoru. Lars Stindl se zničehonic dostal k teči překvapivého nákopu do pokutového území, gólman hostujícího celku ovšem zareagoval včas.
14'
Na druhou stranu se po levé straně vydal Leonardo Bittencourt, Ginter jej ale elegantně odzbrojil a černobílí se opět řítí kupředu.
13'
Die Fohlen se snadno dostali na útočnou polovinu, načež Traoré přesným centrem vybídl k hlavičce Raffaela, ten ale usměrnil míč přesně do Hornovy náruče.
12'
Po pravém křídle se vydal kupředu Lukas Klünter, kterému ale Nico Elvedi míč ukradl a následovat bude jen odkop od Sommerovy branky.
10'
Kolínští zatím hrají velmi pasivně, Timo Horn teď musel včasným odkopem hasit další nepovedenou rozehrávku svých spoluhráčů.
9'
Thorgan Hazard se uvolnil na levém křídle a poté přesným pasem vyzval ke skórování Larse Stindla, ten ale z nějakých třinácti metrů na Horna nevyzrál!
8'
Timo Horn musel poprvé na zem, ke střele z ostrého úhlu se totiž dostal Traoré, nicméně gólman kolínského celku si dokázal poradit.
7'
Napadající Traoré vybojoval míč pro Gladbach, načež se k centru z levé strany odhodlal Thorgan Hazard, po něm ale balon skončil u domácích obránců.
6'
V úvodu sledujeme velmi opatrný fotbal z obou stran, je vidět, že ani jeden tým nechce v tak prestižním měření sil chybovat jako první.
4'
Nákop na Thorgana Hazarda byl příliš prudký, hostující beci Frederik Sörensen a Dominique Heintz už zakládají protiakci.
3'
To se nyní bude opakovat a míč si opět bere na starost zkušený Konstantin Rausch, loňská posila z nedávno sestupivšího Darmstadtu.
2'
Výkopu se v tomto derby ujali fotbalisté Borussie, kteří se ale daleko nedostali a Kolín bude mít k dispozici vhazování na levé straně hřiště.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Vestergaard, Ginter, Elvedi – Traoré, Kramer, Zakaria, Raffael – Stindl, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Oxford, Herrmann, Bénes, J. Hofmann, Cuisance, Bobadilla.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Klünter, F. Sörensen, Heintz, Rausch – Risse, Lehmann, Hector, Bittencourt – Jojić, Córdoba.
Náhradníci: Müller – Rudņevs, Maroh, Höger, Zoller, Guirassy, Horn..
1. FC KOLÍN NAD RÝNEM

Kolínští fotbalisté se dokázali kvalifikovat přímo do základní skupiny Evropské ligy, poněvadž se v minulém ročníku Bundesligy umístili na slušném pátém místě. Generálku na novou ligovou sezónu zvládli svěřenci rakouského kouče Stögera na jedničku, když v poháru přešli přes outsidera z Teheru snadno 5:0. Předtím ovšem Köln v přípravě pouze remizoval se slabšími soupeři jako Ürdingen, Linz, Steinbach či Braunschweig, ani dnešní soupeř Gladbachu tak přípravu nemůže hodnotit příliš pozitivně.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Ambiciózní Borussia obsadila v minulém ročníku Bundesligy až devátou příčku, letos tak bude mít Gladbach o motivaci postaráno. Hříbata loni vstoupila do sezóny sérií porážek a chvilku dokonce koketovala se sestupovým pásmem, čehož by se v Mönchengladbachu nyní rádi vyvarovali. V přípravě ale černobílí nepůsobili příliš přesvědčivým dojmem a v domácím poháru před pár dny přešli přes Essen z regionální ligy jen výsledkem 2:1.
Vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování textového přenosu z atraktivního duelu prvního kola německé Bundesligy, v němž Borussia Mönchengladbach přivítá 1. FC Kolín nad Rýnem. Začínáme v 18 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.