Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Wolfsburg - 28. října 2017   15:30

Schalke
43' Bentaleb
1:1
(1:0)
Wolfsburg
90+3' Origi  (Mario Gómez)
Schalke
Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Kehrer – D. Caligiuri, Bentaleb (77. McKennie), Meyer, Harit (83. Konopljanka), Oczipka – Di Santo (75. Reese), Burgstaller.
Nübel – McKennie, Konopljanka, Reese, Coke, Schöpf, Embolo.
Schmidt – Thomsen, Foltyn
Veltins Arena, Gelsenkirchen
60 429 diváků
Wolfsburg
Casteels – Tisserand (66. Didavi), Brooks, Uduokhai – Verhaegh, Guilavogui (77. Origi), Arnold, Gerhardt – Błaszczykowski (82. Dimata), Malli – Mario Gómez (C).
Grün – Bazoer, Dimata, Didavi, Origi, Osimhen, Knoche.

SESTŘIH: Schalke - Wolfsburg 1:1. Origi vystřelil hostům remízu v nastavení

Díky za pozornost a hezký víkend!
Wolfsburg urval bod. Hostující trenér Schmidt slaví s Arnoldem a Gomezem. Hosté se dlouho nemohli dostat k závěrečnému tlaku. Schalke mělo vše pod kontrolou. Fährmann těch těžkých zákroků ve druhém poločase měl pramálo, ale nakonec Origi silou vůle po nahrávce Gómeze procpal míč lobem do sítě. Německu hráč zahodil pokutový kop ve druhém dějství, když napálil balon nad branku domácích. Ti jsou hodně zklamání. Ačkoliv po většinu zápasu vedli díky pokutovému kopu Bentaleba pod víko, tak je z toho dělba bodů.
90+4'
90+4'
Konopljanka ještě odcentroval z levé strany.
90+3'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wolsburg se nemohl dostat k tlaku. Přesto dává zcela regulérní gól. Zřejmě Arnold poslal míč do ohně. Gómez prodloužil hlavou na levou stranu, kde DIVOCK ORIGI přeloboval Fährmanna nohou k delší tyči.
90+3'
Levý bek Schalke přiblížil domácí tým k výhře. Posléze začal kontr hostů Brooks.
90+2'
McKennie odhlavičkoval míč na polovinu hostů. Ti se chtějí prosadit po pravé straně.
90+2'
Dlouhý balon hostujícího hráče skončil až u Fährmanna. Domácí celek oplácel tou samou mincí ke Casteelsovi.
90+1'
Reese táhl rychlý brejk po pravé straně, poté ovšem Burgstaller fauloval a hosté spěchají směrem na Fährmanna.
90+1'
Naldo dalším dobrým zákrokem odehrál míč do zámezí a hosté vhazují z levé strany.
90+1'
Čtyři minuty se nastavují!
90'
Burgstaller zůstal ležet na pravé straně, Gómez mu pomohl zpět na nohy!
90'
Arnoldova levačka centrovala na zadní, kde vyskočil a chybu neudělal Fährmann.
89'
Dimata faulovaný na pravé straně a Arnold bere standardní situaci.
89'
Díky zákroku Nalda drží nadále Schalke vedení o jednu branku.
89'
Žlutou kartu dostává Guido Burgstaller (FC Schalke 04).
88'
Po dalším rohu Oczipky z levé strany zakončoval Naldo hlavou mimo tři tyče.
88'
Oczipka poslal míč levačkou na přední tyč, poté je z toho další roh pro Schalke.
87'
Konopljanka podržel míč na levé straně proti dvěma soupeřům a poté otřel balon o Uduokhaie, který rozhodl o rohu pro domácí.
87'
Casteels rozehrál nakrátko se svými obránci, ale dlouhý balon snadno přežila obrana domácích.
86'
Oczipka podražený na levé straně Verhaeghem, tady mohla klidně přijít karta, ale nestalo se.
86'
Dimata měl málo místa na zakončení z dvaceti metrů. Poté útočí domácí celek po levé straně.
85'
Tak podle opakovaného záběru hrál před malou chvílí Kehrer ve vápně pravou rukou a měla se kopat penalta proti Schalke.
85'
Malli centroval z levé strany, jeden z domácích hráčů odvrátil trošku s komplikacemi balon pryč z vápna.
84'
Arnold tvořil hru, ale poté vše vyřešil domácí hráč na pravé straně nahrávkou dozadu na kopačku Fährmanna.
83'
Gerhardt vhazoval z levé strany, ale Schalke dobře vysunulo svůj presnik a může útočit Konopljankou. Jeho tvrdá rána ze středu z dvaadvaceti metrů šla pravačkou doprostřed branky ke Casteelsovi.
83'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amine Harit, přichází Jevhen Konopljanka.
82'
Schalke mělo k dispozici rychlý kontr. Reese využil přizemního centru a středu zakončil pravačkou vedle pravé tyče.
82'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jakub Błaszczykowski, přichází Nany Landry Dimata.
82'
Malli totiž dostává kartu za faul na Harita.
81'
Domácí hráči presovali proti Casteelsovi, poté je ovšem pískáno proti Wolfsburghu.
81'
Oczipka to zkusil individuálně, ale neprosadil se .Wolfsburg ale udělal chybu při přechodu do útoku po levé straně.
80'
Celkem velká chyba hostujícího hráče na polovině hřiště dostává Oczipku zcela zadarmo k autovému vhazování z levé strany.
79'
Harit zasáhl šlapákem pravou kopačku Verhaegha a vysloužil si kartu.
79'
Blasczykowski si pokryl balon, a tak mohl útočit Arnold. Domácí eclek se bránil Burgstallerem.
78'
Oczipka vhazoval přes levou stranu, ale jeho spoluhráč svojí chybou daroval vhazování pro Verhaegha.
78'
Casteels nepokazil rozehrávku nohama. Poté pracoval velice dobře v obraně na pravé straně Stambouli.
77'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josuha Guilavogui, přichází Divock Origi.
77'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabil Bentaleb, přichází Weston McKennie.
77'
Byl to Blasczykowski, ale vše je v pořádku.
76'
Arnold je faulovaný, domácím fanouškům se to vůbec nelíbí. Na hřišti ovšem zůstává ležet také ještě jeden z hostujících hráčů, ke kterému spěchá Casteels.
76'
Domácí hráč posunul míč prvním dotekem po pravé straně. Načež Oczipksa zapsal ztrátu Schalke.
75'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Fabian Reese.
75'
Gerhardtův centr z levé strany levou nohou odvrátila domácí obrana z první zcela bez problémů.
74'
Následovala kombinace hostujících hráčů, která měla ovšem k ideálu hodně daleko. I tak se ještě musí domácí celek bránit.
73'
Casteels vyskočil na malém vápně a hosté se drali do útoku po pravé straně Didavim. Nakonec centr zmiňovaného hráče byl zablokovaný a poté trefil soupeře také Arnold.
73'
Oczipka spupracoval se spoluhráčem. Posléze přišel centr z pravé strany v podání Cagliuriho, který vyboxoval Casteels na malém vápně.
72'
Verhaegh nic neuspěchal na pravé straně, stejně tak Brooks na středu. Malli poté chtěl roztáhnout hru na levou stranu, ale to se mu nepovedlo.
72'
Hostující celek kombinoval na levé straně, ale vše končí ztrátou. Načež posílá Fährmann míč pravačkou na polovinu hrací plochy.
71'
Avšak k centru, ani ke střele na Casteelse nedošlo. Hostující kontr začíná na levé straně u Guilauoguie.
70'
Rychlý ťukec hostů na pravé straně skončil u Blaszczykowkého. A tak útočí domácí po pravé straně Caligliurim.
70'
Také Malli byl součástí hostující kombinace. Ale aktivní obrana domácích zatím nepustila Wolfsburgu k zakončení směrem na Fährmanna.
69'
Brooks se nedostal k balonu, domácí celek dobře presoval proti Uduokhaiovi, ale kombinace Wolfsburgu pokračuje dál u Didaviho.
69'
Burgstaller nechal balon propadnout, vhazovat bude hostující celek z vlastní poloviny z levé strany.
68'
Didaviho levačka centrovala na přední tyč, poté poslala odražený balon z pravé strany do boční sítě a Fährmann by měl vykopávat od vlastní branky.
68'
Gómez získal v souboji s Naldem na pravé straně roh.
67'
Hostující celek působil koncentrovaně při rozehrávce Arnolda, posléze se balonu dotkl Verhaegh na praév straně, ale balon se opět dostal k prvně zmiňovanému hráči Wolfsburgu.
66'
Di Santo zaslouží pochvalu za presink proti Casteelsovi, ačkoliv snaha domácího hráče byla k ničemu. Následně ale Schalke získalo balon díky Oczipkovi na levé straně.
66'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Marcel Tisserand, přichází Daniel Didavi.
65'
Verghaegh přihrával z pravé strany po své levé ruce. Následně se hra přesunula na levou stranu k Tisserandovi a Mallimu. Tisserand centroval na zadní tyč, ale tam faulovaný jeho soupeř zezadu
65'
Ochotný pád Oczipky na levé straně ve vápně soupeře neznamená penaltu pro Schalke a ani žlutou kartu za simulování.
64'
Jeden z domácích hráčů šel k zemi na hranici vápna, ale faulovaný podle soudu sudího nebyl. Načež se zapojuje do utkání Fährmann.
64'
Schalke bude vhazovat z levé strany z poloviny soupeře, pro balon si sbíhá Di Santo.
63'
Trpělivá kombinace hostů na polovině hřiště neskončila u Uduokhaie. Posléze reagoval Blasczykowski po pravém křídle, ale Arnold chyboval, takže balon pro Schalke.
62'
Nakonec vhazuje Verhaegh z pravé strany, Wolfsburg se posléze uchýlil k tomu, že mu pomohl Casteels svýma nohama, ale Schalke se bránilo celkem aktivně.
61'
Fährmann rozehrál nakrátko přes levou stranu. Posléze Schalke nevyšla ideálně přechodová fáze, ale díky Burgstallerovi bude Oczipka vhazovat.
60'
Mario Gómez zahodil penaltu a jako kdyby si vzal příklad z hráčů Sparty v pohárovém zápase proti Baníku Ostrava. Jeho pravačka poslala balon nad branku domácích a stále tedy 1:0.
59'
Je to zcela jasné. Naldo zasáhl Gerhardta loktem a je pískaná druhá penalta v zápase. K míči se zřejmě postaví Gómez.
59'
Naldo už jednu kartu má, takže teď musí být pořádně nervózní.
58'
Sudí si nechává podruhé v zápase přivolat video.
58'
Gerhardt přišel o balon na poslední chvíli a poté po souboji s Naldem zůstává ležet na hrací ploše.
57'
Tři hráči domácích byli u balonu, při snaze Oczipky o zakončení levačkou do pravého horního rohu šel balon těsně vedle pravé tyče.
56'
Harit vrátil míč spoluhráči, který vhazoval. Poté Brooks podle rozhodčího fauloval a není z toho vůbec špatná standardní situace pro Schalke po faulu na již zmiňovaného Harita.
55'
Arnold centroval levačkou na střed na malé vápno, tam vyskočil Fährmann , ten sice pustil balon pod sebe, ale nikdo z hostujících hráčů nedorazil míč do sítě.
54'
Verhaegh obdržel přihrávku na pravé straně. Následně to sehráli hostující hráči rychle a i díky Mallimu budou kopat roh.
53'
Oczipka opět dostal balon na levé straně, poté spolupracovali Harit a Di Santo až Burgstaller podrazil Brookse na hranici vápna.
53'
Pravačka Fährmanna hrála přes levou stranu, ale tam byl jeden z hostujících hráčů, ten ovšem ztratil míč na polovině hřiště a tak může hrát Oczipka.
52'
Arnoldova levačka našla spoluhráče v ofsajdu, a tak budeme pokračovat rozehrávkou Fährmanna.
52'
Meyer vystoupil z pravé strany, poté právě on fauloval soupeře a hostující celek kope standardní situaci z levé strany.
51'
Arnold centroval levačkou na přední tyč. Poté tvořil hru Oczipka, ale nbyl podražený soupeřem, takže na balonu momentálně Gómez.
51'
Bentaleb nabídl svým nečistým zákrokem domácím standardní situaci z pravé strany pro Arnolda.
50'
Brooks se dotkl balonu. Poté pokračoval Verhaegh na pravé straně, nakonec Naldo odhlavičkoval balon z vápna domácích.
50'
Burgstaller šel do hlavy ve středovém kruhu a poté se postavil do ofsajdu, Wolfsburg rozehrává nakrátko přes nohy Casteelse.
49'
Verhaegh stál na konci hostující akce, následovat bude výkop od domácí branky v podání Fährmanna.
48'
Celkem lehce se Schalke dostal k balonu, ale centr Oczipkou byl odvracený hlavou Brookse pryč z vápna.
48'
Cagliuri pouze vrátil míč hostům na polovinu hřiště a Wolfsburg bude útočit po pravé straně od Verhaegha.
47'
Casteels si zahrál nohama, následná hostující rozehrávka byla řešena fotbalově. Nakonec se balonu nedostal na levé straně Arnold, ale v kombinaci pokračuje Verhaegh.
47'
Malli podržel míč na pravé straně, počkal na spoluhráče, poté šel míč od Meyera do zámezí a Verhaegh vhazuje.
46'
Domácí celek chtěl útočit po pravé straně, ve vlastním vápně čekal Casteels, který následně hrál přes své obránce proti presujícímu Burgstallerovi.
46'
Schalke mělo výkop druhé půle.
46'
Po prvním poločase vede Schalke 1:0. Gómezův gól nebyl nejprve zhruba ve 13. minutě správně uznaný pro ofsajd po standardní situaci po levé straně. Poté jsme se celkem nudili. Největší šanci měl domácí celek, když Habit křížem z pravé strany poslal míč do levé tyče. Už to vypadalo, že poločas skončí bez branek. Jenže sudí Schmidt po komunikaci s videorozhodčím odpískal penaltu a tu s přehledem pod břevno doprostřed branky soupeře proměnil Bentaleb.
45+3'
45+2'
Caligliuri dostává kartu za to, že nenechal Arnolda rozehrát standardní situaci.
45+2'
Caligliuri převzal pas na pravé straně, ale hosté zablokovali jeho centr.
45+1'
Fährmanova pravačka nakopla míč na levou stranu, tam byl faulovaný jeho spoluhráč na polovině hřiště.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Caligiuri vhazoval z pravé strany, následně jeden z domácích hráčů vrátil míč na pravé křídlo. Hosté ovšem odvrátili centr Habita.
45'
Arnold dostává kartu za faul zhruba na polovině hřiště.
43'
Schalke právě vstřelilo branku!
NABIL BENTALEB napálil levačkou míč pod břevno, Casteels šel ze svého pohledu na pravou stranu.
41'
Sudí Schmidt ovšem využil videa a následně ukázal Guilavoguimu kartu. Jinak řečeno – je tady penalta pro Schalke.
41'
Oczipka centroval levačkou, Kehrer upadl hodně ochotně před Casteelsem, domácí hráči si ovšem nevymodlili penaltu.
40'
Bustaller postrčil protihráče, sudí Schmidt mu domluvil. Roh se opakuje.
39'
Jeden z domácích hráčů prodloužil balon v souboji s Brooksem hlavou na pravou stranu. Posléze díky Meyerovi a Oczipkovi bude Schalke kopat roh z levé strany.
39'
Gerhardt a Malli táhli útok hostů, ale Gömez zakončoval z těžké pozice u levé tyče, poté pomohl Fährmanovi jeden z domácích beků a domácí brankář bude vykopávat od vlastní branky.
38'
Tisserand a Verhaegh si zahráli při útoku hostujících hráčů, domácí celek se bránil aktivně i díky Di Santovi.
38'
Di Santo velice dobře presoval. Poté si seběhl na levou stranu na hranici poloviny hřiště Meyer, ale zatím se nic zásadního nestalo.
37'
Cagliuriho chyba na pravé straně daruje hostujícímu fotbalistům aut z vlastní poloviny, což je práce pro Tisseranda.
36'
Po několika odrazech, kdy byl aktivní Tisserand vyskočil na malém vápně Fährman a skryl balon do náruče. Domácí se poté snaží prosadit po levé straně Oczipkou.
36'
Fährman se rozhodl pro nahrávku s Kehrerem na levé straně, ale domácím vůbec nefungovala přechodová fáze. Takže kontruje Tisserand a Gerhardt po levém křídle.
35'
Jeden z hostujících hráčů rozehrál podél nohy Di Santa. Domácí fotbalisté vysunuli presink zmiňovaným fotbalistům, ale hosté mají i tak aut z levé strany.
35'
Poté, co si Stambouli a Cagliuri vyměnili balon uvidíme autové vhazování domácích z pravé strany z poloviny soupeře.
34'
Stambouli přihrál svému spoluhráči na polovině hřiště, balon poté putoval z nohy na nohu, Meyer čekal ve středovém kruhu.
33'
Meyer málem přišel o balon na polovině hřiště, ale poté mu pomohl Habit. Ten dělal poté hostům problémy, ale k zakončení z dvaceti metrů se nedostal.
33'
Je to tak. Hosté vrátili balon domácím a začíná útok Schalke rozehrávkou Stambouliho.
32'
Teď už je hra přerušena. Nakonec je Habit v pořádku, je na nohou a Schalke bude pokračovat v jedenácti lidech na hrací ploše.
32'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hrací ploše, hostující fotbalista i tak odcentroval z pravé strany.
31'
Nechybělo mnoho a Tisserand podrazil po ztrátě míče Cagliuriho. Následný kontr domácích skončil střelou z levé strany po zemi do náruče Casteelse.
31'
Burgstallerova ztráta znamená, že útočit budou hosté. Posléze si domácí hráč myslel, že soupeř byl s míčem v zámezí, ale sudí měl jiný názor.
30'
Brooks nechyboval v rozehrávce, hosté budou posléze postupovat směrem na domácí branku po autovém vhazování Tisseranda z levé strany.
30'
Meyer sbíhal na levou stranu, poté si křikl Casteels a spoluhráči mu pustili balon až do náruče.
29'
Habitův křižný pokus z pravé strany skončil po zemi až na levé tyči hostující branky.
29'
Hostující nákop po pravé straně neohrozil domácí branku a je tady rychlý brejk Schalke.
28'
Oczipka vhazoval z levé strany, následně je pískaný ofsajd, protože mimo povolený prostor byl postavený Burgstaller.
27'
Opět si Schalke vyměnilo několik krátkých přihrávek na vlastní polovině, ale zatím se nedostalo na polovinu svého soupeře po levé straně, kdy balon drží Bentaleb.
27'
Domácí celek kombinoval i se Stamboulim na polovině hřiště, následně si hostující obrana dala pozor na Burgstallera, který nic nevymyslel na hrotu útoku.
26'
Oczipka hledal levačkou spoluhráče na penaltě, ale ten byl pokrytý. Poté ještě centroval Di Santo, ale Naldo zakončil hlavou ze středu do náruče Casteelse.
25'
Harit se nedotkl balonu na polovině hřiště, nahrávka směřovala na levou stran na Burgstallera. Posléze jsme viděli faul na Di Santa, který znamená dobrou standardní situaci pro Schalke z levé strany.
24'
Cagliuri na pravé straně vrátil míč pod sebe svému spoluhráči, ten upadl ve vápně, ale sudí neodpískal penaltu pro Schalke.
23'
Na levou stranu přišel zajímavý centr, ale Burgstaller se proti dvojici protihráčů ukličkoval. Nicméně Schalke pokračuje na polovině hřiště.
23'
Blaszczykowski přerušil útok domácích po levé straně, poté na přední tyči nezakončil Oczipka, a tak rozehrává nakrátko Casteels.
22'
Tisserand fauloval na polovině hřiště při útoku Schalke po pravé straně. Domácí celek zvolil jistotu v podobě rozehrávky nakrátko.
22'
Hrálo se na polovině domácích hráčů, Naldo nebyl v rozehrávce zbrklý a domácí celek by měl mít k dispozici autové vhazování z pravé strany.
21'
Viděli jsme několik hlavičkových soubojů. Následně Meyer zklidnil hru a balon tak mohl propadnout na pravou stranu ke Caligliruimu, jeho centr byl zablokovaný.
21'
Malli centroval z levé strany na hlavu soupeře, který uklidil balon do náruče Fährmana svojí rybičkou z pozice stopera.
20'
Casteelsova levačka poslala míč na levou stranu ke Cagliuriumi. Následně si k nelibosti domácích fanoušků stoupl Burgstaller do ofsajdu.
20'
Schalke a Wolfsburg svádí víceméně vyrovnanou bitvu, kdy zejména v posledních minutách nemá nikdo z týmů žádnou větší převahu.
19'
Schalke presovalo Burgstallerem a i proto už je na tahu domácí celek, kdy na pravé straně na polovině hřiště kooperuje Caligliuri.
18'
Schalke bylo hodně trpělivé. Nakonec vše zakončil centr z levé strany a snaha Di Santa o hlavu do levého horního rohu hostující branky před Brooksem, Casteels ovšem vyskočil a vytasil parádní reflex.
18'
Fährman si došel pro centr z pravé strany. Následně se hra přesunula na levou stranu k Meyerovi, který našel Stambouliho.
17'
U Di Santa skončila domácí akce, Brooks poté rozehrál nakrátko dozadu na Casteelse.
17'
Schalke mělo v úvodu územní převahu, ale paradoxně mohl jít Wolsfburg do vedení Gómezem, ten se ovšem postavil do ofsajdu, což správně postřehl pomezní arbitr a branku neuznal.
16'
Hostující kombinace na levé straně neskončila chybou. Tisserand se pomazlil s balonem po nahrávce Malliho, jeho centr byl ovšem sražený na přední tyč do náruče Fährmana.
16'
Tisserand ukázal rychlé nohy na levé straně, ale jeho centr na hranici vápna si s přesností nepotykal. Následně předvedli domácí hráči důraz v osobních soubojích.
15'
Nechybělo mnoho a Verhaegh přišel o balon na pravé straně při rozehrávce v souboji s Bentalebem, ale nakonec si dobře pokryl balon. Následoval faul Di Santa na Tisseranda.
14'
Schalke vytáhlo svůj presink a hostující brankář Casteels byl celke mpod tlakem, následovala nepřesná rozehrávka na levou stranu na Gómeze.
14'
Ta nebyla vůbec nebezpečná pro Casteelse, Naldo se nedostal k balonu na zadní tyči a poté mohl hrát hostující brankář nakrátko se svými obránci.
14'
Gómez se ještě tak trošku ironicky směje a nevěří výroku pomezního rozhodčího. Nicméně je tady standardní situace po faulu na Harita.
13'
Hostující hráč centroval levačkou na penaltu. Gómez zakončoval hlavou do pravého horního rohu domácí branky. Sudí ovšem gól neuznal a nutno podotknout, že viděl správně ofsajd německého útočníka.
12'
Naldo šel nesmyslně skluzem proti Tisserandovi a dostává kartu za faul při akci hostů po levé straně.
11'
Domácí hráč zakončil z velké dálky po zemi doprostřed branky, ale Casteels udržel koncentraci a neudělal chybu, která by znamenala vedení Schalke.
11'
Na druhé straně byl pokrytý Gómez, takže Fährman pomohl domácím hráčům s rozehrávkou. Posléze se hra opět dostala zhruba na polovinu hřiště za podpory hráčů Schalke.
10'
Harit byl součástí domácí kombinace, ale Wolfsburg se zase bez problémů brání a Casteels může být v klidu, zatím Schalke ze své převahy na držení balonu neohrozilo hostujícího brankáře.
10'
Jeden z domácích hráčů chtěl zrychlit hru křížem na levou stranu, ale výborně zasáhl Verhaegh. Domácí mužstvo bude pokračovat autovým vhazováním.
9'
Stambouli nahrával na pravou stranu Caligiurimu, ten přihrál svému stoperovi. Asi takto vypadala kombinace domácích hráčů na polovině hřiště, která nebyla nebezpečná pro hosty.
9'
Caligiuri vzal balon a vhodil jej do hry z pravé strany. Po přetažení hry na levou stranu byl Meyer podražený na polovině soupeře.
8'
Di Santo se snažil presovat, ale balon šel až na hlavu Gómeze, jenže ten se neobtočil kolem bránícího protihráče. Následně hraje na polovině hřiště hostující celek, zatím bez pomoci Casteelse.
7'
Následovala kombinace domácích, která skončila na pravé straně u Harita. Ale po pár sekundách může opět Schalke tvořit hru, tentokráte po levém křídle.
7'
Stambouli oslovil křížem na levé straně Oczipku, ale balon se následně dostal až na kopačku Fährmana. Ten byl pod tlakem, ale včas vyběhl a situaci zvládl bez potíží.
6'
Caligiuri byl tím, kdo vhazoval z pravé strany z poloviny hřiště, posléze nic neuspěchal Stambouli i další hráči Schalke, k výraznější chybě domácích zatím nedošlo.
6'
Gómez hlavičkoval po nákopu spoluhráče na levé straně ze záklonu a z hranice vápna dopadl míč do náruče Fährmana.
5'
Dva hostující hráči si na levé straně vyměnili balon, ale nevyšla jim přechodová fáze. U balonu poté Verhaegh.
4'
Hostující celek zkusil rozehrávku nakrátko přes pravou stranu, posléze Di Santo ještě presoval, ale Tisserand může útočit po levé straně.
4'
Casteels nakopl levačkou míč na polovinu hřiště, po několika hlavičkových soubojích nakonec přišel faul Meyer a míč pro hosty.
4'
Fährman se poprvé dotkl balonu, jeho rozehrávka nohama nebyla vůbec přesná a hosté měli víceméně autové vhazování z levé strany z poloviny domácích zcela zdarma.
3'
Kehrer byl tím, kdo nakonec udělal útočný faul a hostující akce začne krátkou rozehrávkou Casteelse přes pravou stranu.
2'
Oczipka centroval na přední tyč, kde protihráč odvrátil balon hlavou do bezpečí. Poté ještě pokračuje Burgstaller proti soupeři.
2'
Uduokhai fauloval při kontru domácích na levé straně, ale zrovna dvakrát se mu to nelíbí.
1'
Schalke pokračovalo trpělivou kombinací na polovině hřiště, na pravé straně byl připravený Stambouli, ve středu čekal Meyer.
1'
Di Santo dělal hostům problémy po pravé straně, hra se poté dostala až na polovinu hřiště ke Kehrerovi.
1'
Výkopem hostujícího hráče začal zápas, Wolfsburg v zeleném, Schalke v modrém.
1'

FC Schalke 04: Fährmann – Stambouli, Naldo, Kehrer – D. Caligiuri, Bentaleb, Meyer, Harit, Oczipka – Di Santo, Burgstaller.
Náhradníci: Nübel – McKennie, Konopljanka, Reese, Coke, Schöpf, Embolo.

VfL Wolfsburg: Casteels – Tisserand, Brooks, Uduokhai – Verhaegh, Guilavogui, Arnold, Gerhardt – Błaszczykowski, Malli – Mario Gómez.
Náhradníci: Grün – Bazoer, Dimata, Didavi, Origi, Osimhen, Knoche.

Rozhodčí: Schmidt – Thomsen, Foltyn.
FC Schalke 04
Domácí celek by měl v letošní sezoně útočit na evropské poháry. Do těch se na jaře neprobojoval. Momentálně je Schalke v tabulce Bundesligy na páté pozici se ziskem šestnácti bodů. Dnes platí podle sázkových kanceláří za favorita střetnutí s Wolfsburgem.

V posledních dvou zápasech navíc vyhrálo poměrem 2:0. Nejprve v Berlíně proti Herthě. Český záložník v dresu domácích Vladimír Darida vyfasoval v prvním poločase žlutou kartu, ale jinak vydržel na hřišti po celou dobu utkání. To bylo poznamenané přímou červenou kartou pro Haragučiho (Hertha) ze 44. minutě. Schalke poté rozhodlo ve druhém dějství Goretzkou a Burgstallerem.

Naposledy se celek z TOP 5 současné Bundesligy představil doma proti Mohuči 20. října. A opět Goretzka a Burstgaller se zapsali mezi střelce. Fahrmann v domácí brance udržel čisté konto.
VfL Wolfsburg
Hostující fotbalisté nasbíral v devíti úvodních duelech Bundesligy stejný počet bodů, což je řadí na čtrnáctou pozici tabulky. V posledních pěti zápasech přišlo hned pět remíz pro bývalé působiště českého záložníka Václava Pilaře.

Před týdnem z toho byla dělba bodů po domácím souboji s Hoffenheimem. Arnold (Wolfsburg) neproměnil v prvním poločase penaltu, poté otevřel skóre soupeř v 73. minutě Demirbayem. Wolfsburg ovšem srovnal v nastavení Uduokhaiem. Český obránce Pavel Kadeřábek odehrál v dresu Hoffenheimu kompletní utkání.

Dnes je Wolfsburg předzápasovým outsiderem podle mínění sázkových kanceláří. K dispozici by ovšem měl být nejlepší střelec mužstva, třígolový Němec Didavi. Chybět nebude zřejmě ani Belgičan Origi, člen skvělé generace belgického fotbalu, který nebude chybět příští rok na MS v Rusku.

Wolfsburg – Schalke 1:1
Hezké odpoledne! Veltins Arena dnes uvidí v rámci desátého kola fotbalové Bundesligy souboj FC Schalke 04 – VfL Wolfsburg. Výkop tohoto střetnutí je naplánovaný na 15:30 a my se na něj zaměříme textovou podobou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.