Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Düsseldorf - 2. září 2018   15:30

Lipsko
68' Augustin (Sabitzer)
1:1
(0:0)
Düsseldorf
47' Zimmermann  (Gießelmann)
Lipsko
Gulácsi – Mukiele, Ilsanker, Upamecano, Saracchi – Bruma (54. Sabitzer), Kampl, Demme (C) (86. Y. Poulsen), Forsberg – Werner, Augustin (71. Cunha).
Mvogo – Orban, Sabitzer, Y. Poulsen, Klostermann, Cunha, Laimer.
Fritz – Schaal, Thielert
Red Bull Arena (Leipzig)
Düsseldorf
Rensing – Zimmermann (80. Stöger), K. Ayhan, Hoffmann, Kamiński, Gießelmann – Zimmer, Morales, Sobottka (C), Ducksch (90. Karaman) – Hennings (69. Raman).
R. Wolf – Raman, Karaman, Lukebakio, Stöger, Contento, Bormuth.

Lipsko mělo tento zápas vyhrát a bod je pro něj velkou ztrátou. Ve druhém poločase svého soupeře místy drtilo. Jenže prosadil se pouze Augustin dorážkou přes padajícího Rensinga. Za zmínku jinak stojí také gesto Wernera ze závěru, když v nastavení přiznal teč a odmítl roh pro svůj celek. Tohle už se ve fotbale moc často nevidí. A klobouk dolů před Němcem. Ten mohl dnes zažít i hořkost porážky. Jenže Gulácsi nataženou pravou rukou vytáhl zakončení zleva do bezpečí.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 16:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 9:15.
90+5'
90+5'
Nepovedený centr Wernera z levé strany znamená konec zápasu.
90+4'
Centr Saracchiho zleva končí na přední tyči a hlavě obránce.
90+4'
Mukieleho centr zablokoval obránce, ještě pokračuje Cunha u vápna soupeře.
90+3'
Werner se přiznal v 93. minutě a odmítl roh pro svůj celek. Tak to klobouk dolů! Tohle se ve fotbale příliš často nevidí.
90+3'
Werner se natlačil před obránce a zasloužil se o roh z levé strany. Hosté sdělují rozhodčímu, že by měl Rensing vykopávat.
90+2'
Karaman přišel o míč na pravé straně kvůli Forsbergovi, ale ten poté pokazil nahrávku do levé části hrací plochy, kde stál jen Stöger.
90+1'
Sabitzerova střela z levé strany měla razanci, ale nikoliv přesnost. Míč skončil vedle bližší tyče.
90+1'
Čtyři minuty nastavil hlavní rozhodčí!
90'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Kenan Karaman.
90'
Rensing drží míč ve svém velkém vápně a pospíchat určitě nebude.
89'
Sudí pustil hraniční zákrok Kaminskiho na polovině hřiště a po vyšachování obrany poté ztlumil Gulácsi křižnou střelu Ramana z levé strany.
88'
Rensingovi vypadl míč na hranici malého vápna, neboť jej Upamecano fauloval.
87'
Raman presoval hodně aktivně z levé strany proti Ilsankerovi a krátce na to přišel faul Hoffmanna na Wernera. Přitom Hoffmann hraje pod hrozbou vyloučení.
87'
Po Saracchiho centru z levé strany nezasahoval Rensing.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Yussuf Poulsen.
86'
Za nedovolené zastavení Sabitzera na levé straně je Stöger (DSF) potrestaný žlutou kartou.
85'
Stöger přihrál křížem do levé poloviny vápna, kde se otočil Ducksch okolo tří soupeřů a tlačil míč do vzdálenějšího horního rohu branky, Gulácsi však vytasil parádní zákrok pravou rukou!
84'
Saracchi vytěžil na levé straně ze souboje se Zimmerem autové vhazování poblíž šestnáctky hostů.
83'
Mukiele si na zadní tyči naskočil na centr Demmeho z levé strany, ale zakončit nedokázal.
83'
Zimmer nenašel společnou řeč se spoluhráčem na pravé straně ihned po autovém vhazování.
82'
Další zakončení hlavou v podání Cunhy nad horní tyč.
81'
Sabitzer centruje zprava jen na hlavu obránce, ale domácí budou vhazovat u vápna soupeře.
81'
Demme se chopil rozehry. Vzápětí Mukieleho centr z pravé strany pouze krátce navštívil hostující vápno.
80'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Matthias Zimmermann, přichází Kevin Stöger.
79'
Werner poslal míč ke Cunhovi na pravé straně šestnáctky a byly z toho nůžky vystřižené těsně vedle zadní tyče.
79'
Saracchi přihrál zleva na střed Forsbergovi, ale ten se ukličkoval proti trojici fotbalistů.
77'
Werner málem umotal hostující obranu v levé polovině vápna a poté zakončením přes Hoffmanna střílel do boční sítě.
77'
Raman byl zprava sám před brankářem vyloženou a jasnou šanci, gólmana ovšem trefil.
76'
Byl to Raman, který to pořádně schytal do horní části těla na levé straně.
75'
Utkání začíná být celkem vyhecované. Jeden z hostů zůstal ležet mimo hrací plochu. Domácí hráli dál a Fortuna poté vztekla odkopla balón až na tribunu.
74'
Cunha (RBL) nejprve fauloval Ayhana a poté jej chytil kolem krku Hoffmann (DSF). Oba hráči tak vidí žlutou kartu.
73'
Forsbergův roh byl zahraný na přední tyč, kde hlavičkoval Demme nad břevno.
72'
Werner centroval zprava přes Kaminskiho a tlak domácích tak nemá konce.
71'
Ducksch byl u míče pozdě na levé straně, ale poté udělal hostům radost Mukiele svojí chybou v rozehře.
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Matheus Cunha.
70'
Forsberg se otočil na pravé straně vápna, ale vybíhající Rensing mu dobře zmenšil úhel. Domácí celek dusí hosty.
69'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Rouwen Hennings, přichází Benito Raman.
68'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Křižný nástřel Mukieleho z pravé strany tečoval Sabitzer nataženou nohou na levou stranu, kde JEAN-KÉVIN AUGUSTIN procedil míč přes padajícího Rensinga. 1:1.
67'
Centr pravačkou Forsberga na dlouhou tyč dopadl do koše Rensinga a okolo hostujícího brankáře nebyl nikdo z domácích hráčů.
77'
Giebelmann poslal protihráče k zemi na pravé straně a standardní situaci tak rozehraje Forsberg.
66'
Pouze jednou vystřelili hosté ve druhém poločase na branku. Jenže byla to přesně střela, která Fortunu posunula do vedení.
65'
Při pohledu na tlak domácích si člověk říká – jak tohle všechno mají hosté ještě takovou půl hodinu vydržet?
64'
Saracchi a Kampl začali útok. Následně si domácí přihrávají takových třicet metrů od branky soupeře.
64'
Mukiele vsadil na razanci z pravé strany a po zákroku Rensinga se hosté osvobodili.
63'
Tlak domácích se stupňuje a pokud chtějí hosté pomýšlet na body z dnešního zápasu, tak by měli být směrem dopředu daleko aktivnější.
63'
Forsberg se Saracchim poslali míč zleva do šestnáctky, ale hosté odvrátili míč z první.
62'
Souhra Ilsankera s Kamplem na levé straně neskončila zakončením na Rensinga.
61'
Po pasu od Mukieleho zprava na střed byl Sabitzer bráněný hned trojicí protihráčů.
61'
Werner měl na pravé straně proti sobě Kaminskiho a nahrál jen pod sebe na nohu bránícího hráče.
60'
Tvrdá střela Wernera z pravé strany se mezi tři tyče nemohla jít.
59'
Saracchi spolupracoval s Kamplem na levé straně až zakončení směrem do bližšího horního rohu branky vytáhl Rensing rukou na poslední chvíli. To vše po hodně nešťastné teči Hoffmanna.
59'
Sabitzer chtěl najít Wernera zprava na přední tyči, ale před něj se postavil bránící hráč.
58'
Po přihrávce Augustina pod sebe zkusil Kampl střelu na zadní tyč, kterou těsně minul.
57'
Saracchi bral aut na levé straně, ale domácí akce měla jepičí život.
56'
Upamecano byl zleva proti Giebelmannovi důrazný, ale zároveň čistý a domácí tak kombinují na polovině hřiště.
56'
Mukiele s Forsbergem to nemysleli vůbec špatně, ale poslední bek zamezil nahrávce na levou stranu, kde by byl Werner prakticky sám před brankářem.
55'
Werner vystřelil z otočky v levé polovině pokutového území mimo branku.
54'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Marcel Sabitzer.
54'
Zimmer a Augustin se setkali pěkně zblízka a vše si jasně z úst do úst vyříkali.
53'
Nikdo z hostů nezakončil a rychlý kontr poté přerušil Zimmer skluzem na levé straně.
53'
Mukiele nabídl chybou v pravé části vápna úplně zadarmo roh svému soupeři.
51'
Morales si zleva pomohl čistě tělem proti Upamecanovi. To znamená, že pokračujeme rozehrávkou Rensinga.
51'
Werner s Mukielem tvořili hru na pravé straně, ale vzápětí nedovolila hostující obrana zakončit Augustinovi z vápna.
50'
Po dlouhém pasu Saracchiho na pravou stranu zakončil Werner nečistou nohou z šestnáctky.
50'
Tentokráte centr Saracchiho z levé strany odeslal bránící fotbalista hlavou na aut.
49'
Forsberg a Bruma byli součástí kombinace na levé straně. Následně si Saracchi netroufl na souboj jeden na jednoho.
47'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Hennings odvedl dobrou práci zprava a poslal centr do vápna na levou stranu. Tam Giebelmann postrčil míč na střed a hranu šestnáctky. MATTHIAS ZIMMERMANN křižnou pravačkou do levé poloviny branky pokořil skákajícího Gulácsiho a hosté překvapivě vedou 1:0.
46'
Augustin nedosáhl na míč na levé straně a vhazovat bude Zimmer z vlastní poloviny.
46'
Dva domácí fotbalisté obstarali rozehrávku druhého poločasu.
46'
První poločas je za námi. A Lipsko se prosadit nedokázalo, ačkoliv mělo velký tlak a nespočet šancí. Jenže zatím překonalo Rensinga pouze jednou. Augustin ovšem dorážel z ofsajdu. Jinak hosté měli dvě vyložené šance v úvodním dějství. A bylo to zejména díky špatné zatíozehrávce soupeře. Ta je zatím (asi) největší slabinou favorita zápasu a rozhodně nepůsobí hráči v bílém nikterak přesvědčivě. Tak či onak – tenhle duel je hodně o tom, kdy se poprvé prosadí Lipsko.
45+2'
45+1'
Mukiele se zbavil dvou hráčů na pravé straně, a po centru do vápna nenašel Augustina.
45+1'
Werner neměl moc šancí na pravé straně proti dvěma fotbalistům.
45+1'
Minuta by měla zbývat do konce poločasu.
45'
Demmeho rozehrávka z levé strany nebyla přesvědčivá a po následném nákopu byl podle rozhodčího Werner bráněný zcela v rámci fotbalových pravidel. To se německému útočníkovi vůbec nelíbí.
44'
Při střele Forsberga zprava skákal Rensing k zadní tyči, ale zasahovat ani nemusel, balón si našel místo za brankou hostů.
44'
Zimmer se nedostal k míči na pravé straně a poté následoval taktický faul po ztrátě míče, za který by měl Zimmermann vidět žlutou kartu.
43'
Werner šel do souboje s Zimmermannem na levé straně a poté spadl na zem, sudí nechává hru pokračovat.
43'
Ducksch nedostal míč do ohně ani nadvakrát.
42'
Po dobré práci Henningse ukázal sudí na branku domácích a dovolil hostům standardku.
41'
Někteří fanoušci domácích se již radovali. Ale všechno zbytečné! Křižnou střelu z levé strany na zadní tyč už musel dorazit Augustin do branky. Jenže stál v ofsajdu.
40'
Forsberg vypálil na ose hřiště pouze doprostřed branky, kde si Rensing připsal zákrok rukama.
40'
Faul na polovině hřiště v podání hostů přerušil dění na hrací ploše.
39'
Forsberg přihrál zprava do vápna prvním dotekem Wernerovi a ten zakončení přes Ayhana nasměroval vedle levé tyče brankáře.
39'
Dlouhá kombinace domácích na hostující polovině. Ale Fortuna je pohyblivá v obraně.
38'
Centr na přední tyč skončil po odrazu v rukavicích Rensinga.
37'
Domácí tlačí hosty v posledních minutách a uvidíme roh z levé strany.
37'
Forsberg si pokryl míč a následně převzal iniciativu Bruma se Saracchim až se hosté ubránili centru do ohně bez zákroku Rensinga.
36'
Fortuna měla druhou vyloženou šanci v zápase! Giebelmann zakončoval zleva z druhé vlny po nahrávce spoluhráče přes bránícího Mukieleho těsně vedle zadní tyče.
35'
Centr Demmeho z levé strany lízl Augustin hlavou z výskoku na ose vápna a míč poté padl vedle pravé tyče.
34'
Forsberg se pustil do obrany soupeře na levé straně a poté byl na hranici pravidel zastavený Werner.
34'
Sobottka (DSF) držel Augustina zprava na polovině hřiště a tady už musel rozhodčí trestat žlutou kartou.
33'
Centr Ducksche skončil až mimo vápno a domácí začnou kontr autem Mukieleho.
33'
Rozhodčí skočil Zimmermannovi na ochotu při doteku Forsberga a hosté budou zahrávat volný přímý kop.
32'
Mukiele netrefil míč při dalším centru z pravé strany vůbec čistě a vykopávat tak může Rensing.
31'
Augustin běžel na střed vápna při centru Mukieleho z pravé strany a padl k zemi, penaltu si však nevykoledoval.
31'
Saracchiho pas po levé straně na Wernera přečetla obrana soupeře.
30'
Zimmer to vzal na pravé straně na sebe, ale levačkou po zemi na krátkou tyč našel pouze rukavice Gulácsiho.
30'
Mukiele byl aktivní na pravé straně, ale po několika odrazech u vápna nakonec nezakončil Werner.
29'
Sudí teď nechal hře naprostou volnost a několik tvrdých zákroků pustil. Hráči vůbec nevěděli, co si (ne)můžou dovolit.
28'
Giebelmann (hosté) ještě vyfasoval žlutou kartu za faul na Mukieleho.
27'
Mukiele zůstal ležet na hrací ploše, ale hra pokračovala až zakončení z pravé strany na přední tyč dokázal chytit Gulácsi.
27'
Demme naskočil do Ducksche na polovině hřiště, ale kartu nedostane.
26'
Rensing nakopl míč křížem na pravou stranu, kde neunikl pozornosti hlavního rozhodčího faul Moralese nataženou nohou při souboji se Saracchim.
25'
Po centru Saracchiho píská sudí proti domácím. Rozehrávat bude Rensing.
24'
Augustin si to na levé straně namířil do dvou hráčů a vynutil si podražení, tím pádem standardní situace proti hostům.
24'
Giebelmann byl sice důraznější v souboji na levé straně, ale balón se stejně odrazil až do vápna ke Gulácsimu.
23'
Odražený balón usměrnil Kampl pravačkou na hranici vápna mimo tři tyče.
23'
Bruma byl na levé straně zastavený čistým skluzem, i tak bude tlak domácích pokračovat.
22'
Kampl nahrál Augustinovi do pravé poloviny vápna, ale následně si dala hostující obrana pozor na náběh Wernera na střed šestnáctky.
21'
Saracchi nejprve zrychlil hru na levé straně, ale posléze přišel faul Wernera po ztrátě balónu na Zimmera.
21'
Augustin získal na levé straně nedovolený zákrok Zimmermanna a oba hráči si poté celou situaci vyjasňují.
20'
Mukiele poslal centr zprava na Wernera a ten z první pálil nad branku. Nicméně, zdálo se, že byl v ofsajdu.
19'
Po obrovské chybě Upamecana pádil hostující celek do rychlého kontru, ale Moralesovu střelu z osy hřiště zlikvidoval obránce.
18'
Ducksch byl pokrytý na levé straně, ale hosté budou ještě útočit po autovém vhazování Giebelmanna.
17'
Série krátkých nahrávek domácích fotbalistů. Až razantní střela Augustina zprava dopadla vedle bližší tyče.
16'
Bruma si na levé straně došel pro faul Giebelmanna, domácí rozehráli nakrátko.
16'
Zatím se nehraje vůbec špatný fotbal a Fortuna je svému protivníkovi vyrovnaným soupeřem.
15'
Mukiele byl na pravé straně zablokovaný. Následně narval Kampl míč vedle delšího horního rohu branky.
14'
Demme centroval zprava do levé poloviny vápna a Bruma z druhé vlny střílel k přední tyči, kam se stihl přesunout Rensing.
14'
Mukiele s Wernerem dostali míč zprava do vápna, kde se Rensing ve spolupráci s Kamenskim postaral o klid před svojí brankou.
13'
Rensing vyboxoval míč levou rukou na levou stranu, kde následně Saracchi pálil do Sobottky.
13'
Hoffmann uklidil centr z pravé strany na rohový kop.
12'
Domácí udělali fatální chybu v rozehře a vše hasil Gulácsi výběhem na pravou stranu a odkopnutím míče před rychlým Ducksch.
11'
Mukiele svedl na přední tyči souboj s Rensingem a pomohl si faulem proti hostujícímu brankáři.
10'
Hoffmann fauloval z pravé strany Wernera a domácí tak disponují zajímavou standardní situací.
10'
Při střele Sobottky byl Ducksch na ose hrací plochy v ofsajdu.
9'
Nepřesná narážečka Giebelmanna na levé straně se spoluhráčem, jenže Werner posléze zapsal ztrátu u středového kruhu.
8'
Mukiele narazil na pravé straně na prvního bránícího hráče, ale domácí mají alespoň aut z vlastní poloviny.
8'
Sarrachi rozehrával na levé straně až po přesunu na polovinu protivníka utekl balón Forsbergovi do zámezí.
7'
Bruma převzal míč na pravé straně, ale prakticky ihned jej ztratil při souboji s bránícím hráčem.
6'
První vyložená šance zápasu! Ducksch zůstal volný na středu vápna, ale zakončení z první špatně umístil doprostřed branky, kde zasáhl Gulácsi rukama.
5'
Po chybě Moralese měl míč Mukiele na pravé straně až sražený centr proletěl okolo levé ruky Rensinga malým vápnem.
4'
Zimmer vhazoval z pravé strany. Sobottka poté posunul míč k dvojici Morales – Ducksch, ale zakončení po zemi střední vzdálenosti chytil Gulácsi do koše.
3'
Zimmer si seběhl na pravou stranu do druhé vlny a obhodil si Saracchiho, následně skončil útok na hranici vápna.
2'
Ducksch rozehrál pravačkou na bližší tyč, kde Hoffmann zakončil hlavou vedle levé brankové konstrukce.
2'
Roh zprava proti domácím.
1'
Giebelmann čelil na levé straně presinku a rozehrál vzduchem na polovinu hrací plochy, kde vyhrál Lukebakio jeden na jednoho.
1'
Hostující celek měl výhodu výkopu.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Ilsanker, Upamecano, Saracchi – Bruma, Kampl, Demme (C), Forsberg – Werner, Augustin.
Náhradníci: Mvogo – Orban, Sabitzer, Y. Poulsen, Klostermann, Cunha, Laimer.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Kamiński, Gießelmann – Zimmer, Morales, Sobottka (C), Ducksch – Hennings.
Náhradníci: R. Wolf – Raman, Karaman, Lukebakio, Stöger, Contento, Bormuth.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Thielert.
Fortuna Düsseldorf je mužstvem, které se do nejvyšší německé fotbalové soutěže vrátilo po pěti letech. V loňské sezoně triumfovalo ve druhé Bundeslize. Vybojovalo si tak právo například na souboj s Augsburgem, se kterým se utkalo hned v úvodním kole. Fortuna prohrála těsně 1:2. Soupeř ještě k tomu musel duel otáčet a rozhodující trefu zaznamenal až v době, kdy běžela 76. minuta do střelecké listiny se zapsal Hahn.

Hosté spoléhají především na německého brankáře Michaela Rensinga, jenž před devíti lety plni pozici gólmanské jedničky Bayernu Mnichov. Spoluhráčem čtyřiatřicetiletého strážce tří tyčí je také Diego Contento. Ten oblékal dres mnichovského velkoklubu v letech 2010 – 2014.
Lipsko bylo v týdnu kousek od senzace. Ukrajinský Luhansk po bezbrankové domácí remíze prohrál v Německu v rámci odvety play-off Evropské ligy poměrem 2:3 a jediný gól jej dělil od základní skupiny této soutěže. Přitom ještě ve druhém poločase vedl 2:1. Jenže Augustin a Forsberg v 90. minutě proměněnou penaltou spasili favorita dvojzápasu.

Právě Forsberg je společně s Wernerem jednou z hlavních postav Lipska. Oba se zúčastnili světového šampionátu v Rusku. K nim můžeme ještě přidat portugalského záložníka Brumu či Yussufa Poulsena. Ten reprezentoval na východě Evropy Dánsko a vypadl v osmifinále proti pozdějšímu finalistovi z Chorvatska.
Delegace
Hlavní rozhodčí = Marco Fritz
První asistent = Dominik Schaal
Druhý asistent = Sascha Thielert
Čtvrtý sudí = Tobias Reichel
Poslední čtyři vzájemné zápasy (2. Bundesliga)
DUS – LIP 1:3
LIP - DUS 2:1
LIP - DUS 3:1
DUS – LIP 2:2
Hezký den, vítejte u textové reportáže, ve které se od 15:30 zaměříme na utkání druhého kola německé fotbalové ligy mezi Lipskem a Düsseldorfem. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.