Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Stuttgart - 26. září 2018   20:30

Lipsko
45+1' Orban  • 80' Augustin (Halstenberg)
2:0
(1:0)
Lipsko
Gulácsi (C) – Mukiele (78. Laimer), Orban, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Kampl, Demme, Forsberg (89. Ilsanker) – Y. Poulsen, Werner (75. Augustin).
Müller – Augustin, Bruma, Cunha, Ilsanker, Konaté, Laimer.
Robert Schroden
Red Bull Arena (Leipzig)
Stuttgart
Zieler – Maffeo (54. Badstuber), Baumgartl, Pavard, Sosa – Ascacibar, Aogo – Akolo (54. N. González), Gentner (C), Thommy (78. Donis) – Mario Gómez.
Grahl – Badstuber, G. Castro, Donis, N. González, Emiliano Insúa, Sarpei.

Tak a máme tady konec dnešního duelu. Lipsko si nakonec urvalo vítězství na svou stranu a získává tak důležité tři body na svou stranu. Nutno dodat, že zcela zaslouženě. Domácí byli jasně aktivnější, což vypovídá i statistika střel na bránu, která je 8:0 pro domácí! Mezi střelce se nakonec nezapsal Timo Werner, ale příležitostí měl požehnaně, ale šteští mu holt dneska nepřálo. Po jeho střídání se Lipsku povedlo vstřelit druhou branku a potvrdit tak svou jasnou dominanci. Stuttgart tak zůstává na dně tabulky. To je z dnešního přenosu vše, přeju dobrou noc.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Mario Gómez (VfB Stuttgart).
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
89'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Stefan Ilsanker.
87'
Žlutou kartu dostává Nicolás González (VfB Stuttgart).
86'
Zápas se už vlastně jen dohrává. Hráči Lipska mají míč jasně pod svou kontrolou a kombinují uprostřed hrací plochy.
83'
Anastasios Donis se nacházel v ofsajdovém postavení a nemohl tak pokračovat ve svém útočném snažení.
80'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek se přece jen dočkal druhé branky a nejspíš jasně potvrzuje své vítězství v tomto utkání! Hrdinou se stal střídající hráč JEAN-KEVIN AUGUSTIN, který se znovu dostal do velké šance, tentokrát se ale zachoval jako mazák a nedal brankáři z velké blízkosti nejmenší šanci! Svou přízemní ránu umístil k pravé tyči. Asistence: Marcel Halstenberg.
78'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Konrad Laimer.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Anastasios Donis.
77'
Augustin se ani pořádně nerozběhal a už se objevil ve velké šanci! Obdržel skvělou přihrávku, z bezprostřední blízkosti ale pálil pár centimetrů od levé tyče!
76'
Thommy a jeho další střela, ani teď s ní neudělal díru do světa, míč znovu skončil nad horní tyčí.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Jean-Kévin Augustin.
73'
Upamecano a jeho už několikátý faul. Už by se měl mírnit, jestli nechce předčasně opouštět hřiště, rozhodčí určitě nebude tolerantní do nekonečna.
70'
A posledních dvacet minut před náma. Lipsko dominuje a vypadá to, že si tohle těsné vedení udrží.
67'
Jde vidět, že Mario Gomez chce svému týmu pomoc za každou cenu, tentokrát to ale trošku přehnal a prezentoval se faulem, zatím si vystačí s varováním.
66'
Hra se na chvíli uklidnila a míč se v drtivé části nachází uprostřed hrací plochy.
64'
Žlutou kartu dostává Nordi Mukiele (RB Lipsko).
62'
Lipsko zakládá další útok. Jeden z hráčů ale naprosto lacině přišel o míč a nabídl tak šanci soupeři, ta ale rychle skončila, protože se Gonzalez nacházel v ofsajdu.
59'
Timo Werner se skutečně nacházel při své dorážce v ofsajdovém postavení a branka tedy nemohla být uznána!
58'
Domácí Lipsko se ujímá vedení o dva přesné zásahy! Mezi střelce se konečně zapsal Timo Werner! Hlavní rozhodčí si ale šel celou situaci zkontrolovat na video a gól nnakonec nebyl uznaný! Skóre tedy zůstává 1:0!
54'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chadrac Akolo, přichází Nicolás González.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Holger Badstuber.
53'
Marcel Sabitzer trošku pokazil celou akci, místo průnikové přihrávky totiž volil střelu a jeho rána skončila vysoko nad.
50'
Borna Sosa sice vybojoval míč, ale při souboji si pomohl faulem, hlavní rozhodčí si toho moc dobře všiml.
48'
Rohový kop pro domácí tým. Zeiler se ale nenechal nachytat a vyběhl ze své branky, míč se mu povedlo úspěšně vyboxovat.
48'
Kevin Kampl se dokázal uvolnit z pravé strany a poslal ostrý centr do pokutového území, jeho přihrávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů.
47'
Tentokrát se o rozehrávku postarali hosté a druhý poločas je tedy zahájen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:37.
Tak a je tady konec konec prvního poločasu. Lipsku se v samém závěru povedlo urvat vedení na svou stranu! Je nutno dodat, že zcela zaslouženě, protože domácí byli jednoznačně lepším týmem na hříšti. Několikrát to mohl dokázat Timo Werner, ale zatím se mu vůbec nedaří míč usměrnit až do branky, ani jeho jedna velká šance nakonec neskončila v bráně. Uvidíme, zda se to povede v druhém dějství.
45+3'
45+1'
Domácí celek se těsně před koncem prvního poločasu dostává do vedení! To zřejmě vůbec nikdo nečekal! WILLI ORBAN dokázal, že by se neztratil ani v útoku a našel si ideální místo ke střele! Jeho dorážka zapadla doprostřed branky a brankář neměl nejmenší šanci reagovat. Lipsko tedy vede 1:0 a dokázalo střelecky potvrdit svůj velký tlak.
45'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
43'
Kapitán domácích se ještě pokusil ohrozit hostující svatyni, rána se mu ale hrubě nepovedla a skončila vysoko na tribuně.
41'
Máme před sebou posledních pár minut úvodního dějství. Lipsko si stálé vytváří mírnou převahu, ale zatím to nedokázalo potvrdit gólově.
39'
Lipsko se drží na útočné polovině.
36'
A opět se žlutí, tentokrát na domácí straně, Willi Orban by si měl na takové zákroky dávat pozor, příště by mohl jít předčasně do kabin.
34'
První žluté napomenutí dnešního zápasu, hlavnímu rozhodčímu se nelíbil zákrok Tima Baumgartla.
33'
Rohový kop pro domácí. Emil Forsberg sice dokázal vyprodukoval zajímavý centr, ale na jeho nabídku žádný z útočníků nedosáhl, pouze jeden z bránicích hráčů.
31'
Timo Werner se nezapsal mezi střelce ani teď! Prokázal své útočné schopnosti a naprosto bez problémů se zbavil dvou obránců, na skvělého brankáře ale nevyzrál! Ten předvedl naprosto vynikající zákrok a drží remízový stav.
30'
Do zajímavé šance se dostal Pablo Maffeo a dokázal tím, že Stuttgart se dnes nehodlá jen bránit, jeho rána nakonec mířila vedle.
29'
Timo Werner se dostal do dalšího zakončení, jeho rána ale byla odražená připravenou obranou.
28'
Upamecano to trošku přehnal se snahou a při souboji si počínal proti pravidlům, bude z toho volný kop.
27'
Tato akce se domácím vůbec nepovedla. Těsně před pokutovým územím přišel jeden ze záložníku naprosto lacině o míč a zkazil tak celou kombinaci.
25'
Lipsko se pomalu dostává do zápasu a přebírá iniciativu.
23'
A první velká šance je konečně na světě! Timo Werner nebyl daleko od prvního gólu v dnešním zápase! Tento německý útočník se dokázal prodat ke střele z bezprostřední blízkosti, míč ale nedokázal umístit mezi tři tyče.
21'
První dvacetiminutovka zápasu je za náma. Hra je zatím velice opatrná a žádný z celků si nedokázal připravit velkou šanci.
19'
Akolo a jeho odvážna rána z velké dálky, míč byl ale zblokován hned nadvakrát a končí mimo hrací plochu.
19'
Mario Gómez se také snažil něco vymyslet. Při zpracování ale uklouzl a ztratil tak veškerou kontrolu nad míčem. Lipsko vyráží do útoku.
17'
Timo Werner se snaží být v úvodu zápasu aktivní, ale ani jednou se mu zatím nepovedlo dostat se až do nějakého zajímavého zakončení, pokaždé ztroskotá na skvělé obraně.
15'
Autové vhazování pro hostující celek.
14'
Erik Thommy si nepohlídal své postavení a čárový si toho hned všiml, je to ofsajd.
12'
Emil Forsberg a jeho zrychlení hry. Tento záložník se pokoušel o nečekanou přihrávku do pokutového území, míč ale nenašel svého adresáta.
10'
Upamecano a jeho hlavičkové zakončení, míč mu ale nesedl úplně ideálně a nepovedlo se mu ho usměrnit mezi tři tyče.
9'
Tohle byl jasný faul, Borna Sosa to trošku přehnal a může být rád, že vyvázné pouze s varováním.
8'
Werner a jeho další individuální akce, ani tentokrát nebyla úspěšná. Lipsko bude muset zakládat novou akci.
7'
Poslední chvíle zápasu zatím nejsou moc koukatelné. Oba týmy zbytečně přicházejí i míč a nedaří se jim vymyslet nějakou kombinaci.
5'
Hráči postupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.
3'
Ze situace nakonec nebylo vůbec žádné nebezpečí.
3'
Erik Thommy se dostal do zajímavého zakončení. Jeho pokus ze střední vzdálenosti by nejspíš mířil do branky, jeden z obráncu se ale do rány postavil a poslal míč do zámezí. Rohový kop pro hosty.
2'
Timo Werner se pokusil o první akci dnešního duelu, jeho individuální průnik ale velice rychle překazila obrana a dokázala míč poslat do bezpečí.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali domácí fotbalisté.
1'

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Mukiele, Orban, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Kampl, Demme, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Müller – Augustin, Bruma, Cunha, Ilsanker, Konaté, Laimer.

VfB Stuttgart: Zieler – Maffeo, Baumgartl, Pavard, Sosa – Ascacibar, Aogo – Akolo, Gentner (C), Thommy – Mario Gómez.
Náhradníci: Grahl – Badstuber, G. Castro, Donis, N. González, Emiliano Insúa, Sarpei..
V dnešním utkání budeme svědky poměrně zajímavého souboje mezi domácím Lipskem a hostujícím Stuttgartem. Domácí celek zatím nenavazuje na své skvělé výkony z posledních let a nachází se až na třináctém místě tabulky. Tým odehrál zatím čtyři kola, hned v tom úvodním schytal debakl na horké půdě Dortmundu, konkrétně 1:4. Poté přišly dvě remízy a v posledním kole těsná výhra 3:2 nad Hannoverem. Hosté jsou na tom ještě o něco hůře, šestnácté místo, tedy sestupové. Oba celky tedy potřebují bodovat , můžeme být tedy svědky velké bitvy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.