Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Wolfsburg - 14. prosince 2018   20:30

Norimberk
Norimberk
0:2
(0:0)
Wolfsburg
60' Ginczek  (Arnold) • 90+4' Brekalo  (Gerhardt)
Norimberk
Bredlow – Bauer, Margreitter, Mühl, Leibold – Matheus Pereira (72. Ishak), Petrák, Rhein (85. Kerk), Misidjan – Zreľák, Palacios (90. Erras).
Klandt – Goden, Ewerton, Ishak, Kerk, Kubo, Erras.
Jablonski – Grudzinski, Thielert
Stadion Nürnberg, Nürnberg
Wolfsburg
Casteels – William, Knoche, Uduokhai, Brooks – Gerhardt, Guilavogui, Arnold – Ginczek, Weghorst (88. Steffen), Malli (80. Brekalo).
Pervan – Verhaegh, Brekalo, Steffen, Klaus, Mehmedi, Rexhbecaj.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:13.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Wolfsburg si odváží ze stadionu předposledního celku Bundesligy všechny všechny tři body za vítězství 2:0.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Úvodní minuty patřily Wolfsburgu, Arnold několikrát našel v nebezpečném prostoru Ginczeka, ale ani jeden pokus nedokázal Fabiana Bredlowa zaskočit natolik, aby skončil v síti. To Norimberk se rozjížděl pomaleji, ale v závěru dokázal soupeře zatlačit. Střely Petráka nebo Pereiry se ale mezi tři tyče nevešly. Po změně stran se hra o poznání rozhýbala. Norimberk měl několik slibných šancí, ale branky dávali jen hosté. Nejprve po hodině hry zakončil akci Vlků Daniel Ginczek. Norimberk se už už radoval ze srovnání těsně před koncem, ale gól Adama Zreláka nebyl uznán pro ofsajd. Když už domácí vrhli všechny síly do ofenzivy, tak našel skulinu v obraně Josip Brekalo a přidal pojišťovací druhou branku.

Celý zápas odehrál v dresu Norimberku také český záložník Ondřej Petrák.
90+4'
90+4'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wolfsburg pečetí dnešní vítězství druhou brankou! Domácí vrhli všechny síly do útoku a trochu pozapomněli na obranu. Wolfsburg se hnal do protiútoku ve velkém počtu. Nakonec se před vápnem stačil uvolnit pes Mühla JOSIP BREKALO a umístěnou střelou k pravé tyči určil dnešní konečný výsledek.
90+3'
Sebastian Kerk šel sice velmi agresivně po nakopnutém balonu, ale přes Gerhardta se nedokázal prosadit. Navíc si pomohl lehkým faulem a hosté budou moci rozehrávat z klidové pozice.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Ishak byl opět v nadějném náběhu na pravém kraji, ale William se stačil vrátit a centr střídajícího hráče odrazil alespoň na rohový kop. Vše se stěhuje do vápna Wolfsburgu.
90'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Federico Palacios, přichází Patrick Erras.
89'
Norimberk se nevzdává. Stebastian Kerk získal míč u středového kruhu, poté ještě posouval hrací předmět k Petrákovi, který byl faulován.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Renato Steffen.
88'
Adam Zrelák už se radoval z vyrovnávací branky, ale ta pro ofsajd neplatí! Misidjan posunul míč do vápna, kde byl připravený slovenský útočník, ale o několik centimetrů byl za posledním obráncem.
87'
Opět byl u balonu střídající Mikael Ishak. Ginczek se ale zapojil do obrany před vápnem a na malou chvíli pod tlačil tlak Norimberku dlouhým odkopem. Uduokhai fauloval u postranní lajny a byl odměněn žlutou kartou.
86'
Palaciod rozjížděl útočnou akci domácího týmu. Od Ishaka ale nakonec putoval míč až za postranní lajnu. William ale chyboval při autovém vhazování a domácí mohou pokračovat v útoku.
85'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Simon Rhein, přichází Sebastian Kerk.
84'
Norimberk sice drží míč pod kontrolou na útočné polovině, ale až k vápnu hostujícího celku se dostává sporadicky. Bauer navíc nastřelil Williama do obličeje a ten skončil na trávníku.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro domácí Norimberk, který usiluje o srovnání stavu.
81'
Josip Brekalo se okamžitě po příchodu na trávníku zapojil do kombinace. Brekalova přihrávka měla najít Ginczeka, ale střelec jediného dnešního gólu se nedokázal obtočit kolem Mühla.
80'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yunus Malli, přichází Josip Brekalo.
79'
Petrák si nyní koledoval o druhou žlutou kartu v dnešním utkání. Do souboje přiběhl jako druhý, následně objal soupeře, který spadl na zem. Hlavní rozhodčí ale kartu neuděluje.
78'
Po dlouhé době se míč ocitl také v pokutovém území Vlků. Na přední tyči prodlužoval míč Palacios, ale Zrelák na zadní byl obsazen pohotovým Knochem.
77'
Weghorst sklepl míč hlavou k nohám Yunuse Malliho, který na nic nečekal a ránou vyzkoušel pevnost holení bránícího Mühla.
76'
Wolfsburg se snaží rozhodnout zápas. Ginczek se prokousával do vápna, ale přes hradbu hned třech obránců se neměl šanci dostat. Norimberk si ale po zisku balonu příliš neužil.
75'
Norimberk se blíží. Střídající Mikael Ishak se pokusil ze střední vzdálenost ohrozit hostující branku, ale míč mu nesedl dokonale na kopačku a podle toho to také dopadlo.
74'
Robert Bauer se dokázal uvolnit přes Williama. Následně ale nevěděl komu dál předat míč a William se stačil vrátit do souboje a snadno získal balon pro sebe.
73'
Wolfsburg se uchyluje k faulům ve středu pole. Nyní zastavoval Rheina jen za cenu přidržení Guilavogui. Norimberk je ale stále daleko od branky hostujícího týmu.
72'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Mikael Ishak.
72'
Nechybělo mnoho a do jasné příležitosti se dostal Yunus Malli. Po nenápadném nastřelení před brankou Norimberku byl jen o centimetry vedle přihrávky Williama.
71'
William si dal na čas s rozehrávkou z pravé strany. Následně se balon opět odrazil od Misidjana za postranní lajnu. Wolfsburgu šetří čas na útočné polovině.
70'
Tentokrát se píská proti hostům. Pereira si dokázal obhodit Arnolda a tem musel zastavit nadějnou příležitost domácího celku jen lehkým přidržením soupeře.
69'
Domácí opět nezvládli snadný přechod do útoku. Po bleskovém kontru musel zasahovat téměř jako poslední hráč Ondřej Petrák, který stáhl za žlutou kartu Malliho.
68'
Míč si postavil na místo přestupku Maximilian Arnold. Na zadní tyči mohl využít podklouznutí Bauera Weghorst, ale jeho hlavička šla trestuhodně mimo tři tyče.
67'
Ginczek byl nyní udeřen loktem do obličeje. Rozhodčímu chvíli trvalo než odpískal faul na zatím jediného dnešního střelce, ale přece jen budou hosté zahrávat volný přímý kop.
66'
Arnold měl na pravé kraji otevřené místo k útoku. Proti Arnoldovi však vystartoval skvěle Leibold, který získal míč pro domácí. Na druhé straně chyboval přihrávkou do autu Pereira.
65'
Uduokhai se sice dostal pod tlak před vlastním vápnem, ale Palacios ani Petrák míč nedokázal vypíchnout od kopaček hostujícího stopera.
64'
Hosté jsou při chuti. Gerhardt získal míč u středového kruhu, poté mu ale přihrávka na Ginczeka nevyšla a musel si pomoci jen faulem.
62'
Domácí chtějí rychle odpovědět, ale nemohou se dostat ani k balonu. Wolfsburg skvěle kombinuje ve středu trávníku. Až Misidjan získal míč pro domácí.
60'
Wolfsburg je odměněn za aktivitu vedoucí brankou! Arnold vybojoval míč na vlastní polovině, poté snadnou přihrávkou našel DANIELA GINCZEKA. Osmadvacetiletý útočník Wolfsburgu dokázal kličkou oklamat hned dva obránce a následně napálil míč k pravé tyči.
60'
Po hodině hry mohl jít Wolfsburg do vedení. Werghost si skvěle naběhl na Gerhardtovu přihrávku, předskočil obránce, ale ránou trefil jen tyč.
59'
Norimberk se usadil na útočné polovině. Petrákův centr měl najít v pokutovém území Zreláka, ale slovenský útočník byl obsazen Knochem.
58'
Teď už to ale penaltou zavánělo. Po odraženém balonu se dostal do vápna Gerhardt, který byl sražen Mühlem, ale ani nyní rozhodčí nepíská. Z protiútoku zakončil Pereira jen vedle pravé tyče.
57'
Yunus Malli byl uvězněn u rohového praporku proti dvěma obráncům Norimberku. Nakonec ale dokázal turecký útočník Wolfsburgu vydřít rohový kop.
56'
Casteels musel rychle před vápno. Malou domů totiž téměř vystihl Zrelák, který se ale k balonu nakonec nedostal. Ginczek na druhé straně chtěl penaltu, ale po lehkém kontaktu rozhodčího nepřesvědčil.
55'
Ginczek byl sice zády k brance, ale po zpracování přihrávky se ocitl v ofsajdu. Po dlouhém odkopu trefil Zrelák loktem do obličeje Arnolda a je prvním potrestaným hráčem zápasu.
54'
Williamův pas do šestnáctky neměl šanci na úspěch. Ve vápně byl pouze Lukas Mühl, který ještě hrudí přistrčil balon k brankáři Norimberku.
53'
Misidjan byl sice u balonu až jako druhý, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Až po faulu Pereiry se píská, brazilský fotbalista Norimberku zválcoval bránícího Knocheho.
52'
Gerhardt rozjel akci Vlků po pravé straně. Palacios se ale skvěle vrátil do obrany a dokázal ukončit akci hostujícího celku ještě před zakončením. Ruku k dílu přidal také obranným skluzem Petrák.
51'
Také na druhé straně se pokoušeli hráči Wolfsburgu přejít do vápna. Ginczek ale nereagoval na parádní centr Arnolda a míč propadl jen do rukavic Fabiana Bredlowa.
50'
Norimberk vstoupil do druhého poločase v rozhodně větším tempu. Pereira si narazil před vápnem s Petrákem, z prvního doteku následně pálil, ale míč poslal svou levačkou jen nad branku.
49'
Margreitter centroval z místa přestupku až do pokutového území, ale na obranu Wolfsburgu si nepřišel Palacios ani Zrelák. Domácí ještě zůstali u balonu v blízkosti šestnáctky.
48'
Weghosrt nebyl v prvním poločas téměř vůbec ve hře. Nyní se ale zapojil do kombinace hostujícího celku, po laciné ztrátě však musel faulovat Arnold.
47'
Po dlouhém odkopu balonu doskákal až k Bredlowovi. Domácí brankář rozehrál po pravé straně, Petrák našel Zreláka, který si ale nechal míč utéct za koncovou lajnu.
46'
Druhou polovinu rozehráli ze středového kruhu domácí fotbalisté. Oba týmy pokračují v zápase beze změn. Misidjan zkoušel ihned hledat Palaciose, ale útočník Norimberku byl pokryt Brooksem.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak úvodní část zápasu končí bez branek.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Úvodní minuty patřily Wolfsburgu, Arnold několikrát našel v nebezpečném prostoru Ginczeka, ale ani jeden pokus nedokázal Fabiana Bredlowa zaskočit natolik, aby skončil v síti. To Norimberk se rozjížděl pomaleji, ale v závěru dokázal soupeře zatlačit. Střely Petráka nebo Pereiry se ale mezi tři tyče nevešly.
45'
45'
Z velké dálky vyzkoušel Casteelsovu pozornost také Matheus Pereira. Velmi aktivní Brazilec ale zamířil jen do podobného místa jako před malou chvílí Petrák.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Maximilian Arnold. Od Arnolda putoval míč jen k nohám Rheina. Po zisku se domácí hnali do útoku, ale spolupráce Misidjana s Rheinem pořádně zaskřípala.
43'
Ze střední vzdálenosti protáhl Koena Casteelse také český záložník v dresu Norimberku. Petrákova rána zamířila ale jen těsně nad břevno hostující branky. Casteels bude rozehrávat.
42'
První opravdu vážná situace před Casteelsem. Misidjan si narazil s Pereireou, poté přiletěl míč do vápna, ale Palacios hlavičkoval jen do obránce před sebou.
41'
Mühl byl pod tlakem při rozehrávce, ale dokázal se štěstím prostrčit míč do střední části trávníku. Pereira se poté dral do vápna za nakopnutým balonem, ale po podklouznutí nemohla být o penaltě řeč.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Gerhardtův pas měl na levé straně najít Arnolda, ale míč utekl jen za postranní čáru. Po vhazování Bauera je faulován Rhein.
39'
Od Uduokhaie putoval míč středem jen k Arnoldovi. Německý reprezentant však neobstál v souboji s Petrákem. Následný protiútok ale končí mizernou přihrávkou Zreláka.
38'
Robert Bauer si pohlídal míč směřující za postranní lajnu, Brooksovi se postavil do cesty a ten ho musel přistrčit. Je z toho faul Vlků na útočné polovině trávníku.
37'
Ani s postupujícím časem se tempo zápasu příliš nezvyšuje. Znovu byl u balonu William, ale tentokrát se dokázal do obrany vrátit také Ondřej Petrák.
36'
Guilavogui přihrával naslepo na sprintujícího Williama. Brazilský bek Wolfsburgu byl u balonu jako první, ale kolem Leibolda se nedokázal prosmýknout.
35'
Matheus Pereira kouzlil s míčem na pravém kraji, poté ale nedokázal přesně přihrát na několik metrů k Petrákovi. Wolfsburg uklidňuje hru v kombinaci.
34'
Už už to vypadalo, že si domácí vytvoří střeleckou pozici. Po Pereirově centru hlavičkoval zpět do ohně Misidjan. Rheinova rána však skončila vysoko na tribuně.
33'
Simon Rhein si přišel pro přihrávku od Bredlowa. Následně se Rhein pokoušel prokousat středem trávníku, ale na Arnolda si už nepřišel. Na druhé straně pálil daleko od branky Malli.
32'
Po mizerné rozehrávce nechybělo mnoho aby Gerhardt získal míč na útočné polovině. Přece jen se následně uchýlil ke střele Ginczek, ale ránou zpoza vápna se mezi tři tyče netrefil.
31'
Petrákova přihrávka po trávníku měla najít Rheina. Domácí záložník si ale neporadil se zpracováním a byl potrestán tvrdým dohráním. Až po několika sekundách se zvedá z trávníku.
30'
Po půlhodině hry je stav zápasu stále bezbrankový. Po dlouhém pasu do vápna Norimberku se překvapivě nejvýše vyšplhal Petrák. Právě český záložník následně vedl protiakci domácího celku.
29'
Uduokhai byl faulován Pereirou. Hlavní rozhodčí mohl ponechat rozběhnutým hostům, ale místo toho zapískal a Wolfsburg bude rozehrávat ze čtyřiceti metrů.
28'
Palacios nebyl daleko od důležitého vypíchnutí rozehrávky. Robin Knoche ale zapeklitou situaci na vlastní polovině vyřešil přihrávkou na Casteelse.
27'
Před Zrelákem musel odpravit balon do bezpečí na rohový kop Brooks. Domácí rozehráli jen na krátko a neudělali dobře. Po lehké přistrčení do vápna prolétl míč až ke Casteelsovi.
26'
Od Brookse putoval míč na pravou stranu, kde byl nastartovaný Arnold. Po ztrátě hostujícího útočníka ale fauloval Pereiru Guilavogui. Ani nyní se ještě nežlutí.
25'
Tentokrát se Zrelákem spolupracoval Palacios. Ani souhra útočníků domácího celku nebyla úspěšná, před Palaciem získal míč pro hosty William.
24'
Opět byla v akci československá spolupráce. Petrák našel Zreláka, ale ten byl obsazen hned dvěma obránci Wolfsburgu. Balon tak snadno získávají Vlci.
23'
Misidjan velmi tvrdě dohrál Arnolda. ve vzduchu visela první žlutá karta v zápase, ale hlavní rozhodčí ještě tresty šetří. Nizozemský záložník si ale bude muset dávat pozor.
22'
Pereira se zlobí na rozhodčího. Po lehkém kontaktu s Arnoldem se ocitl na trávníku, ale hlavní sudí faul nepíská a nechává hru pokračovat.
21'
Hosté museli začít útočnou akci už u obránců. Knoche ale nebyl s rozehrávkou přesný a dal prostor Petrákovi. Český záložník hledal svého slovenského kolegu v útoku Norimberku, ale před Zrelákem zasáhl skvěle postavená John Brooks.
20'
První dvacetiminutovka příliš šancí nenabídla. Wolfsburg sice má balon více pod kontrolou, ale Bredlow ještě nemusel řešit složitější zákrok ve své brance.
19'
Po přetaženém rohovém kopu se natáhl pro balonu Koen Casteels. Šestadvacetiletý Belgičan nedal domácím hlavičkářům žádnou šanci.
18'
Pereira si pomohl přihrávkou s Petrákem, poté se ale dostal už do nepříjemného postavení až u rohového praporku a proti Brooksovi nebyl úspěšný.
17'
Daniel Ginczek dal zabrat hned dvěma obráncům domácího celku. Mühl společně s Leiboldem ale zvládli ukončit akci rozběhnutého útočníka Wolfsburgu.
16'
Ani nyní se domácím roh nevydařil. Dlouhý nákop po odraženém balonu následně dokázal Casteels snadno sebrat do rukavic. U míče je hostující tým.
15'
Petrák nyní rozehrál útočnou akci Norimberku přihrávkou na Bauera. Ten z pravé strany sice neodcentroval, ale po bloku Brookse budou domácí pokračoval od rohového praporku.
14'
Petrák fauloval ve středu pole Gerhardta. Vlci rozehrávali k klidové pozice, ale místo bleskové protiakce zvolili pouze pomalou přihrávku do kombinace.
13'
Tentokrát už to Ginczekovi vyšlo. Domácí převzít míč na hranici vápna a ránou k přední tyči dokázal zaměstnat domácího brankáře. Bredlow byl připraven, na následný rohový kop nemusel reagovat.
12'
Daniel Ginczek byl znovu v nadějném náběhu. Tentokrát na něj směřovala přihrávka Arnolda. Útočník Wolfsburgu si však nepotykal se zpracováním.
11'
Norimberk měl k dispozici rohový kop, ale ani nyní se domácí k hlavičce neprotlačili. Naopak do protiútoku se mohl hnát Ginczek, který jen těsně nezachytal přihrávku Gerhardta.
10'
Také Ondřej Petrák se zapojil do kombinace. Po přihrávce na Pereiru se brazilský záložník zřítil k zemi a po dalším faulu Maximiliana Arnolda domácí rozehrávali volný přímý kop. Ten ale skončil jen u Knocheho.
9'
U pravé postranní lajny úřadoval Bauer společně s Pereirou. Právě druhý jmenovaný si skvěle pokryl míč před Arnoldem a ten musel sáhnout jen po faulu.
8'
Po několika odrazech se dostal ve střední části trávníku k balonu Guilavogui. Francouzský záložník byl ihned faulován a hosté tak mohou pokračovat až po rozehrávce.
7'
Také domácí zahrozili po bleskovém přechodu do útoku. Pereira si poradil na pravém kraji s bránícím Brooksem, následně cpal míč do nebezpečného prostoru do vápna, ale před Zrelákem dokázal zasáhnout ve skluzu Knoche.
6'
Hosté ale pokračovali rozehrávkou od rohového praporku. Arnold byl znovu u balonu, ale tentokrát mu centr do šestnáctky tolik nesedl. Lukas Mühl uklidňuje hru.
5'
Bredlow musel poprvé zasahovat. Ginczek si naběhl na Arnoldovu přihrávku do pokutového území, ale ránou z velkého úhlu domácího brankáře nezaskočil.
4'
Ani jeden z týmů v úvodních minutách nespěchá do útoku. Přes Williama putoval balon k Ginczekovi, který byl ale pod tlakem bránícího Leibolda a raději míč vrátil k obráncům.
3'
Bauer je napomínám hlavním rozhodčím po tvrdém zákroku proti Brooksovi. Wolfsburf může pod odpískaném faulu rozehrávat z poloviny trávníku.
2'
Také domácí se poprvé dostali k balonu. Robert Bauer vhazoval zpoza postranní lajny, následně ale prohrál na útočné polovině souboj Palacios s Gerhardtem.
1'
Úvodní rozehrávku měli k dispozici hostující fotbalisté. Maximilian Arnold přihrával okamžitě do útoku na Malliho, který však nestačil pod tlakem míč ani zpracovat.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas patnáctého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků začít.

1. FC Norimberk: Bredlow – Bauer, Margreitter, Mühl, Leibold – Matheus Pereira, Petrák, Rhein, Misidjan – Zreľák, Palacios.
Náhradníci: Klandt – Goden, Ewerton, Ishak, Kerk, Kubo, Erras.

VfL Wolfsburg: Casteels – William, Knoche, Uduokhai, Brooks – Gerhardt, Guilavogui, Arnold – Ginczek, Weghorst, Malli.
Náhradníci: Pervan – Verhaegh, Brekalo, Steffen, Klaus, Mehmedi, Rexhbecaj.

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Thielert.

VfL Wolfsburg

Wolfsburg musel o zachování bundesligové příslušnosti bojovat po mizerné sezoně až v baráži. V minulém ročníku nejvyšší německé soutěže Wolfsburg bral tři body jen v šesti případech a ani vítězství v posledním kole 4:1 nad Kolínem už nic nezměnilo na faktu, že musel do dvojzápasu o všechno. Proti Kielu se ale podařilo v obou zápasech vyhrát a i nadále tak pokračuje mezi elitou.

V přípravě před novým ročníkem si Wolfsburg poradil s Ajaxem nebo Neapolí, cennou remízu 1:1 poté uhrál s anglickým Norwichem a jen těsně podlehl 1:2 silnému Lyonu.

V prvních dvou kolech Bundesligy se Wolfsburg vytáhl na favorizované celky. Nejprve na domácí půdě přehrál díky brance Ginczeka z čtvrté nastavené minuty 2:1 Schalke. Poté senzačně porazil 3:1 také Leverkusen. Po čtrnácti odehraných zápasech se Vlci drží na devátém místě s minimální ztrátou na celky před sebou. Před týdnem si Wolfsburg připsal do tabulky bod za remízu 2:2 s Hoffenheimem Pavla Kadeřábka.
1. FC Norimberk

Norimberk musel v minulé sezoně bojovat ve druhé nejvyšší soutěži. Ve čtyřiatřiceti zápasech sice norimberský tým osmkrát prohrál, ale již dvě kola před koncem měl zajištěný postup do Bundesligy. Před Norimberkem se na první místo prosmýkl pouze Düsseldorf.

Také přípravné období bylo z pohledu Norimberku povedené. Po vítězných zápasech proti německým týmům z nižších soutěží si Norimberk vyšlápl také španělský Valladolid, proti Bologni z Itálie to už nestačilo.

V Bundeslize se ale tým za který také pravidelně nastupuje český záložník Ondřej Petrák příliš neprosazuje. Ve čtrnácti odehraných kolech se Norimberk radoval ze třech bodů pouze dvakrát. Na domácím trávníku si poradil s dvěma aktuálně nejhoršími týmy celé soutěže, Hannover si odvezl dva góly, Düsseldorf ještě jeden navíc. Před týdnem Norimberk zajížděl do Mnichova na trávník Bayernu. Po zcela jednoznačném utkání, dvou brankách Roberta Lewandowského a zásahu Francka Ribéryho si aktuálně patnáctý celek odvezl porážku 0:3.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již patnáctým kolem a my se společně zaměříme na předehrávku ve které přivítá Norimberk před domácím publikem Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.