Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Freiburg - 3. února 2019   18:00

Stuttgart
75' Emiliano Insúa (N. González) • 83' Didavi (N. González)
2:2
(0:1)
Freiburg
4' Haberer  (Petersen) • 90+4' Niederlechner  (Gondorf)
Stuttgart
Zieler – Pavard, Kabak, Kempf, Emiliano Insúa – Esswein (88. Beck), Gentner (C) (58. Didavi), Ascacibar, Zuber – N. González, Donis (46. Mario Gómez).
Grahl – G. Castro, Didavi, Thommy, Mario Gómez, Badstuber, Beck.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Freiburg
Schwolow – Lienhart, Gulde (38. Schlotterbeck), Heintz (85. Niederlechner), Günter – Haberer, Koch – Kübler, Höler (79. Gondorf), Grifo – Petersen (C).

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:9.
Po většinu zápasu nuda. Asi málokdo by řekl, že nakonec uvidíme v závěru tři branky a pořádně zajímavou zápletku. Stuttgart otočil z 0:1 na 2:1, když se prosadil Didavi z druhé vlny. Jenže následně si Mario Gómez nechal dát dvě žluté karty během čtyř minut a poslal svůj celek do desíti. Stuttgart se hodně zatáhl, rezignoval na aktivitu směrem dopředu. A z toho vyplynulo vyrovnání ve čtvrté nastavené minutě Niederlechnerem na vzdálenější tyči. Pro Stuttgart je bod v boji o záchranu rozhodně ztrátou.
90+5'
90+4'
Freiburg právě vstřelil branku!
Nakonec se budou body (zřejmě) dělit! Po centru z pravé strany přes Becka na vzdálenější tyč se prosadil FLORIAN NIEDERLECHNER a nataženou nohou křížem pokořil Zielera do protipohybu domácího brankáře. 2:2.
90+4'
Kabak zablokoval tvrdou střelu z osy hřiště, ale ještě není vymalováno.
90+3'
K radosti a potlesku domácích fanoušků ztrácí hosté míč na pravé straně a Insúa tak může zdržovat před svým vhazováním na své polovině.
90+2'
González fauluje na polovině hřiště a hosté spěchají.
90+1'
Tlaku na přední tyči odolali hosté, následně to vzal na sebe Gondorf na hranici šestnáctky a napálil míč pravačkou těsně nad břevno. Zieler skákal ze svého pohledu na levou stranu.
90+1'
Pět minut mají hosté na srovnání.
89'
Mario Gómez (STU) dostává druhou žlutou kartu za čtyři minuty a posílá svůj celek do desíti. Gómez zasáhl z pravé strany protihráčovu hlavu svojí rudou zezadu a sudí neměl slitování. Stuttgart tak podruhé mění kapitána v dnešním zápase, ale to je asi to poslední, co VfB řeší.
88'
Kübler tlačil míč ze středu do levé šibenice, ale hrací předmět minul branku.
88'
Esswein zdržoval při svém střídání a hlavní rozhodčí k tomu měl určitý komentář, že takhle si poslední sekundy domácího fotbalisty na hrací ploše nepředstavuje.
88'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Andreas Beck.
87'
Za malou chvíli sáhne domácí celek ke střídání.
86'
Po svém faulu v pravé části hostující poloviny nenechal Didavi rozehrát soupeře a dost si říkal o žluté potrestání, které ovšem nepřišlo.
85'
Gómez (STU) udělal na pravé straně proti Lienhartovi faul z kategorie útočných za cenu čtvrté žluté karty v letošní sezoně.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Dominique Heintz, přichází Florian Niederlechner.
83'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Mezi nohama obránce propadl centr zleva do vápna, González nahrál na střed DANIELU DIDAVIMU, ten se podíval, zvedl hlavu a přízemním pokusem k levé tyči zakončil za Schwolowa, který se po balónu natahoval marně. Domácí otáčí průběh střetnutí a vedou 2:1.
82'
Esswein zase zkusil centr z pravé strany na vzdálenější tyč a González hlavičkoval nad břevno, vykopávat tak bude Schwolow.
82'
Essweinův centr z pravé strany na delší tyč přistál na hlavě bránícího hráče, Schwolow se balónu vůbec nedotkl.
81'
Po kombinaci na polovině hřiště zvolili domácí levou stranu, kde byl Insúa, ale ten si netroufl na jeden na jednoho proti Küblerovi.
80'
Domácí kopali roh zleva na přední tyč, následný odvracený míč vrátí Insúa do hry svým autovým vhazováním.
79'
Gondorf se uvedl faulem na levé straně, proti kterému nemohli hosté vůbec nic namítat.
79'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Jerôme Gondorf.
78'
Po centru Pavarda zleva skončil balón v pravé části pokutového území, ale Pavard trefil nečistě míč, který směřoval vedle bližší tyče.
78'
Zieler hledal spoluhráče na levé straně a ti se nakonec dostali k balónu, následně všechno diriguje Kabak s Didavim na polovině hrací plochy.
77'
Přetažený hostující roh z levé strany na druhou tyč, ale domácím následně nevyšla přechodová fáze.
75'
Essweinův pas zprava sklepl González hrudí pod sebe a nabíhající EMILIANO INSÚA z druhé vlny a pravé části vápna propálil bezmocného brankáře tvrdou střelou z prvního doteku k přední tyči. S tímhle nemohl Schwolow vůbec nic dělat a byl jen divákem. Mohl tak akorát máchnout rukama. 1:1.
74'
Je to utkání naprosto vyrovnané, ve kterém nemá nikdo nějakou výraznější převahu. Není to tak, že by jeden tým přehrával svého soupeře.
74'
Že by mělo tohle utkání nějakou skvělou úroveň? To opravdu ne! Šancí a střel jako šafránů na obou stranách.
73'
Insúa zase centroval z levé strany na zadní tyč, kde však González měl proti sobě bránícího hráče a ten nechal balón dopadnout záměrně za svou branku, aby mohl vykopávat Schwolow.
72'
Scholow poslal míč na pravou stranu, hra pokračovala nepřesnou křižnou nahrávkou, kterou kontroloval svým pohledem Pavard.
71'
Zkrátka, na držení míče se fotbal nehraje.
71'
Domácím nelze upřít snaha na to, aby srovnali stav zápasu. Jenže k zakončení na branku soupeře se dostávají sporadicky, natož pak do vyložených šancí.
70'
Insúa útočil s Kempfem po levé straně, následoval centr do vápna, ale tam měli hostující hráči vše pod kontrolou.
70'
Už se tak stalo, takže na hrací ploše už opět pobíhá jedenáct hostujících fotbalistů.
69'
Koch byl ještě ošetřovaný a v doprovodu členů realizačního týmu odešel z hrací plochy. Na ni se však co nevidět vrátí.
68'
Esswein protestuje, ale nic to nemění na tom, že se bude hrát proti domácím.
68'
Insúa centroval z levé strany pouze na hlavu protihráče, který byl postavený mimo svou šestnáctku.
67'
Güntner vhazoval, ale na hranici vápna stál připravený Ascacibar, který hostům odebral balón.
66'
Nepřesné zakončení hlavou z levé strany šestnáctky pustila hostující obrana do rukavic Schwolowa a ten se nikam nežene.
66'
Druhý centr Ascacibara z pravé strany proletěl vápnem s přispěním teče hostujícího hráče a bude z toho tak roh stejně jako před malou chvílí.
65'
Zuberův centr z levé strany nepustil Kübler do vápna a uvidíme tak roh proti hostům.
64'
Po zákroku na středu na Gonzáleze chtěli domácí standardní situaci, ale hlavní rozhodčí nezapískal.
63'
Petersen postrčil míč na levou stranu, kde obránce vyvinul tlak na rozehrávajícího Gonzáleze a ten následně odkopl balón do zámezí, ačkoliv tuší, že se situace dala vyřešit lépe.
63'
Vyskakující zeď pomohla domácímu brankáři při standardce zahrané pravačkou Grifa, následuje však roh po levici Zielera.
62'
Kabak (STU) podkopl Hölera na ose hřiště, zasáhl jeho nohu a svým způsobem může být i rád za první žlutou kartu v této sezoně.
61'
Frebuirg je aktivnější v posledních minutách a nějaký čas nebylo těžiště hry před hostující brankou.
60'
Při rohu z pravé strany zůstal Schlotterbeck úplně volný na středu vápna a hlavou o zem zakončoval k levé tyči, jenže tam Zieler nastavil své rukavice. Ale tohle bylo velké zaváhání domácí obrany při bránění standardní situace.
59'
Schwolow vykopával, po souboji na pravé straně chtěly následně obě strany aut, sudí nařizuje vhazování pro Küblera na domácí polovině.
58'
Gómez převzal kapitánskou pásku po vystřídání Gentnera.
58'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Daniel Didavi.
57'
Frustrovaný Pavard (STU) postrčil Schlotterbecka a poslal jej na trávník v blízkosti svého vápna. Sudí mu důrazně domlouvá a naprosto po právu jej trestá žlutou kartou.
56'
Petersen pronikl po pravé straně až do vápna a ačkoliv se to Gentnerovi a Ascacbiraovi vůbec nelíbí, tak získal roh podle gesta hlavního rozhodčího.
55'
Tohle byla největší šance domácích na srovnání. Esswein přihrál zprava pod sebe a přichystal velkou příležitost Gonzálezovi do levé poloviny pokutového území, následnou křižnou střelu do vzdálenější šibenice vytáhl Schowolow nataženou pravou rukou na roh.
54'
Petersen měl k balónu dále na levé straně než obránce a navíc byl posléze Hölerovi pískaný faul na jednoho z beků domácích.
53'
Při rychlém brejku si Grifo zpracoval nahrávku zprava v levé polovině vápna, ve vyložené šanci zakončil pravačkou na dlouhou tyč do rukavic Zielera, ten balón vyrazil, ale nikdo z hostů už nedorážel.
53'
Pavardův centr z pravé strany odvrátila hostující obrana z jedničky pryč ze svého vápna, ale domácí i nadále obléhají vápno protivníka.
52'
Po faulu na Zubera na levé straně se chystá rozehrávka standardní situace a většina hráčů se stěhuje před hostující branku.
51'
Zuberovi odskočil míč na pravé straně prvním dotekem do zámezí a hosté tak mají aut naprosto zadarmo a bez větší námahy.
51'
Güntner chtěl zaútočit po levé straně, ale domácí jej včas zastavili a tak se balón vrátil do šestnáctky k noze Schwolowa.
50'
Zřejmě Gentner byl na levé straně zablokovaný po sklepnutí Gómeze z velkého vápna pod sebe.
49'
Sudí odpískal faul rukama na konto hostů na polovině hřiště, domácí však ihned reagovali ztrátou Essweina na pravé straně.
49'
Gómez šel k zemi na levé straně po prohraném souboji, hosté se následně pomalu, ale jistě přesouvají na domácí polovinu.
48'
Kempf kombinoval s Ascacibarem až se do všeho zapojil také Zieler svýma nohama a posunul míč na levou stranu k Insúovi.
47'
Schwolow nakopl míč na osu hřiště, ale hosté hned zapsali ztrátu, posléze však ustáli útok domácích po levé straně s Gómezem.
46'
Höler měl hned na levé noze zvýšení náskoku, ale střela ze středu minula pravou tyčku o centimetry!
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Mario Gómez.
46'
Freiburg vyhrál první poločas, ačkoliv pouze jednou vystřelil na bránu. Stalo se tak ve čtvrté minutě, když se prosadil Haberer po zemi k levé tyči. Úvod zápasu určitě patřil hostům. Nicméně, postupem času převzal iniciativu domácí celek. Stuttgart byl aktivnější. Měl převahu na držení balónu. Největší šanci měl Esswein při přečíslení tři na dva, ale Schwolow jeho zakončení na přední tyč vytáhl rukama. Domácí sázeli především na jednoduchost. Neřešili své situace nikterak složitě. Jenže po prvním poločase mají k výhře podstatně dál než soupeř.
45+2'
45+1'
Ascacibar narazil na levé straně na Hölera.
45+1'
Hosté kopali roh z pravé strany, ale domácí se na malém vápně ubránili.
45'
Nahrávka na pravou stranu na Hölera šla za záda zmiňovaného nabíhajícího hostujícího hráče, přitom Freiburg měl k dispozici přečíslení dva na jednoho.
44'
Kübler vystoupil z pravé strany proti Donisovi a před jeho zraky odehrál balón do zámezí na aut pro domácí.
43'
Pavard se nedostal ke křižnému balonu na pravé straně za což může vynikající práce obránce, navíc sudí svým gestem dovolí Schwolowovi vykopnout od hostující branky.
43'
V ponechané výhodě na levé straně vyzněl souboj Insúa versus Höler lépe pro hostujícího fotbalistu, domácí obránce ale bude vhazovat.
42'
Po centru zprava na zadní tyč byl Donis důrazný zezadu na bránícího hráče, ale balón putoval stejně do náruče Schwolowa.
41'
Gentner posílal míč z pravé strany do vápna, ale proti tomu nastavil obránce hlavu na bližší tyči.
41'
Haberer fauloval na pravé straně a domácí toho využili k rozehře nakrátko na soupeřově polovině.
40'
Další nafilmovaný pád, Petersen vypíchl míč předposledním obránci a mohl postupovat na branku soupeře, jenže místo toho nesmyslně a hodně ochotně padl na trávník.
40'
Domácí ztratili míč na levé straně a Kübler nikam nespěchá před vhazováním na své polovině.
39'
Gonzálezův centr z levé strany poslala obrana na aut u své šestnáctky.
39'
Presinkem z pravé strany donutili hosté soupeře k tomu, aby si nohama zahrál Zieler na hranici svého vápna.
38'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Kevin Schlotterbeck.
38'
Tím pádem hraje teď domácí celek chvíli přesilovku jedenáct na deset.
37'
Hosté budou střídat, jednoho z hráčů Freiburgu chytla kleč do levé nohy, nyní je v péči členů realizačního týmu za brankou Schwolowa, ale gestikulace směrem na střídačku byla jasná.
36'
Domácí podrželi míč na polovině hřiště až si seběhl Esswein na pravou stranu a odcentroval do vápna, následný odražený míč narval Gentner levačkou vedle přední tyčky.
35'
Hosté zatím jednou vystřelili na branku, takže Zieler je dnes bez zákroku. Statistika zakončení mezi tři tyče je naprosto vyrovnaná.
34'
Güntner filmoval na levé straně při střetu s Kabakem a sudí mu na jeho pád bez výraznějšího přičinění domácího beka neskočil.
34'
V prvním poločase se prakticky nepřerušuje, zatím nikdo nebyl ošetřovaný, a tak se nedá předpokládat, že se bude hodně nastavovat.
33'
Zřejmě Kempf střílel z levé strany hodně vedle zadní tyče a tohle nemohlo nikterak vystrašit zatím nepřekonaného Schwolowa.
32'
Domácí běželi do brejku tři na jednoho, Esswein si ze středu navedl míč na pravou stranu a vypálil na bližší tyč, kde činil Schwolow svýma rukama a zaznamenal dost možná svůj nejtěžší zákrok v prvním poločase.
31'
Naprosto nepochopitelně přestal hrát Kabak v domnění, že Grifo byl s míčem již v zámezí. Po pasu pod sebe následně Pavard srazil zakončení k přední tyči svojí hlavou na roh.
31'
Insúa přihrál Gonzálezovi, ale následná další nahrávka do křídla na Gentnera byla nepřesná.
30'
Esswein sebral balón Petersenovi a svým nafilmovaným pádem v levé části vápna při souboji s Guidem si vyloženě koledoval o žlutou kartu.
29'
Höler může jenom litovat toho, že nohou se dopustil útočného faulu na stopera Kempfa, protože jinak by se před ním rýsovala z levé strany zajímavá příležitost.
28'
Po prodlouženém balónu na přední tyči nesedlo Zuberovi zakončení hlavou na levé straně a balón skončil za bránou hostů.
28'
Roh zprava pro domácí celek.
28'
Pavard posunul míč po pravé straně do vápna, ale pouze na nohu protihráče.
27'
Pavard vhazoval z pravé strany pod sebe, domácí se následně s míčem přesunuli do středového kruhu.
26'
Načež veškeré snažení domácích ukončil útočný faul Donise (STU) v levé části hostující poloviny, když domácí útočník zasáhl loktem zezadu do hlavy Küblera. Donis si tak potřetí v letošním bundesligovém ročníku prohlédl žlutou kartu.
25'
Insúa si stáhl míč k noze a Gentner posléze roztáhl hru na pravou stranu...
24'
Zakončení z levé strany hlavou ze záklonu chytá Zieler ve velkém vápně naprosto bez problémů do rukavic.
23'
Schwolow odkopl balón na pravou stranu před napadajícím soupeřem a krátce na to vybojoval Haberer faul na vlastní osobu.
23'
V posledních minutách se hraje spíše na hostující polovině.
22'
Insúa zablokoval rozehrávku z levé strany, ale hostující postupný útok bude pokračovat autovým vhazováním na vlastní polovině.
21'
Küblerův centr z pravé strany byl zajímavý a mířil k přední tyči, kde byl Höler, ten ovšem prvním dotekem zakončoval přes obránce vedle levé brankové konstrukce z pohledu brankáře.
20'
Domácí zakončili po odpískaní do hostující branky, ale karta se udělovat nebude, rozehraje Schwolow z vlastního vápna.
19'
Insúa se Zuberem podnikli výpad po levé straně, po centru krajního obránce domácích se míč dostal těsně za vápno, následná střela šla do prostoru okolo zadní tyče a Schwolow tak nezasahoval.
19'
Za pískotu fanoušků si domácí pomohli Zielerem a součástí rozehrávky byl následně Kempf na pozici stopera.
18'
Kübler z pravé strany bránil na hranici pravidel Zubera a někteří fanoušci měli jasno. Podle nich se měla pískat další standardní situace proti Schwolowovi.
17'
Domácí si nyní přihrávají na polovině hostů, ale ti se dobře pohybují v obraně.
17'
Gentner napálil zeď, která tečovala míč po levé ruce hostujícího brankáře, kope se roh.
16'
Po faulu na Zubera na pravé straně je z toho standardka proti hostující brance, nikdo z fotbalistů v černém ani neprotestoval.
15'
Statistika držení míče – 65 %: 35 %.
14'
Zieler rozehrával se svými obránci, poslal míč na polovinu soupeře, ale jeho spoluhráč prodloužil balón do druhého vápna ke kopačkám Schwolowa.
13'
Schwolow máchal rukama před výkopem od své branky, hosté se následně neprosadili na pravé straně, protože došlo k faulu zřejmě na Küblera, který klidně mohl být oceněný žlutou kartou.
12'
Po roztažení hry na pravou stranu přihrál rozběhnutý Pavard na střed pouze soupeři, ale balón se odrazil k domácím kopačkám.
12'
Petersonova střela prosvištěla vedle levé tyče za branku domácích a míč si tak vzal rozehrávající Zieler.
11'
Esswein centroval pravačkou z pravé strany na hlavu protihráče na přední tyči, ale sudí ukazuje, že Pavard může vhazovat na polovině hostů.
10'
Stuttgart má zatím balón více na svých kopačkách, ale do vážnější šance před Schwolowem se nedostal.
9'
Domácí zase chybovali v rozehře, ale Grifovu křižnou střelu z pravé strany po seběhu do druhé vlny zablokoval obránce.
8'
Esswein si nerozuměl se spoluhráčem na pravé straně, muži ve stejném dresu alespoň zatleskal za dobrou myšlenku. Ale nic to nemění na tom, že uvidíme rozehrávku Schwolowa.
8'
Nákop do levé části vápna končí u Zielera, v domácí šestnáctce stál pouze brankář VfB.
7'
Domácím je mávaný ofsajd.
7'
Insúa sice neprošel po levé straně na polovinu hostů, ale domácí budou vhazovat po zásahu presujícího fotbalisty.
6'
Po Zielerově nepřesné rozehře na pravou stranu někteří domácí fanoušci pískali na celek, který dnes hraje v bílých dresech.
6'
Domácí vyvinuli tlak na hlavního rozhodčího, například zakončující Donis, jenže hlavní arbitr nařizuje místo rohového kopu výkop od branky Schwolowa.
4'
Po nahrávce z levé polovině vápna pod sebe mimo šestnáctku domácích napřáhl JANIK HABERER a pravačkou po zemi k levé tyči překonal Zielera. 0:1.
4'
Pavard vyhrál jeden na jednoho z pravé strany, ale posléze se domácí marně dožadovali autového vhazování z vlastní poloviny.
3'
Hosté kombinovali na polovině hřiště, vzápětí nákop na hranici vápna odvrátil bránící hráč hlavou z výskoku do bezpečí.
2'
Pavard si narazil s Gentnerem na pravé straně, následná střela skončila vedle zadní tyče.
1'
Kübler fauloval z pravé strany na polovině domácích, ti rozehráli nakrátko.
1'
Domácí nastoupili v bílém, hosté v černém.
1'

VfB Stuttgart: Zieler – Pavard, Kabak, Kempf, Emiliano Insúa – Esswein, Gentner (C), Ascacibar, Zuber – N. González, Donis.
Náhradníci: Grahl – G. Castro, Didavi, Thommy, Mario Gómez, Badstuber, Beck.

SC Freiburg: Schwolow – Lienhart, Gulde, Heintz, Günter – Haberer, Koch – Kübler, Höler, Grifo – Petersen (C).
Náhradníci: Flekken – Niederlechner, Waldschmidt, Terrazzino, Stenzel, Gondorf, Schlotterbeck.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
SC Freiburg
V hostujícím dresu působil dříve Vladimír Darida. Momentálně nemá německý kouč Christian Streich k dispozici jediného českého fotbalistu. Hosté se po devatenácti kolech nacházejí v bundesligové tabulce na třinácté pozici. Nasbírali jednadvacet bodů. Jejich nejlepším střelcem je dvaadvacetiletý německý útočník Gian-Luca Waldschmidt, který se v letošní sezoně prosadil pětkrát. Brankářskou jedničkou je jeho krajan Alexander Schwolow, jenž odchytal všech devatenáct ligových duelů. A byl tedy na hřišti v posledních dvou střetnutí Freiburgu, kdy přišla prohra ve Frankfurtu poměrem 1:3 a poté porážka v domácím prostředí s Hoffeinheimem 2:4.
VfB Stuttgart
Domácí celek je před dnešním zápasem mírným favoritem podle mínění sázkových kanceláří. V bundesligové tabulce jej najdeme na šestnácté pozici. Za těchto okolností by hrál baráž. Má pasivní skóre. Z devatenácti odehraných zápasů vytěžil na své konto celkem čtrnáct bodů a horší jsou už nejvyšší německé fotbalové soutěži pouze Hannover a Norimberk. V současnosti drží Stuttgart sérii čtyř proher. Naposledy podlehl Bayernu v Allianz Aréně poměrem 1:4. Donis v prvním poločase reagoval na přesnou trefu Alcantary, ale to bylo z hostující strany vše. Nejlepším střelcem Stuttgartu v tomto bundesligovém ročníku je pětigólový Němec Mario Gomez, který po loňském světovém šampionátu ukončil reprezentační kariéru.