Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Bayern - 19. října 2019   15:30

Augsburg
1' Richter (R. Khedira) • 90+1' Finnbogason (Córdova)
2:2
(1:1)
Bayern
14' Lewandowski  (Gnabry) • 49' Gnabry  (Coutinho)
Augsburg
Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – Oxford (63. Jensen) – Vargas, Morávek, R. Khedira (C), Richter (82. Córdova) – Niederlechner (68. Finnbogason).
Siebert – Koslowski, Seidel
WWK Arena, Augsburg
30 660 diváků
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, Süle (12. Alaba), Lucas Hernández, Pavard – Th. Alcântara, Javi Martínez – Coman, Coutinho (80. T. Müller), Gnabry (86. Goretzka) – Lewandowski.
Ulreich – Perišić, J. Boateng, Goretzka, A. Davies, Tolisso, T. Müller, Alaba.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek soboty.

Dnešní utkání sledovalo 30 660 diváků.
Zápas skončil, domácí Augsburg uhrál s mistrovským Bayernem velmi cennou remízu 2:2. Domácí začali opravdu skvěle, protože už v první minutě se dostal zásluhou Marca Richtera do vedení. Bayern nicméně docela rychle srovnal, když se hlavou trefil Robert Lewandowski. Do vedení mohl hosty poslat Gnabry, ale trefil pouze tyčku Koubkovy branky. Ve druhém poločase už se ovšem Serge Gnabry prosadil a vypadalo to, že si Bayernen poveze domů tři body. Měl několik šancí na zvýšení náskoku, ale žádnou nevyužil, několik skvělých zákroků předvedl Koubek. A Bayern to nakonec může hodně mrzet, protože v nastaveném čase rozjásal domácí publikum vyrovnávacím gólem střídající Alfred Finnbogason.
90+4'
90+3'
Koubek s rozehrávkou od branky nespěchá a dostává za to žlutou kartu.
90+1'
Augsburg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno na 2:2, Augsburg může děkovat svým dvěma střídajícím hráčům! Velkou zásluhu na této brance má hlavně Córdova, který hezky prošel po pravé straně a před brankou našel parádním centrem ALFREDA FINNBOGASONA. Tomu už jen stačilo nastavit nohu a nasměrovat míč do sítě. Asistence: Sergio Córdova.
90+1'
Lewandowski předložil míč v situaci tři na dva Goretzkovi, ale ten ještě nestřílel a přihrával zpět. A to nebyla dobrá volna, polský útočník už se k míči nedostal.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídající Müller si mohl vylepšit chuť gólem na 3:1, ale měl smůlu, branku Augsburgu z dobré pozice minul.
89'
Rani Khedira z pravé strany dokázal ještě v tísni odcentrovat. Míč se odrazil k Maxovi, který vystřelil z dálky a dal Neuerovi pořádně zabrat. Pak mohl ještě dorážet Alfred Finnbogason, ale trestuhodně míč promáchl.
87'
Dobrý míč z hloubi pole hledal ve vápně Augsburgu Goretzky. Toho ale zradilo zpracování, takže od branky bude rozehrávat Koubek.
86'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leon Goretzka.
86'
Serge Gnabry se pokusil definitivně rozhodnout zápas, ale svého druhého gólu se nedočkal, branku totiž netrefil.
84'
Javi Martínez si rukama přidržel Sergia Córdovu a naprosto po zásluze dostává žlutou kartu.
83'
Po delší době se zapojil do akce také brankář hostů Manuel Neuer. Nemusel ale zasahovat, jen se zapojil do rozehrávky.
82'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Sergio Córdova.
81'
Bayern stále neúnavně buší do obrany Augsburgu a snaží se zápas definitivně rozhodnout. Domácí se zatím pozorně brání a čekají na nějakou šanci, která by mohla vést k vyrovnání.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Thomas Müller.
79'
Koubek stále drží svůj tým ve hře o body. Tentokrát skvěle zasáhl proti šanci Kingsleyho Comana. Ten ho z blízka pravačkou nepropálil.
78'
Javi Martínez je nakonec v pořádku a bude pokračovat ve hře.
77'
Javi Martínez zůstává ležet na trávníku, vypadá to na nějaké svalové zraněná po souboji s Jensenem.
76'
Robert Lewandowski dostal dobrou přihrávku do pokutového území, ale tam už na střelu prostor nedostal, navíc si míč nezpracoval ideálně.
75'
Nakonec byla kvůli Gnabrymu raději přerušena hra, ale bývalý hráč Arsenalu by měl být v pořádku.
74'
Pavard hledal dlouhým pasem nabíhajícího Gnabryho. Ten ale nedostal šanci zpracovat míč a skončil místo toho na trávníku.
73'
Rani Khedira zbytečně ve středu pole fauloval Benjamina Pavarda a okamžitě dostal žlutou kartu.
71'
Ale rohový kop Augsburgu vyrovnání nepřinesl, bavorské derby je stále lépe rozehrané pro Bayern.
70'
Augsburg se po delší době podíval na polovinu Bayernu a rovnou si vybojoval i rohový kop.
68'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Alfred Finnbogason.
67'
Serge Gnabry vyszkoušel tvrdou střelou pozornost Koubka. Ta ale byla dobrá, český brankář svůj tým podržel.
66'
Lucas Hernández byl znovu zastaven jen za cenu faulu, tentokrát se provinil český středopolař Augsburgu Jan Morávek.
63'
Marco Richter hodně nevybíravě fauloval francouzského obránce Bayernu Lucase Hernándeze a dostává po zásluze žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Reece Oxford, přichází Fredrik Jensen.
62'
Martínez se podíval dopředu a z pravé strany našel dobrým centrem Lewandowského. Jeho hlavička ovšem přesná nebyla.
61'
Gnabry pálil z pravé strany z velké blízkosti, ale nohama fantasticky proti této střele zasáhl Tomáš Koubek.
60'
Ani tento rohový kop mnichovského klubu se skóre v tuto chvíli nepohnul.
60'
Kingsley Coman dokázal z levé strany přes Lichtsteinera odcentrovat a bude z toho nakonec další rohový kop pro Bayern.
59'
Znovu vytvořil rohový kop Bayernu před brankou Augsburgu velké zmatky, ale k brance to nevedlo. Obrana v čele s Koubkem si poradila.
58'
Kingsley Coman je při chuti a znovu vyzkoušel své střelecké štěstí. Jeho přízemní střela z dálky byla sražena na rohový kop.
57'
Philipp Max už nestíhal pohyb Gnabryo, tak ho musel faulovat. Hosté rozehráli na krátko a plynule pokračují v kombinaci.
56'
Augsburg je zatím většinu druhého poločasu pod velkým tlakem Bayernu, ten už zakládá od svých obránců další akci.
55'
Po rohovém kopu Bayernu vznikly před brankou Augsburgu menší zmatky, ale domácí to znovu ustáli a stále tak prohrávají jen o gól.
54'
Kingsley Coman mohl zvýšit na 3:1 pro Bayern, když se dostal ke střele po individuální akci. Koubek proti jeho ráně z levé strany dobře zasáhl.
53'
Rohovému kopu se dokázalo domácí mužstvo ubránit, ale dál se musí mít na pozoru, Bayern je stále na míči.
52'
Gnabry chtěl hledat centrem z pravé strany Lewandowského, ale domácí míč srazili na rohový kop.
51'
Znovu střílel brazilský záložník Bayernu. Tentokrát už mířil přesně, ale Koubka nepřekonal.
50'
Po Lewandowského přihrávce střílel zevnitř vápna Philippe Coutinho, ale jeho rána byla nepřesná.
49'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern jde do vedení 2:1! A prosazuje se SERGE GNABRY, který si celou akci sám vypracoval. Nejprve obešel kličkou obránce, a pak se levačkou krásným obstřelem trefil přesně ke vzdálenější tyči. Koubek plachtil vzduchem marně. Asistence: Philippe Coutinho.
48'
Bayern kopal rohový kop, ale ten tentokrát pro obranu Augsburgu nebezpečný nebyl.
47'
Marco Richter se snažil najít kolmicí do vápna některého ze svých spoluhráčů, ale to mu nevyšlo, protože tam měli převahu hosté.
46'
Druhý poločas začal aktivněji Bayern a ke střele se dostala hned jeho hlavní hvězda Robert Lewandowski. Schytal to ale Max, který jeho střelu zablokoval.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První poločas je za námi a Augsburg zatím doma hraje s favorizovaným Bayernem 1:1. Domácí měli úžasný vstup do zápasu, když se z první akce už v první minutě trefil Marco Richter. Jenže Augsburgu vedení nevydrželo moc dlouho, už ve 14. minutě se prosadil po Gnabryho centru tradiční střelec Bayernu Robert Lewandowski. Bayern mohl jít i dovedení, blízko byl Gnabry, ale trefil tyč.
45+4'
45+3'
Morávek dobře obral o míč Thiaga. Vargas se poté moc nerozmýšlel a raději odkopl míč co nejdál a do autu.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Jenomže hosté rychle ztratili míč, a tak mohl zase střílet aktivní Richter. Jenže tentokrát Neuera nepřekonal.
45'
Domácí ale této šance nevyužili a Bayern by nyní mohl jít do rychlého brejku.
43'
Joshua Kimmich zahrál míč nedovoleně rukou a bude z toho nebezpečná standardní situace pro Augsburg z levé strany.
42'
Dalším napomínaným hráčem na straně Bayernu je Španěl Thiago, který skluzem zastavil brejk Augsburgu.
40'
Tomáš Koubek nyní podržel svůj tým, když dvakrát v krátkém časovém sledu vychytal Thiaga.
39'
A málem z toho byl gól! Serge Gnabry střílel z voleje do tyče a následná rána už byla nepřesná.
38'
Hra v posledních minutách trochu ztratila na tempu. To se snaží změnit Bayern, který zase vepředu něco vymýšlí.
37'
Máme tu první žlutou kartu v utkání. Dostává ji Joshua Kimmich za faul na Vargase.
35'
Serge Gnabry fauloval Maxe, takže k míči se opět dostane domácí družstvo.
34'
Nejprve pálil Thiago, ale jeho rána byla zablokovaná. Následně pálil ještě Gnabry, ale jeho rána byla nepřesná.
31'
Kingsley Coman se dopustil nedovoleného zákroku a hra tak bude pokračovat rozehrávkou, kterou si bere na starosti Tomáš Koubek.
30'
Znovu akce Augsburgu vyzněla do ztracena, když dlouhý nákop domácího mužstva skončil jen u Neuera.
29'
Tato standardka se ale Augsburgu nepovedla. Bayern neměl problém se ubránit, míč skončil v rukou Neuera.
28'
Lucas Hernández se dopustil nedovoleného zákroku, což znamená, že domácí mají k dispozici standardní situaci.
27'
David Alaba se rozhodl vystřelit z dálky a bylo to tak trochu na teč. Jenže Lewandowský skákavý míč o kousek minul.
26'
Dobrý obranný zákrok předvedl Philipp Max a zastavil alespoň na chvíli akci Bayernu. Ta bude ale pokračovat rohový kopem.
25'
Neuer prokazuje, že rozehrávky nohama se opravdu nebojí a sebevědomě se zapojil do rozehrávky Bayernu.
24'
Rakouský obránce David Alaba je sice známý rychlík, ale ani on už míč na hrací ploše nestihl, takže od branky bude rozehrávat Koubek.
23'
Snad poprvé v utkání je to trochu klidnější pasáž v tomto utkání. Je to ale Bayern, kdo už diktuje tempo hry.
22'
Rozhodčí si všiml ve středu pole zpracování míče rukou, takže hrát bude moci Bayern.
21'
Po chybě Richtera se hosté dostlali do brejku. Robert Lewandowski ale nezpracoval dobře balón a ten pak chytil Koubek.
20'
Sudí ještě musel své trochu komplikované verdikty vysvětlil hráčům a už můžeme pokračovat ve hře.
19'
Rozhodčí chtěl ukazovat Niederlechnerovi žlutou kartu, ale tu nakonec zrušil, protože od pomezního zjistil, že to byl ofsajd.
19'
Florian Niederlechner dostal výbornou přihrávku za obranu, ale místo toho, aby zakončoval, sebou praštil o zem v šestnáctce. Penalta to není.
18'
Bayernu nyní nevyšel dlouhý nákop, ale Stephan Lichtsteiner na to nereagoval nejlépe a hlavou vlastně vrátil míč zpět do držení hostů.
17'
Mnichovský kolos si vybojoval rohový kop, který rozehrál Coutinho. Ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
16'
Bayern by rád definitivně získal nad průběhem zápasu kontrolu, i proto poprvé v zápase kombinuje na polovině Augsburgu.
15'
Augsburg se pokoušel okamžitě o rychlou odpověď, ale tentokrát jeho akce skončila poměrně brzo, Bayern se ubránil.
14'
Je vyrovnáno! Bayern neprohrával nakonec moc dlouho a už je to 1:1. Z pravé strany krásně odcentroval Gnabry a našel přesně hlavu naskakujícího ROBERTA LEWANDOWSKÉHO. Polský kanonýr prokázal svou skvělou formu a Koubka překonal, i když si český brankář na míč sáhl. Asistence: Serge Gnabry.
13'
Bayern trochu přeskupil svou sestavu, na stopera se místo Süleho posunul Pavard.
12'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází David Alaba.
12'
Je to jasné. Niklas Süle pro dnešek dohrál a musí doufat, že ho to nevyřadí ze hry na dlouho.
11'
Nevypadá to Sülem moc dobře a rozcvičují už se David Alaba a Jerome Boateng.
10'
Nyní proběhne ošetřování, protože v souboji s Richterem se zranil Niklas Süle.
9'
Marco Richter neměl daleko k dalšímu gólovému úspěchu. Nebezpečně pálil z levé strany, ale branku trestuhodně minul.
8'
Serge Gnabry se dostal k první střele Bayernu v tomto zápase, ale Tomáše Koubka k zásahu nedonutil, protože branku minul.
7'
Po rohovém kopu se po míči natahoval Reece Oxford, ale nakonec na něj nedosáhl.
6'
Další zajímavá akce Augsburgu, tentokrát po pravé straně. Vložil se do ní obránce Pavard a skluzem poslal míč na rohový kop.
5'
Bayern se zatím vůbec nemůže dostat do hry. Nyní to zkusil nákopem nahoru na Lewandowského, ale to nebyla dobrá varianta.
4'
Rohovému kopu se hosté ubránili a následně se pískal ofsajd Augsburgu.
3'
Augsburgu logicky povedený strat hodně pomohl a dál pokračuje ve své aktivitě. Bude kopat roh.
2'
Uvidíme, jaká bude reakce Bayernu. Rozhodně ho ale dnes nečeká nic jednoduchého.
1'
To je start jako z říše snů pro Augsburg! Obrana Bayernu ještě spala, Khedira vyhrál hlavičkový souboj se Sülem, posunul míč na MARCA RICHTERA, a ten z blízka nedal Neuerovi šanci. Asistence: Rani Khedira.
1'
Domácí Augsburg bude dnes hrát tradičně v bílých dresech, Bayern nastoupí celý v červeném.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávní Allianz Arény v Mnihově, utkání za pár okamžiků začne.

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – Oxford – Vargas, Morávek, R. Khedira (C), Richter – Niederlechner.
Náhradníci: Luthe – Gouweleeuw, Córdova, Schieber, Iago, Jensen, Finnbogason, Hahn, Framberger.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Lucas Hernández, Pavard – Th. Alcântara, Javi Martínez – Coman, Coutinho, Gnabry – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Perišić, J. Boateng, Goretzka, A. Davies, Tolisso, T. Müller, Alaba.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy utkaly dvakrát v rámci Bundesligy a úspěšnější byl Bayern. Ten sice nejprve doma s Augsburgem jen remizoval 1:1, ale v odvetě pak na jeho hřišti vyhrál 3:2. Bayern s Augsburgem neprohrál devět posledních utkání a z toho osmkrát zvítězil. Na hřišti Agsburgu Bayern podlehl naposledy v roce 2014, od té doby pětkrát zvítězil.
Bayern Mnichov

Bayern je jednoznačně nejslavnějším a také nejúspěšnějším německým klubem v historii a také v současnosti, vždyť Bundesligu ovládl už sedmkrát v řadě a nic jiného pro něj není cílem ani v této sezoně. Zatím to ovšem nejde Bayernu podle jeho představ, po sedmi kolech mu patří se čtrnácti body až třetí místo v tabulce se ztrátou bodu na druhý Wolfsburg a dvou bodů na vedoucí Mönchengladbach. Naposledy Bayern prožil vůbec první prohru v sezoně, když doma překvapivě podlehl Hoffenheimu 1:2. Venku zatím Bayern v této sezoně v lize odehrál tři utkání s bilancí dvou výher a jedné remízy. Naposledy porazil 3:2 Paderborn.
FC Augsburg

Augsburg nepatří v Německu mezi nejšpičkovější kluby, ale v Bundeslize už má tradici a patří k stálým účastníkům této soutěže. Tato sezona bude zdá se pro Augsburg velice těžké, protože tento klub se zatím nachází s pěti body až na 14. místě tabulky, a to pouze s náskokem jednoho bodu na sestupové 17. místo. Udržení se v soutěži tak zřejmě bude v této sezoně hlavní cíl pro Augsburg. Ten už tři zápasy čeká na výhru, naposled navíc prohrál vysoko 1:5 na hřišti Mönchengladbachu. Doma zatím Augsburg odehrál v této sezoně v lize tři utkání s bilancí jedné výher, jedné remízy a jedné porážky. Naposledy prohrál 0:3 s Leverkusenem.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 8. kola Bundesligy mezi týmy FC Augsburg a Bayern Mnichov. Zápas se odehraje v WWK Aréně v Augsburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.