Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Wolfsburg - 2. listopadu 2019   15:30

Dortmund
52' T. Hazard (Hakimí) • 58' Guerreiro (T. Hazard) • 88' M. Götze
3:0
(0:0)
Dortmund
Hitz – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Weigl, Dahoud (70. Witsel) – T. Hazard, Brandt (90. Alcácer), Hakimí – Reus (28. M. Götze).
T. Welz
Signal Iduna Park, Dortmund
Wolfsburg
Pervan – Tisserand (79. Brekalo), Bruma, Brooks – William, Guilavogui, Arnold, Roussillon – Joao Victor, Nmecha (65. Klaus) – Weghorst.
Menzel – Brekalo, Steffen, Malli, Klaus, Gerhardt, Mbabu, Knoche, Rexhbecaj.

To je ode mě vše, přeji hezký zbytek sobotního večera!
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:19.
Je konec, Dortmund si připisuje cenné vítězství proti Wolfsburgu a zůstává na druhé příčce Bundesligy! Tři body si tým trenéra Favreho vysloužil hlavně ve druhém poločase, kde vstřelil všechny tři branky a měl výraznou herní převahu.
90+2'
90+2'
Ve velké šanci se ještě ocitl Weghorst, ale ani tentokrát Hitze nepřekonal.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Další skvělý zákrok HItze proti střele Weghorsta ze tří metrů!
90'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Paco Alcácer.
88'
A MARIO GÖTZE ho s chladnou hlavou proměňuje! Míč poslal přesně do levého dolního koutu brány, zatímco Pervan zvolil opačnou stranu.
88'
Míč si staví Mario Götze.
87'
Penalta! Bruma zahrál rukou a bude se kopat pokutový kop!
87'
Rychlý protiútok vyřešila dvojice Brand – Hakimi střelou druhého jmenovaného, ale Pervan skvěle zasáhl.
85'
Brekalo se dostal k hlavičce, ale spíš to byl takový oblouček, který si Hitz ze vzduchu v klidu sebral.
85'
Obrovská šance hostů! Weghorts byl sám ve vápně, ale nechápavě se snažil trefit míč hlavou místo toho, aby pohotově zakončil nohou..
83'
Weiglova střela zblokována.
82'
Hitz teď trochu podcenil situaci a Weghorst mu málem sebral míč.
81'
Ke střele se dostal z podobné pozice i Witsel, ale jeho pokus doletěl jen do náruče Pervana.
80'
Hazard je při chuti. Z levé strany se dostal až na střed vápna a jen o pár centimetrů minul pravou tyč!
80'
Tempo hry se zklidnilo.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Marcel Tisserand, přichází Josip Brekalo.
75'
Centr za obranu utekl Götzemu jen o pár centimetrů.
74'
Witsel ztrojený, ale také faulovaný.
73'
I z tohohle mohl být gól! Odražený míč spadl přímo na kopečku Arnoldovi, ale ani jeho střela z první neletěla na bránu.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Axel Witsel.
69'
Žlutou kartu dostává Marcel Tisserand (VfL Wolfsburg).
69'
Velká šance i na druhé straně! Před Hitze se dostal Weghorst, ale brankář Dortmundu ho skvěle vychytal.
67'
Další obrovská šance! Nejprve se před brankáře dostal Hakimi, následně střílel z vápna i Dahoud, ovšem Pervan se prezentoval skvělým zákrokem!
65'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Felix Klaus.
65'
Hazard posílal míč do vápna, Götzemu chyběly dva kroky, aby se dostal k zakončení.
63'
Zápas začíná dostávat jasný směr, dominance domácích je teď velmi výrazná.
62'
Brandt hledal Pisczeka, ale trefil pouze nohu jednoho z obránců.
62'
Dortmund postupně zamyká soupeře na útočné polovině.
61'
Brandtův centr od rohového kopu byl hodně nepřesný.
58'
Netrvalo to dlouho a Borussia dává druhý gól! Jednoduchou střelou z levé strany k tyči překonává Pervana RAPHAËL GUERREIRO. Asistence: Thorgan Hazard.
56'
Dortmund je v tlaku! Hakimi nejprve nastřelil z úhlu obličej Pervana a následný pokus Brandta skončil s přispěním teče v zámezí.
55'
Zbytečným centrem ho ale ztrácí.
54'
Wolfsburg drží míč a nikam se nežene.
52'
Konečně se síť rozvlnila! Hakimi se vrhl do rychlého protiútoku, nahrál na levou stranu, kde stál THORGAN HAZARD, který rychlým pokopnutím do strany a následnou střelou otevírá skóre utkání! Asistence: Achraf Hakimi.
52'
Roh Wolfsburgu končí hlavičkou Brumy nad břevno.
51'
Dahoud faulován, u míče zůstane Dortmund.
50'
Hra se velmi zrychlila, jen chybí průnikovým akcím kvalitnější zakončení.
48'
Velká šance hned na úvod! Po Götzeho průniku se dostal míč ke Guerreirovi, jehož pokusu ale chyběla přesnost.
47'
Nakonec z toho byl signál, který zastavil Polák Pisczek.
46'
Wolfsburg zahraje volný přímý kop z velké vzdálenosti až do vápna.
46'
Kombinace domácích začíná u Akanjiho s Hummelsem.
46'
V prvním poločase mohly udeřit oba týmy. Největší šanci ale měli hosté, když Nmecha pronikl do vápna a poslal míč do břevna. Skóre mohl otevřít také v poslední minutě Brooks, ale z bezprostřední blízkosti ztečoval centr od rohového praporku těsně vedle brány.
Druhý poločas začne přibližně v 16:37.
45+5'
45+5'
Tak to bylo těsné! Centr doletěl až na zadní tyč, kde se na něj snažil dosáhnout Brooks. Také ho trefil, ale poslal ho jen pár centimetrů vedle pravé tyče.
45+5'
Na samém konci nastavení bude Wolfsburg kopat roh.
45+4'
Na trávníků leží Nmecha. Po delší chvíli se píská faul.
45+3'
Hakimi se šikovně uvolnil, ale ani tenhle jeho centr nenašel vhodného příjemce.
45+2'
Ještě jedna žlutá, dostává ji stoper Wolfsburgu Brooks.
45+1'
Ostrý střet ve vápně domácích, po kterém na trávníku končí Akanji.
45'
Nastavovat se bude pět minut.
45'
Hazard se rozčiluje, že nesmí vhazovat míč z autu. Proč? Sám ho tam totiž poslal...
44'
A žlutí se i na druhé straně. Pozdní skluz se stal pro Weigla osudným.
44'
Götze v dobré pozici trefil pouze spoluhráče.
43'
Po sérii několika centrů vystřelil Weigl, ale pro Pervana to nebyla složitá práce.
42'
Ani Hazardův centr neskončil na hlavě domácího hráče.
41'
Arnold měl trochu prostoru za vápnem a vystřelil. Ani jeho pokus ale neletěl mezi tři tyče.
40'
Tentokrát se karetnímu trestu německý útočník nevyhnul, po faulu na Pisczeka dostává žlutou.
40'
Hakimi dohnal balón před základní čárou, ale centrem do vápna našel pouze hlavu Brookse.
38'
Další faul na hranici žluté karty ze strany hostů. Nmecha tvrdě dohrál Weigla.
36'
Ovšem Hakimiho rána byla dost nepřesná...
35'
Götze faulován těsně za hranicí vápna a tohle je velmi slibná pozice na ohrožení branky!
34'
Míč po obranném zákroku Hummelse končí v zámezí.
34'
Faulují i hosté a Dortmund se vrátí k míči.
33'
Hakimi fauluje na polovině hřiště.
32'
Na konci 32. minuty se opět hraje.
31'
Dojde i ke střídání rozhodčí, akt, který se nevidí příliš často.
29'
Všichni rozhodčí teď řeší mezi střídačkami nějaký problém, nakonec jeden z nich odchází do útrob stadionu.
28'
Velká ztráta pro domácí. Reus je nucen střídat a na trávník přichází německý hrdina Mario Götze.
27'
Hosté pouze odkopávají míč na polovinu domácích.
26'
Hakimi faulován, Borussia rozehrává přímý kop na krátko.
25'
Brumova střela končí mezi diváky sedící v horních řadách.
25'
Centr ze standardní situace ze strany odboxovává Hitz daleko od brány.
22'
Největší šance Wolfsburgu! Nmecha si pokopl míč dopředu kolem Hummelse, a následně ho otřel o břevno!
21'
Dahoud chyboval a ke střele se dostal Tisserand. A to není jeho nejsilnější parketa.
21'
Joao Victor končí na zemi a i proti nesouhlasu fanoušků rozhodčí fouká do píšťalky.
20'
Centr Hakimiho odvrácen.
20'
Dobře zapracoval Hummels na postranní čáře, nakonec se bude kopat od rohového praporku.
19'
Reuse očividně trápí levý kotník a je ošetřován za pomezní čarou.
18'
Nakonec útok skončil nepovedenou kličkou Hakimiho.
18'
Weigl se výborně zbavil soupeře na své polovině a peláší dopředu.
17'
Hazard se opět prodíral obranou, ale míč mu utekl a následně došlápl na nárt jednoho ze soupeřů.
16'
Tentokrát Akanji necentroval přesně a míč končí na kopačkách hostů.
15'
Nejvážnější šance dosavadního průběhu! Reus skončil na zemi a zavánělo to penaltou, nakonec se celá situace dohrála a na jejím konci byla střela Weigla. Pervan se jen ohlédl, k jeho štěstí míč neletěl mezi tři tyče.
14'
Následně fauluje Nmecha a na míči budou opět domácí.
14'
K odraženému míči se dostal Hakimi, ale pálil vysoko nad bránu.
13'
Brandt poslal míč do vápna, bude z toho další roh.
12'
Centr Guilavoguie končí u rohového praporku.
12'
Wolfsburg se usadil na útočné polovině.
11'
Roussilon zastavil Hazarda, ale následně nepřesně rozehrál.
10'
Centr Brandta nenašel nikoho z domácích.
10'
Guilavogui poslal míč pouze na roh.
9'
Ale vymyslel jen dlouhý centr, který si sbírá Hitz.
9'
Dahoud ztratil míč na své polovině, Wolfsburg ho posílá na svoji polovinu a zkusí postupný útok.
8'
Hazard se zkoušel prodrat obranou z levé strany, ale ta je zatím pevná.
6'
Weigl byl zbytečně dohrán Weghostem a to se nelíbí místním fanouškům. Rozhodčí ale kartu neuděluje.
5'
Dahoud fauloval, rozehrávat bude Pervan.
4'
Dlouhý balón za obranu byl pro Reuse nechytatelný.
3'
Brooks hlavou odvrátil centr od rohového praporku.
3'
Po střele Hakimiho následuje roh.
3'
Centr Hazarda propadl až do vápna, ale nikdo z mužů ve žlutém nebyl blízko.
2'
Centr z levé strany skončil po zákroku Hummelse v náruči Hitze.
1'
Guerreiro se dobře vrátil a zamezil první šanci.
1'
Wolfsburg rozehrál výkop a začíná útok od obránců.
1'

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Weigl, Dahoud – T. Hazard, Brandt, Hakimí – Reus.
Náhradníci: Bürki – Zagadou, Witsel, N. Schulz, M. Götze, Alcácer, Sancho, Delaney, Bruun Larsen.

VfL Wolfsburg: Pervan – Tisserand, Bruma, Brooks – William, Guilavogui, Arnold, Roussillon – Joao Victor, Nmecha – Weghorst.
Náhradníci: Menzel – Brekalo, Steffen, Malli, Klaus, Gerhardt, Mbabu, Knoche, Rexhbecaj..
Wolfsburg neprožívá zrovna nejideálnější období. Naposledy vyhrál 6.října doma s Unionem Berlín 1:0, od té doby jednou prohrál a čtyřikrát remizoval. A v Dortmundu se mu také nedaří. Vyhrál na tamním hřišti jen jedno utkání z posledních osmi (3:1 – 30.5.2015).

I Dortmund trochu zvolnil nastolené tempo. I on totiž vyhrál jen jedno z posledních pěti střetnutí, a to konkrétně doma 1:0 s Mönchengladbachem 19.října.

Očekává se velmi vyrovnaný duel, Wolfsburg je totiž na čtvrtém místě tabulky, Dortmund jen o jedno za ním. Bude se jednat o souboj druhého nejlepšího útoku ligy (DOR 20 gólů) a nejlepší obrany (WOF 5 gólů).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.