Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Lipsko - 14. prosince 2019   18:30

0:3
(0:1)
Lipsko
2' Schick  (Laimer) • 58' Werner   • 75' Mukiele  (Sabitzer)
Düsseldorf
Steffen – Bormuth, Hoffmann, K. Ayhan – Zimmermann, Bodzek (C), Sobottka (77. L. Baker), Gießelmann – Thommy (81. Barkok), Kownacki (70. Tekpetey), Ampomah.
Kastenmeier – L. Baker, Barkok, Fink, Contento, Pledl, Nuhu, Tekpetey.
Hartmann – Leicher, Hacker
Esprit Arena, Düsseldorf
Lipsko
Gulácsi – Klostermann (65. Mukiele), Ilsanker, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Demme (C) – Sabitzer, Nkunku – Schick (71. Cunha), Werner (80. H. Wolf).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lipska, které svého soupeře porazilo poměrem 3:0. I ve druhém dějství měli hostující hráči více ze hry, navíc se jim povedlo přidat další dva zásahy. Fortuna se snažila hrát vyrovnanou podívanou, avšak to se moc nedařilo. Domácí celek navíc za celý zápas nedokázal proniknout do žádné vyložené šance, logicky tak z tohoto zápasu nemá ani jeden bod.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 2:9. Rohy: 10:11. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:7.
90'
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je rozhodnuto. Ještě ale musíme za každou cenu počítat s nastaveným časem.
87'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi hostující Laimer, který má problémy s levou nohou. Chvíli se hrát nebude, avšak na nic vážnějšího to nevypadá.
86'
Už celkem dlouhou dobu sledujeme kombinaci hráčů Lipska. Ti spolupráci na vlastní polovině, kde se o napadání stará hned tříčlenná vlna domácích fotbalistů.
85'
Na útočnou polovinu zavítal také hostující Upamecano, který si svůj průnik hodně rychle rozmyslel. Před smečkou protihráčů doslova uprkl na vlastní polovinu.
84'
Avšak ani v tomto případě se Düsseldorfu nepovedlo kvalitně kombinovat, naopak se kolmice v podání Bodzeka snesla až do moci hostujícího brankáře.
83'
Fortuna si dlouhou dobu nevěděla rady s rozehrávkou, proto přišla na řadu zpětná nahrávka na kopačku brankáře Steffena, který pro změnu odkopával na druhou stranu.
81'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Aymen Barkok.
80'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Hannes Wolf.
78'
Žlutou kartu dostává Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf).
77'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Marcel Sobottka, přichází Lewis Baker.
76'
Nápor hostujících hráčů je u konce. Ti dokonce zahrávali ještě jeden rohový kop, který opět směřoval na Ilsankera, avšak ten zakončoval výrazně vedle tyče.
75'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Je tu třetí přesný zásah hostujícího celku! Ten nejprve vhazoval na levé straně, načež se hra přemístila k hranici pokutového území, odkud pronikl do vápna Sabitzer, kterému se pod sebou povedlo najít NORDIHO MUKIELEHO, jenž hlavičkou zacílil přesně.
75'
Nkunku s další rozehrávkou moc nespěchal, po několika vteřinách se rozhodl odcentrovat do malého vápna, kde ale kraloval pouze pozorný brankář Steffen.
74'
Hráči Lipska si dokonce vybojovali další rohový kop, o který se z levé strany opět postaral aktivně hrající Nkunku. Jeho nabídku prodloužil Ilsanker – další rohový kop.
73'
Po další nepřesnosti se pro změnu na druhou stranu dostal hostující zadák Ilsanker, kterému se ke spolupráci nabídl Demme, jenž ještě přenášel hru křížem.
72'
Hoffmann nakonec vypustil ze své kopačky hodně těžkou nahrávku, po které Ampomah ještě přihrával pod sebe, jenomže tam se nacházel pouze hostující Laimer.
71'
Düsseldorf už celkem dlouho pracuje s míčem v oblasti středového kruhu, avšak to k ničemu nebezpečnému zatím nevede. Lipsko spíše čeká na pohyb soupeře.
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Matheus Cunha.
70'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dawid Kownacki, přichází Bernard Tekpetey.
69'
Po delší době se k míči dostal brankář Steffen, který v tomto případě raději rozehrával po zemi na vedle stojícího Ayhana, jenž se snaží najít své spoluhráče.
68'
O přenesení hry se postaral obránce Upamecano, který přenášel hru na pravou stranu. Lipsko se dostává do celkem značného tlaku, což mu určitě vyhovuje.
67'
Hodně důrazným zákrokem vletěl do protihráče hostující Nkunku, avšak dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok. Naopak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Nordi Mukiele.
61'
Hráči Lipsko si vybojovali ještě jeden rohový kop, který přinesl pouze útočný faul v podání Upamecana. To znamená, že se o rozehrávku postará brankář Steffen.
60'
Domácí obrana nepochopitelně zapomenula na Wernera, kterému trvalo zpracování o něco déle. Včas se dokázal vrátit Bormuth, který zažehnal nebezpečí.
59'
Düsseldorf to bude mít hodně složité, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. Domácí tak budou muset za každou cenu přidat, i tak mají na vyrovnání dost času.
58'
Hostující celek se dostává do dvoubrankového vedení! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil TIMO WERNER, který to zkoušel tvrdým zakončením k levé tyči, zatímco Steffen zůstal stát.
57'
Žlutou kartu dostává Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf).
57'
Sudí se nakonec běžel podívat na video, které skutečně potvrdilo hraní rukou. Pokutový kop pro RB Lipsko!
57'
Po rohovém kopu se k plachtícímu míči jako první dostal Ilsanker, který velice tvrdou střelou trefil protihráče, Lipsko navíc reklamuje hraní rukou.
56'
Steffen tak tentokráte nemusel do akce, naopak se sám postaral o rozehrávku od své branky. Krátce po ní zakročil u postranní lajny obránce Halstenberg.
55'
Na opačné straně přišla na řadu standardka z levé strany. Nkunku kvalitním centrem dokázal oslovit Ilsankera, avšak jeho hlavičkový pokus dopadl vedle tyče.
54'
V krátkém časovém sledu přišel na řadu druhý rohový kop Fortuny. Tentokráte z levé strany rozehrával Bodzek, který sice našel Kownackiho, avšak jeho hlavička nebyla přesná.
53'
Düsseldorf vstoupil do druhého poznání o poznání aktivněji. Před malým momentem jsme sledovali rohový kop, avšak Hoffmann hlavičkoval z velkého záklonu.
52'
Kownacki se pokoušel dostat kolem Upamecana, avšak hostující obránce to zvládl mnohem lépe. Nebude z toho ani rohový kop, nýbrž pouze odkop od branky.
51'
Na útočnou polovinu se dostal domácí Bormuth, který poté raději vypustil zpětnou nahrávku na vedle stojícího Hoffmanna, jenž ještě raději přenášel hru.
50'
Velice chytře to zkoušel Werner, který si seběhl mezi obránce, načež se snažil hlavou přehodit brankáře Steffena, kterému se povedlo zakročit na poslední chvíli.
49'
Zimermann se dlouhou dobu nezvedal z hrací plochy, avšak nakonec to nevypadá na nic vážnějšího. Dokonce z předešlého souboje nebude ani standardní situace.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu skončil po souboji na zemi domácí Zimmermann. Hlavní sudí pískl do své píšťalky, bude z toho standardka pro domácí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl raketový start v podání Lipska. Hosté totiž udeřili hned ze své první šance, konkrétněji se dokázal prosadit Patrik Schick. Lipsko mělo i posléze mnohem více ze hry, avšak žádná další šance neskončila v síti. Naopak Fortuna se směrem dopředu trápila.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Fortuna mohla zničehonic vyrovnat! Kousek za pokutovým územím se povedlo zakončit Kownackimu, který svým pokusem trefil pouze tyč.
43'
Steffen musel zasahovat, navíc se bleskovým způsobem vydal ze své branky. Werner by se v opačném případě dostal do stoprocentní brankové příležitosti.
42'
Hodně nebezpečným způsobem zahrál standardní situaci Laimer, který trefil pouze zeď, od které se míč odrazil kousek vedle branky.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Hosté se o malý moment později dostali až ke středovému kruhu. Poté Ilsanker vyvezl míč zpět na útočnou polovinu, domácí se snaží napadat rozehrávku RB.
40'
Lipsko i tentokráte útočilo přes pravou stranu, kde si Sabitzer tak dlouho naváděl míč na levou nohu, až trefil pouze Ayhana, který dle sudího nezahrál rukou.
39'
Na hranici pokutového území si o nahrávku řekl hostující Sabitzer, který poté trefil pouze obětavého Hoffmanna, od kterého se míč odrazil mimo hrací plochu.
34'
Domácí hráči rozehrávali další volný kop z útočné poloviny. Na řadu totiž přišla nahrávku po zemi, po které to Sobottka zkoušel přenesením hry křížem.
33'
Žlutou kartu dostává Diego Demme (RB Lipsko).
33'
Snad první střelecký pokus ze strany Fortuny. O něco více prostoru měl kolem sebe Sobottka, který do míče udeřil pravou nohou, avšak výrazně minul svatyni.
32'
Apomah dokázal vystihnout záměr Klostermanna, avšak druhý jmenovaný poté napravil své zaváhání. U postranní lajny se mu totiž povedlo zastavit soupeře.
31'
Máme za sebou třetinu hry, i nadále sledujeme dominantní výkon Lipska. Hostující hráči neustále drží míč na svých kopačkách, navíc stále vedou o jednu branku.
30'
Werner se chtěl dostat kolem Giesselmana, avšak ten si počínal hodně podezřele. Dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok, hra tak pokračuje dále.
29'
Bylo tomu skutečně tak, navíc se do vyložené šance dostal obránce Upamecano, který prvním pokusem trefil Steffena, dorážka putoval pro změnu nad.
28'
Po dalším střetu skončil na zemi hostující Klostermann. Pro Düsseldorf se jedná o nemilou záležitost, do pokutového území totiž dost možná přiletí další centr.
27'
Fortuna si vybojovala vůbec první rohový kop. K rozehrávce se postavil Thommy, který to zkoušel cvičeným signálem, avšak centr odklízel pouze Halstenberg.
26'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přinesla jedinou branku. Lipsko má navíc i nadále více ze hry, soupeř se tak k míči moc nedostává.
25'
Nkunku se pro změnu ujal dalšího volného kopu, který opět našel pouze hlavu protihráče. Do šestnáctky ale přiletěl další centr, avšak Schick hlavičkoval vedle.
24'
Avšak domácí obrana nedokázala zažehnat nebezpečí, míč najednou propadl k volnému Ilsankerovi, který z otočky pálil vysoko nad. Steffen tak nezasahoval.
23'
Před malým momentem přišla na řadu standardní situace z celkem dobré pozice. K míči se nakonec postavil Laimer, jehož vzdušná nabídka našla pouze Bodzeka.
22'
Ten se ale moc nepovedl, neboť se Upamecano ve vzduchu nedokázal prosadit. Fortuna tak mohla postupovat do rychlého protiútoku, který ale rychle skončil.
21'
Schickovi se povedlo sklepnout míč pod sebe, kde se nacházel Nkunku. Jeho zakončení prosvištělo vedle branky, hosté si tak vybojovali rohový kop.
16'
Kownacki se ještě snažil u rohového praporku vydolovat míč, avšak ten přesto skončil pouze za brankovou čárou. Pro Gulácsiho to znamená odkop od branky.
15'
Thommy se včas dostal k volnému míči, po kterém zkoušel sám zakončit. Rána směřovala pouze do jednoho z protihráčů, Gulácsi tak nemusel zasahovat.
14'
U středového kruhu si o nahrávku řekl hostující Demme, který ještě zkoušel spolupracovat s Wernerem, ke kterému se bleskovým způsobem dostal Bormuth.
13'
Snad první nebezpečný útok domácích táhl po levém křídle Ampomah, který si ještě zasekl balón na pravou nohu, avšak poté se mu nepovedlo najít Kownackiho.
12'
Lipsko mělo k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice, nicméně Nkunkuovi se rozehrávka zrovna moc nepovedla. Balón skončil za brankovou čárou.
11'
Halstenberg se musel vracet pro míč, avšak i přesto ho udržel na vymezeném prostoru. Lipsko tak pohodlně kombinuje, což mu rozhodně vyhovuje.
10'
Na jistotu se povedlo zakročit domácímu Bormuthovi, který nepustil do zakončení Schicka. Naopak jsme sledovali odklizení do autu, Halstenberg tak bude moci vhazovat.
9'
Lipsko rozjelo další pohlednou kombinaci ve středu hrací plochy, nicméně domácí smečka hráčů se včas vrátila k pokutovému území, kde odrazila útočný výpad.
8'
V hlavičkovém souboji kraloval hostující Demme, kterému se povedlo prodloužit míč za sebe. Tam se nacházel pouze Ayhan, který pro změnu nenahrál přesně.
7'
Napadající Laimer si pomohl nedovoleně, což uviděl také hlavní sudí. Düsseldorf tak rozehrával kousek od středového kruhu, o což se postaral Hoffmann.
6'
Fortuna tak přečkala další velice krušný moment, během několika minut mohla prohrávat už o dvě branky. To by bylo pro domácí celek hodně složité.
5'
Ilsanker si navedl míč na pravou nohu, načež se mu povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud se Demmemu povedlo najít Sabitzera, jenž mířil vedle.
4'
Poté přišlo na řadu autové vhazování, po kterém se na zemi ocitl Bodzek. Jednalo se o jednoznačný faul, následně Düsseldorf nepřesně kombinoval ve středu hřiště.
3'
První branka tedy padla hned v úvodu tohoto zápasu, Lipsko totiž zužitkovalo hned svojí první šanci. Fortuna to bude mít v tuto chvíli hodně složité.
2'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostává hostující celek! Obrovský kus práce totiž odvedl Laimer, který se šikovně prohnal až k pokutovému území, odkud ještě centroval mezi chumel hráčů, kde se do míče položil český útočník PATRIK SCHICK.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Bormuth, Hoffmann, K. Ayhan – Zimmermann, Bodzek (C), Sobottka, Gießelmann – Thommy, Kownacki, Ampomah.
Náhradníci: Kastenmeier – L. Baker, Barkok, Fink, Contento, Pledl, Nuhu, Tekpetey.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Ilsanker, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Demme (C) – Sabitzer, Nkunku – Schick, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Cunha, Ampadu, Forsberg, Haidara, Lookman, Mukiele, Y. Poulsen, H. Wolf.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Hacker.
RB Lipsko

Na opačné straně stojí velmi sympaticky hrající Lipsko, které se nachází na druhé pozici, což by v konečném důsledku znamenalo základní skupiny Ligy mistrů. Lipsko navíc ztrácí na vedoucí celek pouze jeden bod, navíc na třetí Dortmund má zatím dostačující náskok čtyř bodů. Hostující tým tohoto duelu má vůbec nejlepší formu ze všech celků Bundesligy, z posledních pěti zápasů vykřesal plný počet patnácti bodů. V posledním duelu jsme sledovali duel proti Hoffenheimu, který si odvezl porážku 1:3, navíc pro Lipsko to znamenalo pátou porážku v řadě.
Fortuna Düsseldorf

Fotbalisté Düsseldorfu se po čtrnácti kolech nacházejí na průběžné šestnácté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o setrvání v nejvyšší soutěži. Fortuna doposud nasbírala dvanáct bodů, přičemž náskok na přímé sestupové pozice činí čtyři body. Domácí celek tohoto zápasu čeká na výhru již čtyři zápasy v řadě, naposledy se mu povedlo naplno bodovat na domácím stadionu proti Kolínu, který prohrál výsledkem 0:2. Od té doby přišly na řadu dvě remízy a dvě porážky, poslední hrací den přinesl debakl na hřišti Dortmundu, který pohodlně zvítězil 5:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Fortuna Düsseldorf a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.