Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Union Berlin - 22. prosince 2019   15:30

Düsseldorf
38' Hennings (Fink) • 90' Thommy (Suttner)
2:1
(1:0)
Union Berlin
48' Parensen
Düsseldorf
Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Morales, Bodzek – Fink – Kownacki (90+2. Bormuth), Hennings, Ampomah (67. Thommy).
Cortus – Heft, Stein
Merkur Spiel-Arena
Gikiewicz – Friedrich, Hübner (46. Mees), Parensen – Trimmel, Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen (62. Ujah), Bülter (84. Ryerson) – Andersson.
Nicolas – Becker, Kroos, Mees, Polter, Ujah, Subotić, Schmiedebach, Ryerson.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 10:7. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:20.
Dobojováno! Fortuna Düsseldorf se po šesti kolech dočkala pocitu vítězství, triumf 2:1 zařídil v 90. minutě Erik Thommy. První branku přidal svoji již jedenáctou trefou v sezóně Rouwen Hennings, hostům nakonec nestačilo vyrovnání Michaela Parensena krátce po přestávce. Zkušený obránce se ve 33 letech dočkal první bundesligové branky v kariéře.

V tabulce se Düsseldorf posouvá na barážovou šestnáctou pozici, Union zůstává jedenáctý.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Christian Gentner (1. FC Union Berlín).
90+2'
Rozhodčí Cortus k druhému poločasu přidal tři nastavené minuty.
90+2'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dawid Kownacki, přichází Robin Bormuth.
90+1'
Žlutou kartu dostává Erik Thommy (Fortuna Düsseldorf).

Thommy je potrestán za vysvlečený dres při oslavě branky.
90'
Düsseldorf právě vstřelil branku!

Bouřlivá radost v Düsseldorfu! ERIK THOMMY vystřelil z obrovské dálky, brankář Gikiewicz jeho skákavou střelu hrozně podcenil a míč se od tyče odrazil do sítě!
89'
Trimmel hledal svým centrem v předbrankovém prostoru Meese, před ním ale stáhl míč do svých rukavic Zack Steffen.
89'
Rozhodčí Cortus přiběhl k domácí lavičce, kde uklidňoval trenéra Funkela.
87'
Do Zimmermannova centru se zavěsil Morales, hlavičkoval ale přímo do středu branky a polský brankář Unionu tak se zákrokem neměl vážnější potíže.
86'
Domácí se usadili na útočné polovině, po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat.
84'
Žlutou kartu dostává Marvin Friedrich (1. FC Union Berlín).
84'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Julian Ryerson.
83'
Po rohovém kopu pak Kownacki hlavičkoval nad branku.
82'
Kownacki se zmocnil nepřesné přihrávky hostů, potáhl míč po útočné polovině a posunul jej k Henningsovi, domácí kanonýr pak mohl podruhé udeřit, výborný zákrok ale proti němu vytáhl Rafal Gikiewicz!
81'
Žlutou kartu dostává Christopher Trimmel (1. FC Union Berlín).

Trimmel srazil k zemi rozběhnutého Thommyho.
81'
Lenzův centr přeletěl Anderssona, Fink pak jen odrazil míč před sebe a měl štěstí, že se k němu nedostal nikoho v černém.
79'
Po Kownackiho centru je pískán Henningsovi faul na brankáře Gikiewicze.
78'
Bodzekův centr Gikiewicz nejistě vyrazil, Thommy se pak ale k odraženému míči nedostal.
78'
Hezká souhra Thommyho s Kownackim na pravé straně hřiště, následnou Thommyho přihrávku hosté odehráli do zámezí.
77'
Kownacki si na pravém křídle vynutil Lenzův faul, z následné standardní situace se domácí nijak neprosadili.
75'
Na Lenzův centr si naskočil Gentner, jeho hlavička ale zapadla za vzdálenější tyč domácí branky.
74'
Rohový kop pro domácí, Union se ale ubránil a už se hraje ve středu hřiště.
72'
Po Trimmelově míč propadl k Anderssonovi, jenž zblízka netrefil míč dobře!
71'
Anderssonův centr zprava se neujal, míč se pak k hostujícímu útočníkovi vrátil, Andersson jej posunul do běhu Bülterovi, jehož povedenou ránu pod břevno konečky prstů vyráží brankář Steffen!
69'
Andersson vyhrál hlavičkový souboj pro Bültera, tomu ale střela nevyšla a míč se dokutálel vedle domácí branky.
68'
Žlutou kartu dostává Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf).

Šestá žlutá v sezóně pro Bodzeka po šlapáku na Meese.
68'
Kownacki pronikl do pokutového území díky narážečce s Zimmermannem, pak ale svoji střelu nasměroval jen do bránícího Parensena.
67'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Nana Opoku Ampomah, přichází Erik Thommy.
66'
Laciné domácí ztráty ve středu hřiště Union nedokázal využít, u míče už jsou znovu fotbalisté v bílém.
64'
Kownacki si vyměnil míč s Henningsem, pak ale svoji střelu neprocedil přes Friedricha.
62'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Anthony Ujah.
61'
Velká možnost hostů! Trimmelovu střelu z dálky brankář Steffen vyrazil, pak ještě mohli zakončovat Gentner a Mees, střely obou hráčů ale byly zablokovány!
59'
Znovu v akci Ampomah, jeho centr na Henningse uklidil do bezpečí Parensen.
59'
Nana Ampomah se pokusil o individuální akci u pokutového území soupeře, zprvu si vedl úspěšně, nakonec o míč přišel ještě před střeleckým zakončením akce.
57'
Po Trimmelově centru od praporku se do zakončení tlačil Andersson, pak vznikl obrovský závar před Steffenem, ten se nakonec dostal k odraženému míči.
56'
Ingvartsen pronikl po pravém křídle, centr na Anderssona je sražen za branku, následovat bude rohový kop.
56'
Standardní situace také na druhé straně, ovšem neujal se centr Ampomaha.
54'
Nepříliš povedený Trimmelův centr odhlavičkoval do bezpečí Rouwen Hennings.
54'
Ingvartsen byl u rohového praporku faulován Ayhanem, následovat bude standardní situace pro Union.
53'
Bülter potáhl míč středem hřiště na útočnou polovinu, pak se zřejmě pokusil zaskočit Steffena z dálky, kop mu ale absolutně nevyšel a míč doskákal k rohovému praporku.
52'
Série nepřesností ve středu hřiště, po zásahu Andricha rukou mohou uklidnit hru domácí.
50'
Domácí mají míč ve svém držení, ze středu hřiště se ale vrátili až k brankáři Steffenovi.
48'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Hosté udeřili z rohového kopu, když hlavičku Friedricha Zimmermann ještě vykopl z brankové čáry, míč ale doklepl do sítě MICHAEL PARENSEN a klubová ikona se dočkala první vstřelené branky v sezóně!
47'
Standardní situace pro domácí, Ampomahův centr letěl jen do míst, kde byli pouze tři hostující fotbalisté, od Trimmela se míč ale odrazil k osamocenému Henningsovi, jehož ostrá střela z úhlu proletěla kolem branky Unionu.
46'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Florian Hübner, přichází Joshua Mees.
46'
Fortuna Düsseldorf po prvním poločase vede nad Unionem Berlín 1:0 díky krásné trefě Rouwena Henningse, ten se trefil letos už pojedenácté a přiblížil Fortunu k velmi důležitým třem bodům.
45+2'
45+2'
Po Trimmelově centru se hostům nepovedlo zakončit, tím končí první poločas.
45+2'
V závěru nastaveného času budou hosté zahrávat ještě jednu standardní situaci.
45+1'
Rozhodčí Cortus k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
44'
Po rohovém kopu hostů se odraženého míče ujal Andrich, ovšem jeho i Lenzova střela byly zablokovány.
42'
Suttnerův centr od rohového praporku Gikiewicz s přehledem stáhl ze vzduchu.
42'
Znovu v akci Rouwen Hennings, jeho jemný oblouček zleva brankář Gikiewicz vytěsnil nad břevno, pokračovat se bude rohovým kopem.
41'
Potvrzeno! Gól platí a Fortuna se ujímá vedení.
40'
Otázkou ale je, zda-li branka bude platit, neboť Fink v hlavičkovém souboji trefil Hübnera do obličeje, řeší se to u videa.
38'
O ROUWENU HENNINGSOVI zatím nebylo vidu a slechu, teď ale střílí parádní branku! Po dlouhém výkopu brankáře Steffena Fink vyhrál hlavičkový souboj, Hennings dostal míč do běhu a úchvatnou ránou jej nasměroval do horního rohu hostující branky!
38'
Po centru Parensena se k hlavičce dostal Marcus Ingvartsen, mířil ale nad branku.
Union se usadil na útočné polovině, Andrichovu kolmici na Gentnera ale vystihl bránící Ayhan.
36'
Na střelecké pokusy už Düsseldorf vede 10:2.
34'
Také Morales střílí z dálky výrazně mimo branku Unionu. Snaha se Fortuně upřít nedá, kvalita tam ale prostě není.
33'
Statistika nepřesných střel utěšeně roste, další kousek do sbírky přidal domácí obránce Zimmermann.
32'
Bülter zleva posunul míč Anderssonovi do pokutového území, hostující útočník ale byl v ofsajdu, navíc branku špičkou kopačky netrefil.
31'
Po Ampomahově akci střílel Morales, jeho pokus ze střední vzdálenosti byl velmi nepřesný.
30'
Marvin Friderich vybojoval míč v souboji s Moralesem, pak okamžitě pálil z dálky, mířil ale zhruba dva metry nad branku Zacka Steffena.
28'
Nepovedená souhra Zimmermanna s Ayhanem, míč jim odskočil do zámezí a vhazovat může Union.
26'
Po rychlé souhře domácích střílel z dállky Ampomah, mířil ale jen přímo do středu branky, kde míč zachytil Rafal Gikiewicz.
25'
Morales zachyboval při rozehrávce v hloubi vlastní poloviny, Hoffmann ale měl k míči blíže než Andersson.
24'
Adam Bodzek byl pozdě v souboji s Gentnerem, hostujícího fotbalistu pak nepříjemně podrazil.
23'
Anderssonův centr zprvu nevypadal úplně marně, Ingvartsen na něj ale nedosáhl.
21'
Rohovému kopu Suttnera se hosté bezpečně ubránili, ve středu hřiště už jsou ale v držení míče znovu fotbalisté Düsseldorfu.
20'
Po Suttnerově autu míč netrefili hned tři hráči obou týmů a ujal se jej Kownacki, jehož ránu levačkou brankář Gikiewicz vyrazil mimo branku. Také druhý polský minisouboj končí ve prospěch brankáře Unionu.
20'
Ampomahův centr Gentner odhlavičkoval do zámezí, vhazovat bude Markus Suttner.
19'
Nana Opoku Ampomah si zprvu vedl velmi dobře při průniku po levé straně hřiště mezi dvěma protihráči, pak už mu ale nevyšla narážečka s Moralesem.
18'
Střeleckého pokusu se ujal Markus Suttner, levý obránce domácího týmu ale vysoko přestřelil branku Rafala Gikiewicze.
17'
Morales byl faulován nějakých pětadvacet metrů od branky Unionu, následovat bude volný kop pro Fortunu.
15'
Gentner našel v pokutovém území Anderssona, tomu v poslední chvíli stačil míč ukopnout od kopačky Matthias Zimmermann.
14'
Rouwen Hennings byl faulován ve středu hřiště, domácí rozehrávají z místa přestupku.
12'
Kownacki se rozběhl do otevřené obrany, místo přihrávky ale naběhl do bránícího Parensena, čímž akci takřka zazdil, míč se pak sice ještě odrazil k Ampomahovi, ten už ale z kroku střílel jen výrazně vedle branky.
11'
Andrichův centr Zimmermann sklepl k brankáři Steffenovi, u míče už jsou zase domácí.
10'
Kownackiho tečovaná střela mířila ke vzdálenější tyči, Rafal Gikiewicz si připisuje první důležitý zákrok tohoto zápasu.
9'
Znovu v akci Dawid Kownacki, ten trefil Parensena do ruky, ta však byla u těla.
9'
Kownackiho přihrávka do pokutového území dorazila jen k bránícímu Friedrichovi.
7'
Po rohu Trimmela se míč odrazil k Bülterovi, ten z ostrého úhlu nasměroval balón do boční sítě.
7'
Anderssonův přetažený centr našel na pravé straně pokutového území naprosto osamoceného Trimmela, jehož hlavičku před branku srazil na roh Ampomah.
6'
První útočná snaha hostů, Trimmelův centr ale doplachtil přímo k brankáři Steffenovi.
4'
Druhý roh domácích zahrával Ampomah, také on ale nenašel před brankou žádného ze svých spoluhráčů.
3'
Neúspěšná souhra Ampomaha s Finkem, odraženého míče se pak ale zase ujali domácí.
3'
Centr Markuse Suttnera k přední tyči odhlavičkoval Christian Gentner.
2'
Domácí začali aktivně a budou brzy zahrávat první rohový kop zápasu.
1'
Rozehráno! Domácí Fortuna hraje v bílých dresech, hosté oblékli černou sadu.
1'
Už před úvodním výkopem je atmosféra vskutku parádní, hodně o sobě dává vědět také tři a půl tisíce fanoušků z německé metropole.
Trojice rozhodčích v čele s Benjaminem Cortusem přivedla fotbalisty před takřka vyprodanou Merkur Spiel-Arenou, která pojme přes padesát tisíc diváků.

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Morales, Bodzek – Fink – Kownacki, Hennings, Ampomah.
Náhradníci: Kastenmeier – Bormuth, Barkok, Contento, Gießelmann, Pledl, Ofori, Thommy, Zimmer.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, Hübner, Parensen – Trimmel, Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen, Bülter – Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Becker, Kroos, Mees, Polter, Ujah, Subotić, Schmiedebach, Ryerson..
1. FC Union Berlín

Berlínský Union loni poprvé ve své historii postoupil do 1. bundesligy, kde je rozhodně důstojným soupeřem mnohem tradičnějším účastníkům soutěže. V úvodních šestnácti zápasech dokázal šestkrát zvítězit a v tabulce se vyšplhal už na velmi solidní jedenáctou pozici.

Poslední dvě kola ale Unionu moc dobře nevyšla, po remíze 1:1 na hřišti posledního Paderbornu podlehl v domácím prostředí Hoffenheimu 0:2. Prohra s Hoffenheimem přišla po čtyřech domácích výhrách v řadě. Na trávnících soupeřů Union zvítězil jen jednou, celkově tam v sedmi zápasech uhrál pět bodů.
Fortuna Düsseldorf

Domácí vstupují do utkání v katastrofální formě, neboť v posledních pěti zápasech získali jediný bod při celkovém skóre 1:16. Po vysokých prohrách s vysokými favority Bayernem, Dortmundem a Lipskem vůbec nezvládli ani utkání v Augsburgu, kde prohráli 0:3.

Po šestnácti kolech je tak Düsseldorf až předposlední se ziskem 12 bodů, na barážovou šestnáctou pozici ztrácí dva body a další tři body pak zaostává za pásmem záchrany.

V domácím prostředí Düsseldorf vyhrál dva ze sedmi zápasů, Fortuně se povedlo před vlastními fanoušky zdolat Mohuč 1:0 a Kolín nad Rýnem 2:0.

Byť se Fortuna nesmírně trápí v ofenzivě, kde má týmově vůbec nejhorší produktivitu s pouhými šestnácti vstřelenými brankami v šestnácti zápasech, tak hned deset z nich vstřelil Rouwen Hennings a je v tabulce střelců na třetím místě hned za útočnými esy Robertem Lewandowskim a Timem Wernerem.
Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání sedmnáctého kola německé bundesligy, předposlední Fortuna Düsseldorf přivítá Union Berlín, nováčka usazeného na jedenáctém místě soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.