Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Köln - 22. února 2020   15:30

0:5
(0:3)
Köln
4' J. Córdoba  (Uth) • 22' J. Córdoba  (Jakobs) • 38' Kainz  (J. Córdoba) • 62' Kainz  (Rexhbecaj) • 69' Uth
Hertha Berlin
Jarstein – Rekik, Boyata, Stark – Ascacibar – Mittelstädt, Maier (46. Darida), Grujić, M. Wolf – Cunha (46. Lukebakio), K. Piątek.
Kraft – Darida, Klünter, Köpke, Lukebakio, Plattenhardt, Skjelbred, Torunarigha.
Köln
T. Horn – Schmitz, Czichos (45. Meré), Leistner, Ehizibue – Rexhbecaj, Schirí – Jakobs (78. Höger), Uth, Kainz – J. Córdoba (73. Terodde).
Krahl – Drexler, Höger, Meré, Hector, Risse, Schindler, Terodde.

Fauly: 12:10.
Nastavovat se nebude vůbec nic. A je to logické. Kolín dnes naprosto zesměšnil svého soupeře, když porazil Herthu na jejím hřišti v poměru 5:0! O svém vítězství hosté rozhodli už v prvním poločase, který ovládli 3:0. V druhém poločase sice byli pod optickým tlakem, ale dokázali ještě dvakrát skórovat.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
90'
90'
Poslední minuta základní hrací doba nám začala. Uvidíme, zda hlavní sudí bude něco nastavovat.
89'
V závěru si s míčem u nohy zahraje také Horn, který dnes musel vytasit dva výborné zákroky.
87'
Kolín nad Rýnem si v klidu kontroluje závěr utkání. Nikam se bezhlavě nežene. Drží míč vzadu a kombinuje mezi obrannou a záložní řadou.
85'
Ani z dalšího centru domácích se nic neurodilo. Následně pálil Santiago Ascacibar a vypadalo to, že jeho pokus byl sražený. Nicméně se bude kopat od Hornovy branky.
84'
Další centr, pro který se natáhl Horn, který zatím stále drží čisté konto. A nevypadá to, že by o něj měl během dnešního odpoledne přijít.
82'
Kolín to zkouší dlouhými nákopy za obranu. Ale poslední dva zastavil Dedryck Boyata.
80'
V osmdesáté minutě měli hosté možnost snížit z rohového kopu. Jenže Timo Horn se vyšplhal hodně vysoko a míč vyrazil mimo nebezpečí.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Marco Höger.
78'
Žlutou kartu dostává Elvis Rexhbecaj (1. FC Kolín nad Rýnem).
77'
Pěknou střelu uvnitř šestnáctky vyslal Elvis Rexhbecaj. Jenže Jarstein sebou plácl na zem a střelu vyrazil.
76'
Domácí se nyní dostali až na hranici pokutového území. Jenže byli o míč připravení a hosté šli do brejku. Na kopačkách měl míč Simon Terodde, jenže jeden z domácích obránců byl rychlejší a zastavil ho.
75'
Momentálně už se ani berlínští fotbalisté nikam moc neženou. Vypadá to, že posledních patnáct minut už se nám bude spíše pouze dohrávat.
73'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Simon Terodde.
72'
Dočkají se domácí fotbalisté alespoň čestného úspěchu? Zatím se jim směrem dopředu nedaří téměř nic. Momentálně hrají ve velké křeči a není se vůbec čemu divit.
69'
Köln právě vstřelil branku!
Totální debakl Herthy! Z hranice šestnáctky se k přímému kopu postavil MARK UTH, který levačkou zatočil míč přesně pod břevno. Jarstein byl naprosto bez šance.
69'
Žlutou kartu dostává Santiago Ascacibar (Hertha BSC).
66'
Sledujeme stále stejný obrázek hry. Hertha na balonu, tlačí, ale příliš střel nemá. Domácí brání poměrně dobře a až na dvě menší zaváhání drží výsledek. O třech bodech je dnes rozhodnuto.
64'
Domácí se stále tlačí do zakončení. Kombinují a mají daleko větší držení míče než jejich soupeř. Nicméně gól ne a ne přijít.
62'
A je vymalováno. Hertha tlačila svého soupeře, ale hosté šli do rychlého brejku. Ze středu byl nalezen Elvisem Rexhbecajem vpravo FLORIAN KAINZ, který přesnou střelou k tyči překonal domácího gólmana.
60'
Hodinka hry je za námi. Kolín stále vede 3:0, ale domácí jsou momentálně lepším celkem. Jen se jim to nedaří vyjádřit gólově.
58'
Domácí zlepšili svůj výkon a dostávají se k dalším a dalším příležitostem. Teď dostal pěkný míč za obranu Dodi Lukebakio, ale z první zakončil jen těsně vedle tyče.
56'
Krzysztof Piątek mohl být prvním z domácích, který by skóroval. Dostal se za obrany hostů a už byl tváří v tvář Hornovi. Ten ale předvedl další výborný zákrok a stále drží nulu na svém kontě.
55'
Žlutou kartu dostává Jorge Meré (1. FC Kolín nad Rýnem).
53'
Hertha je nastěhovaná na polovině soupeře. Ale zatím se jí nedaří vstřelit branku, po kterém by se alespoň malinko vrátila do utkání.
50'
Vypadá to, že Hertha se s prozatimním výsledkem nechce spokojit a snaží co nejrychleji zkorigovat skóre.
48'
Po pár minutách na hřišti o sobě dává vědět Václav Darida. Moc hezky zahrál přímý kop z levé strany. Nejvýše se dostal Marko Grujić, který hlavičkou donutil Horna k výbornému zákroku.
47'
Hned na začátku druhého poločasu se dostali hosté k další šanci. Tentokrát na zadní tyči zakončoval dnes hodně agilní Florian Kainz. Jenže mu chyběl tak půlkrok, aby pořádně zakončil.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Dodi Lukebakio.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Vladimír Darida.
46'

Žluté karty: 1:0.
Je za námi první poločas zápasu mezi Herthou a Kolínem. Hosté zápas zatím naprosto ovládají a zcela po zásluze vedou 3:0. Hned dvě branky vstřelil Jhon Córdoba a třetí připravil pro Floriana Kainze. Uvidíme, zda se Hertha ve druhé části vzchopí a zdramatizuje zápas.
45+5'
45+5'
Hosté dohrávají první poločas na polovině soupeře. V úvodní pětačtyřiceti minutovce už to na nic velkého nevypadá.
45+3'
Hosté po přímém volném kopu měli šanci zvýšit na 4:0. K zakončení se na zadní tyči dostal Iljás Schirí. Ale z bezprostřední blízkosti přestřelil.
45+2'
Žlutou kartu dostává Niklas Stark (Hertha BSC).
45+2'
V prvním poločase se vzhledem k dlouhému ošetřování bude nastavovat pět minut.
45'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Rafael Czichos, přichází Jorge Meré.
45'
Ošetřovaný hráčem je Rafael Czichos. Dobrou zprávou je, že je při vědomí a je následně odnášen na nosítkách.
43'
Stále se ve hře nepokračuje. Máme tady pouze jednu jedinou jistotu. Bude se střídat.
41'
Na hřišti se nyní svíjí jeden z hostujících hráčů a seběhlo se k němu hned několik lékařů.
38'
Tak to už je totální demolice domácích. Krásnou přihrávku za obranu byl uvolněn Jhon Córdoba, který útočil na hattrick. Už byl sám před Hornem, kterého si položil, ale neměl prostor pro zakončení. Tak přihrál ještě FLORIANU KAINZOVI, který zakončoval do prázdné, ale Rune Jarstein dokázal míč vyrazit. Bohužel pro něj jen do tyče, následně do něj a do branky. Branku musel potvrdit ještě VAR, který řešil zda nestál Córdoba v ofsajdu.
37'
Kolín se dostal ke střele z hranice šestnáctky. Ale pokus byl zablokovaný.
36'
Hosté opět na balonu a domácím ho téměř nepůjčují. V klidu si kombinují na pravé straně a vše musí Hertha řešit až nedovoleným zákrokem.
34'
Domácí to zkoušeli dlouhým nákopem za obranu. Jenže hostující obránci byli pozorní a opět odkopli do bezpečí.
32'
Opět se hraje převážně kolem půlící čáry. Hertha se s velkými problémy dostává alespoň přes ní. Ale k šancím má zatím stále daleko.
30'
Třicet minut hry je pryč a nutno říct, že hosté jsou zatím daleko nebezpečnějším celkem. Mimo dvou gólových akcí si vypracovali ještě jednu obrovskou příležitost. Hertha zatím ofenzivně mlčí.
28'
Další centr Kolínu z pravé strany a Jarstein ho v klidu stahuje ze vzduchu.
26'
Z toho ale nevytěžili vůbec nic. Nicméně úrok Hethy zastavuje faul Leistnera.
25'
Kolínští v klidu kombinují na hranici pokutového území a vybojovali další rohový kop.
24'
Takový průběh si asi nikdo z domácích nepředstavoval. Po 24 minutách prohrávají 0:2 a vzhledem k jejich sezónní nemohoucnosti to s nimi nevypadá příliš dobře.
22'
Další rychlý brejk hostů a je to 2:0! Ismail Jakobs táhl akci po levé straně a poslal milimetrový centr na hlavu JHONA CÓRDOBY, který přesnou hlavičkou přidává svou druhou branku v zápase.
20'
Kainz tentokrát centroval z pravé strany, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Jarstein si tak pro míč bez problémů došel.
18'
První zajímavější akce domácího celku. Z pravé strany byl vyslán nebezpečný přízemní centr, který ale Timo Horn vyrazil a následně ho hostující obránce odkopl do bezpečí.
16'
Ale z ničeho nic tady byla druhá gólovka hostů! Ve vápně se dostal míč na kopačky Floriana Kainze. Ten práskl do balonu z pravé strany a Rune Jarstein předvedl výborný zákrok.
15'
Čtvrt hodina hry je za námi. Nevidíme zatím příliš pohledný fotbal. Hertha je sice více na balonu, ale k žádnému pořádnému zakončení se zatím nedostala.
13'
I domácí se nakonec dočkali rohového kopu. Z levé strany ho ale nezahráli vůbec dobře a Kolín hned odkopává do zámezí.
12'
Berlínští mají velké problémy s přechodem poloviny hřiště.
10'
Kolín zahrával první rohový kop dnešního duelu. Míč byl domácími odkopnut na hranici vápna, následně přišla střela a další rohový kop. Opět se domácí ubránili.
9'
Domácí fotbalisté se snaží najít jakoukoliv skulinku v obraně Kolínu, ale ten brání zatím na výbornou.
8'
Hra se nám malinko uklidnila a hraje se především ve středu hřiště.
6'
Hertha se snažila ihned reagovat. Wolf se snažil dostat přes dva bránící hráče, ale byl čistě odzbrojen a nedostal se tak vůbec k zakončení.
4'
Už ve čtvrté minutě tu máme první branku dnešního zápasu! Domácí zahrávali přímý volný kop, ale ten se jim vůbec nezdařil. Kolín tak šel do rychlého protiútoku, Mark Uth našel vpravo volného JHONA CÓRDOBU, jenž krásným lobem překonal Jarsteina.
2'
Kolínští ale zatím nepouští svého soupeře ani přes půlící čáru. Napadají poměrně vysoko a zatím slaví úspěch.
1'
O výkop v dnešním zápase se nám postaral domácí celek, který začíná své útočné snažení až od Jarsteina.
1'
Zápas mezi Herthou a Kolínem je soubojem dvou tabulkových sousedů. Berlínský celek se nachází na třináctém místě s 26 body. Kolín je čtrnáctý a má o tři body méně, ale zároveň má jedno utkání k dobru.

Oba celky jsou tak stále namočeny v boji o setrvání v soutěži. Na Düsseldorf mají náskok šesti, respektive devíti bodů. Stejně tak na sedmnácté Brémy a pouze o bod méně má poslední Paderborn.

Oba týmy se trápí s koncovkou. Hertha vstřelila pouhých 27 gólů a horší jsou pouze dva celky. Kolín na tom není o moc lépe, když tam o pouhý jeden gól více. Co se inkasovaných branek týče, tam je Hertha na čísle 38, což řadí defenzivu do horšího průměru ligy. Kolín už ale dostal dokonce 42 branek a horších je pouze pět týmů.

Berlínskému celku se příliš nedaří na domácím hřišti, když z 11 zápasů uhrál pouze 11 bodů a poslední výhra je ze 14. prosince loňského roku, kdy Hertha zvítězila 1:0 nad Freiburgem. Hertha je tak v tabulce domácích týmů až čtrnáctá.

Kolín je zase naprosto tragický na hřištích soupeřů. V deseti zápasech získal pouze sedm bodů a řadí ho to až na předposlední pozici.

V dresu Herthy se zatím nejvíce gólově daří mladému Belgičanovi Dodimu Lukebakiovi, který nastřílel pět branek a pět jich také připravil. Daří se také českému záložníkovi Václavu Daridovi, jenž se v minulém zápase vrátil po zranění. V této sezóně má bilanci zatím tří branek a tří asistencí.

Nejlepším střelcem Kolínu je kolumbijský útočník Jhon Cordoba, který se letos prosadil už sedmkrát.

Když se podíváme na posledních pět zápasů Herthy, uvidíme vítězství v posledním zápase v Paderbornu 2:1, dále domácí porážku s Mohučí 1:3, domácí remízu s Schalke 0:0, vítězství ve Wolfsburgu 2:1 a domácí porážku s Bayernem 0:4.

Kolín naposledy prohrál doma s Bayernem 1:4, zvítězil doma nad Freiburgem 4:0, padl v Dortmundu 1:5, porazil doma Wolfsburg 3:1 a předtím Brémy 1:0.

První duel v letošní sezóně dopadl naprosto jednoznačně, když Hertha zvítězila v Kolíně 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.