Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Werder - 10. listopadu 2019   13:30

Mönchengladbach
20' Binsibajní (Bénes) • 22' Herrmann (Thuram) • 59' Herrmann (Zakaria)
3:1
(2:0)
Werder
90+3' Bittencourt  (Rašica)
Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer (34. J. Hofmann), Zakaria – Herrmann, Bénes (58. Neuhaus), Thuram – Pléa (81. Stindl).
Grün – Wendt, Beyer, Stindl, J. Hofmann, Strobl, Neuhaus, Traoré, Raffael.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
Borussia-Park, Mönchengladbach
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Langkamp, Friedl (81. Sargent) – M. Eggestein, Şahin (73. Goller), Klaassen – Bittencourt, Osako, Rašica.
Kapino – Lang, Toprak, Bargfrede, Groß, J. Eggestein, C. Pizarro, Sargent, Goller.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Je za námi parádní utkání Bundesligy, ve kterém Borussia Mönchengladbach přehrála Werder Brémy v poměru 3:1 a na vrcholu bundesligové tabulky má již čtyřbodový náskok! Sledovali jsme parádní útočný výkon od obou celků, hostům jedna branka nebyla uznána a Klaassen nedal penaltu. Za domácí celek se prosadili Rámí Binsibajní a dvakrát Patrick Herrmann. V poslední minutě korigoval Leonardo Bittencourt.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 17:11.
90+4'
90+3'
Werder právě vstřelil branku!
Yann Sommer dnes čisté konto neudrží, Brémy totiž v poslední nastavené minutě dávají branku. Milot Rašica před vápnem zakličkoval a v šestnáctce našel LEONARDA BITTENCOURTA. Ten parádní technickou ranou dává tečku za utkáním. Asistence: Milot Rašica.
90+3'
Hodně hlasití jsou nyní domácí fanoušci, kteří slaví osmou výhru svého celku a čtyřbodový náskok na špici bundesligové tabulky!
90+2'
Leonardo Bittencourt poté reklamoval penaltový zákrok, ale oba hráči šli do souboje poměrně stejně. Pokračovat se tak bude odkopem od branky dnes skvělého Sommera.
90+1'
Nastavují se tři minuty. V první třetině tohoto času šli hosté do útoku, ale Leonardo Bittencourt byl faulován. Z hloubi hřiště tak uvidíme centrovaný míč.
90'
Marcus Thuram na levé straně parádně zakličkoval a zbavil se tak hráče. Z úhlu pak přihrával do lepší pozice na zakončení, ale Jiří Pavlenka jeho přihrávku vyrazil na roh.
88'
Standardní situaci na hranici vápna zahrával Rašica, který poslal do vápna přízemní centr. Zakončení ovšem nepřišlo a uvidíme jen rohový kop.
87'
Rámí Binsibajní si premiérovou branku naprosto zkazil zbytečným faulem tři minuty před koncem utkání. Alžírský fotbalista vzal Osaku přes párky a vidí druhou žlutou kartu.
86'
Gladbach se dostal do rychlého útoku. Thuram našel před brankou Stindla, který dloubákem Pavlenku nepřekonal! Sudí ale nakonec viděli velice těsný ofsajd.
85'
Werder se dostal po levé straně do útoku, ale centr přes obranu nakonec neprošel. Bude z toho rohový kop, k míči se staví Milot Rašica.
84'
Utkání se v posledních minutách už jen dohrává, především hostující Brémy by se už viděly v kabině. Zatím to hosté zkoušejí z obrany a nikam nespěchají.
82'
Josh Sargent se hned na startu střídaní dostal k míči. U pravé lajny míč zasekl a od bránícího hráče se dostal do autu. Brémy tak vybojovaly rohový kop z pravé strany.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Lars Stindl.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Marco Friedl, přichází Josh Sargent.
81'
Žlutou kartu dostává Marco Friedl (Werder Brémy).
80'
Alassane Pléa se nyní dostal s míčem do vápna, kde zakončoval pravou nohou. Jiří Pavlenka se nyní ovšem zaskvěl velice dobrám zákrokem!
79'
Brémy se pokouší hrát na míči, což se jim aktuálně daří. Směrem do útoku to ovšem není ono. Werderu dnes není přáno.
78'
Utkání se nám pomalu dostává do své poslední desetiminutovky a již se nehraje tak aktivně. O vítězi utkání je totiž již dávno rozhodnuto.
76'
Rašica si před vápnem narazil s jedním ze spoluhráčů, ale ke střele se nakonec nedostal. Jeden z bránících hráčů předvedl skvělé čtení hry.
75'
Davy Klaassen šel do skluzu proti Pléovi, ale na poslední chvíli se pokoušel nohu stáhnout. Sudí mu ale i přesto ukázal velice zblízka jedno z posledních napomínání.
74'
Dvojice domácích borců si na pravém křídle dávala přednost, míč ale nakonec vybojoval hostující obránce Marco Friedl. Ten jej ale poslal jen do autu, takže Gladbach u míče zůstane.
73'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Benjamin Goller.
72'
Eggestein se pokoušel prostrčit míč na lépe postaveného spoluhráče, ale ten byl faulován. Hra tak bude pokračovat standardní situací Brém, ale na přímé ohrožení to není.
70'
Nakonec se postupná kombinace dostala až před vápno, kde zakončoval technickým zakončením Zakaria. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou, Herrmann následně žlutě fauloval.
69'
Ve středu hřiště si počínal ve vzdušném souboji hosté, a tak vedoucí celek Bundesligy bude rozehrávat. Uvidíme, co z toho nakonec bude. Ale spíše se Gladbach nikam nepožene.
68'
Patrick Herrmann nyní útočil na hattrick tím, že standardku zakončil technickou střelou do levé šibenice. Jiří Pavlenka ale předvedl velice dobrý zákrok!
67'
Domácí celek si nyní vybojoval standardní situaci pár metrů před vápnem, rukou totiž zahrál obránce Langkamp. Jiří Pavlenka bude tedy čelit přímému kopu.
65'
A dost možná se zbytek utkání ponese už v takovém dohrávacím tempu. Gladbach se asi nebude tolik snažit, jako v předchozích minutách. Brémy už asi počítají s prohrou.
64'
Gladbach je už nyní blízko ke třem bodům, ačkoliv se dnešní výhra nerodila tak lehce jak vypadá. Velkým hrdinou je zatím brankář Yann Sommer, který dnes pořádně září.
62'
Na levém křídle zakličkoval Leonardo Bittencourt, který nakonec odcentroval. Míč ovšem odehrál hned první hráč, který byl v dosahu. Brémy ovšem v aktivitě pokračují.
61'
Následně se domácí po levé straně hnali do další akce, ale přihrávka na Thurama do vápna nakonec zužitkovaná nebyla. Míč byl zablokován.
59'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Stav mohl být klidně srovnaný, ale místo toho domácí celek vede o tři zásahy! PATRICK HERRMANN dostal parádní míč do vápna, kde proti němu obránce nevystoupil. Domácí sedmička tak zakončila na vzdálenější tyčku a dává svůj druhý gól dnes.
58'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Florian Neuhaus.
57'
László Bénes nyní zůstal ležet na hrací ploše ve středu hřiště, kde do něj celkem nevybíravým způsobem zajel Nuri Şahin. Ten je dalším hráčem, který je žlutě potrestán.
56'
Utkání v naprosto strhujícím tempu ovšem pokračuje a tohle musí fanouška bavit. Vidíme opravdu špičkový německý fotbal.
54'
Na druhé straně mohl parádně navýšit vedení Alassane Pléa. Francouzský útočník zakončoval technicky do vzdálenější šibenice, ale branku se mu nakonec trefit nepovedlo.
53'
Skvělý Yann Sommer! Tomu se povedlo vystihnout penaltu Klaassena a připisuje si další velký zákrok v dnešním utkání!
52'
Sudí nyní rozhodl ve prospěch hostujícího celku, ukazuje na penaltu a Rámí Binsibajní dostává žlutou kartu!
50'
Sudí se podruhé v utkání jde podívat na video, kde řečí potencionální faul na ve vápně Gladbachu. Bude mít hostující celek možnost snížit stav duelu?
48'
Nakonec z toho byl ještě jeden roh a ke střele se dostal Milot Rašica. Ten zakončoval pod břevno, ale jeho rána byla špičkami prstů sražena na další rohový kop.
48'
Na druhé straně se dostal centrovaný míč na zadní tyčku, kde ve vzduchu zakončoval Leonardo Bittencourt. Ten ale trefil jen připraveného a bránícího Zakariu – roh.
47'
Aktivně do druhé poloviny utkáníá vletěli domácí, kteří se po kombínaci dostali ke střeleckému pokusu. Rána šla ale jen vedle branky.
46'
Je za námi vzrušující první poločas, který nabídl „pouhé“ dvě branky. Aktivnější Borussia se dostala do rychlého dvoubrankového vedení, které ale nabudilo i hosty. Brémám navíc nebyla uznána jedna branka, následně hrozil především aktivní Milot Rašica. Yann Sommer předvedl několik parádních zákroků a i díky němu Borussia vede o dvě branky.
45+4'
45+3'
V poslední minutě nastavení mohla přijít ještě jedna branka. Herrmann dostal míč do vápna, kde ze vzduchu zakončoval do brankové konstrukce. Sudí ale viděli ofsajd.
45+2'
Pořádně vykřikl Theodor Gebre Selassie, který byl u pravé lajny faulován Thuramem. Bývalý český reprezentant by měl být ovšem v pořádku a bude pokračovat ve hře.
45+1'
Míč má u sebe v první nastavené minutě z celkových tří Jiří Pavlenka. Ten hledá spoluhráče v útoku a založí jeden z posledních útoků prvního poločasu.
45'
Atraktivní první poločas se nám dostává do poslední minuty, ale určitě se bude něco nastavovat. U míče je Werder, který by určitě rád vsítil jednu branku do šatny.
43'
Těsně před vápnem upadl na druhé straně jeden z domácích, ale sudí tuto situaci jako faul neposoudil. Na míči tak pokračuje hostující Werder.
42'
Leonardo Bittencourt krásně vyhrál souboj na levé straně a odcentroval došestnáctky. Maximilian Eggestein si zde naběhl na hlavičku, ale Yann Sommer úžasným zákrokem podržel svůj celek!
40'
Míč na pravou stranu vápna dostal Milot Rašica, kterému se nakonec povedlo po zemi tvrdě zakončit. Sommer míč vyrazil před sebe a před dobíhajícím protihráčem jej skryl v ruakvicích.
39'
Standardní situace nevyšla podle plánu a Marcus Thuram se navíc válí na zemi po nějakém zákroku v šestnáctce. Na hřišti je nyní ošetřován...
38'
Miloš Veljković šel nyní do skluzu a vlastně Thurama ani netrefil. Ten se jej snažil přeskočit, ale místo toho o ležícího Srba spadl a ten vidí žlutou kartu.
36'
Rašica špatně přihrál na středu a domácí šli do velké šance. Rámí Binsibajní si jako obránce naběhl až do šestnáctky, ale na první tyčce zakončoval levačkou jen nad!
35'
Útočná snaha Brém je dosti sympatická, ale chybí přesnější zakončení či finální přihrávka. Maximilian Eggestein si nyní běžel pro faul, ale sudí mu jeho pád neuznali a rozehrávat bude naopak domácí celek.
34'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Jonas Hofmann.
32'
O střelecký pokus se postaral hostující rychlonohý Milot Rašica, který se od levé strany dostal až před branku a zakončoval. Míč ale skončil jen nad brankou.
31'
Brémy se ovšem pokouší hrát aktivně a dostat se do další střelecké pozice. Na pravé straně nyní operuje český křídelní obránce Theodor Gebre Selassie.
30'
Utkání tedy po delší debatě pokračuje za stavu 2:0 pro domácí celek. Brémy se musejí prosadit znovu.
27'
Osaka snížil stav utkání na rozdíl jediné branky, ale sudí se šel podívat na vidoe a viděl tam předchozí faul Rašici. Tak tohle bylo hodně přísné od sudích!
26'
Borussia-Park je pochopitelně na nohou, domácí celek brzy vede o dvě branky a je blízko k navýšení svého vedení na vrcholu ligové tabulky.
25'
Stefan Lainer byl na útočné polovině ve vápně pozdě a při svém skluzu trefil jednoho z obránců. Píská se tedy faul a žlutá karta pro rakouského fotbalistu.
24'
Gladbach se hned dostal do další tutovky a Thuram zakončoval do prázdné branky. Nyní ale sudí viděli ofsajd, a tak se celá situace nepočítá.
22'
Hodně rychlá branka na 2:0, to je teda začátek od domácího celku! Dlouhá přihrávka za obranu a hlavička Thurama sice za zády Pavlenky neskončila, následné zakončení PATRICKA HERRMANNA do odkryté branky již gólem skončilo.
20'
Po dvaceti minutách vidíme první branku a do zaslouženého vedení jde domácí Gladbach! Slovenský reprezentant Bénes rozehrál standardku z pravé strany a a ve vápně našel přesně hlavu obránce RÁMÍHO BINSIBAJNÍHO, který dává první branku v dresu Borussie. Asistence: László Bénes.
19'
Před vápnem vybojoval míč aktivní Gladbach. Míč letěl na hranici šestnáctky, kde se ale jednomu z hráčů v bílém nepovedlo míči ideálně zpracovat.
18'
Domácí následně vybojovali rohový kop, který byl ale odvrácen. Christoph Kramer nicméně u pravé lajny dobře zapracoval a vybojovat autové vhazování v blízkosti branky.
16'
Domácí nyní parádně využili zaváhání hostů a šli do protiakce. Laimer centroval z pravé strany na penaltu, kde se ale Thuramovi nepovedlo ideálně zakončit.
15'
Standardní situace se zhostil Milot Rašica, který překopl zeď a mířil na první tyčku. Tu se mu ale nakonec trefit nepovedlo, a tak se bude pokračovat odkopem od branky Sommera.
14'
Nico Elvedi následně celkem nebezpečně zahrál proti Bittencourtovi vysokou nohou a je prvním hráčem, který vidí žlutou kartu. Werder navíc bude rozehrávat nadějný přímý kop.
13'
Hosté následně utekli po levé straně a míč šel do vápna. Leonardo Bittencourt ale našel jen bránícího hráče, který míč odvrátil na rohový kop.
12'
Borussia-Park se nyní lehce zazlobil. Domácí šli do vápna, ale těsně před ním jim míč lehce utekl a jeden z hráčů místo míče trefil nohu protihráče. Sudí to vyřešili dobře.
10'
Alassane Pléa dostal míč na střed hřiště a hned jej posouval na levé křídlo. Odsud šel do šestnáctky míč, který byl ještě zblokován bránícími hráči Brém. Nakonec se hosté osvobodili.
9'
Míč před šestnáctku dostal László Bénes, který si udělal místo a levačkou zakončoval. Slovenský talent ovšem branku vůbec netrefi a míč skončil vysoko nad.
8'
Ta nevyšla, ale snažení prvního celku bundesligové tabulky trvalo. Na levé straně ale nakonec vybojovali míč fotbalisté Werderu, a tak hra pokračuje vhazováním.
7'
V posledních sekundách je hra hodně kouskovaná, protože sudí často vidí fauly. Nyní si pomohl útočník Juja Osako a před vápnem uvidíme nadějnou standardku Borussie.
6'
Stefan Lainer vybojoval ve středu hřiště míč a chtěl jít do útoku. Místo toho se ale píská faul, po kterém rakouský fotbalista vybojoval míč.
5'
Po konci před brankou Brén se píská faul, kterého se dopustil Rámí Binsibajní. Ten nedosáhl na míč a skluzem se jej pokoušel vybojovat. Píský se ale faul obránce Gladbachu.
4'
Na startu utkání se tak pokouší hrát aktivně hostující celek, který pětkrát v řadě neprohrál, ale ani nevyhrál. Uvidíme, zda se jim povede otevřít stav utkání.
3'
Následně přišla první střela na branku. Jeden z nejlepších hráčů letošního ročníku Bundesligy, Milot Rašica se odhodlal ke střele po zemi. Yan Sommer ale tvrdý pokus z vápna ke vzdálenější tyčce skvěle vyrazil!
2'
Na druhé straně se do nadějné situace dostával rychlonohý křídelník Rašica, ale ten si pomohl faulem. Odkopávat se tak bude od branky švýcarského brankáře Sommera.
1'
Domácí Gladbach nastupuje do utkání v bílých dresech a hned v první minutě se dostal do obrovské šance. Marcus Thuram dostal míč do vápna, kde zakončoval těsně vedle branky. Pískán je navíc ofsajd.
1'
Před startem utkání bude minuta potlesu za Roberta Enkeho, jenž byl německým reprezentantem a přesně před deseti lety spáchal sebevraždu. Na německých stadionech je nabádáno k překonání depresí.
Krásné brzké odpoledne s Bundesligou, dnes netradičně od 13:30! První Mönchengladbach by rád odskočil na prvním místě, proti budou Brémy s Pavlenkou a Gebre-Selassiem. Začínám za pár sekund!

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Zakaria – Herrmann, Bénes, Thuram – Pléa.
Náhradníci: Grün – Wendt, Beyer, Stindl, J. Hofmann, Strobl, Neuhaus, Traoré.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Toprak, Friedl – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – Bittencourt, Osako, Rašica.
Náhradníci: Kapino – Lang, Langkamp, Bargfrede, Groß, J. Eggestein, C. Pizarro, Sargent.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH (1.)

Gladbach je zatím velkým překvapením letošního ročníku Bundesligy, po dnešní případné výhře mohou jít do čtyřbodového trháku – o motivaci je tedy postaráno. Černobílá Borussia je aktuálně na prvním místě, ze všech týmů mají nejvíce výher (7). Zároveň mají fotbalisté druhou nejlepší obranu, lepší má jen Wolfsburg. Gladbach naposledy vyhrál na horké půdě v Leverkusenu 2:1.

Poslední tři duely v Bundeslize
Leverkusen 1:2 Gladbach
Gladbach 4:2 Frankfurt
Dortmund 1:0 Gladbach
WERDER BRÉMY (12.)

Werder se drží ve druhé polovině tabulky a aktuálně má na kontě hned pět remíz v řadě! Brémy tak mají blíže k sestupu než k účasti v evropských pohárech. Zelenobílí nastříleli již 17 branek, což je například více než čtvrtý Hoffenheim. Nejlepším střelcem týmu je křídelní útočník Milot Rašica, jenž se trefil již čtyřikrát.

Brémy 2:2 Freiburg
Leverkusen 2:2 Brémy
Brémy 1:1 Hertha
Krásný den všem fanouškům německého fotbalu. Skvěle hrající Borussia Mönchengladbach, která se drží na vrcholu německé Bundesligy, vyzve na domácím hřišti dvanácté Brémy. Utkání startuje v netradičních 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.