Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Wolfsburg - 1. března 2020   13:30

Union Berlin
41' Andersson (Trimmel) • 56' Friedrich (Trimmel)
2:2
(1:0)
Wolfsburg
60' Gerhardt   • 81' Weghorst  (Joao Victor)
Gikiewicz – Friedrich (C), Schlotterbeck, Subotić – Trimmel, Andrich, Gentner (73. Prömel), Lenz – Malli (66. Ingvartsen), Bülter (83. Ryerson) – Andersson.
Nicolas – Hübner, Becker, Ingvartsen, Kroos, Polter, Prömel, Ryerson, Ujah.
Dankert – Rohde, Hacker
Stadion An der Alten Försterei
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Knoche, Brooks, Otávio – Steffen (64. Mehmedi), Gerhardt, Arnold, Brekalo (88. Klaus) – Ginczek (78. Joao Victor), Weghorst.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Union Berlín dokázal krátce po změně stran podruhé v tomto duelu vstřelit branku, což znamenalo lepší pozici po zbytek zápasu. Vlci si ovšem přichystali celkem rychlou odpověď, v závěrečné desetiminutovce jsme navíc sledovali vyrovnávací branku, která rozhodla o dělbě bodů, která je zřejmě zasloužená.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 0:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:13.
90+2'
90+1'
Střídající Klaus to zkoušel po levém křídle, kde jeho centr zablokoval jeden z protihráčů. Wolfsburg bude zahrávat jeden z posledních rohových kopů zápasu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Koncovka tohoto zápasu bude ještě hodně zajímavá, domácí mají k dispozici rohový kop.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Felix Klaus.
88'
Otáviovi se alespoň povedlo otřít míč o nohu protihráče, díky čemuž vybojoval autové vhazování. To si vzal na starost právě Otávio, který si vybral Mehmediho.
87'
Union Berlín nakonec vykřesal zisk standardní situace, avšak ta našla prvního protihráče. K vidění byl tak bleskový protiútok soupeře, který nic nepředvedl.
83'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Julian Ryerson.
82'
Pokus o odkop na útočnou polovinu dokázal odvrátit pozorný Brooks, který poslal míč přesně do volného prostoru, kam jako první přispěchal kolega Mehmedi.
81'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Hostující celek přeci jenom srovnává krok, Union Berlín si totiž pořádně koledoval! Po pravém křídle si to totiž namířil Joao Victor, který se rychlostním způsobem natlačil před Subotiće. Poté jsme sledovali prudký centr na hlavu WOUTA WEGHORSTA, který zamířil nadmíru přesně.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá zhruba deset minut, ještě nás čeká hodně zajímavá podívaná. Vlci sice mají více ze hry, jenomže domácí brání na jedničku.
80'
Od své branky mohl rozehrávat také brankář Casteels, kterému se rozehrávka zrovna moc nepovedla. Následná standardka domácích přinesla pouze ofsajd.
79'
Mbabu se v krátkém časovém sledu postaral o další autové vhazování, po kterém se na jistotu rozhodl jednat vracející se Schlotterbeck, jenž oslovil Gikiewicze.
78'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Ginczek, přichází Joao Victor.
77'
Brankář Gikiewicz přesto musel řešit ošemetnou situaci, při které se mu povedlo schovat hrací předmět do svých rukavic. Následoval dlouhý pas směrem na střídajícího Prömela.
76'
Před hostujícím celkem se utvořilo celkem dost prostoru, jenomže Mehmedi rychlou akci zabrzdil. Až poté se mu na pravém křídle nabídl rychlonohý zadák Mbabu.
75'
Domácí hráči se ovšem daleko s míčem nedostali. Naopak byl k vidění nedovolený zákrok kousek od postranní lajny, kterým se prezentoval domácí Lenz.
74'
Arnold tentokráte roztáhl hru na volného Brekala, jehož nahrávka nebyla vůbec přesná. Do protiútoku se tak dostal Union Berlín, který vybojoval další aut.
73'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Grischa Prömel.
72'
Vlci se ovšem dostali hodně rychle zpět na útočnou polovinu, kde Arnold celkem dlouho hledal vhodného adresáta, načež se mu ke kombinaci nabídl Mehmedi.
71'
Gikiewicz si dával s odkopem od své branky celkem dost načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Na druhé straně navíc zabojoval Trimmel, který dokázal odcentrovat.
67'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Casteels, který odkopával daleko na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem dokázal uspět Schlotterbeck.
66'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Yunus Malli, přichází Marcus Ingvartsen.
65'
Wolfsburg se opět usadil na útočné polovině, což vedlo k dalšímu ohrožení branky. Tentokráte si na pas nabíhal Weghorst, avšak jako první odehrál míč Subotić.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Admir Mehmedi.
63'
Je za námi zhruba hodina hry, zatím jsme se dočkali tří branek. Union Berlín sice nehraje nikterak atraktivně, avšak se dokázal hned dvakrát střelecky prosadit.
62'
Zpoza pokutové území se pokoušel o zakončení domácí Bülter, který ovšem trefil pouze jednoho z protihráčů. Hrací předmět se odrazil do volného prostoru.
61'
Žlutou kartu dostává Renato Steffen (VfL Wolfsburg).
60'
Také hosté se prosazují skrze standardní situace! Rohový kop z levé strany totiž velice přesně směřoval k hranici malého vápna, kde si dokázal naskočit záložník YANNICK GERHARDT, jehož důrazná hlavička putovala mimo dosah domácího brankáře.
60'
U středového kruhu byl čistým způsobem odzbrojen domácí Gentner, který se hodně divil výroku sudího. Až vzápětí bylo pískáno ve prospěch hostujícího celku.
59'
Hlavní sudí navíc nařídil standardní situaci kousek od postranní lajny, i tentokráte jí bude moci rozehrát domácí celek. Wolfsburg by měl přidat na aktivitě.
58'
Vlkům to po pravém křídle zrovna moc nevyšlo, následně tak útočili přes opačnou stranu. Union Berlín zatím brání na jedničku, soupeř se nemůže k ničemu dostat.
57'
Wolfsburg se musel pro míč vracet na vlastní polovinu, kde to na jedničku zvládl obránce Knoche. Ten navíc na pravém křídle našel naprosto volného Mbabua.
56'
Union Berlin právě vstřelil branku!
I další standardní situace domácích končí brankou! K rozehrávce se i v tomto případě postavil Trimmel, který vyslal centr směrem do malého vápna, kde si pro změnu naskočil MARVIN FRIEDRICH, jehož hlavička zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci.
55'
Union Berlín se konečně probojoval na útočnou polovinu, kde ovšem v hlavičkovém souboji dokázal uspět Brooks, který navíc přiťukl na kopačku Knocheho.
54'
Kousek od rohového praporku si na jistotu počínal domácí Friedrich, který odkopl míč zhruba ke středovému kruhu. Tam na padající míč počkal zadák Knoche.
53'
Žlutou kartu dostává Robert Andrich (1. FC Union Berlín).
52'
Na zadní tyči se do šance dostal hostující Weghorst, kterému stačilo nastavit kopačku. Nakonec se jednalo o špatné zakončení, brankář Gikiewicz tak nezasahoval.
51'
Vlci zapojili do své kombinace také brankář Casteelse, který se pro změnu pokoušel u levé postranní lajny najít Otávia, kterého ovšem předskočil zadák Friedrich.
50'
Weghorstovi se povedlo přeposlat nahrávku na pravou stranu, kam si seběhl jeho kolega Mbabu. Následná nabídka do pokutového území nebyla zrovna přesná.
49'
Wolfsburgu se rozehrávka volného kopu zrovna moc nepovedla, což vedlo k odkopu od domácí branky. Gikiewicz zvolil dlouhý odkop, který si našel Brekalo.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali další nedovolený zákrok, o který se postaral domácí záložník Gentner, jenž kousek od středového kruhu fauloval.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nenabídl nic světoborného. Naopak jsme sledovali celkem nudnou podívanou, jenž se většinu času odehrávala ve středu hrací plochy. I přesto jsme se dočkali jediné branky, o kterou se ke konci poločasu postaral domácí Andersson. První dějství bylo narušené chováním fanoušků, po několika minutách se ale pokračovalo.
45+14'
45+10'
Po více než desetiminutovém přerušení se pokračuje ve hře.
45'
Tak pozor! Dnešní utkání je totiž dočasně přerušeno. Domácí fanoušci se totiž předvedli podobným transparentem, který byl rovněž vidění v duelu Hoffenheim – Bayern.
44'
Casteels se po více než dvou minutách postavil zpět na nohy, může se tak pokračovat ve hře. Wolfsburg navíc podruhé v tomto duelu rozehrál od středového kruhu.
42'
Po předchozím souboji skončil na zemi hostující brankář Casteelse, který šel do souboje s Anderssonem příliš pozdě. Branka Unionu Berlín bude určitě platit.
41'
Domácí se ze standardní situace dostávají do vedení! Union Berlín si totiž vybojoval standardní situaci, která byla rozehrána zhruba ze čtyřiceti metrů od branky. K rozehrávce se nakonec postavil Trimmel, jehož centr si našel SEBASTIAN ANDERSSON, který hlavou překonal Casteelse.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Žlutou kartu dostává Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg).
39'
Akce hostujícího celku byla hodně rychle u konce, to samé se dá říct také o Unionu. Ten ani tentokráte nepřešel až k šestnáctce, včas totiž zakročil Gerhardt.
38'
Od svého pokutového území se postaral o vyvezení míče hostující Knoche, který se celkem bezpečně dostal až na druhou polovinu, kde oslovil volného Arnolda.
34'
Casteels z jedničky velice přesně přeposlal na Brookse, který zrychlil akci svého celku. Najednou měl celkem dost prostoru Otávio, jenž trefil pouze obětavého soupeře.
33'
Otávio i tentokráte obstaral autové vhazování, po kterém se zákrokem na jistotu prezentoval domácí obránce Subotić, který raději odehrál míč ven ze hřiště.
32'
Naopak si Gikiewicz přichystal další odkop od své branky, který i tentokráte poslal daleko na opačnou polovinu. Tam ho Lenz odehrál už za postranní lajnou.
31'
Je za námi zhruba třetina tohoto zápasu, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. Sledujeme celkem dost soubojů, po jednom z nich leží na zemi Schlotterbeck.
30'
O faul se dle sudího nakonec nejednalo, Wolfsburg i přesto mohl vhazovat. Mbabu si dával celkem dost načas, nakonec dlouhou nabídkou oslovil kolegu Steffena.
29'
Union Berlín se po delší době dostal k opačné šestnáctce, kde si vracející Mbabu poradil s rychlonohým Lenzem. Hostující obránce byl navíc poslán na zem.
28'
Gikiewicz tak neměl žádnou další práci, naopak se postaral o odkop od své branky. Ten putoval k pravé autové lajně, Trimmel ho navíc udržel na hrací ploše.
27'
Hosté si dokonce vybojovali první rohový kop, a sice z levé strany. Arnoldova nahrávka se snesla přesně na hlavu Weghorsta, který mířil vysoko nad branku.
26'
Wolfsburg si nakonec vybojoval autové vhazování, které si i tentokráte vzal na starost Otávio. Jeho nahrávka měla směřovat na Weghorsta, před kterým zakročil soupeř.
25'
Vlci chvíli kombinovalo na vlastní polovině, kde s rozehrávkou vypomohl také Gerhardt. Ten si na levém křídle všiml Otávia, který se dostal na druhou stranu.
24'
Do první slušné šance tohoto zápasu se dostal hostující Weghorst, který si naskakoval na centrovanou nabídku. Gikiewicz si poradil také s dorážkou téhož hráče.
19'
V úvodu tohoto zápasu nesledujeme nic moc světoborného. Do hry se dostává celá řada nepřesností, navíc ani jeden z mužstvem nedokázal vypálit na branku.
18'
Casteels si rovně vyzkoušel dlouhý odkop od své branky, který si na druhé straně dokázal najít Brekalo. Hostující křídelník ovšem nepředvedl dobré zpracování.
17'
Gikiewicz musel jednat hodně rychle, neboť ho při rozehrávce napadala dvojice hladových protihráčů. Polský brankář nakonec odkopl na hlavu pozorného Andricha.
16'
Nepřesná nahrávka na Anderssona nakonec proletěla až na kopačku brankáře Casteelse, který ihned roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel Mbabu.
15'
Trimmel si vyzkoušel provedení autového vhazování, které poslal na vedle stojícího Friedricha. Domácí obránce i tentokráte z jedničky odkopával na druhou stranu.
14'
Dnešní utkání rovněž doprovází celkem mohutný déšť, který určitě neprospívá atraktivitě utkání. Doufejme tedy, že tento přírodní jev brzo přestane.
13'
Té se nakonec chopil obránce Schlotterbeck, který centroval ke vzdálenější tyči. Žádný z hráčů na tuto nabídku nedosáhl, balón tak proletěl pouze do zámezí.
12'
V krátkém časovém sledu přišel na řadu další nedovolený zákrok, vracející se Arnold totiž stáhl k zemi Malliho. Union Berlín bude zahrávat další standardku.
11'
Andersson svedl osobní souboj s Brookem, nicméně druhý jmenovaný byl úspěšnější. S míčem si posléze zahrál také brankář Casteels, který rozehrál křížem.
10'
Gikiewicz zvolil další vysoký odkop od své branky, který pro změnu zamířil přesně na obránce Friedricha, který dalším vysokým pasem pro změnu hledal Malliho.
9'
U postranní lajny se jako poslední dotkl míče domácí Trimmel, od kterého se odrazil ven z hrací plochy. To znamená, že autové vhazování obstará Otávio.
8'
Vlci si poradili i s dalším útočným výpadem soupeře, Bülter se ale daleko s míčem nedostal. Pochvalu si zaslouží obránce Knoche, který navíc přesně rozehrál.
7'
Nekompromisním způsobem se rozhodl jednat Schlotterback, který levačkou odkopával na druhou stranu hrací plochy, kde se k míči dostal zadák Knoche.
6'
V krátkém časovém sledu se k míči dostal také domácí brankář Gikiewicz, který pro změnu obstaral dalekonosný pas od své branky, jenž putoval na hlavu Lenze.
5'
Wolfsburg opět kombinoval s míčem na vlastní polovině, kde se do operativní pozice dostal obránce Brooks, který vyprodukoval zpětnou nahrávku na Casteelse.
4'
Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost hostující Otávio. Jeho nabídka směřovala na Brekala, jenž dokázal přenést hru křížem.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nedovolený zákrok kousek od středového kruhu, provinil se totiž hostující Arnold, který místo míče trefil nohu Andricha.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich (C), Schlotterbeck, Subotić – Trimmel, Andrich, Gentner, Lenz – Malli, Bülter – Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Hübner, Becker, Ingvartsen, Kroos, Polter, Prömel, Ryerson, Ujah.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Knoche, Brooks, Otávio – Steffen, Gerhardt, Arnold, Brekalo – Ginczek, Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Azzaoui, Karamoko, Klaus, May, Mehmedi, Joao Victor, X. Schlager, Tisserand.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker.
VfL Wolfsburg

Na opačné straně stojí Wolfsburg, který si v průběhu letošního ročníku počíná o něco lépe. Vlci totiž okupují průběžnou sedmou pozici tabulky, přičemž na pohárové pozice mají pouze dvoubodový náskok, nicméně šesté Schalke má o jeden zápas více. Wolfsburg se navíc v posledních týdnech výsledkově zlepšil, navíc naposledy prohrál před více než měsícem, tehdy na domácím stadionu celkem překvapivě nestačil na Herthu, které podlehl výsledkem 1:2. Wolfsburg bude v tomto duelu usilovat o prodloužení sérii neporazitelnosti, která v současné době činí hned čtyři zápasy.
1. FC Union Berlín

Fotbalisté Unionu letos předvádějí celkem povedené výkony, které v současné době stačí na jedenáctou pozici. Berlínský celek totiž do této chvíle dokázal nasbírat devětadvacet bodů, nicméně od barážové pozice ho dělí osm bodů. Union z posledních pěti duelů vyhrál hned třikrát, avšak ani v jednom případě se mu nepovedlo vyhrát dva zápasy v řadě. Berlínský celek je desátým nejlepším týmem na domácí půdě, kde dohromady odehrál jedenáct zápasů, během kterých vyhrál hned šestkrát. Union Berlín však z posledních pěti domácích duelů vyhrál hned třikrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FC Union Berlín a VfL Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.