Werder - Dortmund | ONLINE | 22.2.2020 15:30 | Bundesliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Dortmund - 22. února 2020   15:30

Ukončeno
0:2
(0:0)
Dortmund
52' Zagadou  (Sancho) • 66' Häland  (Hakimí)
Werder
Sestavy:
Pavlenka – Veljković (82. Sargent), Toprak, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, Bittencourt (67. J. Eggestein), Klaassen, Augustinsson – Osako (90. Woltemade), Selke, Rashica.
Náhradníci:
Kapino – J. Eggestein, Friedl, Langkamp, Lang, C. Pizarro, Şahin, Woltemade, Sargent.
Rozhodčí
Fritz – Schaal, Pelgrim
Weserstadion, Bremen
Dortmund
Sestavy:
Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Zagadou – Hakimí (90+3. Akanji), Can, Witsel, Guerreiro – Sancho (77. Reyna), Häland, T. Hazard (90. Brandt).
Náhradníci:
Hitz – Akanji, Balerdi, Brandt, Dahoud, M. Götze, Reyna, Schmelzer, N. Schulz.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dortmundu, který svého soupeře porazil výsledkem 2:0. Borussia vstoupila do druhého poločasu velice aktivně, navíc se po několika minutách dostala do kýženého vedení. Domácí hráči se i nadále směrem dopředu trápili, na druhou stranu inkasovali další branku, o kterou se postaral Häland. Borussia si koncovku pohlídala na jedničku, Pavlenka navíc musel několikrát zasahovat.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:7.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Achraf Hakimí, přichází Manuel Akanji.
90+3'
Další souboj mezi Pavlenkou a Hälandem vyzněl pro českého brankáře, který přečetl prudké zakončení mezi nohy.
90+2'
Werder se v koncovce utkání usídlil na polovině soupeře, kde byla k vidění další kombinace. Domácí očividně nikam nespěchají, zcela určitě se vyrovnání nedočkají.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Nick Woltemade.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Julian Brandt.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Dortmund má stále více ze hry, ještě ale musíme počítat s nastavením.
88'
Hazard se pokoušel proskočit směrem do pokutového území, tento úmysl si ale hodně rychle rozmyslel, neboť se domácí obrana dokázala bleskově zformovat. Werder přesto polevil v bránění, Pavlenka svůj celek podržel.
87'
Borussia si koncovku zápasu užívá na vlastní polovině, kde rozjíždí velice přesné kombinace. Bürki při jedné z nich oslovil Zagadoua, který navíc udržel balón.
84'
V bolestech se na zemi ocitl hostující Witsel, který nakonec za pomoci lékařů míří za postranní lajnu. Opět se několik vteřin nehrálo, to se jistě započítá do nastaveného času.
83'
Hlavní sudí měl předchozí situaci přímo na očích, proto dokázal rozpoznat nedovolené počínání v podání domácího Moisandera, který zavadil o nohu Guerreira.
82'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Miloš Veljković, přichází Josh Sargent.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Zatím to vypadá, že Dortmund má tento zápas pod kontrolou, domácí se opět pouze brání.
81'
Pavlenka v akci! Häland se důrazným způsobem protlačil až do vyložené šance, přízemní zakončení však dokázal český brankář vykopnout do bezpečí.
80'
Selkemu se povedlo přeposlat nahrávku do tandemu na Osaka, jehož následné zakončení putovalo výrazně vedle branky. Bürki se za tímto pokusem pouze ohlédl.
79'
Podobně si počínal také Häland, jenž se po jednom ze střetů ocitl na zemi. Brémy se tak mohly vydat kupředu, dalekonosný pas na Gebre Selassieho nic nepřinesl.
78'
Hakimí se postaral o provedení autového vhazování od pravé autové lajny. Jeho nahrávka směřovala do běhu na Hazarda, který nevyzrál na dvojici protihráčů.
77'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Giovanni Reyna.
77'
Ani s jedním z hráčů to nevypadá nikterak dramaticky vážně, chvíli se přeci jenom nehrálo. Ostatní hráči se vydali k postranní lajně, kde vyslechli taktické pokyny.
76'
Přesně ve středovém kruhu skončila na zemi dvojice protihráčů. Jednalo se o domácího Topraka a hostujícího Witsela, na scénu tak zamířily lékařské personály.
75'
Zagadou měl na rozehrávku hodně času, dokonce si dovolil vyprodukovat zpětnou nahrávku na znuděného brankáře Bürkiho, který mu posléze vracel zpět na nohu.
74'
Gestem ruky si o nahrávku řekl Guerreiro, který obdržel hodně netradiční nabídku, při které musel do vzduchu. Dotírající Osako se však do souboje nedostal.
73'
Napadající Selke se pokoušel vybojovat míč zpět, jenomže kombinace hráčů Dortmundu byla ukázková. Na hranici pokutového území ale narazil aktivní Hakimí.
72'
Další famózní nahrávku vyprodukoval aktivně hrající Hakimí, který zkoušel na zadní tyči najít obsazeného Hälanda, před kterým se povedlo zakročit Toprakovi.
71'
Werder se konečně trochu lépe dostal přes obranu soupeře, díky čemuž si vybojoval autové vhazování. Augustinsson zkoušel najít Klaassena, který přišel o balón.
70'
Po delší době se k hracímu předmětu opět dostal hostující brankář Bürki, kterému se povedlo rozehrát přesně na kopačku Zagadou, který se postaral o vyvezení.
67'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Johannes Eggestein.
66'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hostující celek odskakuje na rozdíl dvou branek! Dortmund rozjel naprosto světovou kombinaci po pravém křídle, při které měl až příliš času na přesnou nahrávku rychlonohý Hakimí, kterému se pod sebou povedlo najít ERLINGA BRAUTA HÄLANDA, jenž důrazným zakončením překonal Pavlenku.
64'
Je za námi zhruba hodina hry, která nám přinesla jedinou branku. Dortmund je ve druhém dějství jednoznačně aktivnější, zatím stále vede o jednu branku.
63'
Borussia dostala k dispozici další rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Nakonec to dalším centrem zkoušel Hakimí, jenž ovšem našel pouze prvního hráče.
62'
Dortmund se pokoušel standardní situaci rozehrát urychleným způsobem. Hazard to pro změnu zkoušel přes levou stranu, načež po jeho nahrávce pálil nad Piszczek.
61'
V dalším vzdušném souboji pro změnu dokázal uspět hostující Can, jenomže jeho nahrávka směřovala do volného prostoru, kde se vynořil domácí Moisander.
60'
Guerreiro zkoušel obstarat rohový kop z pravé strany, jenomže v tomto případě našel pouze hlavu pozorného protihráče. Toprak posléze odklízel do zámezí.
59'
Bürki je i nadále bez výraznější práce, v tomto případě pomohl svému celku s rozehrávkou. Až poté to z obrovské vzdálenosti zkoušel Rashica, jenž mířil doprostřed.
58'
Už se opět pokračuje ve hře, Bittencourt je za postranní lajnou. Střídat by se tak nemělo, nicméně domácí celek bude několik vteřinek hrát v početní nevýhodě.
57'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi jeden z domácích, Dortmund proto sportovním gestem zakopl míč do zámezí. Bittencourt zřejmě bude muset střídat.
56'
Domácí naprosto přestali bránit, což mohlo vést ke druhé brance soupeře. Häland doslova vtrhl do pokutového území, jeho manévr však Pavlenka dokázal přečíst.
55'
Krátce po rozehrávce navíc přišel další nedovolený zákrok ze strany Werderu, přičemž se na zemi ocitl Witsel. Hostující tým se nakonec rozhodl pro rozehrávku po zemi.
54'
Brémy to najednou budou mít hodně složité, nevyšel jim totiž vstup do druhého poločasu. Borussia se tak dostala do vedení, což znamená určitou výhodu.
52'
Dortmund právě vstřelil branku!
Následný rohový kop však končí vedoucí brankou Dortmundu! I tentokráte se k rozehrávce rohového kopu postavil Sancho, jehož nadýchaný bochánek našel na hranici malého vápna DANA-AXELA ZAGADOU, jenž placírkou propálil českého brankáře Pavlenku.
52'
Dortmund se málem dostal do vedení! Zagadou totiž vyprodukoval zpětnou nahrávku na Hälanda, jehož blesková střela putovala kousek vedle branky.
52'
Souboj u středového kruhu nakonec vyzněl pro hostující celek, který se ihned pustil do dalšího útočného výpadu. Guerreirova rána nakonec přinese rohový kop.
51'
Pokus o přenesení hry v podání Sancha absolutně nevyšel, jeho nahrávka totiž trefila hned prvního protihráče před ním. Dortmund se i přesto udržel na balónu.
50'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí domácí Rashica, jehož střelecký pokus nebyl dvakrát povedený. Bürki nezasahoval, nyní sám zkouší odkopnout od branky.
49'
Borussia i tentokráte celkem dlouho pracovala s míčem v oblasti středového kruhu. Do kombinace byl zapojen také Bürki, který roztáhl hru na volného Zagadoua.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se na druhou stranu hrací plochy vydal Witsel, který se nakonec s míčem zastavil. Poté mu na pomoc přispěchal Bittencourt.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně nezajímavou podívanou, jenž dokonce nepřinesla ani jednu branku. Oba celky se střídaly v držení míče, na druhou stranu jsme viděli celkem dost osobních soubojů. Za celý první poločas jsme se nakonec dočkali jediné výraznější šance, avšak i ta proběhla z ofsajdu. Nezbývá než doufat, že druhý poločas nabídne atraktivnější podívanou.
45'
První poločas skončil.
44'
Borussia se ke konci prvního poločasu dokázala usadit kousek od pokutového území soupeře, ovšem do protiútoku vyrazil Rashica, který byl zastaven čistě.
42'
Bürki se bleskovým výhozem snažil založit rychlou protiakci svého celku, jenomže Guerreiro si svým útočný výpad nakonec rozmyslel a s míčem se vrátil zpět.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Brémy mohly rozehrát volný kop z útočné poloviny, přičemž to zkoušely po zemi. Až poté se na pravém křídle nabídl Gebre Selassie, kterého ale uhlídal Zagadou.
38'
Zpětná nahrávka v podání Sancha měla najít některého ze spoluhráčů uvnitř pokutového území. Míč nakonec proskákal celým vápnem, načež si ho našel Toprak.
37'
Dortmund se doslova prokousal na útočnou polovinu, kde se u postranní lajny povedlo zakročit Veljkovićovi, od kterého se míč přesto odrazil k reklamním bannerům.
36'
Augustinsson to zkoušel cvičeným signálem, který nebyl vůbec špatný. Po jeho nabídce se sice natahoval Toprak, který mířil vedle, avšak pomezní přesto uviděl ofsajd.
35'
Po autovém vhazování se také Werder dožadoval odpískání faulu, což se také poté dělo. To znamená, že domácí celek bude zahrávat další standardní situaci.
34'
Je za námi více než třetina zápasu, zatím rozhodně nesledujeme atraktivní pojetí hry. Více ze hry má Dortmund, jenomže v posledních minutách převzal iniciativu soupeř.
33'
Tentokráte se o rozehrávku staral talentovaný obránce Zagadou, kterému na pomoc přispěchal středopolař Witsel, jenž před protihráčem ihned vracel zpět.
32'
Hluboko na vlastní obrannou polovinu se vydal domácí Bittencourt, kterému se povedlo přenechat míč na kopačku Topraka, který pro změnu zkoušel najít Klaassena.
31'
Po jednom z dalších nedovolených zákroků skončil na zemi hostující Guerreiro, se kterým to nevypadá nikterak dramaticky vážně, chvíli se ale hrát nebude.
30'
Häland měl celkem dost času na zpracování míče, což mu ale nevyšlo. Rozruch to byl naprosto zbytečný, pomezní sudí totiž odhalil opravdu hodně těsný ofsajd.
29'
Série autových vhazování pokračuje. I tentokráte se k provedení postavil domácí Augustinsson, který si nakonec vybral Moisandera, jenž ihned poté přenášel hru.
28'
Augustinsson se rovněž daleko s balónem nedostal, jeho útočné snažení totiž bleskovým způsobem znemožnil Piszczek, od kterého šel balón až ke střídačce.
27'
Pavlenka v poklidu zkontroloval dráhu letu míče, který ihned poté sevřel do svých rukavic. Český brankář navíc odkopával na druhou stranu, kde uspěl obránce Hummels.
26'
Hakimí se po delší době zapojil do kombinace, jenomže u postranní lajny měl příliš málo prostoru a času k centru. Navíc trefil pouze Moisandera, od kterého šel míč do autu.
25'
Selke si to pro změnu namířil mezi dvojici protihráčů, proti které neměl šanci na větší úspěch. Na opačné straně centroval Häland, Hazardovi se nepovedlo kloudně zakončit.
24'
Už to vypadalo, že se Rashicovi povede vystihnout rozehrávku soupeře, na poslední chvíli se však podařilo zakročit Piszczekovi, který ihned poté přenášel hru.
19'
Po levém křídle se pustil do útočení Witsel, který neměl ideální rychlost. Bleskovým způsobem ho navíc dokázal dohnat Bittencourt, který odvracel do zámezí.
18'
Do kombinace se navíc zapojil také Gebre Selassie, který ovšem přihrával do přehuštěného prostoru. Tam jeho kolega Selke přišel o míč, který rychle vybojoval zpět.
17'
Aby toho nebylo, tak se dalšího nedovoleného zákroku dožadoval Sancho, který byl dle sudího zastaven dovoleným prostředkem, domácí tak přešli na druhou stranu.
16'
Borussia tentokráte v poklidu kombinovala na vlastní polovině, kde si Zagadou vybral u středového kruhu volného Witsela, který mu okamžitě vracel zpět.
15'
Pavlenka se v tomto případě postaral o vysoký odkop na druhou stranu, kde se ovšem do hlavičkového souboje pustil pouze Hummels, který našel Zagadoua.
14'
Ten byl nakonec rozehrán po zemi nakrátko, načež se Brémy dokázaly ubránit. Jeden z domácích navíc odvracel daleko na druhou stranu, kde číhal Toprak.
13'
Jeho centrovaná nabídka nabrala pořádnou výšku, nakonec se k míči dostal kanonýr Häland, který byl ubráněn. Dortmund si však vybojoval další rohový kop.
12'
Kousek od postranní lajny skončil na zemi hostující Hakimí, který byl dle sudího zastaven nedovoleným zákrokem. Sancho si tak vezme na starost standardku.
11'
Dobré zpracování neposedného míče předvedl Häland, který v tísni zkoušel roztáhnout hru k postranní lajně, kde se Piszczekovi povedlo vybojovat autové vhazování.
10'
Registrovali jsme první střelecký pokus tohoto zápasu, o který se postaral hostující Can. Německý středopolař měl málo prostoru, jeho rána putovala výrazně vedle.
9'
Guerreiro měl na levé straně celkem dost prostoru k centru, avšak to mu spíše uškodilo. Jeho nabídka směřovala daleko do zámezí, Pavlenka tak bude vykopávat.
8'
Häland se pokoušel prodloužit míč za sebe, kde se ovšem nacházel pouze domácí Toprak. Ten odehrál hrací předmět do bezpečí, Hakimí tak bude moci vhazovat.
7'
Dortmundu se až nyní povedlo uklidnit hru, což vedlo k poklidné kombinaci na obranné polovině. Piszczek to zkoušel nákopem, který ovšem včas zablokoval Selke.
6'
Z útočné poloviny pro změnu rozehrával volný kop obránce Moisander, kterému se povedlo na pravém křídle oslovit Gebre Selassieho, který prodloužil na Osaka.
5'
Poprvé se k míči dostal také český brankář Pavlenka, který na jistotu rozehrál do strany na Moisandera, jenž se bezpečně podíval směrem na útočnou polovinu.
4'
Werder si ovšem přichystal první standardní situaci, kterou si vzal na starost Augustinsson. Jeho vysoký centr směřoval k zadní tyči, kde ovšem číhal Witsel.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali centr do pokutového území Dortmundu, kde se ovšem povedlo zakročit Witselovi, který odvracel míč do bezpečí.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, Bittencourt, Klaassen, Augustinsson – Osako, Selke, Rashica.
Náhradníci: Kapino – J. Eggestein, Friedl, Langkamp, Lang, C. Pizarro, Şahin, Woltemade, Sargent.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Zagadou – Hakimí, Can, Witsel, Guerreiro – Sancho, Häland, T. Hazard.
Náhradníci: Hitz – Akanji, Balerdi, Brandt, Dahoud, M. Götze, Reyna, Schmelzer, N. Schulz.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Borussia Dortmund

Na opačné straně stojí velice těžký kalibr, kterým je Dortmund. Ten se pro změnu nachází na průběžné třetí pozici tabulky, přičemž na vedoucí Bayern ztrácí už sedm bodů, Borussia však má zápas tohoto kola ještě k dobru. Dortmund v letošním ligovém ročníku přišel o body hned v deseti případech, naposledy tomu tak bylo v předminulém duelu, ve kterém nestačil na pátý Leverkusen výsledkem 3:4. Dortmund však na tuto porážku zapomenout tím nejlepším možným způsobem, v minulém kole si spravil chuť na domácím stadionu, kde dokázal zdolat desátý Frankfurt pohodlným výsledkem 4:0.
Werder Brémy

Fotbalisté Brém letos podávají hodně špatné výkony, které momentálně stačí na poslední pozici tabulky. Brémy do této chvíle nasbíraly sedmnáct bodů, na poslední nesestupovou pozici ztrácejí pět bodů. Werder z posledních čtyř ligových duelů nedokázal vybojovat ani jeden bod, poslední bodový zisk přišel před více než měsícem, tehdy Brémy dokázaly uspět na hřišti předposledního Düsseldorfu. Domácí celek tohoto zápasu má vůbec nejhorší obranu v celé soutěži, na druhou stranu Brémy dokázaly nasázet pětadvacet branek, což rovněž není nikterak slavná bilance.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Werder Brémy a Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 25 17 4 4 73:26 55
2. Dortmund 25 15 6 4 68:33 51
3. Lipsko 25 14 8 3 62:26 50
4. Mgladbach 25 15 4 6 49:30 49
5. Leverkusen 25 14 5 6 45:30 47
6. Schalke 25 9 10 6 33:36 37
7. Wolfsburg 25 9 9 7 34:30 36
8. Freiburg 25 10 6 9 34:35 36
9. Hoffenheim 25 10 5 10 35:43 35
10. Köln 25 10 2 13 39:45 32
11. Union Berlin 25 9 3 13 32:41 30
12. Frankfurt 24 8 4 12 38:41 28
13. Hertha Berlin 25 7 7 11 32:48 28
14. Augsburg 25 7 6 12 36:52 27
15. Mainz 25 8 2 15 34:53 26
16. Düsseldorf 25 5 7 13 27:50 22
17. Werder 24 4 6 14 27:55 18
18. Paderborn 25 4 4 17 30:54 16
Články odjinud