Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Wolfsburg - 16. prosince 2020   20:30

Bayern
45+1' Lewandowski (Coman) • 50' Lewandowski (J. Boateng)
2:1
(1:1)
Wolfsburg
5' Philipp  (Mbabu)
Bayern
Neuer (C) – Süle, J. Boateng, Alaba, Lucas Hernández – Tolisso (70. Roca) – Sané (90. Costa), Gnabry (70. Musiala), T. Müller, Coman – Lewandowski.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Allianz Arena, Mnichov
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Pongračić (79. Guilavogui), Roussillon (86. Otávio) – Arnold, X. Schlager – Baku (70. Białek), Philipp (86. Ginczek), Brekalo (70. Joao Victor) – Weghorst.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 11:10. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:15.
V čele tabulky se nic nemění, také Leverkusen a Lipsko své zápasy zvládli, což znamená, že Leverkusen vede o bod před Bayernem i třetím Lipskem. Čtvrtý Dortmund už ztrácí pět bodů, o další bod zaostává Wolfsburg.
Bayern díky dvěma trefám Roberta Lewandowského otočil zápas s Wolfsburgem a stává se prvním přemožitelem Vlků v této sezóně. Jediným neporaženým týmem v soutěži tak už zůstává jen Leverkusen, který bude soupeřem Bayernu již v sobotu.
90+4'
90+4'
Schlagerův centr přeletěl Bialka, to už je pro hosty konec nadějí.
90+3'
Další centr Paula Otávia už přinesl více vzruchu před brankou, nikdo v zeleném se tam ale k míči neprotlačil.
90+3'
Otávio se na levém křídle uvolnil kolem Comana, pak ale vůbec nezvládl centr, který domácí snadno odkopávají.
90+1'
Domácí zahrávali v nastaveném čase ještě jeden roh, využili jej ale spíše k držení času na útočné polovině.
90+1'
Rozhodčí Fritz oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Douglas Costa.
90'
Coman teď fauloval z frustrace, když rozhodčí Fritz pustil zákrok na něj, Coman za následné strčení do protihráče vidí žlutou kartu.
89'
Ze standardní situace domácí nijak nezahrozili, pro ně je ale důležité, že drží míč na svých kopačkách.
88'
Po Bakuově faulu na Comana bude Bayern zahrávat standardní situaci na levém křídle.
87'
Müller obešel Ginczeka, pak střílel nad hostující branku.
86'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Daniel Ginczek.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Paulo Otávio.
86'
Po rohu měl Bialek další velkou šanci, když se znovu objevil osamocen v pokutovém území, opět ale ztroskotal na brankáři Neuerovi!
85'
Hosté měli superšanci na vyrovnání! Weghorst uvolnil v pokutovém území Bialka, jenž střílel pod břevno, Neuer ale fantastickým zákrokem vyrazil míč nad branku!
84'
Sané si při průniku do pokutového území naložil příliš velké sousto, mezi několika protihráči neprošel, navíc mu je pískán faul na Mbabua. Sanému se tento verdikt vůbec nelíbil a za svoji reakci inkasuje žlutou kartu.
83'
Hosté sehráli nadějně vyhlížející akci, Roussillon si všiml u pokutového území volného Philippa, přesně mu přihrál, střelec úvodní trefy teď ale selhal a střílel mnoho metrů mimo domácí branku.
81'
Saného nákop před branku mířil mimo dosah Müllera, míče se zmocnil brankář Casteels.
80'
Joao Victor se uvolnil na levém křídle, pak ale akci pořádně zadrbal a bylo po nadějné akci Wolfsburgu.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Marin Pongračić, přichází Josuha Guilavogui.
78'
Zdravotní potíže trápí Marina Pongračiće. Už jsem zmiňoval, že Chorvat se vrací po dlouhodobém zranění a nebude v tomto zápase schopen dohrát.
77'
Hernándezův přetažený centr se z voleje pokusil zakončit Coman, z úhlu ale neprostřelil bránícího Roussillona, odraženého míče se zmocnil Sané, ovšem přihrával Musialovi na dlouhou nohu.
76'
Hra se teď často kouskuje, Roca fauloval Bialka, ve druhém poločase hra ani zdaleka nedosahuje úrovně úvodní půlhodiny.
74'
Tentokrát Boateng fauloval Weghorsta, s míčem budou moci hrát hosté.
73'
Schlager ve středu hřiště podkopl Lewandowského, rozehrávat mohou Bavoři.
72'
Další útočná snaha hostů, ti obklíčili Bayern v jeho pokutovém území, výsledkem akce ale byla jen velmi nepřesná střela Schlagera.
71'
Rohový kop Wolfsburgu, zády k brance se pak dostal k zakončení Weghorst, v těžké pozici však mířil nepřesně a hosté se marně dožadovali dalšího rohu po údajné teči jednoho z domácích hráčů.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Bartosz Białek.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Jamal Musiala.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Marc Roca.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Joao Victor.
69'
Serge Gnabry nevybíravě vletěl do Bakua a proti žluté kartě nemůže říct jediné slovo.
68'
Po rohovém kopu se v pokutovém území neprotlačil k míči Niklas Süle, Bayern se ale zase brzy vrátil k míči.
67'
Gnabry pronikl po útočné polovině až do pokutového území, pak jeho střelu srazil na roh Marin Pongračić.
65'
Müller byl po odehrání míče faulován Xaverem Schlagerem, Bayern bude rozehrávat ve středu hřiště.
64'
V souběžně hraných zápasech bojují také další konkurenti obou týmů z čela tabulky, Leverkusen vede 4:0 v Kolíně nad Rýnem a Lipsko 1:0 v Hoffenheimu. V tuto chvíli by Leverkusen stále vedl bundesligu o bod před Bayernem i Lipskem, přičemž v sobotu se hraje šlágr Leverkusen – Bayern.
62'
Weghorst přišlápl nohu Tolissovi a trenéra Flicka trápí zdravotní stav francouzského záložníka, jenž se těžce zvedá zpět na nohy.
60'
Po Mbabuově nákopu do pokutového území je nedovolený zákrok pískán Bakuovi.
59'
Lewandowski v prvním poločase několikrát fauloval, teď byl právě on faulován ve středu hřiště Lacroixem.
58'
Wolfsburgu se teď moc nedaří zakládat útočné akce, hosté brzy přicházejí o míč. To bylo také zárodkem druhé branky Bayernu.
56'
Bayern už je zase usazen na útočné polovině, domácí hrají ve druhém poločase o něco jednodušeji než v tom prvním.
54'
Poprvé po změně stran zahrozil také Wolfsburg, nejdříve Baku nedokázal zakončit přes Müllera, pak Philipp ze zajímavé pozice střílel přímo doprostřed branky.
53'
Na Comanův výborný přetažený centr si naběhl Gnabry, při zakončení se mu ale míč svezl po noze a Gnabrymu se nepovedlo vystřelit.
52'
Na Saného centr si naskakovali Tolisso s Müllerem, Francouzovi je ale pískán faul na Marina Pongračiće.
52'
Po Comanově průniku bude Bayern zahrávat svůj pátý rohový kop.
50'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern otáčí vývoj skóre ve svůj prospěch! Hosté ztratili míč ve středu hřiště, Bayern rychle přešel do útoku, ROBERT LEWANDOWSKI se uvolnil v pokutovém území a přesnou střelou k bližší tyči nedal Casteelsovi šanci zasáhnout!
47'
Také první roh ve druhém poločasu hosté sehráli na volej ze střední vzdálenosti, tentokrát ale měl Philipp velmi těžkou pozici a míč jen doskákal k brankáři Neuerovi.
46'
Pokračuje se v zahajovacích sestavách, oba trenéři zatím nemají důvod ke změnám.
46'
Bayern hraje po poločase s Wolfsburgem 1:1, když v úvodní půlhodině jsme viděli skvělý fotbal s mnoha šancemi na obou stranách, ovšem jediným úspěšným střelcem byl Maximilian Philipp.

Tempo hry pak upadlo, přeci jen se ale v samém závěru úvodního dějství dokázal prosadit také Bayern díky souhře Comana se zakončujícím Lewandowskim.
45+1'
45+1'
Domácí do přestávky vyrovnávají! Kinglsey Coman si obhodila Bakua, pak načechral přesný centr na hlavu ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, jenž skóruje přesnou hlavičkou k tyči!
45+1'
Rozhodčí Fritz k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Coman se uvolnil na levém křídle, jeho přetažený centr Roussillon jen sklepl k Sanému, ten z hranice pokutového území vysoko přestřeluje.
43'
Série soubojů u středové čáry, Sané pak už nedokázal udržet míč ve hře a vhazovat mohou hosté.
41'
Neúspěšná akce Brekala na pravém křídle, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Lucas Hernández.
40'
Vlci teď dostali Bayern pod tlak při rozehrávce u pokutového území, Manuel Neuer musel jen odevzdat míč odkopem do zámezí.
39'
Lewandowski už potřetí dnes fauloval, tentokrát ve středu hřiště Schlagera.
38'
Po střetu Lewandowského s Lacroixem u postranní čáry se píská proti Bayernu, což se polské hvězdě vůbec nelíbí.
37'
Zdravotní potíže trápí Maximiliana Philippa, střelec první branky se posadil na trávník, sundal kopačku a ukazuje bolestivý šrám na kotníku rozhodčímu Fritzovi, nakonec ale nebude ani potřeba ošetření.
36'
Také od rohového praporku centroval Serge Gnabry, Koen Casteels ale snadno stáhl míč ze vzduchu.
35'
Gnabryho centr je sražen na čtvrtý roh Bayernu.
34'
Bayern se po zisku míče pokusil rychle přenést hru na polovinu Wolfsburgu, Maximilian Arnold podkopl Gnabryho a prohlíží si žlutou kartu.
32'
Další roh hosté rozehráli nakrátko, pak přenesli hru na pravou stranu, kde byl naprosto osamocený Lacroix, tomu ale vůbec nevyšel centr z první a nasměroval míč daleko za branku Bayernu.
30'
Z pravé strany rozehrával roh Arnold, Mbabu se před brankou dostal k míči, ovšem nepovedlo se mu propasírovat svoji hlavičku k brance Bayernu.
29'
Parádní signál hostů z rohu! Brekalo nasměroval míč k hranici pokutového území na volného Philippa, jehož parádní volej se otřel o Alabu a končí těsně vedle domácí branky!
29'
Roussillon na levé straně hřiště vybojoval první rohový kop pro Wolfsburg.
28'
Po nedovoleném zákroku Tolissa budou moci hosté rozehrávat na útočné polovině.
26'
Lucas Hernández na levém křídle nepřešel přes Mbabua, navíc soka zasáhl kopačkou do obličeje.
25'
Coman si na pravé straně pokutového území šikovně zasekl míč kolem Roussillona, pak jej ale dál nepustil zatím výborně hrající Marin Pongračić.
24'
Při rohovém kopu se hráči v červeném nedostali do zakončení, míč doputoval za brankovou čáru u protějšího rohového praporku a odkopu od branky se ujme Koen Casteels.
23'
Saného průnik po levém křídle končí rohovým kopem pro Bayern.
22'
Arnold rozehrál volný kop přenesením doleva, kde se míč nepovedlo zpracovat Weghorstovi, tomu je navíc máván ofsajd.
21'
Lewandowski u postranní čáry fauloval Schlagera, hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.
20'
Úvod zápasu zatím překonává všechna očekávání, hraje se opravdu nesmírně útočný duel z obou stran.
18'
A další obrovská šance Bayernu! Sané potáhl míč po levém křídle, pak s pomocí teče jednoho z bránících hráčů připravil takřka tutovku pro Gnabryho, jehož ránu dokázal vykopnout Pongračić!
17'
Teď bylo rušno na opačné straně! Hernándezův vysoký centr Müller sklepl k Lewandowskému, jenž zblízka nedokázal překonat brankáře Caastelse, kterému pomohl i bránící Lacroix!
16'
Už se zdálo, že hosté povedou o dvě branky, když se Weghorst dostal do samostatného úniku, který proměnil ránou pod břevno, Weghorstovi je ale máván ofsajd.
15'
Pongračić ve středu hřiště tvrdě srazil Lewandowského, pro Pongračiće se dnes jedná o návrat po dlouhodobém zranění.
14'
Bayern se usadil na útočné polovině a hledá cestu do zahuštěné defenzivy Wolfsburgu.
12'
Další velká příležitost Wolfsburgu! Phillipp výborným nákopem vysunul Weghorsta do volného prostoru, nizozemský útočník pak připravil dobrou palebnou pozici pro Brekala, ten přestřeluje domácí branku.
10'
Na Comanův centr si naskočil Thomas Müller, svoji hlavičku v zajímavé pozici ale nedokázal nasměrovat na hostující branku.
9'
Mbabuovi tentokrát nevyšla přihrávka od postranní čáry do středu hřiště, míč jen odevzdal Bayernu.
7'
Arnold přenesl hru na pravé křídlo, kde centr Mbabua srazil Sané, pak se mu povedlo i zabránit rohovému kopu.
5'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
O zábavu máme postaráno! K centru Roussillona se šťastně dostal Ridle Baku, posunul míč na pravou stranu k Mbabuovi, do jehož centru se z voleje položil MAXIMILIAN PHILIPP a brankář Neuer byl na jeho ránu krátký!
4'
Gnabry připravil první velkou šanci pro Saného, ten se chvíli ocitl v pokutovém území zcela osamocen, míč se mu ale zapletl mezi nohy a přes Roussillona pak už nedokázal vystřelit.
3'
Gnabry teď zahrával i roh, po jeho centru se vyšrouboval do vzduchu Niklas Süle, jeho hlavička mířila vysoko nad branku Koena Casteelse.
2'
Gnabryho centr ze standardní situace Weghorst prodloužil na rohový kop.
2'
Bayern nastoupil do zápasu v mimořádně ofenzivní sestavě a od úvodu zápasu se bude snažit mít na trávníku převahu.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barvách, Bayern tedy v červené, Wolfsburg ve světle zelené.
1'
Fotbalisté už nastupují na trávník Allianz Areny, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Süle, J. Boateng, Alaba, Lucas Hernández – Tolisso – Sané, Gnabry, T. Müller, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Nübel – Costa, A. Davies, Choupo-Moting, Musiala, Pavard, Richards, B. Sarr, Roca.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Pongračić, Roussillon – Arnold, X. Schlager – Baku, Philipp, Brekalo – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Białek, Gerhardt, Guilavogui, Ginczek, Klaus, Joao Victor, Siersleben, Otávio..
Vfl Wolfsburg

Wolfsburg zůstává jedním ze dvou dosud neporažených týmů společně s vedoucím Leverkusenem. Za ním zaostává o čtyři body, neboť z dosavadních jedenácti zápasů hned šestkrát remizoval, přesto status neporaženého je výborným počinem, i díky faktu, že Vlci už šestkrát inkasovali první branku zápasu.

Na trávnících soupeřů Wolfsburg zatím odehrál pět zápasů s bilancí 1-4-0, zmíněnou výhru se povedlo vybojovat v listopadu na hřišti posledního Schalke. Naposledy Wolfsburg porazil v domácím prostředí Frankfurt, také tento zápas musel otáčet.

Na Bayernu Wolfsburg odehrál 27 zápasů a ještě nikdy tu nedokázal zvítězit (0-2-25). Ta nejčerstvější remíza se zrodila v září 2017, kdy Wolfsburg dokázal po přestávce smazat dvoubrankové manko.
Bayern Mnichov

Bayern se v posledních bundesligových týdnech trápí, když od listopadové reprezentační přestávky zatím vyhrál jediný ligový zápas ze čtyř (3:1 ve Stuttgartu), v dalších třech postupně remizoval v Brémách 1:1, s Lipskem 3.3 a na Unionu Berlín 1:1. V tabulce už se před něj o bod dostal Bayer Leverkusen, bodově se na Bayern navíc dotáhlo Lipsko.

Bavoři se i letos mohou spolehnout na svoji superhvězdu Roberta Lewandowského. Ten minulé kolo v Berlíně zařídil svoji brankou remízu a celkem v dosavadních jedenácti kolech nasbíral 13 branek a 4 gólové asistence.
Hezký večer při sledování atraktivního přenosu německé bundesligy, obhájce titulu Bayern Mnichov přivítá na svém trávníku výborně hrající Wolfsburg, jenž dosud zůstává neporažen!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.