Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Augsburg - 16. prosince 2020   20:30

0:1
(0:0)
Augsburg
85' Gouweleeuw  (D. Caligiuri)
Bielefeld
Ortega – Brunner, van der Hoorn, J. Nilsson (77. Lucoqui), de Medina – Kunze, Hartel (88. S. Müller) – Doan, Córdova – Klos (C), Schipplock (70. Gebauer).
P. Ittrich (GER)
SchücoArena, Bielefeld (GER)
Augsburg
Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Framberger (59. Gumny) – R. Khedira, Gruezo – D. Caligiuri, Strobl, Richter (59. Finnbogason) – Gregoritsch (72. Vargas).
Koubek – Berisha, Civeja, Finnbogason, Gumny, Čon, Suchý, Vargas.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera, případně dobrou noc.
Bielefeld se už za tři dny představí na hřišti nejhoršího celku soutěže – Schalke 04. Střetnou se tak dva týmy, které v aktuálním bundesligovém ročníků vstřelily jen osm gólů, což je suverénně nejméně. Augsburg bude v domácím prostředí hostit tabulkového souseda z Frankfurtu.
Augsburg ukončil své pětizápasové čekání na vítězství a polepšil si díky třem bodům na devátou příčku tabulky. Bielefeld zůstává nadále šestnáctý, což je pozice, která by na konci sezóny znamenala účast v baráži.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 10:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:15.
Dlouho se zdálo, že duel Bielefeldu a Augsburgu spěje k bezbrankové dělbě bodů, tak se ale nakonec nestalo. Domácí tým si po změně stran vypracoval několik zajímavých příležitostí, opět ale doplatil na chabou koncovku, když z dobrých pozic zakončovali mimo tři tyče Kunze a Hartel. A když střílel volný Klos deset minut před koncem zhruba kousek od penaltového puntíku jen trestuhodně doprostřed branky, udeřilo na druhé straně. Jeffrey Gouweleeuw potáhl míč středem hřiště, vyměnil si jej s Caligiurim a pohotově vystřelil skrze clonícího de Mediny k levé tyči.
90+4'
90+3'
Za obranou Augsburgu se zjevila hned dvojice domácích hráčů! Po přiklepnutí z pravé strany ale nakonec na zakončení nedošlo. Sergio Córdova míč vůbec netrefil a hostům spadnul ze srdcí obrovský balvan.
90+3'
Stefan Ortega si staví balon na vlastní polovině a pošle směrem vpřed zřejmě poslední dlouhý nákop.
90+2'
Fotbalistům Augsburgu se daří držet Bielefeld daleko od své branky. Míč osciluje poblíž půlící čáry.
90+1'
Augsburg si se situací hravě poradil. Čtvrtý rozhodčí zároveň oznámil, že nastavovat se budou tři minuty.
90'
Domácí budou rozehrávat zhruba z poloviny hřiště. Všichni hráči v černém se stěhují před branku Augsburgu, kam pošle svůj dlouhý nákop brankář Stefan Ortega.
89'
Bielefeld je v křeči. Domácí se ne a ne dostat k balonu. Augsburg dohrává střetnutí velice zkušeně.
88'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Marcel Hartel, přichází Sebastian Müller.
87'
Pro domácí je inkasovaná branka studenou sprchou. Arminia byla v posledních minutách aktivnějším týmem a na reakci má jen pár minut.
85'
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácí svou příležitost nevyužili, a tak udeřilo na druhé straně! JEFFREY GOUWELEEUW potáhl míč středem hrací plochy a poté si jej narazil s Danielem Caligiurim, jenž mu ho po chvíli vrátil zleva na střed šestnáctky. Prvně jmenovaný zhruba z penaltového puntíku střílel bez přípravy přesně k levé tyčce a odšpuntoval gejzír radosti na straně hráčů v červených dresech.
83'
Fabian Klos dostal po chybě hostující obrany z levé strany přihrávku po zemi na střed šestnáctky, kde se mohl brankáře Rafała Gikiewicze zeptat, kam to chce. Poté ale nepochopitelně střílel doprostřed branky.
82'
Ricu Doan opravdu hýří aktivitou. Jestli lze dneska někoho vyzdvihnout, pak je to tento šikovný asijský štírek, jenž si svou hbitostí vynutil další faul.
81'
Krátce po Doanově centru do vápna bylo pískáno. Ani z této možnosti na ohrožení branky nic nebude.
80'
Carlos Gruezo se v souboji o balon ohnal po Doanovi a sáhl mu prsty do tváře. Žlutá karta a standardní situace pro Bielefeld, kterou rozehraje sám faulovaný Japonec.
79'
Hra se přesunula na opačný konec hřiště, kde vyslal prudký přízemní pas na bližší tyč Ruben Vargas. Balon kutálející se z pravé strany ale ukryl v rukavicích Stefan Ortega.
78'
Standardní situace Bielefeldu. Dlouhý centr Rica Doana byl vyhlavičkován jedním z hostů před hranici šestnáctky. Tam se do míče bez přípravy opřel Marcel Hartel, pálil ale vysoko nad břevno.
77'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Joakim Nilsson, přichází Anderson Lucoqui.
76'
Stefan Ortega zakopl míč do zámezí a už se nějakou dobu nehraje. Na vině je zranění Joakima Nilssona, který zřejmě nebude moci pokračovat ve hře.
74'
Na Doanův centr z pravé strany si za obranu zaběhl Christian Gebauer. Balon před Rafałem Gikiewiczem nezasáhl kopačkou jen o decimetry.
73'
Bielefeld měl k dispozici přímý kop z relativně výhodné pozice. Přetažený centr Rica Doana ale doplachtil jen do rukavic Rafała Gikiewicze.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Ruben Vargas.
71'
Zpoza vápna se odhodlal ke střele střídající Robert Gumny. Jeho skákavý pokus dohopsal jen doprostřed branky, kde číhal připravený Stefan Ortega.
70'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sven Schipplock, přichází Christian Gebauer.
69'
Khedirův pokus o střelu Stefan Ortega řešit nemusel. Míč zblokoval jeden z pozorných domácích obránců.
67'
Arminia zahrozila v krátkém sledu podruhé. Fabian Klos přihrával z pravé strany po zemi do šestnáctky a Marcel Hartel střílel bez přípravy metr vedle pravé tyče!
66'
V kontextu toho mála, co bylo dnes k vidění, lze asi poslední situaci považovat za relativně vážnou. Bielefeld zahrával rohový kop. Po centru z levé strany se na hranici malého vápna vyšponoval do vzduchu Fabian Kunze, jeho hlavička se ale stočila výrazně vedle pravé tyče.
64'
A do třetice Sergio Córdova. Tentokrát se srazil s Reecem Oxfordem, který od něj k dnešním dvaadvacátým narozeninám nafasoval bolestivý dáreček. Vše se obešlo bez karty.
63'
Tentokrát se Sergio Córdova natahoval špičkou kopačky po skákavém míči, ke kterému měl o chloupek blíže brankář Rafał Gikiewicz.
62'
Sergio Córdova si teď ve výskoku nechal nafackovat Ohisem Felixem Uduokhaiem. Faul to byl nezaviněný, domácí útočník se soupeři tak trochu připletl pod ruce.
61'
Nově příchozí Robert Gumny se uvedl zajímavým pasem na levé křídlo. Michael Gregoritsch ale jeho záměr dostatečně nepochopil, a proto skončil míč v autu.
60'
Mike van der Hoorn hledal rychlým přenesením hry na levém křídle Sergia Córdovu, tomu ale míč po horším zpracování utekl do zámezí.
59'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Robert Gumny.
59'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Alfred Finnbogason.
58'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Marco Richter, byl to ale spíše propagační pokus. Nic, co by mohlo pohnout s bezbrankovým výsledkem.
56'
Čistý byl podle názoru hlavního arbitra i riskantní skluz Raphaela Frambergera u postranní čáry. Sergio Córdova padl s křikem k zemi, bude se ale jen vhazovat. Připomínám, že hostující bek dohrává se žlutou kartou.
55'
Carlos Gruezo se na pravé straně šestnáctky na poslední chvíli vřítil před Rica Doana a odebral mu čistým způsobem míč.
54'
Druhý poločas postrádá tempo toho prvního. Hraje se zatím daleko od obou šestnáctek.
52'
Rafał Gikiewicz se nakonec přeci jen oklepal a vrátil se do branky. Hned si u své levé tyče připsal jednodušší zákrok, když si stáhl do klubíčka nepřesnou přízemní přihrávku.
51'
Pořádně otřesený je zejména Rafał Gikiewicz. V tuto chvíli není vůbec jisté, zda bude moci hostující brankář pokračovat. Tomáš Koubek je u postranní čáry v nejvyšší pohotovosti!
50'
Po Doanově dalekonosném nákopu se uvnitř pokutového území srazili Sergio Córdova a Rafał Gikiewicz. U obou hráčů už jsou lékaři.
49'
Další přerušení hry. Tentokrát skončil na zemi Fabian Klos, kterého fauloval Ohis Felix Uduokhai. Vše skončila sportovním podáním rukou.
47'
Sergio Córdova se dostal do kleští hned dvou hráčů. Nakonec byl faulován Ranim Khedirou.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
Herně vyrovnané utkání mezi Bielefeldem a Ausgburgem zatím branku nenabídlo. Oba týmy se sice snaží hrát aktivně dopředu, sráží je však velké množství chyb v předfinální a finální fázi. Některé pokažené přihrávky a zakončení působily zejména na domácí straně až komicky. Jediná vážnější šance se zrodila až v samém závěru dějství. Téměř z hranice šestnáctky vypálil Marco Richter, jehož tečovaný pokus zamířil těsně vedle levé tyčky. Stefan Ortega si ovšem dráhu letu míče hlídal a pravděpodobně by v případě jeho směru do branky dokázal zasáhnout.
45+2'
45+1'
Závěrečné desítky sekund byly ve znamení přetahované o balon uvnitř a poblíž středového kruhu. Již se nic dalšího nestane.
45'
Raphael Framberger poslal k zemi naprosto zbytečným skluzem Nathana de Medinu a vykoledoval si v závěru poločasu žlutou kartu.
44'
Z následného rohového kopu Augsburg neudeřil. Naopak hostům nevyšla snaha odcentrovat z pravé strany. Následuje odkop od Ortegovy svatyně.
43'
Nakonec se hosté přeci jen dostali ke střele. Zpoza vápna napřáhl Marco Richter a jeho zakončení bylo tečováno jen kousek vedle levé tyče.
42'
Augsburg se po delší době usadil na polovině Bielefeldu. Černou práci odvedl zejména Raphael Framberger, jenž byl notně okopáván. Arminia ale pozorně brání.
40'
Ricu Doan oslovil prudkou přízemní přihrávkou na levé straně vápna Sergia Córdovu. Druhý jmenovaný si přehodil balon na střelu pravačkou a poté pálil obloučkem daleko za zadní tyč. Není divu, že dal Bielefeld dosud v lize pouze osm gólů...
38'
Další akce Bielefeldu skončila hned dvojnásobným ofsajdem. Za míčem se dral skluzem Sven Schipplock, avšak bez efektu.
37'
Bielefeld se z ničeho nic dostal do zajímavého přečíslení. To však ztroskotalo na další nepřesné přihrávce Sergia Córdovy, jenž nenašel na pravé straně volného Ricua Doana.
36'
A v klidu mohl brankář Augsburgu zůstat i při zakončení Marcela Hartela zpoza vápna. I kdyby byla hostující klec dvakrát větší, míč by v ní neskončil.
35'
I nadále je hodně vidět Ricu Doan. Teď zkoušel střílet z pravé části velkého čtverce, mířil ale jen do nejblíže stojícího protihráče. Rafał Gikiewicz tak opět zasahovat nemusel.
34'
Aktuálně sledujeme nezáživnou pasáž zápasu. Ve hře obou mančaftů je celá řada nepřesností.
32'
Japonec Doan obdržel na pravé křídlo naprosto otřesnou přihrávku. Toto se nedá nazvat jinak než odevzdáním míče.
30'
Ricu Doan si navedl míč z pravé strany na střed, odkud střílel levačkou. Nepřesný pokus se stočil výrazně vedle levé tyčky. Na první opravdu nebezpečnou šanci tak i po půlhodině čekáme.
29'
Fabian Kunze se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti. Ta mu ale vůbec nesedla a skončila kdesi na tribuně za brankou.
28'
Arminia Bielefeld v posledních minutách naprosto změnila obraz hry. Už nějakou dobu jsou to právě fotbalisté v černých dresech, kteří drží Augsburg přišpendlen poblíž jeho šestnáctky.
26'
Ohis Felix Uduokhai schytal při předešlé akci zřejmě úder míčem do slabin a vydýchává teď v předklonu. Bude ovšem v pořádku.
25'
Pěkná akce Bielefeldu. Z pravé strany se do šestnáctky prodral Ricu Doan, jenž přihrával na střed na Svena Schipplocka. Jeho střelecký pokus byl ale zblokován Uduokhaiem. Ten si musel dávat velký pozor, aby si na balon nesáhl rukou.
24'
Bielefeld se na chvíli zjevil na útočné polovině. Nathan de Medina nejprve poslal do šestnáctky dlouhé autové vhazování. Následně belgický obránce odcentroval z levé strany na zadní tyč, tam ale dobře zasáhla hostující defenzíva.
23'
Zadáci Bielefeldu si teď ulevili zpětnou přihrávkou na brankáře Stefana Ortegu. Jeho katastrofální odkop poté přistál za boční čárou.
22'
Augsburg je v těchto chvílích jasně lepším celkem. Hosté drží balon a domácí se často brání jen za cenu odevzdaných odkopů.
21'
S centrem z pravé části hrací plochy si obrana Bielefeldu poradila a dostala merunu do středové oblasti hřiště.
20'
Raphael Framberger napálil při pokusu o centr z pravé strany balonem do obličeje Nathana de Medinu. Ten je po úderu otřesen, nutno však ocenit jeho obětavý obranný zákrok, po němž bude Augsburg zahrávat roh.
19'
Hra pokračuje a na světě je první žlutá karta. Fabian Kunze sundal u postranní čáry nevybíravým skluzem Michaela Gregoritsche a bude si na své další zákroky muset dávat velký pozor! Hosté si dokonce žádali vyloučení, sudí Ittrich ale Arminiu do deseti neposílá.
17'
Momentálně se nehraje. Ve vzdušném souboji o míč se hlavama srazili Sergio Córdova a Reece Oxford. Otřesený je zejména domácí útočník, jenž už je v péči lékařů.
16'
Spolupráce Raphaela Frambergera a Michaela Gregoritsche přinesla střílenou křižnou přihrávku, tu však na svém malém vápně pokryl Stefan Ortega.
15'
Hodně vidět je v úvodu utkání japonský křídelník ve službách Arminie Ricu Doan. Často bohužel ve spojení s nedovolenými zákroky.
14'
Michael Gregoritsch dostal až příliš prostoru na levém křídle a zdálo se, že se řítí do zajímavé šance. Na tu ale nakonec nedošlo, neboť byl se zpožděním, ale přeci jen odpískán ofsajd.
12'
Z aktivního presinku pramenila ztráta balonu a rozjíždějící se přečíslení Augsburgu. Obrana Arminie ale nakonec včas zatáhla za záchrannou brzdu.
11'
Hosté, kteří dnes platí za mírného favorita, neúnavně napadají domácí rozehrávku, což dělá Bielefeldu čím dál větší potíže.
10'
Bielefeldu byl v krátkém sledu pískán falší faul. Po dlouhém nákopu do šestnáctky se do odraženého balonu opřel bez přípravy zpoza šestnáctky Marco Richter, pálil ale vysoko nad branku.
9'
Sergio Córdova poslal k zemi Tobiase Strobla. Ausgburg bude rozehrávat standardní situaci na polovině soupeře, na přímou střelu to ale v žádném případě není.
8'
Augsburg přenesl hru na útočnou polovinu, k ohrožení Ortegovy svatyně ale nedošlo. Naopak byli hosté vytlačeni zpět a museli dokonce zapojit do hry vlastního brankáře.
6'
Po zpětné přihrávce se ke střele z nějakých osmnácti metrů odhodlal Ricu Doan. Jeho pokus jemně tečoval jeden z protihráčů, přesto jej Rafał Gikiewicz zvládl u své levé tyče zkrotit včas.
4'
Nathan de Medina uvedl na útočné polovině do hry hned trojí autová vhazování. Poslední souboj u postranní čáry již domácí bek prohrál. Následuje odkop od branky Rafała Gikiewicze, který dnes znovu dostal mezi tyčemi přednost před Tomášem Koubkem.
3'
Augsburg z rohu nezahrozil. Naopak se hosté museli rychle vracet na svou polovinu, aby zastavili rychlý protiútok Bielefeldu.
2'
Marco Richter se na levé straně prodral až ke střele z hranice šestnáctky, do jeho pokusu mu však vložil nohu Cédric Brunner a zblokoval míč na rohový kop.
2'
Stefan Ortega se poprvé seznámil s míčem, když ukryl do rukavic centr z levé strany.
1'
Fotbalisté Bielefeldu nastoupili do zápasu v černých dresech, hosté z Augsburgu v červených.
1'

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, van der Hoorn, J. Nilsson, de Medina – Kunze, Hartel – Doan, Córdova – Klos (C), Schipplock.
Náhradníci: Linnér – Consbruch, Edmundsson, Gebauer, Lucoqui, S. Müller, Seufert, Soukou, Frommann.

FC Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Framberger – R. Khedira, Gruezo – D. Caligiuri, Strobl, Richter – Gregoritsch.
Náhradníci: Koubek – Berisha, Civeja, Finnbogason, Gumny, Čon, Suchý, Vargas.

Rozhodčí: P. Ittrich (GER).
Oba týmy se spolu v rámci nejvyšší soutěže utkají vůbec poprvé v historii. Dosud se v rozmezí let 2009 až 2011 střetly ve druhé Bundeslize a pokaždé se z výhry radoval Augsburg. Ten bude, jak už bylo zmíněno, mírným papírovým favoritem rovněž dnes.
Augsburg je na tom trochu lépe. V tabulce se nachází se ziskem třinácti bodů na jedenácté příčce. Ani bavorský klub ale neoplývá v posledních týdnech dobrou formou, když nevyhrál už pět kol v řadě. Naposledy Augsburg remizoval na svém stadionu s posledním Schalke 2:2. Nutno říci, že bod to byl ve výsledku cenný, neboť hráli domácí po Niederlechnerově vyloučení od 53. minuty v deseti a dokázali ve třetí nastavené minutě v oslabení vyrovnat. Nejlepším střelcem Augsburgu je momentálně Daniel Caligiuri. Dvaatřicetiletý německý záložník má na kontě čtyři přesné zásahy.
Bielefeld se s pouhými sedmi body nachází na šestnácté pozici osmnáctičlenné tabulky. Z jedenácti letos odehraných ligových utkání vyhrála Arminia pouze dvě, zato hned osmkrát prohrála. Klub ze Severního Porýní doplácí zejména na slabou produktivitu, když dosud vstřelil jen osm gólů. Stejně je na tom už jen poslední Schalke, všechny ostatní týmy se dostaly na dvojcifernou hodnotu. Bielefeld prohrál čtyři z posledních pěti utkání. Naposledy v sobotu nezvládl koncovku na hřišti Freiburgu, kde padl 0:2 po gólech z poslední čtvrthodiny duelu. Jediným fotbalistou DSC, který se v aktuálním bundesligovém ročníku prosadil více než jednou, je se dvěma trefami dvaadvacetiletý japonský záložník Ricu Doan.
Hezký středeční večer. Německá Bundesliga má dnes na programu pět zápasů 12. kola. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na klání mezi týmy DSC Arminia Bielefeld a FC Augsburg. V souboji dvou celků ze spodní poloviny tabulky budou mírnými papírovými favority hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.