Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Lipsko - 8. května 2021   15:30

Dortmund
8' Reus (T. Hazard) • 52' Sancho (Guerreiro) • 88' Sancho (Guerreiro)
3:2
(1:0)
Lipsko
64' Klostermann  (Forsberg) • 78' Olmo  (Hwang Hi-čchan)
Dortmund
Hitz (46. Bürki) – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Can, Dahoud (61. Delaney) – Reyna (83. Knauff), Reus (C), Sancho – T. Hazard (73. Brandt).
Bürki – Brandt, Delaney, Knauff, Passlack, Meunier, N. Schulz, Reinier, Tigges.
Siebert – Koslowski, Seidel
Signal Iduna Park, Dortmund
Lipsko
Gulácsi – Klostermann (83. Halstenberg), Upamecano, Orban – Kampl (75. Laimer) – Henrichs (66. Mukiele), Olmo, Sabitzer (C), Angeliño (75. Haidara) – Hwang Hi-čchan, Forsberg (66. Kluivert).

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 11:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:13.
Je konec! Dortmund nakonec uhrál s Lipskem vítězství 3:2. Domácí celek se do vedení dostal hned z první šance. V 8. minutě otevřel skóre Marco Reus. Poté se hrálo o něco opatrněji. Až ve 38. minutě se do úniku dostal Jadon Sancho, ale svůj únik zakončil střelou do boční sítě. Krátce po změně stran navýšil vedení domácího mužstva Jadon Sancho. Lipsko však nesložilo zbraně. V 64. minutě se prosadi po rohovém kopu Lukas Klostermann. V 78. minutě pak po rychlém výpadu vyrovnal Dani Olmo. V samotném závěru vyšel domácím rychlý brejk, po kterém rozhodl svým druhým gólem Jadon Sancho.
90+4'
90+3'
Sabitzer ještě našel přihrávkou na hranici velkého vápna Daniho Olma, který pohotově zakončil levačkou, ale jeho rána skončila nad břevnem.
90+2'
Haidara ostrým zákrokem zastavil Reuse a vidí žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Domácí fotbalisté se nyní snaží hrát s míčem na kopačkách, ale Lipsko pokračuje ve vysokém napadání. Hosté ještě nechtějí složit zbraně.
88'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí celek dost pravděpodobně rozhoduje o svém vítězství v dnešním souboji! JADON SANCHO nejprve patičkou uvolnil spoluhráče do vápna. Guerreiro poslal míč na malé vápno a Sancho už měl snadnou práci!
87'
Willi Orban nakopl míč na polovinu Dortmundu, ale vysokou pobídku si pohlídal Akanji, který balón odhlavičkoval do autu. Vhazovat budou hosté.
86'
Knauff bojoval o míč na pravé straně hrací plochy, jenže upadl po souboji s obráncem a podle rozhodčího se navíc jednalo o čistý zákrok.
85'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, jenže tam na padající balón nedosáhl nikdo ve žlutém dresu.
84'
Střídající Knauff se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do ofenzivy Dortmundu. Jeho centr z pravé strany si s přehledem pohlídal Upamecano.
83'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Marcel Halstenberg.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Ansgar Knauff.
82'
Amadou Haidara táhl akci Lipska po levé straně. Rychlonohý fotbalista hostujícího celku chtěl odcentrovat, ale trefil jen prvního obránce ve žlutém.
81'
Akanji odehrál míč z pokutového území a dobíhající Justin Kluivert jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Dortmund bude rozehrávat.
80'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních deset minut a Lipsko pokračuje v ofenzivním přístupu k utkání. Hosté se stále tlačí do zakončení.
78'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Lipsko ukázalo obrovskou sílu a dotahuje náskok Dortmundu. Hwang Hi-čchan si naběhl na přihrávku do pokutového území, místo zakončení přihrál pod sebe a DANI OLMO trefil odkrytou branku!
77'
Domácí brankář poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře. Jeho pobídka skončila u obránce v červeném dresu. Lipsko se ihned tlačí vpřed.
76'
Lipsko zahrávalo další přímý kop na polovině soupeře. Do vápna přiletěl centr z levé strany, ale nikdo v červeném dresu na pobídku nedosáhl.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Amadou Haidara.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Konrad Laimer.
75'
Hummels trefil šlapákem Upamecana a vidí žlutou kartu.
74'
Angeliňo zahrával rohový kop Lipska. Jeho pobídka přiletěla na malé vápno, nicméně tam si své povinnosti splnil Mats Hummels.
73'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Julian Brandt.
72'
Łukasz Piszczek přerušil rodící se akci Lipska ziskem míče pro Dortmund. Krajní obránce poté poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale tam neměl spoluhráče.
71'
Dayot Upamecano si dal pozor na rozběhnutého soupeře, odehrál před ním míč k postranní čáře a ještě jej udržel ve hře. Lipsko už se znovu tlačí vpřed.
70'
Lukas Klostermann dostal přihrávku na pravou stranu, jenže jeho centr skončil na hrudi dobře postaveného Guerreira. Lipsko se ale tlačí do útoku.
69'
Reyna se uvolnil na pravé straně a vymyslel zajímavý centr do pokutového území. Do zakončení se hnal Jadon Sancho, ale tomu scházel snad jediný krok.
68'
Sabitzer se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a skončilo vysoko nad břevnem domácí svatyně.
67'
Jadon Sancho dostal prostor na pravé straně, jenže místo zakončení ještě zvolil přihrávku pod sebe, kde už neměl nikoho ze spoluhráčů.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Nordi Mukiele.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Justin Kluivert.
64'
Hostující Lipsko se vrací zpátky do zápasu! Forsberg se ujal rozehrávky rohového kopu. Na jeho pobídku si ve vápně naskočil LUKAS KLOSTERMANN a hlavou umístil míč k zadní tyči!
63'
Raphaël Guerreiro si dal pozor na prudký centr z levé strany a hlavou přizvedl míč na rohový kop. Lipsko v posledních minutách o něco zvýšilo aktivitu.
62'
Střídající Delaney se ihned zapojil do defenzivy na vlastní polovině. Nováček na hrací ploše srazil míč jen do zámezí. Vhazovat bude Lipsko.
61'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Thomas Delaney.
60'
Angeliňo se s míčem u nohy prodral do blízkosti velkého vápna, jenže jeho dloubáček nenašel nikoho v červeném dresu hostujícího Lipska.
59'
Roman Bürki si dal pozor na vysoký centr z levé strany, vystartoval na značku pokutového kopu a schoval míč do rukavic.
58'
Marcel Sabitzer si pokryl míč tělem v blízkosti velkého vápna, jenže napadající Dahoud jej opět poslal k zemi. Lipsko bude zahrávat další přímý kop.
57'
Dahoud dohrál soupeře na polovině hřiště a zastavil akci hostujícího mužstva. Rozhodčí sice přerušil hru, ale žlutou kartu zatím neudělil.
56'
Marco Reus si naběhl na nákop za obranu domácího Lipska, jenže při snaze o kličku ztratil balanc a poroučel se k zemi. Hosté tak získali míč.
55'
Další útok domácího Dortmundu zastavuje nedovolený zákrok. Jadon Sancho to přehnal s agresivitou při napadání rozehrávky soupeře. Lipsko bude rozehrávat.
54'
Thorgan Hazard dostal prostor na levé straně a odcentroval levačkou. Jeho pobídku do šestnáctky srazil do bezpečí hned první zadák.
52'
Domácí celek se krátce po přestávce přibližuje k důležitému vítězství! JADON SANCHO dostal přihrávku na levou stranu, dostal se do pokutového území a technickou střelou pravačkou zakončil ke vzdálenější tyči!
51'
Dayot Upamecano se jako stoper vysunul do blízkosti velkého vápna, jenže tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Dortmund pokračuje v pečlivé defenzivě.
50'
Následný rohový kop se domácímu celku příliš nepovedl. Akanji se sice tlačil do zakončení, ale neprocedil se k hlavičce před Mukieleho.
49'
Thorgan Hazard doběhl přihrávku na pravou stranu, otočil se kolem soupeře a poslal centr do šestnáctky. Jeho pobídku srazil obránce na roh.
48'
Mats Hummels si dal pozor na napadajícího soupeře a pomohl si malou domů. Roman Bürki má za sebou první dotyk s míčem, který zvládl velmi dobře.
47'
Domácí Borussia se hned v úvodu druhého poločasu vydala do útoku. Nákop na pravou stranu byl příliš dlouhý a skončil v zámezí. Lipsko bude vhazovat.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marwin Hitz, přichází Roman Bürki.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Dortmundu. Domácí celek se do vedení dostal hned z první šance. V 8. minutě otevřel skóre Marco Reus. Poté se hrálo o něco opatrněji. Až ve 38. minutě se do úniku dostal Jadon Sancho, ale svůj únik zakončil střelou do boční sítě. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+2'
45+2'
Angeliňo ještě v závěru nastavení potáhl míč po levé straně do blízkosti velkého vápna, jenže neodcentroval na někoho ze svých spoluhráčů.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Marco Reus byl faulován v blízkosti velkého vápna, ale Angeliňo si žlutou kartu nevysloužil.
43'
Marwin Hitz zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření pravé nohy. Uvidíme, zda bude schopen duel dochytat.
42'
Angeliño se ujal rozehrávky přímého kopu z pravé strany. Pro jeho vysokou pobídku si dokráčel Marwin Hitz, který byl navíc faulován.
41'
Kevin Kampl si na polovině Dortmundu stáhl ze vzduchu odražený míč, jenže nedokázal rozehrát na pravou stranu. Slovinský fotbalista však vybojoval přímý kop.
40'
Penalta se nakonec kopat nebude. Dortmund nicméně pkračoval v ofenzivě. Na zpětnou přihrávku si naběhl Raphaël Guerreiro, který pravačkou minul branku.
39'
Łukasz Piszczek zakončoval v pokutovém území a trefil ruku Kevina Kampla. Rozhodčí zatím ruku slovinského fotbalisty neodpískal.
38'
Dortmund mohl přidat druhou branku! Jadon Sancho se dostal do úniku, měl moře času, jenže váhal a následně zakončil jen do boční sítě!
37'
Henrichs byl s míčem v blízkosti velkého vápna, jenže dlouho otálel s odcentrováním a po kličce na pravou nohu už pobídku do vápna neposlal.
36'
Upamecano zastavil odkop domácího celku a Lipsko nyní tlačí v blízkosti velkého vápna. Obránci Dortmund však stojí v pevném bloku na hranici šestnáctky.
35'
Lukas Klostermann se uvolnil na pravé straně, jenže místo centru do pokutového území ještě zapojil do rozehrávky své spoluhráče v červeném.
34'
Hwang Hi-čchan se tlačil za dlouhým nákopem na polovinu soupeře, nicméně v hlavičkovém souboji s Hummelsem neměl moc šancí na úspěch.
33'
Thorgan Hazard se dostal k míči v pokutovém území a zakončoval z ostrého úhlu. Péter Gulácsi jeho přízemní ránu vykopl na rohový kop.
32'
Jadon Sancho se zbavil obránce na levé straně, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Nikdo z hlavičkářů před brankou na jeho pobídku nedosáhl.
31'
Upamecano poslal nákop na hranici velkého vápna, jenže tam neměl nikoho ze svých spoluhráčů v červeném. Hummels situaci uklidnil pro Dortmund.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Dortmund se rychle dostal do vedení a od té doby soupeře prakticky nepouští do zakončení.
29'
Emil Forsberg se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku. Dortmund následně zahrával přímý kop, ale Reus centrem našel jen rukavice brankáře.
28'
Willi Orban dohnal odkop soupeře na vlastní polovinu a musel si pomoci malou domů. Lipsko je v posledních minutách aktivnější, ale nedostává se do zakončení.
27'
Thorgan Hazard poslal nadýchaný centr na zadní tyč, jenže tam před Reynou zasáhl Benjamin Henrichs, který míč přizvedl na rohový kop.
26'
Lukas Klostermann spěchal za přihrávkou na pravou stranu, ale míč neudržel ve hře ani ve skluzu. Následně však Dortmund nepovedeným autem odevzdal míč soupeři.
25'
Péter Gulácsi poslal nákop na levou stranu, kam si pro míč došel Angeliňo. Druhý jmenovaný sice ustál souboj s Dahoudem, ale musel si pomoci zpětnou přihrávkou.
24'
Łukasz Piszczek potáhl míč vpřed po pravé straně, jenže jeho pobídka na Thorgana Hazarda byla předem čitelná a skvěle se pohybující Olmo míč zastavil.
23'
Dahoud se po rychlé akci dostal na hranici velkého vápna, odkud vyzkoušel zakončení vnějším nártem, ale jeho pokus skončil nad břevnem.
22'
Reyna dostal prostor na levé straně, dostal se do pokutového území, jenže přízemní přihrávku na Reuse mu překazil vracející se Sabitzer.
21'
Hostující brankář Gulácsi vyrazil daleko z pokutového území a zapojil se do rozehrávky svého mužstva. Jeho pobídka mířila na levou stranu, ale skončila v autu.
20'
Po dalším rohovém kopu už se hosté dostali do zakončení. Důrazný Dayot Upamecano hlavičkoval od přední tyče, ale trefil jen Piszczeka.
19'
Hwang Hi-čchan vystihl nepřesnou rozehrávku Borussie na polovině domácího celku. Korejský fotbalista si chtěl obhodit Hummelse, ale ten to zvládl pozičně.
18'
Upamecano nyní rozjel novou akci Lipska z vlastní poloviny. Stoper hostujícího celku poslal nákop na levou stranu, ale neměl tam spoluhráče.
17'
Dayot Upamecano znovu fauloval na polovině hrací plochy. Jeho nedovolený zákrok tentokrát odnesl domácí Thorgan Hazard, který se drží za levý kotník.
16'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, jenže obránci Borussie znovu ve vzduchu kralovali a odehráli míč do bezpečí.
15'
Angeliño poslal vysoký nákop na hranici velkého vápna, kam spěchal Forsberg, ale domácí brankář Hitz opět vyrazil ven z branky a odehrál míč do bezpečí.
14'
Lipsko zahrávalo přímý kop. Angeliňo odcentroval na značku pokutového kopu, ale urostlí zadáci Borussie míč odehráli do bezpečí.
13'
Raphaël Guerreiro si dal pozor na rozběhnutého Henrichse, natlačil se před něj tělem a odehrál míč levačkou mimo hrací plochu. Vhazovat bude Lipsko.
12'
Domácí brankář Hitz vystartoval ven z branky a na hranici velkého vápna se zapojil do rozehrávky Borussie. Jeho pobídku si našel Pisczek.
11'
Łukasz Piszczek dostal přihrávku na pravou stranu, jenže jeho centr skončil na hrudi prvního obránce v červeném dresu hostujícího Lipska.
10'
Upamecano dohrál soupeře v souboji na polovině hřiště a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu. Sudí opět neukázal žlutou kartu.
8'
Domácí Dortmund se ujímá vedení hned v úvodu dnešního souboje! Thorgan Hazard poslal přihrávku za obranu, kam si naběhl MARCO REUS, který se natlačil před branku a zakončil pod břevno!
7'
Marcel Sabitzer dohrál souboj na polovině hřiště a sundal domácího Mahmouda Dahouda. Sudí mu však žlutou kartu neukázal.
6'
Lipsko se po delší době dostalo ven z vlastní poloviny. Olmo se hnal s míčem na pravou stranu, ale nedokázal obejít prvního obránce ve žlutém.
5'
Za dalším centrem do pokutového území se hnal Akanji, jenže si nedokázal správně načasovat krok a snad o půl kroku na míč nedosáhl.
4'
Domácí Borussia zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale obrana Lipska míč dokázala odkopnout do bezpečí.
3'
Hwang Hi-čchan prokázal skvělou odolnost ve sprinterském souboji s obráncem. Hostující hráč se rázem zjevil sám před brankářem, ale Hitz zasáhl.
2'
Borussia se znovu usadila na polovině soupeře, jenže Thorgan Hazard si neporadil se zpracováním a napadající soupeř mu míč odkopl.
1'
Hostující Lipsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale nákop na pravou stranu byl příliš prudký.
1'
Oba týmy už nastupují na hřiště. Borussia bude hrát ve žlutém, zatímco Lipsko oblékne červené dresy.

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Can, Dahoud – Reyna, Reus (C), Sancho – T. Hazard.
Náhradníci: Bürki – Brandt, Delaney, Knauff, Passlack, Meunier, N. Schulz, Reinier, Tigges.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Orban – Kampl – Henrichs, Olmo, Sabitzer (C), Angeliño – Hwang Hi-čchan, Forsberg.
Náhradníci: Martínez – Haidara, Halstenberg, Kluivert, Konaté, Laimer, Y. Poulsen, Sörloth, Mukiele.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.
Vzájemný zápas

V podzimním duelu zvítězil Dortmund 3:1.
Borussia Dortmund

Domácí celek je na tom hůře. Borussia získala ve třiceti jedna zápasech jen padesát pět bodů a drží pátou pozici. Dortmund tak ve finiši ligové sezóny bude bojovat o postup do Ligy mistrů. Na čtvrtý Frankfurt aktuálně ztrácí jediný bod. Ve zbývajíím průběhu sezóny se utká právě s Lipskem, Mohučí a sezónu zakončí domácím střetnutím s Leverkusenem. Také Dortmund si před týdnem zajistil postup do finále poháru, když v semifinále rozstřílel 5:0 Kiel.
RB Lipsko

Hostující Lipsko v letošním ročníku potvrzuje pozici aktuálně druhého nejlepšího německého celku. Ve třiceti jedna odehraných zápasech získalo Lipsko šedesát čtyři bodů a patří mu druhá pozice za vedoucím Bayernem Mnichov. S bavorským gigantem Lipsko sice dlouho bojovalo, ale v posledních kolech mu došel dech. Po remíze s Hoffenheimem a porážce na půdě Kolína porazilo v posledním kole Stuttgart. Před týdnem si navíc zajistilo postup do finále poháru, když v semifinále postoupilo v prodloužení přes Werder Brémy.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi Borussií Dortmund a RB Lipsko. Výkop je stanoven na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.