Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Hertha Berlin - 30. ledna 2021   15:30

Frankfurt
67' André Silva (Kostić) • 85' Hinteregger (A. Touré) • 90+5' André Silva
3:1
(0:0)
Hertha Berlin
66' K. Piątek  (Cunha)
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hinteregger, N'Dicka – Barkok (62. A. Touré), Sow, Hasebe (C) (76. Rode), Kostić – Kamada (82. Hrustic), Younes (62. Jović) – André Silva.
Bördner – Jović, Rode, A. Touré, Willems, Chandler, Hrustic, Zuber, Ilsanker.
Badstübner – Schüller, Stein
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Jarstein – Klünter, Stark (C), Torunarigha, Netz (46. Mittelstädt) – Guendouzi (89. Löwen), Ascacibar (89. Darida), Tousart – Lukebakio (77. Leckie), K. Piątek, Cunha (89. Ngankam).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 9:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 17:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Frankfurtu poměrem 3:1. Druhý poločas jednoznačně navázal na ten první, i tentokráte jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, která nakonec přinesla tři přesné zásahy. Krátce po hodině hry se nejprve prosadil hostující Piatek, avšak o necelou minutu později srovnal krok domácí Silva. Frankfurt si vedoucí branku schoval do samotného závěru zápasu, během nastavení svojí výhru ještě pečetil další brankou.
90+5'
90+5'
Frankfurt právě vstřelil branku!
O vítězi je definitivně rozhodnuto! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil sám faulovaný, tedy ANDRÉ SILVA. Portugalec to zkoušel střelou k pravé tyči, kam se vydal také Jarstein, který ovšem na míč nedosáhl.
90+4'
Žlutou kartu dostává Matheus Cunha (Hertha BSC).
90+4'
Je tu pokutový kop pro Frankfurt!
90+2'
Hertha se v závěru zápasu dostává k slibnému náporu. Nyní se povedlo zakročit Tourému, vše skončí odkopem od branky Eintrachtu Frankfurt.
90+1'
K zajímavému střeleckému pokusu se nyní dostal hostující Piatek, který měl noze vyrovnávací branku, jenomže míč poslal výrazně vedle domácí branky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Eduard Löwen.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Vladimír Darida.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Jessic Ngankam.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou o jedinou branku. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Žlutou kartu dostává Krzysztof Piątek (Hertha BSC).
87'
Najednou to bude mít hodně složité hostující Hertha, který nejprve přišla o své jednobrankové vedení. Nyní ovšem bude muset sama mazat jednobrankové manko.
85'
Pár minut před koncem zápasu se domácí dostávají do vedení! Frankfurt totiž zahrával standardní situaci, která ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Další centr ovšem poslal do pokutového území Touré, kterému se na přední tyči povedlo najít MARTINA HINTEREGGERA, jenž hlavou mířil naprosto přesně.
85'
Poté jsme sledovali útočnou akci Herthy, která ovšem skončila kousek od středového kruhu. Následně si Rode došel pro zisk standardní situace.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. I nadále na světelné tabuli svítí nerozhodný výsledek, v tuto chvíli je u balónu Ascacibar.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Ajdin Hrustic.
81'
Poté se do zakončení ovšem dostal Piatek, který vsadil na razanci a míč poslal pouze do boční sítě branky. Trapp nemusel v tomto případě zasahovat.
80'
Rohový kop byl nakonec rozehrán nakrátko, načež jsme přeci jenom sledovali centr do pokutového území, který si dokázal pohlídat Hinteregger.
79'
Nyní musel do akce domácí brankář Trapp, který musel reagovat na nepovedený centr soupeře. Hertha si nakonec přesto vybojovala rohový kop.
78'
Následovalo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Kostić. Na pomoc mu přispěchal Jović, kterému se povedlo odcentrovat.
77'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Mathew Leckie.
76'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Sebastian Rode.
75'
Pokračovalo se rozehrávkou standardní situace, která putovala do domácího pokutového území, jenomže žádný z hráčů na ní nakonec nedosáhl.
74'
Guendouzi si poté seběhl na levou stranu, kde se mu povedlo nastartovat Piatka. Toho ovšem dokázal zastavit domácí obránce Hinteregger.
73'
Dnešní utkání i nadále doprovází poměrně husté sněžení, které rozhodně neprospívá atraktivitě utkání. Oba celky ale přesto mají stejné podmínky. Eintracht Frankfurt.
71'
Hertha si nyní vybojovala další rohový kop, od levého praporku se ho znovu ujal Cunha. Jeho nabídka nakonec putovala mimo dosah Torunarighy.
69'
V krátkém časovém sledu jsme tedy viděli hned dva přesné zásahy, oba celky se dokázaly prosadit. Výsledek je stále nerozhodný, oba celky jsou stejně daleko.
67'
Jenomže tu máme naprosto bleskovou odpověď! Eintracht kombinoval na útočné polovině, kde jsme sledovali nadýchaný bochánek přesně k hranici malého vápna. Kostićovi se totiž ve vzduchu povedlo najít ANDRÉHO SILVU, který naprosto přesnou hlavičkou dokázal překonat marně se natahujícího Jarsteina.
66'
Hertha právě vstřelila branku!
Krátce po hodině hry tu máme první branku zápasu! Nejprve kousek za pokutovým územím dokázal vypálit Cunha, který nechal vyniknout domácího brankáře. Hertha se ovšem dostala zpět k míči, na hranici pokutového území převzal nahrávku KRZYSZTOF PIATEK, který střelou o tyč překonal Trappa.
66'
Domácí to znovu zkoušeli nabídkou k hranici pokutového území, kde se nacházel pouze pozorně hrající Stark, kterému se povedlo odkopnout do bezpečí.
65'
Do volného prostoru si dokázal seběhnout hostující Tousart, který to poté zkoušel centrem do pokutového území, kde našel pouze Hintereggera.
64'
Hertha nyní mohla rozehrávat od vlastní obranné poloviny. Obránce Torunarigha ovšem našel pouze kopačku Sowa, který rovněž nepřihrál přesně.
63'
Máme za sebou hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Stále platí, že je nebezpečnější Frankfurt, který před malým momentem trefil tyč.
62'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Almamy Touré.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Luka Jović.
61'
Žlutou kartu dostává Jordan Torunarigha (Hertha BSC).
61'
Zajímavá šance pro Kostiće! Domácí křídelník měl v šestnáctce hodně času na zakončení, to ovšem poslal pouze do vzdálenější brankové konstrukce.
60'
Hertha mohla rozehrávat rohový kop z pravé strany, který se snesl přímo do rukavic domácího brankáře Trappa, jenž výhozem rozjel rychlý protiútok.
59'
Na opačné straně jsme rovněž sledovali střílenou nabídku do malého vápna, kterou se prezentoval Cunha. Jeho nabídka ovšem trefila pouze protihráče.
58'
Domácí nyní útočili přes levou stranu, odkud se Younesovi povedlo odcentrovat směrem do malého vápna, kde předvedl důležitý obranný zákrok Torunarigha.
57'
Poté se míč dostal na polovinu berlínského celku, kde se povedlo včas zakročit Starkovi. Ten zkoušel centrovat na druhou stranu, kde nikoho neoslovil.
56'
K parádnímu a navíc přesnému přenesení hry se odvážil hostující Torunarigha, kterému se na pravém křídle povedlo najít volného Kluntera.
55'
Lukebakio nabral obrovskou rychlost, díky které se dostal až do opačného pokutového území. Tam zkoušel nahrávkou najít Guendouziho, kterého nenašel.
54'
Z vlastní poloviny poté mohl rozehrávat domácí obránce Hinteregger, kterému se po zemi povedlo najít Ndicku, jenž se dostal na opačnou polovinu.
53'
Eintracht Frankfurt si poté vybojoval rohový kop z levé strany, ke kterému se postavil Younes. Jeho nabídka sice našla Silvu, jenž hlavičkoval slabě doprostřed.
52'
Na hranici pokutového území se povedlo odvrátit případné nebezpečí Torunarighovi, který ovšem hlavou odehrál míč přímo na kopačku Hasebeho.
51'
Tutovi se povedlo oslovit vedle stojícího Barkoka, který byl zastaven za cenu nedovoleného zákroku. Eintracht Frankfurt okamžitě rozehrál nakrátko.
50'
Hertha se kombinační hrou dostala na druhou stranu, kde jsme sledovali hezký pas směrem na Piatka, jehož zakončení pravou nohou putovalo nad.
49'
S míčem si poté zahrál také domácí brankář Trapp, kterému se z jedničky povedlo odkopnout na opačnou polovinu, kde se ovšem prosadil Torunarigha.
48'
Nahrávka na útočnou polovinu našla domácího Barkoka, který to pro změnu zkoušel podél autové lajny, kde měl hodně daleko k míči Kamada.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Maximilian Mittelstädt.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsem maximálně vyrovnanou podívanou, která se většinu času odehrála ve středu hrací plochy. Přesto byl směrem dopředu o něco nebezpečnější domácí celek, který při své největší a zároveň jediné šanci trefil brankáře Jarsteina. Hertha toho směrem dopředu moc nepředvedla, domácí brankář Trapp tak nemusel řešit nic extra závratného.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Na vlastní polovině se dokázal zorientovat Stark, který poté nerozehrál vůbec přesně. Následovat bude vhazování, ke kterému se postavil Kostić.
42'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Jarsteina, který si dokázal poradit s prudkým centrem z kopačky Barkoka. Poté jsme sledovali rozehrávku.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Jarstein byl zapojen do rozehrávky, kterou v tomto případě poslal na pravou stranu hrací plochy, kde ovšem nedovoleně fauloval hostující Tousart.
38'
Poté se neohroženě na útočnou polovinu dostal domácí Tuta, který zvolil nahrávku na vedle stojícího Hasebeho, po jehož příhře pálil do protihráče Sow.
37'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte pro hostujícího Tousarta.
36'
Za pokutovým územím si do střelecké pozice seběhl domácí Barkok, který si potáhl míč na levou nohu, avšak poté zakončoval vysoko nad břevno.
35'
Žlutou kartu dostává Dajči Kamada (Eintracht Frankfurt).
34'
Od vlastní branky poté mohl rozehrávat domácí brankář Trapp, který rozehrál po zemi. Po krátkém časovém sledu si pro změnu faulem pomohl Piatek.
33'
V krátkém časovém sledu další nedovolené počínání, tentokráte v podání Lukebakia. Eintracht tak mohl rozehrávat, po zemi rozehrával Kostić.
32'
Hodně prostoru měl na vlastní polovině domácí Hinteregger, kterému se na pravém křídle povedlo najít Barkoka, jehož centr usedl na hlavu Starka.
31'
Máme za sebou třetinu hry, nicméně na první branku stále čekáme. Eintracht Frankfurt je nyní o něco aktivnější, v tomto případě byl faulován Guendouzi.
30'
Vyložená šance pro Kamadu! Domácí křídelník se dostal do zajímavé šance, při které střílel pravou nohou, avšak Jarstein dokázal zakročit.
29'
Poté jsme sledovali přenesení hry na levou stranu, odkud do pokutového území centroval domácí obránce Ndicka, jehož centr ale odvracel Torunarigha.
27'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal mimo hrací plochy. Tentokráte znamenalo autové vhazování Tuty, kterému se povedlo najít Barkoka.
25'
Nedovoleným způsobem si poté počínal hostující Guendouzi, který fauloval domácího Sowa. Eintracht Frankfurt tak bude zahrávat další standardku.
23'
Poté už měl Jarstein přeci jenom zasahovat, poradil si se zakončením obránce Ndicky. Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde Hertha vhazuje.
22'
Hodně prostoru měl poté kolem sebe domácí Kostić, který se vrhl mezi smečku protihráčů. Čistě ho ale zastavil Lukebakio, od jehož šel míč do autu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Sledujeme vyrovnané střetnutí, šancí tak moc není.
20'
Brankář Jarstein znovu předvedl dalekonosný odkop, který si na opačné straně dokázal pohlídat domácí Ndicka, jenž na jistotu odvracel směrem do zámezí.
19'
Kamada si poté připravoval míč do palebné pozice, jenomže obětavým zákrokem ho dokázal zastavit obránce Stark, který znovu zakročil ve skluzu.
18'
Na hranici pokutového území se do souboje pouštěl domácí Silva, kterém se nepovedlo ideálně zpracovat, čehož dokázal poté využít Stark.
17'
Kousek od středového kruhu byl nedovoleným způsobem zastaven hostující Cunha. Pokračovalo se rozehrávkou z místa přestupku, u míče je Hertha.
16'
Eintracht Frankfurt to zkoušel přes pravou stranu, kde to na sebe vzal Barkok. Jeho průnik ovšem skončil u Tousarta, který přesto daroval míč zpět.
15'
Po delší době se míče ujal také hostující brankář Jarstein, který to nakonec zkoušel pasem na opačnou polovinu, kde se prosadil domácí Ndicka.
14'
Guendouzi přesunul míč do tandemu na Netze, který se dostal do pokutového území k zakončení. To ovšem poslal hodně daleko vedle branky.
13'
Hodně nebezpečným centrem do malého vápna to zkoušel domácí Kostić. Ve skluzu se povedlo zakročit Torunarighovi, který tak míč odvracel pryč.
12'
Hertha před malým momentem zahrávala svůj druhý rohový kop, který si znovu vzal na starost Cunha. Po jeho centru hlavičkoval vedle branky Tousart.
11'
Lukebakio převzal nahrávku kousek od pokutového území, načež se pokoušel o centrovanou nabídkou levou nohou. Míč poslal pouze do zad soupeře.
10'
Dokonce jsme sledovali rohový kop, který si od levého praporku vzal na starost Cunha. Ten kroutil míč přímo do branky, avšak dopadl na horní síť.
9'
Po dalekonosném pasu musel zasahovat domácí Tuta, který poslal míč za autovou lajnu. Klünter poté prostřednictvím autu zkoušel najít Piatka.
8'
Berlínský celek i nadále pracuje s míčem u vlastního pokutového území, domácí se navíc pokoušejí napadat, avšak zatím bez kýženého úspěchu.
7'
Jarstein se v krátkém časovém sledu znovu zapojil do kombinace svého celku. Na opačné straně si Lukebakio nevěřil na výpad kolem Ndicky.
6'
Hertha si nyní pohrávala s míčem na vlastní polovině, kde jsme sledovali poměrně dlouhou kombinaci. Stark nakonec zpětnou nahrávku hledal Jarsteina.
5'
Na druhou stranu se poté pokoušel dostat domácí Barkok, který se ovšem daleko nedostal. Místo toho se autového vhazování chopil Klünter.
4'
Obětavým způsobem poté zakročil hostující Torunarigha, kterému se ve skluzu povedlo odvrátit číhající nebezpeční. Odraženého míče se ovšem chopil soupeř.
3'
Na vlastní polovině hrací plochy pracoval s míčem domácí Hinteregger, kterému se povedlo na druhé straně najít Hasebeho, jenž roztáhl hru do křídla.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, N'Dicka – Barkok, Sow, Hasebe (C), Kostić – Kamada, Younes – André Silva.
Náhradníci: Bördner – Jović, Rode, A. Touré, Willems, Chandler, Hrustic, Zuber, Ilsanker.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark (C), Torunarigha, Netz – Guendouzi, Ascacibar, Tousart – Lukebakio, K. Piątek, Cunha.
Náhradníci: Schwolow – Alderete, Dárdai, Darida, Löwen, Leckie, Pekarík, Ngankam, Mittelstädt.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Stein.
Hertha BSC

Na opačné straně stojí berlínská Hertha, která se v tabulce nachází na čtrnácté pozice, což není nic extra slavného. Hertha totiž má na svém kontě sedmnáct bodů, od barážové pozice jí navíc dělí pouhé dva body. Hostující tým tohoto zápasu z posledních pěti duelů vyhrál jedinkrát, poslední výhra navíc přišla před necelým měsícem. Od té doby je tu čtyřzápasová série, během které se Herthě povedlo vybojovat pouze jeden jediný bod. Berlínský celek poslední dva ligové zápasy zrovna moc nezvládl, nejprve na domácím stadionu podlehl Hoffenheimu poměrem 0:3, v minulém kole pro změnu nestačil na Brémy, které si odvezly výhru 4:1.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Eintrachtu se po osmnácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné šesté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Frankfurt přesto na třetí Leverkusen ztrácí pouhé dva body, což by se při shodě náhod klidně mohlo po tomto duelu změnit. Frankfurt má jednu z nejlepších forem ze všech týmů Bundesligy, z posledních pěti ligových duelů vyhrál hned čtyřikrát, navíc jediná ztráta bodů přišla za nerozhodný výsledek 2:2 proti Freiburgu. Eintracht je osmým nejlepším domácím týmem soutěže, z osmi zápasů se mu na domácí půdě povedlo vybojovat čtrnáct bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Eintracht Frankfurt a Hertha BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.