Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Köln - 9. ledna 2021   15:30

Freiburg
18' Demirović  • 39' Höfler  • 59' Sallai (Demirović) • 69' Lienhart (Demirović) • 79' Höler (Günter)
5:0
(2:0)
Freiburg
F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde (80. Heintz) – Kübler (75. Tempelmann), Santamaría, Höfler, Günter – Sallai (66. Höler), Demirović (75. Petersen), Grifo (75. Džong).
Uphoff – Heintz, Abraši, Til, Džong, Tempelmann, Keitel, Höler, Petersen.
Schroder – Neitzel, Lupp
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Köln
T. Horn – Meré (57. J.-K. Horn), Bornauw, Schmitz – M. Wolf, S. Özcan (46. Rexhbecaj), Schirí, Hector, Jakobs (82. Czichos) – Modeste (70. Arokodare), Duda (46. Thielmann).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:10.
Hlavní rozhodčí dnešního duelu nakonec nenastavil ani jednu minutku nad rámec základní hrací doby. On k tomu vlastně nebyl ani důvod. Domácí totiž zvítězili jasně 5:0, když ve druhém poločase dali ještě tři branky. Jako utržený byl dnes Ermedin Demirović, jenž z levé strany vápna našel volného Rolanda Sallaie, který se z blízkosti bezpečně trefil. Další trefa přišla po rohovém kopu, když přetažený centr vrátil Ermedin Demirović a Philipp Lienhart měl jednoduchou pozici. O poslední branku duelu se postaral střídající Lucas Höler.
90'
89'
Už nějakou dobu je jasné, že domácí celek si dnes připíše tři body za výhru 5:0. Do konce základní hrací doby nám chybí poslední minutka, duel se dohrává.
88'
Jannes-Kilian Horn se na polovině hřiště nenechal obrat o míč a poslal dalekou přihrávku za obranu. Tam si však v ten moment nikdo ze spoluhráčů nenabíhal.
87'
Ta byla rozehrána nakrátko a viděli jsme dobrou možnost. První střela sice byla zastavena obráncem, ale míč se odrazil na nohu Hölera. Ten druhou branku nepřidal, protože trefil tyč!
86'
Lino Tempelmann se hnal po pravé straně, když byl soupeřem poslán na zem. Tento zákrok byl posouzený jako nedovolený a domácí mají ještě standardku.
85'
Hráči v červených dresech si přihrávají na své obranné polovině. Hosté se sice ještě snaží trochu napadat, ale ten pohyb už rozhodně není jako na začátku.
84'
Základní hrací doba se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Nastavení se moc vysoké očekávat nedá, přece jen výsledek je dnes vypovídající.
83'
Po velmi dlouhé době to zkusili domácí po pravé straně. Z té přilétl centr do vápna, ale hostující obrana si s tím poradila. Freiburg je však zpět u míče.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Rafael Czichos.
81'
Tak dnes je to drtivý výsledek a debakl pro hostující celek. Ten odjede s minimálně pěti inkasovanými brankami... To není dobrá vizitka defenzivy.
80'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Dominique Heintz.
79'
Freiburg právě vstřelil branku!
V dnešním druhém poločase jsou zajímavé akce jenom branky! Navíc všechny padají do sítě Kolína, tahle už je v tomto utkání pátá! K vidění byla hodně podobná akce jako při třetím gólu domácích. Akce byla táhnuta po levé straně vápna. Poté přišla přihrávka na penaltu, kde byl LUCAS HÖLER, jenž poslal balón pod břevno.
77'
Držení míče: 45% – 55%!
76'
Druhý poločas zatím není moc zajímavý, přestože přinesl už dvě branky. Ty však padly po hodně rychlých akcích, jinak se toho zatím moc nestalo.
75'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Lino Tempelmann.

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Woo-Jong Džong.
74'
Florian Müller měl hodně místa před sebou, a tak šel s míčem co nejdále, jak mohl. Nakonec ho stejně nakopl dopředu, ale až moc... Míč je u Horna.
73'
Freiburg se postupnou kombinací dostal až do blízkosti vápna, ale tam celá jeho akce zase skončila. Kolín se může nadále pokoušel alespoň o čestný úspěch.
72'
Ismail Jakobs si vzal na starosti autové vhazování, které posílal někam na střed hřiště. Hosté se však u míče dlouho nezdrželi a pod kontrolou ho mají domácí.
71'
Kolínu nad Rýnem se dnes nedaří vlastně v žádném aspektu hry. V obraně určitě ne, dostal čtyř branky. Útok taky nedal ani jednu... Dnes to body nebudou.
70'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Toluwalase Arokodare.
69'
Tak to je parádní ofenziva v podání domácího celku, který vede už o čtyři branky! Na přetažený centr z rohového kopu si naskočil Ermedin Demirović, jenž míč vrátil zpět. Míč šel navíc přesně do míst, kde byl PHILIPP LIENHART, jenž z blízka uklidil balón do sítě.
68'
Druhý poločas nám pomalu ale jistě plyne, ovšem mnoho zajímavého se toho zatím nestalo. Domácí cele vede o tři branky a jde za třemi body.
67'
Ermedin Demirović schytal nepříjemný zákrok loktem do obličeje od Jannese-Kiliana Horna. Hra je přerušena a domácí celek bude mít volný kop.
66'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Lucas Höler.
65'
Vypadá to, že s prvním střídáním přijde brzy také domácí celek. zatím se však čeká na přerušení. Timo Horn znovu bude odkopávat od své vlastní brány.
65'
Střely na bránu: 4 – 2!
63'
Domácí fotbalisté toho už směrem dopředu moc nevymýšlejí, spíše naopak. Nyní se celkem jednoduše zbavili balónu a Timo Horn může odkopávat od své brány.
62'
Navíc hostující fotbalisté jsou směrem dopředu zatím poměrně bezzubí. I jejich další akce byla zastavena, když se hned dva hráč nacházeli v ofsajdu.
61'
No, s Kolínem nad Rýnem to nevypadá v dnešním duelu zrovna ideálně. Prohrává už o tři branky, dnes to na body v podání tohoto týmu rozhodně nevypadá.
59'
Domácí toho sice v druhém poločase moc nepředvedli, jenže nyní jdou do dvoubrankového vedení! Ermedin Demirović odvedl skvělou práci na levé straně vápna, kde obešel hned dva soupeře. Následně míč předložil jak na zlatém podnose pro ROLANDA SALLAIE, jenž z bezprostřední blízkosti dostal míč do sítě.
58'
Timo Horn poslal dlouhý nákop na polovinu hřiště, kde se jeho spoluhráči po soubojích dostali k míči. Následný centr byl ale pro hráče hostí o kousek vyšší.
57'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Jannes-Kilian Horn.
57'
Hosté se ale stejně dostali ke střele, kterou musel brankář vyrazit na rohový kop. Ten žádné nebezpečí nepřinesl a domácí hráči se mohou hnát dopředu.
56'
Domácí tentokrát zvolili malou domů a brankář musel balón rychle odkopnout. Už se proti němu řítil jeden ze soupeřů, ale Florian Müller to stihl.
55'
Domácí hráč dlouho otálel s vhozením autu. Ten se mu navíc ani pořádně nepovedl, když ho poslal do souboje. Spoluhráč se provinil faulem a hosté mají míč.
54'
Držení míče: 49% – 51%!
53'
Druhý poločas zatím moc atraktivní podívanou nenabízí. Kolín nad Rýnem se sice snaží být aktivní, jenže Florian Müller ještě nemusel v této půli zasahovat.
52'
Jeden z hostujících hráčů si šikovně obhodil svého soupeře v těžké pozici. Mí č se však od něj odrazil daleko, a tak obrana Freiburgu celou akci zastavila.
51'
Florian Müller měl k dispozici míč pro odkop a poslal ho daleko, až na útočnou polovinu. Po pár dotecích však míč doskákal jenom mimo hrací plochu.
50'
Je za námi pět minut druhého poločasu, ve kterých se toho moc zajímavého nestalo. Ermedin Demirović chtěl akorát penaltu, ale sudí mu ji neodpískal.
49'
To nevypadalo na domácí straně úplně špatně! Jeden z hráčů se totiž dostal na praví straně do pozice, ale jeho centřík skončil mimo hlavy všech spoluhráčů.
48'
Marius Wolf spěchal k lajně, kam se odrazil míč na obranné polovině. Jeho soupeř to nakonec vzdal, a tak hostující útočník nechal míč doskákat do zámezí.
47'
K vidění bylo hned několik hlavičkových soubojů na polovině hřiště, ze kterých vítězně vzešli domácí fotbalisté. Ti se o míč poté připravili nepřesným pasem.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Elvis Rexhbecaj.

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Jan Thielmann.
46'
Hlavní rozhodčí dnešního duelu nakonec nenastavil ani jednu minutku nad rámec prvního poločasu, a tak už je tu poločasová přestávka. Spokojenější bude s prvním poločasem rozhodně Freiburg. Ten se dostal do vedení už v osmnácté minutě, když špatného výběhu Horna využil Ermedin Demirović, jenž si brankáře přehodil a hlavou posunul míč do sítě. Kolín nad Rýnem se poté zvedl a mohl vyrovnat. Jenže místo toho přišla chyba a domácí šli do dvoubrankového vedení. Nicolas Höfler obral soupeře o míč a překonal bezmocného brankáře.

Další poločas začne přibližně v 16:31.
45'
44'
Hosté naprosto obrátili držení míče, ještě v patnácté minutě měli na svém kontě pouhých 30%, nyní jsou na tom lépe. Přesto prohrávají o dvě branky...
43'
Držení míče: 48% – 52%!
42'
Do konce poločasu nám chybí už jenom tři minutky, možná se něco málo nastaví. Nebude to však velké číslo. Freiburg dnes zatím potvrzuje roli favorita.
41'
No, Kolín nad Rýnem sice pomalu mířil za vyrovnáním, jenže stačila jedna chyba v blízkosti branky a musí dotahovat už dvoubrankový náskok svého soupeře.
39'
A domácí se z ničeho nic dostávají do vedení o dvě branky, dnešní zápas mají rozjetý skvěle! NICOLAS HÖFLER obral svého soupeře na nějakých dvaceti metrech a měl na středu hřiště hodně místa. Míč se navíc odrazil ještě blíže a domácí záložník se prosadil střelou k tyči.
38'
Iljás Schirí zastavil míč na polovině hřiště, ale byl aktivně napadán a musel hodit zpátečku. Proto míč posunul až na svého gólmana, který dále rozehraje.
37'
Ten se však nakonec kopat nebude, jelikož pomezní sudí odmával ofsajd. Ten byl poté potvrzen i podle opakovaných záběrů, takže Horn bude odkopávat.
36'
Vincenzo Grifo měl poměrně hodně prostoru na levé straně. Nakonec přenesl hru napravo a přišla střela, tu však Timo Horn vyrazil na rohový kop.
35'
Do konce poločasu nám chybí posledních deset minut a Kolín nad Rýnem přebírá pomalu ale jistě iniciativu. Povede se mu srovnat ještě do konce půle?
34'
Tak už mohlo být srovnáno, ale domácí se nadále mohou těšit z jednobrankového vedení. Jejich aktivita ale přece jen v posledních minutách opadla.
33'
Tohle už nevypadalo na hostující straně vůbec špatně! Marius Wolf se dostal ke střele ve vápně, která ještě navíc byla tečována! Florian Müller se štěstím vyrazil míč.
32'
Střely na branku: 2 – 0!
31'
Kolín dnes zatím branku může ohrozit jenom ze standardních situací. Jednu měl právě nyní, jenže s centrem na přední tyč si obrana znovu poradila.
30'
Už je za námi třicet minuty hry, což je vlastně třetina zápasu. Spokojenější mohou být zatím domácí fotbalisté, kteří zásluhou Demiroviće o gól vedou.
29'
Anthony Modeste se hodně snažil zachytit balón ještě na hrací ploše, jenže se mu to o kousek nepovedlo. Domácí proto mají možnost autu na obranné polovině.
28'
Nyní chybělo k další brance jenom několik centimetrů! Baptiste Santamaría napřáhl kousek za šestnáctkou a vyslal dobrou střelu po zemi. Ta jenom těsně minula levou tyč!
27'
Freiburgu už začínají vycházet ofenzivní akce i po levé straně, takže jsou nebezpeční z obou stran. To není pro defenzivu hostujícího týmu dobrá zpráva.
26'
Ondrej Duda vymyslel moc pěkný centr z pravé strany! Letěl tak, aby na něj nemohl dosáhnout gólman, jenže nikdo z jeho spoluhráčů na něj nedosáhl.
25'
Už je za námi více jak polovina prvního poločasu a zatím nám temp duelu utíká velmi rychle. Domácí navíc měli dobrou možnost! Po chybě se totiž jeden z nich dostal ke střele z nějakých deseti metrů, ale soupeř mu ji stihl zblokovat.
24'
Hosté zatím kombinují na obranní polovině, jenže se daleko ještě s míčem nedostali. Timo Horn ho má u sebe a přemýšlí, komu by mohl v bližší době nahrát.
23'
Tentokrát se zástupce domácího celku, konkrétně to byl Baptiste Santamaría, provinil faulem. Kolín nad Rýnem se proto dostává k míči po delší době.
22'
Freiburg zatím jasně ovládá toto utkání, naopak jejich soupeři se zatím vůbec nedostali do tempa...
21'
Domácí fotbalisté ale pokračují ve své aktivitě, nejspíše by chtěli ještě brzy přidat další branku. Dvougólové vedení by rozhodně nebylo k zahození.
20'
Tak hosté se budou muset začít snažit i směrem dopředu. Nyní dostali možnost rohového kopu, jenže centr na přední tyč obrana Freiburgu odvrátila.
18'
Domácí fotbalisté byli v prvním poločase lepším týmem a dočkávají se první branky v tomto duelu! Timo Horn nyní vůbec neodhadl přihrávku na ERMEDINA DEMIROVIĆE... Ten si ho dokázal v těžké pozici obhodit, nejspíše i s přispěním Horna, načež hlavou posunul míč do sítě.
17'
Po hodně dlouhé době se hostující fotbalisté dostali až na dostřel branky. Nejspíše to chtěli vyřešit centrem, jenže k němu se ani nedostali, obrana zapracovala.
16'
Držení míče: 70% – 30%!
15'
Domácí pokračují ve své aktivitě a začínají být i trochu nebezpeční. Daleký aut propadl někam na penaltový puntík, jenže následná střela byla zastavena Dudou.
14'
A nyní jsme se dočkali alespoň první střely na bránu! Ermedin Demirović si naskočil na centr z pravé strany a zkoušel poslat míč do růžku. Jeho hlavičce ale chyběla razance, a tak Timo Horn chytá míč do rukavic.
13'
Freiburg se snaží hodně útočit po levé straně, ale tudy zatím cesta nevede. Jen jednou to zkusil po pravé lajně a byl z toho alespoň náznak zajímavé akce.
12'
Už to vypadalo, že domácí celek se vydá do trochu otevřenější obrany hostujícího celku, jenže zádní klame... Hosté se bez větších problémů ataku ubránili.
11'
Mnoho zajímavého jsme ještě v dnešním utkání neviděli. Freiburg je sice aktivnější. jenže bez střelecké pozice. Kolín je naopak od branky ještě daleko.
10'
Je za námi deset úvodních minut dnešního utkání a na nějakou střelu na bránu zatím čekáme. Aktivnější jsou domácí fotbalisté, ale ještě toho nijak nevyužili.
9'
Z ničeho nic vybojovali hosté standardní situaci. Jonas Hector si ji vzal na starosti, ale jeho centr byl hodně nepřesný a skončil jenom mimo hrací plochu.
8'
Jinak ale Kolín nad Rýnem ještě nepředvedl vůbec nic a vlastně se jenom brání. Přesto Freiburg předvedl akci po levé straně, ale přízemní centr byl zastaven.
7'
Obránce Freiburgu udělal chybu a s domácími mohlo být hodně špatně! Naštěstí pro něj Florian Müller byl hodně pozorný a byl u odraženého míče první.
6'
Jenže finální fázi nebyla zrovna domyšlená. Nejspíše se mělo jednat o centr za obranu, jenže ten byl hodně krátký. Domácí se však k míči brzy zase dostali.
5'
Chvilku to trvalo, než domácí hráč rozehráli volný kop na obranné polovině. Nyní se už tomu ale stalo, a tak může Freiburg kombinovat a dobývat pozici pro střelu.
4'
Kolín nad Rýnem se v tomto duelu ještě pořádně nedostal k míči. Ismail Jakobs to chtěl změnit, jenže jeho snaha vyústila jen v jeho vlastní faul.
3'
Freiburg drží míč na svých kopačkách, jenže s ním zatím je jen okolo poloviny hřiště. Proto mělo přijít přenesení hry, avšak míč skončil až za postranní lajnou.
2'
První zajímavější náznak akce nám ukázali domácí. Christian Günter se rozběhl na levé straně, ale jeden z jeho soupeřů mu stihl skočit pod nohy a míč sebrat.
1'
A dnešní duel v rámci Bundesligy nám právě odstartoval! Domácí celek je mírným favoritem a hraje v červených dresech, u hostů převažuje bílá barva.
1'

SC Freiburg: F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Kübler, Santamaría, Höfler, Günter – Sallai, Demirović, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Heintz, Abraši, Til, Džong, Tempelmann, Keitel, Höler, Petersen.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Meré, Bornauw, Schmitz – M. Wolf, S. Özcan, Schirí, Hector, Jakobs – Modeste, Duda.
Náhradníci: Zieler – Katterbach, Czichos, Ehizibue, J.-K. Horn, Rexhbecaj, Drexler, Thielmann, Arokodare.
SC Freiburg

Freiburg bude v tomto duelu favoritem, což potvrzuje i jeho postavení v tabulce Po čtrnácti zápasech mí totiž na svém kontě rovných dvacet bodů a patří mu deváté místo. Domácí fotbalisté sice mají také negativní skóre, ovšem jenom těsně. Sami jich totiž dali dvacet tři, zatímco jich inkasovali čtyřiadvacet. Freiburg bral z posledních tří zápasů plný počet bodů, protože postupně porazil Schalke 2:0, Herthu 4:1 a v posledním duelu také Hoffenheim 3:1.
Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem favoritem dnes nebude, jenže tím on nebude ve většině zápasů Bundesligy. Po čtrnácti duelech má totiž na svém kontě jedenáct bodů, které mu stačí na patnáctou pozici, která jako poslední znamená setrvání v nejvyšší fotbalové německé soutěži. Hostům se zatím nedaří především v obraně, jelikož inkasovali už dvaadvacet branek. Oni sami jich vstřelili třináct. Kolín bral v posledních třech duelech jen jeden bod, když remizoval s Lipskem. K tomu dvakrát prohrál, když nestačil na Leverkusen 0:4 a na Augsburg 0:1.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Bundesligy! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Freiburgem a Kolínem nad Rýnem. Výkop je naplánován na 15:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.