Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Leverkusen - 30. ledna 2021   18:30

Lipsko
51' Nkunku
1:0
(0:0)
Lipsko
Gulácsi – Mukiele (81. Haidara), Upamecano, Klostermann – Kampl (80. Orban) – Adams, Sabitzer, Olmo, Angeliño (90. Halstenberg) – Nkunku (70. Kluivert), Sörloth (70. Y. Poulsen).
Osmers – Gorniak, Kempter
Red Bull Arena, Lipsko
Leverkusen
Hrádecký – Fosu-Mensah (81. Alario), Tah, Tapsoba, Wendell – Demirbay, Aránguiz, Sinkgraven (59. Schick) – Wirtz, Diaby (59. Bellarabi), Bailey.
Lomb, Grill – Palacios, Dragović, Alario, Bellarabi, Schick.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 13:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 11:15.
Lipsko to dokázalo, v důležitém souboji o šest bodů uspělo a porazilo Bayer Leverkusen nejtěsnějším možným rozdílem! Pro Bayer to znamená ztrátu třetí příčky poté, co Eintracht dnes dokázal porazit Herthu a právě i přeskočit Bayer v tabulce. Navíc rozdíl mezi třetím Eintrachtem a sedmým Mönchengladbachem je pouhý bod!
Více radosti je pochopitelně v Lipsku, které právě před armádou pronásledovatelů dokázalo navýšit náskok.
90+4'
90+3'
Nastaveny jsou čtyři minuty, takže času na vyrovnání již zbývá Bayeru opravdu hodně málo.
90+2'
Žlutou kartu dostává Amadou Haidara (RB Lipsko).
90+2'
Útočným faulem na levé straně končí akce domácích, ti se bleskově vrací zpět na svou polovinu.
90'
Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (RB Lipsko).
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Marcel Halstenberg.
90'
Statistika držení míče – 45% : 55%.
89'
Patrik Schick (Leverkusen) mohl vyrovnat, po něm i Karim Bellarabia, ale obě šance hostů skvěle zneškodnil gólman Péter Gulácsi.
88'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) si také zahraje, volí přihrávku na pravou stranu, odkud Tah nakopává míč dopředu.
87'
Malá domů v podání domácích, Péter Gulácsi raději odkopává míč co nejdál dopředu.
86'
Hosté přečkali standardku Lipska a sami zkoušeli rychle zaútočit, jenže Karim Bellarabi byl na pravé straně v ofsajdu.
85'
Na druhé straně fauluje bránící Jonathan Tah (Leverkusen) a domácí tak získávají standardku a hlavně cenné vteřiny navíc.
85'
Patrik Schick (Leverkusen) se ve vápně obtáčel kolem obránců Lipska, ale míč mu utekl z nohy a pohotový obránce ho odkopl.
84'
Dayot Upamecano (RB Lipsko) odehrál míč do autu a hosté tak mohou vhazovat z pravé strany, na polovině domácích.
82'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) rozehrává od své branky, domácí napadají a hosté mají potíže.
81'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Timothy Fosu-Mensah, přichází Lucas Alario.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Amadou Haidara.
80'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Willi Orban.
80'
Míč na kopačkách borců v tmavých dresech = hráčů Bayeru.
79'
Angeliño (RB Lipsko) neuspěl v souboji s bránícím Bellarabim, který měl viditelně více sil v osobním souboji a míč ukopl do autu.
78'
Lipsko se již nikam dopředu nežene a domácí hrají na jistotu, hlavně neotevírat prostory před vlastní šestnáctkou.
77'
Nepovedený centr z pravé strany, v podání hostů, míč padá do náruče Pétera Gulácsiho.
75'
Leon Bailey (Leverkusen) znovu neuspěl na levé straně, kde nakonec fauloval, poměrně ostře, domácího Mukieleho a po zásluze dostal žlutou kartu.
74'
Wendell (Leverkusen) s míčem na levé straně, posílá ho dopředu, kde Leon Bailey neuspěl v souboji s bránícím Adamsem.
73'
Edmond Fayçal Tapsoba (Leverkusen) je za postranní čárou a hosté tak chvíli budou hrát pouze o deseti.
72'
V tuto chvíli samozřejmě nemůže být řeč o zdržování, Poulsen tam klepl kopačkou do holenní kosti Tapsoby, ten se následně skácel k zemi.
71'
Edmond Fayçal Tapsoba (Leverkusen) zůstává na trávníku, po souboji s Poulsenem.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Justin Kluivert.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Yussuf Poulsen.
69'
Také v podání Bayeru šlo o v pohodě ubráněný rohový kop soupeře.
68'
Rohový kop vybojovali také domácí, ti ho rozehrají z levé strany.
67'
Statistika držení míče – 48% : 52%.
66'
Kerem Demirbay (Leverkusen) nakonec rozehrával dva rohy z levé strany, ale ani jednou hosté branku soupeře ohrozit nedokázali.
65'
Rohový kop pro Bayer, hosté budou rozehrávat z levé strany.
64'
Těžko se hosté dostávají na polovinu Lipska... a když už tam proniknou, napálí Karim Bellarabi míč z pravé strany vysoko nad branku.
63'
Lipsko získalo roh z levé strany, ten ale Bayer v pohodě ubránil, přesto jsou hosté pod velkým tlakem i nadále.
62'
A je z toho velká šance Lipska, kdy Alexander Sörloth nejprve trefil míč do tyče, odražený míč napálil Dani Olmo a pravděpodobně gólman Lukáš Hrádecký se štěstím vytěsnil nohou míč vedle branky.
61'
Marcel Sabitzer (RB Lipsko) jenom nastřeluje záda bránícího hráče Bayeru, ale akce domácích pokračuje.
60'
Žlutou kartu dostává Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen).
60'
Český fotbalový reprezentant Patrik Schick tak bude moci ve zbývající půl hodině spřádat plány na vyrovnávací gól.
59'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Karim Bellarabi.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Patrik Schick.
58'
Leonu Baileymu (Leverkusen) se nyní doslova zapletl míč pod nohami, u levého rohového praporku, na polovině Lipska a míč končí v autu.
57'
Čas na to asi byl, ale chtělo to lepší centr, míče se totiž bleskově chopili domácí.
56'
Rohový kop pro Bayer, čas na vyrovnání?
55'
Lipsko na polovině Bayeru, domácí se zkouší prosadit po pravé straně, ale tudy cesta nevedla.
54'
Kevin Kampl (RB Lipsko) fauluje na své polovině Demirbaye, míč pro Bayer.
53'
Ano, posuzovalo se případné ofsajdové postavení úplně na začátku celé gólové akce a pro domácí bylo štěstím, že to opravdu o milimetry bylo v pořádku.
52'
Rozhodčí ještě na dálku vše konzultoval s VAR, zda nešlo o ofsajd... a rozhodnutí je jasné, ofsajd to nebyl, gól platí.
51'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Tak z ničeho nic je tu první gól zápasu a radují se z něho domácí! Timothy Fosu-Mensah zablokoval první střelu CHRISTOPHERA NKUNKUA, ten ale odražený míč sebral a zpoza vápna opět vystřelil, za dozoru hned čtveřice bránících hráčů Bayeru a tentokrát míč prošel do branky.
50'
Kevin Kampl (RB Lipsko) fauluje na polovině Bayeru, hosté nespěchají s rozehrávkou.
49'
Edmond Fayçal Tapsoba (Leverkusen) vyčkává s rozehrávkou, poté posílá míč na levou stranu, tudy ale v tuto chvíli cesta k bráně Lipska nevede.
48'
Leon Bailey (Leverkusen) ztrácí míč, domácí se ale pouze zbavují odkopem na polovinu Bayeru.
47'
Daley Sinkgraven (Leverkusen) fauluje u půlící čáry, domácí ale s míčem dlouho nehráli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Z rohového kopu se domácí prosadit nedokázali a krátce poté rozhodčí ukončil první poločas. Ten, po hříchu, žádnou šanci ani gól nenabídl, čemuž se není divit, protože zatím je to spíše bojovné utkání, než cokoliv jiného.
Do zápasu lépe vstoupili domácí, kterým patřila první desetiminutovka. Nicméně poté převzali aktivitu hosté a až do konce poločasu byli minimálně vyrovnaným soupeřem, velice často ale i lepším, než domácí tým.
45+3'
45+3'
Christopher Nkunku (RB Lipsko) rozehrál z pravé strany, poslal centr do vápna a po akci Klostermanna mají domácí roh.
45+2'
Ještě ve druhé nastavené minutě získávají domácí volný kop na polovině Bayeru, po faulu na Nkunkua.
45+1'
Strkanice před lavičkou domácího mužstva, rozhodčí nakonec dokázal vše zklidnit poměrně rychle.
45'
Ani Bayer se prosadit z rohu nedokázal, míč končí v autu, vhazovat budou domácí, z pravé strany.
44'
Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) vhazuje z pravé strany, na polovině Lipska a pochopitelně nespěchá... nakonec je z toho roh pro Bayer.
43'
Lipsko s míčem na své polovině, domácí opět pod tlakem při rozehrávce, skvělý pohyb fotbalistů Bayeru.
42'
Christopher Nkunku (RB Lipsko) to vzal na sebe, z levé strany šel k vápnu a vypálil, jenže hodně nepřesně, branku o několik metrů minul.
41'
Péter Gulácsi (RB Lipsko) znovu v akci, opět je dříve u míče, než dotírající Moussa Diaby (Leverkusen).
40'
Kerem Demirbay (Leverkusen) hledá dlouhým pasem za obranu Diabyho, ale k míči se jako první dostal gólman Péter Gulácsi.
39'
Zajímavý centr šel z levé strany do vápna Lipska, nikdo na míč ale nakonec nedosáhl, takže z toho je jen odkop od branky.
38'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) rychle rozehrává od své branky a poslední minuty jednoznačně patřily hostům, kteří jsou v tuto chvíli aktivnější.
37'
Bayer rozehrává roh z pravé strany, je to na krátko, kdy se míč postupně dostal před vápno... a to bylo asi tak všechno.
36'
Středem pronikají hosté na polovinu soupeře, ale Kerem Demirbay padá a není to faul, takže hrát mohou domácí. Jenže i ti kazí a nakonec vybojovali hosté roh.
34'
Hosté vhazují z levé strany, na polovině Lipska... k míči se ale bleskově dostávají domácí.
33'
Hraje se v blízkosti půlící čáry, Bayer, snad kromě úvodní desetiminutovky, je favorizovanému Lipsku vyrovnaným soupeřem.
32'
Míč se k brance Bayeru bleskově vrací, Lukáš Hrádecký nakopává míč dopředu, u půlící čáry se o něho svádí souboj.
31'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) rozehrává, ale asi měl míč poslat někam dopředu, než před vlastní šestnáctku, kde napadají domácí.
30'
No, opakovaně je vidět, že standardky se domácím zatím vůbec nedaří, platí to i pro tento roh, který Angeliño zahrával z pravé strany.
29'
Hosté nebezpečnou standardku ubránili, byť za cenu rohového kopu, který domácí rozehrají z pravé strany.
28'
Po faulu bránícího Edmonda Fayçal Tapsoby získávají domácí zajímavou standardku na hranici vápna Bayeru, byť ze strany!
27'
Chvíli se nehrálo, jeden z bránících hráčů Bayeru zůstal ve vlastním pokutovém území, po rohovém kopu Lipska.
26'
Míč z levé strany zamířil doprostřed vápna, kde si ho sebral Leon Bailey (Leverkusen), který ho vyvezl až k půlící čáře.
25'
Rohový kop pro domácí, rozehrávat se bude z levé strany.
24'
Zatím je ve hře poměrně dost nepřesností na obou stranách, nyní to dokresluje zoufale špatná rozehrávka domácích.
23'
Nepřesný pas hostů, kdy se míč dostává až k brance RB, Péter Gulácsi rychle rozehrává na pravou stranu.
22'
Tyler Adams (RB Lipsko) se prodral do vápna a přes dvojici clonících bránících hráčů vystřelil, žádné nebezpečí pro gólmana Hrádeckého.
21'
Bayer v posledních minutách naznačil, že umí rychle zaútočit, na to si musí domácí dát velký pozor.
20'
Míč se dostal až k brance Lipska, Péter Gulácsi po zemi rozehrává na levou stranu, ale tam je Angeliño opět pod tlakem.
19'
Středem útočí hosté, jenže Kerem Demirbay pokazil přihrávku, k míči se tak na chvíli dostali domácí.
18'
Hostům ale v tuto chvíli stačí odkopávat míče až za půlící čáry a získávat tak důležitý čas.
17'
Angeliño (RB Lipsko) vhazuje z levé strany, na polovině Bayeru, který se ale dostává k míči.
16'
Statistika držení míče – 53% : 47%.
15'
Jonathan Tah (Leverkusen) s míčem u půlící čáry, hlavně nechybovat v pozici posledního... to se povedlo a hosté se dostávají na polovinu Lipska.
14'
Ve třech se hosté snaží napadat rozehrávku Lipska, domácí se ale dokázali vymanit a dostat míč na polovinu soupeře.
13'
Domácí se již radovali z gólu, Marcel Sabitzer dostal míč do branky a chvíli to vypadalo, že gól bude platit, ale nakonec sudí odpískal ofsajd.
12'
Nepřesná kombinace domácích na polovině Bayeru končí ztrátou míče, Lukáš Hrádecký rozehrává od branky Bayeru.
11'
Nepřesný pas z pravé strany, v podání domácích, pro míč si v klidu došel gólman Lukáš Hrádecký (Leverkusen).
10'
První desetiminutovka patřila domácím, ale zatím na nějakou šanci teprve čekáme.
9'
Míč utíká hostům do autu, Nordi Mukiele (RB Lipsko) si pro něho došel za postranní čáru a z pravé strany, na vlastní polovině, bude vhazovat.
7'
Překopávaná u půlící čáry, nakonec se míče chopili hosté, kteří se po pravé straně dostávají dopředu.
6'
Míč putuje až k brance RB, Péter Gulácsi se tak zapojuje do rozehrávky domácích.
5'
Aktivita zatím na kopačkách domácích, kteří se častěji drží na polovině soupeře.
4'
Lipští opět u vápna Bayeru, kam jde také centr... tam se míče chopil Christopher Nkunku, který vystřelil, ale hodně nepovedeně.
3'
Bayer si s volným kopem soupeře dokázal celkem snadno poradit, míč nyní vybojovali hosté.
2'
První standardku vybojovali hosté, kteří domácí, kteří budou rozehrávat z levé strany, na polovině Bayeru, je to na centr do vápna.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Upamecano, Klostermann – Kampl – Adams, Sabitzer, Olmo, Angeliño – Nkunku, Sörloth.
Náhradníci: Martínez – Samardžič, Y. Poulsen, Kluivert, Novoa, Hwang Hi-čchan, Haidara, Halstenberg, Orban.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Fosu-Mensah, Tah, Tapsoba, Wendell – Demirbay, Aránguiz, Sinkgraven – Wirtz, Diaby, Bailey.
Náhradníci: Lomb, Grill – Palacios, Dragović, Alario, Bellarabi, Schick.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter.
BAYER LEVERKUSEN
Bayer dýchá svému hostiteli doslova na záda a v aktuální tabulce na něho ztrácí pouhé tři body. Výhrou v Lipsku by se tak Leverkusen bodově na svého soupeře dotáhl. K tomu, že by Bayer měl vyhrát právě v Lipsku, ale moc předpokladů není. Nejen proto, že hosté mají od začátku tohoto kalendářního roku stejnou bilanci dvou výher, dvou proher a jedné remízy... Bayer totiž dokázal na hřišti soupeře vyhrát v lize naposledy 16. prosince, kdy uspěl v Kolíně. Pak neuspěl na hřišti Eintrachtu Frankfurt a naposledy také na hřišti Unionu Berlín.
RB LIPSKO
Do šlágru tohoto bundesligového kola půjdou v roli favorita domácí, kterým aktuálně patří druhé místo za opět již pomalu suverénním Bayernem Mnichov, který má na čele sedmibodový náskok. Pravdou ale je, že v novém roce 2021 se zatím Lipsku tak úplně nedaří podle představ – z pěti ligových kol pouze dvakrát vyhrálo! Ve dvou zápasech prohrálo (doma s Dortmundem a v posledním kole také v Mohuči) a k dvěma výhrám pak přidalo již pouze bod za remízu na hřišti Wolfsburgu.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 19. kola německé Bundesligy, v němž RB LIPSKO přivítá na svém stadionu BAYER LEVERKUSEN.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.