Lipsko - Mainz | ONLINE | 20.9.2020 15:30 | Bundesliga 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Mainz - 20. září 2020   15:30

Ukončeno
Lipsko
17' Forsberg  • 21' Y. Poulsen (Olmo) • 51' Haidara (Forsberg)
3:1
(2:0)
Mainz
48' Mateta  (Quaison)
Lipsko
Sestavy:
Gulácsi – Upamecano, Adams, Halstenberg – Klostermann, Haidara (90+2. Mukiele), Kampl (78. Henrichs), Angeliño – Olmo (69. Hwang Hi-čchan), Forsberg (79. Nkunku) – Y. Poulsen.
Náhradníci:
Tschauner – Henrichs, Hwang Hi-čchan, Lookman, Mukiele, Nkunku, Orban, Sabitzer, Samardžič.
Rozhodčí
Manuel Grafe
Red Bull Arena, Lipsko
Mainz
Sestavy:
Zentner – Baku, St. Juste, Niakhaté, Brosinski – Latza (86. Tauer), Barreiro – Onisiwo (87. Abass), Quaison (68. Boëtius), Burkardt (68. Öztunali) – Mateta (90. Nebel).
Náhradníci:
Dahmen – Abass, Boëtius, Kilian, Lavalée, Mwene, Öztunali, Nebel, Tauer.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 13:7. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:11.
Máme tady konec zápasu. Lipsko celkem jasně zápas ovládlo, přestože hosté dokázali po začátku druhého poločasu ihned snížit, ale následně už domácí o tři minuty později opět zvýšili na dvoubrankový náskok. Celý zápas bylo Lipsko lepší, tvořilo si podstatně víc šancí a jednoznačně si tři body zasloužilo.
90+3'
Konec zápasu.
90+2'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Nordi Mukiele.
90+1'
Nkuku se nyní provinil proti pravidlům, když fauloval svého protihráče. Sudí okamžitě pískal a domluvil hráči.
90'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Paul Nebel.
89'
Sudí se rozhodl přidat ještě k dnešnímu zápasu tři minuty nad rámez základní hrací doby.
88'
Lipsko se hnalo do šance, ale v polovině hřiště se na míči hráči zaškobrtali, takže se akce zbrdila a nakonec domácí hráči stáhli míč ke Gulascimu.
87'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Issah Abass.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Niklas Tauer.
85'
Velmi pohledná kombinace nyní v podání Nkukua a Hwanga nakonec končí jen u Zentnera bez zakončení. Brankář odhadl finální přihrávku a vložil se do míče.
83'
Yussuf Poulsen hlavičkoval z velmi nebezpečné pozice. Gól ale nevstřelil. Míč proletěl kousek od pravé tyčky.
82'
Lipsko vybojovalo rohový kop, který nyní zahraje Nkuku, náhrada ze Emila Forsberga.
81'
Nkuku zahrál nyní velmi dobrý volný přímý kop z dobré pozice. Míč nakonec nabral směr kousek nad horní tyčku Zentnerovy branky.
80'
Angelino měl hodně místa u tyčky po dobré přihrávce do vápna a proto neotálel a vypálil z první. Brankář Zentner ukázal velmi hezký zákrok, míč do branky nepustil.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Christopher Nkunku.
78'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Benjamin Henrichs.
77'
Jean-Philippe Mateta si naskočil na zajímavý centr, který na něj mířil do vápna. Hráče se pořádně opřel do hlavičky, ale míč skončil kousek nad břevnem.
76'
Další rohový kop pro tohoto hráče. Ani tentokrát z toho hosté nic neměli. Obrana Lipska byla přesná a vyhlavičkovala míč okamžitě pryč.
75'
Nyní rohový kop taktéž na druhé starně. Daniel Brosinski poslal míč doprostřed vápna, kde se ale nacháteli jen hráči v bílých dresech.
74'
Lipsko se tlačilo dopředu a tam nakonec také vybojovalo rohový kop. Ten pošle do hry Emil Forsberg, který dnes zahrává všechny standardní situace.
72'
Daniel Brosinski dostal k dispozici přímý volný kop, ale z docela velké dálky. I přesto vyzkoušel vypálit, ovšem úspěch se nedostavil.
71'
Faul před vápněm Mohuče a Lipsko má k dispozici volný přímý kop. Staví se k němu Emil Forsberg. Je to ale daleko od branky.
69'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Hwang Hi-čchan.
68'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Jean-Paul Boëtius.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Levin Öztunali.
67'
Další menší zranění na straně Lipska. Olmo je již ve hře, ale za čáru putuje jiný z hráčů.
66'
Dani Olmo v souboji utrpěl lehčí zranění a musí nyní být ošetřován v zámezí. Chvíli se čeká, ale bude se pokračovat v deseti, než bude Olmo ošetřen.
65'
Poulsen se nyní prezentoval krásnou akcí, když do vápna dostal přihrávku, našel si dobrou palebnou pozici, oklamal bránícího hráče a vystřelil. Na poslední chvíli se mu však do střely vložil jeden z hostů.
64'
Žlutou kartu dostává Yussuf Poulsen (RB Lipsko).
62'
Hra se nyní zdržuje kvůli ošetřování dvou hráčů, po jednom z každého týmu, kteří se střetli v souboji o míč.
60'
Forsberg chtěl nyní přihrát zpoza vápna vyslat do pokutového území za obranu Poulsena, ovšem obrana tento průnikový pas zastavila.
59'
Emil Forsberg se snažil svým centrem z rohového kopu najít jednoho ze spoluhráčů v pokutovém území, ovšem to se mu nepovedlo.
58'
Žlutou kartu dostává Danny Latza (1. FSV Mohuč 05).
57'
Dani Olmo dostal velmi hezkou přihrávku do vápna, zpracoval ji a okamitě pálil. Zentner byl pozorný a tak si připisuje další parádní zákrok.
55'
Brosinski poslal přímý volný kop do pokutového území soupeře, ovšem nikdo z hráčů jeho týmu už se nedokázal k míči dostat.
54'
Kampl se nakonec po kombinaci Lipska odhodlal ke střele, která ale nabrala směr hodně vysoko nad branku Mohuče.
53'
Lipsko zůstává dále aktivní směrem dopředu a snaží se stále navýšitskóre. Střelecké pokusy se nyní jen hrnou.
51'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko opět skóruje a navyšuje vedení opět na dvě branky! Forsberg parádně protáhl míč do vápna mezi několika hráči. Ten se nakonec dostal k AMADOU HAIDAROVI, který ve skluzu uklidil míč do branky. Asistence: Emil Forsberg.
48'
Mohuč právě vstřelila branku!
Máme tady snížení! JEAN-PHILIPPE MATETA dostal krásnou průnikovou přihrávku za obranu Lipska. Následně už jen lehce prostřelil gólmana. Asistence: Robin Quaison.
47'
Lipsko začalo druhý poločas aktivněji, ovšem nedaří se jim zakončil. Mainz zatím moc na míči nebyl.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas vyzněl jasně pro Lipsko. To bylo aktivnější na míči, aktivnější střelecky i do útoku. První gól vstřelilo z penalty, druhý přidal krásnou hlavičkou Poulsen. V druhém poločase můžeme očekávat asi pasivnější a klidnější fotbal.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Nastavovat se bude jen jedna minutka nad rámec základní hrací doby.
43'
Gulasci hraje dneska často hodně vysoko. Zapojuje se do hry několik metrů od velkého vápna a taky odtamtud posílá dlouhé centry dopředu.
42'
Velmi nepřesně nyní hrají oba týmy ve středu hřiště. Kolem středového kruhu celky Lipsko i Mainz několikrát míč ztratily a zase získaly.
41'
Hosté byli nyní sevření v tlaku domácích, kteří kombinovali u jejich vápna. Nakonec ale přeci jen odcentrovali a míč alespoň dostali na druhou polovinu hřiště.
39'
Dani Olmo krásně přihrál Forsbergovi, který se ale velice unáhlil při zakončování a nakonec míč nasměroval jen daleko od bpravé tyčky.
38'
Bote Baku tentokrát přidal hodně tvrdosti do souboje a sudí okamžitě odpískal. Tohle bylo hodně za hranicí pravidel, což jde nyní arbitr hráči vysvětlit.
37'
Jean Mateta se snažil obejít za pomocí technických kliček soupeře u levé autové čáry, ovšem neuspěl a míč jen ztratil.
35'
Hra se v posledníchc chvílích trochu zpomalila. Hráči si "poťukávají" míč mezi sebou a nevidíme zádé velší šance do útoku.
34'
Dani Olmo se řítil do šance, následně ale trochu zakopl a míč mu utekl. Pak mu ho další hráč odkopl, ale sudího verdikt zněl, že se jednalo o faul.
33'
Tak nakonec to další penalta pro Lipsko nebude. Odkopává se od branky mohučského gólmana Zentnera.
32'
Uvidíme další penaltu? Sudí po nepřehledné situaci ve vápně hostů komunikuje s videorozhodčím o možné hře rukou.
31'
Forsberg parádní technickou finesou oklamal ve vápně jednoho z hráčů a zbavil se dalšího. Následně poslal obloučkem míč na branku, ale trefil jen praou tyčku.
30'
Žlutou kartu dostává Jean-Philippe Mateta (1. FSV Mohuč 05).
29'
Yussuf Poulsen si naběhl na dlouhý pas do běhu a ve vápně okamžitě pálil na branku. Brankář Zentner ale předvedl krásný zákrok a akci přerušil.
27'
Daniel Brosinski si vzal k exekuci i další rohový kop. Tentokrát nacentroval míč do hloučku hráčů, kde ale byli úspěšnější domácí.
26'
Burkardt si udělal prostor, nacentroval do šestnáctky a sledoval, kam míč doletí. Doletěl do rukavic gólmana Gulasciho.
25'
Tentokrát se rohového kopu ujala Mohuč, a to přesněji Daniel Brosinski. Taktéž se mu ale, jako předtím Forsbergovi, nepovedlo najít nikoho z fotbalistů ve stejném dresu.
24'
Emil Forsberg nasměroval do vápna další rohový kop, ovšem ani tentokrát se mu nepodařilo najít své spoluhráče, místo toho namířil míč na hlavu hráčů soupeře.
23'
Forsberg nacentroval míč z rohového kopu do vápna, kde se herní pomůcka několikrát odrazila. Následně zamířila za čáru, ale rozhodčí ukázal, že se bude kopat od branky.
21'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko zvyšuje na 2:0! Olmo nacentroval míč přesně na hlavu YUSSUFA POULSENA, který nádherně umístěnou hlavičkou, kdy míč proletěl přesně mezi brankářovou rukavicí a břevnem, zvyšuje stav zápasu.. Asistence: Dani Olmo.
19'
Lipsko hraje velmi hezký ofenzivní fotbal, Mohuč se po obdrženém gólu hodně zatáhla d oobrany.
18'
Yussuf Poulsen v obrovské šanci! DOstal se s míčem do vápna, zastavil si míč a z otočky vypálil. Jeho rána šla jen velmi těsně nad břevno branky Mohuče!
17'
Lipsko právě vstřelilo branku!
EMIL FORSBERG se rozběhl k míči na penaltovém puntíku a chladnokrevně zakončil. Jeho přízemní rána šla přesně na opačnou stranu, než skočil brankář Zentner.
16'
Úplně zbytečně nyní Barreiro Martins fauloval ve vápně svého soupeře a píská se penalta! Tu pujde zahrát Emil Forsberg.
14'
Nyní Brosinski zahrál rohový kop, ale opět nenašel nikoho ze svých spoluhráčů ve vápně. Lipsko bere míč a jde na druhou stranu.
13'
Daniel Brosinski poslal velmi zajímavý centr do vápna, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a obrana soupeře si s míčem bez probléů poradila.
12'
Kevin Kampl poslal k zemi soupeře za hranou pravidel. To okamžitě odpískal sudí Grafe, který takovéto zákroky určitě nebude tolerovat.
10'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale chybí zakončení. Ani jeden z týmů se nyní nemůže probojovat až k vápnu a vypálit.
8'
Angelino poslal zatočený centr z volného přímého kopu do vápna přímo na hlavu Marcela Halstenberga, který ale hlavou branku přestřelil.
7'
Jerry St. Juste to nyní hodně přehnal s tvrdostí. Sudí okamžitě píská a Lipsko získává volýn přímý kop.
5'
Forsberg rozehrál rohový kop, jenže se mu nepodařilo míč dostat do blízkosti jeho spoluhráčů. Pozorná obrana Mohuče míč odhlavičkovala pryč.
4'
Dani Olmo se parádně osvobodil od obránce a vypálil ránu, která mířila do horného růžku. Brankář Mohuče se pro míč na poslední chvíli natáhl. Parádní zákrok.
3'
Jean-Philippe Mateta byl při svém útočném snažení až příliš rychlý a naběhl si pro přihrávku do ofsajdu. Sudí to samozřejmě viděl a odpískal.
2'
Dani Olmo byl vyslán do parádní akce, jenže nezachytil dlouhou přihrávku, po které by mohl běžet na bránu úplně sám.
1'
Utkání právě začalo.
1. FSV MOHUČ 05

Mohuč v létě posílila jen o jedno jméno, které alespoň atakovalo hranici dvou milionů eur. Z Padebornu přišel stoper Luca Kilian. Dalším příchodem byl Dimitri Lavalée, který dorazil ze Standardu Lutych. Jediným větším odchodem se pak stal přesun Floriana Mullera do Freiburgu za 200 tisíc euro. Mainz také vstupuje do svého úvodního zápasu této sezóny.

Marodka Mohuče obsahuje pouze jediného hráče, kterým je Ji Dong-Won, kterého taktéž trápí poraněné koleno.
RB LIPSKO

Lipsko se chytá na svůj úvodní zápas Bundesligové sezóny 2020/2021. Zatím nevíme, jak bude vypadat kompletní složení týmu, protože přišel jen jeden známější hráč. Tím je Hee-chan Hwang, který se do Lipska dostavil z partnerského Red Bullu Salzburg za 15 milionů euro. Bude mít ale těžký úkol. Nahradí ale hvězdného Tima Wernera, který odešel do Chelsea? Tuto otázku si zodpovíme asi až zítra při zápase.

Lipsko má však také docela velkou marodku. Kvůli poraněným kolenům nebudou hrát Laimer a Hartmann, kvůli zraněné kyčli zase Ibrahima Konaté. V karanténě pak zůstala španělská dvojička Martinez a Novoa Ramos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
2. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Bayern 1 1 0 0 8:0 3
2. Dortmund 1 1 0 0 3:0 3
3. Hertha Berlin 1 1 0 0 4:1 3
4. Augsburg 1 1 0 0 3:1 3
5. Lipsko 1 1 0 0 3:1 3
6. Freiburg 1 1 0 0 3:2 3
7. Hoffenheim 1 1 0 0 3:2 3
8. Leverkusen 1 0 1 0 0:0 1
9. Bielefeld 1 0 1 0 1:1 1
10. Frankfurt 1 0 1 0 1:1 1
11. Wolfsburg 1 0 1 0 0:0 1
12. Köln 1 0 0 1 2:3 0
13. Stuttgart 1 0 0 1 2:3 0
14. Union Berlin 1 0 0 1 1:3 0
15. Mainz 1 0 0 1 1:3 0
16. Mönchengladbach 1 0 0 1 0:3 0
17. Werder 1 0 0 1 1:4 0
18. Schalke 1 0 0 1 0:8 0
Články odjinud