Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Union Berlin - 20. ledna 2021   20:30

Lipsko
70' Forsberg (Olmo)
1:0
(0:0)
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele (77. Adams), Kampl (60. Forsberg), Sabitzer (C), Angeliño – Nkunku (87. Haidara), Olmo (86. Y. Poulsen) – Sörloth.
Martínez – Adams, Forsberg, Haidara, Hwang Hi-čchan, Kluivert, Orban, Y. Poulsen, Samardžič.
Schmidth M.
Red Bull Arena, Lipsko
Union Berlin
Luthe – Friedrich (C), Knoche, Hübner (76. Gentner) – Ryerson, Andrich, Griesbeck (81. Endo), Ingvartsen, Lenz (81. Gießelmann) – Teuchert (61. Dajaku), Awoniyi (60. Bülter).
Karius – Bülter, Endo, Gentner, Gießelmann, Gogia, N. Schlotterbeck, Trimmel, Dajaku.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne a dobrou noc!
Utkání je u konce! Domácí nakonec berou po výhře 1:0 tři body. O úspěchu Lipska rozhodl v 70. minutě střídající Forsberg, kterému se po přihrávce Olma podařilo nasměrovat míč k tyči z rychlé otočky. Hosté v nastaveném čase mohli vyrovnat, ale vinou skvěle chytajícího Gulácsiho a zodpovědné defenzivy neuspěli.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 6:11.
90+4'
90+3'
Giesselmann ještě centroval, ale chyběla přesnost. Vypadá to, že už se nic nestane. Domácí si dojdou pro velmi cenné tři body.
90+2'
Hosté se dostali k centru z levé strany, který byl hodně nebezpečný! Proletěl pouze kousek od malého vápna. Ke střele se dostal Bulter, ale ani on nevyrovná, mířil k pravé tyči, ale Gulácsi naštěstí pro Lipsko zasáhl!
90+1'
Rozhodčí ve druhém poločase nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby. Ta první už vypršela, hosté kombinují.
90+1'
Po faulu se Union dostal ke standardní situaci, po které přišel centr, ale následně také útočný faul. Od branky bude rozehrávat Gulácsi.
90'
Poprvé zakončoval Poulsen, ale jeho střela končí za hostující brankou, protože nemířil přesně. Do konce utkání nám zbývají poslední minutky.
89'
Žlutou kartu dostává Niko Gießelmann (1. FC Union Berlín). Ten zezadu sklouznul protihráči pod nohy a poslal ho k zemi, takže je druhým hráčem, jenž dostává varování v podobě žluté karty.
88'
Ani další rohový kop nepřinesl příležitost ke změně skóre. Hosté rychle spěchali dopředu, ale zastavil je nedovoleně Adams u postranní čáry.
87'
Sorloth se dostal po rohovém kopu do zakončení hlavou, nasměroval míč k tyči, kde byl připraven Luthe. Domácí si rozehrávku od praporku zopakují.
87'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Amadou Haidara.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Yussuf Poulsen.
85'
Totožně zakončil na druhé straně hřiště Ingvartsen. I jeho pokus nebyl vůbec přesný. Gulácsi pouze celou situaci kontroloval.
84'
Olmo vyprodukoval další ránu z velké dálky. Luthe tentokrát němel žádnou práci, míč letěl vysoko nad břevno.
83'
Hosté vystrčili růžky, když se dostali k centru z hloubi pole. Přihrávka do vápna ale nebyla vůbec nebezpečná, skončila v náruči Gulácsiho.
82'
Sorloth se dostal ve vápně ke střele z velké blízkosti po přihrávce Nkunka. Norský reprezentant ale z úhlu selhal, střela mu vůbec nesedla a mířilo hodně mimo.
81'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Griesbeck, přichází Kejta Endo.
81'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Niko Gießelmann.
80'
Ingvartsen se dostal ve vápně Lipska do zakončení, ale byl při tom bráněn Upamecanem. Hostující záložník končí na zemi a hosté si žádají penaltu, ale rozhodčí správně dává najevo, že oba hráči šli do souboje stejný způsobem.
79'
Ingvartsen se dostal k míči na levé straně, po zblokované přihrávce následuje autové vhazování Unionu.
78'
Nkunku ukázal individuální dovednosti, když se mu podařilo obejít dva spoluhráče. Šikovný univerzál ale následně míč ztratil.
77'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Tyler Adams.
76'
I nad druhé straně se do závěrečné desetiminutovky bude hra oživovat čerstvými hráči. Trenér Nagelsmann už dává pokyny Adamsovi, který se za malou chvíli podívá na hrací plochu.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Florian Hübner, přichází Christian Gentner.
75'
Zdá se, že fotbalistů Unionu trochu docházejí síly. Hosté se nezmůžou na napadání a při zisku míče rychle ztrácejí. Možná by mohlo pomoci další střídání, které se nyní chystá.
74'
Berlín se ale nedostali ani za polovinu, domácí důrazně zakročili a už si opět spokojeně přihrávají.
73'
Po neúspěšném útoku se k odkopu dostane Luthe. Brankář Unionu dlouho nečeká a rozehrává do kraje, tedy nakrátko.
72'
Lipsko po brance o něco aktivnější dopředu, domácí získali autové vhazování a pokračují v klidu s míčem. Naopak hosté musí přidat, což nebude jednoduché.
70'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Tak přece jen jdou domácí do vedení! Po kombinaci před vápnem se balón odrazil na kopačky Olma, který předal míč EMILU FORSBERGOVI. Ten se šikovně otočil a ihned pálil a nasměroval míč ideálně k pravé tyči z pohledu hostujícího brankáře, který neměl nárok střelu z prostoru tří tyčí vytěsnit. Asistence: Dani Olmo.
69'
Balón putuje k Gulácsimu, domácí opět začínají až do vlastní branky, zatím se jim ale nedaří postupovat dopředu.
68'
Sabitzer vyzkoušel další střelu z velké dálky. Jeho pokus vypadal nebezpečně, ale skončil několik centimetrů vedle pravé tyče z pohledu brankáře Lutheho.
67'
Na druhé straně se k centru dostali hosté. Balón z pravé strany pouze proletěl vápnem a dlouho vypadal nebezpečně. Obránci Lipska si dávali přednost a nikdo z nich nezasáhl.
66'
Žlutou kartu dostává Angeliño (RB Lipsko), který nevybíravým zákrokem zajel do soupeře zezadu, což znamená první karetní trest v tomto souboji.
65'
Nkunku se dostal ve vápně do šance po vybojovaní míče od Forsberga, ale jeho střelu zneškodnil Luthe. Nejspíše jsme nyní viděli největší šanci dnešního střetnutí.
65'
Angelino vyslal centr do vápna Unionu, kde však nikdo z domácích nezakončil. Lipsku chybí důraz a chuť v zakončení.
64'
Hra je přerušena. Hlavní arbitr si všiml faulu Angelina u postranní čáry. Domácí ale dlouho bez míče nevydrželi, ihned ho vybojovali zpět do svého držení.
63'
RB Lipsko si přihrává na vlastní polovině. Do konce utkání zbývá zhruba půl hodina, domácí musí zabrat.
62'
Oba týmy řádně prostřídaly, na hřiště nastoupil ke svému první zápasu v Bundeslize útočník Leon Dajaku. Na druhé straně namísto Kampla přichází ofenzivní Forsberg, což by mohlo domácím pomoci směrem dopředu.
61'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Cedric Teuchert, přichází Leon Dajaku.
60'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Marius Bülter.
60'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Emil Forsberg.
59'
Mukiele posílá míč na domácí stopery, Lipsko volí možnost další kombinace. Připravují se první střídání, které by mohly oživit dosavadní průběh hry.
58'
Nkunku poslal do vápna hezký centr, po kterém přišlo prodloužení na zadní tyč. Po míči se natahoval Upamecano, ale neměl žádnou šanci zakončit. Odkop od branky.
57'
Hubner si před velkým vápnem nedal pozor a postrčil Klostermanna rukama, Lipsko má k dispozici standardní situaci. Exekuci si vezme na starost Christopher Nkuknku.
56'
Union si několikrát vyměnil balón v obraně, a následně došlo k nákopu. Ten vůbec nevyšel, takže jde pouze o zbytečné odevzdání míče soupeři.
55'
Mukiele měl nyní hodně prostoru k centru na pravé straně, čehož ale vytáhlý obránce nevyužil. Z první poslal balón do středu vápna, kde nebyl ani jeden z jeho spoluhráč. Míč putuje k brankáři Unionu, šance nepřichází.
54'
Domácí se dostali do vápna, kde se vůbec nedohodli. Přihrávka na hranici vápna byla příliš nepřesná, proto skončila pouze u hostujících obránců, kterým se zatím nedaří založit další akci Berlína.
53'
O centr se ve vápně postaral Nkunku, který pohotově hlavičkou poslal balón zpět do středu pole. Union si zahraje s míčem na obranné polovině.
52'
Halstenberg skvělým obranným zákrokem poslal míč za postranní čáru a přerušil tak akci Berlína, hosté ale nakonec ještě vybojovali první rohový kop v tomto zápase.
51'
Teď měli hráči Lipska možnost v podobě rohového kopu, ale opět vůbec neuspěli. Centr od rohového praporku mířil pouze do náruče připraveného Lutheho, jenž si zatím moc nezachytal.
50'
Pozorujeme zatím stejný obraz jako v prvním poločase. Domácí sice drží balón, ale nedaří se jim vůbec ohrozit branku Unionu.
48'
Ingvartsen na levé straně zkoušel projít, ale nakonec přihrával nepřesně před hranci velkého vápna. Odevzdal tak pouze míč domácím, kteří putují zpět na útočnou polovinu.
47'
Další nákop dopředu, kde si nabíhal Angelino, byl opět velmi nepřesný. Míč se dostal pouze k hostům, kteří neměli s tímto centrem velkou práci.
46'
Mukiele zkoušel centrovat z pravé strany, ale přihrávka mu vůbec nesedla, skončila u obránce na velkém vápně. I přesto míč zůstává na kopačkách Lipska.
46'
Po prvním poločase svítí na tabuli v Red Bull Aréně skóre 0:0. Lipsko ukázalo velkou sílu v defenzivě, když hostujícímu Unionu nedovolilo ani jednou ohrozit prostor tří tyčí. Naopak se domácím nedařilo směrem dopředu. Svěřenci kouče Nagelsmanna mají držení míče 71%, ale nedokáží si vypracovat větší příležitosti, po kterých by mohla přijít změna skóre. Druhý poločas začne zhruba ve 20:30.
45'
44'
Halstenberg ve snaze dostat míč do vápna Unionu centroval, ale poslal míč na hranci vápna, odkud ho hosté poslali do zámezí. Uvidíme rozehrávku od postranní čáry v podobě autového vhazování.
43'
Teuchert se opět mohl probojovat do vápna a zakončovat, ale opět selhal hned před prvním hráčem Lipska. Upamecano opět uplatil svoji sílu a protihráče odtlačil.
42'
Teuchert se snažil hlavou nasměrovat centrovaný míč zpoza vápna na branku Lipska, ale neměl proti převaze domácích žádnou šanci. Lipsko je dozadu velmi silné, chybí však větší aktivita do ofenzivy.
41'
Ingvartsen se dopustil faul, čehož si všiml hlavní arbitr. Hra je přešrušena, rozehrávat bude domácí celek.
40'
Do konce poločasu nám zbývá pět minut. Prozatím jsme neviděli mnoho pohledných akcí. Stále sledujeme kombinující Lipsko, kterému se nedaří probojovat se do zakončení. Hosté vyčkávají na vhodný moment a využívají protiútoku, ale domácí defenziva je připravena.
39'
Po teči u pomezní čáry získávají autové vhazování hosté, vzápětí však ztrácí i Union a vhazovat bude domácí Lipsko.
38'
Nkunku se dostal ve vápně po přihrávce Sorlotha do dobré střelecké pozice, ale nenadělal hostujícímu brankáři žádné problémy. Ofenzivní univerzál Lipska mířil hodně vysoko nad branku, míč končí vysoko na tribuně.
36'
Sledujeme nyní hodně ospalou hru, Lipsko s míčem stojí na vlastní polovině. Upamecano si stoupl na balón a rozhlížel se komu přihrát. Mnoho šancí jsme zatím neviděli.
35'
Tradičně Lipsko získává míč zpět do svého držení. Další průniková přihrávka od Olma zblokována.
34'
Netrvalo to však dlouho, frustrovaný Nkunku nejspíše oplácel za předešlý skluz a připisuje si další útočný faul. Opět si od vlastního vápna rozehraje Luthe.
33'
I na druhé straně se píská. K zemi byl nedovoleně poslán Nkunku, takže se k míči dostanou znovu domácí.
31'
Hosté si vyměnili několikrát balón a v kombinaci mohou pokračovat. Nedovoleně si totiž počínal Sabitzer, který nedovoleně zastavil ve středu hrací plochy pohlednou sérii přihrávek.
30'
A opět sledujeme kombinaci Lipska. U míče především stoperská trojice, která kombinuje s krajními obránci.
29'
Dvakrát se teď hosté dostali do zajímavých náběhů, ale hodně důrazný byl Upamecano, který si poradil skvěle. V obou případech útočníky odstrčil svým tělem a nedovolil jim zakončit.
28'
Olmo v další možnosti ohrozit branku Unionu neúspěšný. Lipsko zbytečně ztratilo, po dlouhé odmlce mohou hrát hosté, rozehraje Luthe.
27'
Mukiele zachytil dlouho přihrávku a umožnil odcentrovat Olmovi. Ani jeho pokus ale nebyl vůbec přesný, skončil jenom v náruči hostujícího gólmana, který zatím příliš práce neměl.
26'
Sabitzer po spolupráci s Angelinem vyprodukoval další centr, který byl ale hodně nepřesný, zblokoval go první hráč Berlína. Domácí pokračují v tlaku, dostanou se k autu.
25'
Domácí opět využili křídelní prostory, ale znovu to tudy nevyšlo. Na pravé straně poslali míč do zámezí, což neznamená nic jiného než autové vhazování pro 1. FC Union Berlín.
24'
Po delší době se míče dotkl Gulácsi, který byl součástí kombinace domácí defenzivy. Lipsko pokračuje sérii přihrávek a pomalu postupuje směrem k brance Berlína.
23'
Nkunku opět v akci. Nyní si v souboji o míč nedal pozor a zasáhl protihráče. Hlavní rozhodčí útočný faul zpozoroval a ihned píská do píšťalky. Po faulu bude z vlastního vápna rozehrávat Luthe.
22'
Sabitzer zavezl míč před velké vápno, kde ho přebral Nkunku, který ale nezvládl první dotek. Míče zbytečně ztratil a odevzdává ho hostům.
21'
Sabitzer se snažil zrychlit hru přenesením hry na pravé křídlo, kam si nabíhal Mukiele, ale nepodařilo se mu to ideálně. Těžká přihrávka byla příliš dlouhá, takže končí pouze za brankou Unionu.
20'
Sorloth si ve vápně naskakoval na dlouhý centr z hloubi pole, ale musel by být o půl metru větší, aby na centr dosáhl. O odkop se tentokrát postará Luthe.
19'
Domácí zatím nedávají Unionu mnoho šancí, opět se Lipsko snaží protlačit dopředu a většinu času drží balón.
17'
Angelino se individuálně prosadil na levém křídle a dokázal odcentrovat, byl ale těsně bráněn, takže jeho centr mířil do míst, kde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů. I tak Lipsko zůstane u balónu.
16'
Olmo našel ve vápně Sorlotha, který musel zkrotit skákavý balón, což se mu nepodařilo. Útočník Lipska byl skvěle zdvojen a ve velkém vápně neměl žádnou šanci.
15'
Unionu se podařilo zakončit, pomalá střela sotva doletěla k brance, a navíc skončila mimo tři tyče. Rozehrávat bude domácí brankář Gulácsi.
14'
Domácí se snažili vysoko napadat rozehrávku Unionu, ale Luthe rozehrál do strany a hosté si poradili. Dokonce nyní mohou spěchat vpřed a využít rychlého protiútoku.
13'
Nedovolený zákrok ve středu pole znamená rozehrávku pro domácí družstvo, které nadále zůstanu u balónu. Lipsko nakonec rozehrává z pravé strany pole, kde rozhodčí nejprve hru pozastavil.
12'
Lipsko pomalu postupuje směrem dopředu, ale hosté si dávají velký pozor. Další pokus o přihrávku před velké vápno zablokovali, uvidíme autové vhazování RB.
10'
Awoniyi se dostal náběhem za obranu, kam mu byla adresována přesná přihrávka. Gólový útočník ale nedokázal míč ideálně zpracovat, navíc stál v těsném ofsajdu.
9'
Lipsko pokračuje v dominancí, především co se držení míče týče. Nyní svěřenci Nagelsmanna kombinují na obranné polovině, u míče aktuálně před chvílí chybující talent Upamecano.
8'
Po velké chybě Upamecana se do samostatného úniku dostal útočníka Berlína, který ve velké šanci selhal! Nakonec ale pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd, takže by případná branka stejně neplatila.
7'
Sorloth se z pozice útočník stáhl do křídla a vybojoval druhý rohový kop. Exekuci si vzal na starost Angelino, který našel ve vápně hlavu Klostermanna, jenž v záklonu zakončoval nad.
6'
Sabitzer vyzkoušel podruhé pozornost Lutheho. Tentokrát jeho rána zpoza vápna mířila mezi tři tyče. Brankář Unionu byl pozorný a skvělým zákrokem pomalejší pokus k tyči zastavil.
5'
Poprvé se s míčem na útočnou polovinu dostali hosté. Kooperace Ryersona s Andricha ale k zakončení nevedla. Přihrávku na pravém křídle vystihl a dokázal zachytit Angelino, který vrací míč svému týmu.
4'
Nkunku si před vápnem narazil se Sabitzerem, ale následně ztratil balón. Dopředu mohli spěchat hráči Berlína, kteří ale také přihrávali nepřesně, Míč putuje zpět na kopačky Lipska.
3'
Centr z rohového kopu zamířil přesně do náruče Lutheho, který neměl těžkou práci. Domácí ale pokračují s míčem na kopačkách na vlastní polovině, kde si kulatý nesmysl vyměňují stopeři.
2'
Lipsko následně aktivně odebralo hostů balón a dostalo se do zakončení, po kterém přijde první rohový kop. Střela Sabitzera byla zblokována jedním z hostujících obránců a končí za brankou, kterou dnes střeží Luthe.
1'
První nákop domácích dopředu končí na kopačkách Berlína, hosté se dostanou k autovému vhazování a poprvé tak budou moci postupovat s míčem vpřed.
1'
O úvodní výkop utkání se postarali hráči Lipska, kteří dnes nastupují v bílé variantě dresů. Hosté z Berlína pak v tmavomodrých úborech.
1'
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu! Utkání 17. kola německé Bundesligy mezi domácím Lipskem a hostujícím Berlínem začne za několik okamžiků! Přeji vám příjemnou zábavu!
Hráči ke sledování:

Angelino (RB Lipsko)
Ofenzivní obránce je spolu s Poulsenem nejproduktivnějším hráčem celku. Svými výkony si Španěl vysloužil nominaci do týmu FIFA Team of the year. Aktuálně patří mezi nejlepší krajní obránce na světě a je velkým příslibem do budoucna, protože je mu pouhých čtyřiadvacet let.

Taiwo Awoniyi (1. FC Union Berlín)
Vzhledem k absenci Kruse by měl být největší zbraní berlínského družstva. V probíhající sezoně se mu podařilo vstřelit pět branek a právě společně se zkušenějším spoluhráčem patří k nejlepším střelcům Unionu. Do Berlína přišel třiadvacetiletý Nigérijec z Mohuče před tímto ročníkem.
Poslední vzájemná utkání v Bundeslize:
RB Lipsko – Union Berlín 3:1
Union Berlín – RB Lipsko 0:4
1. FC Union Berlín

Union svými výkony prozatím dosti překvapuje, hosté ztrácí na druhé Lipsko čtyři body a nacházejí se na pátém místě, které zaručuje postup do skupinové fáze Evropské ligy. Berlín neprohrál ani jeden z posledních pěti soubojů. Největší síla týmu je v ofenzivě, Union nastřílel už dvaatřicet branek, což je stejně jako Dortmund, navíc hosté inkasovali pouze dvacetkrát. Nejproduktivnějším hráčem v dresu Unionu Berlín je aktuálně zraněný útočník Max Kruse, který vsítil šest branek, ke kterým přidal pět asistencí.

Poslední odehraná utkání:
Union Berlín – Leverkusen 1:0
Union Berlín – Wolfsburg 2:2
Brémy – Union Berlín 0:2
RB Lipsko

Domácí mužstvo se po šestnácti odehraných zápasech nachází na druhé příčce, na první Bayern ztrácí Lipsko čtyři body. RB Lipsko ztratilo body v posledních dvou zápasech, když nejprve prohrálo s Dortmundem, a následně remizovalo na hřišti Wolfsburgu. Leipzig má nejlepší obranu v celé soutěži, inkasoval doposud pouze čtrnáct branek. Vstřelit se domácím prozatím podařilo osmadvacet gólů. O největší počet přesných zásahů se postarali útočník Yussuf Poulsen a krajní obránce Angelino.

Poslední ligová utkání:
Wolfsburg – RB Lipsko 2:2
RB Lipsko – Dortmund 1:3
Stuttgart – RB Lipsko 0:1
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu 17. kola německé Bundesligy, ve kterém se střetne domácí RB Lipsko proti hostujícímu 1. FC Union Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.