Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Bayern - 24. ledna 2021   15:30

0:4
(0:1)
Bayern
34' T. Müller  (Kimmich) • 54' Lewandowski  (Kimmich) • 88' T. Müller  (Kimmich) • 90' Alaba
Schalke
Fährmann – Becker, Kabak, Nastasić, Oczipka – Stambouli (C), Serdar – Raman, Uth, Harít (72. Schöpf) – Hoppe (72. Boujellab).
Langer – Boujellab, Bozdogan, Mascarell, Mendyl, Mercan, Schöpf, Thiaw.
S. Stegemann (GER)
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Bayern
Neuer (C) – J. Boateng, Süle, Alaba, A. Davies (68. Lucas Hernández) – Kimmich, Goretzka – Gnabry (64. Coman), T. Müller, Sané (64. Musiala) – Lewandowski (80. Choupo-Moting).
Nübel – Coman, Costa, Lucas Hernández, Choupo-Moting, Musiala, Pavard, Roca.

Z tohoto ofenzivně laděného a pohledného utkání je to vše. Díky, že jste jej sledovali spolu s námi. Na viděnou.
Bayern bude v dalším bundesligovém utkání plnit za týden roli favorita doma proti třináctému Hoffenheimu. Schalke se pokusí utnout šňůru tří porážek v řadě na hřišti dvanáctých Brém.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:14. Střely mimo: 10:18. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:9.
Fotbalisté Bayernu Mnichov si na hřišti posledního Schalke v poklidu dokráčeli pro očekávané tři body a po výhře 4:0 odskočili na čele tabulky druhému Lipsku na rozdíl sedmi bodů. Skóre otevřel favorit deset minut před přestávkou. Kimmich využil dostatku prostoru a vymyslel skvělý pas na Thomase Müllera, jenž hlavičkoval z hranice malého vápna přesně k levé tyči. Krátce po změně stran se přihlásil o slovo nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski. Polský kanonýr si po Kimmichově vysunutí obešel Kabaka i Fährmanna a zvyšoval svou třiadvacátou letošní bundesligovou trefou na 2:0. Zároveň se stal prvním hráčem v historii soutěže, který dokázal skórovat v osmi venkovních zápasech za sebou. Zbylé dva góly se zrodily až krátce před koncem. Nejprve odcentroval Kimmich z pravé strany na hlavu Müllera, o chvíli později překvapil Fährmanna skrytou dělovkou z nějakých třiceti metrů David Alaba. Nutno podotknout, že i Schalke mělo své šance a minimálně čestný zásah by si rozhodně zasloužilo.
90+1'
90'
Bayern právě vstřelil branku!
V závěru zápasu si jinak skvěle chytající Ralf Fährmann přeci jen vybral slabší chvilku. Z nějakých třiceti metrů vypálil levačkou DAVID ALABA a brankář Schalke na "plavající" míč reagoval pozdě. Nutno přiznat, že Fährmann měl trochu ztížený výhled.
88'
Je hotovo. Po faulu Nastašiće kopal Bayern standardku – byl to takový kratší roh z pravé strany. Po Kimmichově centru se do vzduchu vyšponoval THOMAS MÜLLER a hlavičkoval přes Nastasiće neomylně k pravé tyči.
87'
Ralf Fährmann se dnes opravdu nenudí. Tentokrát musel vyrážet Comanovu dělovku zpoza vápna. Naštěstí pro něj mířila doprostřed branky.
86'
Timo Becker pošle do hry autové vhazování na obranné polovině. Bayern míří v poklidu za třemi body.
85'
Jamal Musiala se šikovně prokličkoval ke střele z levé strany pokutového území. Ralf Fährmann se proti jeho křižné ráně natáhl a balon u pravé tyčky vyrazil.
84'
Jérôme Boateng sestřelil skluzem na polovině hřiště Benita Ramana a vysloužil si žlutou kartu.
84'
Po kratším centru z levé strany hlavičkoval Joshua Kimmich z levé části šestnáctky daleko vedle vzdálenější tyče.
82'
Po rohovém kopu musel reflexivně zasahovat Ralf Fährmann. Ten na malém vápně nadvakrát obstál před dotírajícím Leonem Goretzkou.
81'
Jamal Musiala přihrával z pravé strany, míč zblokoval na roh Ozan Kabak. Domácí reklamovali, že se hostující záložník dostal s míčem za brankovou čáru, rozhodčí ale jejich názor nesdílel.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Eric Choupo-Moting.
80'
Matija Nastasić přišlápl zezadu nohu Thomase Müllera, jenž s výkřikem padl k zemi. Udělena byla první dnešní žlutá karta.
79'
Oczipkova centru se zmocnili hosté a bleskově přenesli hru na polovinu Schalke.
78'
Střela Alessandra Schöpfa byla tečována na rohový kop. Ten rozehraje Schalke z levé strany.
77'
Bez přípravy se do balonu opřel Joshua Kimmich. Rána to byla hodně nepřesná, německý bek se za ni s ironickým úsměvem spoluhráčům omluvil.
75'
Schalke je v posledních minutách lepším týmem a útočí na snížení. Tentokrát pálil z necelých dvaceti metrů Mark Uth. Jeho rána pro změnu minula o kousek pravou tyč. Chtělo by to trochu vylepšit mířidla.
73'
Nově příchozí Alessandro Schöpf se ihned uvedl nebezpečnou střelou. Z hranice šestnáctky pálil mezi nohami Süleho jen velmi těsně vedle levé tyče. Manuel Neuer se tentokrát za míčem jen ohlédl.
72'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Alessandro Schöpf.
72'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Nassim Boujellab.
71'
Niklas Süle se snažil propasírovat z pravé strany vápna míč přihrávkou před branku, to se mu ale nepovedlo. O chvíli později se přesto Bayern do zakončení dostal. Balon si navedl na levačku Robert Lewandowski, tentokrát ale polský šikula pálil po zemi metr vedle pravé tyče.
70'
Francouzský útočník už je na nohou, byť s bolestivou grimasou ve tváři. Bude v pořádku.
69'
Ralf Fährmann si musel vyběhnout až na okraj pokutového území, kde na poslední chvíli odvracel hlavou míč před dotírajícím Kingsleym Comanem. Ten krátce po svém příchodu na trávník schytal tvrdý úder a zůstává ležet na zemi.
68'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Lucas Hernández.
67'
Schalke je zamknuto na vlastní polovině, odkud se ne a ne dostat dopředu. Útěchou budiž domácím, že mají alespoň míč. I když za tohoto stavu by s ním pochopitelně potřebovali být v úplně jiných zónách hřiště.
66'
Z pravé strany velkého vápna napřáhl ke střele Niklas Süle, do rány se ale obětavě vrhl Matija Nastasić a zblokoval ji.
65'
Leroy Sané se svým stažením ze hry viditelně nesouhlasil, leč musel se trenérově rozhodnutí podvolit. Takový je fotbal.
64'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Jamal Musiala.
64'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Kingsley Coman.
63'
Po nedovoleném zákroku Thomase Müllera zahrávalo Schalke standardní situaci. Po centru z pravé strany hlavičkoval Ozan Kabak přibližně půl metru nad břevno Neuerovy svatyně.
62'
Z levé strany šestnáctky střílel prudce po zemi Serge Gnabry. Měl už to ale dost z úhlu, a tak Ralf Fährmann bez problémů zasáhl.
61'
Hra se vrátila na protější konec hřiště. Akce Bayernu ovšem ztroskotala na nepřesném Goretzkově pasu. Balon doletěl z pravé strany až do zámezí.
60'
Suat Serdar napřáhl ke střele z nějakých osmnácti metrů. Skákavá rána prosvištěla jen pár čísel vedle pravé tyče!
58'
Pátý rohový kop Bayernu Mnichov v tomto utkání, Schalke je na dvou. K zakončení po něm nedošlo. Míč si staví na odkop Ralf Fährmann.
56'
Mark Uth dostal prosto ke střele, ojedinělou laxnost obrany Bayernu ale v gól nepřetavil. Z hranice šestnáctky mířil vedle levé tyče.
54'
Joshua Kimmich našel dlouhým pasem za obranu ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který nasadil kličku Kabakovi, položil si Fährmanna a přízemní střelou z pravého okraje malého čtverce navýšil vedení favorita. Třiadvacátý gól v sezóně v podání polského snajpra!
53'
Rohový kop měl dispozici i Bayern, jeho zadáci ale museli hasit rodící se protiútok Schalke.
52'
A byla z toho zajímavá hlavička Matiji Nastasiće! Po centru z pravé strany si nabíhal někam k penaltovému puntíku a hlavičkoval o zem těsně vedle pravé tyčky! Manuel Neuer by ale na míč zřejmě dosáhl.
51'
Možnost pro Schalke. Amín Harít si staví míč k rohovému praporku.
50'
Bayern se opět pomalu nadechuje. Tentokrát stačil v obraně včas zasáhnout Ozan Kabak.
49'
Serge Gnabry si navedl balon do levé části vápna na střelu levačkou, křižná přízemní rána minula vzdálenější tyč zhruba o půl metru.
47'
Oba týmy nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách. Schalke má momentálně k dispozici autové vhazování na obranné polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Pohledný úvodní poločas zápasu mezi Schalke a Bayernem je minulostí. Viděli jsme ofenzivní představení, které nabídlo celou řadu zajímavých šancí a především i jeden gól. Skóre otevřel deset minut před pauzou Thomas Müller. Mnichovský útočník těžil z krásného pasu Kimmicha, po němž mohl z hranice malého vápna hlavičkovat k levé tyči. Vedení Bayernu lze považovat za zasloužené, lídr soutěže je na hřišti posledního celku ligy dle očekávání aktivnějším týmem, své šance ale mělo i Schalke. Uthovu náběhovou hlavičku ovšem zlikvidoval Neuer nohou a Kabakovo zakončení zády vyčapal skokem k levé tyči.
45+1'
45+1'
Po Fährmannově odkopu se uprostřed hřiště zrodil ještě jeden vzdušný souboj. Následně rozhodčí Stegemann foukl do píšťalky a poslal oba týmy do kabin.
45'
Saného centr z levé strany se neujal. Zároveň již známe údaj o nastaveném čase. Hrát se bude ještě minutu.
44'
Timo Becker stihl vložit na poslední chvíli nohu do střely Joshuy Kimmicha a odvrátil tak nebezpečnou akci Bayernu na rohový kop.
43'
Hlavní arbitr Stegemann ještě konzultoval situaci s kolegou u videa, původní výrok ale zůstává platný. Šlo skutečně o těsný ofsajd.
42'
Střelu Leroye Saného z pravé strany vyrazil Ralf Fährmann jen před sebe. Z hranice malého vápna pohotově dorážel nikým nehlídaný Serge Gnabry, gól Bayernu ale neplatí. Prvně jmenovaný se chvíli předtím octl v ofsajdu.
40'
Lídr Bundesligy pokračuje ve své nátlakové hře. Z hranice šestnáctky nyní střílel Serge Gnabry, jeho ránu tentokrát zblokoval nejblíže stojící protihráč.
39'
Na útočný výlet se chtěl vydat Bastian Oczipka, balon si dal ale příliš daleko od nohy a ten mu nakonec utekl.
38'
Po Kimmichově centrovaném míči od rohového praporku se hosté do zakončení nedostali. Přesto je dosavadní poměr střel úctyhodný – 14:5 ve prospěch Bayernu. A to jsme stále v první půli...
37'
Další nadýchaný centr Kimmicha. Tentokrát stačila obrana Schalke včas reagovat a odvrátit nebezpečí na rohový kop.
35'
Bayern pokračuje ve svém tlaku, Leon Goretzka teď ale neuspěl v souboji jeden na jednoho a o míč přišel.
34'
Joshua Kimmich dostal až příliš prostoru, a tak mohl narýsovat krásný vzdušný pas k levé tyči, kde hlavičkou z hranice malého vápna pokořil Fährmanna THOMAS MÜLLER.
32'
Kimmichovu střelu ze střední vzdálenosti vyrazil Ralf Fährmann. Následně přišel dlouhý odkop obrany Schalke.
31'
Po Harítově centru z pravé strany se do krkolomného zakončení ve skrumáži dostal Ozan Kabak. Manuel Neuer musel míč mířící od zad domácího beka do levé spodní části branky vyrazit reflexivním skokem.
30'
Benito Raman vybojoval pro Schalke svou aktivitou na pravém křídle rohový kop.
28'
Střílený centr z kopačky Serga Gnabryho doletěl nikým nezasažen až do rukavic připraveného Fährmanna. Ten se dnes rozhodně nenudí.
27'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Niklas Süle, jeho pokus ale letěl vysoko nad břevno. Tentokrát Ralf Fährmann zasahovat nemusel.
25'
Thomas Müller našel centrem z pravé strany hlavu Serga Gnabryho, ten ale nechal znovu vyniknout pouze skvěle chytajícího Ralfa Fährmanna.
23'
Serge Gnabry se snažil procpat před branku přihrávku z levé strany, obrana Schalke odvrátila míč na rohový kop.
22'
Robert Lewandowski si narazil balon s Thomasem Müllerem a poté vystřelil. Ralf Fährmann jeho přízemní ránu u pravé tyče vyrazil a následně si brankář Schalke poradil i se štiplavou dorážkou Gnabryho!
21'
Pokus o průnik aktivního Leroye Saného ukončil nedovoleným zákrokem těsně před hranicí šestnáctky Ozan Kabak. Bayern bude kopat hodně nebezpečnou standardku.
20'
Naplnila se úvodní dvacetiminutovka utkání. Zatím sledujeme svižný fotbal s možnostmi na obou stranách. Více je každopádně na balonu dle očekávání Bayern.
19'
Matthew Hoppe si v souboji o balon naskočil na záda Davida Alaby, od nichž se poroučel na trávník. Schalke bude rozehrávat zhruba z poloviny hřiště – tedy až se domácí útočník z pádu oklepe.
17'
Další ofenzivní akci Bayernu ukončil hvizd rozhodčího. Leroy Sané zasáhl míč při snaze o jeho zpracování ve vápně rukou.
16'
Thomas Müller hledal přihrávkou po zemi na levé straně vápna rozběhnutého Roberta Lewandowského. Pas to byl ale prudký, polský šutér na míč nedosáhl. Přesto ocenil ideu svého zkušeného parťáka.
15'
Leroy Sané ztratil u postranní čáry balon. Bayern však po vhazování Schalke získal hrací předmět velmi rychle zpátky.
14'
Ten rozehrál centrem z levé strany Joshua Kimmich, žádného ze spoluhráčů ale před brankou Schalke nenašel.
13'
Po kontaktu s Ozanem Kabakem upadl v pokutovém území Leon Goretzka a hosté si žádali penaltu. Rozhodčí Stegemann ale jejich prosby nevyslyšel a ukázal směrem k rohovému praporku.
11'
A znovu hrozba na druhé straně. Zleva odcentroval před malé vápno Bastian Oczipka, Mark Uth ale hlavičkoval z náběhu do nohy Manuela Neuera! Teď měl Bayern štěstí.
9'
Zápas nabírá zajímavé obrátky. Serge Gnabry si na levé straně šestnáctky zasekl míč na zakončení pravačkou. Následnou technickou střelou minul vzdálenější pravý horní růžek Fährmannovy klece.
8'
Hodně podobná situace i na protějším konci hřiště! Zprava odcentroval Benito Raman a Suat Serdar hlavičkoval uvnitř pokutového území necelý metr vedle pravé tyče.
7'
První velká šance Bayernu. Joshua Kimmich odcentroval z pravé strany na střed šestnáctky přesně na hlavu Roberta Lewandowského, který v náběhu zakončoval jen těsně nad břevno!
5'
Obrana Schalke odvracela míč před dotírajícím Leroyem Saném na poslední chvíli zpětnou přihrávkou na Ralfa Fährmanna. Domácí se dostávají pod tlak.
4'
Fotbalisté Bayernu jsou hned od úvodu zápasu aktivnějšími aktéry. Momentálně kombinují hráči v červených dresech na vlastní polovině.
3'
Nepřesné zakončení z kopačky Serga Gnabryho. Rozehrávat bude opět Ralf Fährmann.
2'
Na druhé straně se do balonu z pravé části hřiště opřel Leroy Sané. Křižná střela zamířila metr vedle levé tyče.
1'
Hned v úvodní minutě otestoval pozornost gólmana Manuela Neuera Timo Becker. Jeho přízemní rána levačkou vyslaná zpoza šestnáctky mířila jen doprostřed branky.
1'
Oba týmy hrají ve svých tradičních dresech – Schalke v modrých, Bayern červených.
1'

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Kabak, Nastasić, Oczipka – Stambouli (C), Serdar – Raman, Uth, Harít – Hoppe.
Náhradníci: Langer – Boujellab, Bozdogan, Mascarell, Mendyl, Mercan, Schöpf, Thiaw.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – J. Boateng, Süle, Alaba, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Nübel – Coman, Costa, Lucas Hernández, Choupo-Moting, Musiala, Pavard, Roca.

Rozhodčí: S. Stegemann (GER).
Oba týmy se naposledy střetly hned v úvodním kole aktuálního bundesligového ročníku. V Mnichově se tehdy zrodila naprostá demolice – Bayern rozstřílel Schalke vysoko 8:0! V součtu s domácím pohárem porazil Bayern Schalke už devětkrát v řadě a obrovským papírovým favoritem bude vzhledem k rozložení sil i tentokrát.
V Mnichově mají o poznání příjemnější "starosti", resp. spíše radosti. Bayern letos útočí na zisk devátého titulu v řadě a zatím se zdá, že by se to partě okolo polského kanonýra Roberta Lewandowského, jenž v aktuálním ročníku nasázel do branek soupeřů už 22 gólů, mohlo povést. Mužstvo kouče Hanse-Dietera Flicka vede ligu o čtyři body před Lipskem, navíc má dnešní zápas k dobru. V posledních pěti kolech klopýtl třicetinásobný mistr Německa jen s Mönchengladbachem (2:3), který mu před dvěma týdny uštědřil teprve druhou porážku v sezóně. S Bayernem to ale nezamávalo. Náladu si tým spravil výhrou 2:1 nad Freiburgem a ve středu pak zdolali Mnichovští nejtěsnějším rozdílem 1:0 i Augsburg.
Schalke se letos nebývale trápí. Ze sedmnácti odehraných zápasů dokázal klub z Gelsenkirchenu vyhrát pouze jeden jediný, a to poměrně nedávno v 15. kole, kdy doma rozstřílel 4:0 Hoffenheim. Že by se ale svěřenci švýcarského trenéra Christianá Grosse naladili s novým rokem na vítěznou vlnu, to rozhodně ne. Následně totiž prohráli 1:3 ve Frankfurtu a především před čtyřmi dny 1:2 doma s šestnáctým Kolínem nad Rýnem. Duel "o šest bodů" rozhodli hosté gólem z třetí minuty nastavení. Poslední Schalke má spolu s Bielefeldem nejhorší útok v lize (14 vstřelených branek) a suverénně nejhorší obranu v soutěži (44 inkasovaných branek). Nejlepším střelcem kdysi sedminásobného německého mistra je s pěti góly teprve devatenáctiletý americký útočník Matthew Hoppe.
Hezké nedělní odpoledne. Německá Bundesliga má dnes na programu zbylá dvě střetnutí 18. kola. Jako první půjdou do akce fotbalisté FC Schalke 04 a Bayernu Mnichov, tedy týmů z naprosto opačných pólů tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.