Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Hertha Berlin - 13. února 2021   15:30

Stuttgart
45+3' Kalajdžić (Sosa)
1:1
(1:0)
Hertha Berlin
82' Netz  (S. Khedira)
Stuttgart
Kobel – Mavropanos, Anton, Karazor – Wamangituka (68. Coulibaly), Endo (C), Mangala, Sosa – Förster, Thommy (68. Didavi) – Kalajdžić.
Bredlow – Ahamada, Cissé, Coulibaly, Didavi, Kamiński, Klement, Klimowicz, Stenzel.
Osmers – Gorniak, Kempter
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Jarstein – Pekarík (79. Leckie), Stark (C), Alderete, Mittelstädt (79. Netz) – Ascacibar (58. S. Khedira), Tousart – Lukebakio, Guendouzi, Cunha – K. Piątek (58. Radonjić).
Schwolow – Dárdai, Darida, S. Khedira, Klünter, Leckie, Löwen, Netz, Radonjić.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního odpoledne.

Fauly: 21:17
Zápas je u konce, Stuttgart nakonec doma s Herthou jen remizoval 1:1. Domácí byli hlavně v prvním poločase jasně lepším týmem, ale ze své převahy dokázali vytěžit jen jednu branku, to když se v nastaveném čase trefil hlavou po standardní situaci Saša Kalajdžić. Gól byl uznán až po intervenci VAR. Ve druhém poločase se hra trochu vyrovnala, ale hosté se dlouho nedokázali dostat do šance. Vyrovnat mohl Cunha, ale míč z brakové čáry skvěle vyhlavičkoval Anton. Nakonec se ale hosté přeci jen dočkali, a to po spolupráci dvou střídajících hráčů. Debutant v dresu Herthy Sami Khedira našel přihrávkou sedmnáctiletého Lucu Netze, který dokázal z druhého dotyku dostat míč do sítě.
90+4'
90+3'
Cunha podnikl pěkný průnik do šestnáctky a pak ještě předložil míč Leckiemu, ten ale nedokázal vypálit.
90+2'
Anton poslal dlouhý nákop dopředu, ale tam míč vybojovali hosté.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Cunha ovšem trefil pouze zeď, nerozhodný stav tedy trvá.
90'
Hertha má nyní ze standardní situace ideální možnost, jak dokonat otočku ve skóre.
89'
Atakan Karazor fauloval Guendouziho a může být rád, že nedostal od rozhodčího druhou žlutou kartu.
89'
Nynější akce Herthy byla zastavena praporkem pomezního rohodčího.
88'
Hra se nyní odehrává hlavně ve středu pole, oba týmy nedokáží udržet delší dobu ve své moci.
87'
Hertha si povyrovnání viditelně věří a určitě se ještě také pokusí o vítězný gól zápasu.
84'
Domácí se hned natlačili před vápno Herthy a bude se ještě snažit vrátit se v závěru utkání do vedení.
83'
Situaci ještě zkoumal VAR, ale seznal, že Netz si při zpracování míče rukou nepomohl, gól platí.
82'
Hertha právě vstřelila branku!
Hosté se krátce dostali do tlaku a hned je z toho vyrovnání na 1:1! Přihrávka Khediry prošla se štěstím až na LUCU NETZE, který z druhého dotyku poslal míč z blízka do brány. Pro Netze je to první gól v kariéře v Bundeslize. Asistence: Sami Khedira.
81'
Khedira našel pěknou přihrávkou do vápna Radojniče, ale tomu nevyšel první dotyk s míčem. Jeho centr pak spoluhráče nenašel.
79'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Mathew Leckie.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Luca Netz.
79'
Z levé strany teď sice směřoval míč před branku Stuttgartu, ale skončil jen bezpečně v moci brankáře Gregora Kobela.
78'
Dlouhý Jarsteinův nákop skončil jen v moci domácích fotbalistů. Hosté už se dlouho nedostali k ohrožení branky.
77'
Endo vystihl přihrávku Herthy ve středu hřiště a založil útok Stuttgartu. Ten ale nakonec také do zakončení nedospěl.
76'
Nemanja Radonjić se z levé strany do vápna neprosadil, protože byl zdvojen a za chvíli už skončil bez míče.
75'
Domácí rozehrávali standardní situaci, ale Borna Sosa neposlal dobrý centr do vápna, s tím nemohli jeho spoluhráči pracovat.
73'
Domácí měli možnost jít do brejku, ale místo toho zvolili zabrždění akce a udržení míče ve své moci.
72'
Další akci Stuttgart rozehrál od své branky Jarstein, ale hosté u míč přišli ještě ve středu pole.
71'
Hertha i dvacet minut před koncem zápasu prohrává 0:1. Blízko vyrovnání byl Cunha, ale Stuttgart zachránil Anton.
69'
Matheus Cunha se dobře obtočil okolo Karazora, který ho musel faulovat a dostává žlutou kartu.
68'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Tanguy Coulibaly.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Daniel Didavi.
66'
Erik Thommy poslal před branku Herthy centr ze standardní situace, nikdo z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.
63'
Hertha zahrávala standardní situaci, ta se ale nepovedla a míč skončil bezpečně v moci brankáře Kobela.
61'
Silas Wamangituka se pokusil o jeden ze svých pověstných individuálních průniků, ale skončil hned na zkušeném Samim Khedirovi, mimochodem v minulosti hráčem právě Stuttgartu.
60'
Následně se domácí ubránili i rohovému kopu a dál si hýčkají nejtěsnější možný náskok.
59'
Už to vypadalo, že se hosté dočkají vyrovnání, míč směřoval do branky po obloučku Cunhy. Skvěle se ale stihl vrátit Waldemar Anton a míč vyhlavičkoval z brankové čáry.
58'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Nemanja Radonjić.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Sami Khedira.
57'
Chystá se střídání na straně Herthy a vypadá to, že bude rovnou dvojnásobné.
56'
Stuttgart předvedl rychlou akci na pár doteků a míč nakonec na branku směřoval Sosa. Jeho přihrávku však vystihl kapitán Herthy Niklas Stark.
54'
Tento rohový kop se však berlínskému týmu vůbec nepovedl, Stuttgart se v pohodě urbánil.
53'
Hertha se poprvé ve druhém poločase dostala do blízkosti branky Stuttgartu a hned je z toho rohový kop.
51'
Krzysztof Piatek zahrál míč rukou, což neuniklo pozornému zraku rozhodčího. Hrát budu moci znovu domácí.
50'
Hertha se tentokrát standardní situaci Stuttgartu ubránila a dál tak prohrává jen o gól.
49'
Omar Alderete se dopustil nedovoleného zákroku na Kalajdžiče a domácí mají standardní situaci.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v nezměněných základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:38.
První poločas je za námi, Stuttgart po něm vede na domácím hřišti nad Herthou Berlín 1:0. Domácí tým měl většinu prvního poločasu více ze hry, takže si své vedení určitě zaslouží. Velké šance Enda a Mavropanose ještě dokázal Rune Jarstein zlikvidovat, ale na hlavičku Saši Kalajdžiće po standardní situace už v nastaveném čase neměl nárok. Branku dlouho zkoumal VAR, který nakonec odhalil, že se nejednalo o ofsajd a gól do šatny tak platil.
45+5'
45+3'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Takhle by video ve fotbale mělo fungovat. Na první pohled to vypadalo jako jasný ofsajd, po přezkoumání situace systém VAR odhalil, že byl střelec branky SAŠA KALAJDŽIĆ ve hře díky kotníku Piateka. Kalajdžič se prosadil krásnou hlavičkou, na kterou Jarstein nedosáhl. Asistence: Borna Sosa.
45+2'
Tak všechno je jinak, ta branka platí a Stuttgart vede 1:0!
45+2'
Protože ta situace ale byla hodně těsná, vše ještě přezkoumá VAR.
45+1'
Domácí rozehráli standardní situaci skvěle, Saša Kalajdžić se ale od obránců odpoutal moc brzo, takže jeho hlavička, která skončila gólem, platit nemůže.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Waldemar Anton předvedl výbornou rychlost a faulovat ho musel Lucas Tousart, protože byl v souboji s ním pozdě.
44'
Stuttgart už je zase usazený na polovině Herthy, ale zatím kombinuje hodně daleko od její branky.
43'
Hosté se na chvíli dostali z obležení domácího týmu, ale Cunha z levé strany nedokázal odcentrovat ani se uvolnit.
42'
Silas Wamangituka po Endově přihrávce už nedokázal z pravé strany odcentrovat, míč už nestihl na hrací ploše.
40'
Rune Jarstein tentokrát zasahovat nemusel, ale Stuttgart v posledních minutách jasně vládne zápasu a má více ze hry.
38'
Po centru do vápna ze standardní situace se k hlavičce dostal Saša Kalajdžić, branku ale přestřelil.
37'
Žlutou kartu dostává obránce Herthy Berlín Peter Pekarík za faul skluzem na Bornu Sosu, kterého nestíhal.
36'
Philipp Förster byl ošetřen a měl by se opět vrátit do hry.
35'
V pokutovém území Herthy zůstává ležet Philipp Förster. Penalta se nepískala, hráč Stuttgartu si ale při pádu poranil hlavu.
34'
Rune Jarstein zachránil Herthu od inkasování, po rohovém kopu předvedl úžasný reflexivní zákrok proti hlavičce Mavropanose.
33'
Erik Thommy se rozhodl z přímého kopu střílet, ale trefil jen zeď. Domácí mají svůj první rohový kop v zápase.
32'
Orel Mangala se už chystal po své kličce vystřelit, ale nakonec byl faulovaný Santiagem Ascacibarem.
30'
Stuttgart se prvnímu rohovému kopu Herthy bez problému ubránil a pak navíc ještě zaútočil. Střela Thommyho ale nebyla přesná.
29'
Matteo Guendouzi našel na levém křídle Mittelstädta, jeho centr byl sražen na rohový kop.
27'
Lucas Tousart podnikl zajímavý průnik podél levé postranní čáře a pak poslal míč před branku, tak ovšem nikoho nenašel.
25'
Endo přišel ve středu pole o míč, ale Krzysztof Piątek se k míči po průnikové přihrávce nedostal, výborně ho odclonil znovu Mavropanos.
23'
Matheus Cunha se z levé strany nedostal k centru před branku, výborně a hlavně čistě ho tentokrát o míč odebral Konstantinos Mavropanos a není to ani rohový kop.
22'
Po hezké přímočaré akci po levém křídle vypálil Erik Thommy, ale střílel už celkem z úhlu a trefil nakonec je boční síť.
21'
Omar Alderete při pokusu získat míč v presinku fauloval a z vlastní poloviny tak budou rozehrávat domácí.
19'
Domácí jsou v posledních minutách častěji na míči a snaží se tvořit hru, ale zatím se jim nedaří překonat zatažený blok Herthy Berlín.
17'
Ani Hertha se ale se svou akcí po pravé straně nedostala daleko a po nepovedeném autovém vhazování ztratila míč.
16'
Přenesení hry Suttgartu přes celou šířku hřiště bylo hodně nepřesné a je z toho jen odevzdaný míč pro Herthu.
15'
Lucas Tousart je naštěstí po hodně tvrdém zákroku na kotník v pořádku a opět se zapojí do hry.
14'
Za protesty vyfasoval žlutou kartu Krzysztof Piątek, Orel Mangala naopak trestu unikl.
13'
Na trávníku zůstává ležet po kontaktu s Mangalou Lucas Tousart a je v poměrně hodně velkých bolestech a bude muset být ošetřen.
12'
Hertha nyní vysunula svůj presink až na polovinu Suttgartu a povedlo se jí vybojovat míč.
11'
Konstantinos Mavropanos po souboji s Cunhou hodně nepříjemně upadl na trávník, měl by být ale v pořádku.
9'
Další akce Stuttgartu už k zakončení nevedla, na vině byla nepřesná přihrávka Thommyho.
8'
Po krásné narážečce se dobré šance uvnitř vápna dostal Japonec Wataru Endo, z blízka ale nedokázal Jarsteina překonat.
7'
Tentokrát už se faul píská a Konstantinos Mavropanos dokonce dostává za faul na Cunhu žlutou kartu.
5'
S míčem pronikal dobře Orel Mangala a vypadalo to, že byl faulovaný, rozhodčí ale faul neodpískal.
3'
Z levé strany pokutového území vypálil belgický reprezentant Dodi Lukebakio, branku ale netrefil.
2'
Borna Sosa byl ve středu pole faulován a Stuttgart může pokračovat se svou rozehrávkou.
1'
První útočnou akci měli na svědomí hosté, ale do pokutového území Stuttgartu se nedostala.
1'
Domácí Stuttgart nastupuje v bíločervených dresech, Hertha se dnes představí celá v modrém.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně vyhrál Stuttgart na hřišti Herthy 2:0 po brankách Kempfa a Castra. Tři z posledních čtyř vzájemných zápasů ale vyhrál Stuttgart.
Hertha BSC

Hertha je tradičním bundesligovým týmem, který v nejvyšší soutěží působí nepřetržitě už osmou sezonu. Nejlepším výsledkem za toto období bylo šesté místo ze sezony 2016/17, v minulé sezoně skončila desátá. Aktuálně je ale Hertha se 17 body až patnáctá a zřejmě ji čeká těžký boj o záchranu až do konce sezony. Poslední čtyři zápasy Hertha prohrála, naposledy 0:1 doma s Bayernem Mnichov. Na výhru už čeká Hertha šest utkání. Venku zatím Hertha v této sezoně v lize odehrála deset utkání s bilancí dvou výher, tří remíz a pěti porážek. Šest posledních venkovních Hertha nevyhrála, naposledy prohrála 1:3 na hřišti Frankfurtu.
VfB Stuttgart

Stuttgart v posledních letech pendluje mezi první a druhou ligou, momentálně plní roli nováčka v Bundeslize. A zatím si vede dobře, s 25 body se nachází na desátém místě tabulky a nevypadá to, že by ho měl potkat znovu sestup. Na sestupové příčky má Stuttgart náskok solidních osm bodů, na poslední pohárové šesté místo ztrácí bodů sedm. Tak vysoko ale ambice Stuttgartu v této sezoně ani nesahají. Formu nemá Stuttgart dobrou, z posledních pěti soutěžních utkání hned čtyři prohrál, naposledy 2:5 na hřišti Leverkusenu. Doma zatím Stuttgart v této sezoně v lize odehrál devět zápasů s bilancí jedné výhry, pěti remíz a tří porážek. Naposledy Stuttgart v rámci ligy vyhrál doma 2:0 nad Mohučí.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 21. kola Bundesligy mezi týmy VfB Stuttgart a Hertha BSC. Zápas se odehraje v Mercedes-Benz Aréně ve Stuttgartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.