Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Leverkusen - 3. října 2020   15:30

Stuttgart
76' Kalajdžić (Klement)
1:1
(0:1)
Leverkusen
7' Schick  (Wirtz)
Stuttgart
Kobel – Mavropanos (70. Klement), Anton, Kempf – Endo – Wamangituka (56. Coulibaly), Mangala, G. Castro (C) (70. Klimowicz), Sosa (56. Massimo) – Kalajdžić, Didavi (84. Karazor).
Hartmann – Leicher, Beitinger
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Leverkusen
Hrádecký – Arias, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven (28. Wendell) – Wirtz (79. Amiri), Aránguiz (C), Demirbay (79. Bailey) – Bellarabi (79. Baumgartlinger), Schick (19. Alario), Diaby.
Lomb – Amiri, Alario, Bailey, Baumgartlinger, Wendell, Tah, Palacios, L. Bender.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1, což znamená dělbu bodů. Druhý poločas víceméně navázal na ten první, i tentokráte měl domácí celek o něco více ze hry domácí celek, jenomže směrem dopředu byl nebezpečnější Leverkusen, kterému se nepovedlo odskočit na rozdíl dvou branek. Bayer místo druhé branky inkasoval, zhruba deset minut před koncem zápasu se totiž prosadil domácí Kalajdžić, který tak rozhodl o dělbě bodů.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 9:8. Rohy: 7:12. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:17.
90+4'
90+3'
Avšak ani další rohový kop nakonec nepřinesl žádnou šanci, nicméně hosté stále zůstávají u pokutového území soupeře. Další centr ovšem přistál u Coulibalyho.
90+2'
Průběh nastaveného času zatím přináší území převahu Bayeru. Ten to zkoušel dalším centrem do pokutového území, avšak ten v poklidu odvracel Massimo.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutá karta také pro domácího hráče, tentokráte jí uviděl středopolař Endo.
89'
Žlutou kartu dostává Charles Aránguiz (Bayer Leverkusen).
88'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující Amiri. Zanedlouho přijde na řadu nastavený čas.
87'
Zničehonic se ke střeleckému pokusu dostal domácí Kalajdžić, který ovšem ani v tomto případě nemířil vůbec přesně. Brankář Hrádecký tak nemusel zasahovat.
86'
Nedovoleným způsobem vletěl do protihráče hostující Bailey, který si dle sudího skutečně pomohl faulem. Stuttgart bude rozehrávat z velké vzdálenosti.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Atakan Karazor.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, stále je vše otevřené. Leverkusen je o něco aktivnější, zároveň ale častokrát nechává otevřenou obranu.
80'
Leverkusen si před malým momentem dokázal vybojovat rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. O dorážku se pokoušel Amiri, jenž pálil vedle.
79'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Nadiem Amiri.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Julian Baumgartlinger.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Leon Bailey.
78'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, neboť se domácímu celku povedlo srovnat krok. Bayeru Leverkusen tak musí mrzet předchozí neproměněné příležitosti.
77'
Coulibaly se chtěl směrem vpřed vydat po levé straně, kde ho ovšem nedovoleně zastavil Arias. Jednoznačný faul, Stuttgart standardku rozehrál po zemi.
76'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Domácím se z následné standardní situace povedlo srovnat krok! K oné rozehrávce se totiž postavil Klement, jehož fantastický centr nakonec dopadl přesně na hlavu SAŠI KALAJDŽIĆE, jehož hlavička putovala do protipohybu Hrádeckého, který byl naprosto bez šance.
76'
Bellarabi se nejprve zapojil do souboje s Massimem, načež mu oplácel. Oba kohouti nakonec vyfasovali žlutou kartu, následovat bude standardka pro domácí.
75'
Žlutou kartu dostává Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen).
Žlutou kartu dostává Roberto Massimo (VfB Stuttgart).
75'
Kobel vysokým odkopem hledal na opačné polovině Didaviho, který byl doslova zahozen k zemi. Další faul Leverkusenu, tentokráte se provinil zadák Tapsoba.
74'
Leverkusen tak měl možnost zahrávat rohový kop z pravé strany. Samotný centr nic nebezpečného nepřinesl, poté za šestnáctkou číhal Bellarabi, jenž pálil nad.
73'
Další smrtící akce Leverkusenu! Ten se čistým způsobem dostal zpět k míči, se kterým do šestnáctky přiběhl Diaby, který pořádně protáhl Kobela.
72'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Hrádecký, který měl na rozehrávku celkem dost prostoru. Balón nakonec poslal přím na nohu Tapsoby.
70'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Philipp Klement.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Mateo Klimowicz.
69'
Žlutou kartu dostává Marc-Oliver Kempf (VfB Stuttgart).
66'
Také Bayer si tak vyzkoušel rohový kop, a sice z pravé strany. Míč nakonec směřoval k hranici malého vápna, kde domácí Anton trefil do hlavy protihráče.
65'
Leverkusen je v posledních minutách nesmírně nebezpečný, domácí mají problémy. Tentokráte do vápna pronikl Bellarabi, s jehož dělovkou si Kobel poradil.
64'
Na rohový kop si na druhé straně dokázal naskočit Mavropanos, který z dobré pozice ovšem hlavičkoval vedle brankové konstrukce. Hrádecký se jen ohlédl.
63'
Najednou tutovka na druhé straně! Bellarabi se podíval do pokutového území, kde se mu povedlo najít Alaria. Jeho hlavičku pod břevno zneškodnil Kobel.
62'
Navíc se do další útočné akce zapojil také pomezní sudí, jenž si všiml útočného faulu střídajícího Coulibalyho. Rozehrávat volný kop tak bude brankář Hrádecký.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, nicméně na druhý přesný zásah stále čekáme. Stuttgart nyní dokonce zahrával rohový kop, který se ovšem moc nepovedl.
60'
Do pokutového území si to namířil Kalajdžić, který místo zakončení ještě zkoušel pod sebou najít útočného kolegu Didaviho, před kterým zasahoval soupeř.
59'
Nakonec to na sebe zkoušel vzít Didavi, jehož střílená nabídka pouze proletěla malým vápnem. Na zadní tyči ještě nabíhal Castro, který na míč nedosáhl.
58'
Hodně vysoko nad branku pálil hostující Aránguiz, který to zkoušel z dobrých třiceti metrů. Brankář Kobel na další zákrok stále čeká, nyní bude sám odkopávat.
57'
Leverkusenu se konečně povedlo trochu uklidnit hru, načež to velice kvalitně provedl Tapsoba. Ten našel Diabyho, který si to namířil směrem k Bellarabimu.
56'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Tanguy Coulibaly.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Roberto Massimo.
55'
Wamangituka se sotva dostal zpět na hřiště a znovu má zdravotní problém. Za postranní lajnou se již připravuje náhradník, také VfB Stuttgart vynuceně střídá.
54'
Znovu se do akce dostal lékařský personál Stuttgartu, který si vzal do péče zraněného Wamangituku. Nakonec se nejednalo o nic vážnějšího, už se znovu hraje.
53'
K zakončení zhruba ze třiceti metrů od branky se nadechl domácí Mangala, jehož pokus ovšem směřoval výrazně vedle tyče. Hrádecký tak nemusel zasahovat.
52'
Bayer si přichystal další kontr, který tentokráte středem hrací plochy táhl Bellarabi. Tomu se povedlo následně nastartovat Alaria, který nepřesně vracel zpět.
51'
U levé autové lajny se chystal k centru levou nohou domácí Sosa, který nakonec centroval daleko mimo hrací plochu. Domácí tábor marně reklamoval faul.
50'
Do volného prostoru si seběhl Mangala, který přišel o balón. Leverkusen najednou podnikl rychlý protiútok, který na sebe vzal Diaby, jenž mířil doprostřed.
49'
Domácí rozjeli kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojila celá trojice obránců. Stuttgart nakonec útočil přes pravé křídlo, kde si faulem pomohl Wendell.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali dalekonosný odkop z kopačky domácího brankáře Kobela, který se na druhé straně pokoušel najít Didaviho.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl několik zásadních momentů. Ten první znamenal vedoucí branku Leverkusenu, o kterou se postaral český útočník Patrik Schick, který se o pár minutek později ale zranil, z utkání tak musel odstoupit. Po inkasované brance Stuttgart paradoxně ožil, nicméně jeho největší šance skončila pouze na břevně. I tak tu máme ještě celý druhý poločas, Leverkusen to bude mít ještě hodně složité.
45+4'
45+3'
Sledujeme již třetí minutku nastaveného času, zatím to na žádnou další změnu ve skóre nevypadá. Před malým momentem pálil do protihráče Bellarabi.
45+1'
Nepovedená kombinace domácích končí míčem v zámezí, následovat bude odkop od branky Leverkusenu. Bayer už poměrně dlouho čeká na něco vážnějšího.
45'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
43'
Aby toho nebylo málo, tak zákrokem zezadu fauloval také Wamangituka, který povalil k zemi Wendella. Domácí tábor se hodně diví, o faul se ale skutečně jednalo.
41'
K balónu se tak dostal brankář Hrádecký, kterému se povedlo výhozem rozehrát na levou stranu, kde byl nedovoleným zákrokem zastaven křídelník Diaby.
40'
Stuttgart už celkem dlouho pracuje s míčem na polovině soupeře, avšak k ničemu nebezpečnému to stále nevede. Nyní hodně nepřesně nahrával Kalajdžić.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Domácí měli možnost rozehrát další rohový kop, který se pro změnu snášel na přední tyč. Tam se nacházel pouze Wendell, jenž ho odehrál ven ze šestnáctky.
36'
Vypadalo to na autové vhazování pro Stuttgart, jenomže hlavní sudí byl opačného názoru. To se nelíbilo Didavimu, který si měl s hlavním rozhodčím co říct.
35'
Nakonec z toho nebylo nic vážnějšího, oba hráči již pokračují ve hře. K rozehrávce se navíc dostal také brankář Hrádecký, který rozehrál výhozem do strany.
34'
Jenomže se opět nehraje, tentokráte došlo k nepříjemné srážce v hlavičkovém souboji. Z hostující strany skončil na zemi Alario, z té domácí Mavropanos.
33'
Domácí obrana byla lehce rozhozená, čehož se pokoušel využít Bellarabi. Ten to vzal na pravou nohu, načež svůj střelecký pokus poslal vysoko nad branku.
32'
Je za námi zhruba třetina hry, Leverkusen i nadále vede o jednu branku. Bayer se v posledních minutách dostal do menších problémů, které ovšem překonal.
31'
Do útočného výpadu se znovu zapojil také kapitán Castro, který doslova vtrhl do pokutového území, kde jeho zakončení pravou nohou zablokoval protihráč.
30'
Stuttgart si prostřednictvím rohového kopu došel pro první vyloženou šanci! Nejvýše do vzduchu se totiž vyšplhal Mavropanos, který hlavičkou trefil pouze břevno.
29'
A během několika minut hned druhé vynucené střídání. Tentokráte hrací plochu musel opustit zraněný Sinkgraven, hostující obrana se tak musí znovu sehrát.
28'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Wendell.
27'
Aby toho nebylo málo, tak další z hostujících hráčů má zdravotní problémy. Opět musel na scénu lékařský personál, několik desítek vteřin se hrát nebude.
24'
Endo to udělal velice chytře, tělem se dostal před protihráče, který ho musel fauloval. Jednalo se spíše o taktický zákrok, Stuttgart rozehrává z vlastní poloviny.
23'
Domácí celek se najednou nechal celkem značně zatlačit, nápor Leverkusenu navíc bude pokračovat. Kempf totiž ve vzduchu odehrál míč do zámezí.
22'
Leverkusen zahrával v krátkém časovém sledu další dva rohové kopy. Demirbay tím druhým zkoušel oslovit urostlého Bendera, který ovšem skončil na zemi.
21'
Schick tak odkulhal ven z hrací plochy, nadcházející minuty se ho týkat nebudou. Naopak se střídající Alario ihned zapojil do útočné akce, při které Bellarabi pálil do nohy Kobela.
20'
To není dobré. Zničehonic totiž na zelený pažit usedl Schick, který nebude moci pokračovat v tomto duelu. Navíc to vypadá na problém s hamstringem.
19'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Lucas Alario.
19'
Jeho nabídka měla v pokutovém území najít Antona, jenomže tento úmysl se povedlo dopředu přečíst Benderovi, který šikovně prodlužoval ven ze šestnáctky.
18'
Wamangituka si dokázal vyměnit míč s Mangalou, načež ustál souboj tělo na tělo s Tapsobou. Výsledkem je zisk rohového kopu, kterého se chopí kapitán Castro.
17'
Nakonec jsme sledovali přímý střelecký pokus z kopačky Kempfa, který mířil vysoko nad hostující svatyni. Mezitím Hrádecký rozehrál nakrátko na Sinkgravena.
16'
Po nedovoleném zákroku Tapsoby skončil na trávníku domácí Kalajdžić. Hlavní sudí neváhal ani chvíli, Stuttgart má k dispozici celkem nadějnou standardku.
15'
Příliš ostrým způsobem vletěl do hlavičkového souboje domácí Wamangituka, který loktem poslal k zemi protihráče. Leverkusen bude zahrávat volný kop.
14'
Domácí Mavropanos to rovněž neudělal úplně dobře, prudký pas sice poslal na druhou stranu, jenomže tam neměl nikdo ze spoluhráčů nárok na jeho zachycení.
13'
Posléze se Schick do kombinace zapojil, po jeho nahrávce to Wirtz zkoušel dalším centrem do šestnáctky. Za cenu autového vhazování ale odvracel Mangala.
12'
Arias se podíval vpřed, načež dlouhým pasem zkoušel nastartovat Schicka. Ten měl k míči celkem dost daleko, navíc zkušeně jednal Anton, jenž nahrál Kobelovi.
11'
Wamangituka je v úvodu tohoto zápasu celkem dost aktivní, tentokráte mu to nevyšlo. Jeho střelecký pokus nebyl nebezpečný, Hrádecký tak bude odkopávat.
10'
Vzápětí se do menších problémů při rozehrávce dostal brankář Hrádecký, který nakonec obstaral dalekonosný odkop, jenž směřoval pouze k Mavropanosovi.
9'
Krátce po rozehrávce se Stuttgart pokoušel přes levou stranu natlačit až k hranici pokutového území, nicméně Sosa šel do souboje s Ariasem moc agresivně.
7'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Leverkusen totiž zahrával další rohový kop, který byl tentokráte rozehrán nakrátko. Přesto do pokutového území přiletěl centr, na který si na malém vápně dokázal naskočit PATRIK SCHICK. Český forvard posílá svůj celek do vedení, zároveň se jedná o jeho první trefu v novém dresu.
7'
Také domácí celek měl možnost rozehrávky rohového kopu, a sice z pravé strany. Míč ovšem přeletěl všechny zúčastněné, pokračovat se bude dalším autem.
7'
Tapsoba před smečkou protihráčů dokázal rozehrát celkem dost přesně, nicméně zpětná nahrávka od Diabyho směřovala pouze k Castrovi, který si došel pro roh.
6'
Stuttgart se pokoušel přejít do rychlého protiútoku, nicméně ten skončil hned na prvním protihráči, kterým byl Sinkgraven. Vhazovat tak bude Mavropanos.
5'
Demirbay si vzal na starost provedení rohového kopu z pravé strany. Jeho vzdušná nabídka se snesla na přední tyč, kde Aránguiz poprvé prověřil brankáře Kobela.
4'
Sám na sebe to zkoušel vzít domácí Wamangituka, který se ovšem rychlostně nedostal kolem protihráče. Vzápětí si Leverkusen vybojoval odkop od branky.
3'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Hrádecký, který konstruktivně rozehrál po zemi na vedle stojícího Tapsob, jehož pas směřoval daleko od Bellarabiho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Endo – Wamangituka, Mangala, G. Castro (C), Sosa – Kalajdžić, Didavi.
Náhradníci: Bredlow – Al Ghaddioui, Coulibaly, Čurlinov, Karazor, Kamiński, Klement, Klimowicz, Massimo.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C), Demirbay – Bellarabi, Schick, Diaby.
Náhradníci: Lomb – Amiri, Alario, Bailey, Baumgartlinger, Wendell, Tah, Palacios.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Beitinger.
Bayer Leverkusen

Na opačné straně stojí Leverkusen, který v minulém ročníku dosáhl na konečnou pátou pozici, která mu nakonec zaručila účast v základní skupině Evropské ligy. Leverkusen navíc do posledního kola bojoval o účast v Lize mistrů, nicméně výhra sousedního Mönchengladbachu ho nakonec odsoudila na již zmiňovanou pátou příčku. Leverkusen má v tomto ročníku za sebou již dva duely, ve kterých se mu sice nepovedlo vyhrát, zároveň ale neprohrál. V obou případech se totiž jednalo o nerozhodný výsledek. Nejprve tomu tak bylo proti Wolfsburgu, kde diváci branku neviděli, v minulém kole také v souboji proti Lipsku.
VfB Stuttgart

Fotbalisté Stuttgartu budou v tomto ligovém ročníku plnit roli nováčka soutěže. Domácí celek tohoto zápasu totiž dokázal postoupit zpět mezi bundesligovou smetánku ze druhé pozice, přičemž se na první Bielefeld díval s desetibodovým mankem. Stuttgart si ke konci soutěž přichystal celkem špatnou formu, z posledních pěti duelů se mu totiž naplno bodovat povedlo pouze ve dvou případech, navíc hned dvakrát se jednalo o porážku. Ta poslední přišla i v posledním hracím kole, tehdy Stuttgart hodně překvapivě nestačil na domácím stadionu na Darmstadt, kterému se povedlo vyhrát 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu úvodní hrací kolo, my budeme sledovat souboj mezi VfB Stuttgart a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.