Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Lipsko - 2. ledna 2021   20:30

0:1
(0:0)
Lipsko
67' Olmo
Stuttgart
Kobel – Stenzel (75. Mavropanos), Anton, Kempf (83. Klimowicz), Sosa – Mangala, Endo – Wamangituka, G. Castro (C) (75. Förster), N. González – Kalajdžić (58. Coulibaly).
Dingert
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Lipsko
Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Adams (81. Klostermann), Sabitzer (C), Kampl (66. Y. Poulsen), Angeliño – Haidara, Olmo – Forsberg (73. Sörloth).

To už je z mojí strany pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek sobotního večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 9:13. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:10.
Fotbalisté Lipska vítězí na hřišti Stuttgartu 1:0 a minimálně do zítřejšího odpoledne povedou bundesligovou tabulku! Domácí kladli favorizovanému soupeři tuhý odpor. Lipsko ale přeci jen mělo podstatně více šancí, v první půli dokonce Forsberg neproměnil penaltu a v 67. minutě se po centru Angeliña prosadil Dani Olmo, jenž zblízka prostřelil jinak výtečně chytajícího Kobela. Domácí přesto mohli v závěru alespoň srovnat, zcela osamoceného Antona však dokázal vychytat brankář Gulácsi.
90+5'
90+3'
Protiútok hostí do zcela otevřené obrany soupeře. Dani Olmo svým centrem hledal Angeliña, jehož ale ubránil jediný zadák Stuttgartu, kterým byl Anton. Hostující fotbalista ho navíc následně fauloval.
90+2'
Sörloth to nyní dělal dobře z pohledu hostí. Na levém křídle doběhl míč a následně si ho tělem pokryl před protihráči. Takto Lipsku ušetřil cenné sekundy.
90+1'
Rozhodčí Dingert nastaví ještě čtyři minuty!
90'
Po rohovém kopu hosté nezahrozili. Alespoň však pošetřili nějaký čas.
89'
Gregor Kobel je dnes určitě nejlepším hráčem domácích! Brankář Stuttgartu nyní vytáhl na roh hlavičku Alexandera Sörlotha, která měla gólové parametry.
87'
Následný rohový kop hosté přestáli a stále tak drží nejtěsnější vedení.
86'
Tohle byla parádní akce domácích, která přinesla jejich největší šanci v zápase! Nicolás González v pádu prodloužil přihrávku spoluhráče na v šestnáctce úplně osamoceného Waldemara Antona, který v souboji tváří v tvář nepropálil vybíhajícího Pétera Gulácsiho!
85'
Wamangituka se na pravém křídle neprosadil. Ve druhém poločase je tento domácí fotbalista téměř neviditelný.
84'
Dani Olmo vypálil ze střední vzdálenosti. Míč nabral opačnou rotaci a vytočil se vedle vzdálenější tyče.
83'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, přichází Mateo Klimowicz.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Lukas Klostermann.
80'
Mohlo být hotovo! Amadou Haidara měl hned dvojitou šanci. Nejprve si počínal velmi dobře, když jeho přízemní ránu z hranice šestnáctky dokázal výtečně vyrazit brankář Kobel. Haidara se následně dostal i k dorážce, ale to už střelecky selhal a napálil balón nad.
79'
Hosté už hrají zase v plném počtu, tedy i s Adamsem. Angeliño zahrával rohový kop, si jeho centrem si poradila domácí obrana.
78'
Ošetřován je hostující Tyler Adams. Ten se zřejmě odebere za postranní čáru, aby mohla hra pokračovat.
77'
Zhruba čtvrthodina zbývá do konce utkání. Lipsko zatím soupeře do ničeho nepouští.
75'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Konstantinos Mavropanos.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Philipp Förster.
74'
Aktivní Angeliño nyní prohnal Stenzela, který měl co dělat, aby před dotěrným Španělem odehrál míč.
73'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Alexander Sörloth.
72'
Pro Lipsko by případná výhra znamenala posun do čela tabulky, kde by vydrželo minimálně do zítřka. To Stuttgart by klesl do druhé poloviny ligového pelotonu.
71'
Hráči Stuttgartu mají něco málo přes dvacet minut na to, aby alespoň vyrovnali a odešli z tohoto utkání s nějakým bodovým ziskem.
70'
Ten rozehrával Dani Olmo, obrana Stuttgartu zapracovala dobře.
69'
Hosté při chuti. Angeliño se vřítil do šestnáctky z levé strany. Nezakončil, ale alespoň získal pro RB rohový kop.
67'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hosté otevírají skóre zápasu! Marcel Sabitzer roztáhl hru doleva na Angeliña, jehož centr hlavou přizvedl bránící Stenzel tak, že se balón snesl k na zadní tyči volnému DANIMU OLMOVI a ten zblízka našel mezírku mezi nohama brankáře Kobela.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Yussuf Poulsen.
65'
Angeliño je aktivní a má dobré centry. Nyní našel Amadoua Haidaru, který však hlavičkoval nad bránu Stuttgartu.
64'
Sudí přerušil z pro mě neznámého důvodu hru. Rozehrávku pořešil míčem rozhodčího, kdy balón hodil směrem k fotbalistům Lipska.
63'
Hráči Stuttgartu v posledních minutách v ofenzivě rozhodně přidali. Momentálně drží soupeře v blízkosti jeho pokutového území.
61'
Střelecký pokus Watara Enda ze střední vzdálenosti prostor mezi tyčemi nenašel. Kope se od brány Pétera Gulácsiho.
60'
Forsberg fauloval na půlící čáře Antona. Rozehrávat tedy bude domácí celek.
58'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Tanguy Coulibaly.
57'
Další příležitost hostí měl Amadou Haidara. Ani on ale z dobré pozice netrefil bránu.
55'
Další nebezpečí pro domácí svatyni! Na centr Olma z pravé strany si zabíhal Angeliño, který na míč ve skluzu nedosáhl.
54'
Centr Angeliña z levé strany si našel Willi Orban. Jeho hlavička postrádala razanci na to, aby překvapila brankáře Kobela.
53'
Po faulu na Forsberga mohou hosté pokračovat v útočné akci.
52'
Stuttgart má ve druhé půli zatím problémy podržet míč. Lipsko nastoupilo se snahou rychle vstřelit vedoucí gól.
50'
Lipsko začalo druhou půli velmi aktivně. Nyní byl ale v ofsajdu Emil Forsberg.
49'
Domácí Borna Sosa přišlápl Daniho Olma. Rozhodčí to trestá žlutou kartou.
48'
Další dobrá příležitost Lipska. Olmo nahrál Emilovi Forsbergovi, který střílel z hranice šestnáctky jen do středu brány.
47'
Obrovská šance hostí! Amadou Haidara dostal přihrávku za obranu a řítil se sám na brankáře Kobela. Jeho obstřel však skončil vedle vzdálenější tyče!
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy bez střídání.
46'
První poločas utkání gól nepřinesl. Blíže k němu bylo hostující Lipsko. Hned v úvodu zápasu se ocitl v zajímavé pozici Angeliño, jehož střelu vytáhl na roh brankář Kobel. Ten se pak stal domácím hrdinou ve 22. minutě, kdy dokázal zneškodnit i pokutový kop Forsberga. Už to sice vypadalo, že balón směřuje mimo jeho dosah, ovšem Kobel proti němu stačil zvednout pravou nohu a přizvednout ho do břevna.
45+1'
44'
Angeliño přebral míč na levé straně, unikl Stenzelovi a přihrávkou pod sebe oslovil Marcela Sabitzera. Ten pálil z voleje vysoko nad.
43'
Silas Wamangituka na pravé straně unikl Upamecanovi a dokázal nacentrovat na kopačku Saši Kalajdžiće. Rakouskému útočníkovi balkánského původu však zakončení nesedlo a bránu Lipska neohrozilo.
42'
Marcel Sabitzer musel zatáhnout za záchrannou brzdu proti unikajícímu Gonzalovi Castrovi. Kapitán Lipska dostal žlutou kartu.
41'
Zpoza šestnáctky se opřel do balónu Dani Olmo, jehož projektil prosvištěl nad břevnem domácí svatyně.
40'
Rozehrával ji Angeliño. Balón propadal na vzdálenější tyč, kde se ale nezorientoval dostatečně rychle Dayot Upamecano.
39'
Endo fauloval Marcela Sabitzera, z čehož rezultuje standardní situace Lipska z docela zajímavé pozice...
37'
Gonzalo Castro se snažil vysunout kolmou přihrávkou Sašu Kalajdžiće. Ten se ale neprosadil přes Williho Orbana.
36'
Kevin Kampl kombinoval na levé straně s Angeliñem, nakonec se však toto hostující duo zahnalo do autu.
35'
Ten zahrával Olmo, domácí obrana balón odvrátila do bezpečí.
34'
Centr Kampla byl sražen do zámezí. Hosté budou zahrávat rohový kop.
32'
Útočná snaha domácích zatím většinou končí u pokutového území. Ve finální třetině hřiště je přeci jen nebezpečnější RB.
30'
Bundesligový web nám nabízí zajímavé statistiky. Z nich jsme se například dozvěděli, že nejvyšší rychlost v tomto utkání zatím vyvinul Silas Wamangituka. Křídelník Stuttgartu běžel rychlostí 34,63 km/h.
28'
Po autovém vhazování se dostal míč na pravou stranu šestnáctky, kde se do dobré pozice uvolnil Emil Forsberg. Ten ale neproměněnou penaltu nenapravil a zamířil nad.
27'
Na levé straně byl volný Angeliño, který centroval na vzdálenější tyč. Tu zavíral Tyler Adams, před kterým ale jeden z bránících hráčů přizvedl balón do autu.
24'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Zahrával ho Sosa, hosté se ale ubránili.
22'
Fantastický Kobel! Pokutový kop zahrával Emil Forsberg. Míč směřoval nad tělo padajícího gólmana Stuttgartu, který ale proti němu ještě stačil zvednout pravou nohu, kterou balón vytěsnil na břevno. To byla famózní reakce domácího gólmana!
21'
Pascal Stenzel navíc dostal žlutou kartu.
21'
Emil Forsberg spadl v pokutovém území po souboji se Stenzelem a rozhodčí nařizuje pokutový kop ve prospěch Lipska!
19'
Stoper Stuttgartu Waldemar Anton teď nechtěl riskovat a raději balón vší silou nakopl až k bráně soupeře, kde se ho ujal Péter Gulácsi.
18'
Domácí opět u míče. Zatím si počínají proti třetímu týmu tabulky sympaticky a ukazují, že se jako nováček nenacházejí na sedmé příčce náhodou.
17'
S míčem postupoval dopředu Silas Wamangituka. Následně ale nedokázal přesně přihrát a zaútočit může celek Lipska.
16'
Na pravé straně šestnáctky se dostal k míči Gonzalo Castro, který ho posílal před bránu. Po zákroku jednoho ze stoperů RB končí hrací předmět v autu.
14'
Upamecano nejprve vyhrál běžecký souboj s Wamangitukaou, před kterým odehrál míč brankáři Gulácsimu. Poté, co mu gólman balón vrátil, však chyboval a Wamangituka mohl centrovat. Po odraženém míči pak zakončoval Nicolás González, jenž ale neprostřelil obranný val Lipska.
12'
Ze střední vzdálenosti to zkusil hostující Marcel Sabitzer. Nemířil zle, brankář Gregor Kobel však balón ztlumil v rukavicích.
11'
Brankář Gulácsi našel dlouhým nákopem Haidaru, který balón proti obránci udržel a předal spoluhráči. Následně už hosté celou akci zpomalili a tak následuje jejich postupný útok.
10'
Angeliño se dostal k centru z levé strany. Letící balón přeplachtil nabíhajícího Daniho Olma a tak se bude jen kopat od brány VfB.
8'
Balón poslal do šestnáctky Castro. Na jeho centr si naběhl Nicolás González, který zamířil hlavou nad.
8'
Po nedovoleném zákroku na Wamangituku budou domácí zahrávat standardní situaci...
7'
Po hřišti teď trochu pokulhává domácí fotbalista Nicolás González. Jelikož se ale ani nenechal ošetřovat, předpokládám, že to asi brzy rozběhá.
6'
Na půlící čáře fauloval hostující záložník Kevin Kampl. Balón tedy mají domácí fotbalisté.
4'
Po následném rohovém kopu se domácí celek ubránil.
3'
Rychlá akce hostí! Na centr z pravé strany si naběhl Angeliño, který zakončením z první pořádně protáhl Kobela. Brankář Stuttgartu balón vyškrábl na roh!
2'
Dobrý obranný zákrok si připsal Pascal Stenzel, který si pohlídal náběh Emila Forsberga a odkopl před ním míč.
1'

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Anton, Kempf, Sosa – Mangala, Endo – Wamangituka, G. Castro (C), N. González – Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Coulibaly, Klimowicz, Karazor, Massimo, Förster, Čurlinov, Mavropanos, Klement.

RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Adams, Sabitzer (C), Kampl, Angeliño – Haidara, Olmo – Forsberg.
Náhradníci: Martínez – Borkowski, Hwang Hi-čchan, Martel, Sörloth, Samardžič, Klostermann, Y. Poulsen, Wosz.

Rozhodčí: Dingert.
Domácí dnes postrádají Al Ghaddiouiho a Egloffa, které nepustí do hry zranění. Dostatečně natrénováno pak nemají již uzdravení marodi Awoudja, Mola a Thommy.

Trenér Lipska Nagelsmann nemůže počítat s Kluivertem, Nkukuem, Konatem, Laimerem a Henrichsem. Všechny tyto fotbalisty trápí zdravotní problémy.
Oba týmy se v minulých letech utkaly čtyřikrát. Hned ve třech případech zvítězilo Lipsko, jeden duel skončil remízou. Naposledy se tito soupeři potkali předloni. RB vyhrálo 2:0 doma a 3:1 na hřišti Stuttgartu.
RB Lipsko

Soupeřem bude nevyzpytatelné Lipsko, které bude favoritem zápasu. Lipsko momentálně okupuje třetí pozici tabulky, přičemž na vedoucí Bayern ztrácí pouhé dva body. Lipsko má na svém kontě osmadvacet bodů, ze třinácti zápasů přišlo o body v pěti případech, nicméně pouze jedinkrát se jednalo o porážku. Poslední ztráta bodů velice překvapivě přišla v minulém kole na domácím stadionu proti Kolínu, kde nakonec branka nepadla. Lipsko je naopak pátým nejlepším venkovním týmem, za sebou má šest duelů, během kterých se mu povedlo nasbírat sympatických devět bodů za dvě výhry, tři remízy a jedinou porážku.
VfB Stuttgart

Fotbalisté Stuttgartu se po třinácti odehraných zápasech nacházejí na sympatické sedmé pozici, přičemž na pohárové pozice ztrácí pouhé tři body. Nováček soutěže tak prožívá poměrně povedený vstup do letošního ročníku, avšak z posledních dvou duelů vybojoval pouze jeden bod. Bylo tomu tak na domácím stadionu proti šestému Unionu, který si odvezl bod za remízu 2:2. V rámci třináctého kola Stuttgart zaznamenal letošní třetí porážku, v souboji proti Wolfsburgu nakonec padl těsně 0:1. Stuttgartu se navíc na domácí půdě zrovna moc nedaří, je čtvrtým nejhorším domácím týmem, v letošním ročníku totiž na svém stadionu ani jednou nevyhrál.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi VfB Stuttgart a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.