Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Wolfsburg - 20. listopadu 2021   15:30

Bielefeld
11' Okugawa (Wimmer) • 54' Klos
2:2
(1:0)
Wolfsburg
62' Weghorst  (Lukebakio) • 63' L. Nmecha  (Philipp)
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen (66. de Medina) – Prietl (C), Vasiliadis (66. Kunze) – Wimmer (30. E. Fernandes), Schöpf, Okugawa (83. Hack) – Klos (83. Lasme).
Kapino – A. Andrade, de Medina, E. Fernandes, Hack, Kunze, Lasme, Ramos, Serra.
Petersen – Sather, Wessel
SchücoArena, Bielefeld
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu (61. Lukebakio), Brooks, Bornauw, Baku – Arnold, Gerhardt, Otávio (25. Roussillon) – Steffen (46. Philipp), Weghorst, L. Nmecha (88. Vranckx).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 6:5. Fauly: 15:9.
Je dobojováno! Bielefeld se ve dvanáctém kole přiblížil barážovému šestnáctému místu na dva body, ale přesto na jeho straně převládá smutek. Domácí tým šel do druhé půle ve vedení gólem Okugawy. Po změně stran Klos z penalty zvýšil, ale na vítězství to Bielefeldu nestačilo. V 62. minutě totiž využil práci střídajícího Lukebakia Weghorst a jen pár vteřin po rozehrání srovnal Lucas Nmecha na konečných 2:2. Wolfsburg pošilhával i po třech bodech, Ortega však zbylé střely zlikvidoval.
90+4'
90+4'
Bryan Lasme si na levém kraji nepohlídal ofsajd. Teď už je víceméně jasné, že se body z tohoto zápasu budou rovnoměrně dělit.
90+3'
Cédric Brunner přišel k praporku provést asi poslední rohový kop. Jako ve všech ostatních případech rozehrál nakrátko. O chvíli později přiletěl do vápna neškodný nákop z hloubi pole.
90+2'
Lasme protáhl krok, jenže se dostal až moc blízko ke koncové čáře, odkud neprostrčil balon před bránu skrz vracejícího se Roussillona.
90+1'
Památku v podobě žluté karty si z dvanáctého ligového kola odnese také Alessandro Schöpf, který přitvrdil v konfrontaci s Brooksem.
90'
Na digitální tabuli v rukou čtvrtého rozhodčího registrujeme informaci o čtyřminutovém nastavení.
89'
Nathan de Medina naštvaně kopl do jednoho z reklamních bannerů poblíž hřiště. Sudí Petersen ho uklidňuje žlutou kartou.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Aster Vranckx.
86'
Z toho nejhoršího tlaku už je Arminia nejspíše venku. Díky faulu Weghorsta nebude muset řešit žádné komplikace u Ortegova pracoviště.
85'
Z tohoto rohu už menší vzrušení před Casteelsem bylo. Na bránu ale žádný míč neletěl, takže belgický gólman v klidu rozehrává.
84'
Lasme si ukrojil docela velké sousto. Snažil se prokličkovat přes několik obránců. Asi bude rád za získaný roh.
83'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Robin Hack.
83'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Bryan Lasme.
81'
Přes domácí zátarasy si do koncovky proklestil cestu Maximilian Philipp. Finální fáze se mu ale moc nepovedla, Ortega tentokrát nemusel zasahovat.
80'
K radosti publika se malinko osmělila i domácí jedenáctka. Casteels ale neměl větší starosti s Fernandesovým pozdravem z dvaceti metrů.
78'
Stefan Ortega podruhé! Tentokráte po rohu zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Sebastiaana Bornauwa.
77'
Maximilian Arnold se trefil mezi tři tyče, jenže Ortega udělal mírný úskok do strany a razantní projektil kontrolovaně vyrazil.
76'
Joakim Nilsson spáchal faul na samotné hranici pokutového území. Arminia si opravdu koleduje o třetí kapitulaci.
74'
Lukebakio viděl vpravo zapomenutého Bakua. Hodně špatný centr však slušně vypadající situaci znegoval
73'
Za Arnolda vzal další roh Baku, ale nízký centr se mezi ty úspěšné rovněž nezadařil. Autem navazuje Roussillon.
72'
Arnold ani v tomto případě nevymyslel nic nebezpečného. Pieper zaúřadoval před urostlým hlavičkářem Brooksem.
71'
Lucas Nmecha byl Brunnerem faulován nalevo od pokutového území. Na programu bude další standardka.
70'
Na Roussillonův centr nereagoval žádný z útočníků ve světle zeleném. Na druhé straně však chytil balon Baku a obrana Arminie zůstává pod tlakem.
69'
Před Casteelse chtěl načepovat kvalitní centr Fernandes, ale jeden z beků ho zastavil ještě před tím nejcitlivějším prostorem.
68'
Z rohů dnes není ani jeden z týmů nebezpečný. Arnoldův centr zprava ani teď nevnesl před Ortegovu branku žádné zmatky.
67'
Roussillon si naváděl míč na střed. Lepší místo pro přihrávku do ohně ale nenašel a vlci postupně zacouvali k vlastní brance.
66'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sebastian Vasiliadis, přichází Fabian Kunze.
66'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Jacob Barrett Laursen, přichází Nathan de Medina.
65'
SchücoArena je na první pohled i poslech opařena. Je to docela tvrdý direkt pro Arminii, která už začala počítat s třemi body.
63'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
To jsou věci, dvougólové vedení Arminie se během pár vteřin rozplynulo! Vyrovnávající akce začala ziskem míče u půlící čáry. Weghorst ho následně půjčil Philippovi a ten ve správný okamžik vysunul LUCASE NMECHU, jenž nekompromisně zavěsil do horního rohu brány.
62'
Půlhodinu před koncem jsou vlci zpátky ve hře o body! Lukebakio se pár sekund po nástupu blýskl posunem podél pravé autové čáry. Navrch přidal přihrávku na zadní tyč a WOUT WEGHORST jednoduchým doklepnutím snížil na rozdíl jediné trefy.
61'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Dodi Lukebakio.
60'
Držení míče: 43 % – 57 %.
59'
Brunnerův centr se stáčel směrem od brány. Casteels si pro něj stejně došel a pohodlně započal snažení hostů.
58'
Lucas Nmecha nalevo od pokutového území neobehrál Fernandese, který si pomohl elegantní fintou.
57'
Arnoldův roh byl kopnut na přední tyč, kde vyrostl pouze jeden z domácích zadáků.
56'
Pro Kohfeldtovy svěřence to bude těžká záchranářská mise. Také proto, že si nyní Babu pomohl útočným faulem.
54'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Druhá výhra Bielefeldu v sezóně je zase o něco blíž! Zkušený útočník FABIAN KLOS bezchybně poslal míč ze značky pokutového kopu do levého dolního rohu. Casteels skákal do protisměru.
52'
Penalta pro Arminii! Okugawa prostrčil míč na Schöpfa a toho povalil Mbabu. Na první pohled o nic zásadního nešlo, sudí Petersen ale zůstal neoblomný.
51'
Arnoldův balon odklidil do zámezí Laursen. Hosté rychle vhazují, ale stejně budou bušit do plných.
50'
Okugawa se po rohu zahnal na pravý kraj. Kombinace navazující na rohový kop ještě chvíli trvala, jenže Vasiliadis ve finále hodně přestřelil.
49'
Lucas Nmecha rozjel ze středového kruhu jednu z nejlépe provedených akcí vlků. Baku mu zprava vracel míč do druhé vlny, jenže střela z jedné letěla vysoko nad.
48'
Yannick Gerhardt se na křídle zastavil o zpevněné tělo Brunnera. Švýcar nefauloval, a tak si míče na chvilku užije Bielefeld.
47'
I po změně stran se žlutí hned ve druhé minutě. A znovu na domácí straně, neboť Sebastian Vasiliadis takticky zastavil prchajícího Mbabua.
46'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Maximilian Philipp.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Kvalitou podprůměrný poločas končí s lepším výsledkem pro Bielefeld, který skóroval z jediné smysluplné akcea. Trefil se Masaja Okuwaga, jehož zaměstnavatel může reálně pomýšlet na druhé vítězství v řadě. Wolfsburg měl s přibývajícím časem míč v držení více, do šancí se ale nepropracoval.
45+2'
45+2'
Brooksovu rozehrávku vystihl Brunner. Klos na jeho centr o kousek nedosáhl a hosté dostali balon do bezpečí.
45+1'
Brunner v žádném případě nespěchal s realizací rohového kopu. Znovu šlo o variantu nakrátko s odvráceným centrem a zablokovaným volejem z dálky.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Ani z tohoto mráčku pršet nebude. Hlavička blonďatého Sebastiaana Bornauwa letěla hodně mimo.
43'
Sotva po pěti vteřinách se domácí ekipa provinila znovu. U lajny tak učinil Pieper, jenž nenechal Lucase Nmechu provést narážečku.
42'
Brooks byl ve vzdušném souboji zasažen loktem Klose do hlavy. Třiatřicetiletý útočník se Američanovi omlouvá. Rozhodčí Petersen žlutit nehodlá.
41'
Těžiště hry se pomalu začíná přibližovat domácímu pokutovému území. Zadní řady Arminie každopádně odolávají na výbornou.
40'
Před Arnoldem se to malinko otevřelo, a tak známý bomber napřáhl z uctivé vzdálenosti. Gól kola z toho určitě nebude, špatně trefený míč pomalu odskákal mimo hřiště.
39'
Docela náhodně se Yannick Gerhardt ocitl v palebné pozici na osmnácti metrech. Rána to však byla sražená.
38'
Dva hráči Wolfsburgu si navzájem překáželi, takže od Arnolda nepřevzal balon ani jeden z nich.
37'
Hosté vystartovali proti autu Laursena. Výsledkem byl faul a standardka pro Arnolda. Zatím je to hodně daleko od Ortegy.
36'
Baku na Mbabua a ten až na brankáře Casteelse. Postupné vytlačování Arminii funguje.
35'
Moc atraktivního se toho na trávníku neděje. Obě obrany toho povolují ofenzivním hráčů naprosté minimum. Většinu času se hraje okolo středové čáry.
34'
Ortegův výkop prodlužoval Klos jen do míst, kde byl Mbabu. Okugawa to měl k balonu mnohem dál.
32'
31'
Koen Casteels si proklestil cestu k příchozímu centru. Jeho kolegové po rychlém výhozu daleko nedošli.
30'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Edimilson Fernandes.
29'
Wimmer skutečně zůstává mezi náhradníky. Těžko říct, zda mu nedovoluje hrát zraněný nos. Arminia je každopádně delší dobu v deseti.
28'
Hlavičkující Mbabu si seběhl před přední tyč. Arnoldův centr od praporku však do brány nepřesměroval.
27'
V sedmadvacáté minutě se připravuje první roh Wolfsburgu. Nebude ho bránit Wimmer, který naštvaně odchází rovnou na střídačku.
26'
Když už se zdálo, že se Alessandro Schöpf vysmekl ze sevření, tak si nešikovně předkopl míč za pravou autovou lajnu.
25'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Jérôme Roussillon.
24'
Asi půjde o něco vážnějšího. Otávio nejeví zájem vrátit se na trávník. Naopak se připravuje neplánované střídání.
23'
První centr z rohu Arminie byl sražen a druhý protažen až za postranní čáru. Před vhazováním Mbabua se bude ošetřovat, problémy má Otávio.
22'
Další porce frustrace pro tým Wolfsburgu a jmenovitě Lucase Nmechu, který vyfasoval za skluz na Piepera první žlutou kartu v sezoně.
21'
Lucas Nmecha byl zezadu čistě odstaven od balonu, který tahal po ose hřiště vstříc Ortegovi.
20'
Arminia rezignuje na napadání a zatím bez jakékoliv aktivity sleduje vyměňování balonu mezi třemi obránci Wolfsburgu.
18'
Alessandro Schöpf se na pětníku vyhnul Brooksovi s Bornauwem, jenže ze střední vzdálenosti minul ze svého pohledu levou tyč.
17'
Brooks se zlobí na rozhodčího Petersena, který neviděl Brunnerův faul na Otávia. Brazilský záložník přitom zůstává v bolestech ležet.
16'
Podobnou nepřesnost vyrobil také Wout Weghorst, který se pohyboval hodně hluboko.
15'
Alessandro Schöpf nevyslyšel výzvy k palbě z dálky. Raději posunul míč Laursenovi, kterému utekl centr do autu.
14'
Vypadalo to, že Pieper posunul balon na roh, ale rozhodčí k překvapení mnohých nařídili rozehrávku Stefana Ortegy.
13'
Hosté mohou zareagovat prostřednictvím standardní situace. Centrovat bude obvyklý exekutor Maximilian Arnold.
11'
Hned první střela na bránu končí gólem! Minimálně půlka gólu jde za Patrickem Wimmerem, jenž kvůli zlomenině nosu hraje v nepohodlné masce. Navzdory tomu vyvezl míč k vápnu a dobře načasovaným obloučkem našel MASAJU OKUGAWU, jenž zacílil z voleje přesně k tyči.
10'
Wolfsburg dlouhé vteřiny usiloval o to, aby se posunul z přelidněného středového kruhu více dopředu. Domácí nic takového nepovolili.
9'
Domácí rozehráli nakrátko, ovšem Brunnerův centr zleva se opět stal kořistí hostujících fotbalistů.
8'
Mbabu odklidil přetažený centr na roh. Původním cílem měl být Schöpf.
7'
Bote Baku nechytil trochu vyšší pas na pravé křídlo. Laursen bude vhazovat z nejméně výhodné pozice na hřišti.
6'
Fabian Klos neprostřelil bloky vystavěné ještě před branami pokutového území.
5'
Od prvních vteřin je to bitva o každý decimetr hrací plochy. Projít zahuštěným středem není jednoduché.
3'
Pro Piepera může být útěchou aspoň to, že Wolfsburg nařízené standardní situace nikterak nevyužil.
2'
Takovýto začátek si domácí obránce Amos Pieper určitě nepředstavoval. Hned ve druhé minutě inkasuje žlutou kartu za nakopnutí Lucase Nmechy.
1'
O úvodní výkop se postarali vlci, kteří nastupují ve světle zelených dresech. Arminia je v černém.
1'

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Prietl (C), Vasiliadis – Wimmer, Schöpf, Okugawa – Klos.
Náhradníci: Kapino – A. Andrade, de Medina, E. Fernandes, Hack, Kunze, Lasme, Ramos, Serra.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Brooks, Bornauw, Baku – Arnold, Gerhardt, Otávio – Steffen, Weghorst, L. Nmecha.
Náhradníci: Pervan – Ginczek, Lukebakio, F. Nmecha, Philipp, Roussillon, van de Ven, Vranckx, Waldschmidt.

Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel.
Vzájemné zápasy 20/21

19.02.2021 Bielefeld – Wolfsburg 0:3
25.10.2020 Wolfsburg – Bielefeld 2:1.
DSC Arminia Bielefeld

Domácí fotbalisty zastihla reprezentační přestávka asi v nejméně vhodnou dobu, protože před národními srazy na jedenáctý pokus poprvé zvítězili a polepšili si v boji o záchranu. Po důležitém triumfu 1:0 na půdě Stuttgartu je Arminia stále sedmnáctá, nicméně od barážové šestnácté příčky ji dělí už jen dva body. I tak je Bielefeld nejhůře zakončujícím týmem, na kontě má pouze sedm gólů. Po dvou trefách mají Klos, Laursen a Okugawa. Jednou se trefil Patrick Wimmer.
VfL Wolfsburg

Hostům po fantastickém startu do sezony došla pára. I kvůli velké marodce pětkrát za sebou nezvítězili a opustili boj o nejvyšší příčky. Vlci se zase chytli na konci října při výhře 2:0 nad Leverkusenem, po které v poměru 1:0 zdolali i Augsburg. V tabulce se Wolfsburg vrátil alespoň na čtvrté místo, oproti osmému Unionu Berlín však má k dobru jen dva body. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Lukas Nmecha. O jednu trefu méně má Wout Weghorst.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového ze zápasu dvanáctého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bielefeldem a Wolfsburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.