Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Wolfsburg - 16. dubna 2022   15:30

Dortmund
24' Rothe (Brandt) • 26' Witsel (Haaland) • 28' Akanji (Reus) • 35' Can  • 38' Haaland (Reus) • 54' Haaland (Brandt)
6:1
(5:0)
Wolfsburg
81' Baku
Dortmund
Kobel – Can, Akanji (65. Pongračić), Zagadou, Rothe (88. Bynoe-Gittens) – Bellingham, Witsel (78. Reinier) – M. Wolf (88. Semic), Brandt (65. Moukoko), Reus (C) – Haaland.
Hitz – Bynoe-Gittens, Papadopoulos, Moukoko, Reinier, Pongračić, N. Schulz, Semic.
Schröder – Neitzel, Rohde
Signal Iduna Park, Dortmund
Wolfsburg
Casteels (C) – Lacroix (45. Mbabu), Bornauw, Brooks – Baku, X. Schlager (62. Vranckx), Arnold, Gerhardt – Wind (82. Białek), M. Kruse (46. Roussillon) – L. Nmecha (62. F. Nmecha).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 14:9.
Robert Schröder ani ve druhém poločase nic nenastavil a snad ještě pár sekund před uplynutím devadesáté minuty ukončil zápas, v němž Borussia Dortmund deklasovala Wolfsburg 6:1, když zcela rozhodnuto už bylo po poločasovém výsledku 5:0.

Dvě branky vstřelil Erling Haaland, skóre otevřel sedmnáctiletý debutant Tom Rothe, trefili se také další obránci Akanji a Can, s nimi i defenzivní záložník Witsel. Za hosty korigoval skóre až deset minut před koncem Bote Baku.
90'
89'
Ještě jedno ošetření, potíže s kolenem trápí Bartosze Bialka.
88'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Lion Semic.
88'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Tom Rothe, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
87'
Rohovému kopu Arnolda se Borussia ubránila.
86'
Bialek kolmicí po pravém křídle vysunul Mbabua, jeho přihrávka před branku je sražena na rohový kop.
84'
Wolfsburg je při chuti, Gelhardtův nebezpečný centr ale domácí dokázali odrazit k postranní čáře.
82'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Bartosz Białek.
81'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali čestné branky! Po obrovské chybě Pongračiće běžel do úniku Felix Nmecha, toho výborně vychytal Gregor Kobel, BOTE BAKU si pak ale obhodil Zagadoua a trefil se prudce pod břevno!
80'
Zdravotní potíže trápily Emreho Cana, ten se ale nakonec zvedl sám na nohy a může pokračovat, což zdviženým palcem potvrdil na lavičku i Marin Pongračić.
79'
Dortmund se v držení míče na útočné polovině vrátil na tu svoji, utkání se spíše jen dohrává.
78'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Reinier.
76'
Sledujeme poněkud hlušší období, hosté si teď přihrávají u středové čáry a dopředu se moc neženou.
74'
Neúspěšná souhra hostů ve středu hřiště, míče se znovu ujala Borussia.
72'
S Rotheho centrem si defenziva Wolfsburgu poradila, po Pongračićově faulu pak mohou dopředu vyrazit hosté.
70'
Po následné standardní situaci Aster Vranckx napálil odražený míč prudce do břevna!
69'
Další faul domácích, tentokrát Wolf atakoval nad rámec pravidel Jonase Winda.
68'
Centr Maximiliana Arnolda si pohlídal Zagadou a odhlavičkoval míč do zámezí.
68'
Emre Can se tentokrát dopustil faulu na Felixe Nmechu, teď už hosté budou rozehrávat v blízkosti pokutového území soupeře.
67'
Jonas Wind byl faulován na vlastní polovině Canem, hosté už rozehráli z místa přestupku.
65'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Youssoufa Moukoko.
65'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Marin Pongračić.
65'
Aster Vranckx nedovoleně povalil k zemi Bellinghama, rozehrávat mohou domácí.
63'
Haalandovi zády k brance ukopl míč John Brooks, výborně načasovaný zákrok amerického stopera.
62'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Felix Nmecha.
62'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Aster Vranckx.
61'
Erling Halaand se uvolnil v pokutovém území a byl blízko hattricku, Casteels ale jeho střelu vykopl!
60'
Xaver Schlager stěží odkulhal za postranní čáru a rozhodně nebude schopen pokračovat ve hře.
60'
Marco Reus se dral do dalšího zakončení, po sklepnutí míče od Haalanda ale byl v postavení mimo hru.
58'
Axel Witsel zakopl míč do zámezí, neboť na trávníku se svíjí v bolestech Xaver Schlager, jenž odpadl ze souboje s Haalandem.
57'
Po útočném výpadu Roussillona se Wind pokusil obstřelit Akanjiho, mířil ale výrazně mimo branku.
56'
V držení míče už jsou znovu domácí, ti si užívají naprosto nečekaného hladkého vedení.
54'
Dortmund právě vstřelil branku!
Ještě neuběhla ani půlhodina čistého času od první branky a hosté už inkasují půltucet! Julian Brandt skvěle prodloužil míč do pokutového území na ERLINGA HAALANDA, jenž se trefil nechytatelně pod břevno a zvyšuje na 6:0!
53'
Dortmund zahrával rohový kop, centru na přední tyč se hosté ubránili.
51'
Už to mohlo být o šest! Witsel prostrčil míč do pokutového území na Reuse, ten tváří v tvář nepřekonal Casteelse, jenž si po pěti inkasovaných brankách připisuje první dnešní velký zákrok!
49'
Haaland se snažil vytvořit dobrou palebnou pozici pro Rotheho, ten však na míč nedosáhl, pak jej ještě doběhl před postranní čárou, následný centr hosté odrazili do pole.
48'
Arnoldově centru k bližší tyči se domácí ubránili, Wolfsburg se neprosadil ze čtyř rohů v samém úvodu druhého poločasu.
47'
Wolfsburg pak zahrával hned tři rohy v rychlém sledu, domácí se jim ubránili, brzy však bude následovat další.
46'
Po čtvrtminutě druhého poločasu hosté mohli skórovat! Schlager se sice nedokázal individuálně probít před domácí brankou, odražený míč pak ale Jonas Wind napálil směrem do šibenice, Kobel ale předvedl skvělý zákrok!
46'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Jérôme Roussillon.
46'
Hosté chystají do druhého poločasu jedno střídání, do hry zamíří Jerome Roussillon místo nevýrazného Maxe Kruseho.
Za Borussii se v prvním poločase trefili tři obránci včetně sedmnáctiletého debutanta Toma Rotheho, defenzivní záložník Witsel a pátou branku pak přidal i kanonýr Haaland.
Robert Schröder nechtěl v prvním poločase prodlužovat utrpení Wolfsburgu a okamžitě s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Ještě v polovině úvodního dějství určitě nikdo nečekal, co se bude dít v té druhé. Dortmund během pěti minut vstřelil tři branky, za nedlouho přidal další dvě a totálně zkroušení hosté míří do šaten se sklopenými hlavami za stavu 0:5.
45'
45'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maxence Lacroix, přichází Kevin Mbabu.
44'
Ve středu hřiště zůstal sedět na trávníku Maxence Lacroix, jenž vyžaduje ošetření.
43'
Do další šanci už se zase tlačil Haaland, tomu po Bellinghamově přistrčení míče balón odskočil od kopačky.
42'
Po následné standardní situaci se do zakončení tlačil Jude Bellingham, v tísni ale mířil hlavou mimo branku.
41'
Gerhardt nestíhal rozběhnutého Wolfa, pomohl si jen stažením za cenu žluté karty.
40'
Další útočná akce Borussie končí ofsajdem Toma Rotheho, rozehrávky se ujme Koen Casteels.
38'
Gólové hody pokračují! Marius Wolf na pravém křídle uvolnil Reuse, jenž přihrál před prázdnou branku ERLINGU HAALANDOVI a takový slovutný kanonýr samozřejmě nezaváhal.
37'
O čtyři gólové zásahy Borussie se postarali tři obráncei a defenzivní záložník Witsel, netradiční střelecké složení.
36'
Hosté zahrávali rohový kop, k odraženému míči se dostal Gregor Kobel.
35'
Je to k neuvěření, ale Borussia už vede o čtyři branky! EMRE CAN potáhl míč k pokutovému území, pak vystřelil ke vzdálenější tyči rozhodně chytatelnou střelu, Casteelsovi ale míč propadl pod rukou a hostující brankář jej počtvrté vytahuje ze své sítě!
33'
Bote Baku dostává žlutou kartu po střetu s Brandtem a následné frustrované zahození míče.
31'
Lukas Nmecha byl nepříjemně atakován v hlavičkovém souboji mezi dvěma soupeři, rozhodčí Schröder přerušil hru a naváže ji míčem rozhodčího.
29'
Okamžitě po třetí inkasované brance Florian Kohfeldt hned nechal rozcvičovat několik fotbalistů a blíží se minimálně dvě změny v hostující sestavě.
28'
Bleskovou rychlostí už je to o tři branky! Reusův centr ze standardní situace prodloužil do sítě MANUEL AKANJI, neuvěřitelná pasáž domácích!
28'
Borussia je při chuti, Reus nejdříve zablokoval odkop Lacroixe, ten si pak pomohl nedovoleným zákrokem a následovat bude standardní situace.
26'
Signal Iduna Park znovu bouří! Erling Haaland celkem jednoduše pronikl po útočné polovině, pak výborně načasoval svoji přihrávku na volného AXELA WITSELA, jenž nejdříve měl problém se zpracováním míče, pak i s trochou štěstí prostřelil Casteelse a rychle je to o dvě branky!
24'
Přeci jen to Tom Rothe dokázal! Julian Brandt zahrál rohový kop k bližší tyči, kde TOM ROTHE předskočil Bornauwa a na hlavičku sedmnáctiletého debutanta brankář Casteels nedosáhl!
23'
Rotheho centr Bote Baku srazil na rohový kop pro Dortmund.
21'
Marius Wolf se uvolnil na pravé straně pokutového území, křižnou ránu ale nasměroval výrazně mimo branku.
21'
Julian Brandt si našel střeleckou pozici u pokutového území Wolfsburgu, svoji ránu ale zakroutil za vzdálenější tyč hostující branky.
20'
Xaver Schlager ve středu hřiště vletěl do Bellinghama, domácí rychle rozehráli z místa přestupku.
18'
Lukas Nmecha utrpěl nepříjemný pád u postranní čáry, měl by ale být v pořádku.
17'
S rohovým kopem Brandta si defenziva Vlků poradila.
16'
Do souhry Haalanda s Bellinghemem se vklínil Lacroix, následovat bude rohový kop pro Borussii.
14'
Haalandovi zprvu nevyšel průnik po levém křídle, pak ale dokázal důraznou hrou tělem vybojovat ztracený míč, následný centr před brankou hosté zablokovali.
13'
Série nepřesností ve středu hřiště, míč pod svoji kontrolu dostali domácí.
11'
Wolf šikovně pronikl mezi dvěma protihráči, pak si narazil míč s Reusem, po odrazu míče za branku pak marně reklamoval teč Bornauwa a rohový kop, rozhodčí však ukazují směrem k brance Wolfsburgu, odkud se bude rozehrávat.
10'
To by byl start v bundeslize! Po akci domácích na pravém křídle si před pokutovým územím našel odražený míč Tom Rothe, sedmnáctiletý debutant jej ale měl na slabší pravou nohu a nedůraznou ránu hosté odrazili do pole.
9'
Hostům nevyšel nákop po levé straně, bude se kopat od Kobelovy branky.
7'
Lacroix trochu zaváhal při rozehrávce ve vlastním pokutovém území, povedlo se mu ale odehrát míč do středu hřiště.
5'
Borussia se poprvé usadila na polovině Wolfsburgu, brzy ale domácí o míč přišli.
3'
První tutovka hostů! Ti sehráli skvělou kombinaci u pokutového území, v jejím závěru po Windově přihrávce Nmechu vychytal na brankové čáře Gregor Kobel, Zagadou pak nezvládl odkop a před Gerhardtem zívala takřka prázdná branka, hostující fotbalista ji ale přestřelil!
2'
První střelu zapisuje do statistik Maximilian Arnold, jeho přízemní pokus zpoza pokutového území postrádal přesnost.
1'
Rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách, Borussia tedy ve žluto-černé kombinaci, Wolfsburg celý v zeleném.
1'
Při zdravotním lazaretu dnes v základní sestavě Borussie debutuje sedmnáctiletý krajní obránce Tom Rothe.

Borussia Dortmund: Kobel – Can, Akanji, Zagadou, Rothe – Bellingham, Witsel – M. Wolf, Brandt, Reus – Haaland.
Náhradníci: Hitz – Bynoe-Gittens, Papadopoulos, Moukoko, Reinier, Pongračić, N. Schulz.
Trenér: Marco Rose

VfL Wolfsburg: Casteels – Lacroix, Bornauw, Brooks – Baku, X. Schlager, Arnold, Gerhardt – Wind, M. Kruse – L. Nmecha.
Náhradníci: Pervan – Vranckx, Steffen, Roussillon, Białek, Lukebakio, Mbabu, F. Nmecha, Philipp.
Trenér: Florian Kohfeldt

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Rohde.
Vfl Wolfsburg

Wolfsburg se loni dokázal probojovat do Ligy mistrů a doufal v podobné tažení bundesligou i letos, ovšem přišlo značné vystřízlivění, kdy se Vlci dostali až do boje o udržení. Ten už nyní není tak aktuální, přesto si na třináctém místě tabulky nemohou moc výskat, minulý týden ale zvládli naprosto zásadní zápas se šestnáctým Bielefeldem, jemuž po výhře 4:0 odskočili už na rozdíl osmi bodů.

Hostům chybí zraněná čtveřice Otavio, Waldschmidt, William a van de Ven.
Borussia Dortmund

V polovině března Borussia ještě doufala v nahánění vedoucího Bayernu, z následných dvou zápasů v Kolíně nad Rýnem (1:1) a s Lipskem (1:4) ale získala jediný bod a i přes poslední výhru 2:0 ve Stuttgartu už je vysoce pravděpodobné, že letos obsadí druhé místo, neboť ztrácí devět bodů na vedoucí Bayern, třetí Leverkusen pak zaostává o osm bodů.

Borussia má dlouhodobě problémy s velkým množstvím zraněných hráčů, aktuálně jsou mimo hru Dahoud, Hummels, Malen, Meunier, Morey, Passlack, Reyna, Schmelzer a Tigges.
Hezké odpoledne při sledování přenosu atraktivního utkání dvou účastníků letošní Ligy mistrů, Borussia Dortmund na svém Signal Iduna Parku přivítá Vfl Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.