Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Stuttgart - 22. ledna 2022   15:30

Freiburg
37' Ito(vl.) (Höfler) • 72' Schade (Demirović)
2:0
(1:0)
Freiburg
Flekken – Kübler (67. Gulde), Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – Schade (74. Sallai), M. Eggestein (86. Petersen), Höfler, Grifo – Höler (86. Keitel) – Demirović (74. Džong).
Stieler – Gittelmann, Beitinger
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
500 diváků
Stuttgart
F. Müller – Ito, W. Anton, Mavropanos – Sosa, Mangala (74. N. Ahamada), Endo (C), Führich – Tibidi (66. Silas), Coulibaly (74. Egloff) – Kalajdžić.

VfB Stuttgart nedokázal využít svou jedinou gólovou šanci v podobě hlavičkové pokusu Kalajdžiće, kterého výborně vychytal brankář Flekken! Nebezpečná střela Küblera se sice neujala, ale v pohodě hrající SC Freiburg trestal gólovým zásahem Schadeho v sedmdesátédruhé minutě! Freiburg si připisuje tři body za zaslouženou výhru 2:0 proti bezzubému soupeři. Mějte hezký zbytek dne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:7.
90+4'
90+4'
Po nepřesném zakončení hlavou po centru z přímého kopu sudí ukončuje tento zápas.
90+4'
Žlutou kartu dostává Borna Sosa (VfB Stuttgart) za faul.
90+3'
Borna Sosa se provinil tvrdým záksokem v osobním souboji proti Sallaiovi.
90+2'
Při zpracování míče vyoskou nohou byl faulován obránce Freiburgu Lienhart.
90+1'
Flekken se sice při odkopu ukopl, ale za to trenér Streich ukázal umným zpracováním, že s míčem si stále rozumí velmi solidně.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Kolmice mezi obránce byla pěkná, ale vše přečetl vyběhnuvší brankář Müller mimo pokutové území.
88'
Hrstka puštěných fanoušků na stadion oceňuje výkon Freiburgu dlouhým potleskem při závěřečné části utkání.
86'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Nils Petersen.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Yannik Keitel.
85'
Pas za obranu končí pouze odpískaným freiburgského ofsajdu.
84'
Obě mužstva se nyní předhánějí, kdo se dopustí více nepřesností.
83'
Hráči Stuttgartu se marně snaží něco vymyslet co by vedlo alespoň ke snížení nepříznivého stavu.
81'
Guldeho centr byl opakovaně odehrán mimo pokutové území.
80'
Nadšený trenér Streich povzbuzuje své svěřence k dalším brankám v síti soupeře.
79'
Nepřesný pas na Kalajdžiće končí pouze za koncovou čárou.
78'
Útočným faulem si vypomohl kapitán Freiburgu Günter.
77'
Hráči Freiburgu v poklidu odkopávají míče na polovinu hřiště při jalovém tlaku Stuttgartu.
76'
SC Freiburg je na nejlepší cestě k dalíšm třem bodům.
75'
Zakončení čerstvého Džonga na hřišti končí pouze nad břevnem stuttgartské branky.
74'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Lilian Egloff.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Naouirou Ahamada.
74'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Woo-Jong Džong.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Kevin Schade, přichází Roland Sallai.
72'
Freiburg právě vstřelil branku!
Dlouhý nákop v přečíslení dva na jendoho proměnil vyhraným soubojem Demirović proti slabě bránícímu Antonovi a následně míč z první přesně do branky zavěsil KEVIN SCHADE – 2:0! Asistence: Ermedin Demirović.
71'
Stuttgartu schází zejména přesná finální přihríávka do přebrankového prostoru.
70'
VfB Stuttgart nyní svírá svého soupeře kolem jeho pokutového území.
69'
Pouze faulem Philippa Lienharta ve vzdušném souboji byl zpacifikován hráč Stuttgartu.
68'
Trenér Streich opět potvrdil, že ke svým hráčům je velmi přátelský a poděkoval objetím Küblerovi za jeho odvedenou práci na hřišti při dnešním utkání.
67'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Manuel Gulde.
66'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Alexis Tibidi, přichází Silas.
65'
Rohový kop zleva si zahrají i hráči týmu VfB Stuttgart.
63'
Následnou střelu Grifa poslal hlavou na rohový kop obránce Hiroki Ito.
62'
Při ofenzivním výletu dokázal nebezpečnou střelou Lukas Kübler zaměstnat brankáře Müllera, který míč vyrazil do bezpečí!
62'
Grifo příliš dlouho čekal na než vyslla technický pas na Demiroviće.
61'
Centr po rohovém kopu Stuttgartu je záhy přerušen kvůli útočnému faulu v osobním souboji před brankou Flekkena.
60'
Pracovitost japonského záložníka Enda se dnes nepotkává s patřičným výsledkem.
59'
Dlouhý pas na nastartování dvou hráčů Freiburgu za obranou se nevyvedl.
58'
Po centru zleva ve slibné pozici v pokutovém území hlavičkoval Saša Kalajdžić, jenže proti tomuto zakončení skvěle zasáhl brankář Flekken – rohový kop!
57'
Coulibaly byl zastaven při svém pruniku pouze faulem protihráče.
56'
Zablokovaná střela Demiroviće v pokutovém území obětavým obráncem končí pouze dalším rohem.
55'
Rohový kop pro SC Freiburg.
54'
Z trávníku se po vzdušném souboji s Konstantinosem Mavopanosem jen těžče zvedá Demirović.
52'
V defenzivní práci byl velmi výtečný zejména pozičně Chris Führich.
51'
Ve středu hrací plochy se následně provinili faulem hráči Stuttgartu.
50'
Schadeho pas ztečovali hned dva skluzující obránci navíc ho vyboxoval svou rukavicí i brankář Müller, následná střela Vincenza Grifa byla zablokována.
49'
Přímý kop do pokutového území Freiburgu ztroskotal hned na prvním bránícím hráči.
49'
Stuttgart je sice ve druhém poločasu hodně na míči, ale velmi daleko od branky Freiburgu.
48'
Centr Tibidiho zprava snadno odehrála obrana Freiburgu mimo pokutové území.
47'
Přízemní střela ze střední vzdálenosti, která postrádala patřičný důraz nemohla zaskočit brankáře Müllera.
46'

Fauly: 5:2
První poločas rozhodla situace po zrušené penaltě, původně nařízené ve prospěch Stuttgartu. Následně po střele Höflera poslal tečí míč do sítě za záda vlastního brankáře obránce Ito! Veškeré zajímavé momenty z utkání připravuje v gifech kolega Piotr Grabowski. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:32 hodin.
45+2'
45+1'
Saša Kalajdžić se neprosadil před pokutovým územím proti početní přesile.
45+1'
Ermedin Demirović se již ocitl s míčem mimo hrací plochu za koncovou čárou.
45'
Rozhodčí nastaví jendu minutu!
44'
Obrana Stuttgartu veškeré centry do svého pokutového území přečkala bez úhony.
43'
Rohový kop z druhé strany hřiště si vezme na starost pro změnu kapitán Freiburgu Christian Günter.
42'
Höler u rohového praporku vybojoval rohový kop, který bude rozehrávat Vincenzo Grifo.
40'
Posléze se jeho spoluhráči dopustili útočného faulu ještě na polovině Stuttgartu.
39'
Demirović neuspěl v halvičkovém souboji.
37'
A Freiburg po zrušené penaltě reaguje nejlepším možným způsobem, kdy Lucas Höler dával míč mimo pokutové území a střelu Nicolase Höflera si sráží do vlastní sítě smolař obránce HIROKI ITO – 1:0! Asistence: Nicolas Höfler.
35'
A následně své rozhodnutí ohledně pokutového kopu ruší!
35'
Sudí se jde sám pro jistotu kouknout osobně na obrazovku.
34'
Kübler propadl v souboji, kde ho vyškolil Alexis Tibidi a sudí bez váhání nařizuje pokutový kop!
32'
Narůstající tlak Freiburgu otupil až faul obránce Lukase Küblera.
31'
Demirovićovo zakončení z pokutového území minulo levou šibenici branky Stuttgartu.
30'
Odražený míč zpoza pokutového území velmi nepřesně nakouřil vší silou mimo branku soupeře Nicolas Höfler.
29'
Míč zahraný od koncové čáry zpět do pokutového území, kde ho z voleje ze druhé vlny velmi nepřesně a pouze na tribuny napálil zakončující Vincenzo Grifo.
28'
Hráči SC Freiburgu následně ve velkém poklidu kombinují dlouho kolem středového kruhu.
27'
Co nyní předváděli hráči Stuttgartu, to snad nevěděli ani oni smai.
26'
Zablokovaná přihrávka z pravé strany do pokutového území Stuttgartu končí pouze za postranní čárou.
25'
Velmi průměrná úroveń utkání trvá i po pětadvaceti odehraných minutách.
24'
Žlutou kartu dostává Nicolas Höfler (SC Freiburg) za faul.
23'
Alexis Tibidi byl nedobrovolně odeslán Höflerem na exkurzi létajícího protihráče vzduchem.
22'
Nico Schlotterbeck svedl urputný souboj s protihráčem Waldemarem Antonem.
21'
V souboji u postranní čáry byl jasně přistrčen pronikající Maximilian Eggestein.
20'
Demirović se dle rozhodnutí asistenta rozhodčícho nacházel v ofsajdovém postavení.
19'
Sosa technickou nahrávkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území soupeře.
17'
Zásah nohou ve vzduchu obránce Schlotterbecka naštěstí pro něj končí pouze v rukavicích brankáře Flekkena.
16'
Míč na rozběhnutého Tanguy Coulibalyho byl i přes jeho sprintérské schopnosti příliš dlouhý.
14'
Saša Kalajdžić inkasoval nepříjemný úder otevřenou dlaní od protihráče Eggesteina.
13'
Vincent Grifo přišel dvakrát velmi snadno o držení míče.
12'
O chvíli později si Alexis Tibidi nevedl o mnoho lépe.
11'
V následné akci velmi špatně a mimo branku Freiburgu zakončoval Saša Kalajdžić.
10'
Saša Kalajdžić byl v osobním souboji s Nicolasem Höflerem nekompromisně odeslán na zelený pažit.
9'
Z dvaceti metrů velmi zbrkle a nepřesně vystřelil zakončující Chris Führich.
8'
Ve vzdušném prostoru byli úspěšnější hráči VfB Stuttgart.
7'
Eggestein těsně před pokutovým územím soupeře špatně převzal přihrávku z čehož rezultovala pouze ztráta balonu.
5'
Centr zleva lehce odvrátila obrana stuttgartských odkopem mimo pokutové území.
4'
Centr zprava posílá hlavičkou v pokutové území Maximilian Eggestein těsně nad branku soupeře.
3'
Posunutí míče na spoluhráče v pokutovém území velmi dobře zabránil stuttgartský obránce Ito.
2'
Začátek utkání je hlavně ze strany hráčů Freiburgu velmi nervózní a nepřesné.
1'
SC Freiburg bude hrát v červených dresech, VfB Stuttgart bude hrát v bílých dresech.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – Schade, M. Eggestein, Höfler, Grifo – Höler – Demirović.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Schmid, Petersen, Keitel, Haberer, Sallai, K. Schlotterbeck, Džong.
Trenér: Christian Streich

VfB Stuttgart: F. Müller – Ito, W. Anton, Mavropanos – Sosa, Mangala, Endo (C), Führich – Tibidi, Coulibaly – Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Stenzel, N. Ahamada, Beyaz, Karazor, Silas, Nartey, Egloff, Klimowicz.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger.
Předpokládané absence:

SC Freiburg

Flekken, N. Schlotterbeck (oba Covid-19)
K. Schlotterbeck (nespecifikované zranění)

VfB Stuttgart

Faghir, Katompa Mvumpa (oba Covid-19)
Marmúš (reprezentační povinnosti – Africký pohár)
Sankoh (poranění kolena)
Thommy (svalové zranění)
SC Freiburg tři zápasy v nejvyšší soutěži neprohrál, ale v posledním utkání utrpěl debakl s Dortmundem 1:5. ten paradoxně vypadl v DFB pokalu s druholigovým Sankt Pauli 1:2. Naopak Freiburg uspěl proti Hoffenheimu 4:1 a postoupil mezi osm nejlepších v této soutěži. Vzhledem k velkému množství druholigových celků se Freiburg může dostat celkem daleko.
VfB Stuttgart naposledy zvítězil v polovině prosince na hřišti Wolfsburgu 2:0. Jenže od té doby ze čtyř zápasů uhrál pouhý bod za remízu 0:0 s Fürthem, který je v tabulce s velkou ztrátou za Stuttgartem. Navíc Stuttgart v žádném z těchto zápasů nevstřelil již 360 minut gól.
SC Freiburg (6) bojující o účast v evropských pohárech přivítá na svém stadionu soupeře, který bojuje o holé přežití v Bundeslize, nedaleký VfB Stuttgart (17). Freiburg má na svého soupeře pohodlný dvanáctibodový náskok.