Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Hoffenheim - 19. března 2022   15:30

Hertha Berlin
40' Stark (Plattenhardt) • 63' Belfodil (Kempf) • 74' Tousart (Boyata)
3:0
(1:0)
Schwolow – Stark, Boyata, Kempf – Pekarík, Ascacibar (90+1. Gechter), Tousart (90+1. Dárdai), Plattenhardt – Richter (82. Kade), Serdar (68. Mittelstädt) – Belfodil (81. Selke).
Schlager – Waschitzki, Blos
Olympiastadion, Berlín
25 000 diváků
Hoffenheim
Baumann (C) – Raum (89. John), Vogt, S. Posch, Akpoguma (78. Che) – Stiller, Kramarić, Geiger (62. Dabbur) – Bruun Larsen, Rutter (78. Bischof), Baumgartner (88. Nordtveit).
Philipp – Dabbur, K. Adams, John, Hübner, Bischof, Nordtveit, Che.

Trenér Felix Magath zažil výbornou premiéru podpořenou výhrou svých svěřenců 3:0!

Velmi tomu přispěl slabý výkon Hoffenheimu, který měl jedinou vyloženou šanci ve dvacátépáté minutzě Larsenem.

Hertha třikrát skórovala po centrech Plattenhhardta z přímých kopů, přičemž se o branky podělila trojice Stark, Belfodil, Tousart.

Otázkou je, zda hráči Herthy naváží na svůj dnešní výkon i v následujících zápasech.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 6:7. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13.
90+2'
90+2'
Žlutou kartu dostává Márton Dárdai (Hertha BSC) za faul.
90+2'
Po odehrání míče neuniklo rozhodčímu tvrdé dohráni soupeře Dárdaiem.
90+1'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Linus Gechter.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Márton Dárdai.
90'
Útočný faul přerušil snahu Hoffenheimu.
90'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
89'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází David Raum, přichází Marco John.
88'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Haavard Nordtveit.
88'
Centry z kopaček hráčů Hoffenheimu snadno sbírají bránící hráče Herthy.
88'
Hoffenheim chystá ještě dvě taktická střídání.
87'
Schwolow bude ve velkém klidu rozehrávat výkopem z ruky od své branky.
86'
Hoffenheim je sice nyní častěji u míče, ale nic nebezpečného nedokáže vyprodukovat.
85'
Co Herthu příliš nepotěší je fakt, že největší konkurent Stuttgart otočil zápas s Augsburgem z 1:2 na průběžné vedení 3:2!
84'
Výkon hráčů Hoffenheimu je dnes velmi katastrofalní. Bojovnost a nadšení stačilo a slavilo úspšch pro Herthu HSC.
82'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Anton Kade.
81'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Davie Selke.
81'
Centr Che končí pouze u brankáře Schwolowa.
80'
Po dlouhé době jsou fanoušci berlínského klubu spokojeni s předvedenou hrou i s výkonem.
78'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Tom Bischof.
78'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Justin Che.
77'
Na hrací ploše dochází k ošetření z hráčů Herthy BSC.
76'
Hertha i nadále pokračuje s pobytem na své útočné polovině hřiště.
74'
Hertha právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Třetí branku po rozehrání přímého kopu zařídil opět centr Plattenhardta, který šikovně posunul hlavou Boyata a s velkým štěstím poslal míč přímo k tyči LUCAS TOUSART a snaha bránícího Rauma přišla na zmar – 3:0! Asistence: Dedryck Boyata.
72'
Hosté nyní nadále hráli i když na trávníku ležel hráč Herthy Lucas Tousart. Siudí hru přerušil až po značné době.
71'
Ve středu hřiště došlo k faulu na hráče Herthy Berlín.
70'
Další nepovedená kombinace ukazuje pouze nervozitu hráčů Hoffenheimu.
69'
Podkopnutí obránce Hoffenheimu sudí vůbec neřešil a hra pokračuje dále bez přerušení.
68'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Maximilian Mittelstädt.
66'
Další centr zprava na první tyči posílá zakončující Dabbur pouze nad břevno branky Schwolowa.
65'
Po centru zprava z přímého kopu hosté vybojovali opět pouze rohový kop.
63'
Po centru Plattenhardta z přímého kopu přizvedl míč hlavou Kempf přímo před branku, kde se při zakončení nemýlil ISHAK BELFODIL – 2:0! Asistence: Marc-Oliver Kempf.
62'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Munas Dabbur.
62'
Ani tento centr nevyšel dle představ centrujícímu Poschovi.
61'
Milimetrový ofsajd přerušuje útočnou snahu Herthy BSC.
60'
Několik nákopů soupeře za sebou v poklidu likviduje brankář Baumann.
58'
Sražený centr obráncem končí rohovým kopem Hoffenheimu.
57'
Belfodil uvolnil spoluhráče, ten záhy o míč díky své nepřesnosti ihned přišel.
56'
Klička přes tři hráče prošla, ale následný centr snadno ve vzduchu do svých rukavic sbírá brankář Schwolow.
55'
Žlutou kartu dostává Kevin Akpoguma (TSG 1899 Hoffenheim) za faul.
55'
Akpoguma si pouze pomocí rukou dokázal zastavit rozběhnutého Starka, i zde padne žlutá karta.
54'
Kramariće celkem snadno obrala o míč, dnes velmi slušně hrající obrana Herthy BSC.
53'
Ve snaze získat balon se útočného faulu dopustil Lucas Tousart.
51'
Hertha se snaží i ve druhém poločasu vzdorovat favorizovanému soupeři.
50'
Žlutou kartu dostává Peter Pekarík (Hertha BSC) za faul.
50'
Pekarík první kličku zvládl na výbornou, druhá již byla na dlouhou nohu a proto také zajel ošklivým skluzem do Geigera.
49'
Projektil z přímého kopu vyslaný levačkou Davida Rauma končí pouze vedle pravé tyče.
48'
Útok Hoffenheuimu je přerušen jen za cenu podražení pronikajícího hráče.
47'
Zablokovaný centr Plattenhardta končí pouze za postranní čárou.
46'

Fauly: 4:6
Velkou šanci ve dvacátépáté minutě nevyužil Bruun Larsen a následně trestala Hertha, když trefu Starka musel posvětit VAR systém! Druhý poločas začne v 16:35 hodin.
45+2'
45+2'
Georginio Rutter hlásí menší problémy se zády.
45+1'
Richter se sice hezky proháčkoval obranou soupeře, ale následné jeho zakončení bylo velmi mizerné a nepřesné.
45'
44'
Hráči Hoffenheimu ještě udrželi míč na hrací ploše a mohou, tak i nadále pokračovat ve své kombinaci.
43'
Nakopávaný míč s předhledem od zázemí odhlavičkoval kapitán Herthy Boyata.
42'
A Hoffenheim musí řádně přidat pokuď chce pomýšlet na nějaké body z Berlína.
40'
Po centru Plattenhardta se hlavou přesnně prosazuje hlavou zakončující NIKLAS STARK – 1:0! Asistence: Marvin Plattenhardt.
39'
Hertha po centru z přímého kopu Strakem dostala míč do sítě soupeře, ale nyní se řeší ofsajd jeho spoluhráče Belfodila!
38'
Zápasnickým chvatem byl hráč Herthy zastaven u postranní čáty.
37'
Zablokovaná střela vedla k rychlému brejku Belfodila, který následně předložil míč Richterovi a ten vše svou špatnou přihrávkou zazdil.
35'
Centr Rauma sice rychle opustil hrací plochu, ale bylo to s tečí bránícího hráče – rohový kop.
34'
Hráči týmu TSG 1899 Hoffenheim opět velmi dlouze kombinují poblíž středového kruhu.
32'
Kevin Vogt byl dohrán nedovoleně, nebezpečným šlapákem od soupeře.
31'
Ani další roh Hoffenheimu nebyl zahrán tak, aby způsobil nějakou újmu soupeři v pokutovém území.
30'
Ani jeden ze soubojů, kde se velmi aktivně prosazoval Kempf nebyl posouzen jako faul na soupeře.
29'
Centr se sice přes Pekaríka povedl, ale končí pouze v rukavicích brankáře Schwolowa.
28'
Na druhé straně hřiště ani Marco Richter nevymyslel nic převratného.
27'
Baumgartner se sice dostal před brankou Herthy k zakončení, ale nepočínal si příliš dobře a branku minul.
26'
Série několika hlaviček za sebou dopadla lépe pro hráče TSG 1899 Hoffenheim.
25'
Parádní pas za obranu soupeře vyslal ze své kopačky Kevin Akpoguma, jenže Jacob Brunn Larsen tuto vyloženou šanci dokonale spálil nepřesným zakončením!
23'
Nákop Schwolowa, který se do branky vrátil po prodělaném Covidu-19, doputoval pouze k brankáři Baumannovi.
22'
Ve středu hřiště se faulem provinil záložník Santiago Ascacibar.
21'
Narážečka Hoffenheimu ve středovém kruhu byla opět velmi nepřesná.
20'
První dvacetiminutovka vyzněla celkem jasně pro aktivnější Herthu BSC. Hoffenheim hraje zatím velmi pasivně (snad vyjma Kramariće)..
18'
Odražený míč v pokutovém území napálil příliš velkou snahou pouze nad břevno branky soupeře zakončující Ishak Belfodil.
17'
Nepřesný pas na pravé straně hřiště vrací míč zpět na kopačky hráčů nosící bílomodré dresy.
16'
Po centru z rohového kopu ukázal kapitán Boyata, že vládne pokutovému území před brankou Herthy BSC.
15'
Centr Rauma z přímého kopu odvrátil hlavou Kempf na rohový kop pro TSG 1899 Hoffenheim.
14'
Šikovná klička Kramariće přivedla do potíží oklamaného Pekaríka, který musel následně faulovat.
13'
Propagační pokus ze střední vzdálenosti byl další snadnou prací pro brankáře Baumanna.
12'
Centr z pravé strany z kopačky Pekaríka nedokázal nalézt v pokutovém území adresáta v podobě hrotového útočníka Belfodila.
12'
Hertha BSC nicméně stále operuje v blízkosti pravé postranní čáry na útočné polovině hřiště.
11'
Aktivní Richter si nyní nedokázal poradit s dvojnásobnou přesilou soupeře.
10'
Nicméně zatím je na hráčích Herthy vidět, že jim nový a velezkušený trenér Felix Magath vlil minimálně elán a nadšení do krve. Což v poslední době hráčům berlínského klubu velmi chybělo.
8'
Po neksutečně špatné rozehrávce Larsena, tuto příležitost nedokázal patřičně potrestat svou přízemní střelou Marco Richter, která minula o decimetry branku soupeře..
7'
Úvod utkání je velmi rozháraný a je často přerušován kvůli faulům.
6'
Nedůsledné zakončení hlavou Starka po rozehrání přímého kopu nemohlo nijak vyvést z míry brankáře Baumanna.
5'
Následně byl u postranní čáry nedovoleně zastaven pronikající Richter důsledným Baumgartnerem.
4'
Souboj v pokutovém územím byl posouzen jako útočný faul na kapitána Herthy Dedrycka Boyatu.
3'
Centr z přímého kopu pouze proskočil napříč pokutovým územím Hoffenheimu za koncovou čáru.
2'
A Geiger před svým pokutovým územím opět zasahaje pouze s pomocí faulu.
1'
Proti Starkovi se v osobním souboji nedovoleně počínal Dennis Geiger.
1'
Nečekaná a neúspěšná dvojnarážečka hráčů Hoffenheimu na levé straně hřiště končí pouze za postranní čárou.
1'
Hertha BSC bude hrát v bílomodrých dresech. TSG 1899 Hoffenheim nastoupí v netradičních dresech lososovité barvy.
Do utkání nakonec zasáhne z avizované trojice hráčů pouze slovenský reprezentant Peter Pekarík.

Hertha BSC: Schwolow – Stark, Boyata, Kempf – Pekarík, Ascacibar, Tousart, Plattenhardt – Richter, Serdar – Belfodil.
Náhradníci: Christensen – Lee Dong-jun, Kade, Dárdai, Mittelstädt, Winkler, Selke, Gechter, K-P. Boateng.
Trenér: Felix Magath

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Raum, Vogt, S. Posch, Akpoguma – Stiller, Kramarić, Geiger – Bruun Larsen, Rutter, Baumgartner.
Náhradníci: Philipp – Dabbur, K. Adams, John, Hübner, Bischof, Nordtveit, Che.
Trenér: Sebastian Hoeness

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.
V tomto utkání by se také měli na hřišti potkat čeští hráči Vladimír Darida (Hertha) a Pavel Kadeřábek (Hoffenheim). Za Herthu samozřejmě nastupuje také i slovenský obránce Pekarík.
Předpokládané absence:

Hertha BSC

Boateng, Nsona, Klünter, Werthmüller (všichni nespecifikované zranění)
Jarstein (zraněné koleno)

TSG 1899 Hoffenheim

Richards, Rudy (oba nespecifikované zranění)
Asllani, Bičakčić (oba poraněné koleno)
Nordtveit (svalové zranění)
Skov (poranění stehna)
Hübner (Covid-19)
Samassékou (žluté karty)
Poslední utkání Hertha BSC:

Borussia Mönchengladbach – Hertha BSC 2:0 (1:0)

Branky: 24. (penalta) Pléa, 59. Ginter

ŽK: 56. Ginter, 82. Scally, 89. Thuram (všichni Mönchengladbach)

Hertha BSC: Lotka – Gechter, Stark (C), Kempf – Pekarík (60. Kade), Tousart, Darida (75. Richter), Ascacibar (46. Serdar), Plattenhardt – Selke (75. Ekkelenkamp), Belfodil.
Poslední utkání TSG 1899 Hoffenheim:

TSG 1899 Hoffenheim – Bayern Mnichov 1:1 (1:1)

Branky: 32. Baumgartner – 45+3. Lewandovski

ŽK: 30. Samassékou, 38. Grillitsch, 45+2. Rutter, 66. Posch – 44. Lucas Hernández

Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Grillitsch, Vogt – Kadeřábek (74. Akpoguma), Samassékou (61. Geiger), Stiller, Raum – Baumgartner (74. Bruun Larsen) – Rutter (46. Bebou), Kramarić (90+3. Dabbur).
Hertha BSC se naopak propadá tabuulkou níže a níže a je žhavým kandidátem na sestup vedle jasně posledního Fürthu. Mizérii deviti zápasů bez výhry odnesl trenér Tayfun Korkut. Trenérského žezla se chopil úspěšný a velezkušený kouč Felix Magath.
TSG 1899 Hoffenheim má neskutečně parádní formu a rázem výrazně promlouvá do souboje o třetí místo v Bundeslize! Po sérii čtyř porážek, tento tým již pětkrát neprohrál 4 – 1 – 0, přičemž jedinou remízu uhrál v posledním kole proti famóznímu Bayernu Mnichov!
Hertha BSC (17) sehraje další utkání na domácím hřišti proti soupeři, který také vyznává modrobílou kombinaci barev v podobě TSG 1899 Hoffenheim (6). Hoffenheim má na svého soupeře z hlavního města Německa nahráno dvacetjedna bodů.