Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Köln - 9. ledna 2022   15:30

Hertha Berlin
57' Darida
1:3
(0:2)
Köln
30' Modeste  (Uth) • 32' Duda   • 90+1' Thielmann
Schwolow – Pekarík, Stark (C), Torunarigha, Mittelstädt – Richter, Darida, Ascacibar (81. Tousart), Serdar – Selke (69. Ekkelenkamp), Maolida (69. K-P. Boateng).
Stieler – Gittelmann, Beitinger
Olympiastadion, Berlín
Köln
Schwäbe – Schmitz, Hübers, Kilian, Hector – S. Özcan – Kainz (65. Thielmann), Duda (85. Ostrák), Schaub (65. Ljubičić) – Uth (78. J.-K. Horn), Modeste.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 5:6. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 9:16.
Hosté se v tabulce dostali už na šesté místo, Hertha se naopak propadá na čtrnácté.
Fotbalisté Herthy nestačili v dnešním bundesligovém utkání na Kolín, kterému doma podlehli 1:3. Hosté za výhrou vykročili už v prvním poločase, po němž vedli 2:0 po slepených zásazích Anthonyho Modesteho a Ondreje Dudy. Po změně stran se postaral o zápletku Vladimír Darida, po jehož centru z přímého kopu propadl míč až do sítě. Kozlové však soupeře do dalších šancí příliš nepouštěli a v nastavení ještě pečetili skóre duelu. Chybu Daridy na půlce potrestal střídající Jan Thielmann.
90+5'
90+4'
Anthony Modeste v ofsajdu, ale to už hostům tak moc vadit nemusí.
90+2'
Utkání by mělo být nastaveno o čtyři minuty!
90+1'
Köln právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! JAN THIELMANN na polovině hřiště přetlačil Vladimíra Daridu, který se nacházel v roli posledního hráče Herthy. Postupoval tak sám na brankáře Schwolowa, kterého si položil, obešel a poslal balón do prázdné brány – 1:3.
90+1'
Viděli jsme hned dva rohové kopy Herthy, ale ty domácím vyrovnání nepřinesly.
90'
To se teď povedlo. Po dlouhém nákopu sklepl Boateng balón pro Marca Richtera, jehož střelu vychýlil mimo bránící Hübers.
90'
Domácí fanoušci pískají na malou domů od Torunarighy. Chtějí, aby hráči Herthy hráli hlavně dopředu.
88'
Ten rozehrával Tomáš Ostrák. Centroval na přední tyč, kde byl Hübers, ale také jeden z obránců Herthy, jenž míč odhlavičkoval.
87'
Domácím se už rychle krátí čas na vyrovnání. Navíc se zatím ani nedokáží dostat do většího tlaku. Ljubičić naopak vybojoval roh pro Kolín.
86'
Tomáš Ostrák hned v akci. Dokázal se s míčem dostat přes Mittelstädta a vystřelil. Ne úplně špatný pokus minul pravou tyč tak o metr.
85'
Československé střídání na straně hostí. Slováka Ondreje Dudu nahrazuje český hráč Tomáš Ostrák.
83'
Lucas Tousart si ještě na vlastní polovině došel pro faul od Modesteho. Domácí tak budou rozehrávat z klidu.
82'
Kevin-Prince Boateng zajel do Tima Hüberse, za což vyfasoval žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Lucas Tousart.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Lukas Klünter.
80'
Rohový kop domácích. Centr Boatenga byl odvrácen před pokutové území. Mittelstädt míč vrátil zpátky do ohně, hlavička Niklase Starka však nebezpečná nebyla.
79'
Jurgen Ekkelenkamp se prezentoval nepodařeným centrem z levé strany, po němž míč skončil v zámezí.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Jannes-Kilian Horn.
76'
Ondrej Duda si za pokutovým územím navedl míč na střelu pravačkou. Tu poslal vedle bližší tyče a orazítkoval sloupek, který slouží k napnutí brankové sítě.
75'
Centr Jonase Hectora srazil bránící Stark přímo do rukavic brankáře Schwolowa.
73'
I zhruba pětitisícovka fanoušků, kteří měli možnost navštívit tento zápas, se snaží hnát Herthu za vyrovnáním.
72'
Uth se snažil vysunout Modesteho, kterého ale tělem odstavil stoper Berlína Torunarigha. Volný míč odkopl Schwolow.
71'
Po centru z levé strany se dostal k hlavičce Kevin-Prince Boateng. Brankář Schwäbe však neměl problém zakročit.
70'
Vladimír Darida s míčem ve středu hřiště čekal na podporu spoluhráčů. Ta přišla zleva, odkud si naběhl dopředu Marco Richter. Musel však centrovat ve skluzu a z toho už nevymyslel nic nebezpečného.
69'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Jurgen Ekkelenkamp.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Kevin-Prince Boateng.
68'
Hosté skórovat nedokázali! Rozehráli to jednoduchým posunutím balónu na Marka Utha, který se snažil prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Schwolow však zabránil gólu reflexivním zákrokem levou rukou!
66'
Niklas Stark poslal těžkou malou domů brankáři Alexanderovi Schwolowovi, který si musel pomoci rukama. Jinak by balón směřoval do brány. Pískána malá domů a to znamená nepřímý kop pro Kolín z prostoru kousek za malým vápnem. To je hodně zajímavá situace...
65'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Louis Schaub, přichází Dejan Ljubičić.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Jan Thielmann.
63'
Jonas Hector zasáhl ve skluzu Vladimíra Daridu, který těsně před tím odehrál míč. Rozhodčí Stieler řeší situaci domluvou.
62'
Z pravé strany posílal míč před bránu Duda. Na přední tyči byl Modeste, který se ale nacházel v ofsajdu.
62'
Žlutou kartu dostává Suat Serdar (Hertha BSC).
60'
Mark Uth postupoval s míčem na pravém křídle. Měl proti sobě dva domácí obránce, získaný faul je tety pro Kozly dobrý.
59'
Hertha je tedy zpátky v utkání. Vstřelený gól by měl domácím hráčům pomoci.
57'
Hertha právě vstřelila branku!
Domácí snižují! Exekuce standardní situace se ujal VLADIMÍR DARIDA. Na jeho prudký centr skákal před bránou spoluhráč Myziane Maolida, který ho však nezasáhl a Schwäbe už nestačil na poslední chvíli reagovat. Balón zapadl až do sítě. Český záložník tak dává svůj první gól v tomto soutěžním ročníku – 1:2.
57'
Benno Schmitz fauloval Maximiliana Mittelstädta a domácí mají k dispozici další standardku. Přeci jen se dostávají do tlaku.
55'
Ten kopal opět Richter. Jeden z obránců balón přizvedl k brankáři Schwäbemu.
55'
Tentokrát standardní situace domácích zleva. Centr Marca Richtera byl odvrácen na další roh.
54'
Exekuce rohového kopu se ujal Vladimír Darida. Kozlové se ubránili.
53'
Konečně zahrozili po změně stran i domácí. Maximilian Mittelstädt přenesl hru doprava na Petera Pekaríka, který zakončoval ve skluzu na přední tyč. Schwäbe vyrážel míč na roh.
52'
Po dalším rohovém kopu už domácí balón odehráli do bezpečí.
51'
Rozehrávka nakrátko. Mark Uth se dostal na přední tyči ke střele, kterou srazil na další roh Darida.
50'
Hosté začali druhou půli aktivně. Anthony Modeste hledal v pokutovém území Utha. Přihrávka neprošla, bude z toho ale roh.
48'
Jordan Torunarigha stáhl na trávník Anthonyho Modesteho. Dostal za to žlutou kartu. Navíc standardka pro Kolín.
47'
Ke střele se nyní dostal Louis Schaub. Zpoza šestnáctky mířil do středu brány a tam byl připravený Schwolow.
47'
V pokutovém území se cpal do zakončení Mark Uth. Do něho mu padl stoper Herthy Torunarigha.
46'
Jedeme dál. Zdá se, že v poločase ani jeden z trenérů nestřídal.
46'
Aktéři utkání se konečně začínají pomalu trousit na hřiště. Pauzu si trochu prodloužili. Venku je poměrně zima, tak nikdo asi nechce trávit na trávníku před zahájením druhého dějství zbytečně moc času.
Po prvním poločase vede Kolín na Hertě 2:0. Domácí přitom nezačali úplně špatně, ale krátce po neproměněné šanci Maolidy ve 30. minutě inkasovali po hlavičce Anthonyho Modesteho. O dvě minuty později se navíc přesnou střelou po odraženém míči prosadil také Ondrej Duda. Kozlové pak už působili velmi jistým dojmem a je jasné, že berlínský celek čeká hodně těžká práce, pokud ještě chce myslet na body.
45+2'
45+2'
Domácí na závěr první půle ještě zaútočili. Centr Ascacibara si však na přední tyči pohlídal Hübers.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Domácí vhazovali na vlastní polovině a neporadili si s presinkem soupeře. Míč získal Florian Kainz, pro jehož přízemní centr si však pohodlně došel brankář Schwolow.
44'
Střely na bránu – 1:4
42'
Mark Uth poslal placírkou do šance kolegu z útoku Anthonyho Modesteho. Ten zvolil střelu po zemi, kterou dokázal vyrazit Schwolow!
41'
Domácí se ubránili. Následoval protiútok, ze kterého vzešel také roh na druhé straně. Po něm hlavičkoval Davie Selke, který ale zamířil nad.
39'
Anthony Modeste postupoval s míčem do domácího pokutového území. Nakonec získal pro Kolín roh.
38'
Marco Richter byl na pravém křídle rychle dostoupen a svůj centr tak domácí hráč poslal jen do obránce Hectora.
37'
K centru z levé strany se dostával hostující kapitán Jonas Hector. V době převzetí balónu byl ale v ofsajdu.
36'
Vladimír Darida napálil z dálky míč vysoko nad hostující bránu. Navíc už to bylo až po hvizdu sudího.
35'
Domácí nezačali utkání špatně, ale teď už na hřišti dominují hráči Kolína. Ti dali dva góly a berlínský celek čeká velmi těžká úloha.
32'
Kozlové rychle navyšují své vedení! Florian Kainz se dostal k centru z pravé strany. Ten domácí kapitán Stark hlavou odehrál jen k ONDREJOVI DUDOVI, který přízemní střelou zpoza šestnáctky překonal Schwolowa – 0:2.
30'
Gól platí! Mark Uth si naběhl za obranu na levém křídle. V domácí obranné linii se zapomněl Torunarigha a to je důvod, proč se nakonec o ofsajd nejednalo. Uth pak poslal před bránu skvělý centr, který uklidil hlavou do sítě ANTHONY MODESTE.
30'
Anthony Modeste hlavou skóroval! Signalizován byl ale ofsajd centrujícího Utha. Muselo to být ale hodně těsné, vše ještě bude řešit VAR.
28'
Skvěle to teď sehráli domácí! Přihrávku Marca Richtera z první prodloužil Vladimír Darida na Myzianeho Maolidu, který upaloval sám na bránu Kolína. Ten ale podržel Marvin Schwäbe, který zakončení domácího útočníka vyrazil levou nohou!
26'
Hosté reklamovali ruku v šestnáctce soupeře, hra ale pokračovala. Míč nakonec odehrál do bezpečí Darida a vše pak skončilo útočným faulem napadajícího Dudy.
25'
Hosté se rozehráli k dobrému výkonu. Hertha má problémy, její hráči začali velmi často ztrácet balóny.
23'
Hosté v posledních minutách hodně přidali! Další zajímavou akci zakončoval nepřesnou střelou z první Louis Schaub.
21'
To mohla být další gólovka hostí. Mark Uth dostal přihrávku za obranu a doběhl s ním na hranici šestnáctky, odkud střílel těsně vedle levé tyče z pohledu brankáře domácích. Případný gól by ale nakonec neplatil. Uth přebíral balón v těsném ofsajdu.
19'
Obrovská šance Kolína! Anthony Modeste vyhrál souboj s Torunarighou a poslal míč doleva na Marka Utha. Ten odcentroval na vzdálenější tyč, kam si naběhl Louis Schaub. Jeho střelu reflexivně vyrazil brankář Schwolow a dorážející Ondrej Duda hlavou těsně minul prázdnou bránu!
17'
Obraz hry se vyrovnal. Oba celky se nyní střídají v držení míče.
15'
Hostující stoper Tim Hübers si podržel Ascacibara a dostal za to žlutou kartu.
14'
Benno Schmitz házel do domácí šestnáctky dlouhý aut. Balón směřoval na Dudu, který ho prodloužil jen k obráncům Herthy.
13'
Domácí se teď usadili u šestnáctky soupeře. Nejprve byla zablokována střela Daridy. Poté centroval Mittelstädt a Davie Selke hlavou prodloužil míč jen do prostoru, odkud si ho sebral brankář Marvin Schwäbe.
12'
Tentokrát si ale domácí špatně přihráli a Kolín tak bude vhazovat.
11'
Hertha je v úvodu utkání o něco aktivnější. Hosté zatím mají problémy s udržením míče.
10'
Kozlové přestáli také druhý roh soupeře.
9'
Hodně zajímavá akce domácích! Serdar pro ně získal míč ještě na vlastní polovině a poslal do protiútoku Vladimíra Daridu. Ten dotáhl míč před šestnáctku a nahrál doleva Daviemu Selkemu. Ten posílal balón na vzdálenější tyč, kam si nabíhal Marco Richter, ovšem hosté zvládli odehrát balón alespoň na roh.
7'
Po obranném zákroku Benna Schmitze zahrávali domácí rohový kop. S centrem Vladimíra Daridy si ale obrana Kolína poradila.
5'
První šance Herthy! Myziane Maolida se na pravé strany šestnáctky poměrně snadno uvolnil přes bránícího hráče. Zakončil však vedle vzdálenější tyče.
4'
Rozhodčí hru přerušil, protože na zemi zůstal ležet hostující Louis Schaub, který schytal zásah míčem do hlavy z bezprostřední blízkosti. Nebude to ale nic vážného.
3'
Modeste patou prodlužoval balón na Ondreje Dudu. K němu ale míč neprošel a prvně jmenovaný byl navíc v ofsajdu.
1'
Utkání rozehrávali domácí. Ti zkusili dlouhý nákop na Davieho Selkeho, který tohle nemohl dostihnout.
1'

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark (C), Torunarigha, Mittelstädt – Richter, Darida, Ascacibar, Serdar – Selke, Maolida.
Náhradníci: Christensen – Dárdai, Gechter, K-P. Boateng, Plattenhardt, Tousart, Ekkelenkamp, Klünter, Jastrzembski.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Kilian, Hector – S. Özcan – Kainz, Duda, Schaub – Uth, Modeste.
Náhradníci: T. Horn – Ostrák, J.-K. Horn, Thielmann, Lemperle, Obuz, Ehizibue, Ljubičić, Olesen.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger.
Hertha BSC (12. místo, 6 – 3 – 8, skóre 20:35, 21 bodů)
Fotbalisté Herthy se zatím musejí zaobírat především záchranářskými starostmi. Na barážovou šestnáctou příčku totiž mají k dobru čtyři body, což ještě žádnou jistotu nedává. Berlínský celek rok 2021 zakončil cennou domácí výhrou 3:2 nad Dortmundem, na které se dvěma trefami podílel Marco Richter. Ve zbytku sezóny už v dresu Herthy neuvidíme Krzysztofa Piąteka, který odešel na hostování do italské Fiorentiny. Koronavirové testy vyřadily pro nedělní utkání záložníky Santiaga Ascacíbara a Lucase Tousarta.

Posledních 5 zápasů Herthy:
Hertha – Augsburg 1:1
Stuttgart – Hertha 2:2
Hertha – Bielefeld 2:0
Mohuč – Hertha 4:0
Hertha – Dortmund 4:0
1. FC Kolín nad Rýnem (8. místo, 6 – 7 – 4, skóre 27:27, 25 bodů)
Kozlové za sebou mají velmi slušnou první polovinu sezony. Nacházejí se v horní polovině tabulky blíže k pohárovým příčkám než v boji o záchranu. Před Vánoci se navíc Kolín naladil dvěma výhrami. Nejprve zvítězil 3:2 ve Wolfsburgu, poté doma zdolal zásahem kanonýra Anthonyho Modesteho 1:0 Stuttgart. V kolínském dresu už neuvidíme Rafaela Czichose, který bude hrát severoamerickou MLS v dresu Chicaga Fire. Útočníka Ishaka Belfodila pak pro duel s Herthou vyřadil pozitivní test na Covid.

Posledních 5 zápasů Kolína:
Kolín – Gladbach 4:1
Bielefeld – Kolín 1:1
Kolín – Augsburg 0:2
Wolfsburg – Kolín 2:3
Kolín – Stuttgart 1:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Po vánoční přestávce se opět rozjela německá Bundesliga. V nedělním utkání 18. kola přivítá dvanáctá Hertha osmý Kolín. Oba celky od sebe v tabulce dělí čtyři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.