ČFL - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brozany : Dobrovice - 24. března 2019   15:00

Brozany
Brozany
38' Mešić  • 64' Studecký
2:0
(1:0)
Dobrovice
Dobrovice
Brozany
Lipš – Maigini, Cibulka, Stehlík, Bubeníček – Mešić (88. Petryk), Eliáš, Studecký, Zubašivskyj – Farkaš (90.+2 Berger), Novotný (85. Chukwuma)
Vávra – Diarra
Jansa – Kvaček, Šimek
Brozany nad Ohří
140 diváků
Dobrovice
Bartoš – Routek (71. Fotr), Soběslav, Kühnel (46. Novák), Tvaroha – Valenta, Žaloudek, Petrlák, Osvald (46. Volf), Bernát (59. Petlička) – Miškovský (46. Sodoma)
Truksa – Vajgl

Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:13.
Dobrovičtí fotbalisté utrpěli nečekanou porážku na hřišti posledních Brozan, které se odpoutaly ode dna tabulky teprve třetím tříbodovým vítězstvím v sezóně. V obou poločasech jim k tomu stačila jedna povedená akce. Hosté měli o něco více šancí, ale Přemysl Lipš udržel čisté konto a žádný míč za svá záda nepustil.
90+2'
90+2'
Ještě taktické střídání trenéra Sokola Brozany Jiřího Němce: místo Farkaše jde na pár vteřin na hřiště Berger.
90+1'
Dobrovický Marek Volf měl na kopačce zdramatizování zápasu, běžel sám na brankáře, ale nájezd neproměnil. Přemysl Lipš vyběhl až na hranici pokutového území a jeho nedůrazný pokus chytá.
90+1'
Nastavují se 2 minuty.
90'
Chukwuma utekl hostující obraně, uvolnil Petryka, který vylákal Bartoše z brány, ale pak nedokázal přesně přihrát či vystřelit.
90'
Dobrovická radost z gólové hlavičky měla jepičí život, hostům je máván ofsajd.
89'
Volfova rána z velkého vápna ani dorážka přes brozanskou hráz neprošly, Maigini pak razantně zakopává na roh.
88'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Mešić, přichází Petryk.
88'
Ukvapená Petrlákova střela z otočky letí vysoko nad domácí bránu, hostům se body zřejmě už nenávratně vzdalují.
86'
Valenta se dopustil útočného faulu a je tu – dá se říci tradiční – konec dobrovické standardky.
86'
Novák dával míč do uličky Fotrovi, domácí Eliáš před ním vypíchl míč na roh.
85'
První střídání Sokola Brozany: místo Novotného míří na hřiště Chukwuma.
84'
Faul uprostřed hřiště hatí dobrovický přechod do útoku.
83'
Fotr nakopával míč z hloubi pole jen do Lipšových rukavic.
81'
Míč sice z vápna odhlavičkoval domácí Stehlík, ale zachytil jej Miroslav Petrlák a křížnou střelou jen o centimetry minul zadní tyč.
81'
Fotrův centr tečoval na roh Zubašivskyj.
80'
Tomáš Valenta si našel 20 metrů od brány odražený míč a propálil brozanskou hradbu. Přemysl Lipš poprvé v zápase zasahoval a skokem po pravé ruce to zvládl bravurně.
77'
Volodymyr Zubašivskyj zkoušel prostrčit patičkou mezi Novákovýma nohama na Bubeníčka, dobrovický obránce se potupit nenechal.
75'
K přetaženému centru zprava se dostal Petlička, než si srovnal míč ke střele, byl u něj Maigini s čírem na hlavě a zblokoval mu ji.
74'
Valenta zahrál trestný kop z hranice šestnáctky nejhůře, jak mohl – jen napálil míč do zdi. Dnes je těchto situací požehnaně, ale hráči se předhánějí v jejich zahazování.
73'
Přesně na velkém vápně byl podražen hostující Volf a jestli dobře počítám, je to dnes už pátý přímý kop nařízený z hranice šestnáctky.
73'
Dnešní utkání sleduje 140 diváků.
73'
Roh končí podobně jako minulé – odpískaný útočný faul nutí hosty couvat zpět.
72'
Po Valentově přihrávce trefuje Volf z úhlu zblízka loket jednoho z domácích obránců. Dobrovičtí se domáhají penalty marně, kopou pouze další roh.
71'
Poslední změna v dobrovické sestavě už je vyloženě sázka na ofenzívu – obránce Miroslav Routek přepustil místo Adamu Fotrovi.
71'
Ani teď se cukrovarníkům rozehrávka nezdařila a míč letí do zázemí.
70'
Valentův pas sklepl Sodoma patičkou pro Nováka, po jeho stříleném centru získali Dobrovičtí čtvrtý roh po změně stran.
68'
Zmatky v brozanské defenzívě řešil Studecký loktem do zad dobrovického Petličky, rozhodčí se asi zrovna díval jinam.
67'
Přímý kop z dálky si našel hostující Radek Žaloudek, jeho hlavička zády k bráně míří do ochranné sítě.
66'
Následný rychle rozehraný roh si na zadní tyči našel nikým nehlídaný Petrlák, jemuž však střela z voleje vůbec nesedla.
66'
Novákův zblokovaný pokus z rohu malého vápna načechral boční síť.
64'
Brozany právě vstřelily branku!
Stehlík na postranní čáře čistým skluzem zastavil Valentu a založil dlouhým pasem protiútok. Od Novotného dostal do běhu přiťuknutý míč MARTIN STUDECKÝ a křížnou střelou rozvlnil dobrovickou síť podruhé.
63'
Valenta se uvolnil přes Bubeníčka, před bránu pak ale poslal příliš vysoký centr.
61'
Zubašivskyj kličkoval středem hřiště, jenže nakonec o míč přišel a ještě navrch fauluje. Hned po rozehrání se provinili pro změnu hosté a míč mají červení zpět.
59'
Ke střídání přikročil znovu trenér FK Dobrovice: místo Bernáta přichází na hřiště Petlička.
59'
Obrovský závar před brozanskou bránou přerušuje odpískaný útočný faul hostů.
58'
Valenta vybojoval na Cibulkovi rohový kop pro Dobrovici.
56'
Před domácí bránu létaly centry zleva od Bernáta, zprava od Valenty, nakonec si míč našel Tvaroha a bez přípravy ho napálil vysoko nad.
54'
Severočeši hrají dost od podlahy, faulů mají v této chvíli odpískaných oproti hostům více než dvojnásobek.
53'
Stehlík se po odpískání pošťuchoval s Valentou, rozhodčí si oba kohouty přivolal, ale karty neuděluje.
52'
Útok se vydal podpořit domácí Bubeníček, v poslední chvíli jej odstavil od balonu Valenta.
50'
Bernát se probíjel zleva k brozanské bráně, tělem ho odclonil Maigini, jenž do Brozan přišel v zimě ze čtvrté italské ligy.
49'
Žlutou kartu dostává Pavel Novotný (Sokol Brozany).
48'
Bartoš vyběhl dost riskantně dobrých 10 metrů mimo velké vápno, tam se srazil s Novotným, který už mířil na prázdnou bránu. Rozhodčí však píská faul na brankáře.
48'
Valenta přihrával střídajícímu Novákovi, který však o míč přišel.
46'
Dobrovický trenér Hejno o přestávce hned třikrát vystřídal: do druhé půle nenastoupili Kühnel, Osvald a Miškovský, místo nich jdou do hry Novák, Volf a Sodoma.
46'
Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:0, střely mimo 1:2, rohy 3:1, fauly 10:6, ofsajdy 0:0.
Sokol Brozany je po prvním poločase blíže teprve třetího vítězství v sezóně, nad Dobrovicí vede díky přesné gólové hlavičce Muamera Mešiće. Hosté měli ve fotbalově průměrném prvním dějství dvě vyložené šance, navíc na obou stranách bylo několik přímých kopů nedaleko či přímo z úrovně velkého vápna.
45'
45'
Hosté se prosadili na pravém křídle až do pokutového území, jenže poslední Routkova klička už byla navíc.
44'
Zubašivskyj přímým kopem z hranice šestnáctky překopl zeď, jenže o dobré dva metry i dobrovickou bránu.
43'
Do vápna spadl domácí Novotný, ke střetu však došlo ještě před pokutovým územím a tak Sokol Brozany podruhé v zápase kope přímák přesně z velkého vápna.
42'
Osvaldův přímý kop z pokutového oblouku však jen zabušil na brozanskou zeď.
41'
Domácí se ubránili rohu, pak ale faulovali před velkým vápnem a nebezpečí ještě není konec.
40'
Mohlo být vyrovnáno! Petrlák parádně přenesl hru dlouhým pasem do běhu na Valentu, který snadno obešel beka i brankáře a jeho zakončení z úhlu vykopává z brankové čáry brozanský kapitán Radek Cibulka.
38'
Volodymyr Zubašivskyj si na levé straně povodil Routka a krásně odcentroval na MUAMERA MEŠIĆE, jehož křížná hlavička zapadla k zadní tyči.
38'
Rohový kop vyzněl do ztracena, navíc Severočeši faulovali.
37'
Eliášovu kolmici na Studeckého se hostům s potížemi podařilo zastavit, Studecký ovšem zanedlouho vybojoval míč pro Brozany a po zblokovaném centru Muamera Mešiće získávají domácí roh.
35'
Nepodařenou akci hostů vystřídá odkop od Lipšovy branky.
33'
Valenta zůstal ležet na trávníku, nakonec hra pokračuje, aniž by dobrovický fotbalista musel být ošetřen.
32'
Sudí Jansa už se nadechoval, ale hvizd píšťalky z jeho úst nakonec po souboji v brozanském vápně mezi brankářem Lipšem a Valentou nezazněl.
30'
Pavel Tvaroha nestihl přihrávku do špeku u čáry a pak před tribunou poněkud nesportovně odkopl míč, aby domácí nemohli rychle rozehrát aut.
29'
Tvaroha musel honem pelášit po lajně zpátky, domácího Novotného ovšem dokázal skluzem zastavit čistě a účinně.
28'
Další Bernátův ostrý centr sklepl na dlouhou nohu Valenta pod sebe, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
25'
První vyloženou šanci si vypracovala Dobrovice. Kühnelův skvělý padesátimetrový pas zachytil Bernát u rohového praporku a odcentroval na Miškovského, který zblízka hlavičkuje těsně nad břevno.
24'
Hosté se neprosadili z dalšího přímého kopu z levé strany, na pravém křídle se dostal k propadnutému míči Valenta a pro jeho centr si došel na penaltovou značku Přemysl Lipš.
22'
Miroslav Petrlák to schytal "přes párky" na půlce, píská se k nelibosti fanoušků proti domácím.
21'
Mešić vracel hlavou do ohně přetažený centr Studeckého, před nabíhajícím habánem Novotným si ho stáhl ze vzduchu Ondřej Bartoš.
20'
Nákop hostů nazdařbůh posouvá Bubeníček hlavou k brankáři Lipšovi. Jeho dlouhý výkop zase pro změnu dospěl až k jeho protějšku Bartošovi.
18'
Na Osvaldův centr naskakovalo na zadní tyči hned několik dobrovických hlavičkářů, uvíznutý míč však nakonec rezolutně odkopává přes celé hřiště nigerijský stoper Maigini.
17'
Dobrovický kapitán Miškovský se hezky protáhl mezi trojicí v červeném a vynutil si faul na Stehlíkovi nedaleko rohu velkého vápna.
17'
Farkašův opakovaný centr přeletěl hlavy všech hráčů a doputoval do autu na opačné straně.
16'
První roh v utkání rozehrál domácí Farkaš, zanedlouho si jej Brozany zopakují.
15'
Naháněná bez nějaké větší myšlenky pokračuje i v době, kdy se láme úvodní čtvrthodina zápasu.
13'
Domácí musejí po útočném faulu odevzdat míč.
12'
Hostující Valenta zachytil Bernátův centr, i když si ho sám nezpracoval na střelu, sklepl ho pro Petrláka, jenž pálí z otočky vysoko nad.
11'
Zápas zatím nenabízí příliš velkou fotbalovou kvalitu, spíše spoustu ztrát na obou stranách.
10'
Jenže přímý kop přesně z velkého vápna zazdil Muamer Mešić, který nastřelil pouze dobrovickou zeď.
9'
Žlutou kartu dostává Ondřej Soběslav (FK Dobrovice).
9'
Dlouhý nákop přebíral domácí Novotný, stoper Soběslav si s ním nevěděl rady a nakonec si ho musel přidržet nedovoleně. Brozany kopou přímák z hranice šestnáctky!
8'
Stehlíkův pokus o prostrčení na spoluhráče vepředu zůstal nepochopen a odkopává se od dobrovické branky.
5'
Brozanský Eliáš fauloval a pak bránil hostům v rozehrávce, což rozhodčí kupodivu neocenil karetně.
4'
Brozany dobře presují a teď se teprve cukrovarníkům podařilo poprvé přejít půlící čáru. Valentův centr po náběhu na pravé křídlo však zpaficikoval hlavou Tahir Maigini.
2'
Domácí fotbalisté jsou v úvodu častěji na míči, ex-dobrovický Farkaš kličkoval v pokutovém území a nakonec dokázal přiťuknout pod sebe, Novotného zblokovaná střela končí u brankáře Bartoše.
1'
S mírným zpožděním přicházejí obě mužstva na trávník, domácí celí v červeném a hosté v bílých dresech a modrých trenýrkách.
Hezké odpoledne z pošmourných Brozan nad Ohří, čekáme na příchod obou mužstev na hrací plochu.
Domácí celek povede někdejší vicemistr Evropy a Fotbalista roku Jiří Němec, který svou hráčskou kariéru na prahu čtyřicítky uzavíral právě v mužstvu Dobrovice. Na lavičce hostů zůstává Petr Hejno.

Sokol Brozany: Lipš – Stehlík, Mešić, Maigini, Eliáš, Zubašivskyj, Cibulka, Studecký, Farkaš, Bubeníček, Novotný.

Náhradníci: Vávra – Petryk, Diarra, Chukwuma, Berger

FK Dobrovice: Bartoš – Routek, Soběslav, Kühnel, Tvaroha – Valenta, Žaloudek, Petrlák, Osvald, Bernát – Miškovský.

Náhradníci: Truksa – Novák, Vajgl, Fotr, Petlička, Volf, Sodoma

Rozhodčí: Jansa – Kvaček, Šimek.
Na hřiště posledního celku ČFL Sokola Brozany (2-2-5-9, 20:34) přijede v roli mírného favorita devátá Dobrovice (9-0-1-7, 30:26).
Ta se zatím na jaře představila pouze v Převýšově, kde prohrála z dvou penalt 2:1. Minulý týden měli cukrovarníci volno, protože soupeř z Jiren v zimě ze soutěže odstoupil. Tím se také zároveň propadly na poslední příčku Brozany, které na jaře ještě nebodovaly. Doma podlehly Velvarům 1:2 a v Karlových Varech prohrály 1:0.
Podzimní duel těchto soupeřů na Mladoboleslavsku skončil vítězstvím domácí Dobrovice 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.