ČFL - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřicko : Olympia Praha - 19. září 2018   17:00

Litoměřicko
Litoměřicko
18' Verner  • 65' Macháček  • 78' Verner
3:2
(1:1)
Olympia Praha
Litoměřicko
Plachý – Šustr (74. Luong), Šimkovský (C), Chábera, Verner, Valenta (46. Havrda), Macháček (85. Karvánek), Husenský, Surmaj (61. Čajkovský), Štancl, Štefko (89. A. Lauricella)
Ordelt – Zdržálek, Karvánek, A. Lauricella, Havrda, Čajkovský, Luong
M. Paták – Košan, Szikszay
180 diváků
Šiman – P. Ježdík, Petryk (73. Peljak), Broukal, J. Ježdík, Jiránek (C), Hadi, Dancák, Trýzna (83. Brabenec), Bassey, Artěmuk (30. Koutenský)
Čáp – Brabenec, Bužík, Zubašivskij, Oikonomikos, Peljak, Koutenský

Pohledný zápas plný zvratů vyhrálo Litoměřicko. Hosté otočili po penaltě, kterou proměnil bývalý hráč soupeře Trýzna pod víko. Jenže domácí odpověděli stejnou mincí k levé tyči Macháčkem. Jenze Litoměřice vyhrály díky skvělému Vernerovi při standardních situacích. Při vítězném gólu nepomohla Šimanovi vůbec zeď. Hostující celek se ke konci už nedostal k závěrečnému tlaku a vyloženou příležitost na srovnání si již vypracovat nedokázal.
Dnešní utkání sledovalo 180 diváků.
90+2'
90+2'
Od kopačky Plachého mířil míč na levou stranu, kde po několika odrazech ještě budou hrát hosté.
90+1'
Při centru na druhou tyč udělali hosté ve vápně útočný faul.
90+1'
Na volný přímý kop běží i Šiman do vápna.
90+1'
Taktický faul domácích na levé straně na hranici žluté karty.
90'
Dvě minuty se nastavují!
89'
Domácí se na pravé straně provinili proti pravidlům a vrací se tak do obrany.
89'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Štefko, přichází A. Lauricella.
88'
Zakončení zleva padlo vedle bližší tyče domácí branky.
88'
Poslední obránce pokryl centr zleva na zadní tyč, kam si nabíhal Koutenský.
87'
Jeden z domácích hráčů minul z pravé strany delší tyč.
87'
Faul na Karvánka na levé straně určitě pomůže domácím.
86'
Plachý vyboxoval míč u zadní tyče na pravou stranu.
86'
Koutenský začal útok po pravé straně až po skluzu Chábery mají hosté k dispozici roh.
85'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Macháček, přichází Karvánek.
84'
Hosté se nemůžou dostat k závěrečnému tlaku.
83'
Snadný zákrok rukama pro Plachého uprostřed branky.
83'
Střídání v týmu FK Olympia Radotín: ze hřiště odchází Trýzna, přichází Brabenec.
82'
Husenský zasáhl z pravé strany a následuje tak roh proti domácím.
82'
Petr Ježdík vhazoval z pravé strany, ale domácí následně získali míč ve velkém vápně.
81'
Šiman měl proti sobě protihráče z pravé strany a domácí budou díky tomu vhazovat.
80'
Dancák přihrál na levou stranu, kde byl Broukal. Ale následně si velice dobře počínal Šimkovský.
79'
Peljak stihl míč na pravé straně na hrací ploše, ale přes tři hráče byl následně v těžké pozici a navíc zapsal faul na polovině soupeře.
78'
Litoměřice právě vstřelily branku!
MIROSLAV VERNER se dnes podruhé prosazuje z volného přímého kopu. Šimanovi teď vůbec nepomohla zeď a přes ní propadl balón do dolních pater branky.
77'
Faul zezadu těsně u hostujícího vápna zhruba na středu, tohle je zajímavá pozice pro domácí celek.
76'
Po tvrdém zákroku na levé straně chtěli domácí marně žlutou kartu pro hostujícího fotbalistu.
75'
Zakončení z takových osmadvaceti metrů zazvonilo na levou tyč domácí branky.
75'
Rozehra Plachého na levou stranu skončila v autu.
74'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Šustr, přichází Luong.
74'
Štancl byl na středu vápna důrazný a stal se vítězem hlavičkového souboje.
73'
Střídání v týmu FK Olympia Radotín: ze hřiště odchází Petryk, přichází Peljak.
72'
Havrdovi zakončení ze střední vzdálenosti vůbec nesedlo a balón doplul zcela mimo tři tyče.
71'
Šustr vytěžil ze souboje s Trýznou na levé straně rohový kop.
71'
Centr z pravé strany na zadní tyč odehrál Petr Ježdík hlavou mimo své vápno.
70'
Vernerovu standardní situaci nezpracoval Macháček na vzdálenější tyči a útočí tak hosté.
70'
Verner byl postrčený na pravé straně a hraje se zase proti hostům.
69'
Jiří Ježdík centroval levačkou k druhé tyči na hlavu obránce.
69'
Štancl chyboval na levé straně při svém sólu a domácí se posléze dopustili faulu.
68'
Kvůli faulu na Štefka na levé straně je hra přerušena.
67'
Verner rozehrál přímý kop zprava na přední tyč, kde zasáhl Šiman snadno rukavicemi.
66'
Verner byl podražený, ale Šustr neuspěl ve výhodě na pravé straně a hranici šestnáctky.
65'
MICHAL MACHÁČEK poslal míč levačkou po zemi k levé tyči. Šiman vystihl stranu, ale i tak je srovnáno.
65'
Žlutou kartu dostává Dmytro Petryk (FK Olympia Radotín).
65'
Penalta také proti hostům.
64'
Plachý kryl rukama zakončení z pravé strany vápna na bližší tyč.
64'
Štancl prodloužil míč na přední tyči, ale následně už hráli hosté.
63'
Roh z pravé strany a vše se stěhuje do hostujícího vápna.
62'
Hosté po nařízené penaltě kontrolují hru a svého soupeře prakticky k ničemu nepouští.
61'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Surmaj, přichází Čajkovský.
61'
Šustr byl zprava faulovaný Basseym na polovině domácích.
61'
Havrda poslal dlouhý pas po pravé straně až do velkého vápna k rukavicím Šimana.
60'
Domácí měli velké problémy s rozehrávkou z levé strany, ale nakonec si poradili s presujícími fotbalisty.
59'
I ve druhém poločase platí, že sledujeme vyrovnanou partii.
59'
Hadi nabral na levé straně dobrou rychlost a po nástřelu do ohně budeme svědky hostujícího rohu.
58'
Dlouhá domácí rozehrávka plná krátkých nahrávek na vlastním území.
57'
Šustr si nerozuměl s míčem a po ztrátě podle hostů fauloval. Balónu se tak chopil Šimkovský na ose hřiště a ze střední vzdálenosti zakončil k levé tyči, kde natáhl Šiman své ruce.
56'
Olympia právě vstřelila branku!
JAKUB TRÝZNA pravačkou pod horní tyč doprostřed branky nezaváhal. Plachý skočil na levou stranu.
55'
Penalta proti domácím po faulu zezadu v levé části šestnáctky.
54'
Plachý odkopl míč na pravou stranu a ten po dopadu na zem zmizel mimo hrací plochu.
53'
Macháček byl zničehonic na levé straně vápna sám před Šimanem, ale trošku se lekl své šance a zakončil do nohy brankáře.
53'
V závěru útoku po levé straně bude mít domácí celek zkrácený roh.
52'
U vzdálenější tyče ustál domácí celek situaci a následně se dožadoval faulu na levé straně, načež zapískal sudí Paták.
51'
Opět roh zprava proti domácím.
51'
Centr zleva šel na přední tyč do rukavic Plachého.
50'
Zakončení z levé strany hodně míjí domácí pokladnici.
50'
Bassey se zasloužil o roh z pravé strany po střetu s protihráčem.
49'
Surmaj se na ose šestnáctky odpoutal od soupeře, ale hlavičkoval do koše Šimana.
48'
Havrda si na pravé straně došel pro standardní situaci.
47'
Surmaj nahrál na pravou stranu, kde nebyl přesný Šimkovský a sledujeme tak aut hostů z vlastní poloviny.
46'
Hosté mají v úvodu druhého poločasu k dispozici postupný útok po levé straně.
46'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Valenta, přichází Havrda.
46'
Sledujeme vyrovnané utkání, ve kterém si brankáři pořádně nesáhli na míč. V úvodu se nikdo z týmů nedostal do soupeřova vápna. Až Verner poslal standardku krásně k přední tyči. Hostům dlouho nefungovala útočná fáze, ale nakonec srovnal hlavou Bassey. Jinak se hraje za komorní atmosféry. Zápas docela postrádá tempo. Sudí Paták nasadil poměrně přísný metr a bez jakéhokoliv prvního varování uděloval ihned žluté karty.
45+1'
45+1'
Domácí útok nevypadal zle, ale Valenta doplatil z pravé strany na zákrok obránce nohou při souboji jeden na jednoho.
45'
Další ztráta hostů na pravé straně.
45'
Domácí přerušili hostující útok faulem z levé strany.
44'
Hosté udělali ztrátu na pravé straně, takže rozehrává Plachý.
43'
Surmaj napadal rozehrávku z pravé strany, ale míč je stále na hostujících kopačkách.
43'
Valenta trefil centrem zprava obránce.
42'
Macháček se nedostal z pravé strany přes dva fotbalisty, ale domácí mají následně další šanci v době, kdy je na balonu Šimkovský.
41'
Šiman vyhodil míč na pravou stranu. Následně na vzdálenější tyči hlavičkoval Šimkovský.
40'
Bassey vrací míč sportovně Plachému za potlesku diváků.
40'
Šustr ještě kulhal po předchozím souboji, ale je připraven k pokračování v zápase.
40'
V ponechané výhodě hostů prokázal Chábera dobrou práci tělem a díky tomu schoval Plachý míč ve velkém vápně do rukavic.
39'
Centr z pravé strany přes Štancla nebyl nebezpečný pro domácí obranu, Litoměřice navíc začnou protiútok autem Šimkovského.
37'
Po souhře Hadiho s Jiřím Ježdíkem na levé straně přilétl centr zhruba na osu šestnáctky, kde AKPAN BASSEY nastavil hlavu před soupeře ze svého pohledu k pravé tyči srovnává na 1:1. První vyložená příležitost hostů v zápase znamená gól.
37'
Štancl posunul míč na levou stranu, ale na jeho myšlenku neslyšeli spoluhráči.
36'
Ofsajd hostů na pravé straně.
36'
Faul domácích na levé straně, ale Plachému zatím nehrozí nebezpečí v době, kdy u míče stojí Broukal.
35'
Šiman si zahrál hlavou mimo své vápno, hosté poté učili krátce Hadim po levé straně, ale jinak se nic zásadního nestalo.
34'
Jeden z domácích hráčů vyzkoušel nůžky, ale Šiman byl rukama připravený proti zakončení ze středu vápna.
34'
Broukal ztratil míč při rozehrávce z levé strany a Šimkovský může poslat míč až do vápna.
33'
Domácí nerozehráli z pravé strany ideálně a vykopává tak kopačka Šimana.
32'
Nepřesná nahrávka patou v podání Valenty na pravé straně daruje hostům další autové vhazování.
32'
Domácí centr z pravé strany pouze proletěl vápnem a uvidíme tak aut hostů u vlastní šestnáctky.
31'
Hadi byl zastavený na hranici pravidel, domácí následně drží míč na polovině hřiště v kombinaci se Šimkovským.
30'
Střídání v týmu FK Olympia Radotín: ze hřiště odchází Artěmuk, přichází Koutenský.
30'
Surmaj si seběhl na pravou stranu na pas Macháčka a zakončil vedle přední tyče.
29'
Myšlenku Surmaje s Macháčkem na levé straně nepochopil jeden z domácích hráčů u lajny a balón tak skončil u kopaček Šimana.
28'
Hadi to znovu zkoušel z levé strany a následnou střelou na zadní tyč chytil Plachý do rukavic.
27'
Plachý vykopl míč na pravou stranu, kde byl Šimkovský a podpořil jej Macháček. Následný centr byl odvrácený na ose vápna nohou.
26'
Tlak hostů na malém vápně, ale Plachý zasahovat nemusel.
26'
Centr Hadiho z levé strany velkého vápna zablokoval Šimkovský a kope se tak rohový kop.
25'
Sudí Paták píská faul hostů na polovině hřiště, domácí zkusili tak rozehrávku nakrátko.
25'
Hosté zatím pořádně nevystřelili na Plachého.
24'
Po rozehrávce nakrátko vypálil Štefko z pravé strany vedle zadní tyče, takže rozehrávka pro hostující celek.
23'
Po faulu na Surmaje měl domácí celek výhodu, ve které získal rohový kop z pravé strany.
23'
Hadi si chtěl vyměnit míč s Dancákem na levé straně, ale o všem věděla obrana a překazila tuhle souhru skluzem.
22'
Surmaj předčil protihráče z levé strany, ale posléze domácí ani neodcentrovali před Šimana.
21'
Plachý předvedl hru nohama, nikdo z hostů proti němu nepresoval až přišla rozehrávka na levou stranu.
20'
Jiří Ježdík rozehrál standardku zleva do velkého vápna, ale balón minulo několik nabíhajících hostujících hráčů z druhé vlny.
19'
Žlutou kartu dostává Šimkovský (FK Litoměřicko).
18'
Tak tohle je parádní trefa! MIROSLAV VERNER proměnil volný přímý kop ze střední vzdálenosti a levé strany pravačkou na přední tyč. Šiman sice skákal ke své brankové konstrukci. Ale to nic nemění na tom, že první střela v zápase končí úvodní brankou střetnutí. 1:0.
18'
Šustr vyhrál hlavičkový souboj na levé straně, vzápětí si Verner chtěl obhodit protihráče a balón se otřel o ruku někdo z hostů.
17'
Na dlouhé tyči čekaly pouze rukavice Šimana a okolo nich nikdo ve žlutomodrém, rutinní zákrok pro brankáře hostů.
16'
Macháček si zpracoval přihrávku zleva na střed a mohl jít víceméně sám na Šimana, jenž zhruba na hranici vápna jej dostihl bránící fotbalista, vypíchl mu balón za cenu rohového kopu z pravé strany.
15'
Šimkovský kontroval letící míč z levé strany do zámezí před běžícím Hadim.
14'
Nyní však Šustr (LIT) podrazil soupeře z pravé strany na hostující polovině hostující poloviny a hlavní arbitr vytáhl žlutou kartu.
14'
Série ostrých zákroků na obou stranách, ale sudí Paták do hry vůbec nezasahuje.
14'
Domácí zatím využívají hlavně levou stranu.
13'
Standardní situace byla rozehrána vedle levého horního rohu branky bez teče kohokoliv na hrací ploše.
12'
Šiman netrefil míč čistě při rozehře z pravé strany a hosté si posléze pomohli faulem na ose vlastní poloviny.
12'
Šustr s Macháčkem chtěli dohrát akci na levou stranu a hranu vápna, kde sbíhal jejich spoluhráč, ale balón mířil za branku hostů.
11'
Hráč hostů zůstal ležet chvíli na hrací ploše, ale ani ošetřování nebylo zapotřebí.
10'
Dancák spolupracoval s Hadim na levé straně, následný sražený centr na přední tyč skončil v malém vápně a náruči Plachého.
9'
Šimkovský absolvoval z pravé strany souboj s protihráčem a domácí poté ubránili svojí šestnáctku bez pomoci Plachého.
8'
Husenský se jako poslední dotkl míče hrudí na pravé straně a z poloviny hřiště vhodí aut jeden z hostů.
8'
Chábera roztáhl hru křížem do pravé strany, ale tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
7'
Zatím se ani jedno z mužstev nedostalo do soupeřova vápna.
7'
Hadi byl neúspěšný z levé strany proti Husenskému a nařízena je tak rozehrávka Plachého.
6'
Špatně rozehraný roh hostů z levé strany na zadní tyč, Plachý mohl zůstat zcela v klidu v malém vápně.
5'
Centr z levé strany srazil Šimkovský na rohový kop.
5'
Hraje se za hrobového ticha.
4'
Surmaj svedl hlavu na levé straně, ale domácí následně zapsali ztrátu u středového kruhu.
3'
Přetažený centr Hadiho pravačkou z levé strany končí daleko vedle vzdálenější tyče.
3'
Pas Husenského z pravé strany zlikvidovala obrana, ale hosté poté nezvládli přechodovou fázi.
2'
Husenský se Šustrem se zapojili do rozehry, následoval pas na levou stranu a domácí tak pokračují na polovině soupeře.
2'
Hosté se po pravé straně neprosadili a vykopávat bude Plachý.
1'
Husenský nakopl míč zprav a hosté jej z poloviny hřiště poslali na aut, který vezme Šimkovský.
1'
Surmaj zahájil tento zápas.
1'

FK Litoměřicko: Plachý – Šustr, Šimkovský (C), Chábera, Verner, Valenta, Macháček, Husenský, Surmaj, Štancl, Štefko
Náhradníci: Ordelt – Zdržálek, Karvánek, A. Lauricella, Havrda, Čajkovský, Luong

FK Olympia Radotín: Šiman – P. Ježdík, Petryk, Broukal, J. Ježdík, Jiránek (C), Hadi, Dancák, Trýzna, Bassey, Artěmuk
Náhradníci: Čáp – Brabenec, Bužík, Zubašivskij, Oikonomikos, Peljak, Koutenský

Rozhodčí: M. Paták – Košan, Szikszay.
Litoměřicko nezačalo sezonu vůbec ideálně. Až do šestého kola čekalo na svůj první bodový zisk. Následně však zvítězilo na půdě Benešova poměrem 4:1. O víkendu navíc otočilo duel s Velvary po trefách Vernera a Čajkovského. Momentálně je tak v tabulce České fotbalové ligy na šestnáctém místě. Horší už jsou pouze o skóre předposlední Jirny a Brozany s pěti body na svém kontě na samém chvostu.

Domácí mají na své soupisce Dominika Zdržálka, což je futsalista prvoligového Mělníka. Takže i on se podílel na nedávném velkém překvapení, kdy Olympik doma vyhrál nad Interobalem Plzeň. Zdržálek, ačkoliv hraje nejvyšší českou futsalovou soutěž, tak nadále preferuje fotbal.

Z pole můžeme ještě zmínit Davida Surmaje, jenž v mládežnických kategoriích patřil pražské Spartě.
Olympia Radotín se po sedmi odehraných kolech České fotbalové ligy nachází na osmém místě se ziskem jedenácti bodů. V posledních dvou duelech vyhrála pokaždé po penaltách. Nejprve na půdě Králova Dvora, následně v domácím prostředí proti Benešovu. Olympia drží momentálně sérii čtyř výher, když dokázala mj. v malém pražském derby porazit také Vltavín a Domažlice, mužstvo s nejlepší ofenzivou posledního ročníku ČFL.

K tomu přispělo i jedno velice zajímavé jméno na hostující soupisce. Dres hostů totiž obléká bývalý reprezentant Martin Jiránek. To je hráč, který se zúčastnil např. i ME 2004, kde Češi brali bronz. V klubovém fotbale působil v Dukle Praha, Příbrami. V zahraničí poté nastupoval za Spartak Moskva či ruský Tomsk.
Delegace
Hlavní rozhodčí = Michal Paták
První asistent = Martin Košan
Druhý asistent = Ladislav Szikszay
Delegát FAČR = Leoš Slavíček
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze 17. kola České fotbalové ligy, ve kterém se střetnou Litoměřicko a Olympia Radotín. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.