ČFL - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Živanice : Ústí n/O - 8. června 2019   17:00

Živanice
Živanice
68' Petrus  • 87' Petrus
2:1
(0:0)
Ústí n/O
Ústí n/O
69' Habrman
Živanice
Hrnčíř – Ferčák, Gašpar, Motyčka, Pánek D., Pánek F.
Ústí n/O
Krátký – Chleboun J., Kopecký, Pinkava.

Máme tu konec utkání! I přes bezbrankový první poločas jsme viděli hned tři branky! O tu první se postaral z pokutového kopu domácí hráč Petrus, když umístil míč doprostřed brány. Ihned na to však zareagovali hosté, kteří využili svůj protiútok a díky chybě domácího hráče uklízeli loptu do prázdné klece. I přes velkou aktivitu Živanic se stále čekalo na rozhodující branku. Ta přišla zaslouženě v 88. minutě, když se prosadil znovu David Petrus. V závěru již domácí hru zdržovali a vyplatilo se. Poslední ligové utkání tak vyhráli 2:1!

Děkuji za pozornost.
90+3'
90+3'
Jeden z domácích hráčů teď mohl vstřelit pojišťovací gól, ale gólman hostů předvedl vynikající zákrok!
90+2'
Domácí již zdržují hru jak jen můžou.
90+2'
Jedna z posledních akcí dnešního utkání. Rohový kop pro Živanice.
90+1'
Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Hundák, přichází Pánek.
90+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec hrací doby.
90'
Po nevydařeném centru přišla i nevydařená střela. Míč bude odkopávat domácí gólman.
89'
Michal Buriánek se provinil nedovoleným zákrokem a dává hostům možnost ohrozit domácí klec ze standartky.
87'
Živanice právě vstřelily branku!
GÓL! Domácí se nakonec znovu dočkali! DAVID PETRUS si naskočil na centr z rohového praporku a hlavou překonal bezmocného brankáře Bartaloše!
87'
Dnešní utkání sleduje 170 diváků.
87'
Rohový kop Živanic.
86'
Domácí gólman si na vzdušný centr včasně naskočil a chytil jej, následně míč posílá nabíhajícím útočníkům.
86'
Volný kop od středu hřiště pro Ústí.
85'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Habrman, přichází Pinkava.
84'
Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Gorol, přichází Pánek.
83'
TJ Živanice mohli vymýšlet další ohrožení branky, než-li jeden z jejich hráčů předvedl útočný faul.
82'
Velmi nebezpečná střela od hráčů Ústí! Domácí gólman však vytáhl dobrý zákrok. Nastává roh pro hosty.
81'
Autové vhazování pro oranžové.
80'
Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Nikodém, přichází Gašpar.
78'
Živanice se dostali na levou stranu vápna, odkud nacentroval míč před bránu Gorol. Míč si našla jen defenzíva hostů a balón odvrátila.
76'
Míč teď náleží aktivnějším domácím.
74'
Zbytečná žlutá karta pro Radka Gorola, který se provinil nedovoleným zákrokem.
73'
Zaútočit teď mohou hráči Ústí nad Orlicí. K dispozici mají autové vhazování na půli domácích.
71'
Standartka pro domácí tým.
69'
Ústí nad Orlicí právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Hosté zareagovali na inkasovaný gól nejlepším možným způsobem, když po velké chybě domácího hráče dokázal doklepnout míč do prázdné klece VOJTĚCH HABRMAN!
69'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Krátký, přichází Kopecký.
68'
DAVID PETRUS si položil míč na penaltový puntík a jednoduchou střelou doprostřed brány překonává brankáře hostů!
67'
Byla nařízena penalta.
66'
Nedovolený zákrok Ústní nad Orlicí. Domácí si vyzkouší další standartku.
64'
Odkop od brány hostů.
62'
Dobrý průnik do vápna hostů. Ani tuhle akci se však domácím nepodařilo zužitkovat.
60'
Do protiútoku se ženou hráči v křiklavých oranžových dresech.
58'
Oranžoví se čím dál více dostávají do zajímavých situací. O znepříjemnění života defenzívy hostů tak není pochyb.
57'
Před bránou se po odehrání rohu snažil hlavičkovat domácí kapitán, ovšem marně.
56'
Rohový kop pro Živanice.
55'
Střelu si vyzkoušel i domácí útočník s číslem sedm. K výraznému ohrožení brány se však nedostalo, jelikož střela neměla vůbec přesné parametry.
54'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů TJ Jiskry. Zdá se, že to není nic vážného neboť se již zvedá.
52'
Vojtěch Habrman dostává za nedovolený zákrok na domácího hráče žlutou kartu.
52'
Živanice se opět snažili kombinovat, ale jednu z přihrávek hezky vystihl obránce Jiskry.
51'
Centr z takměř polovoviný hřiště doletěl až před bránu domácích, gól z toho však nebyl.
50'
Ani teď to domácím nevyšlo. Místo toho se rychle míče zmocnilo Ústí nad Orlicí, které hezkými přihrávkami pronikalo do protiútoku. Vzápětí byli hráči faulování, takže teď mají možnost ohrozit bránu z volného kopu.
49'
Domácí zlikvidovali možný útok soupeře dobrou defenzivní činností.
48'
Míč přiletěl po centru až před bránu, odkud jej odhlavičkoval Nikodém. Chyběly centimetry od první branky.
47'
Na zemi zůstal ležet po faulu hostů jeden z domácích. Rozhodčí nařizuje standartku pro Živanice.
46'
V první půli bylo k vidění spousta dobrých šancí, zejména na straně aktivních domácích. Ani jedna z nich však gólem neskončila. Ve 43. minutě jsme mohli být svědky první žluté karty, kterou si vysloužil nedovoleným zákrokem domácí hráč Martin Staněk.

Druhý poločas začne za přibližně 10 minut.
45+1'
První poločas skončil. Rozhodčí se rozhodl nenastavit ani minutu nad rámec hrací doby.
45+1'
Standartku hosté vytlačili k rohovému praporku.
45'
Standartní situace pro Sokol Živanice.
44'
Tohle bylo uspěchané! Hosté se teď hezkou kombinací dostali do zajímavé šance, přesněji to byl Mayer, který se s míčem objevil sám tváří v tvář domácímu brankáři. Místo aby si míč ještě potáhl, jej ihned vyslal na bránu, kde stál právě připravený Volšík.
44'
První žlutou kartu v utkání si připisuje Martin Staněk, jenž se blýskl hrou proti pravidlům.
42'
Roh domácí rozehráli na krátko, následně odcentroval před bránu Gorol. Podle pomezního sudího byl však již v ofsajdovém postavení.
42'
Rohový kop znovu pro Živanice.
41'
Gólman Bartaloš znovu pozorný. Likviduje tak nebezpečný centr ze střední vzdálenosti.
40'
Faul Ústí nad Orlicí, pro Sokol Živanice se nabízí další standartka.
38'
Rohový kop pro oranžové dopadl dalším neúspěchem.
36'
Na míči jsou znovu domácí hráči.
34'
Oranžoví jsou aktuálně nastěhovaní na půli hostů.
33'
Další protiútok domácí skončil dalším neúspěchem. Na lehký centr si naběhl obránce Ústí nad Orlicí a míč ihned poslal do bezpečí.
32'
Hra je přerušena kvůli občerstvovací pauze.
31'
Ofsajd a v něm domácí útočník.
30'
Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Košťál, přichází Motyčka.
29'
Balón v držení domácích.
27'
Rohový kop domácích si bere na starost Martin Hundák.
26'
Z ničeho nic se tu objevil rychlý protiútok hostů, který klidně mohl skončit gólem. Ústí se dostalo až před vápno odkud zkusil vystřelit Krátký, gólmana Volšíka však nepřekvapil.
25'
Nebezpečná střela od domácího Poláka! Balón hezkým zákrokem vyráží na roh gólman Bartaloš.
24'
Černobílí se na chvíli zbavili menšího obležení, jenomže jen na pár sekund. Nyní jsou tu opět domácí.
23'
Hezký skluz předvedl jeden z hráčů Živanic, jenž tak zamezil možnému protiútoku.
22'
K míči se znovu dostávají oranžoví, kteří kombinují na své půli.
21'
Po odehrání dalšího rohu se míč objevil u středové čáry a domácí tak mohli zaútočit. Proti však byl jeden z obránců Jiskry, který balón zahrál do autu.
20'
Roh rychle a efektivně Živanice odvrátili. Nyní tu je však roh Ústí znovu.
19'
Rohový kop si vyzkouší hráči TJ Jiskry.
18'
Útočník Živanic nakonec ze standartky zvolil přízemní střelu, se kterou měl gólman trochu starosti, když mu míč vypadl z náruče. Naštěstí pro něj se k balónu dostal dříve než napadající útočník.
17'
Další faul na triko Jiskry. Domácím se naskytuje další standartní situace.
16'
Hráči Ústí se zbavují tlaku domácích jednoduchým odkopem do bezpečí.
15'
Hosté se prakticky ještě nedostali do vážnější situace. Zatím jen brání a sleduje, jak jejich soupeř tvoří hru.
14'
Odkop od brány Ústí nad Orlicí.
13'
Oranžoví se zmohli na další střelu. Pozorný je však i brankář Bartaloš, který míč chytá.
12'
Vlivem faulu Jiskry si domácí vyzkoušeli první standartku. Ani tahle možnost neskončí gólem, defenzíva hostů výborně zasahuje.
11'
Fanoušci Živanic si teď říkali o faul těsně před hranicí šestnáctky, rozhodčí na to však nijak nereaguje a nechává hru plynout.
10'
Domácí dnes hrají v tradičních oranžových dresech, hosté zase v bílých.
9'
Projít do útoku se snažili hráči Ústí nad Orlicí, ihned je však zastavila pohotová obrana domácích.
8'
Nyní si s nebezpečnou situací poradila i obrana, jenž zamezila útoku Živanic.
7'
Dobrá práce útočníků Jiskry, kteří teď zbavili domácí ve středu hřiště míče.
6'
Míč si bere brankář hostů a připravuje si odkop od své brány.
5'
Neúspěšný útok Živanic. Míč jim však stále náleží.
4'
Větší aktivitu mají zatím domácí.
3'
První střelu si v zápase připsal Petrus, bránu však netrefil.
2'
Domácí jsou po úvodní rozehrávce na míči.
1'

TJ Sokol Živanice: Volšík – Buriánek, Gorol (C), Hundák, Košťál, Nikodém, Petrus, Polák, Ptáček, Staněk, Štěpánek.
Náhradníci: Hrnčíř – Ferčák, Gašpar, Motyčka, Pánek D., Pánek F.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Bartaloš – Falta, Habrman, Chleboun P., Krátký, Langer, Lněnička, Mayer, Pazdera, Skalický, Souček (C).
Náhradníci: Krátký – Chleboun J., Kopecký, Pinkava..
Vítám všechny příznivce České Fortuna ligy. V sobotu v podvečer se společně setkáme u 31. kola, pro některé již poslední v sezóně..

Proti sobě se v 17:00 postaví domácí Živanice proti hostům z Ústí nad Orlicí.

TJ Sokol Živanice:
Domácí tým má za sebou dá se říct průměrnou sezónu, neboť se umístil ve středu tabulky. Co Živanicím opravdu nešlo a nejde, jsou zápasy na jejich hřišti. Za celých 15 domácích utkání vstřelili pouhých 19 branek, naopak jich inkasovali 22. Co se týče aktuální formy, jsou na tom doslova jako na houpačce. Poslední klání však sehrály s Litoměřickem, kdy se po základní hrací době radovaly z vítězství 2:0.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí:
Ústí na tom je víceméně stejně. V tabulce je prozatím o příčku výš, se 42 body na 10. pozici. Venkovní utkání jsou pro Jiskru průměrné – Za 15 mačů mají 16 bodů, což vychází zhruba jeden bod na zápas. Po nedobrém květnu nic hosté nezahodili a zabojovali i v utkáních, kdy už Jiskře o nic vůbec nešlo. Předešlé dvě klání dovedli v obou případech do penaltových rozstřelů, ve kterých pokaždé vyhráli.

Vzájemná utkání:
V této sezóně se proti sobě tyto celky postavily v listopadu minulého roku. Tehdy došlo po bezbrankovém skóre na penalty, po kterých se radovali hosté ze Živanic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.