Rotbauer – Lupač (65. Srb), Vosáhlo, Filip, Pedro – Dufek (59. Zoubek), Ježdík, Vrňák, Engelmann – Azilinon (74. Procházka), Turek (C) (87. Urban)
395 diváků
Sparta B
Čtvrtečka – Gabriel, Piško, Lischka (86. Talovierov), Dudl, Vácha (C), Prokopec (62. Patrák), Šimáček (71. Abdelkader), Mareček, Juliš, Horák (71. Dao)
Dao, Talovierov, Abdelkader, Ambler, Patrák, Konopásek, Kotek

Sparta zvládla penalty lépe po výsledku 7:6. Nic to však nemění na tom, že utkání nám dnes skončilo remízou. Benešov si po dobrém výkonu připisuje zasloužený bod do tabulky. Utkání to bylo vyrovnané a dlouho jsme čekali na vážnější šance. Druhý poločas byl otevřenější a největší příležitost měli na kopačkách domácí, jenže příležitost trestuhodně zahodili. Pro rezervu Sparty je to první bodová ztráta v sezoně.
Vojtěch ENGELMANN neproměňuje. Brankář jeho úmysl vystihl a utkání končí.
Youssouf DAO proměňuje s přehledem a drží nervy na uzdě.
David FILIP dává branku. Čtvrtečkovi svým razantním pokusem šanci nedal.
Maksym TALOVIEROV proměňuje a dostává Spartu do náskoku.
Brankář Nicolas ROTBAUER proměňuje svou penaltu.
Václav DUDL dává branku. Zatím sledujeme výborně zahrané penalty.
Václav JEŽDÍK střílí branku střelou po zemi k tyči.
Lukáš VÁCHA poslal Spartu do náskoku razantní ránou k tyči.
Robin PROCHÁZKA proměňuje. Podruhé je srovnáno.
Brankář Rotbauer zůstal stát a Lukáš JULIŠ střílí gól střelou po zemi k levé tyči.
Jakub VOSÁHLO proměňuje. Čtvrtečkovi nedal šanci a je vyrovnáno.
Vojtěch PATRÁK svou penaltu nedává. Rotbauer jeho úmysl přečetl.
Zdeněk VRŇÁK dává první gól domácích a stav je snížen.
Radwan ABDELKADER proměňuje po stylu Antonína Panenky.
Filip ZOUBEK Čtvrtečku neprostřelil.
Daniel MAREČEK poslal brankáře na opačnou stranu a dal branku.
Střílení penalt začíná.
Po remíze 0:0 budou za malý okamžik následovat penalty. Uvidíme, který tým v nich bude úspěšnější.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90'
Žlutou kartu dostává David Filip (SK Benešov).
89'
Slibně se rozvíjející akci nedokázali hostující fotbalisté dotáhnout až do konce.
88'
Ani po dalším rohovém kopu Sparty se nikdo z hráčů neprosadil a skóre tak stále zůstává bezbrankové.
87'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Martin Turek, přichází Ondřej Urban.
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází David Lischka, přichází Maksym Talovierov.
85'
Trenér Kotal chystá za postranní čárou ještě jedno střídání.
84'
Na druhé straně se však uvolnil Turek a rychlou střelou rozhodně měl na kopačce zajímavou možnost. Jeho pokus přizvedl Piško a Čtvrtečka mu teď může náležitě poděkovat.
83'
Lukáš Vácha si vyměnil míč se spoluhráčem a následně si naběhl do pokutového území na přihrávku. Jelikož byl bránící hráč u balónu rychleji, tak se bude kopat pouze roh.
82'
Střela Sparty z uctivé vzdálenosti byla poměrně nepřesná a výkopu se za malý okamžik ujme brankář Rotbauer.
81'
Filip na pravé straně poměrně dlouho váhá se svým autovým vhazováním.
80'
Dnešní utkání sleduje 395 diváků.
78'
Domácí tým teď zazdil největší šanci zápasu! Engelmann pěknou průnikovou přihrávkou vyslal míč na levou stranu. Poté se k zakončení v těsné blízkosti brankáře dostal Turek a o pár chvil po něm také Vrňák. Při první šanci zasahoval Čtvrtečka, při druhé zachránil Spartu už jen perfektní skluz obránce.
77'
Sparta se dostala před bránu Benešova a vytvořila tam nepříjemný závar. Rotbauer musel být v pohotovosti, ale zasahovat nemusel.
75'
Rozhodčí se šel ujistit, zda-li je Milan Piško v pořádku, neboť obránce Sparty dostal při jednom ze soubojů nepříjemnou ránu.
74'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Michael Azilinon, přichází Robin Procházka.
73'
Sparta se ujala míče a zkouší to přes levou stranu. Obrana Benešova ale v dnešním utkání funguje velmi dobře a hosty k ničemu velkému nepouští.
71'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Daniel Horák, přichází Youssouf Dao.
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Dominik Šimáček, přichází Radwan Ahmed Mohamed Abdelkader.
70'
Benešov se zase dostal na polovinu Sparty a zkouší cokoliv vymyslet.
69'
Rotbauer si pohrál s nervy fanoušků a nepřesným výkopem vyzval Spartu k možné šanci. Tu však zhatil nepřesností Daniel Mareček.
67'
Parádní Vrňákův skluz teď ohodnotili domácí diváci hlasitým potleskem. Protesty hostujícího Adama Gabriela nepřišly na úrodnou půdu, neboť sám obránce Sparty inkasoval žlutou kartu.
66'
Další rohový kop Benešova ovoce nepřinesl. Fotbalisté v rudých dresech se osvobodili odkopem.
65'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Adam Lupač, přichází Petr Srb.
64'
Na útočný výlet se vydal krajní obránce Filip. Prvního hráče sice přešel, ale druhý mu už vystavil stopku.
63'
Dudl vysunul za obranou naběhlého Horáka, kterému se však do cesty postavil pozorný obránce domácích. Spartě to dnes po levé straně příliš nevychází.
62'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Radim Prokopec, přichází Vojtěch Patrák.
61'
Po velmi kvalitních deseti minutách na začátku druhé půle začínáme sledovat opět víceméně taktickou bitvu.
60'
Nyní se hraje na polovině hřiště. Aut budou mít k dispozici domácí.
59'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Ladislav Dufek, přichází Filip Zoubek.
57'
Ve velké šanci se ocitl Juliš. V rozhodující chvíli byl natočen zády k bráně a za sebou měl brankáře Rotbauera. Následně se útočník Sparty pokusil vymodlit penaltu, kterou sudí Nejedlo neodpískal a Juliš si navíc za svůj pád vysloužil hlasitý smích z tribun.
56'
Benešov se pěkně vykombinoval až k pokutovému území, ale tam zatím není důrazný. Všechny centry v pohodě lapí hráči Sparty.
55'
Nyní je na tahu opět pražský celek. Dostal se na útočnou polovinu a snaží se něco vymyslet.
53'
Dufek je ve druhém poločase na pravém kraji hřiště poměrně aktivní. Nyní poslal do vápna zajímavý míč, který rozhodně mohl skončit nebezpečnou střelou. Benešov sice obléhal území okolo brány Sparty, ale branku vsítit nedokázal.
52'
Turek se uvolnil před protihráčem a následně centroval na přední tyč. Pozorní bránící hráči Sparty ale byli na svých místech.
50'
Prokopec nám předvedl individuální dovednost, po které nacentroval do vápna. Balón na hranici malého vápna dokázal brankář Rotbauer vyboxovat do bezpečí.
49'
Václav Dudl pronikl po levé straně a jelikož byl rychlý, tak se dostal k centru. Na jeho pobídku si Juliš naskočit nedokázal.
47'
K rychlé akci se na druhé straně dostal Benešov. Turek si udělal prostor a z otočky vypálil. Jeho střela minula levou tyč z pohledu Čtvrtečky o malý kousek.
47'
Druhou půli začala aktivitou Sparta. Vácha posunul míč na Prokopce, jehož centr skončil v moci obránců.
46'
První půle je u konce a skončila nerozhodným výsledkem 0:0. Šancí bylo pramálo a dva náznaky byly k vidění na obou stranách. Na začátku utkání byla aktivnější Sparta, ale zhruba od pětadvacáté minuty se hra otočila. I přesto jsme moc kvalitních akcí neviděli a nerozhodný stav je zasloužený. Druhá půle začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45'
Rotbauer při zřejmě největší šanci Sparty v tomto zápase skvěle zasáhl a zachránil svůj tým. Hosté budou rozehrávat roh.
45'
Horákův náběh za obranu se z počátku jevil celkem zajímavě, ale benešovští hráči zafungovali dobře a zasáhli.
44'
Gabriel prodloužil centr Čtvrtečky, ale pouze do míst, kde stáli domácí hráči.
43'
Pedro zřejmě inkasoval při jednom ze střetů ránu a chvíli zůstal sedět na trávníku. Bude však v pořádku pokračovat ve hře.
42'
První půle se nám pomalu chýlí ke konci a Sparta je nyní s míčem na své polovině.
41'
Prokopec se dostával na hranici pokutového území. Následně přihrával do strany, ale zrovna do pozice, kde stál Šimáček v ofsajdu.
39'
Slibně se rozvíjející akci domácího týmu zastavil nepřesným centrem Dufek. Benešov se dostával do přečíslení, jenže finální fáze opět vázla.
38'
Benešovu se nyní nepovedla rozehrávka poblíž brány. Sparta se dostala k autu téměř zadarmo.
37'
Engelmann se dostal do pozice na hranici šestnáctky a zkusil vystřelit. Jeho tečovaná rána však skončila v moci sparťanského gólmana.
36'
Turek byl na polovině hřiště faulován a domácí celek rozehraje standardní situaci.
34'
Azilinon byl vysunut do náběhu a také si míč doběhl. Při snaze udělat kličku ovšem fauloval a útočný postup byl zastaven.
33'
Gabriel se snažil rychle zaútočit a vybídnout naběhlé hráče pasem za obranu. Přihrávka se mu ale nepovedla a skončila v náruči Rotbauera.
32'
Juliš byl ve spolupráci s Gabrielem velmi nepřesný a daroval domácím autové vhazování.
31'
Domácí rozehráli pěkný signál, který vystavil Turka do ideální pozice. Kapitán domácích ale míč netrefil ideálně, a proto si hosté mohli oddechnout.
31'
Benešov vybojoval svůj první roh v utkání.
30'
Azilinon ostrým šlapákem fauloval Lischku a také vyvázl bez karetního trestu. Obránce Sparty se rychle zvedl a bude v pořádku.
28'
Benešov se v posledních minutách nadechuje k aktivní hře. Žlutí rozhodně jdou minutu po minutě se svým výkonem nahoru.
27'
Do příležitosti, která byla doposud největší, se dostal kapitán Turek. Mířil na zadní tyč, ale bránu Sparty o kousek minul.
26'
Rotbauer si v pohodě došel pro centr z pravé strany. S rozehrávkou nyní rozhodně nespěchá.
25'
Engelmann si zpracoval míč a mohl postupovat do otevřenější obrany Sparty. Jenže se rozhodl dávat křížnou přihrávku za obranu, kterou hostující obránci neměli problém přečíst.
24'
Další ofsajd, ve kterém se zjevil Juliš.
23'
Potlesk si vysloužili také domácí fotbalisté. Nádherný míč za obranu dokázal záložník na pravé straně sklepnout do středu a k ráně se odhodlal Dufek. Pokus však skončil vysoko nad bránou.
21'
Prokopec si při zpracování pomohl rukou. Z vlastní šestnáctky bude vykopávat Rotbauer.
20'
V nynějších chvílích sledujeme plno nepřesností na obou stranách. Sparta se pokouší o kombinační hru, jenže ve finální fázi se vždy něco nepodaří.
19'
Sparťané dokázali pokrýt náběh po straně a vyzvali k rozehrávce brankáře Čtvrtečku, jenž dlouhým nákopem dostal do hry Juliše.
18'
Azilinon si pěkně zasekl míč směrem do středu a vyslal projektil, který sice byl důrazný, ale vůbec netrefil brankovou konstrukci.
16'
Sparta to tentokrát zkusila přes stranu levou. Obránci byli opět pozorní. Následuje aut v podání hostů.
15'
Juliš si pomohl útočným faulem a daroval tak míč Benešovu, který bude za malý okamžik rozehrávat.
14'
Engelmann ukázal rychlou kličku, ale při ní byl faulován. Hodně se teď divil, že soupeř vyvázl bez karetního trestu.
13'
Stopeři hostů si vyměnili míč a jelikož byli pod tlakem, tak Lischka raději přihrál gólmanovi.
12'
Vácha přenesl hru na Prokopce, jehož přízemní centr dokázali domácí hráči bez potíží odvrátit.
11'
Rezerva Sparty má úvod utkání víceméně pod kontrolou. Benešov se do hry příliš nedostává.
10'
Centrovaný míč Váchy proplachtil vápnem, ale nikdo jej nezakončil. K dorážce měl našlápnuto Lischka, jenže trefil před sebou stojícího hráče.
9'
Aktivní Prokopec nám předvedl dnes už potřetí svou rychlost a díky ní vybojoval rohový kop.
8'
Lukáš Juliš se zjevil za obranou a kličkou do strany už překonal brankáře Rotbauera. Praporek pomezního sudího ale zůstal nahoře a zastavil tak útočníka Sparty od gólové radosti.
7'
Vrňák hledal průnikovou přihrávkou Vosáhla, avšak obránce Benešova už míč nedoběhl. Balón následně opustil hrací plochu a rozehrávat bude Čtvrtečka.
6'
Zatím se hraje převážně na pravé straně hřiště z pohledu sparťanských. Utkání je od začátku hodně soubojové.
5'
Prokopec se rozbíhal po pravém křídle vpřed, jenže jej na poslední chvíli čistým skluzem zastavil Ježdík.
4'
Nepřesná přihrávka do běhu v podání domácích darovala míč na kopačky Sparty.
3'
Prokopec už mohl střílet, ale na poslední chvíli si vše rozmyslel a prováhal ideální moment.
2'
Gabriel dlouho hledal se svým autovým vhazováním spoluhráče, až našel Juliše. Útočník Sparty však kličku nedotáhl a balón opět zamířil do autu.
1'
Domácí hned po deseti sekundách vyslali nebezpečnou ránu ze střední vzdálenosti, která zaplachtila těsně nad horní tyčí.
1'
Oba týmy přicházejí na hrací plochu. Benešov nastupuje ve žlutých dresech, zatímco hostující Sparta v tradiční rudé barvě.

SK Benešov: Rotbauer – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro – Dufek, Ježdík, Vrňák, Engelmann – Azilinon, Turek (C)
Náhradníci: Tetour – Zoubek, Srb, Urban, Procházka, Lauricella, Krasnyanyk

AC Sparta Praha B: Čtvrtečka – Gabriel, Piško, Lischka, Dudl, Vácha (C), Prokopec, Šimáček, Mareček, Juliš, Horák
Náhradníci: Dao, Talovierov, Abdelkader, Ambler, Patrák, Konopásek, Kotek

Rozhodčí: Nejedlo – Matějček, Dohnal.
V rámci třetího ČFL budeme sledovat tuto bitvu. Benešov v úvodních dvou zápasech neuhrál ani bod, když nejprve podlehl loni ještě druholigovému Táborsku 1:3 a o týden později prohrál 0:2 na půdě Štěchovic.Zatím jediným přesným střelcem tohoto týmu je Ondřej Urban, který korigoval domácí výsledek s Táborskem.

Rezerva Sparty vyhrála oba zápasy a do tohoto zápasu jde v roli favorita. V prvním kole vyhrála venkovní zápas v Domažlicích 2:1. Následující týden na tréninkovém centru v pražském Strahově zdolala Králův Dvůr jednoznačným poměrem 4:1. Nejlepším střelcem tohoto celku je už třígólový Radim Prokopec. V „B“ týmu Sparty může sledovat také několik fotbalistů, kteří už zasáhli do první ligy. Například Václava Dudla, Lukáše Juliše nebo kapitána týmu a bývalého českého reprezentanta Lukáše Váchu.
Přeji vám příjemné sobotní dopoledne při sledování textového přenosu z ČFL. Fotbalisté SK Benešov přivítají na své půdě celek AC Sparta Praha B. Zápas začíná v 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.