ČFL - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brozany : Zápy - 8. září 2019   17:00

1:5
(0:2)
Zápy
Zápy
4' Matějka   • 20' Putz   • 57' Janko   • 65' Duben   • 83' Kopecký
Brozany
Raicevic – Obrtlík, Luzin, Bubeníček, Vojvodic (66. Pavlíček) – Peréz, Cibulka (C) (36. Hruštinec), Výborný – Hovsepyan, Ajinovic, Chukwuma (76. Jakš).
Lipš – Hruštinec, Mešič – Pavlíček, Turek, Jakš, Hloušek.
Tomáš Vychodil – Michal Urban, Jakub Matyš.
Hřiště SK Sokol Brozany, Brozany nad Ohří
314 diváků
Zápy
Soukup – Hašek, Duben, Pávek, Hakl – Hron (78. Mike), Eliáš, Jelínek (C) (87. Skuhravý), Putz (61. Kopecký) – Janko (66. Nzembi), Matějka (80. Kubů).
Doležal – Koutenský – Skuhravý, Matoušek, Mike – Nzembi, Kubů

Já se pro dnešní den s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek nedělního dne.
Dnešní boj je u konce. Zápy prokázaly svou roli favorita a dokázaly zvítězit 5:1. Do střeleckých příležitostí se ale dokázaly dostávat oba týmy, leč Zápům se více dařilo v zakončení. Proto berou zaslouženě tři body a pojišťují si tak svou pozici v horních patrech tabulky.
90+1'
90'
Přesto se nakonec Brozany na opačnou stranu hřiště dostaly.
89'
Snahu Brozan o přesun hry mimo vlastní polovinu zmařil nedovolený zákrok, který vrátil míč do moci Záp. Ti se záhy dostaly k vlastní rozehrávce.
88'
Zápy pokračují ve svém útočném tažení na Raicevice. Gólovku mohl zakončit Pavel Hašek, který ovšem nestačil tečovat velmi rychlý míč.
87'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Martin Jelínek, přichází Radek Skuhravý.
86'
Po chvilce se do akce dostaly i Zápy, které ji využily k rychlému přesunu na opačný konec hřiště.
85'
Tlak Brozan na branku ale v závěru utkání i přes takhle nepříznivý stav narůstá. Velkou šanci měl Willy Bories, jehož střelu ale Soukup vyrazil.
83'
Zápy právě vstřelily branku!
A z jedné takové akce vsítily Zápy již pátou branku dnešního utkání! Po rychlém brejku Nzembiho se dostal k míči LUKÁŠ KOPECKÝ, který jej neomylně poslal mezi tři tyče Raicevicovy branky.
82'
Na polovině hřiště ale stojí vystrčená obrana Záp, která odráží každou akci domácích.
81'
Míč stále patří do moci domácích fotbalistů. Ti se ale drží u vlastní branky, od které se kombinací chtějí dostat do vzdálenějších prostor hřiště.
80'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Tomáš Matějka, přichází Matyáš Kubů.
78'
Domácí se ovšem stále pokouší zvrátit nepříznivý stav a drží se na dostřel branky Lukáše Soukupa. Samotnou střelu jim ale Zápy vždy vyrazí.
78'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Vojtěch Hron, přichází Emiliano Koumba Ondo Mike.
77'
Série přímých kopů nyní pokračovala proti zápské brance. Proti nákopu si ovšem nejvíce vyskočil jeden z hostujících obránců, který míč vyrazil vysoko.
76'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Chukwudi Chukwuma, přichází Karel Jakš.
74'
Z něj ale hosté nic nevytěžili, naopak museli čelit brozanské rychlé protiakci.
72'
Zápy se stále drží na soupeřově polovině. Další šanci mohl proměnit Vojtěch Hron, jehož dorážku ale Raicevic v poslední chvíli vyrazil. Zápy tak alespoň kopaly roh.
72'
Žlutou kartu dostává Michal Obrtlík (Sokol Brozany).
72'
Dnešní utkání sleduje 314 diváků.
70'
Hra se opět situuje před brozanskou brankou, kam nasměroval míč přímým kopem Pavel Hašek. Gólman Raicevic měl velmi na mále, míč neměl dlouho ve své moci, nakonec jej ale dokázal zalehnout.
67'
Brozany právě vstřelily branku!
Domácí ukázali, že i oni zvládají střílet góly! O první branku domácího týmu se po rychlém náběhu postaral TOMÁŠ BUBENÍČEK, který bleskově našel volnou skulinu, kterou nekompromisně vytrestal.
66'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Kristian Janko, přichází Duval Nzembi.
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Dorde Vojvodic, přichází Vít Pavlíček.
65'
Z přímého kopu padla již čtvrtá branka Záp! O tu se postaral JIŘÍ DUBEN, který přesně nasměroval míč z hranice pokutového území.
63'
Hned dvěma nedovolenými zákroky soupeře se Zápy dostaly na dostřel soupeřovy branky.
61'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Petr Putz, přichází Lukáš Kopecký.
60'
Do velké šance se dostal Toni Ajinovic po centru z levé strany. Domácí útočník odhlavičkoval míč na branku, leč míč poslal přímo do náručí gólmana Soukupa.
58'
Brozanští se znovu pokouší probít středem pole a dostat se na dostřel Soukupovy branky, což jim ale obrana Záp nechce za žádných okolností dovolit.
57'
Celkem snadné zakončení Záp přináší třetí branku! KRISTIAN JANKO se objevil zcela sám v malém vápně, odkud bez větších obtíží dorazil přihrávku zleva do branky.
55'
Tak to bylo velmi tvrdé zpracování míče od zápského Jiřího Dubena. Obránce hostí v souboji o míč na levém křídle zasáhl kopačkou hlavu Petra Výborného, za což si vysloužil žlutou kartu.
54'
V přetahované o míč se o něco lépe daří momentálně Brozanům, které se snaží projít přes střed pole. To se ale nedaří ani jim, ani jejich soupeři, který se střídavě pokouší o to stejné.
53'
Domácí obrana celou situaci přečkala bez úhony, naopak Brozanští se záhy dostali do vlastního brejku.
51'
Nedovoleným zákrokem na Josefa Eliáše vzala za své brozanská akce. Lukáš Soukup totiž zvolil dlouhý nákop přes půlku a Zápy tak kombinovaly na dostřel brozanské branky.
49'
Velmi nadějně se vyvíjela šance Chukwudiho Chukwumy, kterého sice dlouho držel v sevření Josef Eliáš, ovšem brozanský útočník se dokázal osvobodit. Následně i z křídla nacentroval před branku, leř v tomto případě se míč odrazil o jednoho ze zápských obránců.
47'
Outové vhazování Pavla Haška dokázal hlavou odrazit Tomáš Bubeníček. Zápský bek tak musel vhazovat podruhé, byť o malý kousek dále. Díky tomu se ale hosté dostali před branku Raicevice.
46'
Dlouhý výkop Záp přinesl míč rychle do souručí Luky Raicevice, který neváhal ani nejmenší okamžik a zahájil kombinaci svého týmu.
46'
V počátku první půle využily Zápy svého rychlého nástupu, díky čemuž se dostaly do dvoubrankového vedení. Brozanští se snažili dotahovat v závěru, ovšem ke gólovému zakončení se nedostali, proto Zápy vstupují do druhé půle s příjemným náskokem.
45+2'
45+1'
Zápští se ještě v posledních chvílích tlačí na branku.
45'
Hlavní sudí nastavuje jednu minutu.
44'
Po faulu na Výborného měli domácí další přímý kop. Nákop od Jakuba Hruštince letěl dosti daleko, přesto ve skupině hráčů ve vápně nedokázal žádný z jeho spoluhráčů zareagoval.
43'
Žlutou kartu dostává František Hakl (SK Zápy).
42'
Zápy se díky tomu dostaly na opačný konec hřiště, už ale ne do zakončení.
40'
Kristian Janko obral na středu hřiště o míč Chukwudiho Chukwumu a rozehrál tak kombinaci svého týmu nedaleko vlastní branky.
38'
Další šanci měly Brozany z rohového kopu. Ten sice Lukáš Soukup vyrazil, ale k zemi a nepříliš daleko, takže se míče ihned zmocnil Willy Bories Peréz, který z první vypálil. K jeho smůle však branku vysoko přestřelil.
37'
Nový muž v brozanské sestavě si počíná velmi aktivně. S míčem na kopačkách se nejprve dostal k tvrdé střele, která se ovšem odrazila o před ním stojícího obránce soupeře, následně drze kličkoval mezi několika protihráči.
36'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Radek Cibulka, přichází Jakub Hruštinec.
34'
Zápům se tak následně opět povedlo otočit hru a operovat před brankou Raicevice,
33'
Velmi povedený centr od Toniho Ajinovice už lízal hlavu Davita Hovsepyana, který si vysoko naskakoval pro usměrnění centru na branku. Chybělo mu ovšem pár centimetrů, o které byl míč výše.
31'
Hlavičková kombinace Záp při jejím třetím posunutí nenašla adresáta v dresu dnešního hostujícího celku. To ale nic nezměnilo na tom, že se Zápy stále drží před brankou Raicevice.
30'
A celá akce vyústila v další rohový kop Záp. S ním si ovšem domácí obrana nyní dokázala poradit, navíc rychlým výběhem vrátit hru do středu pole. Dál se kvůli faulu brozanští nedostali.
28'
Soukupův odkop vrátil těžiště hry zpět na střed pole, kde se sice držel míč dlouho v držení Záp, leč ty o něj musely svádět tvrdý souboj.
26'
Hosté se stále drží těsně před velkým vápnem Brozan. Ne však přímo v něm, neboť domácí obrana vykopává míče pryč, obvykle až mimo hřiště, čímž jsou akce Záp pravidelně přerušovány.
26'
Přesto se nakonec Zápy před brankou udržely a domácí tým tak musí čelit již druhému rohovému kopu v řadě.
25'
Rozehrávka přímého kopu po Hovsepyanově faulu se Zápům moc nepovedla. Přetažený nákop už nedokázaly vůbec díky velkému úhlu přiblížit k brance.
24'
Žlutou kartu dostává Davit Hovsepyan (Sokol Brozany).
22'
Domácí Sokol se tentokrát pokusil zahrozit z rohu. Míč hlavičkou odcentroval na branku Toni Ajinovic, jehož nahození se ale ještě stihlo odrazit o zem a gólman Soukup ho celkem snadno chytil.
20'
Gól tak padl na opačné straně! Rychlý brejk Záp využil svou pohotovou trefou po bleskové kombinaci svého týmu PETR PUTZ, díky čemuž hosté vedou už o dvě branky.
19'
Po nasměrování míče po lajně se k němu dostal Tomáš Bubeníček. Ten taky po chvilkovém zpracování vypálil přímo na gólmana. Lukáš Soukup ale dokázal včas zareagovat a míč vyrazil nad sebe.
18'
Po nějaké době si sáhl na míč Luka Raicevic, který odkopl míč daleko po zápské akci. Brozany se tak snaží projít středem pole hlouběji před branku.
18'
Šanci Chukwudiho o zakončení v poslední chvíli zmařil Jiří Duben.
16'
Již notnou chvíli se Brozany drží v útočné oblasti. Hrozí však spíše z přímých kopů. Jako v tomto případě, kdy poslal míč velmi krásně před branku Willy Bories Peréz, ovšem ani Michal Obrtlík, ani Davit Hovsepyan nedokázali vyskočit tak vysoko, aby jej poslali přímo do sítě.
15'
A ta byla o něco úspěšnější. Minimálně v tom smyslu, že Brozany po útočném faulu rozehrávaly přímý kop, který mířil přímo do náručí Lukáše Soukupa.
14'
Po chvilkové kombinaci Brozan na vlastní polovině se míč dostal opět k Lukovi Raicevicovi, ten tak na podruhé zvolil taktiku dlouhého nákopu.
13'
Nákop Petra Výborného ale hned dokázala odrazit zápská zeď, čímž se míč odrazil daleko až k domácímu gólmanovi Raicevicovi.
12'
A záhy i přímého kopu z hranice pokutového území.
11'
Brozanští přeci jen zahrozili před brankou. Centr na ní poslal Chukwudi Chukwuma, ovšem Jiří Duben odkopl míč mimo hřiště. Brozany tak alespoň získaly výhodu rohového kopu.
10'
Důležitý obranný zákrok Ajinovice proti Eliášovi. Po zisku míče pokračoval v akci Brozan Willy Bories Peréz, který ovšem také ztratil míč.
8'
Domácí tým se opět dostal k míči. Šanci Brozan zahájil dlouhým nákopem Luka Raicevic. Sokol se záhy dostal i k zakončení, z něhož však nic nevytěžil.
7'
Zápští využili chyby Brozan a Vojtěch Hron nasměroval svůj tým do brejku. K samotnému zakončení se dostal Josef Eliáš, jehož střela z pravé strany ale postrádala razanci a gólman Raicevic ji bez větších obtíží chytil.
6'
Brozanské obdržený gól jistě nahlodal a ti se vydali do útoku proti Lukáši Soukupovi.
4'
Je tu první gól dnešního utkání! Dlouhý centr do vápna z levé strany hřiště si jako první zpracoval TOMÁŠ MATĚJKA, který ihned hlavou poslal míč do brozanské branky.
3'
Michal Obrtlík protipohybem ubránil pronikajícího Janka.
2'
Z toho pramení také první přímý kop utkání. Jeho exekuce se chopil Pavel Hašek, který jen o malý kousek přestřelil břevno Raicevicovy svatyně.
1'
Úvodního výkopu se zhostili fotbalisté Brozan. Již při první možné příležitosti ale Petru Výbornému vypíchl míč Kristian Janko a do akce se vydaly Zápy.
1'

Sokol Brozany: Raicevic – Obrtlík, Luzin, Bubeníček, Vojvodic – Peréz, Cibulka (C), Výborný – Hovsepyan, Ajinovic, Chukwuma.
Náhradníci: Lipš – Hruštinec, Mešič – Pavlíček, Turek, Jakš, Hloušek.

SK Zápy: Soukup – Hašek, Duben, Pávek, Hakl – Hron, Eliáš, Jelínek (C), Putz – Janko, Matějka.
Náhradníci: Doležal – Koutenský – Skuhravý, Matoušek, Mike – Nzembi, Kubů

Rozhodčí: Tomáš Vychodil – Michal Urban, Jakub Matyš..
Situace Záp je dosti odlišná. Hostující tým má totiž zatím přesně tři výhry, z toho jednu na penalty a jedinou prohru, taktéž ale až v penaltovém rozstřelu. Díky tomu se vyhoupl na druhé místo s dvoubodovou ztrátou na první Živanice. Právě s nimi okusily Zápy zatím jedinou hořkost porážky. V základní hrací době pak dokázaly porazit Duklu B a Pardubice B, v penaltách pak přestřílely Zbuzany.
Brozanským vstup do nové sezóny zatím nevychází zcela dle představ. Severočeský tým má po čtyřech utkáních na svém kontě jen tři body a v celkovém součtu mu patří čtrnáctá příčka. Jedinou výhru Brozanští zaznamenali v úvodním kole soutěže, kdy na svém hřišti porazili rezervu pražských Bohemians.
Zdravím vás u 5. kola Fortuna České fotbalové ligy, skupiny B. Domácí SK Sokol Brozany v něm přivítá druhé SK Zápy. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.