Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : Leverkusen - 9. prosince 2021   21:00

Ferencváros
Ferencváros
82' Laïdouni (Zubkov)
1:0
(0:0)
Leverkusen
Leverkusen
Ferencváros
Dibusz – Botka, Blažič, S. Mmaee, A. Kovačević – Laïdouni, Stjepan Lončar – Zachariassen (71. Somália) – Zubkov (89. Čabraja), Uzuni, Nguen (46. R. Mmaee).
Leverkusen
Luňov – P. Retsos, Kossounou, Tapsoba (46. Tah), Sinkgraven – Ch. Aránguiz (72. Frimpong), Palacios (65. Andrich) – Amiri – Bellarabi (72. Diaby), Alario (81. A. Adli), Paulinho.
Lomb, Neutgens – A. Adli, Andrich, Diaby, Frimpong, Gedikli, Tah, Hincapié.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:11.
Je konec! Maďarský Ferencváros se s Evropou loučí vítězstvím 1:0 nad Bayerem Leverkusen. O něco aktivnější byl favorizovaný Bayer Leverkusen. První šanci měl po čtvrthodině hry Amiri, ale z jasné pozice přestřelil. O čtyři minuty později pálil Amiri znovu, ale levačkou nechal vyniknout domácího brankáře. Po změně stran domácí přidali a dokázali vyrovnat obraz hry. Rozhodnutí pak přišlo v 82. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Aïssa Laïdouni.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Marijan Čabraja (Ferencvárosi TC).
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Miha Blažič (Ferencvárosi TC).
90'
Domácí v závěru utkání drží míč na svých kopačkách a nepouštějí fotbalisty německého celku do tlaku. Leverkusen navíc nepůsobí moc živým dojmem.
89'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Marijan Čabraja.
88'
Žlutou kartu dostává Odilon Kossounou (Bayer Leverkusen).
87'
Žlutou kartu dostává Panagiotis Retsos (Bayer Leverkusen).
86'
Leverkusen zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Exekuce se ujal střídající Adli, ale jeho centr prolétl až do zámezí.
85'
Žlutou kartu dostává Aïssa Laïdouni (Ferencvárosi TC).
84'
Na stadionu nyní panuje parádní atmosféra. Domácí příznivci si užívají vedení Ferencvárose a žeou své oblíbence za cenným skalpem.
82'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Tak pozor! Maďarský celek se dostává do vedení! AISSA LAIDOUNI si po rohovém kopu naběhl na Zubkovův prudký centr a hlavou uklidil míč k přední tyči!
81'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Amine Adli.
80'
Do konce duelu zbývá posledních deset minut. Hráči Leverkusenu se snaží hrát, ale jejich akce zatím brzdí velký počet nepřesností.
79'
Andrej Luňov si dal pozor na napadajícího soupeře a jednoduše přenesl hru na levé křídlo. Sinkgraven na jeho přesnou přihrávku nenavázal.
78'
Adnan Kovačević dostal přihrávku na levou stranu, ale míč mu pod nohou proskákal do zámezí. Vhazovat na své polovině bude Bayer.
77'
Botka prošel po pravé straně na polovinu Leverkusenu. Panagiotis Retsos se s ním skvěle vrátil, prokázal poziční umění a získal míč pro Leverkusen.
76'
Samy Mmaee z pravé strany hledal rozběhnutého Zubkova, který se dostal do blízkosti pokutového území, ale centrem levačkou trefil obránce.
75'
Leverkusen nyní vysoko napadá rozehrávku Ferencvárose, ale domácí fotbalisté zatím kombinují s velkou jistotou.
74'
Ryan Mmaee si při zpracování míče v blízkosti velkého vápna soupeře pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
73'
Frimpong ihned po příchodu na trávník rozkmital své rychlé nohy po pravé straně, nicméně jeho akce skončila už na půlící čáře.
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Moussa Diaby.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Jeremie Frimpong.
71'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Kristoffer Zachariassen, přichází Somália.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a stále čekáme na první branku. Opticky aktivnější je sice Ferencváros, ale hrozí prakticky pouze Leverkusen.
69'
Domácí brankář prokázal výborné čtení hry, vystartoval ven z branky a schoval míč do svých rukavic. S rozehrávkou zatím nikam nespěchá.
68'
Robert Andrich ve tvrdém souboji získal míč pro Leverkusen. Hosté se okamžitě hnali do útoku, ale přihrávka mezi obránce byla o něco delší.
67'
Amiri číhal na přihrávku na hranici velkého vápna, ale pobídka byla nakonec o kousek delší. Defenziva Ferencvárose měla i kus štěstí.
66'
Domácí brankář zariskoval prudkým nákopem středem hřiště. Domácí se ale dokázali vrátit do souboje a nenechali hráče Leverkusenu zakončit.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Robert Andrich.
63'
Domácí celek v posledních minutách lehce přebírá aktivitu, ale zatím se nedostává do zakončení. Hráči Leverkusenu jsou ale poněkud zaskočení.
62'
Endre Botka podpořil ofenzivu Ferencvárose náběhem po pravém křídle. Jeho následný centr se kroutil nebezpečně, ale Lunev nemusel zasahovat.
61'
Olexandr Zubkov si pohybem řekl o přihrávku za obranu, jenže spoluhráč jeho směrem vyslal příliš vysokou pobídku. Zubkov se k balónu nedostal ani přes enormní snahu.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního duelu. Ani jeden z týmů zatím nemá nějaký tlak a pokračuje boj o střed pole.
59'
Maďarský celek se usadil na polovině Leverkusenu, jenže pobídka směřující na levé křídlo proskákala do zámezí. Rozehrávat budou hosté.
58'
Hosté podruhé v utkání dopravili míč do sítě, ale ani tento zásah nemůže platit. Zakončující hráč stál v ofsajdu.
57'
Další problémy pro Ferencváros. Po jednom ze soubojů zůstává na hřišti ležet Stjepan Lončar, který bude potřebovat ošetření.
56'
Paulinho si na hranici velkého vápna chtěl narazit míč se spoluhráčem, ale nakonec vůbec nezakončil. Maďarský celek hraje ve vysokém počtu na hranici šestnáctky.
55'
Aranguiz získal míč na pravé straně a odcentroval do šestnáctky. Jeho krásná pobídka skončila na hrudi Mmaeeho.
54'
Tah se skvěle vrátil na malé vápno a akrobatickým způsobem zastavil prudký centr z pravé strany hřiště. Leverkusen může vyrazit vpřed.
53'
Karim Bellarabi si pohybem řekl o přihrávku na pravé křídlo, jenže si nepotykal se zpracováním míče a obránce mu balón upálil na tribunu.
52'
Ryan Mmaee se točil s míčem v pokutovém území. Bleskově k němu přistoupil obránce Leverkusenu, který akci Ferencvárose zastavil čistým zákrokem.
51'
Retsos táhl akci Leverkusenu po pravé straně. Nakonec krajní obránce odcentroval do šestnáctky, ale jeho pobídku zablokoval obránce.
50'
Adnan Kovačević si navedl míč do blízkosti velkého vápna, odkud střílel pravačkou, ale jeho prudký pokus nártem skončil vedle levé tyčky.
49'
Uzuni si naběhl na průnikovou přihrávku na polovinu soupeře, ale nedokázal si míč ideálně zpracovat a dobře postavený Tah míč získal pro Bayer.
48'
Tah po příchodu na trávník dirguje rozehrávku svého mužstva, jenže zatím se hráčům Leverkusenu nedaří najít recept na obranu.
47'
Střídající Tah ihned vyvezl míč na polovinu maďarského celku, ale jeho přenesení skončilo u prvního soupeře. Ferencváros pokračuje v urputném bránění i po změně stran.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Edmond Fayçal Tapsoba, přichází Jonathan Tah.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Tokmac Nguen, přichází Ryan Mmaee.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali velký boj o každý metr hrací plochy. O něco aktivnější byl favorizovaný Bayer Leverkusen. První šanci měl po čtvrthodině hry Amiri, ale z jasné pozice přestřelil. O čtyři minuty později pálil Amiri znovu, ale levačkou nechal vyniknout domácího brankáře.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Bellarabi se z hranice velkého vápna opřel do míče, jenže jeho dělovku tečoval obránce v zelenobílém dresu na rohový kop.
44'
Myrto Uzuni se chtěl z pravé strany prodrat do pokutového území, což se mu nepovedlo. Pro domácí Ferencváros vybojoval alespoň rohový kop.
43'
Retsos získal míč na pravé straně a snažil se rozběhnout rychlonohého Amiriho. Středopolař Bayeru Leverkusen míč dlouho neudržel.
41'
Odilon Kossounou přenesl hru na levou stranu pro Paulinha. Druhý jmenovaný si neporadil s jeho zpracováním a míč mu pod kopačkou utekl do autu.
40'
Paulinho se dostal do pokutového území, kde nejprve naznačil střelu levačkou, ale nakonec si vše rozmyslel. Leverkusen přišel o míč.
39'
Mmaee se jako stoper tlačil na polovinu soupeře, ale akce Ferencvárose neměla dlouhého trvání. Defenziva Leverkusenu zasáhla včas.
38'
Sinkgraven dostal přihrávku na levou stranu, odkud levačkou odcentroval před branku, nicméně jeho pobídka prolétla vápnem bez jakékoliv teče.
37'
Edmond Fayçal Tapsoba vnějším nártem hledal rozběhnutého Alaria, ale ten se neotočil kolem Blažiče. Leverkusen ale stupňuje svůj tlak.
36'
Odilon Kossounou na polovině hrací plochy vybojoval odražený míč, ale nedokázal jej sklepnout na někoho ze spoluhráčů. Pokračuje boj o každý metr trávníku.
35'
Daley Sinkgraven operoval na levé straně, nicméně jeho centr do šestnáctky neoslovil spoluhráče. Ve vápně zatím kraluje Mmaee.
34'
Alario dostal přihrávku do pokutového území, kde sklepl míč na pravou stranu pro Bellarabiho, jehož přízemní pokus skončil vedle zadní tyče.
33'
Retsos dostal znovu prostoru na pravé straně, ale jeho pobídka skončila na hlavě dobře postaveného obránce Mmaeeho.
32'
Leverkusen se na opačné straně tlačil do zajímavého protiútoku. Z pravé strany centroval do pokutového území Retsos, ale Dibusz si došel pro míč.
31'
Olexandr Zubkov chtěl poslat přihrávku do pokutového území, ale jeho pobídka skončila na noze prvního obránce v červeném dresu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme vyrovnanou bitvu. Hostující Leverkusen je sice nebezpečnější, ale Ferencváros rozhodně hraje sympaticky.
29'
Maďarský celek se snaží uklidnit hru postupnou rozehrávkou, ale hráči Leverkusenu vysouvají presink hodně vysoko, čímž soupeři ztěžují rozehrávku.
28'
Paulinho si zpracoval nákop na polovinu soupeře a poslal míč za obranu. Jeho pobídku ale nikdo v červeném dresu nedostihl před obránci.
27'
Žlutou kartu dostává Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen).
26'
Hostující celek sice dopravil míč do sítě, ale Alariův zásah nemůže platit, jelikož sudí už před zakončením odpískal útočný faul.
25'
Amiri si došel pro přihrávku do středového kruhu, kde se dobře otočil a přenesl hru na pravou stranu. Jeho přenesení skončilo v zámezí.
24'
Domácí si nerozuměli při kombinaci v zadních řadách a darovali fotbalistům Leverkusenu vhazování.
23'
Hosté se opět vydali do útoku po pravé straně, nicméně obrana maďarského mužstva se tentokrát stačila srovnat a získala míč.
22'
Daley Sinkgraven poslal přihrávku na pravou stranu, odkud centroval Retssos, ale jeho dloubáček si defenziva Ferencvárose pohlídala.
21'
Myrto Uzuni se na hranici velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže proti němu vystoupil obránce, který dělovku srazil do autu.
20'
Exequiel Palacios si naběhl na přihrávku na polovinu hrací plochy, otočil se roztáhl hru na křídlo. Jeho pobídka ale skončila v těsném autu.
19'
Hosté chtěli využít skulinu v roztažené obraně Ferencvárose, ale přihrávka skončila v místech, kam se nedostal nikdo v červeném.
18'
Amiri si naběhl na další přihrávku do pokutového území, ale jeho pohotovou ránu do dolního rohu vykopl domácí brankář špičkou kopačky na roh!
17'
Domácí celek zahrával rohový kop. Nadýchaný centr se snesl na malé vápno, ale připravený defenziva Leverkusenu zasáhla.
16'
Nguen se hnal do velkého vápna, ale pod tlakem nedokázal míč sklepnout na značku pokutového kopu. Maďarský celek získal jen rohový kop.
15'
Stopeři Leverkusenu vysunuli hru na polovinu domácího Ferencvárose, ale akce Bayeru skončila nepovedenou přihrávkou.
14'
První obrovská šance pro Leverkusen! Domácímu brankáři vypadl míč z rukavic, ale dobíhající Amiri byl šancí natolik překvapen, že míč zakopl nad břevno!
13'
Také hostující brankář Luněv se musel zapojit do rozehrávky. Brankář Leverkusenu hledal Sinkgravena, který míč s vypětím všech sil udržel na hřišti.
12'
Endre Botka zastavil další akci Leverkusenu a pod tlakem napadajícího soupeře si pomohl malou domů. Ferencváros zatím hraje častěji na míči.
11'
Retsos si v souboji se Zubkovem pomohl nedovoleným zákrokem a obral Leverkusen o možnost k protiútoku. Hosté ale ukázali, že umí kousat.
10'
Edmond Fayçal Tapsoba diriguje rozehrávku Leverkusenu na polovině soupeře. Jeho pobídka skončila u Alaria, ale ten se nedokázal otočit.
9'
Ferencváros se opět ve vysokém počtu žene do útoku, nicméně hráči Leverkusenu se v úvodu duelu drží pod míčem.
8'
Paulinho se po levé straně dostal do blízkosti velkého vápna, kam poslal centr na značku pokutového kopu, ale tam zasáhl obránce.
7'
Dénes Dibusz vyrazil na hranici velkého vápna, kde si míč přehodil na levačku a přenesl hru na levou stranu. Gólman Ferencvárose byl přesný.
6'
Leverkusen se po horším vstupu do utkání dostal na polovinu maďarského mužstva a kombinuje s míčem na kopačkách. Ani hosté ale zatím nezakončují.
5'
Botka dostal přihrávku na pravou stranu, kde se dobrou kličkou zbavil obránce, ale jeho následný centr skončil na hrudi prvního obránce.
4'
Charles Aránguiz se na levé straně dostal k volnému míči, který pravačkou poslal do velkého vápna, kde zakročila defenziva Ferencvárose.
3'
Samy Mmaee diriguje rozehrávku domácího celku na vlastní polovině. Stoper domácího mužstva hledal Kovačeviče, ale toho obránce uhlídal.
2'
Adnan Kovačević sprintoval za nákopem na pravou stranu hrací plochy, ale míč mu utekl do zámezí. Maďarský celek ale vstoupil do duelu hodně aktivně.
1'
Domácí Ferencváros obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Maďarský celek se ihned vydal do útoku, ale míč skončil v autu.
1'

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, Blažič, S. Mmaee, A. Kovačević – Laïdouni, Stjepan Lončar – Zachariassen – Zubkov, Uzuni, Nguen.
Náhradníci: Bogdán, Mergl – Čabraja, Csontos, Mak, Gavrić, R. Mmaee, Szánthó, Somália, Vécsei.

Bayer Leverkusen: Luňov – P. Retsos, Kossounou, Tapsoba, Sinkgraven – Ch. Aránguiz, Palacios – Amiri – Bellarabi, Alario, Paulinho.
Náhradníci: Lomb, Neutgens – A. Adli, Andrich, Diaby, Frimpong, Gedikli, Tah, Hincapié..
Ferencvárosi TC

Domácí Ferencváros je na tom mnohem hůře. Maďarský celek v letošním ročníku v pěti duelech nezískal ani bod a se skóre 4:12 mu patří poslední pozice skupiny G. Na této příčce už navíc přemožitel pražské Slavie z předkola Ligy mistrů zůstane. V domácí soutěži pak Ferencváros drží první pozici dva body před Kisvardou. O víkendu doma remizoval 1:1 s týmem Puskás Akademie.
Bayer Leverkusen

Německý celek má před posledním duelem v základní skupině jistý postup do jarní fáze. Leverkusen v pěti duelech získal třináct bodů a patří mu první pozice před Realem Betis. Jedinou ztrátu si připsal remízou právě se španělským Betisem. V posledním duelu v Evropské lize ale Bayer doma přehrál 3:2 Celtic. V Bundeslize patří Leverkusenu třetí pozice se ztrátou sedmi bodů na půdě Bayernu Mnichov. O víkendu navíc Leverkusen doma rozstřílel Furth vysoko 7:1. Čtyři branky vsítil Patrik Schick, který do dnešního souboje nenastoupí.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Ferencvárosem a Bayerem Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.