Caballero – Azpilicueta (C), Luiz, Ampadu (81. Christensen) – Zappacosta, Drinkwater (100. Hazard), Bakayoko, Kenedy (87. Kanté) – Willian, Pedro – Batshuayi (81. Morata). Trenér: Antonio Conte.
39 684 diváků
Norwich
Gunn – Hanley (86. Cantwell, 120+1. Stiepermann), Zimmermann, Klose – Pinto (C) (116. Tettey), Reed (82. Hoolahan), Vrančić, Lewis – Maddison – Oliveira, Murphy. Trenér: Daniel Farke.
McGovern – Husband, Hoolahan, Stiepermann, Raggett, Tettey, Cantwell

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 39 684 diváků.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 18:6. Rohy: 7:5. Fauly: 20:15.
Utkání je u konce a Chelsea se raduje z vybojovaného postupu. Penaltový rozstřel šel domácím na výbornou, proměnili všech pět pokusů a tak stačilo, aby Caballero jednu penaltu zneškodnil. Stalo se tak hned v první sérii, kdy vyrazil Oliveirovu střelu. Pro Norwich tak cesta FA Cupem končí, Chelsea se dostala mezi nejlepších 16 týmů.
A je rozhodnuto! Eden Hazard si dal krátký rozběh, ale míč poslal do opačné části branky, než kterou pro zákrok zvolil Gunn. Chelsea vítězí na penalty v poměru 5:3!
Do horní části branky se trefil i Murphy.
Kanté trefuje horní roh a je to 4:2.
Vrančić snižuje ranou doprostřed branky.
Azpilicueta se s tím nepáral a na branku vyslal prudkou a hlavně přesnou ránu.
Maddison snížil střelou po zemi. Caballero netrefil stranu.
I Luiz zvolil opačný roh, než Gunn a je to 2:0.
Oliveirovu penaltu Caballero vyrazil skvělým zákrokem.
Willian bez problémů poslal míč na opačnou stranu, než skočil Gunn.
Střílení penalt začíná.
Ani prodloužení nerozhodlo o postupujícím, nudné to ale rozhodně nebylo. Domácí během třiceti nastavených minut přišli o vyloučené Pedra a Moratu, gól ale ani na jedné straně nepadl. Čeká nás tedy rozuzlení v podobě pokutových kopů.
120+4'
Druhé prodloužení skončilo.
120+4'
Caballero musel zasahovat, hosté totiž měli v pokutovém území převahu a málem toho využili. Domácí gólman ale nepříjemnou hlavičku chytil.
120+3'
Tak ještě jeden přímý kop pro Norwich. Uvidíme centr z pravé strany.
120+1'
Střídání v týmu Norwich City, ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Marco Stiepermann.
120+1'
Verdikt se mu ale nelíbil, pustil si pusu na špacír a po druhé žluté kartě zamířil za Pedrem.
120+1'
Chelsea jde do devíti! Álvaro Morata nasimuloval pád v pokutovém území a dostal žlutou kartu.
119'
Morata se na útočné polovině dopustil faulu, rozehru si bere na starost Gunn.
117'
Chelsea bude dohrávat v deseti lidech. Pedro podrazil unikajícího Hoolahana a jelikož už jednu žlutou kartu měl, po té druhé pro něj zápas končí.
116'
Hosté potřetí střídají, končí Ivo Pinto, zahraje si Alexander Tettey.
115'
S dalším centrem si už musel poradit Gunn, neboť Zimmermann na vysoký míč nedosáhl a Morata tak mohl zcela nebráněný hlavičkovat z vápna. Jenže zamířil do míst, kde stál právě brankář Norwiche.
114'
Chelsea rozehrála roh, i tentokrát si ale hosté poradili.
113'
U Gunna leží Pinto a má křeče. Brankář mu pomohl na nohy, lékař na hřiště nemusel.
112'
Na druhé straně vznikl rychlý brejk, po Murphyho centru musela vyhlásit obrana Chelsea stav ohrožení a ve spolupráci s Caballerem situaci vyřešila.
111'
Útok za útokem se hrne do vápna Norwiche, hosté však zatím odolávají a domácí nepouští do zakončení.
109'
Před Gunna přilétl centr z přímého kopu, žlutozelení ovšem prudký pas zvládli odhlavičkovat.
108'
Domácí reklamovali, že Klose zahrál v pokutovém území vleže rukou, sudí však situaci pustil a nechal pokračovat ve hře.
108'
Chelsea rozehrála rohový kop a centr se snášel přímo do branky. Gunn měl co dělat, aby nepříjemný míč vytlačil mimo vápno.
107'
I v úvodu druhého prodloužení se domácí hrnou do útoku, zatím však pouze hledají cestičku k brance.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Prvních patnáct minut nastaveného času výsledek neposunulo, byť zejména domácí měli dvě slibné střely. Jak Willianovo, tak i Moratovo zakončení však gólman Gunn zneškodnil. Před námi je druhá část prodloužení a poté možná i pokutové kopy.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
104'
A zvládl i Moratovo zakončení z bezprostřední blízkosti. Nyní svůj tým drží nad vodou.
104'
Willian si našel místo na střelu a z hranice vápna vypustil nepříjemný pokus Gunn ale zvládl tuto ránu vyrazit.
102'
Menší závar před Caballerem skončil nepovedeným centrem. Nyní je ve hře obou týmů poměrně hodně nepřesností.
101'
Rozehrávka nakrátko se nepovedla, o chvíli později se navíc pískalo proti domácím.
101'
Roh pro Chelsea.
100'
V prodloužení platí pravidlo o čtvrtém střídání, a toho domácí využívají právě teď. Končí Daniel Drinkwater, na trávník vyběhl Eden Hazard.
99'
Ten už nebyl pro obranu Chelsea nebezpečným, domácí jdou do rychlého protiútoku.
98'
Cantwell pronikl za domácí obranu a zprava postupoval na branku. Snažil se ještě najít lépe postaveného spoluhráče, přihrávku mu ale srazil Luiz na rohový kop.
97'
James Maddison přehnal důraz, fauloval na půlce a za tento zákrok byl potrestán žlutou kartou.
95'
Morata byl v pokutovém území trochu přidržen, upadl, ale ani tentokrát se nepískalo. Rozhodčí si pak v přerušení hry nechal situaci zkontrolovat u videa, ale ani tam nebyl faul nalezen.
94'
Chelsea zahájila prodloužení v aktivním stylu, snaží se dát brzy gól.
92'
Do vápna hostů se vřítil Willian, upadl a po odpískání to chvíli vypadalo, že se jedná o penaltu. Jenže tomu tak nebylo, rozehrává se proti Chelsea a Willian dostal žlutou kartu.
Začalo 1. prodloužení.
Devadesát minut o postupujícím nerozhodlo, byť Chelsea byla opravdu blízko. Domácí se totiž v 55. minutě dostali do vedení po trefě Michyho Batshuayie a náskok drželi až do čtvrté minuty nastavení, jenže v té nacentroval Klose a Jamal Lewis hlavičkou rozhodl o tom, že tento zápas bude pokračovat prodloužením.
90+5'
Přestávka před prodloužením.
90+4'
Norwich právě vstřelil branku!
Možná z posledního možného útoku se hosté dočkali vyrovnání! Zleva nacentroval Klose, našel na chvíli volného JAMALA LEWISE a ten poslal hlavičkou míč do tyče, od které se odrazil do brány – 1:1.
90+3'
Hosté vrhají všechny síly do útoku, Chelsea se v těchto chvílích pouze pečlivě brání.
90+2'
Morata se pokusil obejít obránce, otočka s míčem u nohy mu ovšem vůbec nevyšla.
90+1'
Norwich rozehrál rohový kop, po centru se domácí ubránili a mají míč ve svém držení.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Hosté už mají pootevřenou obranu, do které se hrne útok za útokem. Gunn nyní vyřešil nepříjemnou přihrávku z levé strany.
89'
Zleva přilétl centr před Gunna, za jeho záda se jej snažili sklepnout Morata, který ale míč minul a poté Zappacosta, ten ovšem ve skluzu branku přestřelil.
88'
Pedro prostrkával míč mezi obránce, ti jeho úmysl vystihli a zamýšlenou akci tak zmařili.
87'
Třetí změna domácích, Kenedyho nahradil N'Golo Kanté.
86'
Druhá změna hostů, na lavičku jde Grant Hanley, hrát bude Todd Cantwell.
85'
Hraje se daleko od Caballerovy branky a to hráčům Chelsea vyhovuje maximální měrou.
84'
Výsledkem byl Drinkwaterův centr z pravé strany a Moratova hlavička, která skončila vedle Gunnovy brány.
83'
Gunn odkopl malou domů na půlku, ovšem pouze k hráčům Chelsea. Ti tak míří do dalšího útoku.
82'
Vystřídali i hosté, skončil Harrison Reed, novou tváří se stal Wes Hoolahan.
81'
Vzápětí je tu druhá změna, dolů jde Ethan Ampadu, zahraje si Andreas Christensen.
81'
Domácí střídají, končí Michy Batshuayi, na trávník nastupuje Álvaro Morata.
80'
Maddison rozehrál z pravé strany přímý kop, míč ale dolétl pouze k prvnímu bránícímu hráči.
79'
Na trávníku posedává domácí Kenedy a trápí jej křeče. Půjde to ale ještě zkusit.
78'
Konečně se začal hrát útočně laděný fotbal s větším množstvím střel a šancí. Z dálky pálil Bakayoko, Gunn jeho skákavý pokus skryl v náruči.
77'
Oliveira na druhé straně brankáře prověřil, Caballero střelu z asi 20 metrů bez větších problémů pokryl.
76'
Další střela domácích, ani teď nemusel Gunn zasahovat. Míč totiž trefil jednoho z dobře postavených obránců.
75'
Ze střední vzdálenosti to nyní zkusil Batshuayi, rána mu ovšem moc nesedla a skončila o velký kus vedle Gunnovy branky.
74'
Viděli jsme teď dva ofsajdy, po jednom na každé straně.
73'
Přetažený centr skončil až prakticky na druhé straně a Ampadu poté dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.
72'
Norwich v útoku. Murphy dostal přihrávku na levé křídlo, přes Luize však neodcentroval. Vybojoval alespoň rohový kop.
70'
Do jednoho takového se po akci levou stranou dostal Drinkwater, táhlá střela ale skončila kousek nad břevnem.
69'
Musí si ale dávat velký pozor v obraně, domácí se snaží vnikat do okének a dát pojišťovací trefu.
67'
Norwich se rozhodně nevzdává, cítí, že Chelsea dnes není neporazitelná.
65'
Vynikající Caballero nyní zachránil svůj tým od vyrovnání. Obrana Chelsea chybovala v rozehrávce, hosté se dostali do kontru a najednou byl ve vápně zcela volný Maddison. Vystřelil po zemi, ale brankář domácích jeho pokus vyrazil pravou rukou!
64'
Zappacostova střela zpoza pokutového území skončila vysoko nad brankou hostů.
62'
Ten pokryl připravený Caballero a Chelsea se vydala do rychlého brejku. Za obranu se pak dostal Pedro, chtěl si vykoledovat na Gunnovi penaltu, jenže to udělal okatě a vysloužil si žlutou kartu za filmování.
61'
Souboj Zappacosty s Lewisem byl rozhodčím ohodnocen jako čistý, bude se pouze kopat roh.
61'
Obrovský závar vznikl před Caballerem, na branku šlo hned několik pokusů, s vypětím všech sil se domácí zvládli ubránit. Murphy dokonce trefil tyč.
60'
Maddison je opět u míče, aby rozehrál přímý kop.
59'
Prudký centr zvládla Chelsea odvrátit, bránit se však domácí budou i nadále. Vhazuje Ivo Pinto.
58'
Ampadu se dopustil faulu, hosté si dají přímý kop z levé strany.
56'
Hostující Klose kulhá a míří mimo hrací plochu. Norwich hraje v tuto chvíli v deseti lidech a okamžitě se začali rozcvičovat náhradníci.
55'
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení! Chelsea pokračovala v útoku, po autovém vhazování poslal Kenedy prudkou přihrávku na malé vápno, kde byl nekrytý MICHY BATSHUAYI a ten ranou kolem Gunnovy hlavy pověsil míč pod břevno.
54'
Dobrý obranný zákrok byl k vidění i na druhé straně, Klose svým tělem zablokoval Bakayokovu střelu.
52'
Norwich pokračuje v kousání, gólman domácích nyní musel daleko ze své branky, aby pomohl rozehrávce.
51'
Luiz na poslední chvíli uhasil rodící se nebezpečí, které přilétlo v podobě vysokého nákopu. O zbytek se postaral Caballero a Chelsea se ubránila.
49'
Gunn se chystá k rozehře od vlastní branky, moc u toho nepospíchá.
48'
Willian se snažil něco vykouzlit na pravém křídle, spolupráce se Zappacostou ale nevedla ani k rohovému kopu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první půle opakovaného utkání a my stále čekáme na první gól. Chelsea se pustila do soupeře s chutí, dokázala se dostat do šancí, ale vrcholem bylo pouze nastřelené břevno od Drinkwatera. Norwich se dlouho dostával do tempa, ale jakmile se dostal z obrany, uměl zahrozit. Branková konstrukce přišla ke slovu i zde, Oliveirova rána olízla Caballerovo břevno, míč však skončil mimo. Rozhodnuto není, za několik málo minut ale budeme pokračovat.
45+1'
45'
Modří se posunuli do útoku, ten byl ale zastaven Reedovým faulem na Kenedyho.
44'
Dění se nám přesunulo před Caballera a bylo to hodně těsné, aby domácí neudělali ve vlastním vápně chybu...
43'
Pedro také nezvládl akci na útočné polovině, od vlastní branky se k rozehrávce chystá gólman Gunn.
41'
Batshuayiovo vysunutí se Drinkwaterovi nepovedlo, jeho pas skončil u Gunna.
40'
Tvrdý souboj nyní svedli Kenedy a Oliveira, hostující hráč u toho použil i náznak chvatu, vhodného do úpolových sportů.
39'
V posledních minutách je to ze strany Chelsea hodně kostrbaté, šance prakticky nepřichází.
37'
Vše skončilo nepřesnou křížnou ranou, Chelsea postupuje do pomalé akce.
37'
Zappacosta se do vápna s míčem nedostal a domácí se musí velice rychle vracet, neboť tu hrozí kontr Norwiche.
36'
A další Oliveirova nebezpečná střela. Nyní jeho rána prolétla kousek od Caballerovy branky. Norwich je v posledních minutách dost aktivní.
34'
Norwich začíná kousat, dostává se z obranného bloku a hrozí rychlými výpady.
32'
No vida... Málem udeřilo na druhé straně. Chelsea zaváhala v rozehrávce, míč se dostal k Oliveirovi a ten se s ničím nepáral. Vyslal jedovatou střelu, která lízla Caballerovo břevno!
31'
Vzal to na sebe prvně jmenovaný, míč ovšem zakroutil přes zeď i hostující branku.
30'
U míče je nachystán Willian, přichází k němu ještě i David Luiz.
30'
Pískal se Kloseho faul na Pedra, tohle bude hodně slušná standardka pro Chelsea.
28'
Centr sotva dolétl k první tyči, tam také akce skončila. Tohle pro hosty nebezpečné nebylo.
28'
Hra se přesunula na druhou stranu a Zappacosta vybojoval pro Chelsea rohový kop.
27'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou k nějaké pořádnější akci, obrana Chelsea ovšem zabrala a rodící se akci zastavila ještě před pokutovým územím.
25'
Parádní ránu ze střední vzdálenosti vyslal Drinkwater, Gunn na tuto střelu nedosáhl a mohl být rád, že jej zastoupilo břevno.
25'
Narážečka domácích skončila na hranici pokutového území pádem Batshuayie, penalta se ale nepískala.
23'
Malá domů na Gunna, Norwich se nemůže dostat z vlastní poloviny.
21'
Na chvíli si mohou hosté oddychnout, od vlastní branky rozehrává gólman Gunn.
20'
Další rána a další blok. Nyní ale Zappacosta narazil do regulérního šlapáku od Maddisona. Je z toho roh pro Chelsea.
19'
Na Kenedyho mířil centr z pravé strany, jeho volej byl hosty okamžitě sražen.
17'
Na vzdušný pas si nabíhal Zappacosta, k míči však vybíhal z ofsajdového postavení.
16'
Územní převaha domácích začíná narůstat, hraje se prakticky jen na polovině Norwiche, zatím ovšem bez kloudnějšího vyjádření.
14'
Po delších přípravách pálil přes zeď Luiz, trefil ovšem přesně náruč gólmana Anguse Gunna.
13'
Faul na Williana kousek před pokutovým územím dává domácí Chelsea velice zajímavou standardní situaci. Gunn si musí postavit bytelnou zeď.
11'
Mezi obránci si na dlouhý pas naběhl Willian, po pohotovém zpracování však vyprodukoval pouze nepřesnou křížnou ránu.
10'
Hosté se u míče moc dlouho neohřáli, Chelsea postupuje do dalšího rychlého útoku.
9'
No a po něm přišla první větší šance. Centr propadl až na zadní tyč na Azpilicuetu, který se jej snažil sklepnout za brankovou čáru. O kousíček ale míč minul!
9'
Z ostrého úhlu to zkusil Willian, Gunn se ale překvapit nenechal. Je tu další roh.
8'
Centr od rohového praporku byl hosty s menšími potížemi odvrácen, nicméně Chelsea je opět u míče a pokračuje v tlaku.
8'
Kenedy vybojoval pro domácí rohový kop.
7'
Ta přišla právě teď, zpoza vápna pálil Drinkwater. Jeho rána skončila těsně vedle.
6'
Sleudjeme větší množství přihrávek domácích, které by měly vést k přečíslení a následné střele.
5'
Nevyšla ani Murphyho přihrávka, dopředu mohou jít opět hráči v modrém.
4'
Chelsea opět u míče, nyní po nepřesné přihrávce hostů. Vysoký pas Norwiche totiž skončil v zámezí.
3'
Pedro sice dobře prostrčil přihrávku na střed, těsně před pokutovým územím ale hostující obrana zvládla zareagovat a soupeře ke střele nepustit.
2'
Úvod je dle očekávání opatrný, zatím sledujeme spíše nepřesné přihrávky.
1'
U míče už byli domácí, Batshuayi si ale při zpracovávání přihrávky pomohl rukou a dopředu tak půjde Norwich.
1'
O výkop se postarali hráči Norwiche.
1'

Chelsea FC: Caballero – Azpilicueta (C), Luiz, Ampadu – Zappacosta, Drinkwater, Bakayoko, Kenedy – Willian, Pedro – Batshuayi. Trenér: Antonio Conte.
Náhradníci: Eduardo – Kanté, Morata, Hazard, Musonda, Christensen, Sterling.

Norwich City: Gunn – Hanley, Zimmermann, Klose – Pinto (C), Reed, Vrančić, Lewis – Maddison – Oliveira, Murphy. Trenér: Daniel Farke.
Náhradníci: McGovern – Husband, Hoolahan, Stiepermann, Raggett, Tettey, Cantwell

Rozhodčí: Graham Scott – Richard West, Edward Smart.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stamford Bridge začne ve 20:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Graham Scott, kterému budou na pomezí pomáhat Richard West a Edward Smart.
První duel

Chelsea v poslední době zažívá remízové období, bez vítěze skončily poslední dva duely Premier League, jeden zápas Ligového poháru a 6. ledna také utkání FA Cupu. CHelsea se představila na půdě Norwiche a v tomto utkání se diváci gólu nedočkali. V duelu se toho moc neodehrálo a tak rozhodnutí o tom, kdo se dostane mezi nejlepší šestnáctku, bylo odloženo na dnešní večer.

Norwich City – Chelsea FC 0:0

Žluté karty: 76. Hanley, 86. Tettey – 41. Luiz, 61. Cahill

Norwich City: Gunn – Ivo Pinto, Hanley, Klose, Lewis – Tettey, Trybull – Pritchard (87. Wildschut), Maddison, Zimmermann – Murphy (83. Nélson Oliveira).

Chelsea FC: Caballero – David Luiz, Cahill, Rüdiger – Zappacosta, Drinkwater, Bakayoko, Kenedy (78. Musonda) – Willian, Batshuayi (74. Morata), Pedro (89. D. Sterling).

Rozhodčí: Attwell – Beck, Hatzidakis

Diváci: 23 588
Dobrý večer u utkání anglického FA Cupu, společně se podíváme na opakovaný duel třetího kola mezi týmy Chelsea FC a Norwich City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.