FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Manchester City - 20. března 2021   18:30

Everton
0:2
(0:0)
Manchester City
85' Gündogan   • 90' De Bruyne
Everton
Virginia – Holgate (88. Iwobi), Mina, Godfrey – Coleman, Gomes, Allan, Digne – Sigurdsson – Calvert-Lewin, Richarlison
Broadhead, Davies, Iwobi, John, Keane, Leban, Nkounkou, Onyango, Tyrer
Oliver – Betts, Masseyová
Goodison Park, Liverpool
Steffen – Walker, Laporte, Dias, Zinčenko – Silva (64. Mahríz), Fernardinho, Gündoğan (90. Rodri) – Sterling (80. De Bruyne), Jesus, Foden
Ederson, Torres, Stones, Rodri, Mendy, Mahríz, De Bruyne, Cancelo, Agüero

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:8.
Je konec! Manchester City po velkém boji zvládl duel na půdě Evertonu a po vítězství 2:0 postupuje do semifinále FA Cupu. Dlouho se čekalo na úvodní možnost. Tu měl po rychlé akci Sterling, ale domácí brankář jeho projektil vyrazil na roh. Everton pak pokračoval v urputné defenzivě na hranici velkého vápna. Guardiolův celek se však dočkal v 85. minutě, kdy se z dorážky trefil Ilkay Gündoğan. Everton poté musel otevřít hru a z brejku jej potrestal Kevin de Bruyne!
90+4'
90+3'
Foden se dostal až k rohovému praporku, kde ukázal svou technickou zdatnost a nenechal se od míče odstavit. Guardiolův celek už kontroluje své vedení.
90+2'
Everton se ihned po výkopu vydal do útoku. Za vysokým nákopem na hranici velkého vápna sprintoval Iwobi, ale Laporte před ním hlavou zahrál do rukavic brankáře.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Manchester City právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Manchester City pomaličku může začít slavit postup! Hosté se vydali do rychlého protiútoku. Do vápna se dostal KEVIN DE BRUYNE a tvrdou střelou pod břevno nedal brankáři šanci!
90'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gündogan, přichází Rodri.
89'
Everton se vydal vpřed se zajímavým protiútokem. Z levé strany zkoušel zakončit Calvert-Lewin, ale jeho technickou střelu zablokoval Aymeric Laporte.
88'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Holgate, přichází Iwobi.
87'
Fotbalisté Manchesteru City už opět hrají s míčem na kopačkách a vůbec nechtějí pustit domácí Everton do útoku. Celek z Liverpoolu to bude mít hodně těžké.
85'
Manchester City se pět minut před koncem dnešního souboje dostává do vedení! Hosté míč do branky opravdu dotlačili! Kevin De Bruyne upadl na hranici velkého vápna, ale do zakončení se dostal Foden. Jeho pokus orazítkoval břevno, ale dotírající ILKAY GÜNDOGAN míč hlavou dorazil do prázdné branky!
84'
Phil Foden tentokrát napřáhl ke střele zpoza velkého vápna. Jeho projektil ještě lehce tečoval Godfrey, ale domácí brankář si s tečovanou střelou poradil.
83'
Mahríz kouzlil na pravé straně s míčem u kopačky, jenže nikdo v černém dresu se mu pohybem nepřihlásil o spolupráci. Everton pouze drží pevný blok.
82'
Také Mahríz se dostal do šestnáctky, jenže tam mu najednou došly nápady a obrana Evertonu zvládla další těžkou situaci před svou brankou.
81'
Foden se skvěle uvolnil na levé straně a poslal prudký centr na malé vápno. Skvěle postavený Mina míč bez přípravy odkopl ven ze šestnáctky.
80'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sterling, přichází De Bruyne.
80'
Už v probíhající osmdesáté minutě operoval na pravé straně Kyle Walker, kterého si vzal do parády Lucas Digne, který si pomohl faulem.
79'
Walker dostal přihrávku na pravou stranu, potáhl míč na polovinu Evertonu, ale domácí zadáci se rychle srovnali do pevného bloku.
78'
Aymeric Laporte dostal přihrávku na levou stranu a jako stoper se vysunul hodně blízko k velkému vápnu. Kombinace City je však hodně kostrbatá.
77'
Godfrey si dal pozor na hranici velkého vápna a odstavil Raheema Sterlinga od míče. Manchester City však rychle získal míč zpátky.
76'
Žlutou kartu dostává Gomes (Everton FC).
75'
Gabriel Jesus se tentokrát dostal až do pokutového území, ale Mina mu nedal prostor ani ke zpracování. Brazilský útočník se tak do zakončení nedostal.
74'
André Gomes operoval na pravé straně, jenže důrazný Mahríz mu nedal ani metr prostoru k odcentrování. Guardiolův celek brání opravdu fantasticky.
73'
Domácí brankář Virginia se opět musel zapojit do rozehrávky Evertonu. Jeho nákop mířil na levou stranu, ale tam jej nikdo v modrém neudržel ve hře.
72'
Gabriel Jesus si náběhem řekl o přihrávku na levou stranu, jenže míč v klíčovou chvíli nechal za sebou. Everton se ubránil jen odkopem.
71'
Hosté zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna. Nadýchaný centr z pravé strany zablokoval dobře postavený Mina. Hosté však zůstávají u míče.
70'
Do konce běžného hracího času zbývá posledních dvacet minut a domácí Everton stále drží s favorizovaným soupeřem bezbrankovou remízu.
69'
Manchester City v posledních minutách ještě zvýšil svůj tlak a žene se do útoku. Kombinace na pravé straně však byla kostrbatá a Walkerovi míč utekl do autu.
68'
Gabriel Jesus dostal přihrávku na polovinu hřiště a chtěl jej posunout na rozběhnutého Raheema Sterlinga. Skvěle však zasáhl obránce Godfrey.
67'
Phil Foden si v blízkosti velkého vápna přehodil míč na levačku a dostal se do zakončení. Jeho prudká střela však prolétla kolem vzdálenější tyčky!
66'
Laporte potáhl míč na polovinu Evertonu, jenže domácí zadáci si zatím skvěle pokrývají náběhy fotbalistů v tmavých dresech. Hosté to mají hodně těžké.
65'
Zinčenko dostal přihrávku na levou stranu, jenže si netroufl na postup směrem vpřed a raději si pomohl rozehrávkou na spoluhráče z obrany.
64'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Silva, přichází Mahríz.
63'
André Gomes prošel s míčem na polovinu hrací plochy, kde si jej výborně zasekl a rozehrál na pravou stranu. Everton potřebuje šetřit čas s míčem.
62'
Mina uspěl v hlavičkovém souboji s Gabrielem Jesusem a hlavou odehrál míč až na polovinu Manchesteru City. Domácí stoper dnes hraje skvělé utkání.
61'
Phil Foden sprintoval za prudkou přihrávkou na polovinu Evertonu, ale domácí stoper Godfrey měl k míči o kus blíže a pomohl si malou domů.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku. Oba týmy se však po změně stran mnohem aktivněji tlačí do zakončení.
59'
Hosté zahodili dosud největší šanci dnešního souboje! Po rychlé akci si na přihrávku z levé strany naběhl Sterling, ale jeho placírku domácí brankář vyškrábl na roh!
59'
Po dalším přímém kopu se Richarlison z hranice velkého vápna položil do odraženého míče, jenže z těžké pozice nezamířil mezi tři tyče.
58'
Richarlison táhl akci Evertonu, ale Fernandinho jej dokázal zastavit za cenu žluté karty.
57'
Holgate poslal prudký nákop na pravou stranu, nicméně Bernardo Silva se rychle vrátil a odehrál míč hlavou do autu. Everton bude vhazovat na polovině hřiště.
56'
Zinčenko sprintoval za nákopem na levou stranu, jenže prudkou přihrávku už neudržel na trávníku. Everton si znovu může oddechnout.
55'
Seamus Coleman táhl další akci Evertonu po pravém křídle, jenže jeho centr z pravé strany zamířil jen do prostoru, kde kralovala obrana City.
54'
Walker rozkmital své rychlé nohy po pravém křídle, prostrčil míč na Bernarda Silvu, jehož centr srazil domácí zadák Godfrey na další rohový kop.
53'
Sterling si našel míč na levé straně velkého vápna, přehodil si jej na pravačku, nicméně jeho přízemní centr schoval domácí brankář v rukavicích.
52'
Gabriel Jesus to při napadání rozehrávky Evertonu přehnal s důrazem a dopustil se nedovoleného zákroku. Domácí tak mohou uklidnit hru.
51'
Raheem Sterling se hnal do pokutového území, jenže v souboji s Minou si předkopl míč příliš daleko před sebe a už jej neudržel na trávníku.
50'
Poprvé po změně stran se do útoku vydal také Everton. Akce domácího celku však neměla dlouhého trvání. Ve vzdušném souboji totiž uspěl Laporte.
49'
Manchester City zahrával přímý kop. Jeho exekuce se ujal Raheem Sterling, jehož pobídka mířila na malé vápno, ale Gabriel Jesus zakončit nezvládl.
48'
Hostující celek zahrával hned po přestávce další rohový kop. Phil Foden tentokrát vymyslel centr na přední tyč, kde ve vzduchu uspěl stoper Mina.
47'
Walker dostal přihrávku na pravou stranu, prošel s míčem do blízkosti velkého vápna, jenže přízemním centrem neoslovil nikoho v černém dresu.
46'
Manchester City obstaral výkop do druhého poločasu dnešního čtvrtfinále. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl ke střídání.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bojovný duel. Mnohem aktivnější byl favorizovaný Manchester City, jenže Guardiolův celek si nevypracoval nějakou možnost. Na opačné straně mohl hrozit po chybě Steffena Calvert-Lewin, jenže v těžké pozici mu míč uskočil. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Domácí brankář poslal vysoký nákop na pravou stranu, jenže tam se k míči dostal jen Richarlison, který si podle asistenta rozhodčího nepohlídal ofsajd.
44'
Everton zahrával další rohový kop. Do vápna přiletěl nebezpečný centr, který se točil přímo do branky. U zadní tyče balón odehrál do bezpečí Zinčenko.
43'
Richarlison táhl rychlý protiútok domácích po levém křídle. Jeho centr přiletěl na malé vápno, kam se dostal Calvert-Lewin, jenže míč nezasáhl ideálně.
42'
Gabriel Jesus doběhl přihrávku do pokutového území, posunul si míč někam k praporku a André Gomes jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
41'
Coleman táhl akci Evertonu po pravém křídle. Pod nohy se mu položil důrazný Fernandinho, který akci soupeře zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.
40'
Hosté zahrávali další rohový kop. Phil Foden vyslal do pokutového území vysoký centr, ale Walkerovu hlavičku zablokoval hned první zadák.
39'
Digne si poněkolikáté v utkání pohlídal vysoké přenesení na pravou stranu a před sprintujícím soupeřem přizvedl míč hlavou do zámezí.
38'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině Evertonu. Po zajímavém signálu operoval na pravé straně Raheem Sterling, ale soupeř mu skluzem ukopl míč do autu.
37'
Domácím fotbalistům se v posledních minutách nakonec podařilo lehce otupit tlak Manchesteru City. Everton se tak častěji dostává s míčem na polovinu soupeře.
36'
Domácí zahrávali rohový kop. Prudký centr přiletěl na malé vápno, ale důrazný stoper Aymeric Laporte balón odhlavičkoval ven ze šestnáctky.
35'
Rýsovala se první možnost pro Everton. Steffen totiž podcenil odkop při výběhu a trefil Calverta-Lewina. Odražený míč musel stoper odkopnout na roh.
34'
Na opačné straně se do zakončení zpoza velkého vápna opřel Richarlison, jenže rána levačkou mu vůbec nesedla a skončila daleko od branky.
33'
Kyle Walker ve vysoké rychlosti centroval z pravé strany na malé vápno, jenže jeho pobídku srazil Digne zpět do Walkerova kolena.
32'
Coleman dostal prostor na pravé straně, odkud vyslal střílený centr do velkého vápna. Brankář Steffen jeho přihrávku schoval do rukavic.
31'
Dias si dal pozor v souboji na hranici velkého vápna a nepustil domácí celek do zakončení. Everton teď ale zvýšil aktivitu při napadání rozehrávky soupeře.
30'
K rozehrávce přímého kopu se postavil právě Raheem Sterling, který svou technickou střelou sice poslal míč kolem zdi, ale jeho rána skončila vysoko nad břevnem.
29'
Fernandinho si na opačné straně tělem pokryl míč v souboji v blízkosti velkého vápna a Richarlison jej fauloval. Rýsuje se zajímavá možnost pro favorizovaný celek Pepa Guardioly.
28'
Exekuce přímého kopu se ujal Sigurdsson, který dloubl míč na vzdálenější tyčku, ale vracející se Fernandinho balón hlavou odehrál na roh.
27'
André Gomes si skvěle pokryl míč na polovině Manchesteru City a dotírající Dias jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Domácí budou zahrávat přímý kop.
26'
Domácí brankář vyrazil ven z branky a odkopl míč na polovinu soupeře. Jeho nákop si pohlídali stopeři Guardiolova celku, kteří už opět kombinují.
25'
Richarlison táhl rychlou akci Evertonu, jenže přihrávkou na levou stranu trošičku zahnal Gomese, jehož centr už obrana Manchesteru City odvrátila.
24'
Na světě je první žlutá karta! Allan trefil soupeře šlapákem a sudí neváhal.
23'
Zinčenko se dostal pod tlak při rozehrávce na levé straně, ale stačil se otočit a pomohl si dlouhou malou domů. Everton s míčem prakticky nehraje.
22'
Fernandinho si v souboji s Richarlisonem pomohl loktem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Otřesený Richarlison navíc bude potřebovat ošetření.
21'
Zinčenko předvedl parádní sprint na levé straně hřiště a ještě se dostal před Allana. Manchester City tak může pokračovat v kombinaci na polovině Evertonu.
20'
První zakončení přišlo také na opačné straně! Richarlison sledoval ve vápně odražený míč a pokusil se o kop přes hlavu. Jeho zakončení prolétlo nad břevnem.
19'
Až nyní jsme se dočkali prvního zakončení. Míč si do střelecké pozice navedl Raheem Sterling, ale jeho pokus zpoza vápna Virginia udržel v rukavicích.
18'
Bernardo Silva si došel pro přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže dlouho otálel s rozehrávkou a míč mu vypíchl napadající Richarlison.
17'
Manchester City zahrával rohový kop. Do vápna přiletěl vysoký centr, jenže domácí obránce Godfrey balón rezolutně odehrál ven ze šestnáctky.
16'
Steffen se musel po delší době zapojit do rozehrávky svého celku. Mladý brankář si zatím moc nezachytal. Alespoň si tak sáhne na míč nohou.
15'
Raheem Sterling dostal přihrávku na levou stranu, prosmýkl se do šestnáctky, jenže už nenašel nikoho ze spoluhráčů. Hosté však zůstávají na míči.
14'
Fernandinho se na polovině hřiště efektní otočkou zbavil soupeře, ale následně si pomohl jen rozehrávkou na stopery. Guardiolův celek hraje od úvodu s míčem na kopačkách.
13'
Digne si dal pozor na vysokou přihrávku na rozběhnutého Walkera a v záklonu dokázal míč hlavou přizvednout mimo hrací plochu. Vhazují hosté.
12'
Raheem Sterling si došel pro přihrávku hluboko na polovinu hrací plochy. Sterling se poté otočil a rozehrál na levou stranu.
11'
Bernardo Silva se na pravé straně krásně vyhnul Gomesovi a byl faulován. Manchester City tak bude rozehrávat přímý kop.
10'
Everton zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Vysoký centr přiletěl na malé vápno, jenže nikdo z hlavičkářů v modrém nezakončil.
9'
Walker dostal přihrávku na pravou stranu a ihned poslal míč vpřed. Bernardo Silva byl v souboji se soupeřem příliš pozdě a sklepl míč do autu. Vhazuje Everton.
8'
Manchester City opět kombinoval kolem velkého vápna. Na jeho hranici se otočil Raheem Sterling, jenže chytrou zadovkou neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
7'
Foden dostal prostor na levé straně, jenže si netroufl odcentrovat před branku. Akce Guardiolova celku tak vyšuměla bez zakončení.
6'
Domácí brankář Virginia si nechtěl komplikovat život a jednoduše nakopl míč na pravé křídlo. Jeho pobídku nechali zadáci City propadnout do autu.
5'
Bernardo Silva dostal prostor na pravé straně, přihrál na hranici velkého vápna, jenže dobíhající Foden byl v souboji o krůček později.
4'
Fernandinho si na polovině soupeře skvěle pokryl míč a napadající hráč v modrém mu přišlápl kopačku. Manchester City bude zahrávat přímý kop.
3'
Do rozehrávky Manchesteru City se musel zapojit také nadějný brankář Steffen. Jeho pobídka přiletěla na pravou stranu, kde si pro míč dokráčel Bernardo Silva.
2'
Zadáci Manchesteru City se vysunuli na polovinu soupeře, kde rozjeli postupnou kombinaci. Uvidíme, zda bude Guardiolův celek působit dominantně.
1'
Everton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop na levou stranu skončil u zadáků City.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Everton bude hrát v modrém, zatímco Manchester City oblékne černou sadu.

Everton FC: Virginia – Holgate, Mina, Godfrey – Coleman, Gomes, Allan, Digne – Sigurdsson – Calvert-Lewin, Richarlison
Náhradníci: Broadhead, Davies, Iwobi, John, Keane, Leban, Nkounkou, Onyango, Tyrer

Manchester City: Steffen – Walker, Laporte, Dias, Zinčenko – Silva, Fernardinho, Gündoğan – Sterling, Jesus, Foden
Náhradníci: Ederson, Torres, Stones, Rodri, Mendy, Mahríz, De Bruyne, Cancelo, Agüero

Rozhodčí: Oliver – Betts, Masseyová.
Everton

Celek z Liverpoolu v prvním vystoupení v letošním ročníku FA Cupu uhrál vítězství 2:1 s Rotherhamem. Ve druhém kole si s chutí zastřílel proti Sheffieldu Wednesday, který vyřadil výsledkem 3:0. V osmifinále pak v neskutečně líbivé přestřelce přehrál 5:4 londýnský Tottenham. V Premier League zatím Evertonu patří sedmá pozice o skóre za městským rivalem. Poslední dva zápasy v řadě navíc prohrál. Naposledy doma nestačil na Burnley.

Guardiolův celek letos prožívá parádní sezónu. Manchester City totiž vévodí Premier League, ve hře je v obou anglických pohárech a v týdnu postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů. Během putování FA Cupem porazil Manchester City na domácí půdě 3:0 Birmingham. V dalším kole uspěl na hřišti Cheltenhamu a v osmifinále dokázal zvítězit na půdě Swansea.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze čtvrtfinále FA Cupu mezi Evertonem a Manchesterem City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.