FA Cup - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Coventry City - 16. března 2024   13:15

Wolves
Wolves
84' Aït-Nouri  • 88' H. Bueno
2:3
(0:0)
Coventry City
53' Simms   • 90+7' Simms   • 90+10' Wright
Wolves
Sá – Kilman (C), S. Bueno, T. Gomes (59. Doherty) – Semedo, J. Gomes, T. Doyle (73. H. Bueno), M. Lemina, Aït-Nouri – Sarabia, N. Fraser (59. Chiwome).
Bentley – Traoré, Chirewa, Barnett, N. Lemina, Holman.
Barrott – Perry, Scholes
Molineux Stadium, Wolverhampton
Collins – Thomas, Latibeaudiere (90+3. Tavares), Kitching – van Ewijk, Sheaf (C), Eccles (90+3. Torp), Bidwell – K. Palmer (70. O'Hare) – Wright, Simms.
B. Wilson – Godden, Kelly, Binks, Dasilva, Andrews.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 7:9. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:9.
Máme za sebou zápas s neskutečným závěrem, který poslal do semifinále FA Cupu druholigové Coventry!

Účastník Championship hrál na půdě Wolverhamptonu rozhodně sympaticky a v 53. minutě se ujal vedení trefou Ellise Simmse, jejíž platnost se poté ještě dlouho zkoumala VARem. Hosté pak neproměnili několik dalších příležitostí, což je jistě hodně mrzelo v 84. minutě, kdy srovnal Rayan Aït-Nouri. Stejný hráč pak navíc poslal do šance Huga Buena, který proměnil a vypadalo to přeci jen na postup týmu z Premier League. V nastaveném čase však přišel ještě jeden velký obrat. V jeho 7. minutě se nejprve balón po centru Wrighta dostal na hlavu Ellise Simmse, který svou druhou trefou v utkání vyrovnal. A nakonec se nešlo ani do prodlouženi. Simms tentokrát v šestnáctce posouval balón Hajimu Wrightovi a americký útočník rozpoutal euforii v řadách The Singers. Takové příběhy píše FA Cup!
90+11'
90+10'
Coventry právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné! Senzační obrat Coventry v nastaveném čase! Callum O'Hare se na levé straně utrhl bránícímu Gomesovi a nahrál míč do pokutového území. Tam ho Ellis Simms poslal proti noze HAJIHO WRIGHTA, který to pravačkou utáhl kolem bránícího hráče na zadní tyč. Sá byl bez šance a v sektoru příznivců The Singers vypukla euforie!
90+7'
Hosté vyrovnávají a jejich naděje na semifinálovou cestu do Wembley tak žije! Z levé strany odcentroval Haji Wright. Na přední tyči míč přizvedl Bobby Thomas a nehlídaný ELLIS SIMMS ho poslal hlavou do volné brány – 2:2.
90+7'
Z hranice šestnáctky střílel Victor Torp. Ten ale trefil jen bránícího hráče.
90+6'
Rayan Aït-Nouri byl chycen v ofsajdu.
90+5'
José Sá si na noze pohrál s míčem, který k němu propadl. Počkal si na napadajícího Simmse a pak hrací předmět chytil do náručí. Takto šetří cenné sekundy pro domácí tým.
90+4'
Dlouhý nákop brankáře Collinse směřoval až do pokutového území domácích. Tam si to před Wrightem pohlídal José Sá.
90+3'
Střídání v týmu Coventry City:
ze hřiště odchází Josh Eccles, přichází Victor Torp,
ze hřiště odchází Joel Latibeaudiere, přichází Fábio Tavares.
90+3'
Leon Chiwome si došel na útočné polovině pro faul a domácí mohou nadále šetřit čas.
90+2'
Domácí rázem nikam nepospíchají. Fanoušci Wolves zpívají oslavné chorály, ovšem stále ještě není hotovo.
90'
Očekávat určitě můžeme dlouhé nastavení. Dlouho se totiž řešila regulérnost gólu hostí. Tam se nehrálo několik minut.
88'
Wolverhampton právě vstřelil branku!
Na prodloužení ale dost možná nedojde! Domácím se totiž podařil parádní obrat! Opět skvěle to udělal dnes nejlepší hráč Wolves Rayan Aït-Nouri, který k vyrovnávacímu gólu přidává asistenci na ten vedoucí. Alžírský krajní bek vyjel s balónem hluboko na útočnou polovinu. Navíc ho dobře doplnilo několik spoluhráčů. Äit-Nouri si vybral HUGA BUENA, který postupoval sám na Collinse a překonal ho střelou po zemi k levé tyči.
86'
Pokud by utkání skončilo nerozhodně po normální hrací době, tak se bude prodlužovat. To je specifikum čtvrtfinále FA Cupu. V dřívějších fázích soutěže totiž v případě remízy následuje opakovaný zápas na hřišti druhého týmu.
84'
A teď hosté neproměněných šancí litují o to více! Je srovnáno! Pablo Sarabia našel výbornou přihrávkou Joãa Gomese. Ten nahrával jen do bránícího Latibeaudierea, od něhož se však balón nešťastně odrazil před bránu k RAYANOVI AÏTOVI-NOURIMU a ten zblízka překonává Collinse – 1:1.
82'
Hosté spálili další šanci na navýšení vedení! Z levé strany odcentroval Jake Bidwell, který našel na přední tyč nabíhajícího Deniese Kitchinga. José Sá domácí podržel a vyráží míč na roh!
82'
Pablo Sarabia dostal žlutou kartu. Standardka pro hosty.
81'
Další hostující zakončení. A nebezpečné! Z hranice šestnáctky pálil Callum O'Hare, jenž donutil Sá k tygřímu skoku!
80'
Ellis Simms to zkusil zpoza šestnáctky a vyprášil rukavice Josého Sá, který musel míč boxovat.
79'
Callum O'Hare převzal míč na hranici šestnáctky od Wrighta. Prováhal možnost ke střele a poté neprocpal přihrávku právě na amerického spoluhráče.
77'
Domácí zahrávali standardní situaci. Matt Doherty míč prodloužil a ten vypadl před Rayanem Aït-Nourim, který ho poslal do tyče hostující brány! Velké štěstí pro Collinse.
76'
Hra pokračuje. Hosté už i s O'Harem, který si vystačil s krátkým ošetřením.
74'
Nélson Semedo šel s nohou hodně vysoko do souboje s O'Harem. Podrážkou mu zasáhl obličej a hráč hostí má na tváři šrám. Sudí neudělil ani žlutou kartu.
73'
Krásná rána Joãa Gomese ze střední vzdálenosti. Collins balón vytěsnil do bližší tyče! Portugalský záložník hecuje publikum.
73'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Thomas Doyle, přichází Hugo Bueno.
72'
Callum O'Hare to zkusil zpoza šestnáctky. Bránu ale netrefil.
70'
ze hřiště odchází Kasey Palmer, přichází Callum O'Hare.
68'
Tahle chyba mohla přijít domácí draho! José Sa vyhodil míč na Dohertyho, který se však nechal u vlastního pokutového území obrat o balón. Ten se dostal ke Kaseyovi Palmerovi, který zkusil přehodit domácího brankáře. To se mu sice povedlo, ale také těsně minul bránu!
67'
Palmer vysunul Hajiho Wrighta. Ten se dostal do šestnáctky z levé strany a připravil si ho na pravačku. Ránu na bližší tyč vykopl José Sá!
65'
Míč se odrazil k Mariovi Leminovi, jehož střela z hranice šestnáctky byla zablokována. Roh pro Wolves.
65'
Šance na hostující protiútok skončila faulem Simmse na bránícího Kilmana. Domácí rychle rozehrávají.
63'
Thomas Doyle to nezkoušel vůbec špatně. Balón z přímého kopu poslal vedle levého horního rohu z pohledu brankáře Collinse.
62'
Domácí obehrávali šestnáctku soupeře. Z pravé strany centroval Pablo Sarabia a domácí pak sebrali odražený míč. João Gomes byl faulován Joshem Ecclesem a tohle bude standardka z výhodné pozice pro Vlky.
60'
Při řadě domácích absencí v ofenzivních řadách se dostal na hřiště také Leon Chiwome. Pro 18letého útočníka jsou to první minuty za A-tým Wolverhamptonu.
59'
ze hřiště odchází Nathan Fraser, přichází Leon Chiwome,
ze hřiště odchází Toti Gomes, přichází Matt Doherty.
58'
Gól platí! Rozhodčí buďto viděli ruku Totiho, a nebo to nebylo z dostupných záběrů dostatečně průkazné. Coventry tedy sahá po překvapení a jako druholigový tým ťuká na brány semifinále FA Cupu. Domácí však ještě mají dost času na obrat.
57'
Dlouhá porada. Ani z opakovaných záběrů není jasné, zda hrál rukou Simms nebo bránící Toti Gomes.
55'
Situaci ještě řeší VAR! Je možné, že Ellis Simms se dotkl balónu rukou.
53'
Hosté udeřili po standardní situaci! Kasey Palmer ji zahrál na vzdálenější tyč, kde se dostal k hlavičce Liam Kitching. Ten balón posunul na druhou tyč, kde si ho po teči Joela Latibeaudierea našel ELLIS SIMMS, který ho dotlačil za brankovou čáru.
52'
Santiago Bueno nyní tak trochu osedlal Ellise Simmse. Pískán nedovolený zákrok obránce Vlků.
51'
Haji Wright se dostal na hranici pokutového území a zkusil to pravačkou. Zamířil nad domácí bránu.
49'
Rayan Aït-Nouri si na půlce narazil míč s Leminou, nabral rychlost a doběhl až k pokutovému území. Své střele dal ale opačnou rotaci a balón zamířil vedle levé tyče.
48'
Kasey Palmer z levé strany prošel až do pokutového území. Na střelu si netroufl a šel do kombinace s Hajim Wrightem.
47'
Sarabia bude pokračovat. Domácí si ze standardní situace žádnou příležitost nepřipravili.
46'
Pablo Sarabia byl ve středu hřiště atakován Jakem Bidwellem a zůstal ležet na hrací ploše. Rozhodčí po chvíli váhání přerušil hru. Původně chtěl nechat domácím výhodu.
46'
První poločas gól nenabídl. Nakonec blíže k němu byli fotbalisté Coventry. Nejprve Simms ve velké šanci mířil jen do nohou brankáře Josého Sá, i když v případě proměnění příležitosti by se asi ještě hledal (a našel) na videu ofsajd. Poté vychytal domácí brankář také van Ewijka. Vlky zatím směrem dopředu brzdí nepřesnosti. Na jejich straně stojí za zmínku snad jen střela Semeda, kterou brankář Collins vyrazil.
45+3'
45+3'
Ještě centr Rayana Aït-Nouriho, který propadl šestnáctkou a na zadní tyči balón nezpracoval Nélson Semedo. To už bude v prvním dějství vše.
45+1'
Mario Lemina si na levém křídle srovnal míč na pravou nohu a zkoušel možná spíše střílenou přihrávku. Ta trefila protihráče a o dorážku se následně prali Pablo Sarabia s Nathanem Fraserem. Od druhého jmenovaného se míč dostal vedle brány Coventry.
45'
Dlouhý nákop hostujícího brankáře Collinse hledal Ellise Simmse. Ten se snažil vyhrát souboj zády k bráně, byl však ubráněn.
43'
Ben Sheaf odcentroval z hloubi pole. Před bránou byl Haji Wright, který se nedostal k hlavičce. Odražený míč si našel Kasey Palmer, jehož střela však postrádala razanci a José Sá ji snadno chytá.
43'
Závěr prvního poločasu patří hostům, kteří se nadále nacházejí na své útočné polovině.
42'
Střely na bránu – 1:2, celkem – 5:6
41'
Hned dva rohové kopy hostí v krátkém sledu. Po tom druhém vyboxoval míč do bezpečí Sá.
40'
Další velká šance Sky Blues! Ellis Simms dotáhl míč před pokutové území. Poté nahrál doprava Milanovi van Ewijkovi, který už postupoval sám na Josého Sá. Domácí brankář však zákrokem nohama přizvedl balón nad svou bránu!
39'
Další roh domácích. Opět ale uspěla obrana Coventry.
37'
Na druhé straně Semedo vybojoval pro domácí rohový kop. Ten ale nepřinesl nic velkého.
35'
Tak tohle byla tutovka hostí! Ránu Kaseyho Palmera z hranice šestnáctky vyrazil José Sá doleva k Jakeovi Bidwellovi. Ten vrátil před bránu Ellisovi Simmsovi, který v jasné pozici zakončil jen do nohou gólmana Wolves!

Gól by ale nakonec zřejmě neplatil. Dodatečné zkoumání by patrně prokázalo ofsajd.
35'
Sarabia nahrával Nathanovi Fraserovi do ofsajdu. Pokud by si mladý útočník pohlídal postavení, mohl jít sám na brankáře.
33'
Pablo Sarabia využil na pravé straně nabíhajícího Joãa Gomese. Ten však přihrál pouze do bránícího hráče.
32'
Domácí tentokrát neudrželi míč na hřišti a The Singers tak mohou vhazovat.
30'
Semedovo zakončení bylo také vůbec první střelou, která směřovala na bránu.
29'
Domácí přidávají! Tohle už byla dobrá šance. Po další zpětné přihrávce, kterou vyslal Sarabia, střílel Nélson Semedo. Naštěstí pro hosty mířil do blízkosti brankáře Collinse, který balón vyrazil!
28'
Nélson Semedo sebral míč chybujícímu Kitchingovi a z pravé strany se dostal až před bránu. Tam posílal zpětnou přihrávku, pro kterou se však musel Nathan Fraser vracet a nemohl tak zakončovat. To zkoušel až Äit-Nouri, který trefil obránce a po něm ještě Mario Lemina. Tomu to ale na pravačku vůbec nesedlo a balón směřoval k rohovému praporku.
26'
Držení míče – 63 % : 37 %
25'
V utkání jsme zatím neviděli větší příležitost ani na jedné straně. V držení míče jsou přeci jen lepší hráči Wolves.
24'
Rayan Aït-Nouri přebíral míč pod tlakem napadajícího Latibeaudierea, po jehož zásahu budou domácí vhazovat.
24'
Lemina před pokutovým územím ztratil míč a hosté mohou zamířit do protiútoku.
23'
Nélson Semedo se dostal k centru z pravé strany, který si stáhl do rukavic Collins.
22'
Dobrý centr Aït-Nouriho, který to poslal před bránu šajtlí. Nabíhající Pablo Sarabia však netrefil míč dobře a usměrnil ho pouze do rukavic Bradleyho Collinse.
20'
Manažer Wolves Gary O'Neill hecuje své svěřence. Zatím to z jejich strany není úplně ono. Je tam hodně nepřesností od domácích.
19'
Mario Lemina se protáhl podél brankové čáry až před bránu. Tam hledal Rayana Aït-Nouriho, jemuž ale sebral balón Latibeaudiere, který ho odkopl do autu.
17'
Hosté pokračují v sympatické a aktivní hře. Chtějí hrát, chtějí kombinovat a také vysoko napadat.
16'
Vzápětí však balón ztratil Semedo, který se nechal obrat právě Simmsem. Poté přišel střelecký pokus Hajiho Wrighta, který z levé strany zamířil vedle vzdálenější tyče.
16'
Kasey Palmer se pokusil poslat míč za obranu na Ellise Simmse. K balónu měl ale o něco blíže Kilman, který své pozice využil.
14'
José Sá bude v pořádku. Možná šlo i o taktický záměr, aby mohl manažer O'Neill předat svým svěřencům nějaké pokyny.
13'
Na hrací ploše mezitím zůstal sedět domácí brankář José Sá, který se hlásí o ošetření. Jeho spoluhráči toho využívají k poradě u střídačky s koučem Garym O'Neillem.
13'
Domácí se teď narážečkami dostali až do pokutového území. Míč si měnili zejména João Gomes s Rayanem Aïtem-Nourim. Druhý jmenovaný chtěl z levé strany poslat balón do ohně, ale ten byl sražen na roh.
11'
Collins pak domácí fanoušky trochu rozdráždil tím, že míč dlouho držel v rukavicích a neměl se k rozehrávce.
10'
Pablo Sarabia roztáhl hru doleva na Rayana Aïta-Nouriho. Ten odcentroval, ovšem jen do náruče brankáře Collinse.
10'
Na aktivní hru hostí pozitivně reagují také fanoušci, kteří přijeli z Coventry a jsou slyšet.
9'
Rohový kop Coventry nepřinesl ohrožení brány.
8'
Hosté zahrávali standardní situaci. První centr Palmera byl odvrácen zpátky k exekutorovi. Palmer vyslal před bránu další dobrý míč. Haji Wright se k hlavičce nedostal, po zákroku Kilmana z toho ale bude rohový kop.
6'
Milan van Ewijk si dobrým prvním dotekem zpracoval míč a vydal se s ním do středu hřiště. V souboji s ním byl pozdě Rayan Aït-Nouri, který protihráče trefil a dostal žlutou kartu.
6'
Hosté chtějí presovat rozehrávku soupeře. Hráči Wolves při ní zatím poměrně dost riskují.
5'
Hosté si troufají i na delší kombinaci. Do středu zálohy si seskočil spíše pod hrotem hrající Palmer, který odsud řídí hru.
3'
Domácí brankář José Sá si troufl na hodně riskantní rozehrávku proti napadajícím hráčům soupeře. Míč předal Maximilianovi Kilmanovi, na jehož zádech už byl Kasey Palmer. Také stoper Wolves to zvládl.
2'
Domácím nevyšel dlouhý nákop. Míč skončil až za brankovou čárou a do hry ho uvede brankář Coventry Bradley Collins.
1'
Utkání rozehráli domácí fotbalisté, kteří nastoupili ve žlutých dresech. Coventry v tradiční bleděmodré.
1'
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše zaplněného Molineux Stadium. Domácí budou potvrzovat roli favorita z nejvyšší soutěže.
Semifinálové zápasy FA Cupu se již budou hrát na slavném Wembley. I to je pro účastníky samozřejmě dostatečná motivace.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), S. Bueno, T. Gomes – Semedo, J. Gomes, T. Doyle, M. Lemina, Aït-Nouri – Sarabia, N. Fraser.
Náhradníci: Bentley – Traoré, Chirewa, Barnett, N. Lemina, H. Bueno, Doherty, Chiwome, Holman.
Trenér: Gary O'Neill

Coventry City: Collins – Thomas, Latibeaudiere, Kitching – van Ewijk, Sheaf (C), Eccles, Bidwell – K. Palmer – Wright, Simms.
Náhradníci: B. Wilson – Godden, O'Hare, Torp, Tavares, Kelly, Binks, Dasilva, Andrews.
Trenér: Mark Robins

Rozhodčí: Barrott – Perry, Scholes.
Wolverhampton Wanderers:
Wolves se aktuálně nacházejí v dobré formě a v tabulce Premier League vystoupali na deváté místo. Naposledy doma přehráli 2:1 Fulham, celkově z posledních čtyř ligových duelů vyhráli tři.

Ve 3. kole FA Cupu narazili Vlci na jiný tým z PL Brentford. Po venkovní remíze 1:1 rozhodoval opakovaný zápas. Ten skončil 2:2 a v prodloužení rozhodl proměněnou penaltou Matheus Cunha. Následně si svěřenci manažera Garyho O'Neila poradili s druholigovým WBA, které na jeho stadionu přehráli 2:0. V osmifinále pak Wolves zdolali na Molineux 1:0 Brighton.

Mimochodem, Wolverhampton v minulosti FA Cup čtyřikrát vyhrál. Naposledy se tak ale stalo v roce 1960.

Coventry City:
Coventry je aktuálně osmým týmem Championship, což je druhá nejvyšší soutěž v Anglii. Premier League hrál tento celek naposledy v roce 2001, kdy z ní po 34 letech sestoupil a od té doby se již nikdy nevrátil. Ne až tak daleko k tomu The Singers, což je odkaz na původní název klubu, jenž byl založen v roce 1883, byli v minulé sezóně. Po pátém místě v tabulce druhé nejvyšší soutěže však neprošli přes nástrahy play-off.

V aktuálním ročníku Caventry zatím živí naději na play-off. Po dvou posledních výhrách ztrácí na šestý Norwich jediný bod.

Cestu do čtvrtfinále FA Cupu Coventry začalo domácím duelem s o soutěž níže hrajícím Oxfordem, který skončil výsledkem 6:2. Proti Sheffieldu Wednesday se muselo po remíze 1:1 do opakovaného zápasu, který už Sky Blues vyhráli 4:1. V osmifinále pak měli hráči Coventry za soupeře účastníka až šesté ligy z Maidstone, kterého přehráli doma jasně 5:0.

Posledních 5 zápasů Coventry:
Coventry – Preston 0:3
Coventry – Maidstone 5:0 (FA Cup)
WBA – Coventry 2:1
Coventry – Rotherham 5:0
Watford – Coventry 1:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! O víkendu je na programu také čtvrtfinále FA Cupu, tedy nejstarší klubové soutěže na světě. Vše začne v sobotu brzy odpoledne, kdy se utkají Wolverhampton s druholigovým Coventry. Domácí Vlci budou favoritem, ovšem osmý tým Championship jistě bude chtít napsat jeden z dalších slavných příběhů, které k této soutěži odnepaměti patří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.