FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Ml. Boleslav - 15. února 2019   18:00

0:2
(0:1)
Ml. Boleslav
36' Křapka   • 47' Komličenko

Grigar – Vondrášek, Čmovš, Hošek (54. Shejbal), Krob – Ljevaković (C), Žitný (74. Bezdička) – Hora, Moulis – Trubač, Kuchta.
Jakub Diviš – Soungole, Shejbal, Knapík, Radosta, Bezdička, Hyčka.
Zelinka – Hájek, Fišer
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2103 diváků
Šeda – Křapka, Šušnjar, Hájek, Fulnek – Hubínek, Takács – Přikryl (90. Chaluš), Matějovský (C) (85. Tatajev), Ladra (81. Paixao da Silva) – Komličenko.
Stejskal – Bucha, Hašek, Chaluš, Mašek, Paixao da Silva, Tatajev.

SESTŘIH: Teplice - Mladá Boleslav 0:2. Komličenko dosáhl mety 20 gólů

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.

Diváci: 2 103.
Teplice nevstřelili branku ani ve druhé jarním utkání a padly Na Stínadlech s Mladou Boleslaví 0:2! Teplicím nepomohlo ani vyloučení Aleksandara Šušnjara a zhruba čtyřiceti minutová přesilovka. Naopak Mladá Boleslav potvrdila bod z domácího utkání s Plzní, a po brankách Antonína Křapky a Nikolaje Komličenka z penalty veze domů cenné tři body, které je posouvají v tabulce FORTUNA:LIGY před dnešního soupeře.
90+3'
90+3'
Alexej Tatajev (Ml. Boleslav) odvrátil centr Jana Kroba a jedna z posledních akcí Teplic šanci nepřinesla.
90+2'
Jakub Fulnek (Ml. Boleslav) orazítkoval svou ránu o stehna teplického obránce, ale to hostům vůbec nevadí, jelikož to vypadá, že Na Stínadlech dokráčí ke třem bodům.
90+1'
Hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka nastavuje utkání o 3 minuty.
90'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Přikryl, přichází Matěj Chaluš.
90'
David Bezdička rozjel dobře rychlou akci domácích, posunul míč na Pavla Moulise, ale tomu nevyšla finální fáze a přihrávka na Jana Kuchtu.
89'
„Skláři“ dobře dohráli rohový kop, ale střela Daniela Trubače z vynikající pozice skončila trestuhodně nad brankou!
88'
Trubač se položil do střely, ale nesedla mu a minul
88'
Kapitán Teplic Admir Ljevaković za to vzal a jeho pumelici z velké dálky boxoval velmi složitě na rohový kop Jan Šeda.
87'
Ljevakovičovu pumelici z hranice šestnáctky Šeda vyboxoval
87'
Mladoboleslavští vůbec nepouští Teplice do nebezpečného prostoru a nechávají je kombinovat na polovině hrací plochy.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Alexej Tatajev.
85'
David Bezdička (Teplice) sice našel za obranou Pavla Moulise, ale i v tomto případě se jednalo o ofsajdové postavení.
84'
Jakub Hora (Teplice) má snahu s utkáním něco udělat, ale i jeho další dalekonosný pokus kryl v rukavicích Jan Šeda.
82'
Nikolaj Komličenko (Ml. Boleslav) si vyžádal ošetření a uběhlo pár vteřinek, které jsou pro Mladou Boleslav velmi cenné.
81'
Pavel Čmovš (Teplice) fauloval ve vzdušném souboji Nikolaje Komličenka a obdržel žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ewerton Paixao da Silva.
80'
Šeda kryl i Moulisovu tutovku, nakonec šlo o ofsajd
80'
Pavel Moulis (Teplice) se drží za hlavu, ale i kdyby svou tutovku poslal za záda Jana Šedy, tak by mu pokazil radost asistent na lajně, jenž odmával ofsajd.
79'
Teplice zůstaly v tlaku, ale dobrou střelu Admira Ljevakoviče kryl ve svých rukavicích, dnes skvělý, Jan Šeda.
78'
Jan Krob (Teplice) rozehrával od levé postranní lajny přímý kop a jeho centr propadl do malého vápna, nicméně nikdo z teplických jej neuklidil do branky.
76'
Jan Kuchta (Teplice) obdržel za faul ve středu hrací plochy žlutou kartu a po vynucené pauze na Slavii si nezahraje ani v dalším utkání, jelikož se jednalo o čtvrtou žlutou kartu.
Na Stínadlech sleduje dnešní předehrávku 21. kola 2 103 diváků.
75'
Střídající a nejčerstvější hráč na hřišti David Bezdička se uvedl ranou snad z třiceti metrů, leč vysoko nad branku Jana Šedy.
74'
Přikrylova střela levačkou se stočila mimo branku
74'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází David Bezdička.
74'
Středočeši útočí i o deseti a definitivně mohl utkání rozhodnout, po přihrávce Tomáše Ladry, Tomáš Přikryl, ale jeho rána se stočila vedle branky.
72'
Nikolaj Komličenko si pokryl ve středu hrací plochy zkušeně míč a počkal si na faul od Jana Shejbala.
71'
Mladá Boleslav zkušeně kombinuje s míčem, čímž vyvádí domácí z tempa, a z hlavně z tlaku.
70'
Jan Kuchta (Teplice) se tentokrát do šance dostal, nicméně zastavil jej zdvižený praporek asistenta.
69'
Z velké dálky natáhl ke střele již po několikáté Jakub Hora, ale našel ve středu branky připraveného Jana Šedu.
68'
Jan Šeda opět pomohl včasným vyběhnutím své obraně a nepustil do šance Jana Kuchtu.
67'
Admir Ljevaković dohrál u pravé postranní lajny Fulneka a hrát budou Středočeši.
66'
Toto byla „kulišárna“ od Marka Matějovského! Táhl brejk hostů a zakončil jej překvapivým obloučkem, jenž od dokonalého provedení zastavilo pouze břevno teplické branky!
64'
Teplice mačkají Mladou Boleslav jako citrón a nejaktivnější muž posledních minut Jakub Hora posílal před branku další centr. Opět byl však tam, kde měl být Jan Šeda.
62'
Hora pálil z halfvoleje, Šeda skvěle zakročil
62'
Teplice přikovaly Boleslav na její polovině, ale ani další rohový kop brankou neskončil! A může za to brankář Jan Šeda, který kryl ránu z první z kopačky Jakuba Hory! Opravdu fantastický zákrok boleslavského brankáře!
61'
Potlesk tribun si vysloužil za ránu zpoza šestnáctky Jakub Hora, nicméně Jan Šeda byl u své pravé tyče včas a střelu lapil!
61'
Severočeši zahrávali další rohový kop, ale s centrem Jana Kroba si obrana Mladé Boleslavi poradila.
59'
Jan Krob (Teplice) zastavil Tomáše Přikryla až příliš tvrdě a viděl jako další žlutou kartu.
58'
Shejbalově hlavičce ke gólu moc nechybělo
58'
Jakub Hora poslal do šestnáctky od rohového praporku skvělý centr, do vzduchu se pověsil střídající Jan Shejbal a jen těsně minul branku svou hlavičkou!
57'
Akce teplického kapitána Admira Ljevakoviče odvrácena na rohový kop.
55'
Pavel Moulis (Teplice) zastaven hvizdem sudího, jelikož zůstal v ofsajdovém postavení.
54'
Ladrův pokus se prokutálel jen těsně vedle tyče
54'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Hošek, přichází Jan Shejbal.
54'
Mladá Boleslav je nebezpečná i o deseti. Nikolaj Komličenko posunul míč do brejku na Tomáše Ladru, ale ten svou ranou jen těsně minul pravou tyč!
53'
Ladislav Takács zastavil ve skluzu přihrávku, jenž by vyslala do brejku Jana Kuchtu.
52'
Pavel Moulis (Teplice) si vzal exekuci přímého kopu na starost, ale trefil ranou přes zeď pouze střed branky, a tam připraveného Jana Šedu.
51'
Šušnjar dostal za úmyslnou ruku druhou žlutou a šel do šaten
51'
Teplice si navíc chystají přímý kop těsně za hranicí šestnáctky!
50'
Aleksandar Šušnjar (Ml. Boleslav) zastavil nebezpečnou akci Teplic rukou a hostující obránce opouští scénu po druhé žluté kartě!
49'
Tomáš Hájek (Ml. Boleslav) vidí také žlutou kartu. To však za zákrok pouze ve středu hrací plochy.
47'
Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
47'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Sám faulovaný NIKOLAJ KOMLIČENKO proměnil bezpečně pokutový kop ranou k pravé tyči a přidává svou dvacátou branku v sezoně – 0:2!
47'
Jan Hošek (Teplice) viděl navíc žlutou kartu.
46'
A po přímém kopu budou zahrávat hosté penaltu! Jan Hošek stáhl v šestnáctce Nikolaje Komličenka a Miroslav Zelinka ukázal na penaltový puntík.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu byl faulován u pravé lajny Nikolaj Komličenko a hosté budou rozehrávat celkem nebezpečný přímý kop.
46'
Marek Matějovský rozehrála ze středového kruhu druhý poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03 .
Miroslav Zelinka nenastavil první poločas ani o minutu. Do kabin jdou spokojenější Středočeši, jenž vedou po premiérové brance Antonína Křapky 1:0! Pro Teplice mohl dopadnout poločas ještě hůře, ale Nikolaj Komličenko a Tomáš Ladra trefili tyč!
45'
45'
Tomáš Ladra (Ml. Boleslav) si míč navedl za hranicí šestnáctky, ale Jana Hoška svou ranou nepropálil. Domácí obránce se mu dobře vrhl do střeleckého pokusu.
44'
Jan Krob (Teplice) poslal do šestnáctky opět vynikající míč, ale obrana Středočechů dostala míč z nebezpečného prostoru.
43'
Na další roh pro domácí odvracel Aleksandar Šušnjar.
42'
Jan Krob (Teplice) rozehrával rohový kop a zakroutil jej na hlavu Pavla Čmovše, nicméně jeho hlavičce chyběla přesnost.
41'
Jan Šeda (Ml. Boleslav) výborně přečetl situaci a vyběhl daleko ze své branky, aby nepustil do brejku Tomáše Vondráška.
39'
Dvě tyčky zachránily domácí před druhým gólem
39'
A mohlo to být o dvě branky pro Mladou Boleslav! Centr Tomáše Přikryla uklízel Nikolaj Komličenko prsy, trefil však pravou tyč! Následně dorážel ještě Tomáš Ladra, ale trefil tu samou brankovou konstrukci jako jeho spoluhráč!
38'
Žitného centr odvrátil na první tyči Nikolaj Komličenko.
38'
Odpovědět se snažil Jan Kuchta, ale jeho hlavička byla sražena Tomášem Hájkem na rohový kop pro Teplice.
36'
Křapka nadvakrát z bezprostřední blízkosti proměnil, 0:1
36'
A rohový kop Marka Matějovského se nakonec proměnil v úvodní branku! Po centru od rohového praporku vznikl před teplickou branku zmatek a doslova míč docpal do sítě, svou první brankou v nejvyšší soutěži, ANTONÍN KŘAPKA – 0:1!
35'
Opět v akci Jan Hošek, tentokrát odehrál před Markem Matějovským na rohový kop.
34'
Kdyby Marek Matějovský (Ml. Boleslav) prostrčil míč na Tomáše Ladru, tak by bylo před teplickou brankou pěkně horko, ale skvěle zasáhl, a míč nepustil před branku Jan Hošek.
32'
Další akce Středočechů zastavena útočným faulem Nikolaje Komličenka.
30'
Následující přímý kop Jana Kroba proletěl vápnem Boleslavi a skončil až za brankovou čarou daleko vedle branky.
29'
Aleksandar Šušnjar (Ml. Boleslav) trefil v souboji loktem Tomáše Vondráška a je prvním potrestaným hráčem v utkání žlutou kartou.
28'
Matějovského pohotovou ránu zkrotil Grigar
28'
Boleslavští dostali při přechodu do útoku výhodu a akci Fulneka zakončil přihrávkou Komličenko na Marka Matějovského, ale jeho technickou ránu vytěsnil skvěle Tomáš Grigar!
28'
Problémy v rozehrávce měl nyní Jan Hošek, ale se štěstím dokázal míč odkopnout před dotírajícím Nikolajem Komličenkem.
26'
Jan Šeda (Ml. Boleslav) teď musel rychle z branky a odhlavičkovat míč před atakujícím Janem Kuchtou.
25'
Patrik Žitný (Teplice) se nedostal přes Aleksandara Šušnjara k míči a vykopávat od své branky bude Jan Šeda.
24'
Pěkná zasekávačka Komličenka, zakončení pak nezvládl
24'
Nikolaj Komličenko začíná být nebezpečný. Zasekl si míč ve vápně, ale jeho ránu pravou nohou na zadní tyč zablokoval v poslední moment Tomáš Vondrášek!
24'
Ladislav Takács (Ml. Boleslav) tentokrát v útočné šestnáctce, ale nedokázal trefit dobrý centr od Tomáše Přikryla.
23'
Typický průnik po pravé lajně předvedl Tomáš Vondrášek, ale s jeho centrem si poradil Ladislav Takács.
22'
Marek Matějovský fauloval v souboji Jana Kuchtu a hrát budou Teplice.
21'
Středočeši malinko přebrali aktivitu v posledních minutách a jsou to právě oni, kdo znovu kombinuje s míčem na kopačkách.
20'
Signál po standardce, Komličenko neskóroval
20'
Marek Matějovský (Ml. Boleslav) rozehrával volný přímý kop z velké dálky a našel Aleksandara Šušnjara, jenž ještě hledal na penaltě Komličenka, ten však hlavičkoval ze záklonu a Tomáš Grigar si s jeho hlavičkou poradil!
18'
Marek Matějovský (Ml. Boleslav) se dostal v šestnáctce do dobré pozice, ale včas jej o míč připravil dříč teplické sestavy, Admir Ljevaković.
17'
Kombinace boleslavských u pravé lajny nebyla nějak efektivní, nicméně Středočeši budou vhazovat.
16'
Nikolaj Komličenko (Ml. Boleslav) u levé lajny trefil neúmyslně loktem Jana Kroba a Teplice budou v držení míče, jelikož nedovolený zákrok ruského útočníka byl odpískán.
14'
Do nebezpečného prostoru poslal centr Marek Matějovský, Tomáš Grigar byl však králem svého prostoru a centr ukryl do rukavic. Ještě se rozčiloval Nikolaj Komličenko, že byl zatažen za dres, ale jeho protesty byly zbytečné.
14'
Na druhé straně odvracel na rohový kop Jan Hošek.
13'
Jakub Hora (Teplice) sice odcentroval přes Michala Hubínka, ale zpět se vrátil Tomáš Přikryl a míč ze šestnáctky Mladé Boleslavi odvrátil.
12'
Jakub Fulnek zastavil ve středu hrací plochy akci Teplic. Severočeši budou vhazovat.
11'
První nebezpečnější akce Středočechů! Do otevřené obrany pronikl Tomáš Přikryl a hledal na první tyči Nikolaje Komličenka, ten se však k centru nedostal a míč proletěl vápnem Tomáše Grigara bez povšimnutí.
9'
Tomáš Vondrášek (Teplice) se prodíral obranou Mladé Boleslavi a byl zastaven na hraně pravidel. Hlavní sudí Miroslav Zelinka však nechal ve hře pokračovat.
8'
Tomáš Přikryl (Ml. Boleslav) hledal ve vápně nejspíše střeleckého zabijáka Nikolaje Komličenka, nicméně centr pohlídal a odvrátil Jan Hošek.
7'
Teplice rozehrály rohový kop na krátko a centr Jana Kroba nepřinesl větší vzruch před brankou Jana Šedy.
6'
A Michal Hubínek musel nyní odvracet na rohový kop centr Pavla Moulise.
5'
Pavel Moulis nenašel Jana Kroba, ale Antonín Křapka poslal míč pouze do zámezí.
4'
Kuchta ve skluzu pod tlakem branku netrefil
4'
Pavel Moulis (Teplice) nebezpečnou přihrávkou hledal na první tyči debutanta v teplickém dresu Jana Kuchtu, ale na poslední chvíli se míč odrazil za brankou lajnu. Dle sudích to bylo právě od Jana Kuchty a vykopávat od své branky bude Jan Šeda.
3'
Jan Krob (Teplice) nechal míč doputovat za brankovou lajnu. Vykopávat od své branky bude Tomáš Grigar.
2'
Na druhé straně trefil svým centrem Marek Matějovský Admira Ljevakoviče. Souboj obou kapitánů skončil autem pro mladoboleslavského špílmachra.
1'
Daniel Trubač poslal míč na Jakuba Horu, ten si míč navedl od pravé lajny na svou levačku a jeho rána skončila na boční síti. První sympatický pokus domácího křídla.
1'
Utkání zahájily rozehrávkou domácí Teplice.
1'
Před utkáním ještě proběhla gratulace p. Stiborovi, jenž slaví 80.narozeniny.
Na trávník teplických Stínadel již nastoupily oba týmy a za malou chvilku bude moc utkání 21. kola začít.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Hošek, Krob – Ljevaković (C), Žitný – Hora, Moulis – Trubač, Kuchta.
Náhradníci: Jakub Diviš – Soungole, Shejbal, Knapík, Radosta, Bezdička, Hyčka.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Šušnjar, Hájek, Fulnek – Hubínek, Takács – Přikryl, Matějovský (C), Ladra – Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Bucha, Hašek, Chaluš, Mašek, Paixao da Silva, Tatajev.

Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Fišer.
Vzájemná utkání

V posledních čtyřech vzájemných utkáních se soupeři rozešli smírně, poslední vítězství si na podzim 2016 připsala v Teplicích Mladá Boleslav (2:1). „Skláři“ naposledy přehráli doma svého soka na jaře 2015, kdy mu uštědřili debakl 5:0. Ze současného kádru Teplic tuto výhru pamatují Grigar, Vondrášek, Krob, Hora a Ljevaković.

Poslední vzájemné utkání:
7. kolo:
Mladá Boleslav – Teplice 1:1 (0:0).
Branky: 50. Komličenko (penalta) – 78. Hošek.
FK Mladá Boleslav

Středočechům patří před dnešním duelem 11. místo, tedy první místo, jenž nezajišťuje postup do střední skupiny o Evropskou Ligu. Vstup do jarní části se Boleslavi relativně povedl, když dokázala obrat mistrovskou Plzeň o bod. Trefil se, kdo jiný než nejlepší střelec soutěže, Nikolaj Komličenko. Pro něj to byla již devatenáctá branka v sezoně. Ruského útočníka navíc Mladá Boleslav získala před jarní částí na přestup.

Mladá Boleslav se připravovala také v domácích podmínkách, ale odjela i na soustřední na Maltu. „S přípravou v domácích podmínkách i na Maltě jsem spokojený, ale jak se příprava skutečně povedla, se objektivně zhodnotí až podle vstupu do ligy," krotí byť jen případné náznaky přehnaného optimismu trenér Jozef Weber.
Mezi největší posily pro jarní část patří Tomáš Hájek a Jakub Fulnek. Na hostování z mistrovské Plzně navíc získali Středočeši Pavla Buchu. Ten si bude moci odbýt proti Teplicím svou premiéru.
FK Teplice

„Skláři“ aktuálně okupují v tabulce 8. místo se ziskem pětadvaceti bodů a na svého dnešního soupeře mají náskok pouhé dva body. Teplice se na jarní část soutěže připravovali jak v domácích, tak i zahraničních podmínkách. Na umělé trávě Na Stínadlech se potkaly se slabšími soupeři, ale na soustředění na Kypru porazily polský Gornik 2:0, nicméně padly s lotyšskou RFS 1:3.

Co se týče změn, největší oslabení přišlo v podobě odchodů Alexe Krále do Slavie a dlouho očekávaného odchodu Davida Vaněčka do skotského Herts. Mezi největší posily se počítá rozhodně příchod Jana Kuchty ze Slavie, jenž si navíc odbude v dnešním utkání premiéru v teplickém dresu. Dalším hráčem do ofensivy, který přišel do Teplice je Jan Vošahlík.

Do utkání se Středočechy nemůže počítat trenérské duo Stanislav Hejkal a Pavel Drsek s vykartovaným Michalem Jeřábkem. „Nesmí to být problém! Musíme udělat vše pro to, abychom to zvládli. Už jsme něco podobného zažili na podzim. Je dobré, že máme variabilitu v složení obrany, trenér může zareagovat v průběhu zápasu, aniž by střídal,“ říká Čmovš, který v minulosti za Mladou Boleslav hrál, k aktuální situaci v defenzivě.
První utkání 21. kola FORTUNA:LIGY nás zavede na teplická Stínadla, kde domácí Teplice, jenž padly v prvním jarním kole na půdě Slavie přivítají Mladou Boleslav, která obrala v prvním jarním střetnutí o bod plzeňskou Viktorii.