FORTUNA:LIGA - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Sparta - 23. května 2021   17:00

Bohemians
35' Puškáč (Hronek)
1:2
(1:1)
Sparta
1' Juliš   • 61' Pavelka  (Dočkal)

P. Le Giang – Köstl, Bederka, Krch (C) (86. Osmančík) – M. Dostál, Hronek, Ljovin, Květ (72. V. Novák), Vondra (72. Kosek) – Puškáč (65. Keita), Necid.
Kouba – Keita, V. Novák, Osmančík, Kadlec, Vacek, Kosek.
Berka – Hrabovský, Kotalík
Ďolíček, Praha-Vršovice
734 diváků
Nita – Wiesner, Pavelka, Hancko, Matěj Hanousek – Sáček, Souček – Moberg Karlsson (60. Karabec), Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. (68. Polidar) – Juliš (87. Minčev).
Heča – Minčev, Polidar, Trávník, Vindheim, Karabec, Vitík.
Niță

SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:2. Hosté jdou do Ligy mistrů! Druhé místo pojistil Pavelka

Neporazitelnost Bohemky končí po dvanácti zápasech. Dnes si z Ďolíčku odváží vítězství 2:1 Sparta, která si tak v podstatě zajistila postup do předkol Ligy mistrů.

Sledovali jsme zajímavé utkání. Hosté šli do vedení hned v úvodní minutě, kdy rozpaky v rozehrávce Bohemky potrestal Lukáš Juliš. Domácí se zlomit nenechali a ve 35. minutě srovnal krásnou střelou do šibenice David Puškáč. Sparťané se pak trápili a moc nevěděli, co na bojovné zelenobílé hrát. V 61. minutě se však po rohu prosadil hlavičkou David Pavelka a to hosty výrazně uklidnilo. Celek od Botiče začal znovu hrozit až v závěrečné desetiminutovce. Velkou šanci na srovnání měl Hronek, ovšem hostům zachránil zákrokem na brankové čáře výhru stoper Hancko.
90'
Bohemians - Sparta 1:2. Hosté jdou do Ligy mistrů! Druhé místo pojistil Pavelka
90+3'
90+3'
Minčev si u lajny neobhodil protihráče a nevynutil si ani faul. Vhazují domácí...
90+2'
Rozehrával ji Dostál. Nita se k míči nedostal, ale ten spadl k jeho spoluhráčům. Pak přišel nedovolený zákrok ze strany klokanů.
90+1'
Právě Petr Hronek dostal žlutou kartu za konflikt s Dočkalem. Standardku ale budou zahrávat domácí.
90+1'
Bořkovi Dočkalovi byl odpískán faul na Petra Hronka a hostující kapitán má verdikt sudího velký problém překousnout. Následně vyčinil i Hronkovi.
90+1'
Utkání bude nastaveno o tři minuty!
90'
V pokutovém území Sparty se nepříjemně srazili Novák a Hanousek. Rozhodčí raději přerušil hru.
89'
Dnešní utkání sleduje 734 diváků.
88'
Osmančík hlavou sklepával pro Ibrahima Keitu. Ten cestou k balónu fauloval protihráče.
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Martin Minčev.
87'
Karabec si vzal míč na útočné polovině a byl faulován Ljovinem. Sparta tak může pošetřit cenný čas.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Krch, přichází Pavel Osmančík.
85'
Situaci ještě přezkoumal systém VAR. Kontrolovalo se, zda Hancko nezasahoval až za čárou. Gól to ale podle všeho nebyl a pokračuje se tedy za stavu 1:2.
84'
Mohlo být srovnáno! Keita hlavou sklepl míč pro Petra Hronka, který obstřelil vybíhajícího Nitu. Za toho ale zaskočil na brankové čáře obětavým způsobem Dávid Hancko!
83'
Hancko v poslední chvíli vykopl Hronkův pokus z brankové čáry!
83'
Daniel Krch nahrál do šestnáctky Hronkovi. Ten si asi chtěl navést míč na střelu pravou, ale obránce ho odzbrojil.
81'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Květa byl nebezpečný, ale míč nakonec propadl šestnáctkou, aniž by ho někdo z hráčů Bohemky dokázal trefit.
80'
O dalekonosnou střelu se pokusil domácí Vladislav Ljovin. Bránu ale netrefil.
79'
Dávid Hancko předskočil v souboji o míč Necida a může rozjet akci Sparty.
78'
Žlutou kartu si prohlédl hostující Filip Souček.
76'
Daniel Kosek měl míč u levé postranní čáry. Neměl ale komu a tak se musel vydat k vlastní bráně a dát malou domů Le Giangovi.
75'
Sparta působí po gólu na 2:1 mnohem jistěji a Bohemku zatím k ničemu nepouští.
74'
Tomáš Necid se snažil dostat k vysokému balónu a narazil u toho do Filipa Součka. Domácí útočník dostal žlutou kartu.
74'
Další ofsajd Sparty. Byl v něm Karabec.
72'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází Daniel Kosek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Vojtěch Novák.
71'
Hostující akci na levé straně hřiště zastavil pomezní rozhodčí. Ten mával ofsajd.
69'
Spartu vedoucí gól viditelně uklidnil. Matěj Polidar se hned zapojil do hry, rozehrál doleva na Hanouska. Ten centroval na zadní tyč, kde byl Adam Karabec. Těsně před ním zasáhl jeden z obránců klokanů.
68'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí st., přichází Matěj Polidar.
67'
Jan Vondra se poblíž rohového praporu neprosadil. Ještě ale zapracoval při napadání a neumožnil hostům v klidu rozehrát.
65'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Ibrahim Keita.
64'
Žlutou kartu si zapsal do statistik hostující Tomáš Wiesner.
62'
Hosty by výhra už hodně přiblížila k předkole Ligy mistrů. Pokud by Jablonec neporazil Slavii, tak by měl rudý celek druhé místo dokonce po dnešku jisté.
61'
Pavelka si skvěle naběhl na Dočkalův roh a vrátil hostům vedení! 1:2
61'
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté dnes podruhé vedou! Na rohový kop Bořka Dočkala si naskočil DAVID PAVELKA, který prudkou hlavičkou nedal Le Giangovi šanci. Ten nestihl ani zareagovat – 1:2.
60'
Nepříjemný Dočkalův centr málem zapadl do šibenice!
60'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Adam Karabec.
60'
Hosté kombinují na útočné polovině hřiště. Tento obrázek dnes zatím není až tak častý.
59'
David Moberg Karlsson přebral míč na pravé straně. Připravil si ho na centr levačkou, který letěl na zadní tyč. Tam ale zasáhl brankář Le Giang.
58'
Dlouhý nákop hledal Necida, který na hranici šestnáctky upadl po kontaktu s Pavelkou. Domácí útočník reklamuje nedovolený zákrok, hra ale pokračuje.
57'
Hronek byl faulován na půlící čáře. Domácí zůstávají u míče.
56'
Rozhodčí Hrubeš ukázal parádní techniku! Skvěle si zpracoval míč
56'
Kolmou přihrávku na Karlssona domácí vystihli. Následovala malá domů na brankáře Le Gianga.
53'
Dávid Hancko nacentroval pouze do rukavic domácího brankáře Le Gianga.
53'
Martin Dostál ze strany kontaktoval Sáčka, který se těžce zvedá z trávníku. Obránce Bohemky navíc vidí žlutou kartu za svůj počin.
52'
Jeden z domácích pustil míč na rozběhnutého Romana Květa, který se snažil hned poslat balón před bránu na Necida. Přihrávku ale zablokoval obránce hostí.
51'
Sparťané opět neudrželi míč na útočné polovině. Následně navíc faulovali Ljovina a domácí tak budou mít klid na rozehrávku.
50'
Domácí začali druhý poločas aktivně. Zatím útočí především oni.
49'
Po Krchově nákopu do šestnáctky se míč odrazil k Tomášovi Necidovi. Ten si ho hezky zpracoval hrudí a pravačkou poslal nad břevno Nitovy brány.
48'
Po zablokovaném centru Vondry vyrazili dopředu sparťané. Ze své akci ale nevytěžili nic nebezpečného.
47'
Hronek hodil do sparťanské šestnáctky dlouhý aut. K míči se tam nedostal nikdo z jeho spoluhráčů.
46'
Jsme zpátky v Ďolíčku na druhý poločas. Ani na jedné straně neregistrujeme žádné střídání.
46'
Máme za sebou první poločas, po němž se odchází do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Sledovali jsme zajímavý fotbal. Hosté využili hned v úvodní minutě velkou chybu domácích v rozehrávce, kterou potrestal Lukáš Juliš. Klokani se ale postupem času z utrpěného šoku vzpamatovali byli Spartě vyrovnaným soupeřem. Ve 35. minutě tak zaslouženě srovnal krásnou střelou do šibenice David Puškáč. Rudým mohl vrátit krátce před pauzou vedení Hancko, jeho hlavičku po standardce ale dokázal vyrazit brankář Le Giang.
45'
Hanckovu tvrdou hlavičku zneškodnil Le Giang, závar domácí přežili
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Dočkal ji rozehrál centrem na zadní tyč. Tam se dostal k hlavičce Dávid Hancko, ovšem Le Giang se blýsknul reflexivním zákrokem na brankové čáře! O chvíli později byla další snaha Sparty přerušena útočným faulem.
44'
Tomáš Wiesner byl faulován poblíž pokutového území domácích. Uvidíme standardní situaci Sparty.
42'
Následný roh zahrával Květ. Jeho centr odvrátila obrana Sparty.
41'
Hosté následně odkopli míč jen k zelenobílým, což mohl potrestat Vladislav Ljovin. Tomu střela z 22 metrů sedla velmi dobře, naštěstí pro Nitu ji srazil nad bránu Hancko. Tomu také brankář Sparty pochvalně tleská.
41'
Vondra se snažil z levé strany odcentrovat. Míč ale nedostal přes bránícího Wiesnera.
40'
Domácí dělají soupeři starosti velmi vysokým presinkem. Neváhají jít až k brankáři Nitovi.
38'
S nervovou soustavou diváků si pohrál brankář Patrik Le Giang! Ten po malé domů od spoluhráče nastřelil napadajícího Moberga Karlssona a měl štěstí, že se balón odrazil tak, že ho ještě stačil doběhnout před brankovou čarou i fotbalistou Sparty.
37'
Krejčí hledal Juliše, Le Giang na poslední chvíli zasáhl
37'
Ďolíček po vyrovnání ještě více ožil. Na míči jsou ale hosté, kteří pochopili, že by měli hrát aktivněji.
35'
Přenádherná Puškáčova rána se od břevna odrazila do sítě! 1:1
35'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí se radují z vyrovnání! Hronkovu přihrávku do šestnáctky převzal zády k bráně DAVID PUŠKÁČ. Ten se dokázal s míčem přes bránícího Pavelku otočit a levačkou ho nechytatelně poslal do levé šibenice z pohledu brankáře Sparta Nity – 1:1.
33'
Hezká akce domácích na pravé straně. Květ prostrčil míč na Tomáše Necida, který odcentroval na přední tyč, kde se před Nitou dostal k hlavičce David Puškáč. Ten poslal balón vedle bližší tyče sparťanské brány.
31'
Domácí se snaží hrát důrazně. Tentokrát to skončilo dalším útočným faulem. Puškáč si počínal nedovoleně v hlavičkovém souboji se Sáčkem na hranici šestnáctky.
30'
Domácí vysoko napadali rozehrávku soupeře. Míč se odrazil do autu od Hronka.
28'
Z dálky to zkusil David Moberg Karlsson. Švédský křídelník Sparty vysoko přestřelil.
28'
Zatím se hraje ve velmi slušném tempu. Sledujeme určitě zajímavé utkání.
26'
Odražený míč si na hranici šestnáctky našel Jan Vondra. Zamířil ale nad bránu hostí.
24'
Necid chtěl předat balón patičkou Hronkovi. Tentokrát byl domácím odmáván ofsajd.
23'
Do souboje mezi Wiesnerem a Vondrou u hostujícího rohového praporku vlétl jako třetí hráč Daniel Krch. Ten Wiesnera srazil hokejovým bodyčekem a sudí píská proti Bohemce.
23'
Po dlouhém nákopu Köstla se míč odrazil k domácím. Sudí ale viděl útočný faul zřejmě Hronka a přisuzuje hrací předmět Spartě.
22'
Ďolíček je zaplněn zhruba z 20 procent své kapacity, jak povolují současné regule. Fanoušci se nyní dávají do povzbuzování a ženou klokany dopředu.
20'
Dostál zahrál míč do autu o napadajícího sparťana. Domácí vhazují.
18'
Karlsson rozehrával opět nakrátko. Nic nebezpečného z toho nebylo.
17'
Šance Sparty! David Moberg Karlsson dotáhl z pravé strany míč až před pokutové území Bohemky. Následně pálil k bližší tyči a Le Giang míč vyškrábl na roh!
15'
Dostál našel centrem Puškáče, který prudce hlavičkoval vedle brány
15'
Domácí po hororovém startu do zápasu setřásli nervozitu a teď jsou pro Spartu vyrovnaným soupeřem.
14'
Obrovská šance domácích! Centr Martina Dostála z pravé strany si našel David Puškáč, který hlavičkoval těsně vedle pravé tyče!
12'
Rohový kop Sparty. Moberg Karlsson rozehrál nakrátko na Dočkala, který mu chtěl míč vracet. To nevyšlo a do brejku mohli jít klokani. Hronek to udělal dobře, ten našel přesným pasem Květa. Ten si ale už tak úspěšně nepočínal, když pokazil první dotek a bylo po akci.
10'
Bederkův nákop doběhli u brankové čáry Necid s Puškáčem. První tam zachytil míč a druhý našel zpětnou přihrávkou Romana Květa, jenž z hranice šestnáctky střílel vedle bližší tyče hostující brány.
9'
Trochu podobná situace jako při hostujícím gólu. V roli obránce byl tentokrát Bederka, jenž si s napadajícím sparťanem poradil a rozehrál.
8'
Domácí se snaží vzpamatovat z úvodního šoku. Teď ale drží míč Sparta.
6'
Rudí první roh soupeře přestáli. Puškáč záhy fauloval Sáčka a míč tak uvede do hry Nita.
5'
Krejčí st. těsně nedosáhl na Wiesnerův střílený centr
5'
Centr Dostála srazila obrana Sparty na roh. Příležitost pro klokany ohrozit bránu soupeře.
5'
Wiesner se dostal k přízemnímu centru z pravé strany. Po míči se natahoval Krejčí, ten ale skončil v rukavicích Le Gianga.
4'
Roman Květ zastavil faulem Michala Sáčka. Sparta zůstane na útočné polovině.
1'
Köstlova hrubka a Juliš hned v úvodu otevírá skóre! 1:0 pro Letenské
1'
Sparťané udeřili už v úvodní minutě zápasu! Ljovin chtěl poslat zpětnou přihrávku stoperovi Köstlovi, který to ale nečekal a nechal se přesprintovat presujícím LUKÁŠEM JULIŠEM. Ten postupoval z levé strany sám na Le Gianga a obstřelem na zadní tyč otevřel skóre.
1'

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Köstl, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Hronek, Ljovin, Květ, Vondra – Puškáč, Necid.
Náhradníci: Kouba – Keita, V. Novák, Osmančík, Kadlec, Vacek, Kosek.

AC Sparta Praha: Nita – Wiesner, Pavelka, Hancko, Matěj Hanousek – Sáček, Souček – Moberg Karlsson, Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. – Juliš.
Náhradníci: Heča – Minčev, Polidar, Trávník, Vindheim, Karabec, Vitík.

Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Kotalík.
Bohemka dokázala v letošní sezóně Spartu porazit poprvé po téměř dvaceti letech. Na konci ledna si z Letné odvezla výhru 1:0, kterou Vršovickým trefil Tomáš Necid. Po tomto zápase byl odvolán tehdejší sparťanský trenér Václav Kotal, jehož nahradil Pavel Vrba.
Bohemians Praha 1905 (9. místo, 10 – 13, 9, skóre 38:32, 43 bodů)
Bohemians chytili vynikající formu. Momentálně totiž drží sérii dvanácti zápasů bez porážky, což je jejich rekordní počin v rámci samostatné české nejvyšší soutěže. Svěřenci Luďka Klusáčka už mají na kontě 13 remíz, to je nejvíce v rámci celé ligy. Nerozhodný výsledek 1:1 uhráli i naposledy na půdě čtvrtého Slovácka. Před tím doma přehráli 3:0 Liberec. Pro klokany půjde o poslední domácí utkání v probíhajícím ročníku a tak se budou chtít se svým stadionem rozloučit dobrým výkonem a bodovým ziskem.

Scházet jim ale budou brankář Bačkovský a útočník Pulkrab, kteří u Botiče hostují právě ze Sparty. Na marodce pak figurují další gólman Valeš, obránci Pokorný s Hůlkou, univerzál Bartek, kapitán Jindřišek či útočník Ugwu.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Příbram – Bohemians 1:4
Bohemians – Slavia 0:0
Opava – Bohemians 1:1
Bohemians – Liberec 3:0
Slovácko – Bohemians 1:1
AC Sparta Praha (2. místo, 21 – 5 – 6, skóre 74:41, 68 bodů)
Fotbalisté Sparty se dokázali odpoutat na tři body od třetího Jablonce a momentálně tak mají na dosah druhé místo, které zajišťuje účast v předkolech Ligy mistrů. Z posledních šesti ligových duelů sparťané zapsali čtyři výhry a dvě remízy, momentálně drží sérii tří vítězství v řadě. Dobrý pocit kalí domácí porážka 0:3 v derby proti Slavii, které se odehrálo v semifinále MOL Cupu. Po tomto zápase kouč Pavel Vrba přiznal, že aby byl jeho celek schopen sešívaným v budoucnu konkurovat, musejí v létě přijít změny v hráčském kádru. Naposledy v Mladé Boleslavi předvedla Sparta přesně to, co ji pod Vrbou zdobí i trápí. V útoku si totiž její hráči počínají velmi slušně, ale v obraně to stále skřípe. Hokejový výsledek 5:4 budiž důkazem.

Pavel Vrba se bude muset obejít bez obou Ladislavů Krejčích, stopera Plechatého, krajního beka Vindheimem či útočníka Kozáka.

Posledních 5 zápasů Sparty:
Liberec – Sparta 2:2
Sparta – Slavia 0:3 (MOL Cup)
Sparta – Ostrava 3:1
Sparta – Plzeň 3:1
Ml. Boleslav – Sparta 4:5
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V neděli je na programu kompletní předposlední 33. kolo FORTUNA:LIGY. Ve vršovickém Ďolíčku bude k vidění malé pražské derby – Bohemians 1905 přivítají Spartu. Ta bude hrát o body, které by ji už definitivně zajistily konečné druhé místo. To by znamenalo účast v předkole Ligy mistrů. Devátí klokani se ale nacházejí ve výtečné formě, vždyť drží dvanáct zápasů dlouhou sérii bez jediné porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.