FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Bohemians - 21. února 2021   14:00

Plzeň
44' Kayamba  • 61' Bucha  • 65' Beauguel
3:1
(1:0)
Bohemians
87' Pulkrab  (Keita)

Staněk – Limberský, Brabec (C), Kaša, M. Havel – P. Šulc (75. Al. Čermák), Kalvach, Bucha – Falta (81. Mihálik), Beauguel (75. Ondrášek), Kayamba (81. L. Matějka).
A. Hruška – Hybš, Ondrášek, Mihálik, Al. Čermák, L. Matějka, Míka.
Ginzel – Pečenka, Ratajová
Doosan Arena, Plzeň
P. Le Giang – Vondra, Krch, Hůlka, M. Dostál (62. Novák) – Květ (75. Necid), Jindřišek (C) (62. Bartek), Ljovin, Vaníček (75. Kosek) – Hronek (86. Keita), Pulkrab.
Bačkovský – Bartek, Keita, Novák, Bederka, Kosek, Necid.

SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 3:1. Viktoria dominovala, hosté zahodili penaltu

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního odpoledne se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Je dobojováno, Plzeň poráží Bohemians 3:1. Hosté měli zkraje druhého poločasu velkou šanci, jenomže Jindříšek neproměnil penaltu a následně na rozdíl dvou branek zvýšil Bucha. Poté Beauguel si počínal lépe než Jindříšek a z pokutového kopu navýšil skóre. Hosté v závěru utkání vstřelili alespoň čestnou branku, když se prosadil sám před Staňkem Pulkrab.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:19.
90+3'
90+3'
V poslední minutě rozehrávala Plzeň zřejmě poslední rohový kop v zápase, Le Giang vyběhl ze svého postavení a míč vyboxoval mimo vápno.
90+2'
Další centr a znova z toho byla šance pro Bohemku. Balon mířil na zadní tyč a nakonec po odrazu Bartka míč skončil za základní čárou.
90+1'
Žlutou kartu dostává Filip Kaša (FC Viktoria Plzeň).
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.
90'
Vojtěch Novák rozehrál standardní situaci, míč vyplaval u volného Davida Bartka, který rozhodně mohl s takovou příležitostí naložit lépe.
89'
Žlutou kartu dostává Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň).
87'
Pulkrab na zadní tyči snížil v závěru, 1:3
87'
Bohemians právě vstřelili branku!
Jindřich Staněk dnes čisté konto neudrží. Ibramim Keita se po pár vteřinách na trávníku uvolnil na pravé straně, následně míč přesně předal na levou stranu MATĚJI PULKRABOVI, na kterého už zívala poodkrytá brána.
87'
Filip Kaše převzal balon, udělal s ním rychlé dva kroky a následně z dobrých třiceti metrů vystřelil. Rána pěkná, ale hodně mimo bránu.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Ibrahim Keita.
86'
Žlutou kartu dostává Vladislav Ljovin (Bohemians Praha 1905).
84'
Domácí fotbalisté už nemusejí nikam pospíchat. Dobře vědí, že pokud se nestane zázrak, dnešní utkání vyhrají.
83'
Ljovin uprostřed hřiště podrazil Čermáka a zpomalil tak rozvíjející se akci Viktorie.
81'
Necid vložil nohu do Koskova centru, avšak přestřelil
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Lukáš Matějka.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Ondřej Mihálik.
81'
Míč si postavil Vojtěch Novák, který centroval na zadní tyč. Balon následně vyplaval u Daniela Koska, který našel před brankou Necida, ten alel z vyložené šance přestřelil. I kdyby ne, tak branka by stejně neplatila, jelikož Necid stál v ofsajdu.
80'
Necidova rána k protější tyči protáhla Staňka
80'
A opět nedovolený zákrok. Nyní Kayamba poblíž vápna srazil k zemi Jana Vondru, dočká se Bohemka čestného úspěchu?
79'
Aleš Čermák si při své snaze pomohl nedovoleně, míč se po delší době vrátí na kopačky hráčů Bohemky.
78'
Opět v akci plzeňský levý obránce, tentokrát se k míči dostal až poblíž rohového praporku, přihrávkou po zemi se snažil oslovit Zdeňka Ondráška, jenomže ten zakončit nedokázal.
77'
Milan Havel se rozběhl podél pravé čáry, leč jeho snaha byla k vniveč, jeho přihrávka skončila u kopače Ljovina.
75'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Tomáš Necid.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Daniel Kosek.
75'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Aleš Čermák.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Zdeněk Ondrášek.
74'
Pavel Bucha si narazil se Šulcem, první jmenovaný se dostal až do šestnáctky, tam ovšem zakončit nedokázal.
73'
Kayamba se snažil hezkou českou uličkou vysunout Šulce, k němu se ovšem balon nedostal, přesto s ním nadále operují domácí.
72'
Hosté se nepohodli u své střídačky, po nepovedené přihrávce bude vhazovat Plzeň.
71'
Další povedená přímočará akce Plzně, ta je ovšem zastavena pomezním rozhodčím – ofsajd.
70'
David Limberský ukázal svoji genialitu u postranní čáry, přehodil si balon z levačky na pravačku a následně přesně rozehrál.
69'
Opět výborný Staněk, brankář skvěle lapil Novákův pokus
69'
Vladislav Ljovin se dostal ve vápně ke střele, Staněk byl úspěšnější. Plzeňský brankář následně hostujícího záložníka poslal i k zemi, tentokrát to penalta ovšem nebude.
67'
Hosté se snaží se zápasem ještě udělat, aby výsledek nebyl až tak vysoký.
65'
Beauguel nekompromisně proměnil penaltu, 3:0
65'
Plzeň právě vstřelila branku!
JEAN-DAVID BEAUGUEL si postavil míč, brankáře poslal ze svého pohledu na levou stranu a sám zakončil přesně k pravé tyči. Plzeň vede záhy o tři branky.
64'
Vondra zastavil Havla nedovoleně, penalta!
64'
Penalta i na domácí straně! Pavel Bucha našel ve vápně Milana Havla, kterého podrazil Jan Vondra.
64'
Pavel Falta opět rozdával na levé straně radost, po jeho centru ovšem Kalvach nezakončil.
62'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Josef Jindřišek, přichází David Bartek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Vojtěch Novák.
61'
Faltův centr propadl až k osamocenému Buchovi, 2:0
61'
Šimon Falta se u levé postranní čáry rozhlédl, svým centrem se snažil oslovil ve vápně Šulce, jenomže míč propadl až k PAVLU BUCHOVI, který tváří v tvář Le Giangovi nezaváhal.
60'
Máme za sebou hodinu hry, domácí fotbalisté vedou o jednu branku a zatím jsou lepším, nicméně Bohemce stačí jeden povedený útok a vše může být jinak.
58'
Míč v zámezí, domácí zůstanou u balonu. Krom penalty toho Bohemce ve druhém poločase zatím nic nepovolili.
57'
Nakonec centroval první z nich, Faltův centr se snášel na hlavu Brabce, ten ale v těžké pozici nezakončil podle svých představ.
56'
Standardka z dobré vzdálenosti pro Viktorii. Míč si staví duo Falta, Bucha.
54'
Beauguel sklepl pro skórujícího Buchu, avšak z ofsajdu
54'
Míč podruhé za zády Le Gianga, ale branka kvůli ofsajdu neplatí. Beauguel sklepl míč pro Buchu, který se trefil přesně k levé tyči. Hezká akce, ale pravidla jsou pravidla...
54'
Ten rozehráli červenomodří nakrátko, po chvíli centroval Kaymba následně hledal Beauguela, ale jeho pas nebyl povedený.
53'
Jan Vondra před dotírajícím Havlem odkopl balon, Plzeň bude rozehrávat rohový kop.
52'
Kayamba už opět rozpohyboval své rychlé nohy, leč přihrávka skončila na Jindříškovi, který hru opět rozehrává na opačnou stranu.
50'
Plzeň přečkala těžkou situaci a nyní sama drží balon a snaží se udeřit. Kayamba se tlačil ve vápně k balonu, ten ovšem skončil až za základní čárou a odkopávat bude Le Giang.
49'
Staněk vychytal Jindřiškovu penaltu
49'
Josef Jindříšek ale nedává! Hostující kapitán zvolil ze svého pohledu střelu po zemi na pravou stranu a přesně tam skočil i plzeňský brankář.
48'
Brabec sestřelil Vaníčka a po zásahu VAR se kope penalta
48'
Ale pozor! Nakonec to bude penalta místo standardní situace.
47'
S hostujícím hráčem to nejprve nevypadalo moc dobře, ale už se postupně zvedá zpět na nohy.
46'
Jakub Brabec na hranici pokutového území tvrdě atakoval Vaníčka, zkraje druhého poločasu tu je velká možnost pro hosty.
46'
Obě mužstva už jsou zpět na trávníku, druhý poločas bude co nevidět zahájen.
Je za námi první poločas, který nabídl jednu branku. Obě mužstva se nejprve rozkoukávala, první půl hodina byla velmi opatrná, pak už šance přicházely. Jako první byl nejblíže gólu hostující Vondra, ale z vápna branku netrefil. Na domácí straně neuspěl Kalvach. Branky jsme se tak dočkali až v samotném závěru, když Šulcovu přihrávku zužitkoval Joel Kayamba. Druhý poločas je ovšem nadále otevřený a hosté jistě ještě neřekli poslední slovo.
45'
Jindřiškova rána z voleje málem zapadla pod břevno
45+1'
45+1'
Josef Jindříšek se dostal k odraženému balonu na hraně vápna, jeho rána ovšem skončila nad brankou a tak zřejmě spokojenější půjdou do šaten Plzeňané.
45'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví jednu minutu.
44'
Nyní už se konžský záložník může začít radovat. Další Šulcovo přistrčení špatně vyhodnotil Daniel Krch, ten míč ukopl před Le Giangem a JOEL KAYAMBA ho následně dopravil na místo určení.
43'
Kayamba v závěru poločasu dotlačil míč do brány. Viktoria vede, 1:0
43'
Šulcova přihrávka propadla až ke Kayambovi do tutovky
43'
Ani tohle není branka. Šulcův pas se dostal ve vápně až ke Kayambovi, jehož rána byla sražená domácí obranou.
42'
Dlouhý nákop až z vlastní poloviny, jenomže Pulkrab měl k míči hodně daleko. Hrát tak může po rozehrávce Staňka domácí Viktoria.
41'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?
40'
Šulc zahodil šanci po krásné kombinaci domácích
40'
Zřejmě největší šance zápasu. Beauguel přiťukl míč Pavlu Šulcovi, ten se snažil míč umístit placírkou k tyči, jenomže rána mu vůbec nevyšla.
39'
V zápase je celkem i dost faulů, po dalším z nice si trávníku zblízka prohlédl Šimon Falta
38'
Jean-David Beauguel měl proti sobě hned tři hráče v zelenobílém, proti takové přesile neměl plzeňský útočník šanci uspět.
36'
Z něho ovšem nezapršelo a tak stále pokračujeme za stavu jako byl na začátku dnešního duelu.
35'
Kalvachova sražená rána málem propadla až za Le Gianga
35'
Málem se ozvalo známé pravidlo nedáš – dostaneš. Na druhé straně dostal totiž spoustu prostoru Lukáš Kalvach a jeho tečovaná rána málem zapadla do brány, nakonec balon skončil těsně vedle levé tyče, domácí budou kopat alespoň roh.
34'
Vondrova šajtle po Hronkově autu skončila těsně vedle
34'
Velká šance pro hosty! Dlouhý aut Hronka nejprve odhlavičkoval Beauguel, míč se ovšem do vápna vrátil, poblíž penalty byl o něj sváděn tuhý boj, výsledkem toho byla střela Vondry těsně vedle pravé tyče.
33'
Matěj Pulkrab obral míč Filipa Kašu, Martin Dostál následně centroval, ale trefil pouze hráče před ním, od kterého kulatý nesmysl putoval do zámezí. Aut pro Bohemku.
32'
Pavel Bucha se snažil vysokým centrem oslovit na zadní tyči kapitána Jakuba Brabce, ale nejvýše do vzduchu se dokázal dostat Le Giang, který si míč uzmul pro sebe.
31'
První třetina dnešního zápasu je za námi, gól jsme zatím neviděli, ale třeba padne teď, když Plzeň rozehraje z pravé strany standardku.
30'
Limberského šajtle z levé strany pokutového území mířila na přední tyč, kde ovšem operoval Le Giang a míč bezpečně zachytil do svých rukavic.
29'
Hůlkovu minelu málem potrestal Šulc
29'
Pavel Bucha měl prostor na ose hřiště, leč nejlepší moment ke střele prováhal a následně už ho hosté dokázali zdvojit.
27'
David Limberský našel dlouhým autem ve středu Kalvacha, ten zrychlil hru doprava, kam si nabíhal Havel, jemuž centr ale vůbec nevyšel.
26'
Hosté se domácím ubránili a následně svou akci táhli po pravé straně, kde byl Hronek, ten svůj centr poslal pouze do náruče Staňka.
24'
Stále čekáme na první střelu na bránu, nějaké závary jíž před brankáři byly, ale k ráně to nevedlo. Nyní se o to mohou pokusit domácí, kteří se přes Kayambu ženou dopředu.
23'
Šimon Falta byl nedobrovolně poslán směr trávník. Limberský rozehrát vzápětí na Brabce.
22'
Pavel Šulc z další těžké pozice našel na hraně pokutového území Kayambu, ale ten byl opět skvělým Hůlkou odstaven od balonu.
21'
Jean-David Beauguel to má zatím na hrotu velice těžké, tentokrát ho velice jistě ubránil Lukáš Hůlka, navíc míč se odrazil od plzeňského hráče a tak od branky bude odkopávat Le Giang.
20'
Bohemians měli slušnou příležitost z volného přímého kopu. Míč si postavil Roman Květ, jeho nízký balon skončil pouze u hlavy Limberského, následná akce hostů již byla zastavena ofsajdem.
18'
K vidění byl rychlostí souboj dvou hráčů, kteří nosí dres s číslem 22. Vaníček vyzval na souboj Brabce, ale ten měl v zádech ještě pomoc Staňka, který míč odkopl do zámezí.
17'
Petr Hronek je první minuty velmi aktivní. Zakončuje, hledá své spoluhráče. Nyní chtěl přesunout hru na levou stranu, kam si nabíhal obránce Vondra, nicméně jeho pas nebyl z kategorie nejpřesnějších.
16'
Hezká kombinace Bohemky na jeden dotek. Jako poslední se měl k balonu dostat ve vápně Ljovin, leč ta finální přihrávka nebyla přesná.
15'
Diváci stále na stadiony nesmějí, přesto v Plzni chodí skupinka fanoušků tým podporovat alespoň za stadion. Tam nyní nejspíš odpálila nějaké dýmovnice, jelikož za brankou Le Gianga je vidět hustý dým.
14'
Na druhé straně zkusil své štěstí Petr Hronek, který napřáhl z dobrých třiceti metrů, ale rána mu vůbec nevyšla.
12'
Viktoria měla další šanci ohrozit hostující svatyni, k dispozici měla ze střední vzdálenosti standardní situaci. Dlouhý balon se snášel na penaltu, hostující brankář si zakřičel a zažehnal prvotřídní nebezpečí, navíc byl i faulován.
11'
Beauguel pohrdl přihrávkou Havla k otevření skóre
11'
Kalvach hledal na pravé straně Kayambu, nicméně ten se skrz obránce k balonu nedostal. Plzeň přesto poté míč do šestnáctky dostala, leč tam se špatně zorientoval Beauguel a Le Giang zasahovat nemusel.
10'
Petr Hronek ve vzdušném souboji porazil plzeňského obránce a hostující sedmičce je pískán nedovolený zákrok.
9'
Hlavní rozhodčí ukazuje na Staňka ať počká s rozehrávkou, jelikož na trávníku zůstává Antonín Vaníček. Vypadá to ale, že bude vše v pořádku.
8'
Vaníček střelou z dálky Mandouse nepřekvapil
8'
Pavel Bucha centroval na první tyč, to si ovšem hosté pohlídali. Leč míč se k Buchovi vrátil, ten následně už našel hlavu Šulce, jenomže ten hlavičkoval mimo bránu.
7'
Pavel Šulc zpracoval těžký balon od Limberského, následně ale Kalvach nedostal míč do vápna, domácí přesto zůstanou u balonu, jelikož budou zahrávat první rohový kop v zápase.
6'
Martin Dostál hledal za domácí obranou Petra Hronka, nicméně ten stál v ofsajdu. Odkopávat od své branky bude gólman Staněk.
5'
Lukáš Hůlka drobet zariskoval na své polovině, Falta si získal balon pro svůj tým. Viktoria bude vhazovat poblíž střídačky Bohemians.
4'
Hraje se převážně uprostřed hřiště, oba brankáři čekají na první příležitost se zahřát.
3'
I hosté už si osahali balon, Martin Dostál s ním operoval u střídačky domácího týmu, nicméně Šimon Falta ho následně o něj připravil.
2'
Plzeň první vteřiny drží balon, kombinuje na své polovině. S rozehrávkou pomáhá i brankář Jindřich Staněk.
1'
Hlavní rozhodčí dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, dnešní zápas může začít. Výkop dnešního utkání měli na starosti domácí fotbalisté.
1'
Obě mužstva už jsou na trávníku, od začátku zápasu už nás dělí pouze vteřiny.
Oproti zápasu s Přepeřemi se dnes bude hrát v lepším prostředí, při zápase Mol Cupu byla teplota hodně pod bodem mrazu, dnes je v Plzni zataženo, nicméně přívětivých sedm stupňů nad nulou.
Ještě jednou krásné odpoledne z plzeňské Doosan Arény, obě mužstva už mají za sebou rozcvičení, utkání nám za necelých sedm minut začne, buďte u toho s námi...

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Limberský, Brabec (C), Kaša, M. Havel – P. Šulc, Kalvach, Bucha – Falta, Beauguel, Kayamba.
Náhradníci: A. Hruška – Hybš, Ondrášek, Mihálik, Al. Čermák, L. Matějka, Míka.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Vondra, Krch, Hůlka, M. Dostál – Květ, Jindřišek (C), Ljovin, Vaníček – Hronek, Pulkrab.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Keita, Novák, Bederka, Kosek, Necid.

Rozhodčí: Ginzel – Pečenka, Ratajová.
Krásné a příjemné odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu nejlepšího fotbalu u nás. Od netradičních dvou hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně hraje dvacáté kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém zeleném pažitu tým Bohemians Praha 1905.

Plzeňská Viktoria je po devatenácti zápasech překvapivě až desáté příčce se ziskem 28 body. Na své pražské kolegy ztrácí již propastných šestnáct bodů respektive již dvacet tři bodů na první Slavii. Červenomodří po tristním podzimu se pomalu zvedal, na "jaře" uhráli nejprve sedm bodů z devíti. Na úvod přišla bezbranková remíza v Příbrami, následovaly dvě výhry při stejném skóre 2:0, nejprve v domácím prostřední nad Pardubicemi a poté na horké půdě Baníku Ostrava. Nicméně všechny body si následně po výhře 2:0 z plzeňské Doosan Arény odvezl Liberec a v minulém kole červenomodří uhráli pouze remízu 2:2 se zachraňující se Mladou Boleslaví.

Bohemians Praha jsou momentálně v ligové tabulce na dvanácté příčce, na svůj účet si připsali již 23 bodů, tudíž na dnešního svého soupeře ztrácí pouhých pět bodů. Na šestnáctou Mladou Boleslav mají klokani náskok deseti bodů. Zelenobílí hrají nyní v pohodě a z posledních čtyř zápasů mají bilanci dvě výhry – dvě remízy. Překvapivá, ale nutno podotknout, že zasloužená se dá považovat výhra na Letné proti Spartě, skalp 1:0 trefil v derby Tomáš Necid. Zisk tří bodů následně potvrdili i na domácím stadionu, když 2:1 porazili Brno. I minulý týden hrála Bohemka ve Vršovicích, nicméně branky se diváci za plotem nedočkali, zápas s Olomoucí skončil 0:0

Obě mužstva už se v letošní sezóně jednou potkala a Bohemka má svému soupeři opravdu co vracet. Na domácím hřišti prohrála 1:4. Plzeň se ujala vedení díky premiérové trefě Ondráška. Během prvního poločasu se ještě prosadil Ba Loua, po změně stran ho následovali Kopic s Beauguelem, za domácím pouze v závěru korigoval Vaníček na konečných 1:4.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.