FORTUNA:LIGA - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Karviná - 16. května 2021   19:30

Slavia
40' Holeš
1:1
(1:0)
Karviná
85' Čmelík

O. Kolář – Bah, Kačaraba (87. Zima), Deli, Bořil (C) – Holeš (58. Beran) – Sima, Stanciu (58. Lingr), Ševčík (58. Traoré), Olayinka – Kuchta (68. Van Buren).
Stejskal – Zima, Van Buren, Oscar, Beran, Traoré, Lingr.
Petřík – Hrabovský, Nádvorník – Szikszay
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Neuman – Pereira (45. Siňavskij), Santos, Šindelář, S. Dramé, Bartošák (C) – Čmelík, Mangabeira (79. Jursa), Herc, Mikuš (79. Zych) – Tavares (31. Qose).
Ciupa – Kokovas, Jursa, Qose, Siňavskij, Zych.
žlutá karta

SESTŘIH: Slavia - Karviná 1:1. Zaváhání mistra, v závěru aktivní hosty odměnil Čmelík

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, děkuji za pozornost a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:14.
Zápas je za námi, Karviná uválčila v Edenu velmi cenný bod, nutno ale podotknout, že zcela po zásluze, neboť sešívaní sice drželi míč častěji, ale gólových šancí si oba celky vytvořily zhruba stejně. Už v páté minutě se zaskvěl gólman Neuman, když chytil Kuchtovi penaltu. Ve 40. minutě otevřel skóre domácí Tomáš Holeš, za hosty srovnával v závěru Lukáš Čmolík, který si poradil tváří v tvář dnes skvěle chytajícímu Kolářovi. Slávisté se tak se Slezany rozcházejí smírně.
90+4'
90+4'
Bahovi se centr vůbec nevyvedl, přetažený míč zacílil jen do země nikoho.
90+3'
Žlutou kartu dostává Martin Šindelář (MFK Karviná).
90+3'
Ještě jedna standardka. Dramé fauloval Berana a chystá se zkrácený roh.
90+2'
Obléhání vápna Karviné pokračuje i v závěrečných minutách. Slezané se zatím brání velice dobře.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Olayinka se prosmýkl po pravé straně a nadýchaným obloučkem hledal své kamarády u vzdálenější tyče. Balon nakonec všechny přeletěl a hosté se mohli trochu hokejově osvobodit.
89'
Slávisté se nedostali ani ke střeleckému pokusu a o míč přišli, hosté se pokoušeli ihned nastartovat rychlou protiakci, ale Zych nedostal vůbec přesnou přihrávku.
88'
Pražané se pochopitelně snaží vzít si vedení zpět. Sledujeme jejich obléhání vápna soupeře.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Taras Kačaraba, přichází David Zima.
86'
Žlutou kartu dostává Simon Deli (SK Slavia Praha).
85'
Deliho zaváhání potrestal povedeným sólem Čmelík, 1:1
85'
Karviná právě vstřelila branku!
Další obrovskou šancí už Karvinští neopovrhli! LUKÁŠ ČMELÍK se řítil sám na Koláře, kterého propálil přízemní střelou k tyči. Hosté tak v Edenu sahají po senzačním bodu.
84'
Hosté se pokusili ohrozit Kolářovu bránu po dlouhém autu, hlavní rozhodčí ale odpískal útočný faul jednoho z hostujících fotbalistů.
83'
Pozorný Kolář se prezentoval výborným vyběhnutím, když včas ustřelil míč před rozeběhnutým Zychem, jenž upaloval za dlouhým nákopem.
82'
Ze standardky se nic nebezpečného neurodilo. Naopak o chvíli později faulovali Pražané a rozehrávat bude Neuman.
81'
Žlutou kartu dostává Eduardo Santos (MFK Karviná).
80'
Santos si pomohl hodně ostrým zákrokem, píská se faul a oba celky se stěhují před Neumana, neboť se chystá volný přímý kop.
79'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Kacper Zych.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jean Mangabeira, přichází Tomáš Jursa.
77'
Kačaraba byl faulován na vlastní polovině hřiště a záhy také ošetřován. Nakonec je, zdá se, v pořádku a pokračuje se ve hře.
76'
Sima do třetice. Senegalský křídelník se hbitě uvolnil přes protihráče na levé straně, ani na jeho další nabídku si nikdo ze slávistů nenaběhl.
75'
Bořil posunul míč do křídla na Simu, jenž tentokrát volil ránu. Tu dokázali obránci hostů zablokovat.
74'
Van Buren nedokázal udržet míč na pravém křídle, Slavia ale bude vhazovat.
73'
Beran se moc hezky uvolnil na levém křídle, míč záhy posunul na Simu, který z první vyslal pas do vápna soupeře. Ani v tomto případě nenašel nikoho v červenobílém.
72'
Sima se prosmýkl a zajímavě odcentroval z levého křídla, nikdo z jeho spoluhráčů se k přihrávce vzduchem protlačit nezvládl.
71'
Z další hlavičky o malou chvíli později se právě Herc nemýlil, radost hostům ale zhatil pomezní, který odmával ofsajd.
70'
Herc po Bartošákově centru překonal Koláře! Ale už byl v ofsajdu
70'
Hercovu hlavičku na brankové čáře odkopl Bah
70'
Slávisté trochu propadli, a tak se v další tutovce zjevil Herc. Ten si naskočil na přetažený centrovaný míč, který se pokoušel usměrnit k bližší Kolářově tyči. To se mu podařilo vcelku obstojně, jenže za Koláře zaskočil Bah, jenž míči takřka na čáře zamezil v cestě mezi tři tyče.
69'
Olayinka dlouhým míčem hledal Simu, výborně se dokázal vrátit Santos, který senegalský talent dokázal přesprintovat.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Mick Van Buren.
67'
Sledujeme pasáž plnou nepřesností, poslední minuty rozhodně nelahodily oku fotbalového fanouška.
66'
Karvinští hrají s míčem na polovině soupeře, ale jen v bezpečné vzdálenosti od Kolářovy svatyně.
65'
Karvinští se rozhodli rychle rozehrát po faulu soupeře na polovině hřiště, což se neukázalo jako správná volba, dlouhý míč skončil až u Koláře.
63'
Kuchta se dokázal dobře zorientovat v šestnáctce soupeře a po otočce pálil, vybil ale jen bloky v podobě obránce soupeře.
62'
Hra se trochu uklidnila, opět více hrají slávisté, jejich kombinace nyní probíhá ale jen na jejich polovině.
61'
Šiňavskij se pokoušel na levém křídle umotat Baha, to se mu nepovedlo, a tak zvolil centr, který právě Bah srazil na roh.
60'
Qose se hezky uvolnil a přinutil Koláře k zákroku
60'
Qose si navedl balon na ránu z dálky. Jeho střela nepatřila vyloženě k nepovedeným, ale brankář Kolář ji dobře viděl, a tak zvládl míč ztlumit ve svých rukavicích.
59'
Beran se ihned zapojil do obrany. Výborně přečetl náběh Bartošáka, následná rozehrávka se mu už ale nevyvedla.
58'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ondřej Lingr.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Michal Beran.
58'
Centr našel na přední tyči Mikuše, jenž míč prodloužil až příliš vysoko a tedy také do zámezí.
57'
Karvinští pokračují v aktivnějším pojetí hry, nyní vybojovali roh.
56'
Karvinští se pokusili také o kombinaci nakrátko na polovině soupeře, ovšem scházel jakýkoliv moment překvapení, a tak se červenobílí ubránili.
55'
Kuchtovi nachystali skvělou šanci Olayinka a Stanciu, Neuman ale zářil
55'
Povedená akce Pražanů! Ti se prokombinovali k centru z levého křídla, na nějž si naskočil Kuchta, který zakončoval ke vzdálenější tyči. Neuman už poněkolikáté v utkání podržel svůj tým a Kuchtovu hlavičku zvládl vytáhnout mimo.
53'
Po delší době se vydali do útoku také Slezané, ale jejich akce neměla dlouhého trvání. Qose se ihned pokoušel získat balon zpět a fauloval Stanciua, hrát bude Slavia.
52'
Bořil svým centrem zleva hledal Kuchtu, jenž se dostal jen k hlavičce v záklonu a míč usměrnil hodně vysoko nad.
51'
Sledujeme podobný obraz hry jako povětšinu prvního poločasu. Pražané drží míč na svých kopačkách a kombinují na polovině Karviné.
50'
Žlutou kartu dostává Vasilij Siňavskij (MFK Karviná).
50'
Tenokrát už se faul píská, na trávníku skončil Bah, jenž je ošetřován, provinil se Siňavskij.
49'
Stanciu pokračuje ve hře. Domácí jsou ve druhé půli zatím aktivnějším celkem, sledujeme jejich kombinaci na polovině soupeře.
47'
Právě Stanciu zůstal na zemi poté, co se pokoušel prokličkovat středem do šance, hlavní sudí neodpískal faul, o chvíli později však i tak přerušil hru, aby se ujistil, že je Rumun v pořádku.
46'
Slávisté se trochu kostrbatě dostali až před vápno soupeře, tam se míč ale odrazil příliš daleko před Stanciua, který tak nemohl zakončit.
46'
První poločas je minulostí. Slavia svého soupeře 40 minut přehrávala a právě ve 40. minutě šli domácí do vedení díky trefě Tomáš Holeše. Samotný závěr prvního poločasu ale patřil Karvinským, kteří si vypracovali dvě tutovky, pokaždé si ale vylámali zuby na výborném Kolářovi. Pochválit musíme ovšem i gólmana hostujícího celku, Neuman předvedl velice dobrý výkon, už v páté minutě navíc dokázal zneškodnit Kuchtovu penaltu. Jak zápas dopadne? Pokračujeme zhruba ve 20:32, tak zůstaňte s námi!
45'
Krásný protiútok hostů! Bartošákovu ránu Kolář skvěle vytěsnil
45+3'
45+2'
Míč mají na kopačkách fotbalisté Slavie, kteří kombinují na vlastní polovině hřiště a rozhodně nelze říci, že by někam spěchali.
45+1'
45'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Leonardo Pereira, přichází Vasilij Siňavskij.
45'
Další tutovka Slezanů! Hosté se s chutí vydali do otevřené obrany Pražanů, celou situaci dokázali parádně vykombinovat, sám na Koláře tentokrát postupoval zleva Bartošák, který neuspěl s ranou na vzdálenější tyč. Výborný zákrok brankáře Slavie!
44'
Několik minut se nehrálo, neboť byl za postranní čarou ošetřován Pereira.
42'
Čmelík se prohnal přes Deliho, ale na Koláře si v tutovce nepřišel!
42'
Zčistajasna mohlo být srovnáno! Čmelík dokázal díky kličce přejít přes Deliho a zjevil se tak sám před Kolářem. Brankáře Slavie se pokusil prostřelit ranou po zemi, jenže gólman sešívaných byl na trávníku včas a pro něj naštěstí balon doslova zasedl.
40'
Holeš z dorážky posílá sešívané do vedení! 1:0
40'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia vede 1:0! Domácí byli od prvních minut aktivnější a nyní svou převahu přetavili ve vedoucí gól. Do míče se z hranice vápna opřel nejprve Bořil, jehož pokus by zamířil hodně mimo. Hostující beci ránu přesto zablokovali, což se jim v tuto chvíli stalo osudným. Balon se totiž odrazil jen příhodně pro TOMÁŠE HOLEŠE, který svou střelu z první umístil přesně k pravé Neumanově tyči, gólman hostí se natahoval marně.
39'
Slávisté se krátkými pasy posouvali do pokutového území soupeře, Bořil už mohl pálit, jenže míč před ním odpálil jeho spoluhráč Sima.
38'
Červenobílí měli k dispozici roh, po rozehrávce nakrátko přiletěl hodně nepřesný centrovaný míč na hranici šestnáctky, kde číhali jen Karvinští.
37'
Bořil si zaběhl za obranu, kam přilétl dlouhý míč. Gólman Neuman byl včas venku ze své brány a míč schoval, jak se říká, do koše.
36'
Na zemi po souboji ve středu hřiště zůstal ležet Herc, hlavní sudí neodpískal, a tak se hostující záložník pokouší zase rozpohybovat.
35'
Odražený míč se dostal k Holešovi, který se ocitl v šestnáctce soupeře ve střelecké pozici. Defenzivní štít domácího celku se pokoušel ještě vylepšit pozici pro některého ze svých spoluhráčů, pas na hranici vápna se mu ani trochu nepovedl, neboť našel jen fotbalisty v zelených dresech.
34'
Sešívaní se pokusili vysunout Simu, kterého pohlídal Bartošák, jenž míč hrudí sklepl do rukavic svého brankáře.
33'
Viděli jsme několik soubojů na hranici faulu z obou stran. Hlavní sudí neodpískal ani jeden z nich, Čmelíkovi nakonec míč utekl do autu.
32'
Tlak Slavie trochu opadl, poslední minuty patřily spíše boji ve středu hřiště.
31'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rafael Tavares, přichází Kristi Qose.
30'
Po chybě v kombinaci se vydali hostující fotbalisté do rychlého brejku dva proti dvěma. Sešívaný stoper Kačaraba sestřelil nevybíravým zákrokem Čmelíka, za což dostává žlutou kartu.
28'
Bořilova rána po Stanciově standardce prověřila Neumana
28'
Obléhání pokračuje, fotbalisté Slavie nadále kombinují v těsné blízkosti vápna svého soupeře.
27'
Povedený signál Slavie. Stanciu zakroutil balon na zadní tyč, kde si ho na prsa zpracoval Bořil, jenž z druhého dotyku vypálil. Brankář Karviné musel být hodně rychle na zemi, aby jedovatou ránu vytěsnil do bezpečí.
26'
Stanciu si rozmyslel střelu z dálky, na jeho naznačení se nachytal Herc, který rumunského technika fauloval. Uvidíme volný přímý kop Slavie.
25'
Sešívaní kombinovali na levém křídle, ovšem Deliho centrovaný pas patřil k těm hodně nepřesným.
24'
V zámezí skončil míč po několika odrazech také na druhé straně hřiště, Pražanům se vůbec nelíbí, že bude Neuman vykopávat.
23'
Po dlouhé době se ocitli s balonem na svých kopačkách fotbalisté Karviné na polovině soupeře. Čmelík běžel bok po boku s Delim, jenže se hodně ukvapil, těžko říci, zda nahrával, nebo střílel, míč ale každopádně poslal jen do autu.
22'
Tentokrát přilétl do vápna centrovaný míč mezi malé vápno a penaltu. Sešívaní se protlačili jen do hodně nepřesného zakončení, Neuman bude vykopávat.
21'
Na zadní tyč si zaběhl Bořil, ale také Šindelář s Bartošákem. Krajní bek Pražanů se dostal do zakončení, ale právě dva zmínění karvinští fotbalisté srazili míč na další roh.
20'
Hlavní sudí ponechal Slavii správně výhodu. Ze střední vzdálenosti napřáhl Sima, jehož pokus byl hodně nepovedený, ale protože byl tečován, uvidíme roh.
19'
Ševčík se pokusil přenést hru na vzdálenější lajnu, jenže pas adresoval Bořilovi hodně nepřesný, a tak ho krajní bek sešívaných stačil pouze protečovat do autu.
18'
Po ostrém zákroku Bartošáka skončil na zemi s bolestivou grimasou Sima. Zákrok prvně jmenovaného je potrestán žlutou kartou.
17'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop, na poměrně dobře kopnutý centr si naskočil Herc, jehož pokus hlavou skončil vysoko nad Kolářovým břevnem.
16'
Obdobná situace na druhé straně, Santos včas zakřižoval Kuchtu, sledujeme tak rozehrávku Karviné.
15'
Mikuš si řekl pohybem o balon na levé křídlo. Jako první byl ale u míče skvěle se vracející Bah, hrát tak mohou Pražané.
14'
Fotbalisté Karviné se pokoušejí otupit tlak Slavie. Dlouhý odkop Santose skončil jen v autu.
13'
Slávisté Olayinka s Delim si trochu překáželi na vzdálenější tyči, kam přilétl přesný centrovaný balon. K hlavičce se prodral nakonec druhý jmenovaný, jenž míč poslal vysoko nad.
12'
Deliho hlavička v záklonu na malém vápně nezamířila na bránu
12'
Tečovaná Stanciova rána se kroutila těsně vedle
12'
Stanciu si navedl míč na ránu zpoza šestnáctky. Ta byla ztečována jedním z bránících fotbalistů a Neuman se musel pořádně natáhnout, aby míč posunul na rohový kop.
11'
Kuchta je zpět ve hře. Forvard Slavie se pokoušel ihned chystat šanci Bořilovi, jehož přetlačil Pereira.
10'
Tavares zkusil štěstí ranou z dálky, obránci Slavie bez větších potíží tento pokus zblokovali.
9'
Kuchta je ošetřován za postranní lajnou. Mezitím se hraje. Míč mají na kopačkách fotbalisté v zelených dresech.
8'
Dramé ve skluzu obral o balon Kuchtu. Dle mého názoru šlo o čistý zákrok, hlavní sudí ovšem odpískal prvně jmenovanému faul. Slávisté budou rozehrávat kousek za půlkou.
7'
Hra se zatím hodně rychle přelévá z jedné strany na druhou. Karvinští vybojovali roh, který si záhy zopakují.
6'
Skvělý Neuman! Gólman Karviné vystihl směr rány, kterou z penaltového puntíku vyslal právě faulovaný Kuchta na Neumanovu levou stranu. Brankář hostí se pořádně natáhl a dokázal penaltu vyrazit mimo.
5'
Neuman skvěle vychytal Kuchtovu penaltu!
5'
Žlutou kartu dostává Vladimír Neuman (MFK Karviná).
4'
Krásná akce domácích, Neumann podrazil Kuchtu, penalta
4'
Penalta pro Slavii! Hosté propadli, Kuchta tak měl zcela volnou cestu, aby přesným pasem našel Kuchtu a ten se zjevil sám před gólmanem. Ostrostřelec Slavie se pokusil o kličku, která mu vyšla, neboť ho gólman Neuman stačil jen podrazit. Jasný pokutový kop.
3'
Trochu kostrbatě se na polovinu Slavie proklestili hostující fotbalisté, kteří budou moci vhazovat poblíž rohového praporku.
2'
Bořil si naběhl na dlouhý míč na levé křídlo, kam dostal přesnou přihrávku. Krajního beka Slavie zradilo zpracování, balon mu odskočil za brankovou čáru.
1'
Zápas začal. Slavia trochu netradičně již v první polovině útočí proti své Tribuně Sever.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kačaraba, Deli, Bořil (C) – Holeš – Sima, Stanciu, Ševčík, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Stejskal – Zima, Van Buren, Oscar, Beran, Traoré, Lingr.

MFK Karviná: Neuman – Pereira, Santos, Šindelář, S. Dramé, Bartošák (C) – Čmelík, Mangabeira, Herc, Mikuš – Tavares.
Náhradníci: Ciupa – Kokovas, Jursa, Qose, Siňavskij.

Rozhodčí: Petřík – Hrabovský, Nádvorník – Szikszay.
MFK Karviná
Fotbalisté Karviné se momentálně nacházejí na 12. pozici české nejvyšší soutěže. Náskok na sestupové příčky momentálně činí 11 bodů. Poslední čtyři zápasy se ale svěřencům trenéra Webera moc nepovedly. Karviná totiž v duelech s Jabloncem, Příbramí, Pardubicemi a Slováckem získala jen jediný bod a vstřelila jen dvě branky. Na hosty dnes čeká těžký úkol, neboť se tato nelichotivá série bude v Edenu prolamovat dost těžko. Povede se skoro zázrak? Utkání začíná v 19:30, tal zůstaňte s námi!
SK Slavia Praha
Pražané již mají jistý zisk mistrovského titulu a před závěrečnými zápasy ligy jsou ve skvělé pohodě. V nedávných dnech a týdnech si slávisté hned dvakrát poradili rozdílem třídy se Spartou (2:0, 3:0), vyšlápli si navíc i na Plzeň, kterou deklasovali 5:1. Sešívaní zápas co zápas posouvají svůj rekord v neporazitelnosti, naposledy vyhráli 1:0 v Olomouci. Dnes Pražané pochopitelně platí za jasného favorita. Podaří se jim papírové předpoklady potvrdit?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze zápasu mezi pražskou Slavií a Karvinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.