FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slavia - 19. září 2021   19:00

Bohemians
22' Chramosta
1:5
(1:0)
Slavia
56' Stanciu   • 63' Lingr  (Krmenčík) • 65' Kuchta   • 72' Krmenčík   • 76' Schranz  (Krmenčík)

P. Le Giang – Köstl (78. Bederka), Krch (C), Vondra – M. Dostál, Květ (68. Nový), Hronek, Ljovin, Fulnek (68. J. Kovařík) – Keita (68. Koubek), Chramosta (68. Necid).
Bačkovský – Bederka, Jindřišek, J. Kovařík, Koubek, Necid, Nový.
Berka – Paták, Vlček (Raplík)
Ďolíček, Praha-Vršovice
5 485 diváků
Mandous – Masopust (46. Lingr), Takács (23. Ševčík), Ousou, Bořil (C) – Holeš, Samek (46. Krmenčík) – Bah, Stanciu, Schranz (86. Ekpai) – Kuchta (77. Traoré).
Kovář – Oscar, Ekpai, Ševčík, Traoré, Lingr, Krmenčík.
Mandous

SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:5. Drtivý obrat po VAR penaltě na Bořila, zářil Krmenčík

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:9.
Malé pražské derby je minulostí. Slavia po poločase v Ďolíčku prohrávala, ve druhé půli ale zavelela k demolici, skóre zaslouženě otočila a klokany přejela 5:1.
90+3'
90+3'
Stanciu si přichystal obstřel zpoza vápna, obstřelil ale Le Gianga i jeho svatyni.
90+2'
Klokani si připravili ještě jednu tutovku! Bederka si zaběhl ke vzdálenější tyči, kam dostal přesný centr, střelou z první ale domácí sedmadvacítka jen trefila přesouvajícího se Mandouse.
90+1'
Slávisté rozehráli nakrátko, Stanciuovi se o chvíli později nepovedlo míč prostrčit na Krmenčíka.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Ekpaiův přízemní pas zprava srazil Bederka na roh.
90'
Červenobílí se ubránili a unikajícího Ekpaie záhy připravil o míč skluzem Dostál.
89'
Nový zpoza vápna trefil jen Holeše, od nějž se míč odrazil za brankovou čáru. Uvidíme roh.
88'
Na druhé straně hřiště si přichystal dalekonosnou ránu Stanciu. Rumunský technik svůj pokus usměrnil o kus vedle vzdálenější tyče.
87'
Necid nachystal šanci Kovaříkovi, který napálil břevno!
87'
Kovařík dostal přesný pas na levé křídlo, jeho dělovka se odrazila od břevna do země a pryč z pokutového území Slavie.
86'
Obří závar ve vápně hostů! Ale Hronek nadvakrát neskóroval
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Ubong Moses Ekpai.
86'
Hronek se zjevil v šanci na pravé straně, místo střely volil nahrávku, balon se k němu po několika odrazech vrátil, jenže píská se ofsajd.
85'
Nový odcentroval z pravého křídla, Holeš dokázal jeho přihrávku odehrát na roh.
84'
Kovařík chtěl překvapit Mandouse lobem z poloviny hřiště, jeho bránu o hodně přestřelil.
83'
Schranz ztratil míč na polovině soupeře a ve snaze získat balon zpět fauloval.
82'
Kovařík zleva odcentroval jen do rukavic Mandouse. Slávisté znovu začnou s balonem na vlastní půli.
81'
Dnešní utkání sleduje 5 485 diváků.
80'
Další akce Slavie vedla po pravém křídle, přetažený míč Schranz dostihl, neudržel ho však na hrací ploše.
79'
Necid skluzem poslal k zemi rozehrávajícího Holeše, Bořil bude rozehrávat na vlastní polovině.
78'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Jiří Bederka.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
76'
Schranz pokračuje v sešívaném koncertu! Rychlý kontr, 1:5
76'
Slavia právě vstřelila branku!
Ve druhé půli je to ze strany Slavie demolice! Krmenčík při rychlém brejku přiťukl míč rozeběhnutému IVANU SCHRANZOVI, který tváří v tvář Le Giangovi napálil balon o břevno do sítě.
75'
Krch si naběhl na rohový kop, hlavou ale bránu netrefil
75'
Nejvýše vyskočil ve vápně sešívaných Necid, který svou hlavičku usměrnil jen o kus vedle. Zajímavá šance.
74'
Po centru z levé strany budou klokani rozehrávat roh.
73'
Domácí se znovu po inkasované brance vydali na zteč, míč však nakonec jen prolétl podél vzdálenější tyče a Ďolíčkem to pouze zahučelo.
72'
Krmenčík bombou do šibenice zvyšuje už na 4:1 pro sešívané!
72'
MICHAEL KRMENČÍK napálil míč doleva do šibenice, Le Giang si znovu vybral špatnou stranu, a tak dnes už počtvrté kapituluje.
71'
Köstl nakopl Kuchtu, jasná penalta pro hosty!
71'
Kuchta se prodíral do další šance individuálně a Köstl hostujícího forvarda jasně fauloval – druhá penalta pro Slavii.
70'
Domácí se ubránili, jejich rozlet ale zastavil odpískaný ofsajd.
69'
Kovařík fauloval ve vzdušném souboji, hra se přesouvá na polovinu klokanů.
68'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Matěj Koubek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Martin Nový.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Jan Kovařík.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Tomáš Necid.
67'
Květ se pokusil přímo ohrozit Mandouse, jeho pokus však skončil vysoko nad.
66'
Fotbalisté Bohemians se pokouší odpovědět. Uvidíme zkrácený roh.
65'
Le Giang vyrazil jen ke Kuchtovi, který dorazil do sítě! 1:3
65'
Kuchta to zřejmě přehnal s oslavami a řečmi po vstřelené brance a stává se dalším majitelem žluté karty.
65'
Slavia vede 3:1! Červenobílí se protlačili k hlavičce po rohovém kopu, balon vypadl brankáři Le Giangovi z rukavic a následně ho jednoduše pod břevno napálil JAN KUCHTA.
64'
Stanciovu skákavou střelu vyrazil Le Giang komicky hlavou
64'
Krmenčík nabil Stanciuovi, jehož dělovka před Le Giangem skočila a nakonec brankář domácích míč vytěsnil do bezpečí hlavou.
63'
Lingr procedil střelu až za Le Gianga a otočil na 2:1 pro hosty!
63'
Sešívaní otáčejí skóre! Kuchtův centr pro červenobílé propadl šťastně přes Krmenčíka k ONDŘEJOVI LINGROVI, který z bezprostřední blízkosti dokázal přes rukavice Le Gianga dostat míč po zemi do brány klokanů.
62'
Köstl hraje dobrý zápas, nyní dokázal zastavit také unikajícího Stanciua.
61'
Hronek fauloval na polovině hřiště, a protože šlo o ostrý zákrok, dostal domácí středopolař žlutou kartu.
60'
Za obranu hostů se rozeběhl Chramosta, dobrý průnikový pas dokázal zastavil pozorný Ousou.
59'
Kuchta se pokusil prodrat do šance individuálně, přes Köstla s Květem se však neprodral.
58'
Klokani rohový kop ubránili. Na druhou stranu se záhy rozeběhl Keita, jenž nedostal přesný pas.
57'
Slavia pokračuje v tlaku. Schranz prostrčil míč na Kuchtu, který vybojoval roh.
56'
Stanciu s přehledem proměnil penaltu, 1:1!
56'
Je vyrovnáno! NICOLAE STANCIU poslal míč ze svého pohledu doprava a gólman Le Giang zvolil opačnou stranu.
55'
Penalta pro hosty je potvrzena! Balon si bere Stanciu.
53'
Po dalším rohu skončil na zemi ve vápně soupeře Bořil a celá situace je nyní zkoumána na videu. Ve hře je penalta pro Slavii.
52'
Köstl lehce nakopl Bořila, po přezkumu VAR penalta!
52'
Le Giang kuriózně promáchl a z brankové čáry vykopl Köstl
52'
Le Giang vyběhl, aby míč vyboxoval do bezpečí, to se mu nepovedlo ani trochu, míč se totiž po jeho zásahu snesl za něj a z prázdné brány musel míč vykopnout jeden z jeho spoluhráčů.
51'
Schranz dostal pas na levou stranu a přihrávkou pod sebe ještě hledal své spoluhráče. Tento pas byl sražen na roh.
50'
Holeš dlouhým míčem hledal Baha na křídle, ten neodhadl odskok balonu, který tak skončil v zámezí.
49'
Slavia měla k dispozici roh. Centr od praporku našel Schranze, jehož hlavička v záklonu byla slabá a skončila v rukavicích připraveného Le Gianga.
48'
Lingr se uvolnil napravo, záhy však svůj centr napálil jen do Vondry.
47'
Slávisté začali aktivně, Bah ale na pravé straně nenahrál přesně, a tak mohou hrát klokani.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Daniel Samek, přichází Michael Krmenčík.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Ondřej Lingr.
46'
Úvodní poločas je minulostí. Slavia má územní převahu, žádnou tutovku si však favorité dnešního duelu prozatím nevytvořili. Klokani dokázali z minima vytěžit maximum. Po standardní situaci se míč odrazil k Janu Chramostovi, který z voleje propálil Mandouse a domácí tak po půli vedou 1:0. Zůstaňte s námi, druhý poločas začne zhruba ve 20:03.
45'
Stanciu se prohnal na levé straně, Samek neusměrnil na bránu
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Masopust si pohybem řekl o pas do křídla, přihrávku ale dostal nepřesnou. Domácí budou vhazovat.
43'
Stanciu se protáhl po levém křídle, míč záhy prostrčil pod sebe a balon se přes teč jednoho z domácích dostal k Samkovi, jenž pálil z první. Pokus sešívaného mladíka skončil vysoko nad.
42'
Hosté hrají s míčem na polovině soupeře, ovšem stále hodně daleko od Le Gianga.
41'
Ševčík nedokázal odcentrovat přes Květa, navíc se míč odrazil za brankovou čáru právě od sešívané třiadvacítky a Le Giang tak uvede balon do hry odkopem.
40'
Pokračuje se ve hře, Kuchta je v pořádku. Slávisté kombinují na polovině soupeře.
39'
Zelenobílí rozehráli nakrátko a prokombinovali se k ráně zpoza šestnáctky, kterou vyprodukoval Dostál, který svojí dělovkou vybil Kuchtu, jenž jen těžko popadá dech.
38'
Akce domácích po levém křídle vyústila v rohový kop.
37'
Bahovu pobídku nedoklepl do sítě Kuchta
37'
Obléhání pokračovalo. Bořil se zkusil proháčkovat do šance individuálně zleva, úspěšný nebyl a o míč přišel.
36'
Stanciu měl před sebou hodně prostoru a pasem do křídla přesně našel Baha. Ten se pokoušel vybídnout ke skórování své spoluhráče pasem po zemi před prázdnou bránu, této přihrávce ale scházela přesnost.
35'
Žlutou kartu dostává Jan Vondra (Bohemians Praha 1905).
33'
Slávisté se pokoušeli rychle rozehrát a vydat se do protiútoku. Té ovšem zamezil Vondra, který ukončil akci hostů faulem na jejím počátku.
32'
Domácí dlouho chystali dlouhý aut, nic překvapivého však nevymysleli a červenobílí se ubránili.
31'
Masopust svým centrem našel jen Köstla, který skákal sám, a tak míč v poklidu odhlavičkoval do bezpečí.
30'
Slávisté se s míčem dostali před šestnáctku soupeře, zatím však tápou, jak se dostat do ní. Obrana Bohemians opět dokázala akci fotbalistů z Edenu zneškodnit.
29'
Ševčík parádním pasem našel na pravém křídle rozeběhnutého Baha. Dánský fotbalista si neporadil vůbec dobře, jeho nepřesný pas sebral ze země Le Giang.
28'
Keita zajímavě kombinoval s Chramostou. Hrozící nebezpečí stačil uhasit navrátivší se Masopust.
27'
Schranz krásně vysunul Kuchtu, ránu z úhlu si pohlídal Le Giang
27'
Centr směřující na přední tyč dokázali domácí obránci odvrátit do bezpečí.
26'
Odražený míč si sebral Dostál, táhlá rána prověřila Mandouse
26'
Z rohu klokani neudeřili. Naopak na druhé straně zakončoval po zemi z ostrého úhlu Kuchta a jeho pokus vytěsnil Le Giang do zámezí.
25'
Slávisté měli velké problémy i s dalším volným přímým kopem soupeře. Míč se odrazil zhruba na penaltu k Chramostovi, jehož zajímavou dělovku srazili hosté na roh.
24'
Bohemians úvodní branka pořádně nabudila! Na zajímavý centr si vyskočil Keita, jehož hlavičku dokázal Mandous lapit.
23'
Další šance domácích, Keitovu hlavičku si Mandous pohlídal
23'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ladislav Takács, přichází Petr Ševčík.
22'
Chramosta po závaru prorval sešívanou zeď, 1:0!
22'
Bohemians právě vstřelili branku!
Klokani se z první vážnější šance prosazují! Takács zůstal za postranní čárou, takže červenobílí bránili standardní situaci jen v deseti hráčích. Balon se v pokutovém území odrazil nejprve k Fulnekovi, který nedokázal prostřelit obrannou řadu těl. Pro domácí se však míč odrazil naprosto příhodně pro JANA CHRAMOSTU, jehož tvrdou střelu na bližší tyč nedokázal Mandous zastavit.
21'
Keita unikal po levém křídle, kde ho fauloval Takács. Právě stoper Slavie ale nakonec končí na trávníku s bolestivou grimasou a dle gestikulace Masopusta se zdá, že uvidíme první střídání.
20'
Takács fauloval Keitu a přitom se zranil
20'
Po rozehrávce nakrátko našel Bah svým centrem Kuchtu. Ten musel před míčem couvat a na jeho hlavičce to bylo znát – scházela ji totiž razance a Le Giang balon schoval, jak se říká, do teplých.
19'
Červenobílí díky aktivnímu napadání vybojovali další rohový kop.
18'
Ve vlastním pokutovém území kralovali fotbalisté v zelenobílém. O chvíli později Bah nesklepl míč ideálně Masopustovi, a tak domácí u míče zůstanou.
17'
Po faulu na pravém křídle bude mít Slavia k dispozici zkrácený roh.
16'
Samek prostrčil na Stancia, Le Giang se musel vymrštit
16'
Samek na levé straně vysunul Stanciua, který z ostrého úhlu prověřil Le Giangovu pozornost. Gólman klokanů obstál, když ránu mířící na jeho svatyni vyrazil do bezpečí.
15'
Souboj Schranz versus Köstl podruhé. Tentokrát sešívaný křídelník stačil vypálit, stoper Bohemians ovšem střelu zablokoval.
14'
Stejný scénář také na druhé straně, Schranz si neporadil s Köstlem.
13'
Fulnek měl v první chvíli dost prostoru na levém křídle. Následně však váhal příliš dlouho, a tak se stačil Masopust vrátit a svého soka o míč obrat.
12'
Masopustova kolmá přihrávka ztroskotal na stoperech domácího týmu. Sešívaným se nedaří přelstít pevnou defenzivu klokanů.
11'
Chramosta přeběhl skákavý balon v momentě, kdy už mohl postupovat takřka sám na bránu. Takács může v poklidu rozehrát.
10'
Stanciu si příliš dlouho zpracovával míč nalevo, jeho centr byl tak následně zablokován.
9'
Bořil si neporozuměl se Schranzem na levém křídle. Slavia má zatím více ze hry, na první pořádnou šanci ovšem čekáme.
8'
Domácí dostali centr z rohového kopu pryč z vlastního pokutového území. Záhy se pokoušel nacentrovat Masopust, míč z jeho kopačky skončil až v zámezí a Le Giang bude moci vykopávat.
7'
Schranz pálil zpoza vápna nad bránu
7'
Bah se pokusil nabídnout míč svým spoluhráčům pasem z pravého křídla. Tato přihrávka byla sražena na roh.
6'
Míč odskočil před šestnáctkou soupeře Bahovi. Jen o pár vteřin později se ale do volného balonu zpoza vápna opřel Schranz a jeho dělovka skončila nad.
5'
Masopust na pravé straně odkopával spíše z nouze. I proto dlouhý míč skončil až u gólmana Bohemians.
4'
Hosté ubránili dlouhé vhazování. Míč před šestnáctkou vyplaval před osamoceným Vondrou, jenž se do míče opřel z první, zamířil ovšem hodně mimo.
3'
Samek vysunul Baha na pravé křídlo, jeho střílený centr domácí obrana zneškodnila.
2'
První akci Slavie vedl po levém křídle Schranz, jeho centr patřil k těm hodně nepřesným.
1'
Fotbalisté Bohemians začali zostra. Vzdušný pas propadl za obranu sešívaných a hodně rychle musel být venku ze své svatyně Mandous, aby míč odklidil do bezpečí před Chramostou.
1'

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Köstl, Krch (C), Vondra – M. Dostál, Květ, Hronek, Ljovin, Fulnek – Keita, Chramosta.
Náhradníci: Bačkovský – Bederka, Jindřišek, J. Kovařík, Koubek, Necid, Nový.

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Takács, Ousou, Bořil (C) – Holeš, Samek – Bah, Stanciu, Schranz – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Oscar, Ekpai, Ševčík, Traoré, Lingr, Krmenčík.

Rozhodčí: Berka – Paták, Vlček (Raplík).
SK Slavia Praha
Sešívaní se zvedají po neúspěších v předkolech evropských pohárů. Na výsledky v lize navíc nepovedené období v Evropě prakticky nemělo vliv, a tak můžeme konstatovat, že hosté jsou v dnešním utkání jasným favoritem. Slavia v posledním ligovém kole porazila Slovácko a prodloužila tak svoji rekordní sérii v neporazitelnosti. Do úvodního kola základní skupiny Evropské konferenční ligy fotbalisté z Edenu zdaleka nenastoupili v nejsilnější možné sestavě, přesto vyválčili vítězství nad berlínským Unionem 3:1. Potvrdí červenobílí roli favorita také v Ďolíčku v malém pražském derby? Utkání začíná v 19 hodin, tak ho sledujte s námi!
Bohemians Praha 1905
Klokani se po sedmi odehraných zápasech nacházejí ve středu tabulky, konkrétně na osmém místě. Matný dojem z úvodu sezony se podařilo zelenobílým napravit v posledních duelech. Pokud započteme i pohárový zápas se Sokolovem, tak fotbalisté z Ďolíčku zvítězili ve třech duelech v řadě, v nichž navíc nasázeli hned 13 branek. Po Sokolově hráči Bohemians v lize porazili Teplice 4:2 a Zlín 3:1. Podaří se svěřencům trenéra Klusáčka vyzrát i na silnou Slavii?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u malého pražského derby mezi Bohemians a Slavií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.