FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Zlín - 2. října 2021   19:00

Plzeň
6' Beauguel  • 85' Beauguel (Janošek)
2:1
(1:1)
Zlín
15' Vraštil  (Čanturišvili)

Staněk – Řezník, Kaša, Hejda (C), M. Havel (82. Al. Čermák) – Bucha, Kalvach (69. Janošek) – J. Kopic (46. Chorý), J. Sýkora (69. Kayamba), Mosquera (59. P. Šulc) – Beauguel.
A. Hruška – Pernica, Kayamba, Chorý, Al. Čermák, P. Šulc, Janošek.
Franěk – Caletka, Lakomý
Doosan Arena, Plzeň
6121 diváků
Šiška – Vraštil, Simerský, Cedidla, Fantiš – Čanturišvili (78. Jawo) – Tkáč, Janetzký (86. Fillo), Conde, Y. Dramé (70. Nečas) – Poznar (C) (86. Hrdlička).
Rakovan – Nečas, Jawo, Hellebrand, Hrdlička, Fillo.

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 2:1. Tuhý boj rozsekl Beauguel

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:18.
Je dobojováno, Plzeň nakonec uhájila svou tvrz a z těžkého zápasu se Zlínem bere cenné tři body. O oba góly plzeňského mužstva se postaral Jean-David Beauguel, jedinou trefu Zlína trefil hlavou Lukáš Vraštil. Plzeň tak nadále zůstává na první místě tabulky a zítra se zřejmě s čistou hlavou Plzeňané podívají na 300. pražské derby mezi Spartou a Slavii.
90+4'
90+3'
Na dlouhý centr si nabíhal plzeňský odchovanec Martin Fillo, nicméně balon nakonec skončil až v autu a to je zřejmě konec nadějím hostujícího mužstva.
90+2'
Viktoria nadále drží balon ve své moci. Hostům se krátí velice rychle čas.
90+1'
Jindřich Staněk drží míč. Nyní s rozehrávkou tak pospíchat nebude, což je naprosto přirozené.
90'
Ve druhém poločase hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Beauguel opět výborně napadal a nyní nechybělo moc, aby míč získal zpět na svoje kopačky. Zlín má nadále ještě nějakou šanci na srovnání.
87'
Kayamba byl faulovaný při bránění, konžský hráč se nyní nezvedá z trávníku, na kolik ho to bolí ví však pouze on sám.
86'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Lukáš Hrdlička.
86'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Martin Fillo.
85'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria to dokázala a opět vede! Pavel Bucha přiťukl míč Janoškovi, jehož povedený centr usměrnil do brány hlavou JEAN-DAVID BEAUGUEL.
84'
Beauguel se prosadil i podruhé, tentokrát udeřil hlavou, 2:1
84'
Aleš Čermák se snažil překvapit hostující obranu nečekanou přihrávkou, nicméně ta překvapila i domácího útočníka, který ji nedokázal zkrotit.
83'
Faul na Pavla Šulce, Plzeň bude rozehrávat ze středového kruhu.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Aleš Čermák.
82'
Kayamba se neprokličkoval k centru, následně si musela domácí obrana dát pozor na Tomáše Poznar, leč vše zvládla.
Dnešní utkání sleduje 6121 diváků.
80'
Utkání nám vstupuje do své finální fáze, před námi je posledních deset minut, plus nějaké nastavení. Dokáže se skóre překlopit na jednu ze stran? Na to nám odpoví následující minuty.
79'
Dominik Janošek si připravoval míč ke střele, nicméně svou myšlenku přehodnotil a snažil se následně přihrát na pravou stranu. Pas ovšem nebyl dle jeho představ.
78'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Lamin Jawo.
77'
Centr na malé vápno domácí obrana odrazila na další rohový kop.
77'
Z ničeho nic mají hosté k dispozici rohový kop. Podaří se jim ohrozit branku Staňka?
75'
Janoškovi se v hlavě nejspíše potkaly dvě myšlenky naráz a následně jeho přihrávka podle toho také vypadala. Hosté nicméně rychlý protiútok nevyužili.
74'
Důrazný Beauguel vystřelil z otočky
74'
Velká šance domácího celku. V pokutovém území si dokázal zpracovat balon Jean-David Beauguel, ten ovšem následně pálil z otočky vedle pravé tyče.
72'
Míč do vápna dostal Joel Kayamba, který se hezky uvolnil na pravé straně. Následně si odražený míč vzal na paškál Dominik Janošek, nicméně ten trefil pouze záda bránícího hráče.
71'
Nově střídající hráč Martin Nečas již hrál za čárou, Viktoria bude mít možnost hodit míč zpět do hry.
70'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Martin Nečas.
69'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Joel Ngandu Kayamba.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Dominik Janošek.
68'
První ofsajd v zápase. Své postavení si nepohlídal hostující kapitán, který má zároveň i plzeňskou minulost, Tomáš Poznar.
67'
Další závar před brankou Zlína, nyní vše špatně vyhodnotil Beauguel, který nepřesně předal balon dále na své spoluhráče.
66'
Pavel Šulc prodral balon do vápna, nicméně opět jen do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nestál. Hosté vzápětí odkopli balon a na půlicí čáře fauloval Filip Kaša.
64'
Bucha zrychlil hru, Plzeň následně dostala balon na malé vápno, nicméně tam se zrodila velká skrumáž a Viktoria nakonec branku Šišky neohrozila.
63'
Další šanci měla Viktoria od rohového praporku. Jan Sýkora našel Lukáše Hejdu, ten hlavou ale netrefil bránu.
62'
David Tkáč se dostal do vápna, kolem sebe měl spoustu prostoru, nicméně svou přihrávkou našel pouze domácího Radima Řezníka.
61'
Jean-David Beauguel dokázal na malém vápně přeskočit brankáře Šišku, leč míč francouzský útočník poslal nad branku.
60'
Beauguel si vyšlápl na Šišku, hlavičkoval nad
60'
Máme za sebou hodinu hry a stále je skóre vyrovanané 1:1. Plzeň má územní převahu, tu nicméně nedokáže proměnit v branky.
59'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Pavel Šulc.
59'
Milan Havel se pustil do velkého sóla, prošel přes tři hráče, poté skončil na trávníku, nicméně dle hlavního rozhodčího faulován nebyl.
58'
Dramé to zkusil z otočky
58'
Tomáš Poznar se snažil prokličkovat ke střele, to se mu ovšem nepovedlo.
57'
Michal Bílek reaguje na hru a z rozcvičky stahuje Pavla Šulce, Viktoria bude za chvilku podruhé střídat.
56'
Beauguel si špatně zpracoval balon a následně hráče Zlína fauloval.
55'
Youba Dramé se dostal s míčem do vápna, jenomže na Radima Řezníka si kličkou nepřišel. Balon nakonec skončil až za základní čárou a od své branky ho do hry zpět rozehrál brankář Staněk.
54'
Lukáš Kalvach při svém nástřelu trefil do nohy Condeho, Viktoria bude vhazovat poblíž své střídačky.
53'
Vachtang Čanturišvili opět rozehrával standardní situaci, jenomže na rozdíl od brankové situace, tentokrát našel jen hlavu Milana Havla.
52'
Tomáš Chorý se svědomitě vrátil do obrany a vytáhlý útočník Viktorie vystihl hostující přihrávku.
51'
Ne všechno vyjde dle představ. Chorý hrudí připravil míč Beauguelovi, ten se snažil rychle pálit z otočky, jenomže z hranice vápna branku o hodně minul.
50'
Zlín krkolomně zakládal svou útočnou akci, Plzeň nakonec získala míč zpět a snaží se zaútočit po levé straně.
49'
Menší vzrušení před brankou Zlína, gólman Šiška nakonec míč dokázal vyboxovat od své branky.
48'
Viktoria je, stejně jako v prvním poločase, nadále aktivní. Centr Beauguela hosté odrazili na rohový kop.
47'
Po dlouhém centru se snažil střílet Jan Sýkora, jenomže míč se mu zamotal pod nohy. Nedlouho poté se do velké šance dostal Pavel Bucha, Šiška předvedl skvělý zákrok.
46'
Poznar prošel do vápna, přes Kašu pálil nad
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Tomáš Chorý.
46'
Už i zlínský Fastav je zpět na trávníku, druhý poločas začne za malou chvíli.
Jako první se z útrob stadionu vrací domácí fotbalisté.
Je za námi první poločas hry. Skóre je zatím nerozhodně, protože oba týmy se dokázaly jednou prosadit. Hned v páté minutě hlavní rozhodčí nařídil po ruce Simerského pokutový kop a ten s velkým přehledem proměnil v úvodní trefu Jean-David Beauguel. Jenomže Zlín dokázal za necelých deset minut hned vyrovnat. Po standardce umístil míč do sítě hlavou Lukáš Vraštil. Plzeň byla nicméně lepším celkem a stav 1:1 platí i proto, že Jan Kopic nedokázal poslat míč ze stoprocentní šance. Po krátké přestávce začne druhý poločas, buďte u něho s námi.
45+3'
45+3'
Balon si našel Lukáš Hejda, jenomže balon netrefil příliš dobře a ten nakonec skončil vedle brány.
45+3'
V poslední minutě prvního poločasu bude Plzeň rozehrávat ještě jednu standardku. Ve středu pole byl faulován Jean-David Beauguel.
45+2'
Žlutou kartu dostává Cheick Oumar Conde (FC Fastav Zlín).
45+1'
Mosquera byl opět faulovaný, tentokrát hlavní rozhodčí nechal domácím výhodu, tu ovšem Plzeň nedokázala zužitkovat.
45'
Hlavní rozhodčí Pavel Franěk nad rámec prvního poločasu nastaví tři minuty.
44'
Tomáš Poznar zajel do Mosquery, hlavní rozhodčí ale faul nepíská a kolumbijský hráč to musí rozběhat. Vypadá to, že vše ale bude v pořádku.
43'
Mosquera po zemi hledal Beauguela, ten měl ale na zádech hned dvojici zlínských hráčů, franouzský útočník v barvách Viktorie nakonec míč nepodržel.
42'
Milan Havel byl opět aktivní podél levé lajny, tentokrát již dokázal zkrotit Buchův nákop, následný centr ale poslal do území nikoho.
41'
Mosquera zahrál hlavou nepříliš dobrou malou domů, nebezpečí ale zažehnal Lukáš Hejda, který svého brankáře již dokázal najít.
40'
Filip Kaša se dlouhým balon snažil najít naběhnutého Milana Havla, ten rozehřál své rychlé nohy, balon stejně na hrací ploše nestihl.
39'
Ve středu pole byl faulován Jan Kopic, domácí chtěli bleskově rozehrát, leč tento signál se jím ale vůbec nepovedl.
38'
Domácím se nadále nedaří ohrozit branku Šišky, ten byl nyní u balonu dříve než domácí a hostující brankář míč včas dokázal odklidit.
37'
Pavel Bucha to tentokrát zkusil rovnou na bránu, leč jeho rána neměla zcela velké gólové parametry a Šišku puk celkem pohodlně zachytil.
36'
Plzeň opět má možnost ohrozit hostující branku ze standardky.
35'
Jan Kopic to myslel dobře, hned po autu chtěl zrychlit hru, jenomže do balonu dal až moc síly a ten nakonec skončil až za základní čárou. Brankář Šiška bude opět jen odkopávat od své branky.
34'
Radim Řezník si předkopl balon a ten vzápětí hosté zahráli do zámezí. Viktoria bude poblíž rohového praporku vhazovat.
33'
Jan Sýkora si našel ve vápně odražený balon, ke střele ho ale hosté nepustili, domácího hráče bleskově dostoupila dvojice protivníků.
32'
Centroval nakonec druhý jmenovaný, leč ani tentokrát Viktoria po jeho centru nedokázal poslat míč směr brána. Šiška mohl zůstat i tentokrát v naprostém klidu.
31'
Antonín Fantiš povalil na zem Beauguela, opět zajímavá standardka pro Plzeň, tentokrát z levé strany. U míče stojí dvojice Kalvach – Sýkora.
30'
Máme za sebou půl hodinu hry a skóre se nadále vyrovnané. Nyní se to snažil změnit Jan Sýkora, nikoho ze svých spoluhráčů ve vápně ale nenašel.
29'
Tentokrát už se to obešlo bez jakéhokoliv vzrušení, i Zlín se nyní snaží zaútočit.
28'
Sýkorův střílený centr poškádlil Šišku
28'
Po přiťuknutí Kopice střílel z pravé strany Jan Sýkora, gólman Šiška dokázal jeho pokus vyrazit nad branku, další roh.
27'
Další rohový kop Plzně, tentokrát z pravé strany.
27'
Milan Havel dokázal na levé straně zpracovat těžkou přihrávku. Od fanoušků si levý bek Viktorie vysloužil potlesk.
26'
Lukáš Kalvach posílal míč na zadní tyč, kde balon zpět do ohně vrátil Řezník. Kapitán Lukáš Hejda už si ovšem vzápětí proti hostujícímu brankáři počínal nedovoleně.
25'
Hejdův přizemní centr hostující obrana odvrátila na rohový kop.
23'
Cedidla zahrál hlavou domů na Šišku, ten míč bleskově poslal zpět do hry.
22'
Lukáš Hejda byl faulovaný po hezké kličce domácího kapitána. Pavel Bucha míč následně rozehrál nakrátko na svého spoluhráče.
21'
Plzeň má nadále více ze hry, jenomže obranný val se těžko překonává. Nyní budou domácí vhazovat z oblasti mezi střídačkami.
20'
Odpovědnost nyní na sebe vzal ze středu pole Pavel Bucha, hráz těl před ním ale neprostřelil.
19'
To byla šance! Kopic spálil tisíciprocentní tutovku
19'
To snad není možné, co nyní zahodil Jan Kopic. Další dlouhý balon do vápna si našel Radim Řezník, který hlavou oslovil právě Kopice, jenomže ten trestuhodně poslal míč vedle brány.
18'
Poznar z hranice vápna prověřil Staňka!
18'
I nu a Ševci už mohli dokonce vést. Odražený balon si našel Tomáš Poznar, který povedenou ranou z hranice vápna donutil Staňka k zákroku.
18'
Žlutou kartu dostává Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň).
17'
Bucha poslal rovněž balon až do vápna, jenomže na rozdíl od Zlína, Plzeň přesně zakončit nedokázala.
16'
Plzeň může odpovědět stejnou mincí, tudíž ze standardní situace, kterou bude rozehrávat Pavel Bucha.
15'
Vraštil hlavou vyrovnal, 1:1
15'
Zlín právě vstřelil branku!
Jhon Mosquera fauloval na své polovině, Vachtang Čanturišvili poslal dlouhý centr do vápna a LUKÁŠ VRAŠTIL hlavou poslal balon nechytatelně za Staňka. Doosan Aréna hlásí vyrovnáno.
14'
Jhon Mosquera se snažil vystřelit ze střední vzdálenosti, jenomže rána mu vůbec nevyšla. Lépe si vedl Milan Havel, který si našel odražený balon, leč technickou střelou těsně minul pravou tyč.
13'
Havel trefil odražený míč a mířil těsně mimo
13'
Po dalším dlouhém nakopu už byl balon za základní čárou, následné vzrušení bylo tudíž zbytečné. Balon do hry opět pošle hostující gólman.
12'
Zlín se snaží napadat domácí rozehrávku, Plzeň si s tím ovšem zatím dobře dokáže poradit.
11'
Fastav se pokoušel ohrozit branku z levé strany, leč k tomu nakonec bylo hodně daleko. Balon po centru skončil na střeše stadionu.
10'
Po deseti minutách hry si na dlouhý balon nabíhal Radim Řezník, nicméně tento míč by nedoběhl ani Usain Bolt ve své největší slávě. Jan Šiška bude odkopávat od své svatyně.
9'
Antonín Fantiš hodil ze zámezí míč zpět do hry, leč hosté ho dlouho na svých kopačkách podržet nedokázali. Opět hraje domácí Viktoria.
8'
Domácí jsou nadále při chuti, drží balon, nicméně tentokrát z toho žádné nebezpečí před brankou soupeře nebude.
6'
Beauguel bez potíží proměnil penaltu, 1:0
6'
JEAN-DAVID BEAUGUEL si počkal na pohyb brankáře a poté poslal míč přesně k pravé tyči. Šiška skákal na opačnou stranu.
6'
Míč si staví Jean-David Beauguel.
5'
Simerský zahrál rukou, penalta pro Viktorii
5'
Penalta pro Viktorii! Radim Řezník hodil dlouhý aut na Jana Kopic, jehož centr zasáhl ve skluzu rukou Dominik Simerský.
4'
Plzeň poprvé dostala balon do pokutového území a hned z toho bylo velké drama. Na levé straně dostal spoustu prostoru k centru Jhon Mosquera, nicméně Beauguel, ač se snažil, pořádně zakončit nedokázal. Přispěl k tomu i brankář Jan Šiška, který zažívá své první pocity na trávníku v této sezóně.
3'
Následný aut si ve vzduchu našel domácí kapitán Lukáš Hejda, který přesným pasem vrací balon na plzeňské kopačky.
2'
Domácí drželi míč na své polovině, hosté se potom snažili domácí branku ohrozit z pravé strany, když si na dlouhý balon nabíhal Vachtang Čanturišvili, u míče byl ovšem první Milan Havel, který ho zahrál do autu.
1'
Hlavní rozhodčí Pavel Franěk dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, dnešní zápas může odstartovat – pojďme na něj! Výkop měli na starosti domácí, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.
1'
Před samotným duelem ještě převezme dres s číslem 300 Radim Řezník. Plzeňský krajní bek minulý víkend odehrál své jubilejní utkání v české lize.
Obě mužstva jsou již na hrací ploše, samotný duel začne za pár okamžiků. Těšme se, co si pro nás dnes hráči připraví.
Ještě jednou krásný večer, tentokrát již přímo z Doosan Arény. Do zápasu nám zbývá zhruba deset minut a plzeňský stadion už se pomalu zaplňuje.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Kopic, J. Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Pernica, Kayamba, Chorý, Al. Čermák, P. Šulc, Janošek.

FC Fastav Zlín: Šiška – Vraštil, Simerský, Cedidla, Fantiš – Čanturišvili – Tkáč, Janetzký, Conde, Y. Dramé – Poznar (C).
Náhradníci: Rakovan – Nečas, Jawo, Hellebrand, Hrdlička, Fillo.

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Lakomý.
FC Fastav Zlín

Zlín se sice v tabulce nachází na přijatelném jedenáctém místě, ale poslední výsledky tomu příliš neodpovídají. Fastav totiž z posledních pěti duelů hned čtyři prohrál. V domácím prostředí nestačil na Olomouc, které podlehl 1:4, poté Zlín ale loupil v Liberci, když vyhrál 1:0. Poté ale přišli tři porážky v řadě. Nejprve opět na domácím pažitu Zlín nestačil na Bohemians, Pražané vyhráli 3:1. Následně vůbec nezvládl derby se Slováckem, se kterým padl 0:3. A poslední zápas byl také jednoznačný, pražská Sparta brala všechny tři body, když Zlín porazila 5:2.
Viktoria Plzeň

Po devíti odehraných kolech se Plzeňané vyhřívají na čele ligové tabulky. Svěřenci Michala Bílka hned osm zápasů zvládli za tři body, jediné zaváhaní přišlo překvapivě v šestém kole, kdy červenomodří prohráli na půdě nováčka z Hradce Králové 0:1. V posledním ligovém kole zvítězila Plzeň v pražském Ďolíčku, kde porazila Pardubice 1:0. Jedinou branku zaznamenal kapitán Lukáš Hejda, nicméně tahle trefa byla výstavní.
Krásný a příjemný večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu fotbalu. Od sedmi hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční utkání desátého kola nového ročníku FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FC Fastav Zlín.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné večer s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.