FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Ml. Boleslav - 26. února 2022   15:00

Slovácko
61' Jurečka (Reinberk) • 90+5' Jurečka
2:1
(0:1)
Ml. Boleslav
17' D. Douděra  (Hlavatý)

Fryšták – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C) (18. Jurečka), Kalabiška (56. Vecheta) – V. Daníček, Ljovin – M. Petržela (77. Divíšek), L. Sadílek, Holzer (77. O. Šašinka) – Cicilia.
Borek – Aldin, Juroška, O. Šašinka, Vecheta, Jurečka, Divíšek.
M. Zelinka – J. Paták, K. Mikeska | VAR: V. Štěrba | AVAR: J. Poživil
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3791 diváků
Šeda – D. Douděra, D. Šimek, Suchý (C), Sladký – Rolinek (63. Skalák), Hlavatý (71. Dancák), Smrž (82. Mužík), Preisler – Ewerton (71. Horský), Ladra.
Mikulec – Skalák, Mužík, Horský, Dancák, Strikovič, Pech.
Šeda

SESTŘIH: Slovácko - Mladá Boleslav 2:1. Jurečka v závěru vystřelil Slovácku proti Boleslavi první jarní výhru

Slovácko nakonec otáčí nepříznivý výsledek z prvního poločasu. Ve druhém poločase měli domácí hráči převahu, kouč Svědík vsadil vše na jednu kartu, poslal na hřiště Vechetu, Šašinku a nakonec se mu tento risk povedl. Po hodině hry vyrovnal střídající Jurečka, domácí i nadále drželi míč ve své moci a snažili se rozhodnout ve svůj prospěch, to se podařilo až nařízenou penaltou po zásahu VAR v nastaveném čase, kdy byl faulovaný Vecheta. Hosté si také vytvořili šance, když šli několikrát do otevřené obrany Slovácka, Ewerton ani Horský, ale Fryštáka nepřekonali.
90'
Šeda si na míč sáhl, ale Jurečkovu tvrdou ránu nedokázal zneškodnit 2:1
90'
Zelinka po shlédnutí videa odpískal penaltu za zákrok Douděry na Vechetu
90+6'
90+5'
Slovácko právě vstřelilo branku!
VÁCLAV JUREČKA proměněnou penaltou otáčí stav ve prospěch Slovácka. Domácí útočník poslal míč po pravé ruce brankáře Šedy, který si na míč sice sáhl, ale nedokázal jej vytěsnit mimo branku.
90+5'
Po shlédnutí VARu ukazuje sudí Zelinka na penaltový puntík!
90+3'
Sudí Zelinka do sluchátka dostal hlášení od videorozhodčího, aby se šel podívat na video, jelikož po kontaktu s Douděrou Vecheta upadl.
90+2'
Žlutou kartou byl také potrestaný Veliče Šumulikoski.
90+2'
David Šimek nepustil za sebe Ciciliu a sudí Zelinka mu ukázal žlutou kartu
90'
Druhý poločas se bude prodlužovat o tři minuty.
90'
Hofmann nasměřoval balon na Ciiciliu, který jej sklepával na Vechetu, ale ten se k míči nedostal.
88'
Marek Suchý zasáhl v rozvíjející se akci Šašinku a hned viděl žlutou kartu.
87'
Ladra centroval z levé strany, hosté po odraženém míči zůstali u něj, poté přišla přihrávka Skaláka, domácí obrana balon odkopla mimo vápno.
85'
Ljovin byl nepřesný ve středu hřiště, hosté vyvezli míč až před vápno Slovácka, ale to bylo z jejich strany vše, Slovácko šlo dopředu, Divíškův centr hlavičkoval Vecheta, sudí viděl faul domácího hráče.
83'
Po spolupráci s Daníčkem centroval Divíšek, hlavou se snažil zamířit na vzdálenější tyč Vecheta, ale balon brankovou konstrukci přeletěl.
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Vojtěch Smrž, přichází Ladislav Mužík.
80'
Filip Horský se ocitl ve velmi dobré šanci, po přihrávce svého spoluhráče. Nakonec jeho rána byla zblokována na roh. Balon ze standardní situace vyboxoval Fryšták.
78'
Slovácko má více balon na svých kopačkách, hosté nejsou schopni udržet více času v útoku míč na svých kopačkách.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Josef Divíšek.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Ondřej Šašinka.
76'
Nyní souhra před pokutovým území domácím hráčům nevyšla. Svěřenci trenéra Hoftycha si mohou oddechnout.
74'
Po centru z levé strany sklepával míč Jurečka pro Ciciliu, který v pokutovém území upadl, o penaltovém zákroku nemůže být řeč.
73'
Vecheta v obrovské šanci těsně přestřelil Šedovu bránu
73'
Šance Slovácka, Vecheta dostal přihrávku z brankové čáry, z výhodné pozice však hostující branku netrefil.
71'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Samuel Dancák.
71'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Filip Horský.
Střela se Sadílkovi nepovedla, balon šel vysoko nad branku.
69'
Ljovin byl faulovaný dvacet metrů před brankou Boleslavi, je to dobrá situace pro ohrožení branky Šedy, škoda, že na hřišti není Marek Havlík, to by byla parketa pro něj.
68'
Hlavatý technickou střelou z hranice vápna vystrašil domácí diváky, jeho pokus šel o metr vedle pravé tyče.
68'
Další centr do vápna z kopačky Holzera nenašel Ciciliu ani Vechetu.
67'
Hofmann ze strany našel hlavu Vechety, který se přes protihráče dokázal hlavou prosadit, brankář Šeda jeho pokus chytil.
67'
Boleslav na chvíli eliminovala tlak Slovácka, když si vymodlila faul na polovině domácího celku.
66'
Nyní Reinberkovi nevyšla přihrávka na svého spoluhráče a balon skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Šeda.
66'
Slovácko je nyní na koni, bude se čím dál tím více tlačit do vápna, aby domácí hráči převáželi misky vah na svoji stranu.
63'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Jiří Skalák.
61'
Chyba Ewertona! Jurečka si poradil se Sladkým a mířil přesně 1:1
61'
Slovácko vstřílí první branku v roce 2022. Ewerton na polovině Boleslavi přišel o míč, Reinberk mu nasadil housle a vyslal do úniku VÁCLAVA JUREČKU, jenž šel s míčem do pokutového území a střelou k přední tyči zakončil.
61'
Holzer se prosmýkl do pokutového území kolem Douděry, ale na druhého protihráče už nevyzrál.
58'
Spolupráce Ladry s Ewertonem skončila pokusem na vzdálenější tyč, Fryšták vyrazil
58'
Boleslav podnikla rychlý kontr, Ewerton střílel z levé strany na křižně na vzdálenější tyč, Fryšták musel zasahovat, aby míč nešel do brány.
58'
Ljovin přihrával do vápna, jen do prostoru Šedy.
57'
Ewerton nacentroval míč na zadní tyč, tam byl nejvýše Fryšták, ten balon klidil do rukavic.
56'
Stanislav Hofmann viděl žlutou kartu za faul na Ladru.
56'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Filip Vecheta.
54'
Hosté se přímému kopu ubránili, míč šel do vápna, kde vzduchový prostor odvládli hosté.
53'
Petržela šel středem hřiště až na polovinu Boleslavi a byl nedovoleně zastaven Martinem Rolinkem a ten viděl žlutou kartu.
51'
Nyní Boleslav zatlačila Slovácko před jeho branku. Z následného rohového kopu zahrál centr Rolinek na před tyč, kde odvracel Jurečka.
50'
Petržela kolmicí se snažil najít Jurečku, ale ten měl proti dvojici protihráčů šanci, domácí ale u míč zůstali, nakonec z toho byla střela Sadílka, která šla vedle.
49'
Ladrův pokus zpoza vápna vyrazil Fryšták mimo bránu
49'
Ladra šel s míčem směrem k brance Slovácka, před ním couval Hofmann, nakonec hostující hráč vystřelil, balon trochu zaplaval před Fryštákem, jenž míč vyrazil.
48'
Slovácko se samo připravilo akci, když poměrně jednoduchý míč nezpracoval Kalabiška a nechal si jej utéct do zámezí.
46'
Petržela centrem levou nohou hledal své spoluhráče v pokutovém území, ale do prostoru, kam poslal míč nikdo nebyl.
46'
Po prvním poločase vede Boleslav na Slovácku 1:0. Aktivně do zápasu vstoupili domácí hráči, kteří si vypracovali územní převahu, první šanci měl Cicilia, hlavou branku Šedy přestřelil. Hosté postupně vyrovnali hru a dočkali se po půl hodině vedoucí branky, nenapadnou akci zakončil hlavou Douděra po přihrávce Hlavatého, Slovácko mohlo srovnat krok po střele Jurečky, ale hosty zachránil reflexivním zákrokem Šeda.
45'
45'
Sadílek ještě před skončením prvního poločasu odcentroval do vápna, Cicilia byl v záklonu a hlavičkoval jen velice jemně, poté Holzer, jenž byl za ním fauloval.
44'
Ewerton našel ve vápně svého kolegu, který měl možnost vystřelit, nakonec potáhl míč k brankové čáře, ale to bylo vše co udělal.
42'
Parádní zákrok Šedy proti gólové šanci Jurečky!
42'
První šance Slovácka, zprava šel centr od Reinberka, balon propadl k Ciciliovi, který jej posunul k Jurečkovi, ten vystřelil, míč šel nad Šedovu hlavu, jenž dokázal balon reflexivně vyrazil, střela Petrželova následná střela z voleje byla zblokována.
41'
Kalabiška napřáhl z hranice vápna, balon šel ale od branky.
40'
Na polovině Boleslavi udělal chybu Petržela, s míčem šel středem hřiště Ladra, na levé straně mu sprintoval Ewerton, ale přihrávka Ladry nebyla přesná na jeho kolegu.
39'
Mladoboleslavští se ze standardní situace neprosadili.
38'
Sladkému se sice nepovedl centr, ale stačilo to k tomu, aby vybojoval rohový kop, protože Sadílek jej poslal mimo hrací plochu.
37'
Po autovém vhazování Reinberka šel s míčem před vápno Ljovin, před hranicí vystřelil, rána se mu ale nepovedla a skončila vedle levé tyče.
36'
Hofmann posunul míč Reinberkovi, který ze své kopačky poslal polovysoký centr, který ale první bránící hráč Boleslavi odvrátil.
34'
Miroslav Zelinka ještě situaci prověřil s videorozhodčím, ani ten nenašel záběr na videu, který by usvědčil hostujícího hráče, že fauloval.
33'
Domácí hráči si vytvořili převahu, po centru zprava upadl ve vápně Cicilia, domácí lavička vyletěla, ale sudí Zelinka pokutový kop nepíská.
31'
Smrž vybojoval míč skluzem a balon šel na Ladru, v souboji s Sadílkem byl vytlačen blíže k lajně, potése snažil najít kolmou přihrávkou spoluhráče v pokutovém území, ale ta nebyla přesná.
30'
Po centru Reinberka hlavičkoval Kalabiška, domácí fanoušci se diví, že nebyl odpískaný rohový kop, jelikož to vypadalo, že se balon odrazil od hostujícího obránce.
29'
Také balon nevydržel dlouho na kopačkách domácích hráčů, kterým se nepodařila přechodová fáze.
28'
Slovácko se nyní musí bránit, hosté jsou na jeho polovině, záhy o míč však přišli.
27'
Diváci zatím viděli v duelu jen jednu střelu na branku a ta právě skončila brankou z hlavy Douděry.
25'
Holzer si před vápnem obhodil Sladkého, balon si dal příliš a hostující hráč ve spolupráci se Šimkem pohlídali situaci tak, aby míč opustil hrací plochu.
23'
Ladra nacentroval na přední tyč, kde byl Sladký, ten ale neposunul míč na spoluhráče, poté domácí fotbalisté dostali míč mimo vápno.
22'
Petržela ztratil míč na polovině a pramenil z toho brejk v podání Boleslavi, Rolinek centroval už na malé vápno, přihrávka byla sražena roh.
20'
Ze hřiště odešel Michal Kadlec, pravděpodobně se mu obnovilo zranění z úterního zápasu, na jeho pozici se zasunul Daníček a ofenzívu posílil Jurečka, uvidíme, zda se to projeví i na brankovém vyjádření.
18'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kadlec, přichází Václav Jurečka.
17'
Cicilia hlavou nasměroval míč nad Šedovu branku
17'
Hlavatý poslal míč do vápna na Douděru, který hlavou překonal Fryštáka 0:1
17'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav jde do překvapivého vedení. Hlavatý poslal do vápna centr na DAVIDA DOUDĚRU, kterého nepokryl Kalabiška, hostující hráč trkl do míče a poslal jej přesně k tyči, brankář Fryšták už balon mimo tři tyče nevytěsnil..
17'
Sadílek ostrým centrem našel Ciciliu, který měl složitou pozici proti Šimkovi, ale přesto se prosadil, balon poslal ale nad branku.
16'
Sladký posílal zajímavou přihrávku na Douděru, který by šel pravděpodobně sám na Fryštáka, ale dobře zasáhla domácí obrana.
16'
Do vápna poslal ostrý centr Ljovin, Ciciliovi chyběl kousek, aby trkl do míče, nakonec skončil u tyče, kde byl v čas Šeda, jenž balon schoval do rukavic.
15'
Cicilia byl faulovaný na polovině Boleslavi, Slovácko tak může ohrozit branku hostů.
14'
Nákop směřoval k pravé lajně, kde operuje Sladký, ten přihrávku na hřišti nezachytil.
13'
Boleslav postupem času vyrovnala hru, nyní kombinuje na polovině domácích.
11'
Slovácko na druhé straně zahrávalo rohový kop. Holzer poslal míč do prostoru, kde byla dvojice Kalabiška – Kadlec, ale ani jeden míč nehlavičkoval, pravděpodobně se mezi sebou nedohodli.
10'
Hosté postupně vystrkují růžky, znovu u toho byl Sladký, který našel v pokutovém území Rolinka, který přeskočil domácího obránce, při odkopu se míč zapletl Hofmannovi mezi nohama, nakonec situaci vyřešil Fryšták, jenž balon přikryl pod tělem.
9'
V záložní řadě se nyní vyměnili Holzer s Petrželou, který zpravidla hrává na pravé straně, nyní tam působí Holzer, jenž byl nachytaný v ofsajdovém postavení.
7'
Sladký nevyužil krásného pasu od Preislera a bránu netrefil
7'
První vážnější akce ve vápně Slovácka, Martin Sladký byl zcela nekrytý na zadní tyči a dostal přihrávku od Preislera, hostující bek skluzem ještě přihrával na malé vápno, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
7'
Ladra byl faulovaný u postranní čáry, hosté dostali výhodu, další faul už na hostujícího hráče sudí Zelinka odpískal.
5'
Zkraje zápasu mají více ze hry domácí, hosté poctivě brání a na domácí polovinu se dostává zatím jen sporadicky.
3'
Kalabiška přihrávkou našel Ciciliu, který rovněž míč zpracova špatně, ten se odrazil ke Kalabiškovi, domácí bek na středu hřiště přihrál Daníčkovi, který se snažil vysunout kolmicí Petrželu, ale přihrávka byla dlouhá.
2'
Po centru z pravé strany balon hosté odrazili k Petrželovi, který ale hrací předmět dobře nezpracoval a míč se od jeho kopačky daleko odrazil.
2'
Na chvíli se Boleslav ujala míče, ale už jej mají v moci domácí fotbalisté.
1'
Petržela kombinoval s Reinberkem, ale jejich souhra nevyšla více jak na dva doteky.
1'
Lukáš Sadílek jako první kopnul do míče a tím zahájil dnešní duel.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát v tradičních bílých kompletech, také Boleslav nastupuje ve své modré oblíbené barvě.
-9'
V Uherském Hradišti se před zápasem hustě rozpršelo.

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Kalabiška – V. Daníček, Ljovin – M. Petržela, L. Sadílek, Holzer – Cicilia.
Náhradníci: Borek – Aldin, Juroška, O. Šašinka, Vecheta, Jurečka, Divíšek.
Trenér: Martin Svědík

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, D. Šimek, Suchý (C), Sladký – Rolinek, Hlavatý, Smrž, Preisler – Ewerton, Ladra.
Náhradníci: Mikulec – Skalák, Mužík, Horský, Dancák, Strikovič, Pech.
Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: M. Zelinka – J. Paták, K. Mikeska | VAR: V. Štěrba | AVAR: J. Poživil.
Nakonec se ukázalo, že zranění nebylo vážné a Michal Kadlec se dnes objeví v základní sestavě, po dlouhé době se také v ní nastoupí Cicilia. Od začátku zápasu nastoupí Kalabiška. Kouč Hoftych udělal dvě změny, místo Dancáka bude hrát Sladký a vykartovaného Matějovského nahradí Rolinek.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, Hofmann, Šimko, Kalabiška – Levin, Daníček, Petržela, Sadílek, Holzer, Jurečka

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Smrž, Šimek, Preissler – Pech, Dancák – Ladra, Hlavatý, Ewerton – Horský O
Dnes trenér Svědík nebude moci využít služeb Marka Havlíka, který dostal ve střetnutí s Pardubicemi čtvrtou žlutou karta Kohúta, který má výron kotníku a pravděpodobně Michala Kadlece. Otazník visí nad startem brankáře Nguyena. Nový trenér Mladé Boleslavi Pavel Hoftych také bude muset postrádat hráče ze zálohy v podobě Marka Matějovského, který dostal osmou žlutou a dva zápasy vynechá, Karafiáta a Maška, jenž nemohou nastoupit kvůli zranění. Mladá Boleslav ještě na konci přestupního termínu získala z Českých Budejovic obránce Sladkého na hostování.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je na šesté pozici se třinácti bodovým mankem na páté Slovácko. Také Boleslav ještě nevyhrála, jednou remizovala a to v minulém kole s Libercem 3:3, když musela dohánět dvoubrankové manko zkraje druhého poločasu. Brankami Hlavatého a v nastaveném čase Ewertona, který byl v tomto zápase zapsán jakou dvougólový střelec nakonec vydřela bod. Před zápasem s Libercem ještě skončila cesta "Bolky" v MOL Cupu, když obdržela čtyři branky od Jablonce. V týdnu vedení Boleslavi kvůli neuspokojujícím výsledkům odvalilo z pozice trenéra Jarolíma s jeho realizačním týmem a nahradí jej Hoftych.
1. FC Slovácko

Moravanům se nepodařil vstup do druhé části ligy, je na páté pozici se ziskem 40 bodů. Ve třech zápase svěřenci trenéra Svědíka nevstřelili branku, na úvod prohráli se Slavii 0:1, poté podlehli stejným výsledkem Zlínu v regionálním derby a v dohrávce 20. kola remizovali s Pardubicemi ve vršovickém Ďolíčku 0:0. Utkání začalo Slovácko velice dobře, když si vypracovali šance Jurečkou, jehož vychytal Letáček. Poté přišli další příležitosti, ve které se objevili Holzer a Sadílek. Prvnímu jmenovanému nesedla střela, balon směřoval k Petrželovi, jenž jej doklepl do sítě. Radost modrobílích trvala jen chvíli, jelikož se matador v dresu Slovácka nacházel v ofsajdu. Druhá půle už tak výživná na šance nebyla, byl to spíše boj, Pardubice se zlepšily a nedávaly tolik prostoru pro brejky. Utkání nedohrál kapitán Michal Kadlec, jehož start je v dnešním zápase nepravděpodobný.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledovaní 23. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetnou sousedi v tabulce. Páté 1. FC Slovácko přivítá šestou FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.