FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Č. Budějovice - 20. dubna 2022   18:00

Teplice
28' Mohamed Tijani  • 53' Sejk (Vondrášek)
2:1
(1:1)
Č. Budějovice
19' Michal Škoda

Grigar (C) – D. Boljevič (90+3. Prošek), Mohamed Tijani, Kučera – Vondrášek, Chaloupek, Kodad (85. Ledecký), Hyčka – Trubač – Žák (71. Jukl), Sejk.
Mucha – Ledecký, Jukl, Prošek, Vobecký, Vachoušek, Hora.
Zbyněk Proske – Radek Kotík, Radim Dresler
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
1620 diváků
Šípoš – Skovajsa, L. Havel, Králik (C), Čolić – Hellebrand, Čavoš (76. Tolno) – M. Valenta, Michal Škoda (60. Penner), Van Buren (60. Brandner) – Mihálik.
Vorel – P. Novák, Brandner, Hais, Penner, Tolno, Hák.

SESTŘIH: Teplice - České Budějovice 2:1. Skláři otočili s Dynamem, rozhodl Sejk

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:10.
Dnešní utkání končí výhrou Teplic! Ve druhém poločase vystřelil výhru mladý Václav Sejk, který si v pokutovém území počínal zkušeně a přesně zavěsil.
90+4'
90+4'
Domácí v poklidu vhazují. Zřejmě už se nic nestane.
90+3'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Dejan Boljevič, přichází Václav Prošek.
90+2'
Martin Králik (Č. Budějovice) se potkal ve vzduchu s Tomášem Grigarem. Rozhodčí Proske odpískal útočný faul. Domácí nikam nepospíchají.
Rozhodčí přidá tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Skláři šetří čas, Tijani nechtěl podniknout složitou rozehrávku, a tak míč napálil co nejdále to jen šlo.
89'
Dynamo poslalo v krátkém časovém sledu dva prudké centry do pokutového území. Dvakrát se vyznamenala hlava Mohameda Tijaniho, která dnes nemá ve vzduchu konkurenci.
88'
Domácí obrana zazmatkovala a Štěpán Chaloupek poslal míč raději do zámezí.
86'
Mohamed Tijani si hledal místo v pokutovém území, ale balón letící od rohového praporku zastavila hostující obrana.
85'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází David Ledecký.
84'
Ladislav Kodad (Teplice) měl na pravé straně zcela volného Václava Sejka, ale promarnil možnost přihrávky. Fanoušci Teplic na Kodada nevybíravě pískají.
82'
Štěpán Chaloupek (Teplice) odzbrojil Pennera. Teplický záložník zastavil náznak nebezpečné akce.
82'
Skláři se brání, neboť Dynamo v posledních minutách předvádí solidní ofenzivní fotbal.
81'
Patrik Hellebrand (Č. Budějovice) levou nohou z první střílel, ale neměl správně seřízená mířidla. Brankář Tomáš Grigar nemusel zasahovat.
80'
Hellebrand z výborné pozice zase nepřesný
80'
Rozbíhá se poslední desetiminutovka, hosté vhazují v blízkosti šestnáctky.
78'
Českobudějovicka defenzíva značně chybuje. Naštěstí pro Dynamo to všechno skončilo bez potrestání.
76'
Emanuel Tolno (Č. Budějovice) byl okamžitě po nástupu na trávník vidět, když po pravé straně utekl svému strážci a vyslal prudký centr do vápna. Obránce Teplic míč odpálkoval na rohový kop.
76'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Emanuel Tolno.
75'
Penner hlavičkoval nad
75'
Na druhé straně zlobil Václav Sejk, kterého i s kapkou štěstí vychytal brankář Dynama Dávid Šípoš.
75'
Nicolas Penner (Č. Budějovice) byl zcela sám v pokutovém území a centr mu skončil přímo na hlavě! Mladičký záložník ale nedokázal usměrnit míč do sítě.
74'
Kombinace Pennera a Hellebranda nepřinesla českobudějovickému týmu žádný významný úspěch.
72'
Utažený centr Čoliče do pokutového území našel pouze hlavu Aloise Hyčky.
71'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Robert Jukl.
70'
Čavoš ze druhé vlny přestřelil
70'
Patrik Čavoš (Č. Budějovice) se rozhodl vystřelit z velké dálky, ale rána mu vůbec nesedla. Míč končí v hledišti.
69'
Českobudějovičtí hráči kombinují v blízkosti šestnáctky.
67'
Nicolas Penner (Č. Budějovice) se hbitě rozběhl s míčem a pokoušel se projít do vápna. V cestě mu ale stála skála se jménem Mohamed Tijani.
66'
Patrik Čavoš (Č. Budějovice) si zahrává s osudem, když teď zbytečně fauloval protivníka.
65'
Ondřej Mihálik (Č. Budějovice) dnes nemá štěstí. Aktuálně mu byl odpískán ofsajd.
Dnešní utkání sleduje 1620 diváků.
64'
Teplická družina buší na obrannou tvrz svého soupeře a žene se za třetím gólem.
62'
Mihálik neuklidil míč do prázdné brány
62'
První žlutou kartu v tomto utkání obdržel Lukáš Havel (Č. Budějovice).
61'
Ondřej Mihálik (Č. Budějovice) se pokoušel prodrat do pokutového území, ale skvělým skluzem se blýskl Mohamed Tijani, který dnes předvádí solidní výkon.
60'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Nicolas Penner.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Patrik Brandner.
59'
Šípoš před Sejkem vyběhl včas a eliminoval ho
59'
Dávid Šípoš (Č. Budějovice) vytáhl veledůležitý zákrok proti střele Václava Sejka.
57'
Dávid Šípoš (Č. Budějovice) zabrnkal českobudějovickým příznivcům na nervy, když si neporozuměl s obráncem. Z čistajasna se na Šípoše řítila žlutá lavina, ale nakonec se povedlo brankáři Budějovic situaci vyřešit bez ztráty korunky.
55'
Ondřej Mihálik (Č. Budějovice) mohl okamžitě rázně odpovědět, ale jeho střela z hranice pokutového území mířila přímo doprostřed branky, kde byl připraven Tomáš Grigar.
53'
Sejk si udělal prostor ve vápně a otočil na 2:1
53'
Teplice právě vstřelily branku!
Teplice se dostávají do jednobrankového vedení! Skvělý přehled v pokutovém území předvedl VÁCLAV SEJK, který se elegantně zbavil obránce a následně technickou střelou zakončil na vzdálenější tyč. Bez asistence.
52'
Sprinterský souboj Škoda vs Tijani skončil vítězstvím teplického středního obránce.
51'
Štěpán Chaloupek (Teplice) mohl z dobré pozice vystřelit, ale rozhodl se míč ještě posunout na levou stranu. To už bylo ale moc a míč skončil v zámezí.
50'
Tepličtí se drží na balónu, ale nedaří se jim projít přes zahuštěný střed hřiště.
48'
Ondřej Mihálik (Č. Budějovice) převzal míč v pokutovém území a pokoušel se centrem najít svého spoluhráče. Tomáš Grigar byl ale pozorný a letící míč si stáhl do své náruče.
46'
Martin Králik (Č. Budějovice) hledal rozběhnutého Michala Škodu, ale českobudějovický snajpr byl v ofsajdu.
46'
První poločas je za námi a skóre je nerozhodné 1:1. Úvodní branku vstřelil českobudějovický Michal Škoda. O deset minut později se o vyrovnávací branku postaral Mohamed Tijani. Hra se v prvním poločase nikterak zásadně nepřerušovala a měla tempo. Uvidíme, jestli tomu tak bude i v poločase druhém.
45+1'
45+1'
Valentovu dalekonosnou přihrávku zlikvidoval brankář Tomáš Grigar.
45'
Blíží se nám konec prvního poločasu, hostující celek bude vhazovat v blízkosti středového kruhu.
44'
Lukáš Havel (Č. Budějovice) přehlavičkoval ve vzduchu Václava Sejka a zabránil tak možnému samostatnému úniku teplického mladíka.
41'
Rozběhnutý Václav Sejk přeš Valentu neprošel. Na míči se aktuálně drží brankář hostů Šípoš.
40'
Tepličtí se pokoušejí postupnou kombinací projít přes obranný val Českých Budějovic. Hráči Dynama jsou velmi dobře postavení a nenechávají Teplice rozehrávat míče do stran.
38'
Českobudějovičtí fotbalisté napadali rozehrávku Teplic, načež Mohamed Tijani (Teplice) raději balón odpálil do zámezí.
37'
Ladislav Kodad (Teplice) fauloval Valentu. Rozhodčí Proske důrazně domlouvá teplickému záložníkovi, který podobné zákroky příště tolerovat nebude.
35'
Lukáš Havel (Č. Budějovice) zastavil přihrávku Hyčky, která mířila do pokutového území na Václava Sejka.
34'
Mick Van Buren (Č. Budějovice) oklamal teplického Vondráška, který následně českobudějovického útočníka fauloval. Čolič v blízkosti středového kruhu rozehraje volný přímý kop.
32'
Ladislav Kodad (Teplice) chtěl tak moc získat balón na útočné polovině, až fauloval kapitána hostujícího mužstva.
30'
I třetího rohového kopu domácích se ujal Daniel Trubač. Ten našel Dejana Boljeviče, který nic nerozmýšlel a okamžitě pálil. Jeho rána ale byla hrubě nepřesná a skončila v hledišti.
28'
A máme vyrovnáno! Dalekonosnou ránu Filipa Žáka vyrazil brankář Šípoš před sebe a míč doputoval až na nohu MOHAMEDA TIJANIHO, který se poprvé v dresu Teplic prosazuje. Bez asistence.
26'
Mohamed Tijani (Teplice) přenesl hru na pravou stranu, kde si elegantně míč zpracoval Alois Hyčka. Před Hyčkou se ale okamžitě objevila trojice hráčů Dynama, která teplického hráče odstavila od balónu.
25'
Trubač vlétl do vápna a prověřil Šípoše
25'
Daniel Trubač (Teplice) se ujal další rozehrávky rohového kopu. Ani tentokrát se nepodařilo domácím ohrozit klec, kterou střeží Dávid Šípoš.
23'
Lukáš Skovajsa (Č. Budějovice) posílal pozemní centr do vápna. Tomáš Grigar si zakřičel a po míči skočil.
21'
Patrik Hellebrand (Č. Budějovice) nepřesnou přihrávkou zahnal Valentu do kouta. Českobudějovický hráč ale zachoval chladnou hlavu a pomohl si prudkou přihrávkou na brankáře Šípoše.
19'
Škoda svou pumelicí málem natrhl síť, 0:1
19'
Dynamo právě vstřelilo branku!
České Budějovice otevírají skóre dnešního utkání! Mick Van Buren nepřekonal Grigara, ale od teplického gólmana se míč odrazil příhodně na nohu MICHALA ŠKODY, který chladnokrevně zakončil. Bez asistence.
18'
Trubačova technická střela z hranice pokutového území byla nepřesná, rozehrávka od českobudějovické brány.
17'
Mick van Buren z výborné pozice přestřelil
17'
Lukáš Skovajsa (Č. Budějovice) pronikl do vápna a našel zcela volného Micka Van Burena, který se rozhodl okamžitě vystřelit. Jeho rána ale jen těsně minula břevno.
16'
Alois Hyčka (Teplice) vyslal nebezpečný centr do vápna, kde bylo několik jeho spoluhráčů. Ostrý centr nakonec skončil na hlavě Matěje Valenty (Č. Budějovice), který míč poslal co nejdále od své svatyně.
14'
Rozehrávky rohového kopu se ujal Daniel Trubač (Teplice), který našel ve vápně svého spoluhráče. Tomu se ale nepovedlo přesně zakončit, a tak uvidíme rozehrávku od branky Českých Budějovic.
12'
Kučerův centr do ohně odvrátil Benjamin Čolić (Č. Budějovice) na rohový kop.
11'
Martin Králik (Č. Budějovice) hledal na hrotu Van Burena, ale ve vzduchu celou situaci zvládl s přehledem Tomáš Vondrášek, který měl jasnou převahu.
10'
Deset minut hry je za námi, žádný z týmů se do žádné významné situace zatím nedostal. K vidění jsou hlavně souboje uprostřed hracího pole, kde si prozatím lépe vedou fotbalisté v černých dresech.
9'
Čoličův náběh po pravé straně si pohlídal obránce Teplic. Domácí budou vhazovat poblíž rohového praporku.
8'
Patrik Čavoš (Č. Budějovice) se do toho opřel, ale jeho střela byla velice nepřesná. Brankář Grigar letící míč pouze sledoval.
7'
České Budějovice chtěly překvapit soupeře rychlým brejkem, avšak ofsajd potkal i útočníka Dynama.
6'
Alois Hyčka (Teplice) posílal zajímavý centr do pokutového území, avšak při obdržení balónu byl teplický bek v ofsajdu. Rozehrávky se ujme brankář Dávid Šípoš.
6'
Útočný faul Benjamina Čoliće (Č. Budějovice). Teplice si tak mohou oddechnout od bránění.
4'
Patrik Hellebrand (Č. Budějovice) zůstává ležet na trávníku v bolestech, když ho zezadu sestřelil Alois Hyčka. Rozhodčí ale žádné provinění teplického obránce nezaznamenal, a tak se ve hře pokračuje.
3'
Jihočeši kombinují na vlastní polovině, hráči Teplic jsou staženi a nikterak aktivně nenapadají rozehrávku svého soupeře.
2'
Hyčka vhazoval poblíž středového kruhu. Rychlý náznak útočné ale domácím nevyšel, míč doputoval až před brankáře Dávida Šípoše, který se tak poprvé v utkání dotkl balónu.
1'
Českobudějovický Mick Van Buren se postaral o úvodní výkop. Obránce Dynama okamžitě hledal rozběhnutého spoluhráče na levé straně. Teplický pravý bek ale celou situaci vyřešil s přehledem.
1'
Hráči jsou již na trávníku, utkání za pár okamžiků začne.

FK Teplice: Grigar (C) – D. Boljevič, Mohamed Tijani, Kučera – Vondrášek, Chaloupek, Kodad, Hyčka – Trubač – Žák, Sejk.
Náhradníci: Mucha – Ledecký, Jukl, Prošek, Vobecký, Vachoušek, Hora.
Trenér: Jiří Jarošík

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Skovajsa, L. Havel, Králik (C), Čolić – Hellebrand, Čavoš – M. Valenta, Michal Škoda, Van Buren – Mihálik.
Náhradníci: Vorel – P. Novák, Brandner, Hais, Penner, Tolno, Hák.
Trenér: David Horejš

Rozhodčí: Zbyněk Proske.
Vzájemná utkání

Od roku 2020 se obě mužstva potkala čtyřikrát. Z toho třikrát se z vítězství radovalo Dynamo. Naposledy odcestovaly Teplice do Českých Budějovic, psalo se konkrétně první kolo letošní sezóny a Jihočeši zvítězili 1:0 zásluhou již zmiňovaného Mihálika, který se prosadil v 61. minutě.
SK Dynamo České Budějovice

Jihočeská družina aktuálně okupuje devátou pozici v zahuštěném středu tabulky. Českobudějovičtí fotbalisté stále bojují o elitní šestku, což by jim přineslo souboje ve skupině o titul. Ani Dynamo však nepředvádí stabilní výkony a často jsou k vidění výkyvy. Na střídání výher a porážek si museli českobudějovičtí fanoušci zvyknout. Nejčastěji ale svěřenci trenéra Hořejše sbírají body za remízy. Nejproduktivnějším hráčem černo-bílých fotbalistů je útočník Ondřej Mihálik, kterému sekunduje známý a zkušený forvard Mick van Buren, jenž se v posledním utkání proti Bohemians prosadil.
FK Teplice

V ligové tabulce nalezneme Teplice až na čtrnácté příčce s čtyřiadvaceti bodovým ziskem. Celek postavený kolem trenéra Jarošíka nezažívá v posledních zápasech vydařené období. Teplice se trápí v koncovce, s čímž souvisí i narůstající počet porážek. V posledních sedmi utkáních zvítězilo mužstvo z Teplic pouze jednou jedinkrát. V těchto sedmi duelech vstřelily Teplice pouze dvě branky, což je opravdu žalostně málo. Světlou stránkou týmu je rozhodně mladý Jan Fortelný, který na Stínadla přišel na hostování z pražské Sparty. Tento mladý středopolař zásobuje své spoluhráče především kvalitními pasy, ale dokáže i přesně vystřelit.
Zdravím všechny příznivce nejvyšší české fotbalové soutěže! Ve třicátém kole na sebe narazí FK Teplice a SK Dynamo České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.