Zápas dospěl k zasloužené remíze 1:1. Skóre otevřel ve 43. minutě Jakub Petr, po přestávce vyrovnal domácí Aidin Mahmutovič. Teplice po nevýrazné první půli ve druhém poločase zlepšily svou hru a byly na trávníku lepším týmem. Sigma se i přes remízu dotáhla na čelo tabulky a má stejně bodů jako vedoucí Jablonec,
90+1
Sudí nastavil dvě minuty.
90
Vzápětí Hořava odešel ze hřiště a nahradil ho Šindelář.
90
Hořava (OLO) stáhl Ljevakoviče a od sudího uviděl žlutou kartu.
88
V závěru utkání tempo zápasu polevilo, střetnutí směřuje k remíze.
86
Dnešní utkání sleduje 2410 diváků.
84
Škerle (OLO) fauloval Keriče, jasná žlutá karta!
81
Zraněného Mahmutoviče nahradil Jindráček.
80
Sigma střídá. Odešel Klesnil, přišel Doležal.
78
Ordoš při trestném kopu trefil jen zeď.
75
Poprvé vystřídala i Sigma. Bude hrát Schulmeister místo Petra.
75
Olomoucký Navrátil pronikl až do šestnáctky a jen skvělý zákrok Grigara zachránil domácí od inkasované branky.
73
V teplickém týmu zaslouží pochvalu Mahmutovič, který vyčnívá svou bojovností a aktivitou.
71
Slibnou akci Teplic zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Ježdík.
70
Na Mahmutovičův nákop doskočil Vachoušek, Blaha ale zachoval klid a ukryl míč v rukavicích.
68
Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesností, kdy si oba celky mají porblém přesně přihrát.
65
Pospíšil ze standardky pálil jen těsně vedle tyče.
64
Navrátil vybojoval trestný kop z velmi nebezpečné střelecké pozice.
62
Domácí vyrovnávací branka notně povzbudila a zatím jsou ve druhém poločase lepším týmem.
60
Teplice podruhé vystřídaly. Vůcha nahradil Kerič.
60
Tentokrát olomoucký Petr poslal na Grigara jedovatou střelu.
59
Navrátil připravil střeleckou pozici pro Ordoše, ten střílel těsně vedle levé tyče.
57
Domácí Vůch při zpracování zakopl o míč a ocitl se na zemi.
55
Mahmutovič je při střelecké chuti! Nyní vypálil na Blahu projektil, který gólman Olomouce s potížemi vytáhl na roh.
53
Na druhé straně tepličtí hráči přečkali útok Sigmy, vybíhajícího Grigara mohl překonat Ordoš.
52
Teplice právě vstřelily branku!
AIDIN MAHMUTOVIČ zužitkoval přesný centr Podaného a prostřelil gólmana Blahu. Domácí zakončili rychlou útočnou akci vyrovnávacím gólem.
51
Olomoucká defenziva zatím hraje velmi dobře, tepličtí ofenzivní hráči to nemají s obranou soupeře snadné.
49
Teplice se tlačí dopředu, ale nedaří se jim v předfinální fázi.
46
Teplický trenér provedl do druhé půle změnu v sestavě. Dolejše nahradil Jursa.
46
Sudí nenastavil ani sekundu a ukončil první poločas. Úvodní pětačtyřicetiminutovka toho moc nepřinesla. V úvodu zápasu byly aktivnější Teplice, jenže ze svého náporu mnoho nevytěžily. Postupem času Olomouc hru srovnala a v závěru poločasu udeřila z kopačky Petra.
43
Olomouc právě vstřelila branku!
Teplice zahrály rohový kop naprosto bídným způsobem a ještě si nechaly utéct Navrátila, který přeběhl sám celé hřiště a naservíroval míč volnému JAKUBU PETROVI, který bez problémů překonal Grigara. Teplice sráží zásadní chyby a tohle byla další z nich.
42
Mahmutovič svým důrazem vybojoval roh.
40
Olomoucký Klesnil z otočky pálil jen kousek nad břevno teplické brány!
37
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku Mahmutovič, sudí ale nepískal a posléze ani Sigma nevrátila domácím míč poté, co přerušili hru.
35
Olomouc měla další gólovku! Grigar neudržel střelu Vepřeka, vzápětí ránu Navrátila zblokovali stopeři Teplic na roh.
33
Z rohového kopu na druhé straně mohla skórovat Sigma. Klesnil se dostal k míči a kdyby své střele zvolil větší razanci, Grigar by měl se zákrokem více potíží.
31
Při rohu se k hlavičce dostal Ježdík. Na Blahu však nevyzrál.
29
Ordoš mohl střílet z hranice vápna, jenže na kluzkém terénu spadl na trávník.
27
Nyní mohl skórovat Dolejš, který zblízka střílel technickou střelou, ale před brankovou čárou trefil Škerleho.
26
Teplice mají zatím více ze hry, Olomouc vychází ze zabezpečné obrany. Na šance ale stále čekáme.
24
Ljevakovič (TEP) na polovině hřiště sejmul Ordoše a vyfasoval od sudího žlutou kartu.
22
Podaný našel na hranici vápna Jarolíma, který se už napřahoval ke střele. Na poslední chvíli mu skočil pod nohy Dreksa.
21
Domácí Vůch centroval do vápna Sigmy, hosté pak s obtížemi dopravili míč do bezpečí.
18
Vůch kličkoval před vápnem Sigmy jako Ronaldinho v dobách své největší slávy. Pak se míč dostal k Ljevakovičovi, který ale vystřelil opravdu daleko vedle branky.
17
Na druhé straně si vytvořil prostor Vůch, pak ale pálil nepřesně. Blaha nemusel zasahovat.
16
Navrátil zahrál standardku překvapivým způsobem a málem přehodil gólmana Grigara, který stál daleko před bránou!
15
Tentokrát Mahmutovič uvízl v ofsajdu, sudí píská.
13
Ljevakovič ukličkoval Navrátila, pak ale poslal bídný centr na Mahmutoviče.
11
Mnoho diváků na Stínadla dnes nepřišlo, ti co ale dorazili, se snaží o vytvoření dobré atmosféry.
8
Utkání zatím nepřineslo zajímavější sitace. Překvapivě se více do útoku tlačí domácí, zatím ale naráží na dobře zkonsolidovanou obranu Sigmy.
6
Ježdík pronikal k brance Sigmy, nakonec vybojoval autové vhazování.
5
Olomoucký Petr trefil záda Podaného, míč posléze doputoval na roh.
4
Teplice jsou v úvodu střetnutí aktivnějším týmem, ale k ničemu vážnějšímu se zatím nedostaly.
3
Vachoušek hledal Mahmutoviče, u míče byl ale dříve gólman Blaha.
1
Hořava fauloval na polovině hřiště Podaného, ten také rozehraje míč do hry.
1
Sigma nastupuje na trávník v reflexních oranžových dresech, Teplice budou hrát v tradiční žlutomodré kombinaci.
V okolí stadionu a vlastně i na tribunách to zatím nevypadá, že by se tu dnes mělo něco hrát. Hráči už vybíhají na trávník, na stadionu jim tleská pár nejvěrnějších fanoušků, kteří na utkání v mrazivém počasí dorazili.

FK Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Lüftner, Podaný - Dolejš, Ljevakovič, Jarolím, Vůch - Vachoušek, Mahmutovič.

SK Sigma Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava - Petr, Klesnil, Navrátil.

Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Gallo.
Utkání 12. kola Gambrinus ligy přinese souboj dvou celků s naprosto opačnými starostmi.

Zatímco domácí Teplice se nacházejí v suterénu prvoligové tabulky a před dnešním zápasem jsou na 15. místě, Sigma Olomouc se zapojila do bojů o titul.

Tepličtí fotbalisté nenavázali v minulém kole na domácí výhru nad Jihlavou a padli tak v Hradci Králové po matném výkonu 0:2. Po odvolání kouče Přerosta má proto nový trenér Zdeněk Ščasný bilanci jedné výhry a jedné porážky. V utkání s Olomoucí nebudou domácí favority, přitom ale potřebují nutně bodovat.

Hanácí se na rozdíl od svého nedělního soupeře nesou na vítězné vlně. Zatím drží se ziskem 22 bodů druhé místo v tabulce za vedoucím Jabloncem. V případě vítězství nad Teplicemi se ale mohou vyhoupnout do čela Gambrinus ligy. Sigma neprohrála už deset zápasů, chybět pravděpodobně bude jen Tomáš Hořava.